Boeiend basketbal bij Flamingo 's-Suvrikri Groen wordt prof EDO heeft in Haarlem het rijk alleen tegen Wilhelmina De opstellingen Geen doping, ook geen alcohol Merkcx-Bracke winnaars van Trofeo Barrachi Exploitant Krelagehuis greep weer in nu bij de wedstrijd HOC-DTV Schaakteam niet in finale Roelants wil in één uur 21 km halen Gelukkig dat het gebeurd is Telstar heeft vrije dag Recordomzet in Spaanse toto Nog 40.000 kaarten voor interland Kessler tot 1971 coach Vette eerste toto-prijzen ZATERDAG 5 NOVEMBER 1966 11 Tennistitels Queensland voor Emerson Stolle BMHC-Laren (Van onze sportredacteur) Tiemen Groen uit Follega, drie keer wereld kampioen achtervolging bij de amateurs, heeft gisteravond in Santpoort zijn handtekening ge zet onder een contract als beroepsrenner. Hij gaat per 1 januari 1967 rijden voor de Caballero- ploeg. Dit team, bestaande uit zestien man, wordt gevormd door Groen, Steevens, Van der Horst, Schepers, Schuuring, Kosten, Braspen- ninkx, Henk Peters, Pieterse, Steenvoorden, Koel, Hans den Hartog, Boog, Vogels, Vianen en Drümmen. De amateurploeg van Caballero ziet er als volgt uit: De Groot, Minneboo, Blom, Snijder, Geraeds, Benjamins, Bols, Van Vught. Er komt nog een negende renner bij. „Gelukkig dat het gebeurd is". Tiemen Groen: einde van amateurstatus. Ronde van Toekomst na de grote Tour Karstens-Zoet derde (Van onze basketbalmedewerker) Een goed bezet Krelagehuis heeft gister avond genoten van een spectaculair duel tn de eredivisie basketbal. Flamingo's Suvnkri bood alles wat een basketbalwed strijd aantrekkelijk kan maken. Er waren vlagen van uitstekend spel, een maximum aan persoonlijke fouten (aan belde kan ten vier spelers met vijf) en vaak spec taculaire momenten. Dit gevoegd bij het vaak temperamentvolle reageren van de sportief strijdende Surinamers maakte het geheel het aankijken ten volle waard. Suvrikri startte vlot en toonde direct in de breaks bijzonder gevaarlijk te zijn. De Haagse Surinamers namen een 0-4 voor sprong en Flamingo's slaagde er niet in vat op het spel te krijgen. De eerste time out van Janbroers, reeds in de tweede mi nuut, bracht de nodige rust. Het werd 5-6 na vijf minuten, toen Flamingo's weer een klap kreeg. Jan Schappert raakte in een duel weer geblesseerd aan zijn kwetsbare rechterknie en moest van verder spelen afzien. De aanvalsdrift van de Surinamers kost te hun veel persoonlijke fouten en maakte dat hun verdediging steeds slordiger werd. Na 13-11 maakte Flamingo's hier door een zuiver schietende Halewijn afdoende ge bruik van. De score liep op tot 21-11 en Flamingo's leek op rozen te zitten, vooral toen scherpschutter Van Eijck zijn vierde fout incasseerde (in deze periode kreeg Ni co Roskam met een onnavolgbaar mooi doelpunt een langdurig applaus). Niets Fred Stolle en Roy Emerson hebben het herendubbelspel van de kampioenschap pen van Queensland op hun naam gebracht. In een geheel Australische finale versloe gen zij dank zij voortreffelijk spel Bill Bowrey en Owen Davidson met 6-4, 6-4, 7-5. Het Nederlandse schaakteam heeft zich niet weten te plaatsen voor het eind toernooi van de schaakolympiade in Ha vanna. De Nederlandse schakers werden in groep 6, waarin Hongarije zich reeds geplaatst had, van de tweede plaats ge drongen door Cuba, dat uit drie afge broken