Prof. Belinfante: Openbare orde is geen objectief begrip Hoofdlijnen voor een analyse die voor allen aanvaardbaar is voor en bondig DANSEN,, WET OP VRIJHEID VAN DEMONSTRATIE" Wegpiraat bleek een Italiaanse pater te zijn Postume hulde aan generaal Spoor Half miljoen op giro 999 coupon d*kleur i woninginrichting Met luipaard op stap NKV spreekt zich niet uit over partijstructuur Doden in het verkeer Prins Bernhard startte nieuwe vluchtnabootser Meer bewolking EDELH0UT-YL0EREN ZATERDAG 29 OKTOBER 1966 2 Nieuwe fregatten voor duikbootbestrijding Op leuzen geen censuur vooraf 250 modelkamers Beverwijk Haarlem Velsen-IJ muiden De bedstee is een antikiteit Beverwijk toiirEk'Giaouwt z Zürich ft (Van onze correspondent) AMSTERDAM. Openbare orde is een subjectieve waardering van een bepaalde feitelijke situatie. Over wat verstoring van de openbare orde is, kan men van mening verschillen, te meer daar in dit opzicht niets door de wet wordt geregeld. Dit is een voel baar gemis, aldus prof. mr. A. D. Be linfante in een college over het onder werp „Vrijheid van Democratie", ter gelegenheid van de Amsterdamse Universiteitsdag. Prof. Belinfante gaf enkele hoofdlijnen aan voor een ont- werp-tekst van de Wet op Vrijheid van Democratie, die zonder Grond wetswijziging tot stand zou kunnen komen. Deze wet zou moeten inhouden: De vrijheid om een vergadering in de open lucht, een optocht, een toespraak of een andere vorm van demonstratie te hou den, indien daardoor niet de afwikkeling van het verkeer wordt belemmerd, scha de of letsel aan burgers wordt toege bracht, dan wel gedemonstreerd wordt voor beginselen die in strijd zijn met de democratische vrijheden. Burger en rechter kunnen nu beiden beoordelen wanneer één van de elemen ten van de aldus geobjectiveerde open bare orde geschonden is. Bovendien kan de burger tevoren vergunning aan de burgemeester vragen. Doet hij dat, dan is hij alleen strafbaar indien hij tegen de democratische vrijheden demonstreert. Aan de vergunning kunnen voorwaarden worden verbonden, zoals de te volgen route, de wijze vein lopen of opstellen, maar niet wat de mee te voeren leuzen betreft. Daarop kan achteraf controle worden uitgeoefend, maar er moet geen preventieve censuur zijn. Want het gaat hier om een even rechtstreekse menings- Onlangs hield een politieman na een wilde achtervolging een wegpiraat aan, nadat deze na de woeste rit een dood lopende straat in Weesp was ingereden. De gezagdienaar was ten zeerste ver baasd toen hij in het gebaarde gezicht keek van een Benedictijnse monnik. De verkeersovertreder bleek een Italiaanse pater te zijn, die op het ogenblik in IJmuiden belast is met de geestelijke verzorging van Italiaanse gastarbeiders. Hij had in het Gooi op een weg, waar hij 50 mocht rijden, 90 gereden. Op de brug over het Amsterdam-Rijnkanaal drukte hij bij het inhalen twee tegenlig gers van de weg af en bij Weesp draai de hij om een rijtje voorgesorteerde auto's heen om vlak voor een naderende tegen ligger linksaf te slaan. Gisteren moest de pater zich voor de Hilversumse kanton rechter verantwoorden. Hij beweerde dat hij in IJmuiden bericht had ontvangen, dat twee Italianen in Weesp elkaar met messen te lijf gingen. Hij was daarop fluks in zijn autootje gesprongen om van IJmuiden naar Weesp te rijden, tenein de de vechtenden te scheiden. De rechter trok dit verhaal in twijfel en meende te weten, dat de pater zich zo gehaast had om op tijd op een afspraak te zijn bij een pastoor in Weesp. Bovendien was er bij de politie van een vechtpartij