Provo's handelen dikwijls uit eerlijke overtuiging Agenda voor Haarlem en de IJmon MIJ HOUSTÉR N.V. I Jongeman die een student mishandelde vrijgelaten Botsing in Zwijndrecht kost drie mensen het leven en Prof. Rümke over het protest: Uitspraken over samenwerking vóór verkiezingen T reinvertragingen door railbreuk Reint Laan volgt Kapteyn op m Provo's thuis Demonstranten nog in hechtenis Grotiusmedaille voor Visser 't Hooft Beroep op politieke partijen in ons land Twee anderen zwaar gewond Pyromaan in actie op kermis in Bergen op Zoom Tsjechisch meisje geschaakt in Gaanderen Jeugdige diefjes maakten goede sier met gestolen geld VWFHMiZEN TELaBgi88ltti? Nieuw netnummer voor Eindhoven Morgen regenkans MAANDAG 31 OKTOBER 1966 Eerlijk mens Voorzitter JOI D: Onvolwassen kind Kort nieuws Haarlem V el sen-lJ muiden Beverwijk Heemskerk as se as (Van onze correspondent) AMSTERDAM. „Eén van de goede dingen van de provo's is dat zij niet han delen uit zucht naar macht of geld, maar dat zij volkomen onbaatzuchtig zijn. Zij protesteren uit een eerlijke overtui ging en als zij iéts hebben bereikt dan is het dit, dat zij vele mensen uit alle lagen van de bevolking aan het denken hebben gebracht en iets hebben wakker geroepen", aldus de psychiater prof. dr. H. C. Rümke, oud-hoogleraar te Utrecht, toen hij zaterdag op de universiteitsdag ln Amsterdam een voordracht hield over de psychologie van het protest. Het protest, zo stelde hij, behoort tot de grondtrekken van de menselijke per soonlijkheid en men ziet het protest dan ook in verschillende fasen van het leven, maar ook op vele levensgebieden. „Het protest ontstaat uit groeikracht en creativiteit. Iedere keer als de mens in een nieuwe fase van het leven komt moet hij breken met vroegere structu ren", aldus prof. Rümke, die voorts meen de dat de mens niet kan zijn zoals hij is en steeds verlangt naar het andere. „Ieder mens streeft ergens naar orde ning, maar iedereen verlangt er soms naar uit die ordening te breken. De bur ger die bohemien wil worden ontmoet men vaak". Prof. Rümke stelde voorts, dat men bij mensen die fel hebben geprotesteerd zich steeds moet afvragen of men te maken heeft met een gestoorde ontwikkelings gang ofwel met een eerlijke overtuiging. De provo's streven naar een ideaal dat zij nog niet hebben kruinen formuleren. W1 had hij de indruk, dat er vele mee lopers zijn. „In deze tijd wil men graag „in" zijn, dat is een teken van moderne schijnheiligheid. En schijnheilige mensen zijn altijd vervelende mensen". Hans Tuynman werd genoemd als een eerlijk mens, die uiting geeft aan zijn onbehagen. Maar over Harry Mulisch zei prof. Rümke: „In zijn eerste boek keert hij zich tegen het regentendom. Maar hij is zelf als een „Vadertje Mulisch" aan het woord als hij de provo's terecht wijst. Op het congres van de Jongerenorganisa tie Vrijheid en Democratie, dat in Leeu warden is gehouden, zijn twee moties aangenomen, in de ene hebben de liberale jongeren als hun mening uitgesproken dat de verantwoordelijkheid voor de ge zinsvorming in laatste instantie bij de ouders zelf berust. Wel dient de kinder bijslag een degressief karakter te dragen. In de tweede motie wordt gezegd dat de vrijheid van meningsuiting consequent dient te worden doorgetrokken, inclusief een algehele vrijheid van demonstratie, zonder preventief ingrijpen van het ge meentebestuur. Het congres werd o.m. toegesproken door mevrouw A. Fortanier-De Wit, oud- Kamerlid. Zij was van oordeel dat de V.V.D. een zeer constructieve en positie ve