„De Bintangs" uit Beverwijk lanceren een nieuwe stijl m IN DE VISHAL EN OP ZEE Brandveiligheidsvoorschriften krijgen uniform karakter 'n ster matras de ruijter Wel te hardmaar toch ook goed Een vogelpraatje met vogelvrienden Havenberichten Winkeldievegge aangehouden Uitspraken Haarlemse rechtbank Steun aan Astma Fonds vanuit Beverwijk Na-uitkering voor gemeentepersoneel in Velsen Poging tot inbraak in IJmuiden Koud karweitje Straatvoetballers keken naar film Schuur te Santpoort in de as gelegd Kort IJmondnieuws Modern toneel in Velsens raadhuis Overheidssubsidie voor rijdende viswinkels Telstar vergadert op 2 december Medegevangene van Blake onthult plan mislukte uitbraak Spaans boek in beslag genomen Bijna 10.000 voor Herv. Jeugdhuis \T Schoenhandpl DONDERDAG 3 NOVEMBER 1966 7 BURGERLIJKE STAND VAN BEVERWIJK Verwateren en bewaren van mosselen Berisping voor vergeten tas met NA VO-papieren in patat friteskraam Rel hij NPD-vergadering „De Bintangs" uit Beverwijk zijn weer in het nieuws. Nu geen nieuws ontstaan door het beschilderen van de gashouder, maar nieuws voortspruitend uit eigen on dernemingszin en enthousiasme om trouw aan de muziek blijvend de mede- jonge generatie iets anders te bieden dan tot heden voortgebrachte muziek. Dat de „beat" afgedaan heeft bij De Bintangs mogen wij niet zeggen, maar zij zijn er met één been afgestapt en dat been hebben zij geplaatst in de richting van de jazz. Waarom? Om enigs- zif\s weg te komen van de vaak eento nige dreun, die tot dusver de „beat" be heerste. Zij wilden wat anders. En von den dit in enige geheel opnieuw gearran geerde bestaande werken en eigen com posities, welke zij thans ten gehore bren gen met een dwarsfluit in hun midden. Dit is een nieuwe aanwinst in de be zetting, welke tot dusver bestond uit so logitaar, basgitaar, slaggitaar, drums en zang. Woensdagavond presenteerden zij hun „Bintangs-nieuwe-stijl" in de grote zaal van het Kennemer Theater, waar deze, als rhythm- en bluesgroep bekend staan de groep nu een totaal ander geluid ten gehore bracht. En het dient gezegd, let terlijk zowel als figuurlijk op overdonde rende wijze. Het pleit voor de stevige constructie van het Kennemer Theater, dat het plafond op zijn plaats bleef, de lampen niet naar beneden kwamen, en de muren geen scheuren vertoonden „een als toekomstige concertzaal aange wezen gebouw in Beverwijk zou ingestort zijn" vertelde ons een der jeugdige toe hoorders uit het publiek -want het ge luidsvolume was bepaald te hard. Belangrijk zachter ten gehore gebracht zou het gebodene veel beter uit de verf zijn gekomen. Wat nu gehoord werd mag niet als de zuivere weergave van de be doeling van de Bintangs beschouwd wor den, hoewel de eigen composities als de andere opnieuw gearangeerde werken inderdaad veel goeds bevatten. De dwarsfluit bracht absoluut een voor de Bintangs volkomen nieuwe stijl naar voren, beluisterd in het geheel van de bezetting. De fluit produceerde klanken, die refereerden aan de klanken van de musicerende oerwoudbewoners en in een compositie met de meer conven tionele instrumenten van de Bintangs klonk dat werkelijk goed. Er was een duidelijk streven kenbaar naar het ma ken en uitvoeren van muziek, welke technisch hoger ligt dan de tot dusver geproduceerde muziek. Doch nogmaals, wanneer de Bintangs aanvoeren dat „ruig" niet synoniem be hoeft te zijn aan rommelig en ongeorga niseerd, dan impliceert dat nog niet, dat ruig wel identiek moet zijn aan een ge