Veel critiek op partijstructuur tijdens Schevenings congres ■1 In Amsterdam wordt de nieuwbouw bedreigd Agenda voor Haarlem en de IJmond „Zonder KVP geen regering mogelijkzegt prof. Container Terminal Amsterdam door Prins Bernhard geopend Rennies^É GloBOlService Kort en bondigy Geworpen stiletto treft jongen Treinreisje op de treeplank Hongaren volledig geïntegreerd Samenwerken met N.S. Brief aan GS Vader van gedode kinderen morgen naar Nederland Mevrouw Soekarno in ons land Verloofde met een schaar bewerkt Baviaan bijt een kleuter V rachtwagen stopte op overweg Zacht weer TIJDELIJKE TYPISTE? STENOTYP! MAANDAG 7 NOVEMBER 1966 2 Minderjarigen kunnen lid NVSH worden Geen binding Brandend maagzuur? helpen direkt! A i A a A Ik was vroeger geen Clobolteboos Haarlem Velsen-IJ muiden Beverwijk 55 f° z (Van onze parlementaire redacteur) 8CHEVENINGEN De mogelijkheid is niet uitgesloten dat na de verkiezingen initiatieven zullen worden ontwikkeld tot wijziging van het partijenstelsel in ons land. De bezinning op de huidige partij politieke verhoudingen, zoals die vrijdag en zaterdag op het Volkskrant-congres in Scheveningen is gehouden, zal wellicht een vervolg krijgen in een werkgroep van de vijf grote partijen, die de deconfessio nalisering van de politiek aan de orde moet stellen. Dat is aan het slot van het congres gebleken. Het Scheveningse congres over het partijwezen is in totaal een forse aanval op het bestaansrecht van de confessionele partijen geworden. De verdediging van de confessie in de politiek, ter hand genomen door de partijvoorzitters van de K.V.P., A.R. en C.H.U., werd door vele congres gangers, waaronder verschillende katho lieken, aangevallen. s. De A.R.-voorzitter dr. Berghuis verde digde de christelijke partijformaties als basis van het christelijk geloof, dat alles doortrekkend is en dat uitgangspunt moet zijn voor een politiek program dat in de eerste plaats de zwakken in de samenle ving wil beschermen. Volgens de A.R.- voorzitter zal de christelijke politiek naar haar aard eigen radicaliteit moeten ver tonen. Voor hem had ook de C.H.U.-voor- zitter, drs. Tilanus, betoogd dat het evan gelie uitgangspunt moet zijn bij de politie ke keuze, maar hij weigerde zich in een bepaald sociaaleconomisch stelsel of sy steem te laten opsluiten. Naar zijn idee moet een politieke groepering ruimte la ten voor uiteenlopende opvattingen. Mr. Aalberse, voorzitter van de K.V.P. verdedigde de confessionele partij met de zelfde motieven als een dag tevoren de Nijmeegse hoogleraar Van der Grinten had gedaan, namelijk uit een oogpunt van realiteit en doelmatigheid. Zonder de K.V.P. zouden vele kiezers niet weten waar ze naar toe moeten, zei hij. Volgens mr. Aalberse is er in de huidige situatie nog altijd plaats voor een christelijke ge- inspireerde politieke partij, die streeft naar synthese en die komt met een duide lijk politiek-programma. Mr. Aalberse be streed dat de huidige kabinetscrisis zou zijn veroorzaakt door de structuur van de K.V.P.. De ware oorzaak ligt in het niet goed functioneren van de parlementaire (Van onze correspondent) ROTTERDAM, De dertienjarige jongen P. H. J. van Jaarsvliet is het slachtoffer geworden van een ruzie tussen een 23- jarige man en een 24-jarige vrouw. De jongen kreeg een door de man geworpen stiletto in zijn rechterzijde. Een en ander gebeurde zondagmorgen omstreeks tien uur op de Veer laan, toen de man grote onenigheid kreeg met de vrouw. De ruzie liep zo hoog op dat hij het meisje een paar klappen gaf. Deze liep daarop hard weg. De man kon dit niet verkroppen, trok zijn stiletto en gooide het werpmes naar haar toe. Juist op dat moment passeerde de jongen, die samen met zijn moeder liep te wandelen. De jongen is met een diepe wond in zijn zijde naar het Zuiderziekenhuis