oppositie heeft gevoerd en dat deze briljante oppositie de K.V.P. dwong tot het indienen van de motie-Schmelzer. Zij noemde de K.V.P. de grote aanstichtster van de heersende politieke onduidelijk heid. Naar de mening van de voorzitter van de J.O.V.D., de heer H. Wiegel, zal van de confessionele partijen moeten worden geëist, dat zij zich vóór de verkiezingen uitspreken over de door hen gewenste toekomstige regeringssamenwerking. Hij bepleitte een openbare afspraak over de ze zaak tussen de P.v.d.A. en de V.V.D. Hierdoor zou zijns inziens een einde ge maakt kunnen worden aan het tegen el kaar uitspelen van beide partijen door de K.V.P. en de andere confessionele par tijen. De P.v.d.A. en de V.V.D. zouden volgens de heer Wiegel moeten overeen komen niet aan formatiebesprekingen deel te nemen als de confessionele par tijen zouden weigeren vóór de verkiezin gen hun voorkeur uit te spreken. Zijns in ziens heeft de K.V.P. steeds getracht de P.v.d.A. en de V.V.D. tegen elkaar uit te spelen. Alleen na verkiezingen is de V.V.D. bereid aan formatiebesprekingen mee te doen. In een kabinet met libera len zal ook door de andere partners on omwonden moeten worden gesteld dat er een nieuw beleid gaat worden ge voerd. Voorts dienen de ministers, die op het beleid van het kabinet-Cals een duidelijk politiek stempel hebben gedrukt, niet in een regering met de V.V.D. terug te keren. De heer Wiegel was van oordeel dat de leider van de grootste partij niet alleen formatuer moet worden, maar bij slagen van zijn pogingen óók premier. Het treinverkeer tussen Amsterdam-Am- stel en Duivendrecht is vanochtend van kwart voor acht tot tien over acht ver traagd tengevolge van een railbreuk bij de aansluiting naar het emplacement Watergraafsmeer. Enkele treinen, waar onder de internationale treinen „Rhein- gold" en „Lorelei", kwamen daardoor la ter in Amsterdam-c.s. aan. De commissie voor vervoer van het Europese parlement heeft de heer Reint Laan, lid van de Tweede Kamer van de PvdA, gekozen tot voorzitter. Hij volgt als zodanig zijn partijgenoot P. J. Kap teyn op, die de Nederlandse en de Europese politiek vaarwel heeft gezegd wegens het bereiken van de leeftijds grens. En dan toont hij zichzelf ook een beetje regent". Het protest komt men op alle levens gebieden tegen, zoals in de religie, op het terrein van de suksuele moraal, van het misbruik om zichzelf te veranderen (ma rihuana en LSD) en zelfs is er het pro test tegen de gezondheid. Als voorbeeld noemde hij een man die had gezegd: „Als ik mijn ziekte niet had was ik hele maal niets". De waardering die de bijna of werke lijke pornografische litteratuur heeft be reikt zag prof. Rümke als een protest op het gebied van de seksuele moraal. Hij vond het opmerkelijk, dat als hij de homo seksualiteit een ziekelijke afwijking noemt, hij door menigeen van schandelij ke racistische vooroordelen wordt be schuldigd. „Ach, ik ben al een beetje op leeftijd en kan het misschien niet alle maal meer zo bijbenen. Maar ik heb weieens de indruk dat je tegenwoordig beter kunt zeggen: ik ben seksueel-ge- reformeerd dan: ik ben Nederlands her vormd". Keurig op stoeltjes zaten gister avond de provo's te luisteren naar sprekers uit hun midden. Het was de eerste bijeenkomst in hun nieuwe zaal in de Doelen in Amsterdam. Af en toe werd een knal van een rotje gehoord, maar dat was dan ook alles. Veel jongeren liepen spoedig weg, omdat er niets te beleven viel In de nacht van zaterdag op zondag is de 24-jarige Amsterdamse student in de