Directeuren van Vascomij door woedende arbeiders aangevallen Verzoek aan de regering om huizen af te bouwen Krediet -registratie klaar voor de start „Welvaart van de arbeiders in gevaar" Rijk en gemeente willen salaris per giro betalen Nieuw Brits schip voor lijn Harwich- Hoek van Holland KSG leent 72 miljoen a 6V2 Weer devaluatie in Argentinië Kort economisch nieuws Koerswaarde in oktober was hoger SCHEEPVAARTBERICHTEN Leveranties aan schepen leverden veel minder op Verblijfsduur van ontslagen vreemde werkers Dochter Wessanen verhoogt kapitaal Snoep verstandig eet 'n appel Snoep verstandig eet n appel TIJDELIJKE TYPISTE? STENOTYP! Snoep verstandig eet 'n appel DINSDAG 8 NOVEMBER 1966 19 Garanties Telegram NKV waarschuwt: ■m— 3* ik Gisteren op het Damrak - WALL STREET: Kalme markt (Van onze correspondent) HEERLEN. Alle 220 reeds ont slagen bouwvakarbeiders van Vasco mij hebben zich gisteren bij het Ar beidsbureau in Heerlen gemeld. Een legertje ambtenaren heeft hen daar in de registers van werkzoekenden ingeschreven om hun werkloos heidsuitkering vrijdag zeker te stel len. Met de Vasco-arbeiders meldden zich ook al de eerste werkloos ge worden bouwvakkers van andere be drijven, die door de stillegging van de bouw van bijna 1.000 woningen in Limburg en de Duitse grensstreek, zonder werk zijn gekomen. Géén van de werklozen is met hoop op spoedig ander werk naar huis gegaan. In het kantoor van de Vascomij. zwoeg de maandag tijdelijk directeur J. Frant- zen uit Sittard alleen om een wat helder der inzicht in de chaotische bedrijfsvoe ring te krijgen. Hij voerde bovendien langdurig overleg met vakbondsleiders en de leden van de beheerstichting zijn collega-directeur Ir. A. Hoefnagels maak te maandag een reis langs de bouwobjec- ten van het Duitse filiaal. Zijn langdurige onderhandeling met allerlei Duitse instan ties om ook daar een catastrofe te voor komen, liep op niets uit. Tegen elf uur maandagavond Kwam hij lijkbleek en hypernerveus in Heerlen terug. „Een massa-ontslag van de Nederlandse arbei ders in Duitsland is nu definitief onaf wendbaar. Morgen zal dat gebeuren", was zijn korte reisverslag. Bij zijn vertrek uit Bonn was hij door een groep van 50 Nederlandse bouwvakkers gemolesteerd. ADVERTENTIE (Van onze correspondent) DEN HAAG Het rijk en de gemeen ten willen af van de maandelijkse sala risbetalingen voor ambtenaren in contan ten. Ten einde de bezwaren die hieraan zijn verbonden te ondervangen, zullen in de toekomst combinaties van bank- giro- en contante betalingen worden ingevoerd. Het nieuwe systeem, op basis van vrij willigheid, zal zo spoedig mogelijk in werking treden. Van de bijna 100.000 maandelijkse sala risbetalingen, die door de rijkscentrale voor mechanische administratie ten be hoeve van de ambtenaren worden ver werkt, geschiedt ongeveer 65 pet in con tanten: het overige deel vindt per giro of postcheque plaats. Zowel aan uitbeta ling in contanten als per cheque zijn be zwaren verbonden. Contante betaling is voor de werkge ver bijzonder arbeidsintensief en be zorgt de werknemer extra kosten en moeite bij het doen van betalingen, ten zij hij beschikt over een giro- of bank rekening, terwijl betaling per cheque moeilijkheden geeft bij de verwerking en de verzilvering. Uitbetaling per bank- of girorekening zou weliswaar voor de administratie het meest efficient zijn, doch maakt het noodzakelijk dat de ambtenaren voor het verkrijgen van contant geld zich tot de ze instellingen moeten wenden. Het nieuwe systeem houdt in dat maan delijks een op ten minste 10 afgerond bedrag in contanten wordt uitbetaald welk bedrag door de ambtenaar éénmaal per jaar kan worden gewijzigd. Het res tant wordt op een bank- of girorekening gestort. De cheque betalingen blijven voortaan geheel achterwege. Van de zijde van de rijksadministratie zal aan hen die nog niet over giro of bankrekening beschikken, bij het openen Door snel in zijn auto weg te rijden, voorkwam hij ernstige moeilijkheden. In het kantoor van de Vascomij in Heerlen werd maandag ex-directeur van Vasco mij Gied Joosten uit Geleen ook aangevallen door een tiental bouwvak kers. Bondsbestuurder J. Nijhuis van de bouwvakkersbond St. Josef uit Meerssen en directeur Frantzen uit Sittard werden tijdig gewaarschuwd, dat er in de gangen van het kantoorgebouw een rel dreigde te ontstaan. Ze wisten getweeën Joosten buiten het bereik