Negentigjarig bestaan van IJmuiden gaat onopgemerkt voorbij SI MCA 1301/1501 G. INI A Waarde van Nederlandse visaanvoer veel hoger TAXI 6200 Groot toernooi voor jonge voetballers Belangrijke thuiswedstrijden voor VSV en Stormvogels IJmuiden is dinsdag „jarig" Gevangenisstraf geëist tegen drie stelende Duitsers Advendo-toneel voor „De Plaatwellerij" Vergadering van Telstar op 17 november Samenwerking in gezondheidszorg wordt nauwer Vergadering van produktschap Gevangenisstraffen geëist voor enige diefstallen ROND DE LOSPLANK 0. J. RADEMAKERS A.s. Bruidspaar! BEATRIX Bloemsierkunst ZATERDAG In herfstvakantie Dalende prijzen Garnalen Haring en makreel Geen roodbaars meer Kort nieuws VAN VELSEN Export Drukkerij P. W. Nijssen Wellicht herinnert men zich nog, dat in augustus van dit jaar de Vel- sense h.b.s. in nieuwe stijl de naam werd verleend van „Prof. mr. S. C. Visseringschool", welke hommage door het gemeentebestuur was be doeld als een postume hulde aan het adres van deze Amsterdamse hoog leraar uit de negentiende eeuw, die later nog minister werd. Mr. Simon Vissering wordt namelijk beschouwd als de naamgever van het toen nog imaginaire vissersdorpje IJmuiden. dat hij lang voor er nog van een Noord zeekanaal sprake kon zijn, in zijn fan tasie had zien ontstaan. Hij gebruikte deze naam voor het eerst in 1848, toen door hem in „De Gids" een uitstapje werd beschreven langs de oevers van een nog slechts in zijn verbeelding be staande kanaalverbinding tussen Am sterdam en de Noordzee. 1 november 1876, dus dinsdag aanstaan de precies negentig jaar geleden, nam koning Willem III deze professorale sug gestie over, door bij de officiële opening van het Noordzeekanaal het inmiddels bij de monding daarvan ontstane dorpje de naam „IJmuiden" te verlenen. Vandaar dat dus dinsdag de negentigste verjaardag van IJmuiden zou kunnen worden ge vierd. Van officiële zijde zal hier echter geen extra aandacht meer aan worden geschon ken, omdat nog in maart 1965 het feit is herdacht dat toen honderd jaar geleden door de heer J. Boelen Rzn, in de Breesaap de eerste spade voor het Noordzeekanaal in de grond werd gestoken. Dit geschiedde in de raadzaal van het oude Velsense raadhuis, op initiatief van de stichting „Rijnmond-Noordzeekanaal", welke plechtigheid door talrijke prominente fi guren uit deze omgeving werd bijgewoond. Hierbij waren onder meer aanwezig de commissaris der koningin voor Noord- Holland en vrijwel alle burgemeesters van Kennemerland. Op deze bijeenkomst werd reeds alles gezegd wat bij een dergelijke plechtigheid kon worden opgemerkt, zodat men bij een eventuele herdenking van het negentigja rig bestaan van IJmuiden slechts in her halingen zou vervallen. Dit geldt ook voor ons blad, zodat wij eveneens met deze korte herinnering menen te kunnen volstaan. De Haarlemse officier van Justitie heeft donderdag tegen drie Duitsers, een 31- jarige los-arbeider uit Oberhausen, een eveneens 31-jarige mijnwerker ook uit de ze plaats en een 23-jarige stucadoor uit Heildeberg een jaar en drie maanden gevangenisstraf geëist met aftrek van voorarrest. Op 9 september hadden de buitenlan- landers uit een textielbedrijf kostuums, jasjes en overhemden weggenomen. De losarbeider had een ruit ingedrukt. Het gezelschap had voorts gewacht om te kij ken of er iemand uit de buurt glasge rinkel had gehoord. Toen niemand