luidsvolume, dat de oorvliezen en wat al niet meer doet scheuren. Niettemin is het streven goed en zullen de Bintangs ook met deze nieuwe stijl zachter gebracht stellig wederom furo re maken. ADVERTENTIE In IJmuiden verkrijgbaar bij woninginrichting MARKTPLEIN 30 Keurmeester J. Diggel uit Amsterdam heeft gisteravond voor de leden van de volièrevereniging „Vogelvreugd" in Be verwijk een praatje gehouden over vo gels. Hij boeide zijn gehoor door onder meer enkele onthullingen te doen over de moeilijkheden waarmee een keurmees ter geconfronteerd kan worden en uit te leggen hoe door kruisingen de beste re sultaten kunnen worden bereikt. De heer Diggel stelde degenen onder zijn toehoorders die het met zich zelf nog niet eens mochten zijn over de vraag of een vogeltje in een kooitje houden al dan niet juist is, waarschijnlijk enigszins gerust door ze te vertellen dat een vink in de natuur bijna nooit ouder wordt dan twee jaar, maar dat een gekooide vink het al tot acht jaar heeft gebracht. De verzorging van vogels door vogelliefheb bers wordt steeds zorgvuldiger. Spreker beperkte zich niet tot vogels in huis of in de tuin. Over de vogels in de vrije natuur wees hij onder meer op de aanwas van Vlaamse gaaien, die hun jongen voeden met geroofde vogeltjes van een ander soort; het doodschieten van buizerds die de Vlaamse gaaien aanvallen als ze te dichtbij komen heeft de toename van de Vlaamse gaaien bevorderd. Tot slot deelde de voorzitter van „Vo gelvreugd" mee, dat de voorbereidingen voor de aanstaande tentoonstelling goed vorderen. Woensdag te IJmuiden aangekomen: Brio, van Delfzijl; Dependent, Kotka; Areas, Rotterdam; Hoegh Biscay, Freetown; Christel Vinnen, Itea IJmuiden; Mare Liberum, Dagenham; Rolf Behrmann, Hamina; Martha Friesecke, Poole Arabio, Avilez, IJmuiden; Argo, Par; Madison Lloyd, Rotterdam; Berkelstroom, Goole; Jean-E. Londen; Norfolk Trader, Felixtowe; Perseo Sarroch; Axel, Harlingen, IJmuiden; Liberty Rotterdam; Bertha Beck, Hamburg; Pericles, Rotterdam; Alstern, Rotterdam, IJmuiden; Claus Buck, Zwijndrecht. Donderdag te IJmuiden aangekomen: Albert V., van Goole; Nerlandia. Gothenburg; Aagte kerk, Port Said; Dimitri, Stettin; Finn. Ostrand, Beverwijk; Oslofjord, Oslo; Burkana (sleep boot), Borkum, IJmuiden; Edda Cords, Rotter dam. Achilles, Rotterdam. Woensdag vertrokken van IJmuiden: Rijn stroom, naar Shoreham; Hontestroom, Sheer ness; Buxtehude, IJstad, IJmuiden; Kirriemoor, Hampton Roads, IJmuiden; Nederland, Rotter dam; Wilpo, Delfzijl, Zaandam; Oste, Manty luoto, Zaandam; Göttingen, Bremen; Merwe borg. Delfzijl, Beverwijk; André Masset, Nantes Berkelborg, Delfzijl; Heerengracht. Sunderland Zeeburgh, Rotterdam; Tilly, Delfzijl, Zaandam Realta. Dagenham; Trito. Rotterdam; Heinrich Knüppel, Rotterdam; Bilma, Hamburg: Atlas, Rotterdam; Philetas, Rotterdam; Ceres, Rotter dam: Kaap Falga, Delfzijl; Thea, Londen, IJ muiden; Vech+borg, Delfzijl. Donderdag vertrokken van IJmuiden: Neder Waal naar Rotterdam; Langkoeas, Londen Urundi. Hamburg: Rubicone. Rotterdam; Pollux Rotterdam; Gracia, Stavanger. (Indien achter de plaats van herkomst of be stemming geen nadere aanduiding volgt, betekent dit, dat het betreffende schip van of naar Am sterdam is gegaan.) Op 27 oktober is te Haarlem een in woonster van de gemeente Velsen aange houden, die zich schuldig had gemaakt aan winkeldiefstallen. Bij nader onderzoek bleek, dat zij ook bij V&D te IJmuiden goederen had ont vreemd. Voorts heeft