overgebracht. De dader was bij zijn arrestatie zo weer spannig dat hij een ruit van het politie bureau Linkerveerdam vernielde. Ter zake van poging tot doodslag is hij in bewaring gesteld. Het hoofdbestuur van de Nederlandse Vereniging voor Sexuele Hervorming heeft in principe besloten een jeugdlid maatschap voor minderjarigen in te stel len en te bevorderen dat de mogelijkheid voor volledige hulpverlening aan de con sultatiebureau^ voor minderjarigen wordt opengesteld. Een 18-jarige jongeman uit Vlissingen heeft op de treeplank een treinreis ge maakt van Bergen op Zoom naar Ierseke. Hij stond op het station in Bergen op Zoom en zag om 23.27 uur een trein weg rijden, naar hij meende de laatste trein naar Vlissingen. Hij sprong op een tree plank van de al rijdende trein, maar kon de deur niet openkrijgen. Op het eerst volgende station Kruiningen-Ierseke stopte de trein. De jongeman kreeg een proces- verbaald. Hij had de trein rustig kunnen laten wegrijden in Bergen op Zoom. Het was namelijk een militaire trein die tien minuut vóór de reizigerstrein naar Vlis singen vertrekt De demissionaire minister Vrolijk van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, heeft in Utrecht bij de herdenking van de opstand van Hongaarse vluchte lingen geconstateerd dat de Hongaren eco nomisch volledig geïntegreerd zijn. Zij zijn opgenomen in het produktieproces. Velen zijn genaturaliseerd. Nederland heeft volgens hem niet alleen gegeven maar ook ontvangen. De Hongaren zijn door hun levenskunst een verrijking van de Nederlandse samenleving. Op sociaal- cultureel terrein hebben de vluchtelingen waardevolle elementen aan die samenle ving toegevoegd. democratie, meende hij. Het kabinet had geen enkele ruimte om met de motie- Schmelzer te manoeuvreren. Dr. S. L. Mansholt, vice-voorzitter van de E.E.G.-commissie en met prof. Van der Grinten referent op dit congres, was door deze verdediging van de confessio nele partij teleurgesteld. „Bij iedereen leeft de hoop dat de openheid in de kerk ook in de politiek doorwerkt en dat de katholieken hun plaats vinden in an dere groeperingen", zei hij. „Nederland is sinds 1958 bijna onbestuurbaar. De re geringen kunnen alleen maar administre ren en komen aan de uitvoering van be leid niet meer toe. De K.V.P. is mede daaraan schuldig". Volgens drl Mansholt brengen nieuwe verkiezingen oude stijl hierin geen ver betering. Het is zaak dat de kiezer dui delijkheid krijgt over wat de politieke partijen willen. Bij de A.R. is dat al min of meer het geval, dacht hij, maar de K.V.P. zou zich moeten veranderen in een linker of een rechter katholieke partij die samengaat met anderen. Voor dr. Tans, voorzitter van de Partij van de Arbeid, is de tijd van het con- fessionalisme in de politiek voorbij. Het gaat volgens hem niet meer om zaken die met het geloof te maken hebben, maar om hervormingen van de maat schappijstructuur. Initiatieven voor ver nieuwing van het partijenstelsel juichte hij toe. Hij bepleitte een progressieve concentratie. De V.V.D.'er Vonhof verde digde voorts het liberalisme en weet de kabinetscrisis aan het gebrek aan dua lisme in de verhouding regering-parle ment. Het advies van dr. Mansholt om in elk geval de verkiezingen in te gaan met een minimum-program, dat ook wordt uit gevoerd als regeringsverantwoordelijkheid wordt aanvaard, werd door de leidende politici verworpen. Men vond het niet realistisch omdat een dergelijk minimum program bij het aangaan van een coali tie voor onderhandelingen te weinig speelruimte laat. Ook tegen het door dr. Mansholt bepleite combinatiestelsel het kiezen van een bepaalde coalitiepartner voor de verkiezingen werden onover komelijke bezwaren aangevoerd. Prof. Romme, oud-fractieleider van de K.V.P., zag als bezwaar dat de regerende com binatie