ver scheen gingen zij naar binnen. De jassen werden bij een pandjeshuis in Amster dam gebracht. De drie Duitsers zouden aanvankelijk niet naar Nederland zijn gekomen met de bedoeling hier en daar te roven. Zij waren als kermisklanten naar ons land gereisd. Ook in Alkmaar en IJmuiden hadden zij nog een ongerechtigdheid ge pleegd. Ter zitting bleek dat de mijnwer ker en de stucadoor nog door de Duitse justitie werden gezocht. De raadslieden van de verdachten pleitten voor clemen tie. Op het kteine kerkhof van de oude Engelmunduskerk in V elsen-Zuid bevinden zich nog enige grafstenen, waarvan de opschriften herinneren aan een aantal Engelse arbeiders, dat tijdens het graven van het Noordzeekanaal om het leven kwam. Een dezer opschriften luidt: „In memory of Daniel Gray, Locomo tive foreman Amsterdam Canal Works. Born at Holytownbridqe Scotland, 12 Oct. 1846. Died at Vel- sen 31 May 1870. Aged 23 years." De opschriften zijn nog nauwelijks te lezen en in verband met de res tauratie van de Engelmunduskerk liggen de overige stenen bedolven onder struiken en ander bouwafval. Wij menen echter te weten dat het in de bedoeling ligt ook deze graven binnenkort te restaureren, zodat het weer een waardige rustplaats voor de overledenen zal zijn. (Van onze sportredactie) Tegelijk met de herfstvakanties begint maandag in Velsen een groot straatvoet baltoernooi. Niet minder dan een kleine fiOO jeugdige voetballers van 9 tot 16 jaar, verdeeld over 38 elftallen doen aan dit toernooi mee. Na de opening op maandag wordt er ook dinsdag-, donderdag en vrij dagmiddag gespeeld. Woensdagmiddag speelt men niet, maar wordt er voor de jeugd een filmvoorstelling gegeven in het Patronaatsgebouw. De afdeling Sport- en Jeugdzaken van de gemeente Velsen heeft voor de wed strijden het Waterlooterrein en de bijvel- den van het sportpark Schoonenberg be schikbaar gesteld. De voetballertjes, die zelf straatelftallen hebben geformeerd, zijn in zes poules onderverdeeld. Ieder elf tal speelt op de 4 wedstrijddagen in totaal minstens vijf wedstrijden van twee maal twintig minuten. Bovendien kunnen de voetballers hun krachten nog meten met hardlopen, strafschoppen nemen en in estafettewedstrijden. Ook de punten die bij deze krachtmetingen behaald worden tellen mee voor het eindresultaat. Voor de eerste maal in haar bijna ne gentienjarig bestaan heeft de personeels vereniging „De Plaatwellerij" het zonder de eigen toneelclub moeten stellen bij de eerste uitvoering in het seizoen. De voor zitter, de heer A. de Koning, die tevens regisseur van de eigen toneelclub was, vertelde dat de club moest worden opge heven wegens gebrek aan mannelijke amateurspelers uit het eigen bedrijf. Dit was vrijdagavond geen aangename boodschap voor de „plaatwellersfamilie' die in het Kennemer Theater te Beverwijk bijeen was. De toneelvereniging „Advendo" uit IJmuiden gaf een uitvoering van het to neelspel „Beau Rivage" van George Bat- son, vertaald door Shireen Strooker. De heer De Koning deelde mee, dat deze avond tevens afgevaardigen van an dere personeelsverenigingen uit de IJ- mond aanwezig waren om te proberen tot een nauwere samenwerking te komen. Een bal met muziek van het trio Guus Spelten besloot de avond. (Van onze sportredactie) Donderdag 17 november wordt in Royal te IJmuiden de gewone algemene verga dering van de ledenraad van Telstar