Zonsverduisteringraketten OCCASION SHOW ZENTVELD en van BREEMEN Hush Puppies Als ik de was moest doen gebruikte ik alleen Castella Matic Matic met ANTICAL 3 I IH 88 I Wapen voor de nazaten m- m V aktentoonstelling in Aalsmeer Adoptie Schepen bestaat 20 jaar Actie in Zandvoort tegen 30 winkeliers Opening van nieuw gemeentehuis in Bloemendaal op 26 november Si rf -v AANKOMENDE BEDIENDE JONGSTE BEDIENDE passen meteen, zitten lekker, lopen licht! zegt wasmachinemonteur W. Schoester garandeert een stralend witte was en beschermt was en wasmachine tegen kalkaanslag. DONDERDAG 3 NOVEMBER 1966 4 ^.,V2 Daffodil 1965 Simca ÏOOO 1965 Opel Rekord 1965 Renault Ondine 1961 V.W. 1200 1964 Simca ÏOOO 1963 D.K.W. Junior 1963 Ford Taunus 17 M 1961 Simca Ariane 1961 Opel Caravan 1962 Ford Transit bestel 1961 Afdwingen van betaling aan straatverlichting SCHUT llliiliêil HMNiiiiii „In zo'n kostbare wasmachine zou ik nooit iets anders dan Castella Matic gebruiken. Dan weet ik zeker dat ik geen nare kalkaanslag in de machine krijg. Daarom gebruikt mijn vrouw zelf altijd Castella Matic. En ze is enthousiast over het wasresultaat. Vanzelfsprekend, want zonder die kalkaanslag wordt het wasgoed veel witter en zachter! Gebruik zelf ook matig schuimend Castella Matic, mevrouw. Het spaart de machine, bespaart mij onderhoudswerk." Spaar Castella kopjes voor contant geld, waardevolle geschenken en artikelen met grote korting. mmmmsm V - X* >A NWCWWf H.KH. In het staatsblad is een K.B. ge publiceerd, waarbij het wapen wordt vastgesteld „van de manne lijke en vrouwelijke nakomelingen in de mannelijke lijn uit het huwe lijk van prinses Beatrix en prins Claus". Het wapen voor de vrouwelijke afstammelingen (links); voor de mannelijke afstammelingen (rechts). slip Z K,M. yooonoomoonnononoonoonooaxmmmmyinnooooooouoo WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE Vanmorgen heeft de Franse ambassa deur in Nederland, Pierre Siraud, in Aalsmeer de vijfde bloemenvaktentoon- stelling geopend. De ambassadeur sprak in zijn openingsrede, die hij in de burger zaal van het Aalsmeerse raadhuis hield, over Aalsmeer als de hoofdstad van de internationale bloemencultuur. „God heeft de wereld geschapen, de Nederlan ders de bloemen", aldus de ambassa deur. Nadat hij in het Nederlands de vak tentoonstelling voor geopend had ver klaard, begaf de ambassadeur zich met vele genodigden uit binnen- en buiten land naar de veiling, waar hij zich door het bestuur uitgebreid liet voorlichten. Onmiddellijk na de opening stroomden de veilinghallen vol met bezoekers. Volgende week, op 11 november, zal er in Latijns Amerika een totale zonsverduistering zijn. In Zuid- Brazïlië staan vijftien Nike-raket- ten gereed om op die dag afgevuurd te worden. De instrumenten aan boord van de raketten zullen weten schappelijke gegevens over de zons verduistering naar de aarde terug- seinen. (Telefoto). Gevraagd op kantoor zeevisgroothandel mnl. of vrl.; leeftijd 18/20 jaar; vrouwelijk, 16/17 jaar. Goede beloning. Brieven onder no. IJ 172, bur, van dit blad. DE KOPPEN TEGEN ELKAAR! Onder dieren wellicht een bruikbare methode om concurrentieproble- men op te lossen. In hst zakenleven it er een betere weg, nl. het adverteren in de IJmuider Courant U komt dan dagelijks bij bijna 10.000 abonnees in huis, die naar u willen luisteren. Profiteer daarvan en adverteer in de IJmuider Courant Bezoekt onze speciale iedere vrijdagavond 17—22.30 uur Voorts nog vele andere occasions 3 maanden garantie Inruil - financiering. ANWB-keuring toegestaan WIJK AAN ZEEËRWEG 194 - IJMUIDEN - TEL. 2181 Austin-Dealer De stichting Nederlandse Vereniging tot Adoptie van Schepen viert 23 novem ber het feit dat zij twintig jaar geleden werd opgericht. Naar Engels voorbeeld werd de stichting in het leven geroepen door kapitein W. J. Hatenboer, gezag voerder bij de N.V. Koninklijke Rotter- damsche Lloyd. Bij onze buren aan de overkant van de Noordzee had hij ken nis gemaakt met het adopteren van sche pen door scholen. Samen met kapitein H. Fleurbaay zette hij de adoptie op touw. Na eerste contacten met leerkrachten zocht het tweetal toenadering