psychologie, F. Vogelaar, het slachtoffer geworden van de straatterreur, die op het August Allebé-plein in tuinstad Slotervaart werd uitgeoefend door drie met kapotte bierflessen gewapende jongelui. Een van hen, een 21-jarige ambtenaar, diende Vogelaar een hevige kaakslag toe en trapte de student, toen deze bewuste loos op de grond lag, enkele malen hard in het gelaat. Vogelaar liep een zware hersenschudding, twee gebroken tanden en een gescheurde bovenlip op. Ernstig bloedend is hij naar het Wilhelminagast- huis overgebracht en behandeld. Met twee andere studenten, zijn negen tienjarig zusje en twee vriendinnen, had Vogelaar een bezoek gebracht aan een beatclub op het Allebéplein. Toen zij de lokaliteit verlieten, passeerden juist de drie flessenzwaaiende jongelui. Het drie tal begon avances te maken tegen de meisjes, waartegen Vogelaar bezwaar Omdat de studërA liet WÓoVd nozetti t>è- zigde, sloeg de ambtenaar hem .tegen de grond'.'Een tweede student liep "een snee in zijn hand op, bij een poging hem de bierfles te ontfutselen. Met zijn twee kor nuiten is de ambtenaar zondag op het po litiebureau aan de Lodewijk van Deyssel- straat gehoord en daarna vrijgelaten. Er zal proces-verbaal worden opgemaakt. Ongeveer vijftig personen, onder wie le den van de actiegroep Vietnam, hebben INCASSO WEEKABONNEMENTEN De incasso van het abonnementsgeld iedere week kost veel tijd en moeite, aan u en aan onze bezorgers. Er zijn twee mogelijkheden om het ongemak in dit opzicht te vermijden a. Overgang op een kwartaalabonne ment b. Betaling aan de bezorger voor een periode van 4—5 weken. U krijgt dan een door de bezorger onder tekend ontvangstbewijs. Misver stand over de betaling is daardoor uitgesloten. Het resultaat voor u Minder geloop naar en gebel aan de deur; in uw wijk daardoor een vlottere bezorging. Voor de bezorger minder last. Probeert u het eens. DE ADMINISTRATIE. zondagavond een korte demonstratie ge houden bij het huis van bewaring aan de Amstelveenseweg te Amsterdam, om te protesteren tegen het in hechtenis houden van twee demonstranten. Deze werden op zaterdag 22 oktober gearresteerd, omdat zfj bfj een sandwich-actie in de Leidse- straat met borden liepen met de leuze „Po litie stop sadisme". Maandagnamiddag zullen zij voor de po litierechter terechtstaan terzake van bele diging van het openbaar gezag. De Gratius-medaille voor verdiensten bij de uitbreiding van de gedachte van het volkenrecht is in München toegekend aan secretaris-generaal Oe Thant van 'de Verenigde Naties, de aftredende Ne derlandse algemene secretaris van de Wereldraad van Kerken dr. W. Visser 't Hoofd en de Amerikaanse senator James W. Fulbright. De gemeenschappelijke conferentie van Kerk en Vrede en de Wereldfederalisten- beweging Nederland, die zaterdag te Kootwijk bijeen was, heeft een resolutie aangenomen waarin op de politieke par tijen in Nederland een beroep wordt ge daan niet aan de verzoeking toe te ge ven, zich allereerst te concentreren op problemen van binnenlandse politieke aard, doch in hun verkiezingsprogram ma's en hun beleid prioriteit te verle nen aan de brandende politieke wereld problemen en met alle kracht de ontwik keling naar wereldrechtsorde te bevorde ren. oriisv^ftit' 4d t féVóIsd "blrw ten far! Bij een ernstig verkeersongeval op de oprit naar de brug over de Oude Maas in rijksweg 16 (Rotterdam-Dordrecht) in de gemeente Zwijndrecht zijn zaterdag avond drie personen om het leven geko men. Na een botsing, waarbij in totaal drie personenauto's betrokken waren, vlo