niets bekend. De pater werd veroordeeld toll 500 gulden boete, waardvan driehon derd gulden voorwaardelijk, plus een voor waardelijke ontzegging van de rijbe voegdheid voor de tijd van een jaar. In Ermelo heeft mevrouw de weduwe H. T. Spoor-Dij kema in de legerplaats een borstbeeld onthuld van wijlen gene raal S. H. Spoor, de op 25 mei 1949 over leden commandant van alle Nederlandse strijdkrachten te land in Nederlands-In- dië. Hij is overleden in Batavia en daar tussen zijn manschappen begraven op het ereveld te Menteng Poelo. Na de onthulling hield prins Bernhard een korte rede, waarin hij zei verheugd te zijn dat de nagedachtenis aan deze grote Nederlander thans op treffende wij ze wordt geëerd. Generaal Spoor moge een lichtend voorbeeld blijven vooral voor de jongeren van hoge plichtsbe trachting, persoonlijke moed, opofferings gezindheid en toewijding aan de mede mens, zo besloot de prins zijn toespraak. Bij ministeriële beschikking is de naam van de legerplaats veranderd in Generaal Spoor Kazerne. In 1968 zal de Koninklijke Marine de bouw van twee onderzeebootbestrijdings- fregatten aanbesteden. Deze fregatten zul len een noviteit voor de marine worden voortgestuwd door gasturbines. Zij krijgen 'n moderne opsporingsappara- tuur en een grond-lucht geleide-wapensy steem van Amerikaans origine en doel zoekende torpedo's, alsmede een onder- zeebootbestrijdingshelikopter. De water verplaatsing zal 3.665 ton zijn. Elk der fregatten krijgt een bemanning van 310 koppen. Het machinevermogen zal 37.000 pk. zijn. De maximale snelheid bedraagt 28 zeemijlen per uur. uiting als door de drukpers, aldus prof. Belinfante. Uiteraard dient ook artikel 186 van het Wetboek van Strafrecht (samenscholings verbod) aangepast te worden. Het na sommatie zich niet verwijderen uit een „volksoploop" behoort alleen strafbaar te zijn indien die „volksoploop" het verkeer belemmert, indien ter gelegenheid daar van letsel aan personen of schade aan goederen wordt toegebracht of indien daarbij beginselen worden gepropageerd in strijd met de democratische vrijheden. Naar de mening van prof. Belinfante wordt door deze bepalingen bereikt dat op de burger de plichten en verantwoorde lijkheden gelegd worden die de uitoefe ning van de vrijheid van demonstratie van hem eist. Hijzelf kan in eerste aan leg beoordelen of een demonstratie de openbare orde verstoort doordat zij in strijd komt met een van de drie elemen ten daarvan. Bij verschil van mening tus sen demonstranten en politie moet de rechter dit verschil beslechten. In het begin van zijn betoog had prof. Belinfante erop gewezen dat de wet niets zegt over de vrijheid om optochten te mogen houden. Slechts in de gemeente verordeningen zijn bepalingen omtrent optochten te vinden. Zij vallen onder het beleid van de burgemeester, die over dit beleid geen verantwoording hoeft af te leggen tegenover de gemeenteraad. Bij het meevoeren van spandoeken pleegt de inhoud van de mee te voeren leuzen meestal onderwerp te zijn van de bij de optochtverguhning te stellen voorwaar den. In feite betekent dit dus een preven tieve censuur. Volgens prof. Belinfante is de verbrok kelde regeling, die er over deze materie bestaat, er een van geven en nemen, meer van nemen dan van geven. De be perkingen van de demonstratievrijheid zijn volgens prof. Belinfante niet in strijd met de Conventie van Rome, maar dat neemt niet weg dat wel intern beraad mogelijk is over de vraag, of de regelin gen in de vorm waarin zij thans zijn ge kleed, wel noodzakelijk zijn ter handha ving van