R.-k. werknemers jubileerden in Velsen-Noord De Beurs w1 PAL VU" beleefde veel plezier aan Philip Kings klucht „Goklust" Velen aanwezig bij uitvaart van pastoor B. J .A. Haanen Velen voerden het woord In de vishal en op zee Havenberichten IJmuidens Roem gaf muzikaal concert By In Velsertunnel caravan tegen wand Twee vissers in arrest gesteld Afvalhoop in brand bij „Hollandia" in Velsen-Noord Negen winkeliers in Velsen bekeurd SCHEEPVAARTBERICHTEN Cor Gravemaker ontving zilveren R ederijkersspeld Botsing op fietspad Gieteling-leden zagen cabaret Bij „De Vredesduif' kampioenen bekend MAANDAG 7 NOVEMBER 1966 Kees Maas Nadat zaterdagavond in het Her vormd Jeugdhuis aan de Rembrandt- laan na de opvoering van het blijspel „Goklust" door de arbeiderstoneel vereniging „PALVU" het applaus van het dankbare publiek was be daard, riep Toon Nierop uit de kring van spelers voorzitter Cor Grave- maker even naar voren, om nog en kele woorden tot hem te richten. Hij wees er daarbij op dat Cor Grave- maker deze maand een dubbel jubi leum mocht vieren, niet alleen omdat hij thans een kwart eeuw lid van hun vereniging is, maar omdat bovendien gedurende dezelfde periode de toneel speelkunst door hem wordt be oefend. Het was spreker daarbij een genoegen hem te kunnen verzekeren, dat hij zich al die tijd als acteur, be stuurslid en voorzitter bijzonder voor „PALVU" heeft beijverd, waarbij het voor een belangrijk deel aan zijn Rivaliteiten is te danken, dat deze vereniging nog altijd zo „lekker draait": Nttmëhs alle led'e'n Wenste de heer Nierop hem dan ook van harte toe, dat hij in hun midden ook een maal zijn gouden jubileum nog zou mogen vieren, welke wens met het aanbieden van een belichtingsmeter ging vergezeld. Voor mevrouw Gra vemaker, voor wie hier al die tijd ongetwijfeld „de nodige narigheid" aan verbonden was geweest, werd hier nog een fraai bloemstuk aan toe gevoegd. Amateur-fotografen hielden wedstrijd Kienen voor kinderen Goklust Ravage veroorzaakt na 25 biertjes Jan van Dam In 1967 korter werken bij De Plaatwellerij Het zestigjarig bestaan van de afdeling Velsen van de Nederlandse Katholieke Bond van Werknemers(sters) in de In dustriële Bedrijven „St. Willibrordus" heeft zaterdagmiddag in „De Meerpaal" velen ter receptie geleid. De heer N. de Zeeuw, voorzitter van de jubileumviering van bescheiden om aanwezigen en deelde daarbij mede, dat de jubileum voering van bescheiden om vang zou zijn. Jammer was het, dat door het verscheiden van de parochiepas toor een schaduw over dit jubileum was gevallen. Pastoor Haanen werd vervol gens enkele ogenblikken in stilte herdacht. Namens de leden sprak de heer De Zeeuw zijn dank uit aan het huidige be stuur en de voorgaande bestuurders voor het vele gedane werk. Speciaal richtte hij zich tot mannen van het eerste uur, van wie er nog drie in leven zijn. Dit zijn de heren J. Mooy, A. W. Bakker sr. en H. v. d. Bos. Alle drie hebben zij in hun tijd deelgenomen aan het bestuurswerk. Wethouder H. de Boer bracht namens het gemeentebestuur van Velsen zijn wel gemeende gelukwensen over met de her innering daarbij, dat zijn oud-collega wet houder C. P. J. Maas ditzelfde tien jaar geleden deed. Namens de directie van Van Gelder Zo nen N.V., het meest nauw verwante bedrijf met „St. Willibrordus" sprak de heer P. P. Wen tink. Het is