ge houden. Het is een vrij belangrijke ver gadering, omdat op basis van de nieu we statuten gehandeld zal worden. Dat houdt o.a, in dat het bestuur van 7 op maximaal 5 man teruggebracht moet worden. Op 1 januari 1967 wordt in Noord-Hol land opgericht de „Stichting samenwer kende provinciale kruisverenigingen in Noord-Holland", waarin in federatief ver band zal worden ondergebracht al het werk van de kruisverenigingen inclusief de moederschapszorg en de kinderhygiëne Deze stichting zal zich niet alleen bezig houden met de werkzaamheden die tot nu toe door de kruisverenigingen en de aanverwante organisaties werden ver richt, maar wil tevens de activiteiten uit breiden. Tot nu toe werken de provinciale kruisverenigingen ook in federatief ver band samen op het gebied van de ge zondheidszorg, waarbij ondermeer aan dacht wordt geschonken aan revalidatie geslachtsziekten-, kanker- en reumatiek bestrijding, alsmede aan moederschaps zorg en kinderhygiëne. In de nieuwe stichting wordt tevens beoogd de zorg van chronische zieken op zich te nemen Verschillende beweegredenen hebben tot deze reorganisatie geleid. De voornaamste van deze redenen is, dat de besturen van de drie provinciale kruisverenigingen nauwer bij het werk van de federatieve stichtingen willen worden betrokken. Te vens tvOfdt éèli doeltreffender functione ring van het bestuurlijk en uitvoerend apparaat nagestreefd. De eerste stagnatie van betekenis is de vorige week zondag opgetreden in het afwerken van de amateurcompetitie en de komende maand zal het wel vaker voorkomen dat een aantal wedstrijden wordt afgelast. Het programma van zon dag aanstaande kan waarschijnlijk in zijn geheel worden afgewerkt. Voor de best geklasseerde ploegen uit de IJmond staan zware thuiswedstrijden op het program ma: tweedeklasser DEM speelt tegen QSC, derdeklasser VSV ontvangt koplo per HBC en vierdeklasser IEV speelt te gen Kinheim. In de eerste klasse A had VVB zondag jl. een vrije dag, omdat het AFC-veld was afgekeurd. Zondag spelen de Bree- sapers op eigen veld tegen Alkmaarse Boys dat na een gunstige start sterk te rugviel. Zo verloren de Alkmaarders zon dag jl. op eigen terrein met 1-3 van het dit jaar niet zo sterke JOS en dat geeft VVB goede kansen op een redelijk re sultaat. Via een kleine zege kan WB ruim afstand nemen van de onderste twee plaatsen. In de tweede klasse leed DEM de vo rige week zijn eerste nederlaag. Mees tal heeft zo'n eerste nederlaag nogal wat effect op het moreel van de betreffende ploeg, maar aangenomen mag worden dat DEM-trainer Cor Wilders deze terug slag goed heeft opgevangen en zo moeten de Beverwijkers in staat worden geacht zondag op eigen terrein van QSC te win nen. Stormvogels krijgt bezoek van HFC en zal moeten winnen om niet in de ge vaarlijke zone te geraken. De IJmuidena ren zullen het zondag zonder de Vries en Plug moeten stellen, terwijl het ook nog niet zeker is of Zoeteman van de partij zal zijn. De Kennemers speelt uit tegen Always Forward dat evenals de Bever wijkse ploeg zeer matig startte. Een klei ne kans op een gelijkspel zit er in voor De Kennemers. In de derde klasse B zal veel belang stelling bestaan voor de wedstrijd VSV- HBC die om twaalf uur op het hoofdveld van sportpark Schoonenberg zal beginnen HBC speelt een vooraanstaande rol in de huidige competitie en als VSV erin slaagt de oud-tweedeklassers