zij zich bij een ijzerhandel in Velsen-Noord een aantal gereedschappen toegeëigend. De Haarlemse rechtbank heeft een 22 arige controleur uit Haarlem veroor deeld tot een boete van 200 en ontzeg ging van de rijbevoegdheid voor drie jaar. Op 23 juni van dit jaar kwam zijn auto op de Brederodelaan in Bloemendaal bij een manoeuvre op de linkerweghelft en beschadigde drie andere auto's. De offi cier van Justitie had een maand gevan genisstraf en ontzegging van de rij be voegdheid voor drie jaar geëist. Een 59-jarige nachtwaker uit Amster dam werd veroordeeld tot vijf maanden gevangenisstraf met "aftrek van voorar rest en drie jaar ontzegging van de rij bevoegdheid. De officier van Justitie had vijf 'maanden geëist met aftrek en drie jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. Op 30 augustus van dit jaar had de nachtwaker op de Provinciale Weg in Zaandam een stoplicht genegeerd en een andere man aangereden. Bovendien ver keerde de nachtwaker onder invloed en was hij na het ongeluk direct doorgere den. In een telefooncel in Amsterdam werd hij naderhand aangetroffen. GEBOREN: Remko T. J. M. z. v. P. G M. Kanne en T. D. J. Baltus; Joaquin z. v M. Mauri Rovira en N. H. Vermunt; Rij nier C. z. v. K. van den Braber en D. W. de Kruijff; Remko z. v. J. Oostindiën en A. E Wagter. ONDERTROUWD: H. G. Onrust en A R. F. Schutter; A. J. van Zijp en C. C Smit;-L. van der Velde en J. D. van der Kolk; P. S. Schier en G. I. de Vries; T. J Dijkstra en G. J. Dibbets; N. F. G. M. van Keijzerswaard en J. M. A. Gaarthuis; A. A van Kaam en A. A. C. Al; P. G. C. Dui- vens en A. A. J. Rijlaarsdam. GETROUWD: G. Atzeri en G. A. van Vlissingen; W. J. van der Stroom en C. G van der Meij; M. J. Verdoes en M. van Wijk; G .J. Meesters en J. C. E. van Al phen; P. J. van Gulik en S. Brasser; G. C Nooter en A. M. van der Linde; R. B Zitter en H. E. Müller; E. Schouten en M G. J. C. Groen; B. Kamp en J. Zandbergen OVERLEDEN: A. R. L.Struyve, oud 4 j S. M. J. Rijlaarsdam, oud 1 j.: E. C. Joor geh. m. J. Stad, oud 54 j.; A. Verwer geh gew. m. M. Sint, oud 85 j.; J. Groen geh m. H. P. D. Remmers, oud 41 j. In Beverwijk wordt op dinsdag 8 no vember een plaatselijke afdeling opge richt, die steun wil verlenen aan het Ne derlandse Astma Fonds. De afdeling zal worden geinstalleerd door mr. A. Katan directeur van de Stichting het Nederlands Astma Fonds en tevens gedelegeerd se cretaris van het hoofdbestuur. Deze bij eenkomst vindt om 5 uur 's middags plaats in hotel „Bellevue". Voorzitter van de nieuwe afdeling wordt mr. M. H. Siepman, secretaris de heer N. F. H. Bolte Sr. (Peelstraat 30, tel 23809) en penningmeesteres mevr. Boers ma-Trip. De twee andere bestuursleden zijn me vr. Bol te-Prent en mevr. Kuintjes. De artsen H. J. F. Peeters, J. Kruyt en Meys zijn als medische adviseurs aan de afdeling verbonden. „De Bintangs" uit Beverwijk tijdens de presentatie van hun nieuwe stijl in het Kennemer Theater. Op de foto van links naar rechts: Frank Kraayeveld (bas); Meine Fernhout (slaggitaar); Guus Pleines (zang); Peter de Leeuwe (drums en pauk); Jan Wijte (dwarsfluit) en Arti Kraayeveld (sologitaar). De ambtenaren-salarissen zijn, rekening houdende met de per 1 januari van dit jaar getroffen maatregelen, nog 2.95 per cent achtergebleven bij de loonontwikke ling in het particuliere bedrijfsleven. Het rijkspersoneel krijgt in november over geheel 1966 nog een na-uitkering tot genoemd percentage. Om nu de uitbetaling ook voor het ge