goed aldus deze spreker dat de vakbeweging bij tijd en wijle als goede en critische vriend de werkgever IJmuiden: In IJmuiden werden maandag door 84 vaartuigen aangevoerd: 3020 kis ten schelvis, 510 kisten kleine schelvis, 420 kisten wijting, 260 kisten gul en kabeljauw, 530 kisten torren gullen, 510 kisten koolvis, 650 kisten haring, 298 kleine kisten makreel, 100 kisten pil chards, 1390 kisten schol, 80 kisten tar bot, 720 kisten diversen, 1850 kisten stij ve kabeljauw en 110.000 kilo tong. De prijzen per kilo in guldens waren: heil bot 650-550; tarbot 470-450; grote tong 698-674; groot middel tong 633-608; klein middel tong 250-225; tong I 230-226; tong II 228-208. Scheveningen: In Scheveningen werden maandagmorgen aangevoerd 550 kisten schelvis, 320 kisten wijting, 420 kisten gul en kabeljauw, 160 kisten koolvis, 2000 kleine kisten haring, 114 kleine kis ten makreel, 260 kisten schol, 650 kisten stijve kabeljauw en 17000 kilo tong. Aangekomen schepen: Thorgerd, Grace; Eurus, Teesport: Christel, Pateneimie; Tor Anglia, Im- mingham; Realta, Dagenham; Tyne (sleepboot), Middlesborough voor IJmuiden; Deo Duce, Par; Bern, Par; Neuharlingersiel, Antwerpen; Spaar- nestroom, Huil; La Paloma, Gravesend; Braslav- ■les, Archangel; Eemshorn, Lowestoft; Western Venture, Sylt; Dinkelstroom, Londen; Hinde, Londen; Netherlands Coats, Newcastle on Tyne. Aangekomen schepen op 6 nov.: Yehuda, Mon treal; Herta, Swansea; Plover, Felixtowe; Jalta, Umea voor Zaandam; Buka, Londen; Kirin, New Westminster; Edda, Gefle; Thea, Poole; Geest- itroom, Terneuzen; Maasborg, Mantyluoto; Nord- see, Mariestad; Leeds City, Rotterdam; Darm stad, Antwerpen; Dania, Kopenhagen; IJstroom, Grangemouth; Mare Liberum, Dagenham; Lizard, Leioes voor Krommenie; Ibis, Kotka; Leesum, Londen voor IJmuiden; Audacia, Teignemoth; Buchenstein, Bremen; P. G. Thulin, Pepel voor IJmuiden; H. A. Salim, Port Said; Stevnsland, Oxelosund; Ulysses, Rotterdam; Strabo, Aarhus; Navigare, Goole; Lugano, Le Havre; Bakala. Le Havre; Avenier, Swaansea; Virging Marie, Cana da voor Velsen; Toften, Vargen. Aangekomen 7 nov.: Dione, Kotka; Casana, Sarpsborg voor Velsen; Royal Pulp, Korsnaess; John Kruse, Malmö. Vertrokken 5 nov.: Kleine Weser, Pateniemie; Mailand, Rotterdam; Helga-S., Pateniemie; Chris tine, Rendsburg van Westzaan; Fionia. Odense van IJmuiden; Tyne (sleepboot), Maassluis van IJmuiden; Pollux, Lulea van Velsen; Seehauser- sand, Antwerpen; Annie-G., Vaestervik van IJmuiden; Jean-E., Londen; Eurus, Londen; Bru- se, Oslo; Catharinapolder, Leith; Stentor, Beng hazi; Lonwy, Port Etienne van IJmuiden; Mars, Cork; Pericles, Bilbao; Achilles, Barbados; Mar tha Friesecke, Londen van IJmuiden; Marie Frem, Helsingborg van IJmuiden. Vertrokken 6 nov.: Thorgerd, Emden; Vlie- stroom, Hull; Amstelland, Santa Cruz de Tene- riffe; Perseo, Azoren; Reint, Gothenburg; Bal- mung, Gothenburg; Hontestroom, Sheernes; Rijn stroom. Shoreham; Liberiakust, Antwerpen. Vertrokken 7 nov.: Gaasterland, Bremen. (Indien achter de plaats van herkomst of be stemming geen nadere aanduiding volgt, bete kent dit, dat desbetreffend schip naar of van Amsterdam is gegaan). VOORBEURS VAN HEDEN A.K.U. Hoogovens Kon. Olie Philips Unilever K.L.M. lste tijdv. 131-131.60 80.70-81.10 78.00 315-320exd. 2de tijdv. 