te bedwingen, zal dat een enorme stimulans zijn voor de Velsenoorders. Velsen speelt thuis tegen TYBB en zal het uiterste moeten geven om een kleine zege te kunnen behalen ADO'20 ontvangt Neerlandia en deze te genstander die alleen in de eerste helft tegenstand van betekenis kan bieden door een ontstellend gebrek aan conditie, zal de beide winstpunten in Heemskerk moe ten laten. Beverwijk ontvangt KW en zal moeten winnen om niet op de laatste plaats terecht te komen. In de vierde klasse C wordt de der by IEV-Kinheim gespeeld. Beide teams bespelen hetzelfde terrein en hoewel IEV tot nu toe verreweg de beste resul taten behaalde, valt een uitslag niet te voorspellen. Wij houden het op een pun tenverdeling. Wijk aan Zee brengt een bezoek aan Schoten dat de vorige week tegen Bloemendaal met scherp schoot (7-2). Voor Wijk aan Zee een moeilijke wedstrijd die waarschijnlijk in een klei ne nederlaag zal eindigen. ADVERTENTIE Representatieve auto van superklasse. Grote kof- W ferruimte en vele nieuwe snufjes. Dealer voor Gem. Velsen v/h „Kennemer Garage" N.V. Kennemerlaan 224-226, IJmuiden tel 02550-4324/6238. 70 MET DE VISSERIJ IN DE IERSE ZEE is het de laatste tijd maar be droevend gesteld. Verscheidene schepen, die reeds meer dan veertien dagen geleden zijn vertrokken, hebben aldus nog steeds geen kans gezien hun reizen te beëindigen, omdat zij dikwijls dagen lang geen enkele v angst van enige betekenis konden melden. Het zou er voor de handel dan oo bedroevend hebben uitgezien, wanneer men hier alleen van deze visserij afhankelijk was geweest. Zo werd aan de maandagmarkt nog enige haring aangevoerd, doch deze was afkomstig van enkele trawlers, die het eens m de omgeving van de Silverpit hadden geprobeerd. Wegens de geringe afme tingen was deze haring echter voor de rokerijen ongeschikt, zodat de inleggerijen, die voor deze visjes meer interesse aan de dag hebben gelegd, zich ditmaal weer even konden behelpen. DAAROM WERD dinsdagmorgen het bericht over de komst van enige span- vissers met haring, zowel door de roke rijen als door de export met vreugde be groet. Vandaar dat deze vissers het schreeuwend tekort aan haring enigszins hebben opgevangen. Hoewel deze vis prachtig van kwaliteit was en daarom in het begin van de week een prijs noteerde van ƒ38,- tot ƒ41,-, viel de vangst in haar soort toch weer tegen. Over het al gemeen was vijftig percent van de haring voor de rokerijen opnieuw te klein, zodat de betrekkelijk hoge prijzen alleen aan de geringe aanvoer moeten worden toege schreven. DONDERDAG LIEPEN de prijzen weer iets terug, waarna er aan de vrij dagmarkt reeds voor 29,- werd ver kan men bij enige vangst toch wel tevre den zijn met 30,- voor een kistje kleine schol en ƒ35,- tot ƒ40,- voor een kist schol twee. In de gistermiddag gehouden vergade ring van het produktschap voor vis en visprodukten in Den Haag deelde de voor zitter, drs. D. J. van Dijk, mede dat de aanvoer van vis en visprodukten zich in de eerste acht maanden van 1966 met 1 totaal van 174.000 ton op nagenoeg hetzelfde niveau bewoog als in de over eenkomstige periode van 1965. Uit het vervolg van zijn overzicht bleek de waar de van de aanvoer evenwel van 109,- miljoen tot 134,- miljoen te zijn ge stegen, een stijging derhalve met 23 per cent. Vooral de platvissector droeg hier toe bij met een waardevermeerdering