Flinkevleugel en Keizer in selectieploeg teruggekeerd Chelsea houdt de leiding Feijenoord-Kieboom lanceerde felle aanval op KNVB-Coler Hé, moet je daar kijken Verschil in klasse was niet te compenseren Scheidsrechter Lansberg stopte Sittardia-Xerxes MOMENT PENALTY OP BESLISSENDE Ahead Ajax met fortuin baas over Go VAN ZOGHEL MISTE FEIJENOORD - MATIG - DUIDELIJK TE STERK VOOR TELSTAR - IJVERIG - Geels weinig in spel betrokken Nederland staat vierde in Havana Van der Linden speelde weer mee Penalty gemist bij PSV-ADO Haarlemmer Worst geschorst voor zes wedstrijden Waarschuwing tot het publiek Emotionele sfeer bij betaald voetbal MAANDAG 31 OKTOBER 1966 9 Willem II had het niet moeilijk tegen Fortuna '54 Farkas held van de dag bij Hongarije-Oostenrijk Flinke zege voor MVV Zwak spel bij Sparta ff mder grote één minuut r herstelde (Van onze sportredactie) miste een prachtige kans. Het tweede I doelpunt van Cruyff in de 63ste minuut Keihard schoot Bennie Muller de gaf te denken. De grensrechter vlagde ui* j u«( ,..oc voor buitenspel, maar de heer Dorpmans bal in de overdekte tribune. Het was lifde dat weg Dat was v00r Cruyff het gebaar van de voetballer, die in voidoende om de aarzelende Deventena- grote angst verkeert, dat hem de ren een doelpunt te laten betreuren, 1-2 overwinning in de laatste seconden Go Ahead „nam het niet eo begon li?j 4 aan een enorm offensief. Ressel had sue zal ontgaan. Op hetzelfde moment cej^ een ustig- schot verraste hij Gert floot scheidsrechter Dorpmans voor Bals 2-2. Daarna dan volgden de hyper- het einde van Go AheadAjax, een spannende laatste minuten met duidelijke „heet" voetbalgevecht van uitsteken- Jonken van mejuffrouw Fortuna naar de kwaliteit en boordevol spanning, j ,ax' Ajax heeft bepaald met geluk de zege aan de IJssel weggehaald. Het beeld van de hoog opspringende en juichen de Muller bjj het laatste fluitsignaal was wel heel duidelijk. De climax van de wedstrijd was als ware er een uitstekend draaiboek achter de hand gehouden tot het laatst bewaard. Ajax had zeven minuten voor het einde door een ongelukkige trap van Kanselaar in eigen doel de leiding geno men. Verwoed viel Go Ahead aan. In die lawine van aanvallen werd Katte- spelers, Piet Keizer van Ajax en Fnts staart uit balans gebracht en de heer Flinkevleugel van DWS, die zondag tijdens Dorpmans wees naar de kalkstip. Doel- de (.ompetitlewedstrijden een goede vorm man Van Zoghei, die al eerder een strafschop (goed) had genomen, kwam I toonden, weer in de selectieploeg opgeno aangestapt. Hij werd door allerlei mani- men. pulaties en gepraat van Ajacieden kenne- lijk wat afgeleid. Zijn schot was tel De selectiep oeg besM nu u P e e s zacht. Bals stopte de bal en Van Zoghei Graafland, Veldhoen, Israeh Moulijn (a - moest als een haas terug naar zijn doel. U?n Fetjenoord), an prnvff Swart De Deventenaren bundelden nog één keer Suurbier Muller Nuninga Cruyff Swart. allp krachten maar Aiax verdedigde met Keizer (allen Ajax), Pijs, Schrijvers, Van ™Lr, I verdedigde der Kuylen (allen PSV), De Zoete (ADO), Cruyff had de Amsterdammers in de Duüens (Sittardia) en Flinkevleugel zesde minuut aan een voorsprong gehol- j- pen, maar nog voor de rust kon Van Kessler, die woensdag de wedstrijd En- Zoghel door een strafschop wegens onder- geland 1 KNVB uit halen van Veenstra gelijk maken, maakt donderdagmiddag Daarvoor had Aiax het zeer benauwd sportcentrum in Zeist het team bekend dat gehad o.a. bij schoten van Veenstra en I °P 6 november tegen Tsjechoslowakije uit- Greving. Na de rust ontsnapte Ajax direct al twee maal aan een groot gevaar. Ressel tikte de bal net naast en Kattestaart Deze strafschop van doelman