B. en W. van Beverwijk vragen 5 miljoen voor Randweg J 'Z 1 RAIFFEISENBANK IJMUIDËN Hoge prijzen bij Beverwijkse bloemenveiling genoteerd Groter woon- en werkverkeer maakt deze weg noodzakelijk TAXI 6200 Slechts 200 nieuwe leden voor Roode Kruis - Beverwijk 1 h „Jong Hercules" heeft vertrouwen in de toekomst I Kwekers gedupeerd Zo nodig in fasen verwezenlijken Havenberichten door de vorst Westerhoutweg in Beverwijk wordt verbeterd VALS ALARM mm:. Motor geslipt op glad wegdek SCHILDERSBEDRIJF A. J0NGELING= i-Vjgvj C. J. RADEMAKERS ZATERDAG 5 NOVEMBER 1966 I bij de Raiffeisenbank krijgt u3'/2%rente! Uw dagelijks opvraagbaar spaargeld staat goed bij ons. Want wij vergoeden u 3V2% rente! Dat maakt voor u het sparen aantrekkelijk. Zo groeit uw bezit snel, want rente-op-rente loopt op. Komt u eens langs, vandaag of morgen spaarbank en alle bankzaken Kennemerlaan 57 Noordelijke Randweg Hoofdingang DAG en NACHT Tourritten en zittend ziekenvervoer PROTESTANTSE BEGRAFENIS VERENIGING Mej. J. van Leeuwen A.R.-Kamerlid i iafl WIJ VERZORGEN UW BEDRIJFSREKLAME OP AUTO'S, BORDEN, ENZ. TEL. 4866 Nllsétós /■ri ex zijn zóveel aparte geschenken in de stoutenbeek RIJNSTRAAT 91 - IJMUIDEN-O. Telefoon 6200-6285 Tijdens de jaarvergadering, welke de christelijke voetbalvereniging „Jong Her cules" in Beverwijk heeft gehouden, is duidelijk tot uiting gekomen de uitste kende geest welke in deze vereniging I heerst, waardoor men mede de moei lijkheden rond het speelveld op Tussen- wijk te boven is gekomen. Bij de aanvang der vergadering me- I moreerde de voorzitter de heer J. de Bree hoe de vereniging in de dertien jaar I van haar bestaan dertien jaar lang op het veld nabij de voormalige boerderij „de Vlijt" heeft gespeeld. Veel is daar dankzij de zelfwerkzaamheid van Jong Hercules-mensen tot stand gekomen. Maar de uitbreidingen van Hoogovens joegen deze voetbalvereniging op de vlucht. Dankzij de medewerking echter van het gemeentebestuur heeft men tij delijk de beschikking gekregen over de speelvelden aan de Hoflanderweg. De I voorzitter wees er op, dat al deze moei lijkheden hun terugslag hebben gehad op I de verrichtingen van de elftallen. Ge- i lukkig echter is men de narigheid thans weer te boven en wordt er hard gewerkt het verloren terrein in te halen. De leden vernamen deze avond tevens, dat de vereniging er finantieel goed voor staat en thans 165 leden telt. In het be- stuur werden de heren J. de Bree en A. S. Cuperus herkozen. Als nieuw be stuurslid trad de heer J. van der Ben I toe. 66-128 Burgemeester en wethouders van de gemeente Beverwijk vragen de raad een krediet van 4.750.000,— te verstrekken voor de aanleg van een Weste lijke Randweg. Het college zegt in zijn voordracht, dat er in verband met het nog steeds toenemende woon- en werkverkeer reeds jaren een dringen de behoefte bestaat aan een aan deze intensiteit aangepaste wegverbinding. De huidige verbinding, gevormd door de Westerhoutweg, de Warande en de Wijk aan Duinerweg is totaal onvoldoende, zowel wat betreft de trace ring, capaciteit, wegconstructie als verlichting. Om daarin verbetering te brengen liet het college de volgende plannen opstellen: Definitieve aanleg van het wegtracé van de Plesmanweg tussen de Laan der Ne derlanden en de Kuikensweg. De voorlopige aanleg van het kruispunt PlesmanwegAlkmaarseweg, waarbij de oostelijke rijwegverdubbeling van de Alkmaarseweg nog niet wordt gemaakt. De voorlopige aanleg van de Plesman weg tussen de Kuikensweg en de Weste lijke Randweg, waarbij slechts één rij baan en één rijwielpad zal worden ge realiseerd. Het noordelijk rijwielpad zal tot de Gladiolenlaan worden doorge trokken. w De voorlopige aanleg van de Westelijke Randweg tussen de Kuikensweg tot een punt ongeveer 200 meter ten zuiden van de kruising met de Zeestraat. Daarbij zullen