van 23 miljoen. De overige sectoren van het visserijbedrijf vertoonden naar waarde gemeten slechts geringe wijzigin gen. De aanvoer van rondvis was in 1966 aanzienlijk geringer dan in 1965. Deze achteruitgang werd nagenoeg geheel ge compenseerd door betere vangsten van platvis en meer in het bijzonder van tong. Voor de meeste vissoorten konden in 1966 betere prijzen worden gemaakt dan in 1965. De afvoer van bijvoorbeeld zeevis naar de vismeelindustrie was door het aanzienlijk geringere aanbod van schelvis (een daling van bijna 6.000 ton) in 1966 zeer minder dan in 1965. De import van vis en visprodukten was in 1966 nagenoeg gelijk aan die van 1965. Opvallend was de belangrijke daling in de invoer van kabeljauw en kabeljauw filets. zeevis naar Frankrijk en Italië vertoonde een verheugende stijging, mogelijk ge maakt door de gunstige aanvoeren van tong en schol. Ten aanzien van Italië kan erop worden gewezen, dat de importeurs aldaar schol en scholfilets, welke zij in 1964/1965 ter vervanging van de toen zeer dure tong uit ons land betrokken, in 1966 zijn blijven kopen. De vraag naar scholfilets van Italië blijft stijgen. Zowel voor ongepelde als voor gepelde garnalen konden op de buitenlandse markten goede prijzen worden gemaakt Ten aanzien van de binnenlandse afzet in 1966 kan worden cpgemerkt, dat de voorziening van de eigen markt met rondvis tengevolge van de gedaalde aan voer en invoer minder was dan in 1965 De hoeveelheden platvis, welke in eigen land konden worden geplaatst, waren in 1966 nagenoeg gelijk aan die van 1965. De grotere aanvoer werd geheel geëxpor teerd. De voorziening van de binnenland se markt met gezouten haring (maatjes haring) was in 1966 beter dan in 1965 Voor de grondstoffenvoorziening van de visverwerkende industrie was tot eind augustus meer verse haring beschikbaar dan vorig jaar en minder gezouten haring en makreel, aldus het verslag. De import van verse haring en van makreel was in 1966 hoger dan in 1965 hetgeen de geringe aanvoer van deze vis soorten gedeeltelijk compenseert. De uitvoer liep, behalve in de zeevissector in kwantitatief opzicht terug. Vooral door de sterk gestegen aanvoer van tong en in mindere mate van schol, kon de export vao zeevis zeer sterk worden opgevoerd namelijk van 31.400 ton voor een waarde van 57,6 miljoen in 1965 tot 40.600 ton voor een waarde van 85,5 miljoen in 1966. Deze toenadering komt geheel voor rekening van de genoemde platvissoorten. De uitvoer van rondvis liep terug. België en West-Duitsland werd voor de afzet van zeevis in 1966 van minder betekenis dan in 1965. Voor wat de vermindering van de af name door West-Duitsland betreft, dient te worden gewezen op het wegvallen van de uitvoer van roodbaars en koolvis, af komstig van de verre visserij, welke door Nederlandse vissers in 1966 niet meer werd uitgeoefend. De verzending van ADVERTENTIE DAG en NACHT Tourritten en zittend ziekenvervoer RIJNSTRAAT 91 - IJMUIDEN-O. Telefoon 6200 - 6285 Geelzucht In een kleuterschool in het Brabantse dorp Nistelrode is geelzucht uitgebroken. Twintig van de 150 leer lingen lijden momenteel aan deze be smettelijke maar niet gevaarlijke vri; langdurige ziekte. Er is een begin ge maakt met het immuniseren van de hele schooljeugd tegen geelzucht. waren gedwongen hun voorraad uit d» diepvriescellen aan te spreken. HET IS DAN OOK voor vele