Van Zoghei (Go Ahead) zit. Bals is uit zijn evenwicht gebracht en zit ook. Op het beslissende moment, toen er weer een penalty moest worden ge nomen in de laatste minuten faalde Van Zoghel. Bondscoach Georg Kessler heeft twee komt. Willem II heeft zondag zonder al te veel moeite een overwinning behaald op een pover spelend Fortuna '54. Een minuut voor rust kon Willem II het overwicht uitdrukken in een doelpunt van Timmer mans. Een mooi doelpunt van Nouwens bracht de Tilburgers in het zicht van de zege. Het bleef nog even spannend, toen Vliers even later Fortuna's achterstand tot één doelpunt had verkleind. Drie doelpunten van linksbuiten Far kas in de 9e, 73e en 85e minuut bezorg den het Hongaarse elftal zondagmiddag een overwinning van 3-1 op Oostenrijk. Het duurde tot één minuut voor het eindsignaal alvorens Wolny de Oosten rijkse eer kon redden. Slechts 20.000 toe schouwers zagen deze ontmoeting die on der miserabele weersomstandigheden stromende regen in het Nepstadion van Boedapest werd gespeeld. Een voorzichtige bemiddelingspoging die er natuurlijk is. En vergeet wat er van mr. Kernkamp, voorzitter van DOS, heeft zaterdagmiddag slechts tot gevolg gehad dat de controverse tussen Ajax en Feijenoord scherper is dan ooit. „Jaap en Cor", zei de rijzige Utrechter tijdens de vergadering van het betaalde voetbal in het KNVB-sportcentrum te Zeist te gen de heren Van Praag en Kieboom, „ga wandelen in dat bos, in dat prach tig complex, op ons verzoek. Praat dan nog eens een keer en vindt de oplossing (Van onze sportredactie) Ruud Geels heeft niet veel kwaad Slechts 6.000 toeschouwers hebben IMW in Maastricht weer eens als van ouds zien spelen, nl. vaardig, overtui en aanvallend. NAC kwam onder druk vooral nadat Hoenen in tweemaal scoorde. W NAC zich en bracht Vesters de stand op 2-1 maar opnieuw werd NAC terugge- Tony Hateley, deze week voor 100.000 drongen en MW liep door Geurten uit pond gecontracteerd, heeft ervoor ge-1 tot 4-1 zorgd dat Chelsea zijn leidende positie in de Engelse league heeft kunnen behou den. Als maker van twee doelpunten te gen Fulham was hij de voornaamste oorzaak van de 3-1 zege. Chelsea behield een voorsprong van één punt op Stoke City, dat Liverpool met 2-0 klopte. Chelsea vergaarde in 14 wedstrijden 21 punten, Stoke City 20 en Everton, dat derde staat, 18. Burnley en Manchester United delen met 17 punten uit 13 ont moetingen de vierde plaats. Liverpool staat met 15 punten uit 13 wedstrijden bescheiden als achtste geklasseerd. De uitslagen: BurnleyManchester City 2-3, EvertonLeicester City 2-0, FuihamChelsea 1-3, Leeds United Southampton 0-1, Manchester United Arsenal 1-0. NewcastleSunderland 0-3, Nottingham ForestBlackpool 2-0, Shef field UnitedWest Ham United 3-1, Stoke CitvLiverpool 2-0, Tottenham Hotspur Aston Villa 0-1, West Bromwich Albion— gedaan tegen zijn oude club lelstar. Sheffield Wednesday 1-2. Hij was te dikwijls een vergeefs om Op de elfde speeldag van de West- balbezit vragend talent, dat zijn ijver duitse Bundesliga heeft Eintracht Frank ujet jion botvieren. Hij werd vooral na fort, de club van Elek Schwartz, de eer- j vergeten door Feijenoords ste plaats op de ranglijst overgenomen. i Tegen Rot Weiss Essen kwam Eintracht andere goede spelers, van wie gverige weliswaar slechts tot een 1-1 gelijkspel. Coen Moulijn slecht plaatste en doch dat was gezien de punten die enkele Kindvall na in het begin te zijn uit- topclubs verspeelden voldoende om door hakeId door Van Egmond daarna een beter doelgemiddelde aanvoerder van f j ,j r de ranglijst te worden. faalde. Maar Geels werd ook goed ar Vier clubs hebben uit elf ontmoetingen gedekt na rust door an Essen, met 14 punten behaald, te weten Eintracht wie hij vorig jaar nog samenspeelde Frankfurt, Eintracht Braunschweig. Kai- jn Telstars jeugd. En toch won serslautern en Hamburger SV. De strijd Feyenoord van Telstar. Rovaal, onbe om de punten is dit seizoen trouwens over de gehele linie bijzonder fel. Het verschil met 3 1. En liet het de tegen tussen het leidende viertal en München goal pas toe in de laatste vijf minuten. 