gen twee van de wagens in brand. De drie slachtoffers konden zich niet meer uit hun brandende auto bevrijden. De slachtoffers waren de 21-jarige J. S. van de Griend, varensgezel uit Rhoon, de 20-jarige P. M Wijntjes, timmerman uit Rhoon en de 20-jarige J. M. van der Meijden, militair uit Poortugaal. Twee an dere inzittenden van hun wagen, de 21- jarige timmerman A. Zantinga uit Rot terdam en de 21-jarige H. Leuzen uit Rot terdam, werden zwaar gewond. De 53-jarige grammofoonplatenhandelaar F. J. Witberg uit Rotterdam is op de kruising Stadionweg-Olympiaweg in Rot terdam met zijn brommer frontaal tegen een personenauto gereden. De man is kort daarna overleden. De 18-jarige A. Lambrechts uit Ossen- hoofd is zaterdagmiddag tussen Etten- Leur en Roosendaal door een trein ge grepen. Hij was op slag dood. De jonge man passeerde op zijn bromfiets een niet beveiligde overweg In het ziekenhuis te Heerenveen is aan zijn verwondingen overleden de 62-jarige heer G. H. van der Meulen uit Akma- rijp, gemeente Utingeradeel. Hij reed zon dagmorgen op een bromfiets door zijn woonplaats, ontweek enige kinderen en kwam daardoor in aanrijding met een personenauto. JM'Tzy.BC" e'z~hr.rri uini/i te In de nacht van vrijdag op zaterdag is de 18-jarige J. P. F. Boergonje door een val met zijn bromfiets om het leven gekomen. Op de Antwerpse weg tussen Gergen op Zoom en Hoogerheide raakte de jongeman met zijn rechterpedaal een paaltje en sloeg met zijn hoofd tegen een boom. Hij was op slag dood. De vierjarige Frans van den Bos is in de hoofdstraat in zijn woonplaats De Lier (Z.H.) onder een busje geraakt en om het leven gekomen. Het jongetje stak onver wachts de weg over. Op de Uddelerweg in Elspeet is een fietser, de 42-jarige D. van Asselt, door een auto die alleen parkeerlicht aan had, geschept. Hij was op slag dood. Zaterdagmiddag is het tweejarige doch tertje van de heer J. Gerlings in Heeze onder een achterwiel van de door haar vader bestuurde tractor gekomen. Zij was op slag dood. Op de Loon, een stille weg in Deurne, is een frontale botsing tussen twee per sonenauto's gebeurd, waarbij de 27-jarige grondwerker J. A. Toonen uit Deurne, die een der auto's bestuurde, om het leven kwam. Noodraad heeft hoofdbestuur. De nood- raad van de Boerenpartij heeft sinds gistermiddag een uit elf leden bestaand hoofdbestuur. Tot voorzitter is gekozen de heer F. Schregardus uit Haarlem, die tot voor kort optrad als fractievoor zitter van de Boerenpartij in de Haar lemse gerpeenteraad. Een pyromaan heeft ln de nacht van zaterdag op zondag een grote ravage aangericht onder de kermisinrichtingen op de Grote Markt en het Sint Catharina- plein in Bergen op Zoom. Hij heeft niet minder dan vijf branden gesticht. Eerst werd brand ontdekt in een ker- mispakwagen op het parkeerterrein aan de Sint Jozefstraat. Terwijl de politie en de brandweer doende waren deze brand te blussen werd brand ontdekt op het Sint Catharinaplein. Daar stonden een sensatiebaan en een balcorotortent in lichter laaie. Kort nadat men daar met het blussingswerk was begonnen werd brand gemeld op de Grote Markt, waar een brievensporttent en een „Kiddyride" in brand stonden. De sensatiebaan brand de geheel uit. De schade bedraagt hier ruim 40.000. De brievensporttent be kwam 15.000 schade terwijl de schade aan de beide andere inrichtingen zich tot 2000 en 5000 beperkte. Ook aan de pakwagen werd een schade van ruim 2000 aangericht. Nog in dezelfde nacht werd een 22-ja- rige man uit Bergen op Zoom van zijn bed gelicht. De