partijen in het bedrijf te wensen, dat er nog wat haring kan worden gevangen in de Ierse Zee, of wat nog beter zou zijn, de ont dekking van een haringgolf in de omge ving van het Engelse Kanaal. Vandaar dat de meeste uitvarende schepen naar de Ierse Zee hun echometers nauwkeu rig in het oog blijven houden; met recht: „Op Hoop van Zegen". ADVERTENTIE Wij tonen u een grote kotlektT® kleurendia's van bruidsboeketten KENNEMERLAAN 56 - 58 - TEL. 608« kocht, met een top van 33,-. Aan deze visserij werd slechts door een zevental spannen deelgenomen en de kans dat het aantal zal worden verhoogd is niet groot, omdat de kotters die deze spannen zou den moeten vormen, met platvis betere besommingen kunnen maken. Want h°e- tit/I? OTAMD wel de kleine soorten schol op de donder- BtjRC.iltR.LI.' KL S 1 AlN L) dagmarkt eveneens in prijs zijn gedaald, BEVALLEN: F. M. E. Gleusteen-Kruij- ne, d., Roos en Beeklaan 73, Santpoort; W. B. de Champs-van den Brink, d„ Dal tonstraat 14, IJmuiden; M. A. Kieften- beld-van Kaam, z., Groeneweg 24, IJmui den; J. C. M. Koopen-Kamoen, z„ Duven- DE GROVERE soorten worden meestal Voordestraat 15 zw, Haarlem; R. H. A. afgenomen door de exporteurs naar En- van As-Onrust, z„ Zwaluwstraat 28, Haar- geland en in mindere mate die naar lem; p a. Haak-Voulon, d„ Curagaostraat België, terwijl de exporteurs naar Frank- straat 42, Santpoort; A. M. BankWolt- rijk deze week ook meerdere partijen marl) Transvaalstraat 18 rd, Haarlem; levende schol en schar hebben uitge- p j van Leeuwen-van Beien, z„ Andro- voerd. Dit alles gevoegd bij de vangst van tong en een geringe hoeveelheid tar bot, zien de kotters hun aanvoer van week tot week bijzonder goed beloond. HIER STAAN de uitkomsten van de medastraat 35, IJmuiden. ONDERTROUWD: N. Kramer, Plataan straat 39, IJmuiden en G. M. J. Webbe, Boerhaavestraat 10, IJmuiden, t.a. IJmui den: de Lumeystraat 9; J. M. M. van der trawlers, die de gehele week weer een Vooren, Zijlvest 37, Haarlem, en C A. J. overvloed van schelvis aan de markt lie- Keunen, Stationsweg 100, Velsen (zuid); ten brengen, stellig enigszins teleurstel- T. Prins, Eenhoornstraat 79, IJmuiden en lend tegenover. Als gevolg hiervan wis- S. Guijt, Eridanusstraat 1, IJmuiden, t.a. ten meerdere partijen prachtige schelvis IJmuiden, Reggestraat 22; J zelfs niet eens de minimumprijs te halen. Berkhout, Kanaalstraat 123, IJmuiden, en J. M. van Schagen, Spekkenwegje 14, Santpoort, t.a. IJmuiden, Eenhoorstraat 119; A. L. Boers, Esdoornstraat 27, Heemstede en M. H. A. Wijnberg, van Maerlantlaan 42, Driehuis, t.a. Heemstede, Orchideeënlaan 16; T. H. M. Vogel, Vergierdeweg 251, Haarlem, en L. Metten, Hagelingerweg zodat deze noodgedwongen aan de vee voedercentrale moesten worden toegewe- DANK ZIJ DE geringe aanvoer van koolvis, kon hier nog wel het een en an der van worden verkocht. Ook kabeljauw en gul werden slechts spaarzaam binnen- I 123, Santpoort (noord), t.a. Haarlem, Vel- gebracht, nauwelijks voldoende voor de serstraat 16; R. Moleman, Dirk Hartogh- binnenlandse markt, zodat deze soorten straat 2, IJmuiden en D. Bijl, Cypressen- eveneens behoorlijke prijzen hebben opge- straat 36, IJmuiden; A. R. Schotvanger, bracht. Alleen de kabeljauw bleef hierbij wijk aan Zeeërweg 7, IJmuiden en S. iets achter, omdat de Belgische visim-1 Nederlof, Wijk aan Zeeërweg 6, IJmuiden, porteurs risico's