81.40 78 benadert, hetgeen een ander geluid is dan zestig jaar geleden. De tijden veranderen en zowel vakbeweging als werkgever zul len met die tijd veranderen. Voor het hoofdbestuur herinnerde de heer J. Nooy nog aan de voorbije jubilarissen reeksen in de afdeling, die begon in de r.k. Volks bond. Voorts spraken nog de heren A. J. Kwakkenbos, voorzitter van de afdeling Velsen van de Centrale N.K.V., die het werk onder de jongeren propageerde; M. van der Kooi en D. Visser, respectieve lijk namens de afdelingen van A.B.C. en C.B.C., welke laatste meende de vakbe weging geestelijk weerbaar te moeten houden; N. v. d. Himst van de afdeling Castricum en de oud-afdelingsvoorzitter H. B. Vink namens de N.K.V.-kring Vel sen-Noord, die het werk van „St. Willi brordus" van niet te onderschatten be tekenis achtte in de dienende taak. Ten slotte was het voorzitter M. J. Vergouw van de jubilerende afdeling die op zeer geestige en markante wijze alle sprekers dankte. Zondagmorgen is bij deze jubileumvie ring een speciale mis opgedragen in de parochiekerk van St. Jozef, waarna in „De Meerpaal" bestuur, jubilarissen en hun echtgenoten alsmede hoofdbestuur en districtsbestuur hebben aangezeten aan een ontbijt. De heer C. J. Loomans van het district schetste de hedendaagse indus triële situatie en hoofdbestuurder J. M. Nooy huldigde de jubilarissen, waarbij de 60-jarigen een enveloppe met inhoud ontvingen; de 50-jarigen een Delftsblauw wandbord op naam met symbolische voor stellingen; de 40-jarigen het gouden- en de 25-jarigen het zilveren NKV-insigne kre gen. Afdelingsvoorzitter Vergouw benoem de de heren J. Mooy, A. W. Bakker sr. en H. v. d. Bos tot ereleden van de af deling. Bovendien ontvingen alle jubilaris sen rookwaren en de dhmes bloemen, waarmede de festiviteiten rond het dia manten bestaansfeest werden afgesloten. De jubilarissen zijn: na de genoemde 60-jarigen: vijftig jaar de heren G. B. van Roon, A. Warmenhoven, C. Warmenho- ven, J. H. Eyman, H. Mooy; veertig jaar C. J. Dekker, P. Harsveld, B. ÉL Vink, A. W. Bakker jr., Th. Hoogland; vijfen twintig jaar: A. Zomer, A. C. Schelvis, C. P. Zoon, N. de Zeeuw en Th. Klaver. Het accordeonorkest „IJmuidens Roem heeft onder leiding van de heer D. Wij ker zaterdagavond in het IJmuidense Pa tronaatsgebouw weer ondubbelzinnig dui delijk gemaakt, dat de leden een goede theoretische en praktische scholing v hun dirigent krijgen. Zowel het jeugdorkest als het A-orkest speelden muzikaal en weloverwogen, zon der naar effectbejag te streven. Het pro gramma was wel wat traditioneel en zon der opwindende hoogtepunten, maar het gaf ih elk geval de luisteraars de gele genheid zich te overtuigen van de be kwaamheden van de orkestleden. Dit ging des te beter nu ook deze avond weer verschillende leden met solistische presta ties voor het voetlicht traden. De mees ten kregen daarbij de begeleiding van de heer Wij ker, die voor de eerste keer elektronische accordeonklanken introdu ceerde bij deze accompagnementen. Een geslaagd procédé dat de solisten een soms wel nodig steuntje in de rug gaf. Een van de beste prestaties op deze avond vonden we wel de uitvoering van de „Ouverture in D" van R. Wiirthner. Deze componist heeft zeer veel gedaan voor de ontwikkeling van de accordeon muziek en de ouverture mag als een goed voorbeeld van zijn stijl gelden. De gedra gen inleiding