jongeman, die reeds eer der in een psychiatrische inrichting werd verpleegd, had in een dronken bui deze branden gesticht. Bij zijn verhoor legde hij een volledige bekentenis af. Hij werd in verzekerde bewaring gesteld. Het zeventienjarige Tsjechische meisje Therezia Vranova uit Hlohovec, dat naar Nederland was gekomen als lid van een school-zaalhandbalploeg, is in Gaanderen geschaakt. Drie jongelui voerden haar, kennelijk met haar goedvinden, weg in een Volkswagen van waarschijnlijk Belgi sche nationaliteit. Een liefdesgeschiedenis schijnt de achtergrond te zijn van deze schaking. Het meisje logeerde bij het gezin Veld kamp in Gaanderen, waarvan een zoon leerling is van het Doetinchemse lyceum, 's Avonds stopte daar een auto. Twee jongelui belden aan en kregen verlof om met Therezia te spreken. Volgens mede delingen, die de zoon des huizes later deed. hebben ze haar waarschijnlijk, in gebroken Frans, gevraagd of zij nog wil de trouwen met een derde, in de auto achtergebleven jongeman. Vervolgens vroegen ze of Therezia even mee naar buiten mocht. Buiten vlogen Therezia en de jongeman elkaar om de hals en in eens was de auto met Therezia en de drie jongelui verdwenen. De zoon des huizes, die, toen hij zich later het gebeurde realiseerde, bijzonder verbouwereerd was, had haar haar baga ge nog aangegeven. De jongeman, die blijkbaar Therezia's geliefde was, waar schuwde hem nog dat hij niet voor tien uur 's avonds de politie mocht waarschu wen. Ruim duizend gulden hebben drie Arn hemse knaapjes van 11, 12 en 13 iaar weten te bemachtigen door enkele tien tallen portemonnaies te stelen. Zij gingen daarbij geraffineerd te werk. Als zij een achterdeur van een woning zagen open staan, belde een van het drietal aan bij de voordeur en hield de bewoner of be woonster aan de praat. De twee anderen gingen dan de achterdeur binnen om por temonnaies weg te nemen. Ook namen zij portemonnaies weg van winkelende vrou wen, die even hun tas onbeheerd op de grond of op de toonbank lieten staan. Van het geld maakten zij plezierreisjes naar Amsterdam. Rotterdam en Den Haag. In Den Haag lieten zij zich per taxi naar de Scheveningse pier rijden om zich daar met de botsautootjes te vermaken. In Arnhem deden zij zich in een restaurant, enkele malen tegoed aan een zeer copieuze maal tijd. Niemand heeft zich blijkbaar over dit alles verwonderd of zich afgevraagd hoe de jongetjes aan het vele geld kwamen. r - Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: To neelvereniging De Proveniers met „Niet van gisteren". Dinsdag 20 u.: Letterlieven de Vereniging J. J. Cremer met „De Grote Liefde". BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Boe ing Boeing", 14 j. Frans Hals, vandaag 19 en 21.15 u. en dinsdag 20 u.: „Cartouche", 14 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „De spion in het kanten broekje", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Gescheurd gordijn", 14 j. Minerva, 14.30 u.: „De jongen uit het Wilde Westen" ,a.l.; 20.15 u.: „De verknip te melkboer", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „00 sex, onze agente in de Oriënt", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Robin Hood der wilde zeeën", 14 j. Studio, 14.15 u.: „De circusheid", a.l.; 19 en 21.15 u.: „The loved one", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 10-17 uur. Zondags van 13-17 uur. BisschoppelUk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur; zondag van 14 tot 17 uur. Kunstcentrum „De Ark", (Nieuw Hei ligland 113): Bootzaal- „100 