Ook laatste koers was voor Quicksilver S een triomf White Stars verzette zich fel in derby Fraaie posities van IJmond zijn al bijna onaantastbaar Leider WH had een goede dag sportv^rvera Duinwijck raakt verder achter in strijd om nationale titel Karstens versloeg alle „azen" grandioze wec^Jr.edereen Grote draver nam afscheid Kleine nederlaag van turnploeg Slechts 58 rijders aan de finish Dit seizoen toch bekervoetbal Zandvoortmeeuwen gelukkiger dan Zwaluwen '30 HOC sterkste in nerveuze strijd m MAANDAG 31 OKTOBER 1966 11 Zege voor Gimondi Kampioensrit KNMI Basketbaljeugdteam wint drielandentoernooi deze Veel sterker De Nederlandse turnploeg heeft in het Deense plaatsje Varde een kleine neder laag geleden tegen de Deense formatie (255.25 tegen 254.70). In het persoonlijk klassement was Willy Jagers opnieuw de heste. Hij bereikte 52.75 punten. De Deen Lauritzen, die als tweede eindigde, had 52 punten. De Nederlandse ploeg behaalde over winningen aan de ringen aan het rek en met de vrije oefeningen. De individuele uitslag was: 1. Jagers (Ned.) 52.75, 2. Lauritzen J (Den.) 52, 3. Gunneman (Ned.) 51.50 ,4. Ilse (Den.) 51.10, 5. Smulders (Ned.) 50.80, 6. Trangbaek (Den.) 50.60, 7. Mad- sen (Den.) 50.35. 8. Hijbier (Den.) 49.80, 9. Brandtoft (Den. 49.40, Ten Bos (Ned.) 49.40, 11. Knip (Ned.) 48.85, 12. Snellen- I berg (Ned.) 48.45. De 23-jarige Italiaanse renner Felice Gimondi toonde zaterdag weer zijn bijzon dere vorm. In Imola zegevierde Gimon di in een 200 kilometer lange wegwed strijd, waaraan door alle Italiaanse top- renners werd deelgenomen. Hij versloeg zijn landgenoten Pifferi en Zilioli. Van de 130 deelnemers die vrijdagmor gen vroeg in Epen bij Vaals zijn ge start voor de 31e KNMV-kampioensrit hebben er slechts 58 de finish gehaald. Na de eerste dag was het aantal rijders al gedaald tot 72, waarvan er zaterdag morgen vier alsnog de strijd opgaven. Vrijdag en zaterdag moesten de deelne mers in het Zuidlimburgse land een tra ject van 300 km afleggen, waarin een klassementsproef was opgenomen. De resultaten van deze zware betrouw- baarheidsrit waren: senioren: tot 50 cc: 1. Rudi Boom (Amsterdam) Zündapp 1 str.pnt., 2. Henry Zijdemans (Den Haag) DKW 5 str.pnt. 51-100 cc: 1. Schneidewind (O. Duitsland) Simpson 0 str.pnt., 2. Scheunemann (O. Duits land) Simpson 0 str.pnt. 101-175 cc.: 1. Brinkman (W. Duitsland) Hercules 0 str.pnt., 2. Jan van Dobben (Zwammer- dam) Maico 0 str.pnt. Boven 175 cc.: 1. Pease (Gr.Br.) Greeves 0 str.pnt., 2. Salesky (O. Duitsland) MZ 0 str.pnt., 3. Frits Selling (Amsterdam) Greeves 0 str. pnt. Jan Wagenaar jr. (rechts) heeft juichend zijn zweep om hoog gestoken. Quicksilver S, al zovele malen naar een (Van onze badmintonmedewerker) Badmintonclub „Haarlem" was zondag op bezoek in de Duinwijck-badmintonhal, behaalde daar een „monster"-zege op Duinwijck 2 (8-0) en heeft van nabij kun nen gadeslaan hoe Duinwijck 1 door het Heerlense HBC'57 als concurrent voor de triomf gesneld, heeft ook zijn afscheidskoers op Mereveld nationale titel werd afgevoerd. De Duin 1 I iriielrPrc lrU'QmPIl tPP"Pll dp fiitTlhtiriTer met een zege beemaigd. voor de Thomas-cup geen competitie ge speeld. De stand in de hoofdklasse luidt: Haar lem 4-8, Ragazzi 4-7, Duinwijck 4-4, HBC 4-3, Duinwijck 2 4-2, en De Kortenaer 4-0. Velsen kwam niet in het veld. Het ligt in de bedoeling van het