werd zorgvuldig en muzikaal voorgedragen en ook verder behield het A-orkest steeds volledig de beheersing over de stof. Wellicht zou er nog meer contrast kunnen worden verwezenlijk maar dirigent Wijker nam geen risoco's en liet zijn orkest niet sneller spelen dan technisch verantwoord was. Een gezonde aanpak, dunkt ons. Na het concert konden de aanwezigen nog genieten van een cabaretprogram ma. Een teleurstelling was daarbij dat Sjakie Schram geen „Glaasje op" kon zingen. Hij was ziek, en moest worden vervangen door de Amsterdammers Fred en Rob, die op het laatste moment bereid waren gevonden in te vallen. De „Ven delly's" zorgden weer voor een kleurrijke show. Zaterdagmiddag tegen een uur raakte een caravan die gekoppeld was achter een personenauto, bestuurd door een 42- jarige Amsterdammer, aan het slingeren in de westelijke buis van de Velsertunnel. De caravan sloeg eerst links en toen rechts tegen de muur aan. Doordat er een ketting aan de koppeling zat kon de automobilist tamelijk goed de macht over het stuur van zijn auto houden. Geluk kig bevond zich op dat moment geen an der verkeer in de tunnelbuis. De auto en de caravan werden flink beschadigd, maar de schade aan de tunnelmuur was ge ring. De politie te Velsen heeft een 34-jarige visserman gearresteerd die in Duitsland een gehuurde Volkswagen in pand heeft genomen. In verband hiermee werd tevens een 20-jarige visser in arrest gesteld ter zake heling van geld. De jubilerende Cor Gravemuker, nog in het kostuum van dominee Arthur Humphrey, ontvangt uit handen van de heer J. G. Bisen- berger de hoge N ATV -onderschei ding. Wethouder H. de Boer complimen teert de voorzitter van de jubi lerende afdeling de heer M. J. Ver gouw namens het gemeentebestuur van Velsen. In de nacht van zaterdag en zondag geraakte een hoop rubberafval op een ter rein van de rubberfabriek „Hollandia" in Velsen-Noord in brand. De vlammen laaiden hoog op en de vonken werden door de wind gevaarlijk ver verspreid. De brandweer bluste het vuur met de nevel spuit. In de afgelopen week heeft de politie te Velsen negen winkeliers bekeurd wegens het voorhanden hebben van ongeijkte ge wichten. Aagtekerk 6 te Hamburg Abbékerk 7 van Suez naar Penang Acila 6 te Curagao Acmaea 7 van Linhamn naar Rotterdam Aegis 5 te Santa Cruz Alcor 5 van Hamburg naar Rotterdam Alhena 7 te Santos Amsteldiep 4 van New York naar Houston Amsteldyk 5 van Savana naar Houston Amerskerk 5 te Chittagong Attis 7 te Porto Cabello Atys 7 van Algiers naar Napels Banda 5 te Craleston Balong 5 van Genua naar Napels Banggai 5 van Sokong naar Miri Barendrecht 5 te Brunsbuttelkoog Bengkalis 5 van Houston naar Port Sulphar Blitar 5 te Hamburg Bovenkerk 7 ten anker rede Dar es Salaam Caltex Amsterdam 6 van Suez naar Bahrein Caltex Arnhem 7 van Suez naar Bahrein Colytto 5 te Detroit Daphnis 7 te Houston Diadema 5 van Halul Eil. naar Landsend Diemerdyk 5 van Cristobal naar Rotterdam Dorestad 6 van Baltimore naar Baie Comeau Eemhaven 5 van Oranjestad naar Porto Cabello Gaasterdyk 7 te New York Ganymedes 4 van Madeira naar Amsterdam Giessenkerk 6 te Marseille Guineekust 6 te Sapele Heemskerk 5 van Hamburg naar Rostock Hermes 5 van Hamburg naar Antwerpen Hilversum 5 te Jacksonville Hoogkerk 5 van Aden naar Suez Jacob Verolme 7 te Vitoria Jason 5 van Pontaelgada naar Le Havre