meentepersoneel nog in deze maand te kunnen realiseren, hebben burgemeester en wethouders van Velsen de nodige maatregelen genomen. De raad zal woensdag 9 november in openbare vergadering een daartoe strek kend ontwerp-besluit in behandeling ne men. ADVERTENTIE Oersterke jongensschoen met dubbeldikke rubber- zool. Dubbele tong en solide haaksluiting. Nu geheel leer gevoerd. Kennemerlaan 63 IJmuiden Telefoon 4781 K 24 Woensdag Woensdag werden in IJmuiden 2350 kis ten vis aangevoerd. Bij de aanvoer waren: 212 kisten tong en tarbot, 160 schol, 15 schar, 225 haring, 215 makreel, 1175 schel vis, 45 wijting, 165 kabeljauw en gul, 10 haai, 5 poon, 85 koolvis en 38 diversen. Per kilogram werd. in guldens, betaald voor: gr. tong 6.59-6,48. gr. tong 6.04-5,93, kim. tong 2,83-2,68, kl tong 1 2.80-2,38, kl. tong 2 2,43-2,07, tarbot 1 4,70-4,60. Per 50 kilogram: gr. en grm. schol 60-52, kim. en kl. schol 1 55-50, kl. schol 2 50-28, schar 28-14, kl. rode poon 2 42, verse ha ring 42-34, makreel 34-22, gr. en grm. schel vis 67-55, kim. schelvis 70-52, kl. schelvis 1 57-35, kl. schelvis 2 31-17, wijting 44-14, gr. gul 63-48, middel gul 50-46, kl. gul 35-27. Per 125 kilogram: gr kabeljauw 240-108, gr. koolvis zwart 136-94. Besommingen, in guldens: KW 109 1.580, 42 27.300, 67 6.630, 80 20.200. 88 5.540, VL 1 29.350. Aanvoer van donderdag Twaalf vaartuigen hebben donderdag morgen 4060 kisten vis, 18.000 kilogram tong en 50 stijve kabeljauwen. Bij de aan voer waren:2300 kisten schelvis, 320 ra dio, 150 wijting, 80 gul en kabeljauw, 540 koolvis, 120 kleine haring en makreel, 50 makreel, 180 schol, 5 tarbot, 75 varia. De koninklijke Nederlandse brand weer vereniging en de Nederlandse ver eniging van brandweer commandanten hebben een gemeenschappelijke commis sie in het leven geroepen met de op dracht bepalingen te ontwerpen, welke de gemeentebesturen als model kunnen dienen bij de samenstelling van de, inge volge artikel 174 bis der gemeentewet, te maken verordeningen betreffende het voorkomen, beperken en bestrijden van brand, het beperken van brandgevaar, het voorkomen en beperken van onge vallen bij brand en al hetgeen daarmede in verband houdt. Na eerst later bleek is in de nacht van zondag op maandag de serie te IJmui den gepleegde diefstallen nog aangevuld met een poging tot inbraak. Bij die po ging bleek, dat de achterdeur van een perceel aan de Stationsweg dermate goed was gegrendeld, dat de indringer zijn po ging, am zich toegang te verschaffen, staakte. Het wordt winter. Tal van automo bilisten hebben vanmorgen de voor ruit van hun wagen al ijsvrij moeten maken. Een onprettig karwei. Gistermorgen werd het straatvoetbal toernooi op de velden van Schoonenberg en Waterloo weer enthousiast voortgezet. Dat het toernooi aanslaat bij de IJmui- dense jeugd blijkt wel uit het feit dat er in de verschillende poules doelpunten aan de lopende band werden geproduceerd. Vooral de doelman van Ajax-boys moest het ontgelden. In de twee door hem ge speelde wedstrijden moest hij de bal een endertig maal uit het net halen. Toch was hij niet slecht, want een goed ingeschoten penalty werd keurig door hem gestopt. De standen ondervonden in verband met het geringe aantal wedstrijden hoege naamd geen wijzigingen. Gistermiddag konden de deelnemers zich ontspannen bij geslaagde films. Zij konden lachen om Oliver Hardy en wat leren van sterren als Eusebio, Pele en anderen. Vrijdag is de laatste wedstrijddag. Gisteravond, even na* zeven