de openbare orde. Het is momenteel zo, dat alleen de overheid bepaalt of bepaalde uitingen van de vrijheid van demonstratie ter handha ving van de openbare orde moeten wor den verboden of niet. Openbare orde is echter geen objectief begrip. Er zijn ver schillende waarderingen mogelijk. Slechts indien het mogelijk is het begrip „open bare orde" te objectiveren door een ana lyse, die voor iedereen aanvaardbaar is krijgt de vrijheid van meningsuiting in de vorm van demonstratie duidelijker in houd. Daartoe, aldus prof. Belinfante, zouden kunnen dienen de elementen ver- keerbelemmering, schade of letsel aan burgers en strijd met de democratische eenheden. Op de girorekening 999 van het Neder lands Comité Vluchtelingenhulp te Am sterdam is tot dusverre een bedrag van rond 500.000,- gestort. ADVERTENTIE 5000M2«3 ETAGES*250 MODELKAMERS» modern of klassiek Meubelen, meubelen, meubelen Zéér bizonder. Internationale klas- se, voor u die hoge eisen stelt aan vormgeving en komfort. En dan vloerbedekking, tapijten, gordijnstof fen, matrassen, verlichting, keramiek, bestek en allemensen en nog véél meer I Stoutenbeek heeft Alles. U kunt experimenteren, „proefinrich- tingen" maken, uw dromen werke lijkheid laten worden. Binnenhuis architecten geven vrijblijvend advies. Heus, 't is „anders" bij Stoutenbeek. U ontdekt dit trouwens al als u de S V- brochure ontvangt, met bijna 30 f I pagina's informatie en kleurenfoto's. f Kost u niets. Alleen even de coupon f f insturen stoutenbeek Naam J A top Adr„ adv,Beur - BREESTRAAT 82 WoonplaatTel. (02510) - 23641 - dinsd.middag gesl. „Het verbondsbestuur van het Neder lands Katholiek Vakverbond heeft over de meest gewenste structuur van de poli tieke partijen in ons land geen uit spraak gedaan of een standpunt bepaald. Het acht zich ook niet geroepen om in de emotionele sfeer van het ogenblik over dit belangrijke punt uitspraken te doen". Dit verklaarde de voorzitter van het N.K.V., de heer P. J. J. Mertens, in een bijeenkomst van Drentse N.K.V.- propagandisten. Hij bestreed publikaties waarin wordt gezegd dat het verbondsbe stuur heeft zich uitgesproken voor één mo gelijkheid, namelijk meer invloed in de K.V.P. en meer werknemerszetels in de Tweede-Kamerfractie van de KVP. „Wij hebben opgeroepen tot het dragen van persoonlijke verantwoordelijkheid en tot politieke bewustwording, teneinde het be staande partijstelsel gezond te maken en te vernieuwen", aldus de heer Mertens. Hij ging ook in op de uitspraken die hij vlak na de kabinetscrisis heeft ge daan. Hij noemde de houding van de K.V.P.-tweede Kamerfractie toen „teleur stellend, onbegrijpelijk en onverantwoor delijk". Op deze uitspraken is een enorm aantal reacties gevolgd, waarvan volgens de N.K.V. -voorzitter slechts enkele af komstig waren Van mensen die het er niet mee eens waren. Uit de reacties blijkt, dat de ontstemming groot is. Die ontstemming ontlaadt zich volgens de heer Mertens in twee richtingen: een deel van de briefschrijvers vraagt om de oprichting van een eigen katholieke ar beiderspartij, een democratische werkne merspartij, een ander deel van de brie ven behelst het dringende beroep, de Ka tholieke Volkspartij te hervormen en de vertegenwoordiging van de katholieke werknemers daarin te verbeteren. De heer Mertens voegde hieraan toe, dat in geen enkele reactie of suggestie de oproep wordt gedaan, over te stappen naar de Partij van de Arbeid of op die partij of op de ARP te stemmen. Zangeres Sasi Maz (gisteravond op de tv bij Willem Duys) in de Am sterdamse Kalverstraat