nooit verwisselbaar is omdat er zonder de K.V.P. nog altijd geen rege ring te vormen valt, die kan steunen op de meerderheid in de Kamer. De Tilburgse hoogleraar jhr. Alting von Geusau constateerde tenslotte dat er in dit land voor een minimum-program, noch voor een combinatiestelsel kansen bestaan. „Daarom moeten we af van het coalitiestelsel", vond hij. De katholieke hoogleraar wilde het christendom de vrij heid teruggeven om de maatschappij haar progressieve krachten te bieden. Daarom bepleitte hij een twee-partijen stelsel. Slechts de fractieleider van de P.v.d.A. drs. Nederhorst zag in de woorden van A.R.-voorzitter Berghuis mogelijkheden tot invoering van een combinatiestelsel. Hij trachtte de A.R. aan de boezem van de Partij van de Arbeid te trekken en zag mogelijkheden voor een vaste coali tie van K.V.P., P.v.d.A. en A.R. met één programma. De V.V.D. en C.H.U. wilde hij de mogelijkheid laten hetzelfde te doen. Op het congres voerden naast een aantal jongeren ook enkele vertegen woordigers van nieuwe politieke groepe ringen het woord. Prins Bernhard heeft vanmorgen Con tainer Terminal Amsterdam in de West haven van de hoofdstad officieel in ge bruik gesteld. De n.v. Container Termi nal „Amsterdam" is een combinatie die samengesteld is door een aantal Am sterdamse havenmaatschappijen en de Nederlandse Spoorwegen. Zoals men eerder in ons blad heeft kun nen lezen, staat het zee- en landvervoer met containers (standaardlaadkisten) zeer in de belangstelling. In Rotterdam zijn niet minder dan drie Amerikaanse rederijen, naast de Holland Amerika Lijn, bezig containervervoer te verkopen. Am sterdam is in dit geval Rotterdam ver vooruit, omdat de zelfs voor geheel Europa unieke installatie van Contai ner Terminal Amsterdam voltooid is. Het apparaat dat vanmorgen officieel in gebruik is genomen, is geschikt voor de verlading van achthonderd containers van elk achttienduizend kilogram. De rederijen die overgaan tot contai nervervoer investeren enorme bedragen in de schepen voor dit soort vervoer; vooral de laad- en losinstallatie voor de containers aan boord van de schepen die de dienst tussen New York en Amster dam gaan onderhouden is kostbaar. Het containervervoer plaatst echter ook de haven van ontvangst voor de noodzaak de vereiste accommodatie te'verschaffen, (Van onze correspondent) AMSTERDAM. De nieuwbouw in Amsterdam is in ernstig gevaar gekomen. De ereniging van Hypotheekbanken en de Vereniging van het Levensverzekerings wezen hebben hun leden aangeraden geen geld meer beschikbaar te stellen voor bouwprojecten op erfpachtgronden in de hoofdstad. Aanleiding tot dit advies is het besluit dat de gemeenteraad onlangs nam om de erfpacht iedere vijf jaar te herzien en aan te passen aan de waardedaling van de gulden. Tegen het nemen van dit besluit is in dertijd gewaarschuwd door elf organisa ties van notarissen, makelaars, verzeke- ADVERTENTIE ringsmaatschappijen, hypotheekbanken en bouwondernemers. Deze hebben nu een brief aan Gedeputeerde Staten gezon den, waarin zij er op wijzen, dat belang rijke institutionele beleggers al besloten hebben van de financiering van bouwpro jecten op erfpachtgronden in Amsterdam af te zien. Men vraagt G.S. een mogelijk verzoek van het gemeentebestuur van Amsterdam om een verklaring van geen bezwaar tegen het raadsbesluit in kwes tie af te geven, af te wijzen. Door een en ander is de bouw van wo ningen in de Bijlmermeer op nog lossere schroeven komen te staan. Deze wordt reeds ernstig bemoeilijkt door de scherpe financiële voorwaarden, die worden ge steld. in het bijzonder wat de afvoer naar het achterland betreft. De Nederlandse Spoorwegen zorgen er voor, dat de door het schip aange brachte laadkisten ook goed en snel ver der het achterland in kunnen worden ge transporteerd. Hierbij