partijen ZVt punt behaalde en daardoor op een totaal van 21 punten kwam. Nederland behaalde 1914 punt en moet nog één afgebroken partij uitspelen. De finalegroep ziet er als volgt uit froep 1: Rusland en Spanje; groep 2 Joegoslavië en IJsland; groep 3: Ver Staten en Noorwegen; groep 4: Argen tinië en Denemarken; groep 5: Tsjecho- «lowakije en Oost-Duitsland; groep 6 Hongarije en Cuba; groep 7: Roemenië en Bulgarije. Zeer optimistisch heeft de Belgische we reldrecordhouder over 3000 meter steeple. 1 uur en 20 km., Gaston Roelants, zich uitgelaten over zijn mogelijkheden. Na zijn wereldrecord, op 28 oktober in Leuven met 20.664 meter in één uur en 58.06.2 over 20 km., deelde Roelants vrij dag mede: „Mijn doel is om in 1967 21.000 meter in één uur te lopen." De 29-jarige Belg, die de grote verliezer was tijdens de Europese kampioenschappen in Boeda pest, in Mexico weliswaar de 3000 stee pie won in 8.58.6 maar over 10 km. van ae Colombiaan Mejia verloor, was tevens van mening dat zijn verblijf in Mexico hem de kans had gegeven tot het nieuwe wereldrecord te komen. „Ik liep in Leu ven als in een wolk van zuurstof en het kostte mij bijna geen inspanning." Wanneer Roelants 21 km. in een uur wil lopen komt dat neer op tweemaal 28 min 85 sec. over iedere 10 km. De Belg zal binnenkort naar Australië en Nieuw-Zee land reizen en uitkomen tegen de Austra liër Ron Clarke, de man wiens wereldre cords hij verbeterde. (Van onze sportredactie) Vandaag wordt de wedstrijd hockey in de eerste klas BMHCLaren gespeeld. De rest van het programma bestaat in hoofd zaak uit bekerwedstrijden. Alleen de eer ste klas west heren heeft een normaal competitieprogramma. was echter minder waar, want na 30-18 was het dezelfde Van Eijck die zijn ploeg tot 30-27 terugbracht. Flamingo's herstelde echter bekwaam en leidde bij rust ruim met 50-39. Na rust kwam Suvrikri in de eerste vijf minuten weer tot 54-46 terug. Toen volgde een periode waarin Frank Kales die ook in de eerste helft reeds een leeuwedeel in de score nam, ongrijpbaar werd. Door zijn toedoen leidde Flamingo's na tien minuten met 69-52. Het gemis van schut ter Van Eijck, die reeds spoedig in de tweede helft zijn vijfde fout deed noteren, werd bij Suvrikri gecompenseerd door het feit dat Wezel en Watson zich nu gin gen onderscheiden. In de zestiende mi nuut bij de stand 79-67 ging het gebrek aan wisselspelers bij Suvrikri zich wreken. De derde Surinamer noteerde de vijf fou ten en Suvrikri moest met vier man ver der. Flamingo's profiteerde bekwaam en leidde met 92-71 toen de Suvrikriploeg tot drie man gedecimeerd werd. Het einde kwam met een ruime Fla mingo's zege (97-76). Voor Flamingo's scoorden: Kales: 19-17 Halewijn: 9-4; Jager: 7-9. Voor Suvrikri Van Eijck: 23-0; Wezel 8-14; Watson 3-14 De wedstrijd in de dameseredivisie HOCDTV vond een ontijdig einde. Bij de ruststand 34-18 werd namelijk ingegre pen doorde exploitant van het Kre lagehuis. Gezien het late uur vond hij het niet verantwoord nog aan de tweede helft te beginnen en gingen beide ploegen on verrichter zake huiswaarts. Overige uitslagen: Dames: HOC 2Red Twins: 31-47. Heren: HOC 4—Flamingo's 4: 31-39. Haarlem CardinalsSchoten: 85 52. Even een verschil van mening tij dens de wedstrijd Flamingo'sSu vrikri. De coach maant tot kalmte. Het