1860, dat de 17e en voorlaatste plaats be- Want Feijenoord had in de voorhoede zet, bedraagt slechts zes punten. Bild, die drie maal scoorde en De uitslagen zijn: Hannover 96Mun- chen 1860 2-2, Bayern MünchenEintracht Feyenoord is nu eenmaal veel Braunschweig 2-0, Karlsruher SC—Wer- en in staat het verschil in klasse te der Bremen 4-4, Hamburger SVMeide-1 laten voelen, richer SV 0-0, Borussia Mönchengladbach Nürnberg 2-0, KaiserslautemSchalke '04 1-0, Rot Weiss EssenEintracht Frankfurt 1-1, Borussia DortmundStutt gart 1-1, Fortuna DüsseldorfFC Köln 1-3. De uitslagen in de Belgische eompeitie luiden: TilleurBrugge 1-2, Racing White -Beeringen 2-2, LuikDaring 2-0, La GantoiseAnderlecht 2-1, MechelenFC Antwerp 0-0, BeerschotLierse 0-1, St. TruidenCharleroi 3-1, WaregemStan dard 1-1. Na de achtste competitiedag hebben FC Luik, FC Antwerp en FC Brugge de leiding met 12 punten. Anderlecht volgt op de vierde plaats met 10 punten. De nieuwe Zweedse kampioen heet Djurgaarden uit Stockholm. Door een 3-0 overwinning op concurrent Norrköping in de laatste wedstrijd van het seizoen werd de titel een feit, Bovendien was het juist Geels, die Tel stars tactiek al na een kwartier onder mijnde. Het had tot dan interessant ge leken. Een consequente mandekking van Feijenoords voorhoede door Bakker, An- dré, Van Egmond en Van Essen en daar achter Kort om feilloos de schade na fouten te herstellen. Bovendien bleven Zwinkels (in plaats van Koopman) en Van Wijk dicht in de buurt. Het leek sluitend het eerste kwartier, ook al om dat Stuy schoten van Fransen en Bild vol zelfvertrouwen goed stopte. Maar tden kwam er even een snuifje van het talent, dat Geels bezit. Slechts kort was Telstars achterhoede ontwricht en was de baan voor Geels op de rechtervleugel vrij. Nog leek het gevaar niet groot, want Van Eg- Kindvall van Feijenoord had Tjeerd Kort Telstarhier als bewaker bij zich. Sparta heeft geen beste wedstrijd ge- I speeld tegen Elinkwijk. 7000 toeschou wers zagen, dat Vermolen Sparta in de tiende minuut de leiding gaf, dat de Rot terdammers er daarna bijna niets meer aan deden, dat Elinkwijk na de rust op 1-1 kwam en dat Laseroms vijf minuten voor het einde de eindstand op 2-1 bracht. mond dwong de jonge Feijenoorder schijn baar afdoende naar de hoek. De moge lijkheid was klein, maar Geels zette voor, scherp voor, net niet helemaal bereikbaar voor Stuy, die de bal losliet. De snel toe geschoten Bild schoot precies en raak. Telstar moest erdoor uit de verdedi ging. Het kon niet langer afwachten en het kreeg de gelegenheid in Feijenoords tuin rond te wandelen. Ijverig, dat wel, maar nimmer gevaarlijk, omdat goed be doelde pogingen van Van Egmond en Bond geen begrip ondervonden van zwak ke medespelers. En bij dat alles bleef Feijenoord superieur, vooral in de ach terhoede met Israël als uitblinker en op het middenveld met Jansen als beste. Het was vooral in de tweede helft steeds duidelijker dat het verschil in kwaliteit niet door een gelukje kon worden wegge werkt. Daar kwam bij, dat het juist Feijenoord was, dat geluk opvallend mee kreeg. Want na drie minuten was het in de tweede helft van 1-0 3-0 geworden Bild liep eerst schitterend met de bal aan de voet door Telstars defensiegebied