wordt het hoogste rendement behaald als laadkisten van een zo groot mogelijke omvang en van een zo hoog mogelijk gewicht kunnen worden verladen. Maar ook het verdere transport over water gaat, wat Amster dam betreft, zijn eisen stellen. Zo zal bij voorbeeld het Amsterdam-Rijnkanaal moeten worden verbreed om duwvaart op de vereiste schaal mogelijk te maken, want duwvaart is bij uitstek geschikt voor containervervoer. De modernste vorm van vrachtvervoer, waarbij Amsterdam het Europese conti nent een voorbeeld geeft, zal ongetwij feld ook consequenties meebrengen voor de nieuwbouw van schepen. En eveneens voor de buitenlandse havens van waar uit op Amsterdam (en Rotterdam) wordt gevaren. Met name in de Scandinavische landen wordt deze zaak ernstig bestu deerd in het bijzonder voor zover het de kustvaart betreft. Kinderen droegen in Millingen de kistjes tijdens de begrafenis van de vijf slachtoffertjes, die vorige week door hun moeder met bijlslagen zijn gedood. Er was veel belangstelling voor de uitvaartdienst en de plech tigheden op het kerkhof. ADVERTENTIE en als ik vrienden en relaties in het buitenland moest plezieren, piekerde ik me suf. Tot ik ont dekte dat er een is die voor mij overal ter wereld Bols Z.O. Genever en Apricot Brandy bezorgt en alles regelt. Mijn slijter wist er alles van en dank zij hem ben ik nu een zorgeloze Globolleboos met wereldwijde vertakkingen. Wat 'n service, zo'n GloBOLService! Vraag ook de folder aan uw slijter of aan Erven Lucas Bols, Rozen gracht 103, Amsterdam. O*-! De Nederlandse 38-jarige immigrant, wiens vijf kinderen woensdag in Millin gen door zijn vrouw met een bijl zijn ge dood, vertrekt morgen per vliegtuig naar Nederland. Sinds september heeft hij bij de heer en mevrouw J. J. Upies in Oudts- hoorn gewoond. Mevrouw Upie vertelde dat de man za terdagochtend in staat was zijn bed te ver laten om zijn vertrek te regelen. Op dck- tersbevel had hij na de schok van het nieuws het bed moeten houden. Vrienden hebben geld ingezameld om de reis naar Nederland te betalen. Hij is van plan om naar Zuid-Afrika terug te keren. Afgehaald door de Indonesische am bassadeur, Sudjarto Tjondronegoro, is Indonesië's „first lady", mevrouw Fatma- wati Sukarno, per Garuda-lijnvliegtuig uit Djakarta op Schiphol aangekomen. Zij is naar Europa gevlogen om in een particu lier ziekenhuis te Londen een operatie te ondergaan in verband met haar te hoge bloeddruk. De Rotterdamse recherche heeft een 34-jarige machinist uit de Maasstad ge arresteerd wegens zware mishandeling van zijn 22-jarige ex-verloofde. De. ma chinist had de jonge vrouw, een ver pleegster, ernstige verwondingen aan hals en schouders toegebracht met een schaar. Een baviaanaap heeft onverhoeds het tweejarig meisje Boetskes uit Mierlohout, dat met haar nichtje liep te wandelen, aangevallen. De aap beet het kind tot driemaal toe in het hoofd. Het meisje is opgenomen in het St Lambertuszieken- huis in Helmond. De rijkspolitie stelt een onderzoek in wie de eigenaar is van de aap. Gebleken is inmiddels dat de aap enige uren tevo ren te koop was aangeboden aan een timmerman in Mierlohout, die in een kooi in zijn tuin enige apen heeft. De koop ging niet door. De rijkspolitie is er in geslaagd de aap te vangen en over te brengen naar de dieren ver blijf plaats Wa rande in Helmond. s V-i^v jv J" v. v '■'W? 'Vvï/11 Sgggs-jj v*: Oosterkerk, vandaag 20 u.: Concert door Klaas Bolt (orgel), Tine van Raalte (so praan) en Gerrit van Sloten (trombone). Concertgebouw, dinsdag 20 u.: Concert onder auspiciën van de Nederlandse Fe deratie van Christelijke Muziekbonden. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „De mensheid in verval", 18 j. Frans Hals, vandaag 19 en 21.15 u.: en dinsdag 20 u.: „Psycho", 18 j. Lido, 14 en 20 u.: „Battle of the Bulge", 14 jaar. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Africo Addio" 18 jaar. Minerva, vandaag 20.15 u.: „Lady L", 14 jaar. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Rififi in Parijs", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Meisjes zonder kamers", 18 j. Studio, 14.50, 19 en 21.15 u.: „Darling", 18 jaar. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en. met de 19e eeuw, waaronder Hals' meesterwerken.' Dagelijks geopend van 10-17 uur. Zondags van 13-17 uur. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur; zondag van 14 tot 17 uur. In 't Goede Uur, (Nieuwe Kerksplein): Expositie van-tekeningen van Harry Pre- nen. Dagelijks van 10-18 uur en 20-22 uur. Zondag van 14-17 uur en 20-22 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19e en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve zondag: van 13 tot 16 uur. Expositie van etsen van Rembrandt. Museum Van Looy (Kamperlaan): Ex positie van leden van Kunst Zij Ons Doel. Dagelijks van 10 tot 17 uur; op zon- en feestdagen van 14 tot 17 uur. Tot 13 no vember. Woonhuis Jacobus van Looy (KI. Hout weg): geopend op donderdag van 10 tot 12.30 u. en van 13.30 tot 17 u.; op zon- en feestdagen van 14 tot 17 uur. MAANDAG 7 NOVEMBER Heden geen filmvoorstelling in de bio scopen. Galerie „De Kastanjeloot", Wüstelaan 32: Expositie aquarellen en tekeningen van Rie van Goor. De tentoonstelling duurt tot 14 november en is dagelijks open van 10 tot 18 u. en 's avonds (behalve zondag) van 19 tot 21 u.; zondag van 13 tot 17 uur. DINSDAG 8 NOVEMBER City, 20 u.: „Elmondo Cane 2". Stadsschouwburg 20 uur: Toneelgroep Centrum met „Het moeizame liefdeleven van Attila Galop" voor Kunstkring „Voor Allen". Galerie „De Kastanjeloot", Wüstelaan 32: Santpoort-Zuid: Expositie aquarellen en tekeningen van Rie vanGoor. De tentoon stelling duurt tot 14 november en is da gelijks open van 10 tot 18 u. en 's avonds (behalve zondag) van 19 tot 21 u.; zondag van 13 tot 17 u. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. ADVERTENTIE MAANDAG 7 NOVEMBER Kennemer Theater, 19.30 u.: „The sound of music". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Veel liefs uit Moskou". W.B. Theater, 20 uur: „Moord als spel". DINSDAG 8 NOVEMBER Kennemer Theater, 19.30 u.: „The sound of music". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Veel liefs uit Moskou". Een in kennelijke staat verkerende vrachtwagenchauffeur heeft 's nachts in de Brabantse plaats Oudenbosch zijn twin- tigtons vrachtwagen, geladen met kunst mest, op de drukke spoorlijn Amsterdam- Antwerpen stilgezet. Dat een mogelijke ramp werd voorko men is te danken aan enkele omwonen den. Zij waarschuwden de /plaatselijke rijkspolitie, die op haar beurt het perso neel van het Oudenbossche station alar meerde. Dit slaagde er bijtijds in het sein op onveilig te stellen. Boerderijbrand. In Winsum is de boerde rij van de familie J. Prins uitgebrand. De oorzaak is waarschijnlijk hooibroei. De schade bedraagt 80.000. Twee zie ke kinderen, die in bed lagen, konden op het nippertje worden gered, even als het vee dat op stal stond. De in boedel ging geheel verloren. Studentenflat. Prof. Diepenhorst, de de missionaire minister van Onderwijs heeft in Delft het startsein gegeven voor de bouw van de eerste studenten flat in ons land die in hoogbouw wordt uitgevoerd en die tevens de eerste is die met een stalen skelet wordt uitge rust. Het gebouw zal huisvesting bieden aan 374 ongehuwde en 34 gehuwde stu denten. Het krijgt 18 verdiepingen en wordt 50 meter hoog, 60 meter breed en 14 meter diep. Studenten naar minister. De minister van Onderwijs en Wetenschappen prof. mr. I. A. Diepenhorst zal maandag de voor zitters van het Nederlands Studenten Accoord (NSA) de progressieve studen