willen vermijden en hun t.a. Santpoort, Hagelingerweg 66; E. A. J. bestellingen dus elders plaatsen. Dit is jansen, Alkmaarseweg 379, Beverwijk en voornamelijk Scandinavië en in de twee- j_ c. Mooij, Smidt van Gelderstraat 49, de plaats Aberdeen. Velsen (noord), t.a. Beverwijk, Alkmaar seweg 379; H. Henkels, Ganzevoortsingel Dure makreel 9, Groningen en I. Halsema, de Genestet- laan 29, Driehuis, t.a. Uithuizen, School- DOOR DE TRAWLERS werd uit de I straat 60; T. F. Klepper, Wijk aan Zeeër- noordelijke Noordzee ook enige makreel weg 174, IJmuiden en M. Duijst, IJmuider- meegebracht en omdat deze vissoort uit straatweg 133, IJmuiden, t.a. IJmuiden, de Ierse Zee ontbrak, werd de makreel Wijk aan Zeeërweg 106; J. W Angel, voor hoge prijzen aan de rokers ver- I Jagtlustlaan 5, Santpoort en M. Hart- kocht. Mede doordat enkelen hunner al suijker, Jagtlustlaan 5, Santpoort; F. G. A. Offerhaus, Terrasweg 81, Santpoort en S. Emmink, Terrasweg 81, Santpoort; J. G. M. Winter, Lagedijk 26, Uitgeest en C. A. I Wijbenga, Zeeweg 8, IJmuiden. GEHUWD: B. B. Wouda en M. L. van der Veer, IJmuiden, Pegasusstraat 30; N, W. van Nifterick en M. A. C. M. Warmen- hoven, IJmuiden, Lange Nieuwstraat 395; J. T. Veldman en J. P. Luiken, IJmuiden, Platanenstraat 21; J. H. M. van Lieshout en J. H. Zonneveld, Santpoort, Terrasweg 30; M. Keuter en E. P. Mulder, IJmuiden, Merwedestraat 30; J. Anepool en J. E, Mol, IJmuiden, Tuindersstraat 63; A. Vriese en W. J. C. Poppe, Arnhem, Kiefts- kampstraat 3; K. M. Groot en L. L. Roose, IJmuiden, de Noostraat 154; A. E. Hagen beek en A. van Beem, IJmuiden, Een hoornstraat 15; E. G. Stam en T. Slager, Heemstede, Leidsevaartweg 49; G. O, Zorgdrager en A. van Duijn, IJmuiden, Vareniusstraat 15; C. van de Velde en D. Molenaar, IJmuiden, Snelliusstraat 9. OVERLEDEN: B. C. Nobel, 49 jr., echt genote van: J. van den Doel, Saturnus- straat 42, IJmuiden; L. J. Lips, 6 jr., Mau- ricialaan 1, Bloemendaal; J. F. Sas, 52 j., echtgenoot van G. J. Heiwig, Piet Hein- straat 58, IJmuiden. De Haarlemse officier van Justitie heeft donderdag tegen een 26-jarige vloe- renlegger en een 54-jarige kantinebe heerder, beiden uit Zaandam, acht maan den gevangenisstraf geëist, waarvan drie maanden voorwaardelijk. Zij stonden te recht omdat zij samen in vereniging dief stallen hadden gepleegd. Op 25 augustus hadden zij uit een kap salon 3,90 weggenomen en uit een lees zaal in Zaandam een bedrag van 72,50. Het tweetal had elkaar bij toeval in een café ontmoet. Voor de raadsman van de vloerenlegger was het min of meer een raadsel waarom zijn cliënt het dievenpad was opgegaan. Geldgebrek was er in het geheel niet. Hij verdiende in zijn branche 400 per week. Zijn vrouw verdiende nog eens een 600 per maand zodat er met een gezamenlijk inkomen van 2200 per maand geen nood aan de man was. De raadsman opperde dat het misschien het avontuurlijke was geweest, dat hem tot de daad had gedreven. Bij de kantinebeheerder bleek de drank I de oorzaak te zijn. Zijn raadsman bracht naar voren dat de verdachte zich aan ont- wenningskuur wilde laten onderwerpen. De rechtbank doet op 10 november 's morgens om half tien uitspraak. ADVERTENTIE GEBOORTE- VERLOVINGS HUWELIJKS KAARTEN VOORHEEN FIRMANT DRUKKERIJ „MUKO" OOSTERDUINWEG SI. UMUIOEN - TEL roll De drukker die er I

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 5