van de woedende bouwvakkers te brengen. De vroegere directeur vluchtte ijlings het gebouw uit. Wat hij er is komen doen de toegang is hem door de beheerstichting vorige week al ontzegd weet nu nog niemand. De raad van de gemeente Heerlen heeft zich maandag urenlang met het Vascomij-gebeuren beziggehouden. Om half zes trad die raad aan voor een be sloten vergadering. Om even over zes openden politiemannen de deur van het hermetisch afgesloten stadhuis om enkele belangstellenden in het bezit van toegangs bewijzen toe te laten tot de publieke tri- bine. Op die tribune hielden vier agenten een oogje in het zeil. Buiten op het Raad huisplein volgden nog honderden mensen via een luidspreker de beraadslagingen van de raad. Burgemeester drs. F. Gij zeis hield de touwtjes strak in handen. Hij stond alleen een discussie toe over de zijns inziens enige formule waar- mee de gemeente Heerlen verweven is met Vas comij. „De garanties die de gemeente heeft ge geven voor door het bedrijf aangegane le ningen tot een bedrag van eenendertigen- eenhalf miljoen gulden". Natuurlijk gin gen de sprekers van verschillende raads fracties buiten hun boekje en stelden ook vragen over de gevolgen van het sociale drama voor huurders, arbeiders, gemeen telijke diensten en de werkgelegenheid in andere bedrijven. Hevige uitvallen naar B. en W. bleven uit. Centraal bij alle vragenstellerij van de raadsleden stond wel het wanbeheer dat bij de bouwonderneming jarenlang is gevoerd. Vragen zoals: waarom B. en W. op grond van de garanties nooit inzicht hadden gevraagd in de administratie en de boekhouding van het bedrijf en waar om de raad niet eerder was ingelicht over de stand van zaken bij dat bedrijf, wer den meermalen gesteld. Burgemeester Gijzeis antwoordde: „Ik aanvaard geen aansprakelijkheid voor dit fiasco". Hij gaf toe wel van het gevoer de wanbeheer te hebben geweten. „De stukken waren daar nooit in orde. We hebben er wel om gevraagd. Toch duurde het tot vorige week woensdag eer hij er voor het eerst iets aan zijn raadsleden van vertelde. De raad was er ook niet over te spreken, dat hjj niet gekend was in het besluit de hoofdambtenaar ir. A. Hoefnagels tijdelijk aan Vascomij uit te lenen. Burgemeester Gijzeis meende dat het fiasco is ontstaan door gebrek aan or ders. Vascomij is in Nederland en Duits land niettemin nog verantwoordelijk voor de bouw van ruim 900 woningen. Burge meester Gijzeis wist de raad te bewegen nog eens 35.000 aan de onderneming voor te schieten voor de betaling van rest- lonen aan de arbeiders. In totaal heeft gemeente Heerlen nu de laatste veertien dagen nog 1,1 miljoen aan Vascomij voorgeschoten. De raad meende uit so ciale bewogenheid xmet de gedupeerde ar beiders naarna zrjn fiat te moeten geven. Een stellige belofte van B. en W. alles te doen om nog te redden wat te redden is, lokte op de publieke tribune de kreet uit: „dan komt u maar drie jaar te laat". De Britse spoorwegen hebben een nieuw schip voor de dienst Harwich Hoek van Holland besteld. Het schip, dat 3 miljoen pond sterling zal kosten, zal in Engeland worden gebouwd en in de zomer van 1968 in de vaart komen. Het wordt een „rij-op-rij-af" schip met in de dagdienst een capaciteit van 200 personenauto's en 1200 passagiers. In de nachtdienst is er accommodatie voor 700 passagiers. LUXEMBURG (AP) De Hoge Autori teit van de KSG zal via een internatio naal consortium van banken een lening plaatsen van 20 miljoen dollar (72 miljoen gulden) tegen een rente van 6,5 percent. De lening zal worden geplaatst op de bijzon- Europese kapitaalmarkt. Nadere derheden zijn binnen enkele dagen te ver- d aarvan hulp en advies worden verleend, wachten. De Stichting Bureau Krediet-registratie (opgericht in januari 1965 door vertegen woordigende groeperingen werkzaam in het kredietwezen), is met de opbouw van haar archief thans zover gevorderd, dat begin 1967 het bureau in Tiel zal worden opengesteld voor het verstrekken van in lichtingen aan de aangesloten deelne mers (alle instellingen in Nederland die kredieten verstrekken). In de bijna twee jaar, die sinds de op richting van de stichting zijn verlopen, werd de organisatie uitgewerkt, werden de nodige gegevens door de adspirant deelnemers ingebracht en werd personeel aangenomen en opgeleid. Het bureau (on der directie van de heer M. de Haan) zal begin 1967 bestaan uit ongeveer 33 per