de aanleg var één rijbaan en één rijwielpad worden doorgevoerd en de voorlopige aanleg van het kruispunt met de Zeestraat. De verdubbeling van de rijwegen van de Zeestraat zal wel war den gerealiseerd, maar die van de Wes telijke Randweg nog niet. De uiteindelijke vorm van deze hoofd verbindingswegen zal eerst nader en defi nitief kunnen worden vastgesteld indien de uitslag van het ingestelde verkeerson- derzoek bekend is. Met name wat betreft de Westelijke Randweg zal deze uitslag van invloed zijn op de definitieve vorm geving. Vandaar dat het college gemeend heeft de plannen tot het bovenstaande te moeten beperken. uren overbelaste kruispunt bij „Schey- beeck". Niet alleen het verkeer tussen Be verwijk en Hoogovens v.v. zal in ruime mate van de nieuwe verbindingen kunnen profiteren. Ook het verkeer in noordelijke richting naar Heemskerk. Castricum en Uitgeest heeft, daar profijt van. Het college merkt bovendien op, dat op grond van de met „Hoogovens" gesloten overeenkomst onder meer de aanleg van de noordelijke randweg naar Wijk aan Zee dient te worden geëffectueerd. Deze weg zal aan de oostelijke uitmonding een logi sche aansluiting op het wegennet moeten krijgen en geschikt moeten zijn voor het verwerken van pieken in het recreatiever- keer. Dat is alleen mogelijk door aanslui ting van deze weg op het punt waar de Westelijke Randweg en de Plesmanweg elkaar ontmoeten. Daartoe moeten deze wegen eerst worden aangelegd. Bij het ontwerp is er rekening mee ge houden het werk zonodig in fasen uit te voeren. Een belangrijk nadeel daarvan zou echter zijn, dat het nuttig effect van een gedeeltelijke aanleg betrekkelijk gering zal zijn en wellicht niet zal opwegen tegen de te maken kosten. Naar de mening van het college dient het werk mitsdien In prin cipe als één object te worden beschouwd. Door de aanleg van bedoelde hoofdver bindingswegen zullen de Hoogoventerrei nen een nieuwe hoofdingang kunnen krij gen, waardoor de bestaande uitgangen Wenckebachstraat en Rooswijk niet alleen worden ontlast, maar waardoor ook het woon- en werkverkeer per auto voor een groot gedeelte langs de nieuwe route zal kunnen afvloeien. Uiteraard aldus de voordracht zal zulks een enorme ont lasting betekenen van het thans in de spits ADVERTENTIE ADVERTENTIE AANSPREKER J. MEIJER Fazantenlaan 3 - tel. 4576 - IJmuiden-O Begrafenissen en Transporten door het gehele land Vrijdag aangekomen te IJmuiden: Aurora, Swansea; Longwy, Monrovia. IJmuiden. Sehie- kerk, Antwerpen: Brita Onstad, Bergen. Freya Antwerpen: Stentor, Rotterdam: Ammon. Rot terdam: Gracko, Xpila. IJmuiden; Rijnstroot'. Shoreham; Oranje, Duinkerken: Gazelle. Roches ter Zaandam. Fossum, Baddeck, IJmuiden; Kwiek Fuhr Minerva-2, Swansea; Confid, New port. Zaandam: Fionia. Little Hampton, IJmui den* Alkmaar. Dundee, Deborah. Rotterdam. Krusnica. Las Palmas; Elsa, Korsnaes, Zaandam; Lobito Palm. Rotterdam; Mosel, Karlsham Zaterdag aangekomen te IJmuiden: Seehauser- sand. Sevilla. Ianthe, Isle of Grain; Bodö, Nor folk, IJmuiden. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Alstern. Go thenburg, IJmuiden; Klostertor, Le Havre; Edda, Cords.. Antwerpen: Höegh Biscay, Uddevalla; Hada-2, Plymout; London Valour, Curasao; Oranjestad, Southampton; Dimitri, Stettin; Anda Eggesund, IJmuiden; Christel Vinnen, Antwer pen, IJmuiden; Albert-V, Aberdeen; Madison- lloyd, Hamburg; Hannoverland, Le Havre; Job Gent: Johanna Buitelaar, Kaipeda; Arabblo. Gdynia IJmuiden; Norfolk Trader, Londen; Jans, Londen; Nerlandia, Gothenburg: Klaus Buck Malmö. Femi-B. St. Malo. Beverwijk: Vela, Sta- vanger: Geestelijk, Rochester. Zaandam; Zonne- kerk Kaapstad. JKHamm, Antwerpen; Salween, Rangoon, IJmuiden: Aurora, Rotterdam: Argo Aalborg. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Oranje. Londen; Dependent, Delfzijl; Deborah, Dunball: Oscar Mathies, Southampton; Loke, Stockholm; Lublin, Stettin; Freya, Karlstadt; Aagtekerk Hamburg. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit. dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan4» Een overzicht van de Westelijke Randweg, welke aansluit op de Ver lengde Plesmanweg. De laatstge noemde kruist de Alkmaarseweg, komt uit op de Kuikensweg, tegen over de Westerlaan, doorsnijdt ver volgens de Kuikensweg om achter de woningen aan de Laan van Blois scherp om te buigen naar de Zee straat, welke direct westelijk van de Brederodelaan wordt bereikt. Daarna zal deze weg rechtdoor gaan naar het Hoogoventerrein en ein digen bij de nieuwe hoofdingang van het Hoogovenbedrijf. Ook de bloemkwekers hebben deze da- I gen gevoelige klappen gekregen, want niet alleen dat de buitenbloemen alle bevroren zijn, ook de kaschrysanten kregen hier en daar een gevoelige tik. Het gevolg is dat de handel nu een groot tekort aan bloemen heeft waarbij de prijzen met gro te sprongen omhoog gingen. Dit was ook duidelijk merkbaar bij de Beverwijkse I bloemenveiling ,,'t Centrum De aanvoer van chrysanten is zeer sterk teruggelopen. Hier lagen de prijzen dan ook vrij hoog. Een bos roodkapje no teerde nog 2.20 de meeste soorten echter lagen rond 1,50 per bos. De „jaar-rond- teelf'-chrysanten kwamen tot bijna vier gulden per bos. Geplozen chrysanten zijn er ook weinig meer. Er werd tussen de 15 en 63 cent per stuk voor betaald. An jers zijn de gehele week al duur geweest: de aanvoeren waren nog van enige om vang. De eerste soort passeerde de vei- lingklok voor rond de dertig cent per stuk, met 39 cent als hoogste notering. De twee de kwaliteit anjers varieerde van 12 tot 24 cent per stuk. Rozen waren duur. Er kwamen voor de tijd van het jaar nog vri; goede partijen. De Karol en Garnet no teerden van 9 tot 24 cerit per stuk, voor de grote rozen zoals Super Sater, Pink Sen- Het gemeentebestuur van Beverwijk sation- dr- .\er:i:ilen ^.n no,eelcie heeft een voorstel aan de raad gedaan ™en van 14 tot 62 cent per stuk. om een gedeelte van de Westerhoutweg Gerbera's gingen tot 55 cent per stuk; te verbreden. De verbreding zal worden ook de freesia werd duurder. Hiervoor be- gerealiseerd aan de noordzijde van de1 huidige rijstraat. De daar gelegen ge deeltelijk begroeide berm zal bij de rij straat worden gevoegd. Voor dat doel moet een aantal bomen worden gerooid en een bestaande heg worden opgeruimd. Het opgestelde plan voor-ai et in de aan leg van een 6 meter brede rijweg met een aanliggend voetpad van ongeveer 2,50 meter breedte. Aangezien in de Wes- Tot lid van de Tweede Kamer voor de terhoutweg zeer veel en belangrijke ka- A.R.P. is benoemd mej. J. van Leeuwen bels en buizen van de openbare nutsbe- te Rijswijk. In de vacature-P. C. Elfferich, drijven liggen, wordt de nieuwe weg van die lid van de Eerste Kamer is geworden, een klinkerbestrating voorzien. De open- In deze vacature was eerder de oud-minis- bare verlichting zal aan de nieuwe situa- ter van Binnenlandse Zaken de heer J tie worden aangepast. De totale kosten Smallenbroek benoemd, die echter be- .1i j? po enn I T\/T«i TTon T Qouuran io nrocirlanto taalde men tot 1,35 per bosje. Irissen waarvan nog enige aardige partijtjes aan gevoerd werden, waren duur. De Wedge- wood kwam tot f 4,25 per bos en de prof. Blauw ging ruimschoots boven de vijf gul den per bos. Het produkt Nerine is nog steeds in gro te getale aan de markt en vond kopers van 34 cent tot 1,25 per stuk. De aan voer van tulpen is nog steeds bescheiden, maar iedere marktdag zijn er toch onge veer honderd bosjes. Voor de Oxford werd tot 4,20 per bos betaald, terwijl de Peer- les Pink rond de 3,50 per bos liet note ren. De aanvoer van potplanten is ook minder geworden; de handel verloopt vnj vlot. worden geraamd op 63.600. Op deze plaats zal de haag in de Westerhoutweg moeten verdwijnen en zullen de bomen dienen te wor den gerooid teneinde deze weg te kunnen verbreden. dankte. Mej. Van Leeuwen is presidente van de Chr. Platelandsvrouwenbond en hoofd van de afdeling Huishoudelijke Voorlichting van de Chr. Boeren- en Tuin- dersbond (C.B.T.B.). Zij is lid van het A.R. centraal comité en van het A.R.