Johannes Frans 5 van Bajo naar Santos Katsedyk 5 te New Orleans Keerkring 5 van Padangbaai naar Singapore Kieldrecht 6 van Suez naar Aqaba Laarderkerk 5 van Bremen naar Hamburg Lekhaven 7 te Santos Loppersum 5 van Duinkerken naar Rotterdam Lycaon 6 te Djigouti Maron 5 te La Guaira Memmon 6 van aPramaribo naar Georgetown Moordrecht 7 te Rostock Neder Ebro 6 te San Francisco Neder Eems 3 van Port Swettenham nr Bangkok Neder Weser 5 te Khorramshar Nijkerk 5 te Bremen Oldekerk 5 van Marseille naar Genua Ommenkerk 6 te Port Elizabeth Oranjefontein 6 te Kaapstad Oranjestad 5 v Southampton n Port of Spain Osiris 5 van Charleston naar Baltimore Polydorus 6 te Port Said Polyphemus 6 te Port Said Randfontein 5 van Kaapstad naar Tenerife Rondo 5 van Tripoli naar Genua Rotte 5 van Georgetown naar Bridgetown Sarpedon 7 te La Union Seinelloyd 5 te Bremerhaven Senegalkust 5 van Freetown naar Antwerpen Servaaskerk 5 van Kobe naar Hongkong Simonskerk 6 te Antwerpen Spaarnekerk 7 te Marseille Statendam 5 van Auckland naar Suva Straat Clarence 7 te port Pirie Straat Clement 6 te Lourenco Marques Streefkerk 5 van Mombasa naar Aden Solon 4 van New York naar Aruba Tjinegara 5 te Aleppy Tjiliwong 6 te Singapore Tjiwangi 5 van Nagoya naar Tokio Togokust 5 te Abidjan Van Riebeeck 6 te Kuwait Vasum 7 te Porto Miranda Waterland 6 van Paranagua naar Buenos Aires Willemstad 5 van Santodomingo naar Amsterdam Woltersum 5 van Brownsville naar Lakecharles Op zijn beurt trad de heer J. G. Bisen- berger uit Zandvoort op als vertegen- De uitvaartplechtigheden na het over lijden van pastoor B. J. A. Haanen, in le ven pastoor der r.k. parochie van St. Jo zef te Velsen-Noord, hebben op velen die pe indruk gemaakt. Dit bleek wel heel duidelijk tijdens de Heilige Mis, die in de goed gevulde pa rochiekerk aan de Wijkerstraatweg za terdagmorgen plaats vond. De Mis werd opgedragen door prof. dr Stieger, vicaris en hoogleraar aan het seminarie Warmond, die de ziek gewor den bisschop van Haarlem mgr. drs. Th. H. J. Zwartkruis namens het bisdom van Haarlem verving, samen met prof. B. Barendse O. P; deken B. G. Hosman van Beverwijk, de rectoren Voskühler en L Simon en de parochiekapelaans G. v.d. Brink en A. IJzenbrandt. Terzijde van het altaar had de oud-pastoor A. G. de Boer plaats genoemen. Tijdens de sobere, maar indrukwek kende plechtigheden sprak prof. B. Ba rendse een afscheidswoord, nadat vooraf de belangstellenden door kapelaan A. IJ zenbrandt in het kerkgebouw waren be groet. Prof. Barendse baseerde zijn toe spraak op het boek van de Franse schrij- De Beverwij kse amateur-fotografen vereniging heeft met groot succes haar eerste kleurendiawedstrijd gehouden. Er was evenals bij de kort geleden zwartwit fotowedstrijd een verheugend groot aantal inzendingen. De jury be stond uit de heren F. J. Broertjes en ir. Schetters. Deze had geen gemakkelijke taak. Naast de gebruikelijke vakantie dia's waren verschillende experimentele opnamen te zien, te zamen met andere goede figuratieve beelden. De heer W. Swarts beheerst niet alleen de zwartwit-fotografie goed maar laat zich ook als kleuren-werker gelden. Hij kreeg met een van zijn dia's het hoogste aantal punten en werd ook met zijn serie van vijf foto's het hoogst gewaardeerd. De heer Van der Graaf oogstte met zijn dia van de IJmuider pieren bij