uur, brak brand uit in een schuur, die in een tuin nabij het station Sanpoort-zuid stond. De brandweer kon slechts de restanten blussen. Op het moment van de brand was niet bekend wie de eigenaar is. Naar de oorzaak is een onderzoek ingesteld. Politiezwemwedstrijden. Vanmiddag zijn in het Velser bad de nationale politie- zwemwedstrijden gehouden. De prijsuit reiking vond na afloop plaats in het poli tiebureau te Velsen. Hoewel reeds verschillende gemeenten over een dergelijke verordening beschik ken (veelal aangeduid met brand- brand weer-, brandbeveiligings- of brandnre- ventieverordening) en vele andere hun desbetreffende bepalingen in de algeme ne politieverordening hebben onderge bracht, is gebleken dat deze gemeente lijke voorschriften veelal onvoldoende werden aangepast aan de sterk veran derde omstandigheden op het gebied van de brandveiligheid, zo menen de initiatief nemers. De steeds toenemende stroom gege vens, die als resultaat van de research naar de brandgevaarlijkheid van nieuwe stoffen en situaties in ons land beschik baar komt, maakt het noodzakelijk dat zo veel mogelijk eenheid wordt gebracht in de desbetreffende gemeentelijke bepa lingen, te meer nu de gemeentebesturen met betrekking tot de aan bouwwerken te stellen brandveiligheidseisen beschik ken over geünificeerde bepalingen van de model-bouwverordening der Ver eniging van Nederlandse Gemeenten. Het zal mede tot de taak der commis sie behoren de terreinen, welke terzake reeds door andere wettelijke voorschrif ten worden bestreken duidelijker dan voorheen af te bakenen. Naast de beide brandweerverenigingen zijn in de commissie vertegenwoordigd de Vereniging van Nederlandse Gemeen ten, de hinderwet- en bouwtoezichtver eniging, de Rijksinspectie voor het brand weerwezen, het technisch bureau brand verzekering, het nationaal brandpreven tie-instituut en het veiligheidsinstituut. De commissie staat onder voorzitter schap van de heer N. J. C. Cramer, bur gemeester van Naarden. De bij de sectie toneel van de Vel ser Gemeenschap aangesloten ver enigingen hebben weer een aantal speelsters en spelers afgestaan voor een centraal gezelschap, dat om streeks maart voor alle donateurs v an deze verenigingen zal optreden. On der regie van Jan Velzeboer zijn hier voor reeds twee eenakters in studie genomen, namelijk „Pitten" van Her man Heijermans en „Harten vrouw" van G. B. Shaw. Dezer dagen zal in de Staatscourant de beschikking van de minister van Land bouw en Visserij worden gepubliceerd, waarin de regeling omtrent een ten be hoeve van de aanschaffing van rijdende viswinkels te verlenen bijdrage wordt vastgelegd. Blijkens de beschikking kan de direc teur-generaal van de voedselvoorziening en de visserijen onder bepaalde voor waarden aan visdetailhandelaren, die voor nemens zijn door aanschaffing van een rijdende viswinkel nieuwe afzetgebieden te ontsluiten, een bijdrage verlenen van ten hoogste een derde, tot een maximum van zesduizend gulden, van de totale koopprijs van de rijdende viswinkel. Beoogd wordt tot een grotere afzet van vis en visprodukten te komen in het ka der van de maatregelingen ter verbete ring van de structuur van de Neder landse visserij. Het technisch onderzoek op laboratori umschaal naar het verwateren en be waren van mosselen zal niet te Züricher- oord in Friesland ter hand worden geno men, maar nabij het Horntje aan de zuidpunt van Texel. De demissionaire minister van Land bouw en Visserij, mr. B. W. Biesheuvel, heeft