aan de wan del met haar luipaard Salina. De tv-kijkers hebben kunnen zien dat het dier zo tam is als een poes, maar de Kalverstraatwandelaars voelden zich toch niet helemaal op hun gemak. In Boxtel is de 80-jarige mevrouw J. van de Pias-Van Woensel aangereden door een personenauto, toen zij tussen twee geparkeerde auto's door onverwacht overstak. Zij werd ernstig gewond en overleed later in het ziekenhuis. ADVERTENTIE Het is vrijwel voor iedereen een zéér moei lijke zaak om een beslissing te nemen, welke soort, kleur en kwaliteit VLOERBEDEKKING men zal kiezen voor woon-, slaapka mers, gang, trap, keuken, badkamer, winkel, kantoor, café. enz. enz.; om in 't geheel een passend en verantwoord effect "te '„verkrijgen. Onze VLOER-SPEC1ALIS.TEN staan er borg voor dat in ALLE gevallen de juiste vloer bedekking op de juiste plaats komt. Vele duizenden cliënten hebben aan ons hun vertrouwen geschonken. Ook u kunt van onze enorme ervaring pro fiteren. ZIJLSTRAAT 96 TELEFOON 0 2500 HAARLEM 20340 - 55111 SB I Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: To neelgroep Centrum met „Angst en ellende van het Derde Rijk" van Bertholt Brecht. Regie: Walter Kous. Zondag 20 u.: To neelgroep Centrum met „De Draak" van Jewgenij Schwatz. Regie: Peter Oost hoek. Maandag 20 u.: Toneelvereniging De Proveniers met „Niet van gisteren". BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u en zondag ook 10.15 u.: „Boeing Boeing", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u en zondag ook 14 en 16.80 u.: „Cartouche". 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „De spion in het kanten broek je", a.l.; zaterdag 23.30 u.: „Onderwereld Pigalle" 18 j. zondag 11 u.: „Mondo Cane 2", 18 j. Minerva, vandaag en maandag 14.30 u.: en zondag 14 en 16.15 u.: „De jongen uit het Wilde Westen", a.l.; vandaag en zon dag 19 en 21.15 u. en maandag 20.15 u.: „De verknipte melkboer", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u. en zon dag ook 16.15 u.: „00 sex, onze agent in de Oriënt", 14 j.; zondag 11 u.: „Flying Clipper Ahoy", a.l. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „De wraak van Ivanhoe", a.l. Van maandag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Robin Hood der wil de Zeeën", 14 j. Studio, 19 en 21.15 u.: „The loved one", 18 j.; zondag 11 u.: „Uit Hollywoods lach fabriek", a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 10-17 uur. Zondags van 13-17 uur. Expo sitie „Boek en Papier". Tot 30 oktober. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur; zondag van 14 tot 17 uur. Galerie 3 (Jansstraat 48): Expositie van wandkleden van Bodil BlokkerVeggerby i en plastieken van Wim Jonker. Van 12 tot 17 uur (ook op zondagen). Tot 30 oktober. Kunstcentrum „De Ark", (Nieuw Hei ligland 113): Bootzaal- „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks, behalve dins dag, van 10 tot 20 uur expositie van werk van Hartlib-Rex. Tot 5 november. In 't Goede Uur, (Nieuwe Kerksplein): Gedurende de maand oktober expositie van tekeningen en aquarellen van Jan Loots. Dagelijks van 10-18 uur en 20-22 uur. Zondag van 14-17 uur en 20-22 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19e en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve zondag: van 13 tot 16 uur. Expositie van etsen van Rembrandt. Artificia (Binnenweg, Heemstede): Ex positie van monotypes en schilderijen van Eduard Heymans. Op werkdagen van 9.30 tot 18 uur. Tot 1 november. Museum Van Looy (Kamperlaan): Ex positie van leden van Kunst Zij Ons Doel. Dagelijks van 10 tot 17 uur; op