bestuur van de sectie betaald voetbal van de KNVB dat zondag 1 januari een begin zal worden gemaakt met de competitie om de Nederlandse voetbalbeker. Indien de weeromstandigheden gunstig blijven en die dag niet behoeft te worden benut voor inhaalwedstrijden zullen nieuwsjaarsdag de wedstrijden voor de eerste ronde wor den gespeeld Wanneer de eerste januari niet beschik baar is voor het bekervoetbal zullen slechts de eredivisieclubs en de veertien hoogst-geklasseerde verenigingen uit de eerste divisie aan de competitie kunnen deelnemen. Nog nader zal worden bekend gemaakt per welke datum de ranglijst van de eerste divisie bepalend is voor het al dan niet deelnemen aan de strijd om de beker. Gerben Karstens, die zich in de ron de van Frankrijk ontpopte als een goed rouleur, maar in de bergen geen grote indruk maakte, heeft zondag in Berga mo één van de gedenkwaardigste over winningen uit zijn carrier? behaald. Kar stens won in deze Italiaanse plaats na melijk een bergcriterium over 70 km. voor een veld van louter azen: Poulidor, Gimondi, Zilioli, Bracke en Anquetil. De uitslag was: 1 Karstens 2.04.0 (gemiddelde 33,87 km. p. u.), 2 Poulidor z.t., 3 Gimondi z.t., 4 Zilioli z.t., 5 Bracke z.t., 6 An quetil z.t. Zoet op 1 minuut 30 seconden, zevende. Gerben Karstens en Bart Zoet blijven deze week nog in Italië. Zij nemen vrij dag deel aan de allerlaatste wedstrijd van het seizoen 1966; de Trofeo Baracchi. Gerben Karstens Hoewel Quicksilver S reeds 141 overwinningen had geboekt, gaven wei nigen de 17-jarige hengst een goede kans ook zijn laatste koers tot een overwinning te brengen. Maar ook bij zijn afscheid toonde „Quickie zijn grote kwaliteiten. Favoriet C Alkestis van E moest na een halve ronde de leiding te hebben gehad uitgeput de moordende race met de oude crack opgeven en het record aantal overwinningen van 142 voor Quicksilver S was een feit. De uitslagen van Mereveld zijn: Revanche der grote prijzen: 1. Quicksilver S. (J Wagenaar Jr.); 2. Zus Hanover; 3. Xuthus T. Toto: win 2.70, pl. 1.50. 3.90, 6.20, koppel 6.50, cov. 13.10. Tollebeek-prijs: 1. Esculaap R. (J. Wagenaar Jr.); 2. Everprise; 3. Domingo Toto: win. 8.60. pl. 3.60, 2.10, 2.20, koppel 4.60, cov. 6.50, trio 2 449.80. Leivstad-prijs: 1. Fay du Commerce (H. van Ooyen)2. Flair S.; 3. Francina. Toto: win. 7.—, pl 2.2.1.80, koppel 23.10, cov. 5.30. De twee mijl van Mereveld: 1. Zilver Kid (J. Huiberts Jr.); 2. Yonker Hanover; 3. L'Espoir B Toto: win 3.20, pl. 1.60. 2.—, 3.—, koppel 4.70, cov. 5.40. Handhaaf Mereveldprijs: 1 Aureola (W. Stam per); 2 Abdullah Hanover. 3. Bernadine. Toto: win 3.70, pl 1.60, 2.20, 1.70, koppel 6.60. cov. 10.90, trio 206.80. Ens-prljs: 1. Zephyr Scotch (J. Wagenaar Jr.); 2. Amta: 3. Bea Toto win. 3—, pl. 1.50, 2.50, 2.10, koppel 24.50, cov. 9.20. Marknesse-prijs: 1. Bonnie Mars (H. van Dijk); 2. Don Stürmann W.; 3. Dorothe RH. Toto: win 6.10, pl. 2.