avond ook lof van de jury en behaalde een tweede plaats. Verder kregen een eervolle ver melding de dia's van mej. Bakker en de heren Bax (twee maal) Van der Bergh, Faillé en Krabbendam. ver Bernanos, die in het „Dagboek van een dorpspastoor" zegt: „Hoe vreemd: een priester staat met lege handen; met die lege handen geeft hij wat hij zelf niet heeft". Hij herinnerde daarbij aan de af scheidsreceptie bij het vertrek van pas toor Haanen uit Bloemendaal naar Vel sen-Noord, waarbij werd opgemerkt, dat de moderne mensen in de moderne we reld als goede christenen kunnen leven Dit heeft pastoor Haanen in vele opzich ten kunnen waarmaken omdat hij aan velen heeft gegeven van zijn armoede. Had hij iets, dan gaf hij het onbezorgd uit, uit bewuste overtuiging. Want hij zei van zichzelf „als Haanen gaat zorgen voor Haanen, dan ben ik fout". Ofschoon lachlustig en opgewekt van aard heeft pastoor Haanen innerlijk geleden door een gevoel van geestelijke ontbering. Ge dreven naar de wonderlijke wereld trok hij zich in zijn priesterlijke loopbaan als monnik terug. Daarom verkoos hij aal moezenier te zijn en tijdens verre reizen van zijn gevoelens te prediken. In acht jaar pastoraat waren zijn preken kort en krachtig, indrukwekkend van echtheid en realisme. Prof. Barendse eindigde zijn afscheids rede aldus „Als bewezen moet worden hoe priesterlijk een mens kan zijn en hoe menselijk een priester, dan is pastoor Haanen daarin geslaagd ondanks zijn in- w endige worsteling met God, die hij heeft aangedurfd maar verloren". De absoute werd verricht door prof. Barendse, die ook de beaardingsplechtig- heid verrichtte en het stoffelijk overschot van de geliefde herder van de r.k. paro chie van Velsen-Noord onder grote be langstelling op het naast de kerk gele gen kerkhof aan de schoot der aarde toe vertrouwde. Zaterdagavond is in gebouw Wijkerbaan te Beverwijk gekiend ten bate van de VARA-Speelgoedactie en ook hier was vooraf de zaal uitverkocht. Resultaat: Netto-opbrengst van ƒ511,36. In totaal is dus op twee avonden een bedrag van 1161,16 bijeen gebracht. Een gedeelte van het voor dit doel ingekochte speel goed is nog een paar dagen in gebouw Wijkerbaan, waarna het zal worden over gebracht naar de etalage van Fa. Retel, aan de Koningstraat 10- woordiger van het hoofdbestuur van de Nederlandse Amateur Toneel Unie en als bestuurslid van de afdeling Zuid-Kenne merland daarvan. Het was hem daarbij een genoegen de jubilaris op grond van zijn verdiensten voor het amateurtoneel de zilveren rederijkersspeld te mogen overhandigen met de verklaring dat men als speler en als bestuurslid heel wat moet hebben gepresteerd, om voor deze onder scheiding in aanmerking te komen. En om dat Cor Gravemaker ook door zijn kunst broeders in geheel Kennemerland bijzon der wordt gewaardeerd, mocht spreker hier namens hen nog twee langspeelpla ten aan toevoegen. Het laatste woord was aan de jubilaris voorbehouden, die nadat hij zijn verras sing en erkentelijkheid voor onderschei ding en geschenken had betuigd, verzeker de altijd prettig en met enorm veel liefde bij, „PALVU" te hebben gewerkt, zodat hij hoopte het hier nog vele jaren te kunnen volhouden. Deze sympathieke huldiging betekende een passend besluit voor een plezierig verlopen toneelavond, waarbij het publiek zich kostelijk met de opvoering