was overigens een sportieve wedstrijd. „Gelukkig", zei Meine Groen, „gelukkig, dat het nu gebeurd is. Nu is dat geklets ook allemaal af gelopen". Meine Groen, vader van het Friese wielerwonder, dat de naam Tiemen Groen voert, reikte manager Frans van der Ende van de Caballero-„wielerstal" de hand ten afscheid. Op de tafel lag een contract, waarop de nauwelijks ge droogde handtekening van Tiemen was neergepend. Van de vele dui zenden handtekeningen, die de Friese coureur al in zijn nog jonge leven (hij is 20 jaar) heeft gezet op papier van zijn bewonderaars was dit de belangrijkste. Deze pennekras betekende het einde van het Groen-tydperk bij de amateur renners. Per 1 januari eerder mag niet, omdat Tiemen wereld kampioen is stapt Groen jr. voor zijn brood op de fiets. Hij wordt prof. „Gelukkig" klinkt het over al, en niet alleen in Nederland. „Gelukkig, nu hebben wij ook weer eens een reële kans op een wereld kampioenschap achtervolging". Dat zal Juri Daler zeggen in Tsjecho- slowakije, dat zal Ursi zeggen in Italië. Tiemen Groen was gisteren van zijn schildersladder in Follega gestapt om met zijn vader Meine in zijn Taunus Coupé naar Santpoort te rijden „ik blijf in Follega wonen. Met mijn auto, die 160 km per uur haalt, ben ik in een uurtje hier in Santpoort als dat moet". Maandag hadden de Groens de onderhandelingen met Ton Vissers van Willem II afgebroken. Ze konden niet tot overeenstemming komen. Tiemen switchte van de sigarenploeg naar de sigaretten branche (Caballero). Bij Frans van der Ende in Santpoort wer den gisteravond nog even wat punten besproken na de eerder gevoerde on derhandelingen. Boven de riante, mo derne kapsalon aan de Bloemendaalse- straatweg, waar een zonnige mevrouw Van der Ende de scepter zwaait „weet u voor mij een goede kapster? Ik geef een premie van 100 als u mij er een kan bezorgen" zette Tiemen zich in een gemakkelijke stoel. Met manager van der Ende (die vorig jaar de kapperstondeuze voor goed op zij gelegd heeft en nu in plaats van lavendelgeurtjes de bij tende lucht van de massage-olie op snuift), ploegleider Gé Peters, vader Groen en vertrouwensman Joop Stoop van DTS uit Zaandam, werden de punten van het contract nog even door genomen. Snel werd de vulpen ge pakt voor de definitieve streep onder Groens amateurtijd, die 214 jaar ge duurd heeft en waarin hij drie maal wereldkampioen der achtervolgers is geweest. Tiemen mikt nu op de wereld titel poursuite bij de profs en het is geen gewaagde veronderstelling te zeggen, dat hij zover ook nog wel zal komen. Hoe vreemd het ook moge klinken voor een Tiemen Groen, waarvan be kend is, dat hij geen „goedkope" ren ner was bij de amateurs, maar Tie- mens keus naar Caballero bij de profs is niet door de gedachte ingege ven er zoveel mogelijk geld uit te sle pen. Aanvankelijk wilde de drievou dige wereldkampioen nog amateur blijven, maar na wat incidenten rond een criterium in Surhuisterveen en het niet kunnen deelnemen aan de Grand Prix des Nations („door de KNWU") besloot hij toch maar beroepsrenner te worden. Staande op de schildersleer in Folle ga waar hij eigen baas is, voor zich zelf werkt heeft hij overpeinsd, waar hij het best naar toe kon gaan. Naar welke ploeg. Voor het Televizier- shirt, dat hij als amateur een poosje heeft gedragen, voelde