zon- en feestdagen van 14 tot 17 uur. Tot 13 no vember. Woonhuis Jacobus van Looy (KI. Hout weg): geopend op donderdag van 10 tot 12.30 u. en van 13.30 tot 17 u.; op zon- en feestdagen van 14 tot 17 uur. DIVERSEN Waagtaveerne, vandaag en zaterdag 21 u.: Cobi Schreyer met haar internationaal programma. Gast: Claas v. Graft uit Ca nada. Zondag 21 u.: Hootenannyavond. Poppentheater Merlijn, zondag 14.30 u.: „De Toverhoed". ZATERDAG 29 OKTOBER City, 19 en 21.15 u.: „Agent X 77: Op dracht moord". Stadsschouwburg, 20 u.: „Kortsluiting op de 27ste etage". Galerie „De Kastanjeloot", Wüste- laan 32, Santpoort-Zuid: Expositie aqua rellen en tekeningen van Rie van Goor. De tentoonstelling duurt tot 14 november en is dagelijks open van 10 tot 18 u. en 's avonds (behalve zondag) van 19 tot 21 u.; zondag van 13 tot 17 u. ZONDAG 30 OKTOBER City, 14.30 u.: „Duel in Texas"; 19 en 21.15 u.: „Agent X 77: Opdracht moord". Stadsschouwburg, 15 u.: „Tarra, de wolfshond"; 20 u.: „Kortsluiting op de 27ste etage". Patronaatsgebouw, IJmuiden-Oost, 20 u.: ADVERTENTIE De bedompte bedstee werd een zonnige slaapkamer waardoor u regelmatig een frisse bries laat waaien. Ook figuurlijk waait er een frisse bries door uw slaapvertrek, als u zich aansluit bij de N.V.S.H. Want de Nederlandse Vereniging voor Sexuele Hervor ming heeft als doelstelling, zonder geheimzinnigheid de harmonie in ieders huwelijk te bevorderen. Hoe Door open voorlichting en eerlijk advies. Door het instand houden van huwelijksscholen en consultatiebureaus. Door het organiseren van geneeskundig onderzoek voor het huwe lijk. De N.V.S.H. met een ledental van meer dan 202.500 leden heeft reeds velen de juiste weg gewezen tot een harmonisch en gelukkig huwelijk. Vraagt u eens nadere inlichtingen bij uw afdelingssecretariaat N.V.S.H. HAARLEM Voorduinstraat 47 rd. - Telefoon 0 2500 - 55643. IJMUIDEN Steenbokstraat 31 - Telefoon 0 2550 - 7567 Operaconcert door Velser Operakoor „Bel Canto". Galerie „De Kastanjeloot", Wüste- laan 32: Expositie aquarellen en teke ningen van Rie van Goor. De tentoonstel ling duurt j;ot 14 november en is zondag van 13 tot 17 u. open. MAANDAG 31 OKTOBER Heden geen filmvoorstelling in de bio scopen. Stadsschouwburg, 20 u.: Hoofdstadope rette voert op „Zwei Herzen im Dreivier- teltakt". Galerie „De Kastanjeloot", Wüste- laan 32: Expositie aquarellen en teke ningen van Rie van Goor. De tentoonstel ling duurt tot 14 november en is dagelijks open van 10 tot 18 u. en 's avonds (be halve zondag) van 19 tot 21 u.; zondag van 13 tot 17 u. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. ZATERDAG 29 OKTOBER Kennemer Theater, 19.30 u.: „The sound of music", 23.30 uur: „De hel van Luzon". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Ara besque". W.B. Theater, 20 u.: „De twee gladiato ren". ZONDAG 30 OKTOBER Kennemer Theater, 14.30 uur: „Met een voet in de hel"; 16.15 en 19.30 uur: „The sound of music". Luxor Theater, 14.15 uur: „Laredo, stad zonder wet"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „Ara besque". W.B. Theater, 14.30 uur: „Bloedige ver gelding"; 16.30 uur: „De twee gladiatoren"; 20 uur: „De vijand van de Bengaalse lan- ciers". MAANDAG 31 OKTOBER Kennemer Theater, 19.30 uur: „The sound of music". Luxor Theater ,19 en 21.15 uur: „Ara besque". W.B. Theater, 20 uur: „De vijand van de Bengaalse lanciers". D. W. Dijkman overleden. In Amsterdam is na een langdurige ziekte op 55-jarige leeftijd overleden de heer D. W. Dijk man, adjunct-directeur van het Konink lijk Onderwijsfonds voor de Scheep vaart. Sedert 1933 is de heer Dijkman werkzaam geweest bij dit onderwijs fonds. Nieuw bestuur ASV A. Tijdens de jaar lijkse vergadering van de ledenraad van de Algemene Studenten Vergade ring Amsterdam (ASVA) is vannacht een nieuw bestuur gekozen. Het bestuur is geformeerd uit een meerderheid van leden van de Studenten Vak Beweging (S.V.B.) en de rest uit leden van het Nederlands Studenten Akkoord (N.S.A. Hiermede is de coalitie S.V.B.