tot enige vooraanstaande figuren uit de kringen van het onderwijs en de scheepvaart. Behalve briefwisseling tussen de scho len en „hun" schepen wilde men de con tacten aantrekkelijker maken. Om dit te bereiken riep men de bezichtiging van het eigen schip in het leven, retourbe- zoek van de opvarenden aan de school, excursies naar scheepswerven, filmavon den en lezingen alsmede het bijwonen van uitzendingen van het radioprogram ma ,,'t Schip van de week." De stichting „Verlicht Zandvoort" gaat diverse acties op touw zetten om het pu bliek te bewegen bij voorkeur te kopen bij winkeliers die aangesloten zijn bij de stichting en deelnemen in de financie ring van de verlichting. Bij de stichting die de verlichting in het dorpscentrum van Zandvoort financiert zijn 145 winke liers uit het centrum aangesloten. In het door de stichting verlichte gedeelte van Zandvoort zijn dertig ondernemers ge vestigd die niet wensen mee te betalen, maar volgens de redenering van de stichting wel mee profiteren van de aantrekkingskracht die de verlichte win kelstraten op badgasten en inwoners zou uitoefenen. Voor de eerste actie, die tussen St. Nicolaas en Kerstmis wordt gehouden, zullen alle bij de stichting ingeschreven winkeliers genummerde biljetten uitge ven waarop twaalf vakjes voorkomen. Koopt men iets bij zulk een winkelier, dan zal deze in een der vakjes op het formulier een stempel plaatsen onver schillig het bedrag dat wordt besteed. In de week voor Kerstmis zullen de verza melde biljetten onder toezicht van de po litie worden uitgeloot. Voor de winnaars worden waardebonnen beschikbaar ge steld met een waarde van tussen de hon derd en de vijf gulden, te besteden bij een winkelier die aan de actie deelneemt. Een biljet waarop een stempel zou voorkomen van een winkelier die niet bij de stichting is ingeschreven zal ech ter ongeldig worden verklaard. Teneinde de niet in de verlichte straten gevestigde winkeliers niet te duperen, zullen deze eveneens aan de actie kunnen deelnemen, indien zij donateur worden van de stichting. Het ligt in de bedoeling een dergelijk type van actie elk jaar te herhalen. Voorts is men er toe overgegaan elke winkelier die bij de stichting is ingeschre ven een schildje te verstrekken, bestaande uit het wapen van Zandvoort, uitgevoerd in de Zandvoortse kleuren geel en blauw. Van de winkeliers waartegen de actie zich richt zijn nog geen reacties binnen gekomen. De maatregelen die de stichting meent te moeten nemen zijn bekend ge maakt tijdens een vergadering in hotel „Queenie". ADVERTENTIE Tess: jf 34,90 verkrijgbaar bij: GROTE HOUTSTRAAT 153 HAARLEM Fil. te Amsterdam, Amstel veen, Hilversum en Bussum Zaterdagmiddag 26 november om kwart voor drie zal het nieuwe gemeentehuis in Bloemendaal officieel worden geopend. Tevens zal dan een expositie in het ge meentehuis worden geopend van werk van Bloemendaalse kunstenaars. De genodig den zullen in de gelegenheid zijn het ge bouw te bezichtigen. Tijdens de receptie zullen burgemeester en wethouders van Bloemendaal de leden van de commissie Bouw en Inrichting Gemeentehuis en de architect ontvangen. Op 28 november om acht uur 's avonds zullen B. en W. het overige gemeente- personeel van onderwijs, politie en be drijven in het nieuwe gemeentehuis ont vangen tijdens een besloten bijeenkomst. Woensdagavond 30 november en vrijdag avond 2 december om acht uur, zullen B. en W. de burgerij in het gemeentehuis ont vangen. Ter gelegenheid van de opening is er ook voor 26 november een aantal bijeen komsten georganiseerd, die een besloten karakter dragen. Op 11 november is er een bijeenkomst van B. en W. met on der meer architect en aannemers van het gebouw ter gelegenheid van de voor lopige oplevering. Op 16 november wor den de ambtenaren ter secretarie met hun gezinsleden door B. en W. ontvangen. Op 19 november biedt de gemeenteraad de genen die hun arbeid aan het nieuwe ge meentehuis hebben gegeven een koffieta fel aan. Op 24 november zal gelegenheid zijn tot het aanbieden van cadeaus, waarbij de raad als gastheer zal optreden. s MHHMI castella

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 4