hij niet zo veel. Bij Wollem II strandden de onderhan delingen o.a. op de secundaire ar beidsvoorwaarden. Ton Vissers had Tiemen en zijn vader gezegd: „hoor eens, als je prof wordt kun je je vader niet overal mee naar toe nemen. Dat wil ik niet hebben. Ik ben de baas". Dat was niets voor de familie Groen. Natuurlijk weet Groen sr., dat de za ken bij de profs anders liggen dan bij de attiateurs, maar ze pruimde'n het toch niet, dat dat zo botweg even werd gezegd. Daar was dan nog het Franse merk Mercier. „Ik voel niets voor een buitenlandse ploeg" zegt Tie men, „daar moet een Fransman win nen in een Franse ploeg. Daar kun je niet ineens als jonge buitenlander naar voren schieten, nou. Op de schildersleer in Follega over woog Tiemen Groen het aanbod, dat Caballero hem had gedaan. Frans van (Van onze sportredactie) In verband met de wedstrijd van het Nederlands elftal tegen Tsjechoslowakije is er in het betaalde voetbal alleen voor de eerste en tweede divisie een program ma vastgesteld. Telstar heeft dus een vrij weekend. RCH en Haarlem spelen uitwedstrijden, beide tegen ploegen die een uiterst bescheiden plaats op de rang lijst van hun afdeling innemen. RCH treedt in Delft tegen DHC in het strijd perk en Haarlem reist naar Hengelo voor de wedstrijd tegen Tubantia. EDO heeft zondag het rijk alleen in Haarlem. Op het Noordersportpark ontvangt EDO het op papier ook al niet zo sterke Wilhelmina. RCH verrichtte vorige week een uitste kende prestatie door Heracles zijn eerste nederlaag van dit seizoen toe te brengen. Nu plegen de Heemstedenaren thuis al tijd beter voor de dag te komen dan op vreemde bodem. Het staat dan ook geens zins bij voorbaat vast dat RCH aan de wedstrijd tegen DHC twee punten zal overhouden. Favoriet is de Racing wel. DHC behaalde dit seizoen nog slechts twee overwinningen en staat'met slechts één punt voorsprong op Velox op de voor laatste plaats van de ranglijst. Maslo zal hoogstwaarschijnlijk hersteld zijn van de armblessure, die hij vorige week opliep, zodat RCH met dezelfde opstelling in het veld komt als vorige week. DHC ver schijnt in de volgende opstelling: Kalden - Van Host, Tetteroo. Kronshorst en Mi- chiels - Reijers en Schook - Kwakker- maat, Jansen, Blok en Born. Onder de spelers waaruit het team van EDO, dat zondag tegen Wilhelmina speelt geformeerd is, bevinden zich twee jubila rissen. Disselköter en Van der Putten spe len beiden hun honderdste wedstrijd in het eerste elftal. EDO zal er dus wel op gebrand zijn het veld twee punten rijker te verlaten. Niet alleen als cadeau voor de jubilarissen, maar tevens om de slech te indruk van de laatste wedstrijd uit te wissen. Wilhelmina heeft tot dusver in de com petitie slechts een punt minder behaald dan EDO. Er is dus een spannende strijd te verwachten. De opstelling stelde trainer Klijn voor problemen. Hoewel de blessure van Hup niet ernstig is, zal hij zondag waar schijnlijk toch niet mee kunnen spelen. In dat geval wordt hij door Burke vervan gen. Koek verhuist dan van de voorhoede naar de middenlinie. Zou de blessure van Hup zich gunstig ontwikkelen, dan wordt er in dezelfde opstelling als tegen AGOVV gespeeld. Evenals vorige week speelt men het 4-3-3-systeem. De opstelling van Wil helmina is als volgt: Meezen; Verbunt, Burgs, E. van Rooy