—, 2.40 4.20, koppel 14.10, cov. 7.10, trio 1.035.20 Luttelgeest-prijs: 1. Elite Mac (M. Lange); 2. Earlv3. Dumas Hanover P. Toto: win. 5.70, pl. 2.70, 1 80 2.90. koppel 9.60, cov. 5.20. Totalisator-omzet 296.874. (Van een medewerker) Voor het zaterdagvoetbal was ditmaal een bescheiden inhaalprogramma vastge steld en daarbij kwam van de clubs uit Haarlem en omgeving alleen Zandvoort meeuwen in het veld. De geel-blauwen (Van onze basketbalmedewerker) Het volledige programma in de basket bal-dameseredivisie heeft ook nu geen ver rassingen opgeleverd, al heeft dit er in Haarlem lange tijd ingezeten. De plaatse lijke wedstrijd tussen White Stars en HOC mocht dan kwalitatief beneden peil zijn, de spanning vergoedde alles. Bij de heren was er slechts een klein program ma, waarbij AMVJ liefst driemaal in het veld kwam. De Amsterdammers slaagden er daarbij in één van de twee wedstrijden tegen Suvrikri in winst om te zetten, in de heren eerste klasse behaalde Exercitia tegen Rotterdam-Zuid de eerste overwin ning. White Stars—HOC was een wedstrijd met alle kenmerken van een derby. Er werd aan beide kanten bijzonder nerveus en slordig gespeeld, waarbij de onrust aan beide zijden door de wel heel zwakke lei ding nog in de hand werd gewerkt. Het als favoriet gestarte HOC heeft heel hard en tot de laatste seconden voor de winst moeten strijden en behaalde deze ten slotte door het beheerst benutten van enkele vrije worpen door Ria Kuiper, die als enige „koel" spelende toch op een goe de wedstrijd kan terug zien. White Stars gaf gedurende de eerste helft de tegen standsters, bij wie Janny van Ham haar „Haarlemse" debuut maakte geen duim breed toe. Wel leidde HOC steeds, maar de verschillen bleven steeds gering, getui ge de tussenstanden: 5-8; 9-10; 15-19 en 19- 21 (rust). Na rust verzette White Stars zich zo mogelijk nog sterker. Na 23-23 namen de sterren zelfs een 27 25 voorsprong, die echter snel weer verlo ren ging. Met nog vijf minuten te spelen was het 32-33 voor HOC. Ook het elimine ren van Biene Vonkeman kon White Stars niet deren. Atlete Mieke Sterk toonde ca paciteiten te hebben ook in basketbal ver te komen. Tot 35-37 bleef White Stars bij, toen liep HOC tot 36-40 uit. Een specta culair schot van Jenny van der Hoeden bracht weer spanning, maar de door Ria Kuiper benutte vrije worp bracht de be slissing en HOC won het: 38-41. Voor HOC scoorden Ria Kuiper: 6-5 en Henny Ko- nings; 4-6. Voor White Stars: Biene Von keman: 6-4 en Jenny van der Hoeden: 5-5. Exercitia speelde tegen Rotterdam-Zuid een vooral in tactisch opzicht sterke wed strijd, welke de IJmuidenaren dan ook de eerste winst opleverde. Na 6-3, kwamen de Rotterdammers met 10-11 voor, maar Exercitia kwam goed terug en leidde bij rust reeds met: 26-18. Vooral dankzij een zuiver schietende Theo de Cock bleven de Het Nederlandse jeugdbasketbalteam is zondag in Luxemburg ongeslagen win naar geworden van een drielandentoer nooi. De Nederlandse heren wonnen met 83-57 van West-Duitsland, dat door een overwinning op Luxemburg tweede werd. In de slotwedstrijd versloeg Nederland de Luxemburgers met 62-39. Mieke Sterk, al een van Nederlands beste atletes, speelt thans in White Stars in de eredivisie basketbal ook een vooraanstaande rol. wijekers kwamen tegen de Limburgers niet verder dan een gelijkspel en het bracht het verschil tussen Haarlem en Duinwijck op vier punten. Voor Haarlem bleef Ragazzi, dat in Den Haag De Kortenaer met 5-3 ver sloeg, de grote rivaal. De Tilburgers heb ben al hun gewonnen wedstrijden slechts met het kleinst mogelijke verschil be slecht, zodat wij de kansen van Haar lem op het kampioenschap van de hoofd klasse, tevens nationale titel, nu wel bij zonder hoog aanslaan. De puntenverdeling van Duinwijck met HBC lag zeker niet in de lijn van de ver wachtingen. Op