om Stuy verkeerd opgesteld van dichtbij te passeren en schoot daarna vanaf de rand van het strafschopgebied raak met een boogschot. De Rotterdammers behoefden toen niet meer voluit te spelen en deden dat tot ongenoegen van 35.000 toeschouwers ook niet. Zwak aanvalsspel van Telstar werd daardoor talrijk. Pas in de 86ste minuut kwam er een doelpunt uit voort. Bond, met Kort, Van Egmond, Van Essen en Van Wijk, iemand die zich kon meten met de Rotterdamse ploeg, lanceerde de op het randje van buitenspel staande De Vries. Die faalde niet, toen hij alleen voor Pieters Graafland de kans op een doelpunt had. Nederland neemt in de schaakolympia' de die in Havana wordt gehouden thans de vierde plaats in groep zes in. Neder land heeft negen punten en heeft België met 11 punten, Hongarije met 13 punten en Cuba met 13% punt voor zich. Nederland speelde tegen Cuba met 2- gelijk (vier remises) en won met 3%-% van Libanon. Bouwmeester en Prins won nen, Langeweg speelde remise en Ree behoefde niet te spelen, omdat zijn te genstander weg bleef. Spelers van DOS en GVAV wijzen scheidsrechter Roomer op een paar vechtende spelers. Het gebeurde na de gelijkmaker van Wery. Roomer moest naar twee kanten van het veld rennen om de orde te her stellen. Hoewel DOS, in de wedstrijd tegen GVAV, Tonny van der Linden weer in de gelederen had, bracht de thuisclub er weinig van terecht. Trouwens ook GVAV had de 9500 toeschouwers, na het snelle doelpunt, dat Van Tilburg uit een gave pass van Libuda na acht minuten scoor de, weinig te bieden. DOS was hierna en in de tweede helft sterker, maar het on zuivere plaatsen van de Utrechters én het uitstekende werk van doelman Van Leeu wen, hielden de thuisclub lange tijd van de gelijkmaker af. Pas in de allerlaatste minuut slaagde Wery erin de bal uit een corner over de lijn te werken (1-1). ADO zal ongetwijfeld in de beste stem ming de terugreis hebben aanvaard na het gelijke spel. dat het in de alles be halve grootse wedstrijd tegen PSV heeft behaald. De Eindhovenaren kregen in de tweede helft een strafschop toegewezen omdat de ADO-speler Van den Oever op de doellijn een schot van Van den Dungen met de hand had gekeerd. Van der Kuylen kon toen de score openen: 1-0. Dertien minuten later mocht Van der Kuylen opnieuw een strafschop nemen Cebi nac was door Villerius gehaakt maar nu werd zijn te zachte schot onschadelijk gemaakt door doelman Thie. Een over rompelende uitval van ADO leverde 18 minuten voor het einde de verrassende gelijkmaker van de voet van Houwaart op: 1-1. hiervóór gebeurd is" Een donderend applaus begroette de woorden van mr. Kernkamp. De leider» van Ajax en Feijenoord waren echter van mening dat het voor „vergeten" te laat was. In een rustig betoog zette Van Praag uiteen, dat hij nog best met de Feije- noord-voorzitter zou willen praten, doch dat Ajax zoals hij al eerder naar vo ren had gebracht „in geen 35.000 jaar 35.000 gulden zou betalen om de ontmoe ting Ajax-Feijenoord in het Olympisch Stadion te mogen spelen". Op dat moment bestond er eigenlijk al leen nog maar een theoretische kans dat de beide partijen elkaar nog zouden vinden. Het antwoord van Kieboom maak te even later niet alleen dat de tegen stelling groter dan nooit was geworden, zijn aanval op Jos Coler, voorzitter van de semi-profs, schiep een sfeer die onge kend emotioneel was. De Rotterdammer voerde aan, dat toen hij de heer Coler op de hoogte bracht dat Feijenoord slechts in het Olympisch Stadion zou spelen als er een betaling tegenover stond, deze opgemerkt had: dat doet Ajax nooit". Hij vervolgde fel: „dat mag je niet zeggen, dan hen je niet neutraal en neem je een stand punt in. Ik