dit aan de Tweede Kamer meege deeld. Deze wijziging, die gebaseerd is op technische en waterstaatkundige over wegingen, zal „in geen opzicht" de keu ze van het terrein voor de later te bou wen definitieve verwaterplaats beïnvloe den, aldus de bewindsman. Mede aan de hand van de proefnemin gen zal worden bepaald, welke terreinen aan de Waddenzee of buitendijks van Deltadammen in Zeeland hiervoor in aan merking kunnen komen. Vandaag werden nog 2000 kisten haring verwacht. Prijzen van dondedag Per kilogram, in guldens: heilbot 7.30- 50; tarbot 5-4.60; grote tong 6.91-6.63; grootmiddel tong 6.24-6.06, kleinmiddel tong 2.50-2.22; tong een 2.49-2.21; tong twee 2.32-2.16. Per 125 kilogram: grote kabeljauw 122- 106, middel kabeljauw 120-110. grote kool- 120-94, middel koolvis 92-72, grote leng 82-72, grote witte koolvis 132. Per tien stuks: grote kabeljauw 120, middel kabeljauw 60-45. Per 50 kilometer: middel schelvis 55, kleinmiddel schelvis 67-53, schelvis een 47-35, schelvis twee 22-15, schelvis drie 14-13, kabeljauw een 60-48, kabeljauw twee 52-43, kabeljauw drie 32-17, koolvis een 35-28, koolvis twee 25-22, witte kool vis een 46; grote en middel schol 60-55, kleinmiddel en schol een 58-52, schol twee 52-41, schol drie 37-22, schar 46-36, poontjes 27-17, haai 26-22, gestripte wij ting 24-17, dichte wijting 22-16, haring 39, makreel 49-43, tarbot 150-110. griet 124, rode poon 65-13, ham 162-160, kleine leng 35. Scheveningen Hedenmorgen werden aangevoerd; 30 kisten wijting, 60 gul en kabeljauw, 380 schol en il.000 kilogram tong. Katwijk Aangevoerd werden 134 kantjes haring en 18 makreel. Prijzen: steurharing 55; makreel 53.80. (Van onze sportredactie) De vergadering van de ledenraad van Telstar, die op 17 november gehouden zou worden in Royal in IJmuiden, zal op die dag niet plaats vinden. De vergadering is verschoven naar 2 december. Zoals be kend wordt tijdens deze vergadering het bestuur teruggebracht van zeven tot vijf leden. Het is een van de veranderingen die mogelijk was door het wijzigen en de koninklijke goedkeuring op die wijzigin gen van de statuten. (Van onze correspondent) LONDEN Een vroegere medegevan gene van de onlangs ontvluchte dubbel spion George Blake heeft bijzonderheden onthuld over het eerste mislukte ontsnap pingsplan van hem van twee jaar geleden. Eerst zou een andere medegevangene, die tot vijf jaar veroordeeld was, ontsnap pen, waarna deze met twee vrienden van Blake zou terugkomen om hem uit de ge vangenis te helpen bevrijden. De man die dit uit de doeken deed. een tekenaar, was gevraagd om een platte grond van de omgeving van de gevange nis te tekenen waarvoor hij geld had ont vangen. Na overleg met zijn vrouw had - hij echter de directeur van de gevange nis van het plan op de hoogte gebracht. Degene die eerst zou ontsnappen zou dit op precies dezelfde plek hebben moeten doen als met Blake het geval blijkt te zijn geweest De zaak was zo georgani seerd dat Blake binnen twee uur het land uit zou worden gesmokkeld. Alle Britse gevangenen krijgen na vier jaar de beschikking over een radiotoe stel, waarmee zij gemakkelijk voor hen bestemde signalen kunnen ontvangen. De genen die Blake moesten helpen bevrijden zouden er voor zorgen dat als de ontsnap ping al op de binnenplaats van de gevan genis zou worden ontdekt, niemand Blake zou hebben kunnen naderen. Deze voorstellingen zullen worden gege ven in het Velsense raadhuis, waarbij de stukken respectievelijk