ambachten" van Jan Luyken. Dagelijks, behalve dins dag, van 10 tot 20 uur expositie van werk van Hartlib-Rex. Tot 5 november. In 't Goede Uur, (Nieuwe Kerksplein): Gedurende de maand oktober expositie van tekeningen en aquarellen van Jan Loots. Dagelijks van 10-18 uur en 20-22 uur. Zondag van 14-17 uur en 20-22 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19e en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve zondag: van 13 tot 16 uur. Expositie van etsen van Rembrandt. Artificia (Binnenweg, Heemstede): Ex positie van monotypes en schilderijen van Eduard Heymans. Op werkdagen van 9.30 tot 18 uur. Tot 1 november. Museum Van Looy (Kamperlaan): Ex positie van leden van Kunst Zij Ons Doel. Dagelijks van 10 tot 17 uur; op zon- en feestdagen van 14 tot 17 uur. Tot 13 no vember. Woonhuis Jacobus van Looy (KI. Hout weg): geopend op donderdag van 10 tot 12.30 u. en van 13.30 tot 17 u.; op zon- en feestdagen van 14 tot 17 uur. MAANDAG 31 OKTOBER Heden geen filmvoorstelling in de bio scopen. Stadsschouwburg, 20 u.: Hoofdstadope rette voert op „Zwei Herzen im Dreivier- teltakt". Galerie „De Kastanjeloot", Wüste- laan 32: Expositie aquarellen en teke ningen van Rie van Goor. De tentoonstel ling duurt tot 14 november en is dagelijks open van 10 tot 18 u. en 's avonds (be halve zondag) van 19 tot 21 u.; zondag van 13 tot 17 u. DINSDAG 1 NOVEMBER City, 20 u.: „Drie aangezichten van de verschrikking". Galerie „De Kastanjeloot", Wüste- laan 32, Santpoort-Zuid: Expositie aqua rellen en tekeningen van Rie van Goor. De tentoonstelling duurt tot 14 november en is dagelijks open van 10 tot 18 u. en 's avonds (behalve zondag) van 19 tot 21 u.; zondag van 13 tot 17 u. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag)9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. MAANDAG 31 OKTOBER Kennemer Theater, 19.30 u.: „The sound of music". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Ara besque". W.B. Theater, 20 u.: „De vijand van de Bengaalse lanciers". DINSDAG 1 NOVEMBER Kennemer Theater, 19.30 u.: „The sound of music". Luxor Theater, 19.30 u.: „Arabesque". Galerie Boumans, Breestraat 122: Ten toonstelling schilderijen en gouaches van Henk Willems, te bezichtigen van 9 tot 12.30 u. en van 13.30 tot 18 u. Dr. Prinsenhal, 20 u.: Concert door Noordhollands Philharmonisch Orkest en optreden Trio Hellenique. ADVERTENTIE Nieuwe stijl. In het nieuwe ziekenhuis in Emmeloord is het diploma ziekenver pleging A aan een aantal leerlingver- plegenden uitgereikt. Zij zijn de eerste in ons land, die deze opleiding nieuwe stijl hebben voltooid. Deze opleiding wijkt op vele punten van de vorige af. Het aantal vakken is belangrijk uitge breid en de lesuren zijn ongeveer ver dubbeld. De kraamopleiding is in deze nieuwe vorm opgenomen. Minder treinen. Evenals vorig jaar zal de reizigerstreindienst in de avond en nacht van 31 december op 1 januari aanzienlijk worden ingekrompen. Na half tien 's avonds zullen ongeveer driehonderd treinen niet rijden wegens de sterk verminderde reisbehoefte op oudejaarsavond. De wijzigingen worden op de stations bekendgemaakt. Een eeuw Pro Patria. De komende week viert de Leidse studentenweerbaarheid „Pro Patria" het eeuwfeest. De festivi teiten van woensdag tot zaterdag zullen hun hoogtepunt vinden in een ceremo niële parade op donderdag 3 november, welke zal worden afgenomen door de beschermheer van de vereniging, prins Bernhard. Aan deze parade nemen leden van Pro Patria, van de studenten weerbaarheden van Amsterdam, Utrecht, Delft, Groningen