papier hadden de Limbur gers hoogstens aanspraken op twee par tijen, waarbij wij denken aan een over- meeumen in He, V, „««-o,»»™, zegevierden m Hoorn op het nippertje zondag kwamen hier nog bij het heren met een score van 3-2 over hekkesluiter dubbelspel en de nederlaag van Lily ter Zwaluwen '30. Metz tegen mej. Pannemans Van de overwinning die Haarlem op Op het zwaar bespeelbare veld van Duinwijck 2 behaalde valt nauwelijks Zwaluwen '30 is Zandvoortmeeuwen op je|s te vermelden. Van strijd was geen sprake en de -overwinning kwam zeer ge decideerd tot stand. Komend weekend wordt in verband met de landenontmoeting Schotland-Nederland grotere tegenstand gestuit dan het aan vankelijk had verwacht. Van krachtsver schil was dan ook niet veel sprake en de gastheren kwamen in het begin voor al via hun rechtsbuiten Dekker gevaar lijk opzetten. Na tien minuten spelen gaf Dekker een hoge voorzet en die werd door P. Evers met het hoofd tot een treffer omgebogen 1-0. Kort daarop werd een kogel van Dekker door de lat gekeerd. Zandvoortmeeuwen kwam toen wat meer aan bod en daarbij zorgde Ko per voor de gelijkmaker:l-l. Ellenkamp en Spee kwamen nadien nog alleen voor doelman Hagenaar, maar zij konden daarvan geen profijt trekken. Enigszins fortuinlijk nam de thuisclub na de rust opnieuw de leiding: 2-1. De gasten pak ten de zaken toen wat energieker aan en nadat Spee de balans in evenwicht had gebracht, kon Koper vijf minuten voor het einde de winnende treffer sco ren: 2-3. zins verrassend met 2-0 van OSDO. Derde klasse: Vierde klasse: IJmuiden 8 11 Kinheim 8 13 HCSC 8 11 SMS 8 11 SIZO 8 10 VEW 9 10 Wartburgia 8 10 ABN 8 8 9 ARC 8 9 ZSGO 8 Ken'land 8 9 AFC 8 8 Blauw Wit W. 8 9 ASC '37 8 8 Zandvoortm. 8 8 SVJ 8 7 PVWA 9 8 Kromhout 8 6 Marken 8 4 OSDO 7 5 Zwaluwen '30 8 1 SAC 8 3 (Van onze handbalmedewerker) De dames en heren van IJmond zitten in de handbaleompetitie zo langzamerhand op rozen. Zelf wonnen de Velser ploegen weer en concurrenten struikelden. Een slechte dag was het voor De Blinkert en Concordia. De herenploeg van De Blinkert leed een kleine nederlaag tegen Aalsmeer 2 en kon dus de slechte positie niet ver beteren. De dames-reserves verloren vol komen verdiend van IJmond. De dames van Concordia lieten de punten aan Rapi- ditas terwijl de rood-witte heren vrij ver rassend van Sagitta verloren. Behalve de dames van Rapiditas boekte ook de herenploeg winst. Always Forward werd het slachtoffer. Full Speed mag met het ene punt dat op Blauw Wit behaald werd meer dan tevreden zijn. De „man" verdediging van Rapiditas heeft de Concordia-dames de das omge daan. De rood-witte aanval heeft in deze „klassieker" vrijwel geen goede kansen gehad. Rapiditas speelde ook nu veel beter De thuisclub had ook het eerst succes. In de zesde minuut liet Betsy Nederstigt met een prachtig schot de Concordiakeep- ster kansloos. Vrij goedkoop kwam Pa- piditas aan de tweede treffer. Na een schot verdween de bal via lat en de keep- ster in het Concordiadoel. Voor de rust trof Tini den Hollander voor de rood-wit- ten doel. In de tweede helft bleef Con cordia de mindere. Elly Wijnveld bracht het overwicht van haar ploeg via de paal tot uitdrukking. Een leuke combinatie tussen Rinie Stuurman en Imi Moerland was de inlei ding voor de vierde Rapiditas-treffer. Ver- IJmuidenaren ook na rust volledig over eind en wonnen