van het, naar de klucht neigende blijspel „Gok lust" had geamuseerd. Het stuk is van de hand van Philip King, die voor dit blijspel ongeveer dezelfde figuren ten tonele brengt als in de klucht „En zo begon het", waar zij ook al voor zoveel vrolijkheid verantwoordelijk zijn geweest. Opnieuw dominee Lionel Toop dus, gesecondeerd door zijn charmante echtgenote en voor malige actrice Penelope, plus de lichtelijk mallotige juffrouw Skillon, die de dominee op zulk een koddige wijze adoreert. De auteur is waarschijnlijk van het standpunt uitgegaan dat deze blijspelfiguren alleen maar tegenover elkaar behoeven te wor den gezet, om bijna automatisch de ge wenste conflicten en komische situaties te kunnen oproepen en de uitkomst van „Goklust" heeft hem daarbij allerminst in het ongelijk gesteld. Want het resultaat is opnieuw een schier onafgebroken reeks van dolle tafereeltjes en onwaarschijnlijke gebeurtenissen geworden, waarbij de ver warring in deze toch al zo turbulente pas- Zondagnacht werd op het politiebureau te IJmuiden gemeld, dat een automobi list verschillende aanrijdingen had veroor zaakt ,maar zonder meer was doorgere den. Bij onderzoek bleek, dat de man van de Wijk aan Zeeërweg de J. P. Coen- straat was ingereden. Met de rechter voorzijde raakte zijn wagen de linker achterzijde van een Volkswagenbusje dat rechts geparkeerd stond. De bestuur der verloor de macht over het stuur, ging naar links het zuidelijk trottoir op en reed vervolgens twee tuinhekjes en twee beton nen paaltjes omver en kwam pas tegen de pui van het perceel nummer 23 tot stilstand, na eerst nog een vuilnisemmer te hebben plat gedrukt. Nadat de auto tot staan was gekomen reed de bestuurder achteruit en vervolgde zijn weg in de richting van de De Ruyter- straat. De politie stelde met drie surveillance wagens onmiddellijk een onderzoek in. De auto werd aangetroffen in de Plancius- straat en op aanwijzing van enkele bur gers kon een 20-jarige inwoner van IJmui- den-Oost worden aangehouden. De man gaf toe te zijn doorgereden. Volgens zijn verklaring had hij in de 24 uren, die aan de aanrijdingen vooraf gingen 25 glazen bier gebruikt. Op het rijwielpad langs de Pontweg in Velsen-Noord raakte zondagavond tegen negen uur een 28-jarige bromfietser uit Santpoort bij het passeren het voorwiel van een 28-jarige fietser uit IJmuiden. De IJmuidenaar kwam ten val en moest met een gebroken schouderblad en een her senschudding in het St. Antoniuszieken- huis worden opgenomen. torie nog wordt verhoogd door een al of niet goed ingevulde voetbalpool. Aan de hand van dit vrolijke manus cript heeft „PALVU" onder regie van Nol Stuvel een hoogst amusante voorstel ling voor zijn rekening genomen, welke voor de spelers minstens zo plezierig moet zijn geweest als voor het publiek. In de verschillende dwaze tafereeltjes heb ben zij dan ook van hun routine een dankbaar gebruik gemaakt om het on derste uit deze kluchtspelkan op te die pen en gelet op de vrolijke reacties uit de zaal, zijn Lilian de Vente, Jo Belfroid, Toon Nierop, Truus van der Vlis, Wil Mooy, Cor Gravemaker en Ton van Bo- graven hier uitstekend in geslaagd. Heden avond wordt deze amusante voorstelling in het Hervormd Jeugdhuis nog herhaald, zodat de bezoekers hiervan enige bijzon der vrolijke uren in het vooruitzicht kun nen worden