en Toebak; Ormel en H. van Rooy; Kretté, Lenting, Harmse en Burg- Door een nogal vreemde competitie-in deling is het voorlopig onmogelijk Haar lem op eigen terrein aan het werk te zien. Na de wedstrijd tegen ZFC, reist Haar lem deze week naar Hengelo voor de wed strijd tegen Tubantia. Voor volgende week staat dan weer een uitwedstrijd (te gen VVV) op het programma. Pas op 20 november spelen de roodbroeken weer in eigen huis tegen HVC. Koster c.s. heeft dus zware wedstrijden voor de boeg. Tot nu toe heeft Haarlem nog niet veel last gehad van blessures, wat in deze lange en slopende competitie een niet gering voordeel betekent. De Haarlemmers kun nen de komende wedstrijden dan ook met een gerust hart tegemoet zien. Dat geldt zeker voor de wedstrijd van morgen. Tu bantia is in de tweede divisie een van de zwakste ploegen en behaalde tot nu toe slechts twee overwinningen. Omdat De Boer nog steeds geschorst is, ver schijnen de roodbroeken in dezelfde op stelling als verleden week. De Spaanse voetbalfans hebben dit jaar een recordsom van 3,236 miljoen pesetas (ongeveer 194.140.000) uitgegeven aan de voetbalpool. In 1946. toen men in Spanje met de toto begon kwam men tot een in leg van 570.000. Maar de Spaanse eco nomie verbeterde zich met als gevolg een inzet van 125 miljoen pesetas (7,5 miljoen gulden) per week. De grootste prijs, die tot dusver werd uitgereikt, ging twee jaar geleden naar Rafael Adamuz, een metse laar uit Madrid. Hij kreeg in een keer 15.365.000 pesetas (ƒ920.000) in handen en heeft nadien geen troffel meer aange raakt. RCH (uit tegen DHC) Van der Mee- ren - Croes, Van Wooning, Koning en Nanai - Fransz en Maslo - Hendriks, De Goede, Strijks en Meyer. EDO (thuis tegen Wilhelmina) Ama- ma - Van der Zon, Disselköter, Wit kamp en De Looze - Spiers. Van der Putten en Koek - Bosdijk, Koene en Burke. Haarlem (uit tegen Tubantia) Pater- notte - Wentink, Koster, Peters en Van Duffelen - Smit en Kruyer - Peijs, Hoeben, Couperus en Van Haaren. der Ende had gezegd: „luister eens, dit kun je verdienen, en als je het wilt gaan uitspelen met andere ploegen om meer te krijgen, doen wij daar niet aan mee. Je weet, dat je bij ons je vrien den uit de amateurtijd treft zoals Van der Horst en Steevens. Je weet, dat wij allemaal jonge renners hebben, die we hun kansen geven. Kijk naar een Schepers. Hij wilde eens horen hoe het bij Willem II was. Hij kwam vlug terug en tekende weer bij ons". Tie men Groen bedacht dat alles op zijn ladder. Hij praatte er over met zijn vader en ze besloten om met Cabal lero in zee te gaan. Meine Groen verduidelijkte nog even, dat hij Vissers opmerkingen over zijn optrekken met zoon Tiemen belachelijk vond. „Ik zal toch zelf ^mo gen weten, waar ik naar toe ga" en Tiemen viel hem bij „ik snap heus wel, dat ik niet in de ploeg] eiderswagen moet gaan zitten. Maar bij criteria mag ik toch zeker wel langs de kant staan om te zien hoe mijn zoon fietst. En dan nog wat. Als ik Tiemen niet zo gestimuleerd had, toen hij als veer tienjarige jongen met zijn „schilders vriend" Marinus Kamper wilde gaan ricen', daji was hij nooit zo ver geko men. In Follega zit je geïsoleerd als wielrenner.en Groen sr. vervolg de: „ik ben geen cöaêK. Ik vind hét alleen leuk om in de wielrennerij te zitten en als ze me volgend jaar