en Wage- ningen, adelborsten en kadetten van het Korps Mariniers, het garde-regi ment Jagers en het garderegiment Fu siliers Prinses Irene, totaal ongeveer 900 man, deel. De Koninklijke Militaire Kapel verleent muzikale medewerking. Aanklacht Boerenpartijleider Koekoek heeft bij de politie van Ede een ver zoek tot vervolging wegens belediging ingediend tegen de heer Faber, oud-ad ministrateur van de Boerenpartij. Vol gens een krantenbericht zou deze gezegd hebben, dat de heer Koekoek ƒ450 uit de contributieopbrengst had ontvreemd. De heer Koekoek voelt zich hierdoor in goede naam en eer aangetast. Opgeheven De stichting tot hulpverle ning aan ex-krijgsgevangenen van Ja pan en hun nagelaten betrekkingen heeft haar taak volbracht en is met toestemming van het ministerie van Buitenlandse Zaken en van het hoofd bestuur van 't Nederlandse Rode Kruis ontbonden. Eindhoven zal met ingang van 1 no vember op het interlokale telefoonver keer te bereiken zijn onder netnummer 040. Het huidige netnummer (04900) komt daarmee te vervallen. Eindhoven is na Amsterdam, Den Haag, Rotterdam en Utrecht de vijfde stad in Nederland met een verkort net nummer. Binnen afzienbare tijd zullen ook Groningen en Haarlem een verkort netnummer krijgen. ^^'MMMMMWMWMIAAAIMVIAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA Het KNMI deelt mee: Tussen Noorwegen en Spitsbergen is een oceaandepressie aangekomen, die morgen ook het weer in ons land gaat beïnvloeden. De bewolking neemt dan toe van het westen uit, gevolgd door re gen. In het oosten en zuidoosten van het land kan echter de komende nacht vóór het binnendrijven van de bewolking nog nachtvorst voorkomen. De wind neemt toe uit richtingen tussen zuid en zuidoost, maar draait morgen later op de dag naar west tot noordwest, waarbij tijdelijk iets zachtere lucht van zee het land binnen stroomt. WEERRAPPORTEN Maximum- en minimum temperaturen binnen- en buitenland c-e •H u Sb d Den Helder half bew. z 10 3 Ypenburg zw. bew. zo 8 1 Vlissingen zw. bew. ozo 8 6 Eelde onbewolkt windst. 7 -2 De Bilt licht bew. windst. 6 -2 Twente onbewolkt windst. 6 -4 Eindhoven onbewolkt windst. 8 -3 Z.-Limburg onbewolkt windst. 6 -4 Helsinki mist zzo 0 -9 Stockholm zw. bew. zzo 4 -4 Oslo geh. bew. n 1 1 Kopenhagen licht bew. zzw 4 -0 Aberdeen zw. bew. wzw 12 4 Londen zw. bew. windst. 12 7 Amsterdam licht bew. zzo 7 2 Brussel onbewolkt O 9 0 Luxemburg onbewolkt nno 7 -1 Parijs onbewolkt nno 8 1 Bordeaux zw. bew. n 9 2 Grenoble geh. bew. nw 8 5 Nice half bew. nnw 17 10 Berlijn onbewolkt windst. 7 -2 Frankfort onbewolkt ono 8 -2 München geh. bew. O 2 -4 Zürich licht bew. nno 3 -1 Genève geh. bew. nno 6 4 Locamo geh. bew. windst 14 5 Wenen geh. bew. nnw 2 -0 Innsbruck zw. bew. zo 6 -1 Belgrado geh. bew. w 7 2 Athene geh. bew. zzo 28 21 Rome weerlicht ozo 15 8 Barcelona licht bew. nnw 15 4 Madrid onbewolkt windst. 12 -1 Mallorca zw. bew. ono 16 9 Lissabon onbewolkt no 17 8 Dinsdag 1 november Zon op 7.34 uur; onder 17.13 uur. Maan op 18.31 uur; onder 11.08 uur. Maanstanden Laatste kwartier 5 november 23.19 uur Nieuwe maan 12 november 15.27 uur Eerste kwartier20 november 1.21 uur Volle maan28 november 3.41 uur Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 31 oktober Hoog water 4.33 uur en 16.46 uur. Laag water 0.30 uur en 12.40 uur. Dinsdag 1 november Hoog water 5.05 uur en 17.18 uur. Laag water 0.58 uur en 13.08 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden. k

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2