gesteld. Zaterdagavond heeft „De Gieteling" voor haar leden een cabaretavond gege ven in het Kennemer Theater, in plaats van de aangekondigde toneelavond welke verzorgd zou worden door de eigen to neelclub „Tavido". Vooraf heeft een bestuurslid de talrijke aanwezigen medegedeeld, dat het onmo gelijk voor Tavido was deze avond op te treden, daar enige hoofdrolspelers door bijzondere omstandigheden niet in staat waren om op de planken te komen. Tavi do heeft dus haar verplichtingen jegens de leden niet kunnen nakomen, maar achter de schermen wordt er hard gewerkt om deze, hopelijk tijdelijke inzinking van Tavi do, weer snel te boven te komen. Men hoopt dan weer spoedig met het oude vertrouwde Tavido voor het voetlicht te komen. Het cabaretgezelschap „Labberdoedas" uit Amsterdam kwam daarna voor het voetlicht en bracht een vlot en leuk pro gramma. De avond werd besloten met een gezellig bal. Tijdens de ondernemingsraadvergade ring van de N.V. „De Plaatwellerij" is als lid van deze raad geïnstalleerd de heer Y. P. Zeilstra, die de plaats inneemt van de heer M. J. Lans wegens vertrek. De directie van de N.V. De Plaatwel lerij achtte het nog te vroeg zich uit te spreken over de werktijdverkorting. Wan neer de contracterende partijen het eens worden zal een verkorting van 114 uur per week ingaan op 1 juli 1967 en alleen gelden voor personeel, dat een 45-urige werkweek heeft. De fabrieksvakantie is voor 1967 in middels vastgesteld van maandag, 10 juli tot en met vrijdag 21 juli, waarbij in aan merking dient te worden genomen, dat de vrijdag na Hemelvaartsdag, dit is 5 mei 1967, als verplichte snipperdag zal gelden. De resultaten van de N.V. De Plaat wellerij zijn dit jaar volgens de directie tot dusverre zeer redelijk. Het ziet er echter naar uit, dat ook de economische moeilijkheden van het bedrijfsleven, dus ook voor het eigen bedrijf groter zullen worden, zowel door de kostenstijging als door de sterk toenemende concurrentie- moeilijkheden. Het ziektecijfer is onrust barend hoog, reden waarom een analyse gemaakt zal worden van de mogelijke oor zaken. Bij de Heemskerkse postduivenvereniging „De Vredesduif" zijn de verschillende kampioenen bekend geworden. In de Vitesse-vluchten (oude duiven l waren de eerste vijf plaatsen voor: 1. P v d Kolk, 2. E. Ootman. 3. G. Lotterman, 4 G. Veldhuis, 8. G de Boer Bij de Midford-vluchten werden de plaatsen bezet door: 1. E. Ooteman, 2 G. Lotterman, 3. P. v. d. Kolk, 4. A Bruins. 5 G. de Boer. Als eerste vijf werden in de Fond-vluchten geklasseerd: 1. G. Lotterman, 2. E. Ooteman, 3. P. v. d. Kolk, 4. C. Limmen. 5 J. H. Duin. Bij de jonge duiven waren het achtereenvol gens: 1. G. Lotterman, 2 A. Bruins, 3. P Lot terman, 4. J. Castricum, 5. Joh. Winter. In de navluchten voor oude en jonge duiven zijn de plaatsen als volgt verdeeld: 1. C. de Boer, 2 G. Lotterman, 3. A. Bruins, 4. E. Ooteman. 5 P. v. d. Kolk. De stand kampioen-generaal 1966 geeft het volgende beeld te zien: 1. G Lotterman. 2 E. Ooteman, 3. A. Bruins, 4. G. de Boer. 5. P. v. d. Kolk. 6. P. Lotterman. 7. J. H. Duin. 8 A Nieten, comb. Marcus-Denekamp, 10. A Martens Als aangetoonde kampioenen (oude duiven) staan achtereenvolgens genoteerd: 1. E. Ooteman, 2. P. v. d. Kolk, 3. G. Lotterman, 4. A. Bruins, 5. G. de Boer.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 4