in de Burgerzaal en in de kantine worden gespeeld. Deze opvoeringen geschieden in moderne stijl, dus niet op het traditionele toneel, maar in een open speelruimte of als prosce nium. Dit betekent dat de toeschouwers rond de spelers zullen plaatsnemen. De stukken worden telkens twee keer gespeeld, zodat het publiek dat eerst in de Burgerzaal een éénakter heeft gezien, zich daarna naar de kantine kan bege ven voor de tweede voorstelling. Bij de andere toeschouwers geschiedt dit „thea terbezoek" dan in omgekeerde richting. Op deze wijze komt tevens opnieuw het voornemen van Velsens gemeentebestuur tot uitdrukking, zijn raadhuis werkelijk voor alle ingezetenen ter beschikking te stellen. De bazar ten bate van de restauratie van het Hervormd Jeugdgebouw aan de Rembrandtlaan is woensdagavond defini tief afgesloten met een gezellige bijeen komst voor alle medewerkers, welke in de verbouwde bovenzaal van dit gebouw heeft plaatsgehad. Het gebruikelijke wel komstwoord was voorbehouden aan voor zitter P. Plugge, die hier na het geza menlijk zingen van psalm 150:1 een har telijke dankbetuiging aan toevoegde aan het adres van allen, die zich voor het slagen van deze bazar zo bijzonder heb ben beijverd. Dat een en ander niet zonder resul taat is gebleven, werd even later dui delijk, toen de penningmeesteres, me vrouw Kalkman-Lokkerbol de opbrengst bekendmaakte, welke niet minder dan 9.146,58 bedroeg. Onder applaus van de aanwezigen kon hier nog aan worden toegevoegd, dat deze bazar bijna vijfen twintighonderd gulden meer heeft opge bracht dan verleden jaar. Voor de rest van de avond was een at tractief programma samengesteld, dat door de leden zelf werd verzorgd. MADRID (AFP) De Spaanse autori teiten hebben een boek in beslag geno men van de hoogleraar Elias ï>iaz aan de universiteit van Madrid, getiteld „rechtsstaat en democratische gemeen schap." In het boek behandelt de auteur onder meer het huidige politieke bewind hoofdstuk over neo-fascistische regerin gen. i KOPENHAGEN (AP) De zaak van de tas met geheime NAVO-documenten die urenlang in een pataes-frites-kraam in Ko penhagen heeft gelegen, is nu afgesloten met „een ernstige berisping" voor de offi cier die de tas daar had vergeten. Functionarissen van het ministerie van Defensie, die de 51-jarige kapitein-ter-zee, Peter Gydesen, op het matje hebben ge roepen, hebben te kennen gegeven dat de officier niet zal worden ontslagen omdat hij het volgend jaar toch met pensioen gaat. Gydesen gaf voor de rechtbank toe dat hij op een avond op weg naar huis zijn tas had vergeten na een paar worstjes te hebben gegeten in een patates-frites- kraam bij een café waar hij negen borrels had gedronken. Uren later werd de tas gevonden door de eigenaar van de kraam. Die belde de politie. De politie stelde zich vervolgens in verbinding met de inlich tingendienst van de Deense marine. HANAU (DPA) Na hevig tumult is een verkiezingsbijeenkomst van de uiterst rechtse „Nationaal-Democratische Partij Duitsland" in Hanau (Hessen) voortijdig beëindigd. De leider van de bijeenkomst gaf er de brui aan nadat hij er niet in was geslaagd zich boven het lawaai uit verstaanbaar te maken, dat een groep be zoekers produceerde. Dezen deelden pamfletten uit, waarin een uiteenzetting werd gegeven over de ach tergronden, die ertoe hebben geleid, dat de voorzitter voor Beieren van de NPD, Flo- rian Winter, dezer dagen uit de partij trad.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 7