ten organisatie (PSÖ) en de Studenten vakbeweging (SVB) op hun verzoek ont vangen. Vietnamdemonstranten. De Amsterdam se kantonrechter mr. J. Gerretsen heeft conform dë eis twintig personen vrijgesproken van deelneming aan de vijfde protestmars tegen de oorlog in Vietnam op zondag 21 augustus, waar voor geen vergunning was aangebraagd bij de burgemeester. Eveneens conform de eis veroordeelde hij dertien personen tot een boete: 12 maal 50 gulden en een maal 25 gulden. Eredoctoraat. De universiteit van Rennes heeft een eredoctoraat in de wiskunde en natuurwetenschappen toegekend aan prof. dr. G. P. Baerends, sinds 1946 ge woon hoogleraar in de dierkunde aan de rijksuniversiteit te Groningen. Plastic vuilnisemmers. In Utrecht is vo rig jaar een proef genomen met plastic vuilnisemmers. Deze proef is geslaagd. De Utrechters kunnen nu bij het aan schaffen van een nieuwe emmer kiezen tussen een emmer van zink of een em mer van plastic. Politie-sollicitanten. In 1965 solliciteerden 223 volwassenen naar een functie bij de Utrechtse politie. Van hen brachten slechts twaalf het tot een aanstelling. In het jaarverslag over 1965 van de ge meentepolitie in Utrecht wordt dan ook gezegd dat het gehalte van de gegadig den in het algemeen onvoldoende is: ve len struikelen al over de vrij eenvoudi ge schriftelijke werkstukken. Brand op „Zeeland". Aan boord van de Ne derlandse onderzeebootjager „Zeeland" is zaterdagmiddag in de haven van Pa lermo een begin van brand ontstaan in de wasserij. De bemanning was de brand snel meester, de schade was ge ring. Het KNMI deelt mee: In het afgelopen weekeinde is een bijzonder grote tempe ratuurverandering voorgekomen. Nadat zaterdag de temperatuur in het algemeen niet hoger kwam dan 4 a 5 graden, liep zondag het kwik op vele plaatsen op tot 18 a 19 graden. De aanvoer van de zachte lucht hing samen met een depres sie, die van Frankrijk naar Engeland trok. Deze depressie vult voortdurend verder op. Tegelijkertijd breidt een hogedrukge- bied boven. Rusland zich in westelijke richting en ook in de richting van Italië uit, waar het weer een aanzienlijke ver betering heeft ondergaan. Het komende etmaal zijn in onze omgeving de regen kansen klein. De temperatuur wordt iets lager, maar het blijft nog wel zacht voor de tijd van het jaar. WERKRAPPORTEN Maximum- en minimum temperaturen binnen- en buitenland M 5 U j a n £5 Den Helder Ypenburg Vlissingen Eelde De Bilt Twente Eindhoven Z.-Limburg Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Luxemburg Parijs Bordeaux Grenoble Nice Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locamo Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Barcelona Madrid MaHor ca Lissabon licht bew. zw. bew. licht bew. zw. bew. zw. bew. half bew. zw. bew. zw. bew. zw. bew. geh. bew. geh. bew. mist geh. bew. geh bew. zw. bew. zw. bew. zw. bew. zw. bew. geh bew. zw. bew. onbewolkt zw. bew. zw. bew. mist zw. bew. zw. bew. zw. bew. licht bew. mist licht bew. licht bew. zw. bew. regen half bew. licht bew. z zzo zo z zo zo zw z O zzo nw no zzo ono zo windst. windst. o ozo no ozo windst. wnw ono ozo w no n ono ono windst. o ono 12 14 11 16 17 19 18 18 7 9 8 10 9 11 16 12 11 12 21 17 12 15 19 9 9 7 15 13 14 22 19 19 11 20 15 a 5 E E 2 9 7 10 5 9 7 8 9 6 4 5 5 6 8 10 5 9 10 8 12 3 4 4 -1 3 4 4 2 8 13 8 17 8 14 9 Dinsdag 8 november Zon op 7.47 uur; onder 17.00 uur. Maan op 1.41 uur; onder 15.43 uur. Maanstanden Nieuwe maan 12 november 15.27 uur Eerste kwartier20 november 1.21 uur Volle maan28 november 3.41 uur Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 7 november Hoog water 10.29 uur en 23.14 uur. Laag water 5.45 uur en 18.22 uur. Dinsdag 8 november Hoog water 11.56 uur en uur. Laag water 7.24 uur en 19.48 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2