bij Olympia's amateurronde vragen: Mei ne, wil je ons helpen, dan doe ik dat toch. Ik wou dat ze allemaal zoveel voor de wielersport deden als ik ge daan heb". Gé Peters sprong er in: „ja, je met de wedstrijd bemoeien, dat is natuur lijks niks. Je hebt er die springen op de jurytent. Maar gewoon kijken. Wat kan daar voor bezwaar tegen bestaan?" En Peters draaide zich naar Tiemen: „je moet het zelf meemaken, hoe het bij ons is met die jonge jongens. Ik geloof, dat we het samen best fixen". En manager v.d. Ende: „bij ons weet je wat je hebt. Alles staat op papier. Bij ons geen geklets van die komt bij ons en die, terwijl het nog niet zeker is". DTS-voorzitter Stoop: „stel je voor, zo kunnen ze je in een ploeg met 16 koekebakkers stoppen zonder dat je er erg in hebt". Groen zal waarschijnlijk niet veel op de winterbanen gaan rijden: „ik heb nog niets van de bestuurders van de banen gehoord. Ze weten me toch te wonen. Voor een appel en een ei kom ik niet. Ik ben drie keer wereld kampioen, nou. Mag ik dan wat vra gen?" Dat was voor Peters het sein om voor het eerst als ploegleider ad vies te gaan geven: „Tiemen. je wilt niet voor een appel en een ei rijden, goed. Maar dan moet je ook zorgen, dat je dat geld waard bent. Je moet wat laten zien. Je bent nu werknemer". Tiemen knikte instemmend. „Tijdrit ten, dat wordt wat bij de profs. Daar heb ik zin in". 'Hij mijmerde wat in de luie "stoel. Vader Groen stond op. „Kom, we gaan terug naar 'Friesland" en met een zucht: „gelukkig, het is vóórel- kaar. Het is afgelopen met al dat ge klets". En de zucht echo't nog een paar dagen door over het wielerwe- reldje bij de amateurachtervolgers: „gelukkig Tiemen is prof". Voetbalfans, die denken dat het Olym pisch stadion zondag voor de wedstrijd NederlandTsjechoslowakije is uitver kocht, hebben het mis. Nog 40.000 kaarten, op alle rangen en standen, liggen op hun eigenaars te wachten. Misschien kan het een pleister op de wonde zijn voor die Feijenoordsupporters, die een week later op 13 november niet de ontmoeting AjaxFeijenoord kunnen bijwonen. De Ronde van de Toekomst zal in 1967 worden gehouden van 13 tot 23 juli, dat deelden vrijdagmiddag de organisatoren van de ronden van Frankrijk en de ronde van de Toekomst, Le Parisien Libéré en l'Equipe mede. De ronde van Frankrijk zal, zoals be kend, van 30 juni tot 23 juli worden ge houden. De deelnemers aan de wereldkampioen schappen pentathlon zullen zaterdag de klem op de neus en een pijpje in de mond worden gezet. Door dat pijpje zullen ze enige keren moeten blazen en wee diege nen wiens alcoholpercentage in het bloed hoger ligt dan 0.04 percent. Hij wordt on middellijk uitgesloten van verdere deelne ming, hoe vast zijn hand ook moge zijn in het eerste onderdeel van de moderne vijfkamp, het pistoolschieten. Dat is het besluit van het congres, dat vrijdag in Melbourne bijeenkwam. Voorts werd besloten dat er urineproeven zullen worden genomen na het schermen, zwem men en de cross-country. Protesten tegen de apparatuur zullen niet worden geaccepteerd, aangezien deze reeds jarenlang door de politie van de Georg Kessler zal tot 1971 de bonds coach van de KNVB zijn. Het contract van Kessler werd tot 31 juli 1971 ver lengd. Na enige tijd trainer van de Ne derlandse jeugdteams te zijn geweest, werd