na 28-20; 33-25 en 43-29 met 51-37. De Exercitia-schutters waren: De Cock: 7-10; Sunter: 5-6 en Hulsman: 8-3. De Antilopen-heren waren evenals de dames een avond eerder niet tegen Slo- termeer opgewassen. Na 9-13; 21-33 (rust) en 31-44 wonnen de Amsterdammers ver diend mei: 41-62. Mantel: 10-4 en Veenen- bos 4-6 waren voor Antilopen topscorers. (Van een medewerker) Het was voor het leidende WH gis teren een goede dag in de HYB. Zelf be haalde de club een duidelijke 4-0 zege over Spaarndam terwijl de concurrenten kostbare punten verspeelden. De beide grootste kandidaten DCO en EHS speel den tegen elkaar gelijk terwijl Waterloo zich door Geel Wit liet verrassen. Voorts moest Terrasvogels met een gelijkspel te gen THB genoegen nemen. Slechts USOV kwam niet verder achterop want de Vijf- huizer club is bezig aan een grondig her stel waarvan ditmaal DIO met 2-0 het slachtoffer werd. Zonder al te veel moeite bleef WH Spaarndam de baas. De zaak was eigen lijk al binnen twintig minuten bekeken, want toen leidde WH met 4-0. In deze score kwam geen wijziging meer. Spaarn dam zwoegde zonder succes en WH leg de zich er op toe de voorsprong te con solideren. Blom. Heekelaar, Van Beekum en nog eenmaal Blom zorgden voor de doelpunten. In de strijd Terrasvogels-THB vielen helemaal geen doelpunten te bejubelen zodat de punten met 0-0 eerlijk werden gedeeld hetgeen van THB een goede pres tatie is te noemen. Enigszins sensationeel was het verloop in de stri.id tussen Geel Wit en Waterloo, Geel Wit nam voor rust een royale voorsprong van 3-0 door twee doelpunten van Leo van Berkel en Boe- lee. Maar het spelbeeld veranderde vol komen toen Van Kampen, Demmers en nogmaals Van Kampen de schaal in even wicht brachten. In de strijd om de over winning ging het er spannend aan toe. Geel Wit was tenslotte de gelukkige en wist door Boerhorst het winnende doel punt te scoren, 4-3. DSOV kon in de tweede helft van de strijd met DIO tweemaal scoren door toe doen van Burghout en won zodoende met 2-0. DCO nam tegen EHS voor de rust de leiding maar na de thee was het woord aan EHS dat middels Branderhorst op gelijke voet kwam. Daarbij is het ge- bleven. WH 7 13 Waterloo 8 7 EHS 6 9 Geel Wit 7 6 DSK 8 9 DIO 8 6 DSOV 8 9 Spaarndam 9 5 Terrasv. 7 8 THB 8 4 DCO 8 8 In de tweede klasse schijnt de rol van ADVERTENTIE Medewerking verlenen. Stichting ter Bevordering van de Amaleurfotogratie. Nederlandse Sport Federatie. Nederlandse Vereniging van Fotojournalisten Heemstede uitgespeeld. De derde neder laag in successie bracht de Heemsteedse club een eirid achterop. Daarvoor zorgde het wisselvallige TZB dat met 4-1 de baas bleef. Door Vader kwam TZB aan de lei ding en in de tweede helft liep TZB door Vader en Metters uit tot 0-3. Visser red de de eer voor Heemstede maar TZB had middels Metters het laatste woord. SVY en Alliance schijnen de grote kans hebbers dit seizoen. Alliance versloeg DSB in een spannende strijd die bij de rust nog geen doelpunten le zien gaf. Daarna scoorden Buyen, Kuhlman en Gerding voor Alliance maar DSB gaf geen krimp en liep tot 3-2 in. Verder liet Alliance het niet komen. SVY omzeilde in Nieuw Vennep een lastige klip door de club van die naam met 4-1 te verslaan. Van Eerden liet de rust ingaan met 1-0 voor SVY en na de rust brachten Ter- linderd en de Koning de score op 0-3 waar na Grootveld voor de