-N.S.A. hersteld. Vrijgesproken De rechtbank in Utrecht heeft de 62-jarige voorzitter van een amateurtoneelvereniging vrijgesproken. Hij werd ervan verdacht ongeveer 16.000 te hebben verduisterd ten nade le van de vereniging. De toneelvereni ging exploiteerde een beat-kelder. Daar het huurcontract op naam stond van de voorzitter meende deze dat hij de baten in eigen zak mocht steken. Op Schiphol heeft prins Bernhard als eerste in de stuurstoel gezeten van de nieuwe vluchtnabootser voor de DC-9 machines van de K.L.M. Tot nu toe moes ten de K.L.M.-vliegers de besturing van deze nieuwe machine, waarvan de K.L.M. er thans vijf heeft in de lucht onder de knie krijgen en dat is uiteraard heel wat duurder dan op de grond in een vluchtna bootser. Het apparaat, dat 2y2 miljoen gulden heeft gekost, brengt door de besparing op lesvluchten zijn geld gemakkelijk op. De Douglas-fabrieken vervaardigen zelf deze vluchtnabootsers niet. Het apparaat dat thans op Schiphol staat is afkomstig van een Canadese fabriek. ADVERTENTIE m THE EKSEPTION THE INCROWD Het K.N.M.I. deelt mee Op de oceaan ten westen van Ierland handhaaft zich een hogedrukgebied waar omheen zich een kleine storing via de Noordzee langzaam in zuidelijke richting verplaatst. In verband daarmede zal er morgen meer bewolking het land binnen drijven met mogelijk hier en daar enige lichte regen of motregen. De komende nacht zal vóór het binnendrijven van de bewolking plaatselijk weer nachtvorst voorkomen. WERKRAPPORTEN Maximum- en minimum M e temperaturen binnen- en buitenland wind- richti max. 4> 4 SE £5 Den Helder zw. bew. 10 5 Ypenburg licht bew. windst. 9 1 Vlissingen licht bew. NNO 10 4 Eelde mist NW 9 -3 De Bilt onbewolkt NNO 9 -1 Twente onbewolkt NO 9 -0 Eindhoven onbewolkt N 9 -0 Z.-Limburg onbewolkt NO 8 -0 Helsinki zw. bew. WNW 3 -7 Stockholm mist windst. 4 -8 Oslo zw. bew. windst. 5 -4 Kopenhagen onbewolkt NW 6 -1 Aberdeen licht bew. WNW 9 3 Londen onbewolkt N 12 3 Amsterdam licht bew. NNW 10 -1 Brussel onbewolkt NO 10 1 Luxemburg half bew. NNO 6 3 Parijs zw. bew. N 10 3 Bordeaux zw. bew. N 11 6 Grenoble geh. bew. NNW 10 7 Nice zw. bew. NNO 17 9 Berlijn zw. bew. NNO 8 5 Frankfort zw. bew. NNO 8 5 München geh. bew. NO 7 5 motregen NNO 8 4 Genève geh. bew. NNO 9 7 Locamo regen NO 12 3 Wenen zw. bew. NNO 13 6 Innsbruck motregen OZO 19 17 Belgrado zw. bew. OZO 8 5 Athene licht bew. NO 28 17 Rome half bew. O 20 12 Barcelona licht bew. NNW 15 0 Madrid zw. bew. NO 12 2 Mallorca licht bew. NNW 17 6 Lissabon onbewolkt N 17 8 Zondag 30 oktober Zon op 7.30 uur; onder 17.16 uur. Maan op 17.40 uur; onder 8.35 uur. Maandag 31 oktober Zon op 7.32 uur; onder 17.14 uur. Maan op 18.01 uur; onder 9.52 uur. Maanstanden Volle maan 29 oktober 11.01 uur Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 29 oktober Hoog water 3.35 uur en 15.48 uur. Laag water 11.43 uur en 23.58 uur. Zondag 30 oktober Hoog water 4.04 uur en 16.18 uur. Laag water 12.13 uur en uur. Maandag 31 oktober Hoog water 4.33 uur en 16.46 uur. Laag water 0.30 uur en 12.40 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2