hij in 1965 de opvolger van Denis Neville als bondscoach. staat Victoria worden gebruikt bij het tes ten van automobilisten. Want een percen tage van 0,05 percent is daar genoeg om in de cel te belanden. Het is overigens voor de eerste maal dat men dergelijke maatregelen neemt tijdens internationale wedstrijden in de moderne vijfkamp. De autoriteiten in verschillende takken van sport willen echter nieuwe maatregelen tegen het gebruik van stimulerende mid delen. Die maatregelen zullen in de toe komst nog intensiever geschieden o.a door de IAAF tijdens de Spelen in 1968. Geen vlaggen zullen er wapperen en geen volksliederen weerklinken. Sport is een hoogst ernstige, streng gereglemen teerde bezigheid, waar niets wordt getole reerd. De cjjfers van sporttoto 17 van het afge lopen weekeinde z(jn: aantal deelnemers: 693.032, bruto inleg 971.176,80, totaal prlj- zenbedrag 320.488. Eerste prijs: 176.268,40 2 meldingen per kolom 88.134,20 bruto Tweede prijs: 96.146,40, 25 meldingen per kolom f 3.845,80 bruto. De derde prijs is: f 48.073,20, 122 meldingen per kolom: ca f 394,bruto. „Ik moet, voor Ferdinand Bracke", dat zei vrijdagmorgen in het druipnatte Ber gamo, de jonge Belgische coureur Eddy Merckx, toen hij wat triest uit zijn hotel kamer met zijn moeder telefoneerde. Het was een beetje een somber telefoonge sprek, omdat Eddy Merckx met een ziek lichaam was aangekomen en hij het als een verplichting voelde tegenover zijn landgenoot Bracke die reeds zes dagen in Bergamo had getraind zijn uiterste best te doen. Inwendig was hij bevreesd voor de kracht van favorieten als Jacques Anque- til en Jean Stablinsky, de Italianen Gi- mondi-Zilioli en het Nederlandse duo Ger- ben Karstens-Bart Zoet. „Het is niet te doen," zei de Belg en daarmee bedoelde hij deze rit tegen dergelijke figuren te winnen. Maar hij deed het toch. Met de steun van Bracke fietste hij zich enige ma len op de glooiende wegen van het Noord- italiaanse land door enige inzinkingen en vocht zich moedig door het koude en drui pende weer, waarvan de Franse groot meester Anquetil de dupe werd. Ontgoo cheld stapte de totaal verkleumde Anque til 11 km. voor de finish af. In de 87e van de 113 te rijden kilometers gelukte de „coupe" van Merckx en Bracke toen zij in de eindfase dankbaar gebruik ma kend van een zwak ogenblik van het lei dend tweetal Poulidor en Chappe alle concurrenten uit de wielen reden. Ook Gerben Karstens en Bart Zoet, die na 35 km. de leiding hadden genomen en een voorsprong hadden van 38 sec. op Dan- celli-Scandelli, van 39 sec. op Poulidor- Chappe, 1.17 op Merckx-Bracke en 2.19 op Gimondi-Zilioli, werden er het slachtoffer van. Na 70 km. lagen Gerben Karstens en Bart Zoet op de vijfde plaats, maar zij kwamen toch op de derde plaats vóór de sterke Italianen Gimondi en Zilioli. Het gemiddelde van de winnende Belgen over de 113 km is 44.318 km per uur. Bij de amateurs ging de overwinning naar de Franse broers Claude en Bernard Guyot, die de 113 km. aflegden in 2 uur en 37 min. en 10 sec. (gem. 43.138 km. per uur). IJSHOCKEY. De competitiewedstrijd ijs hockey tussen het Tilburgse TIJSC en Den Bosch, die vrijdagavond voor 3000 toe schouwers in Tilburg werd gespeeld, is ge ëindigd in een gelijkspel: 6-6.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 11