Vennepers scoor de. Van der Lugt zorgde voor de 1-4 eind stand. Vliegende Vogels laat zich niet zonder meer uit de kopgroep verdringen. In de strijd met DIOS bleven de Vogels met 1- 0 de baas dank zij een doelpunt van Boel- ders in de eerste helft. Vogelenzang-BSM bracht in de bollenstreek een spannende strijd met een enigszins onverwachte uit slag. Vogelenzang won nl. met 2-0. Voor rust scoorde Warmerdam uit een penalty en na de rust bracht Schrama Vogelen zang in veilige haven. Voor SHS begint hel er donker uit te zien nu de belangrijke strijd tegen Spaarnevogels met 3-2 werd verloren. der dan een doelpunt van Tini den Hol lander kwam Concordia niet (4-2). In een matig duel wonnen de Rapiditas- heren met 11-6 aan Always Forward. De ze overwinning was volkomen verdiend en en voor een groot deel te danken aan doelman Klaas de Groot, die vooral in de slotfase naar een grote vorm groeide (hij stopte twee strafworpen). Dank zij doelpunten van Hekezen, Moonen en van Duffelen leidde Rapiditas halverwege met 4-3. In de tweede speelhelft kwamen de Haarlemmers tot 7-3 en toen was Always Forward al een geslagen ploeg. Vooral Adrichem zorgde uiteindelijk met enkele fraaie doelpunten voor de ruime overwinning. De IJmond-dames speelden veel sterker dan tegenstander De Blinkert 2. De Haar lemse verdediging maakte vooral de tak- tisehe fout te ver op te dringen, waardoor de snellere IJmond-aanval voortduren vrije kansen kreeg. Dat IJmond er in de eerste helft maar vijf benutte (door Hil- lie Dijk, Gerda Groenhof, Lenie Blom en Ank Eckhard) was te danken aan het goede werk van de Blinkert-keepster. Aan vallend imponeerden de gastvrouwen to taal niet: alleen Marjan Heil trof voor da thee doel. In de tweede helft deed IJmond het kalmer aan; bovendien kreeg de Blin- kert-defensie iets meer vat op het aan- valsspel. Met 7-2 kwam het einde. In het damesduel Full Speed-Blauw Wit waren de Amsterdamse gasten technisch beter. Beide keepsters waren fantastisch op dreef en in de eerste helft werd er dan ook niet gedoelpunt. Na negen minu ten in de tweede helft gaf Nel Toon haar ploeg de leiding. In de twaalfde minuut was het echter al 1-2. Met nog acht mi nuten te spelen werd Full Speed nerveus. Alles werd via Nel Toon gespeeld. Hoewel de Blauw Wit-keepster enigszins gebles seerd was, hield ze tot twee minuten voor het einde haar doel schoon. Toen velde een tamelijk slap schot van Nel Toon haar. Grote uitblinkster bij Full Speed was weer keepster Rina Voogt. De heren van Concordia waren bijzón der slecht op dreef tegen een goed spe lend Sagitta. In het eerste half uur bracht vooral de voorhoede er vrijwel niets van terecht. Eén doelpunt (van Sauer) was de schamele oogst. Sagitta had toen zesmaal raak geschoten. Na de hervatting liepen de gasten uit tot 8-1. Pas toen kwamen de Haarlemmers beter op schot, hoewel hun spel slecht bleef. Ook Sagitta bleef scoren, zodat deze opleving weinig zin had. De 14-9 nederlaag was volkomen ver diend. Alliance 9 14 Vog. zang 8 SVIJ 9 13 T.Z.B. 8 VI. Vogels 9 11 Spaarnevog. 9 BSM 9 10 DIOS 7 Heemstede 8 9 DSB 9 Nw. Vennep 8 9 SHS 9 7 ATLETIEK. Jan Zijderlaan heeft zon- 7 dagmiddag in de Jagers- en Windhonden- 6 polder een nationale cross gewonnen. Hij 5 legde het 6000 m lange parcours af in 18 2 minuten en 39.2 seconden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 11