geloof, Jos, je hebt de boot gemist. Jaap van Praag protesteerde fel: „als het nog even duurt krijgt de heer Coler alle schuld", zei hij in een wederwoord. „Weet u wat de heer Kieboom moet doen?", stelde hij met een bijtende iro nie vast, „die moest formateur Schmel- zer opbellen, dan wordt hij misschien minister van Financiën". Coler had zichtbaar moeite om de emo ties te verwerken. „Het spijt me", zei hij nadat de stilte even volkomen was geweest met een onnatuurlijk aandoen de rust, „dat de heer Kieboom alle -schtrtd 'wil latefr" ftvergdan naar het be stuur van het betaalde voetbal, in feite naar mij. Ik heb geen oordeel geveld m deze kwestie. Er was geen enkele reden voor mij om in te grijpen. Het was een zaak tussen twee verenigingen. Zelfs als Ajax en Feijenoord elkaar gevonden had den zouden de Amsterdammers de wed strijd Ajax-Feijenoord niet in het Olym pisch Stadion hebben kunnen spelen. Als Ajax die 10.000 gulden voor de spelers van Feijenoord zou hebben gegeven had ik het verboden", vervolgde Coler, terwijl de afgevaardigden ademloos toehoorden. Men zou dan kunnen uitleggen dat ze dan 10.000 gulden aan de spelers van Feijenoord zouden hebben gegeven om makkelijker te kunnen winnen. Als het voorstel werd geaccepteerd had ik inge grepen. Ajax was echter zo verstandig zelf te beslissen niet op het voorstel in te gaan. Het was een fout van één vereni ging, die een onjuiste beslissing heeft ge nomen". (Van onze sportredactie) Opnieuw heeft de strafcommissie van de KNVB schorsingen opgelegd aan en kele semi-profspelers. Zo werd de Hilver summer De Nooy voor vier wedstrijden geschorst, omdat hij zich schuldig had gemaakt aan het trappen naar een te genspeler in de wedstrijd tegen Haar lem. De Haarlem 2 speler Worst werd voor zes wedstrijden geschorst wegens bij herhaling opmerkingen maken over de leiding van de scheidsrechter, na hier voor eerder een waarschuwing te heb- ven gekregen, tijdens de wedstrijd DFC 2 Haarlem 2 die vorige week gespeeld werd. Huiskesvan Tubantiea zal wegen» trappen van een tegenstander tijdens de wedstrijd AGOVVTubantia, in de acht volgende wedstrijden van zijn elftal niet mogen spelen. Aanvoerder Brilleman van Fortuna VI. kreeg een voorwaardelijke schorsing van twee wedstrijden en een geldboete van 75 gulden met een proef tijd van een jaar, omdat hij zich had schuldig gemaakt aan wangedrag tijden» de wedstrijd tegen Zwolse Boys. Xerxes heeft Sittardia in een rumoerige en rommelige wedstrijd verdiend met 3-1 verslagen. De grote man in de Rotterdam se ploeg was rechtsbuiten Heyerman, die alle drie doelpunten voor zijn rekening nam. In de eerste helft bood Sittardia nog goed partij, maar toen daarna de goed sluitende Rotterdamse defensie het offen sief van de thuisclub met gemak keerde, geloofde Sittardia ten slotte niet meer in zichzelf. In de 18de minuut haalde Guns in het strafschopgebied de sprintende Heyerman onderuit. Scheidsrechter Lausberg wees naar de strafschopstip. T.oen tien minuten later Joncic international Dullens tegen de grond werkte, kreeg ook Sittardia een strafschop, die Mares benutte. In de twee de helft werden er in het veld tal van over tredingen begaan. Het publiek reageerde emotioneel, er werden voorwerpen op de grasmat geworpen, waarna scheidsrechter Lausberg het spel onderbrak en via de luidsprekers liet meedelen, dat hij, als dat zo doorging, de wedstrijd zou staken. Hey erman ten slotte stelde met een derde treffer de overwinning veilig. Na afloop wachtten enige tientallen supporters bui ten het stadion de scheidsrechter op. De ze werd in een snelle auto naar het sta tion gebracht.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 9