-vrouwen comité. Een cliënte van de Nederlandsche Midden stadsbank heeft de Amsterdamse poli tie in rep en roer gebracht met haar mededeling, dat in het hoofdkantoor van de bank aan de Herengracht een roofover val werd gepleegd. Een busje met man nen van de centrale recherche en een surveillancewagen van het bureau Singel stoven met loeiende sirenes ijlings naar de Herengracht, waar spoedig bleek, dat het alarm op een misverstand berustte en bij de bank alles rustig was. De verwarring ontstond toen het tele foongesprek dat de cliënte, een winke lierster uit de Utrechtsestraat, met de directeur van de bank voerde, plotseling werd afgebroken en zij op het moment van verbreken de kreet „overval" meen de te horen. Zij deed toen het enige wat zij kon doen: vijf maal acht bellen. La ter bleek dat zij het woord „overschake len" als „overval" had verstaan. ADVERTENTIE 1 JONGELHOI K EVERTSENSTRAAT 1 - IJMUIDEN De ten gunste van het Nederland sche Roode Kruis in Beverwijk, Heemskerk en Wijk aan Zee onderno men ledenwerfactie is hier enigszins tegengevallen, omdat de ongeveer 15.000 verspreide folders slechts twee honderd nieuwe leden hebben opge leverd. Daarentegen zijn de resultaten van de Welfare-afdeling beter ge weest, omdat de verkoop van deze artikelen verleden week alleen in Heemskerk reeds ƒ530,heeft opge bracht. Een en ander werd vrijdagavond mee gedeeld door de voorzitter van de plaat selijke afdeling van het Roode Kruis, de heer P. G. W. Stoutenbeek, tijdens de jaarlijkse eontactavond, die in het Kenne- mer theater werd gehouden. Uiteraard sprak de heer Stoutenbeek hierbij een «r?!i8»r; ,,.vX hartelijk woord van dank aan het adres van allen, die aan de collectes en andere activiteiten hebben meegewerkt, zoals de Welfareleidsters en werksters en niet te vergeten de leden van de Roode Kruis- kolonne. Deze collecte heeft in totaal opgebracht 12.306,11, van welke op brengst in Beverwijk 5.479,03, in Heems kerk 3.120,68 en in Wijk aan Zee 461,40 werd bijeengebracht. De opbrengst van de bedrijven was 3.305,-. Vervolgens werden aan zesendertig per sonen de Landsteiner penningen uitge reikt voor het afstaan van bloed. Land steiner plaquettes voor het vijftien of twintigmaal afstaan van bloed ontvingen: J. Blokstra, J. Blommaert en P. Bos uit Heemskerk en uit Beverwijk: J. van Bug- num, S. M. Doorenbos, G. W. Hoenderdos, A. Huijzer, B. van Leeuwen, A. de Loo- per, G. J. Schokman, C. F. Thoolen, M. A. de Visser en P. J. Wegman. Na dit officiële gedeelte werd door de rederijkerskamer „Kennemerland" met veel succes een opvoering gegeven van Jack Popplewell's thriller in drie bedrij ven „Bemoeial", aan welke voorstelling de aanwezigen een bijzonder amusante avond te danken hebben gehad. Het aan bieden van bloemen aan de dames na af loop van de voorstelling geschiedde dan ook met algemene instemming. ADVERTENTIE iillllS S® sis aftMInj ran WONINGINRICHTING BEVERWIJK Nabij het gebouw van de gemeentelij ke dienst gas en water aan de Tromp straat te IJmuiden slipte donderdagmor gen om kwart over zeven een 22-jarige Amsterdammer met zijn motor op het door opvriezing glad geworden wegdek. De motorrijder en zijn duopassagier kwa men ten val en liepen schaafwonden op, terwijl de duopassagier buiten kennis ge raakte. Na in het St. Antoniusziekenhuis te zijn behandeld konden beide Amster dammers zich naar huis begeven.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 5