soneelsleden. Het bestuur is als vclgt samengesteld: prof. dr. C. F. Scheffer voorzitter, Th. J. M. Rees van den Ende, vice-voorzitter, aangewezen door de Ned. Vereniging voor Gezinscrediet, C. J. P. van Westree- nen, secretaris van de Vereniging van Financieringsondernemingen in Neder land, mr. J. W. Ort, penningmeester, aan gewezen door de handelsbanken, E. F. J. G. C. van den Ouwelant, van de Vereni ging van Credietgevende Detailhandelare W. Baars, aangewezen door de Ned. Ver eniging van Betaal- en Spaarzegelkassen, M. Wevers van de Ned. Vereniging voor Volkskredietwezen en J. G. D. Janse, aan gewezen door de Vereniging van Financie ringsondernemingen in Nederland. BUENOS AIRES (Reuter en AFP) President Juan Carlos Ongania van Ar gentinië heeft maandagavond in een toe spraak voor radio en televisie de tweede devaluatie van de peso in drie maanden tijd bekendgemaakt. De officiële wissel koers wordt opgeheven, waardoor de peso die op 9 augustus devalueerde van 202 tot 218 tegen de Amerikaanse dollar nu de waarde krijgt die op de vrije markt geldt: ongeveer 270 tegen één dollar. De raad verzond een telegram aan de regering, waarin onmiddellijke finan ciële steun wordt gevraagd om de af bouw van de woningen zeker te stellen en nieuwe werkgelegenheid voor de arbei ders te kunnen scheppen. Staatssecretaris dr. J. de Meyer van Sociale Zaken heeft volgens burgemees ter Gijzeis beloofd, extra gelden uit de kas voor aanvullende werken ter beschik king te stellen voor nieuwe werkgelegen heid in de oostelijke mijnstreek. De ont slagen arbeiders kregen van hun bonds- bestuurders maandag formulieren uitge reikt, waaroop ze alle nog te vorderen lonen ook over de wettelijke opzegter mijn van drie weken premies en reis kostenvergoeding kunnen kenbaar maken. De bonden zullen die bedragen in één grote vordering aan Vascomij presente ren. Met het achterstallige en nog te claimen lonen is een bedrag van vele tienduizenden guldens gemoeid. De Internatio-handelsprijs 1965 is te Rotterdam uitgereikt aan prof. dr. W. J. van de Woestijne, hoogleraar economie aan de technische hoge school in Delft. De spruitenoogst op de Nederlandse vollegronds groentebedrijven is in volle gang. Op de vei lingen worden al grote partijen aangevoerd. Geschoonde spruiten werden vrijdag in Breda verkocht tegen prijzen van 1.30 tot 1.50 per kg Het is niet onmogelijk dat het Belgische over heidspersoneel donderdag een dag in staking gaat. Besprekingen over herziening van de salarisschalen zijn gisteren op niets uitgelopen. Het betreft hier ongeveer 100.000 man. De Australische regering heeft geweigerd om aan Verolme subsidie te verlenen voor de bouw van een werf op het eiland Tasmanië. De rege ring vindt dat de bestaande scheepswerven in Australië voldoende capaciteit hebben om alle schepen te bouwen die in de naaste toekomst nodig zijn. West-Duitsland heeft de KSG meegedeeld, dat het volgend jaar meer protectie zal geven aan zijn staal. De speciale invoerrechten op buiten lands staal zullen met 1.5 tot 1.9 percent worden verhoogd. Minister Biesheuvel heeft een nieuw slacht- bedrijf van Zwanenberg in Oss geopend. De slachterij vergde een investering van 7 mil joen. Per uur kunnen er 240 varkens worden verwerkt. De manproduktie stijgt hierdoor met ongeveer 40 percent. Het Tweede Kamerlid voor de Christelijk Histo rische Unie de heer Van der Mei heeft de minister van economische zaken schriftelijk ge vraagd of de herziene raming van het saldo op de lopende rekening van de betalingsbalans voor 1966 het Centraal Planbureau aanleiding heeft gegeven ook enkele kerngegevens voor 1967 anders te ramen dan in de macro-economische verkenning 1967 is gebeurd. De koerswaarde van aandelen, ter beur ze van Amsterdam genoteerd, is in okto ber, blijkens het C.B.S., toegenomen met 764 min tot 28.923 min. Hiermee is de koerswaarde echter nog belangrijk verwijderd van de hoogste stand van het jaar per ultimo januari toen het cijfer 36.258 min groot was. Na januari immers :s de effectenbeurs vrijwel onafgebroken aan afbrokkelin gen onderhevig geweest totdat het diepte punt werd bereikt per ultimo augustus met een koerswaarde van 26.509. Sep tember en oktober hebben toen enige ver betering laten zien, die echter in geen enkele verhouding stond tot de geleden verliezen. Vergeleken met een jaar ge leden, dus ultimo oktober 1965, bedraagt het koerswaardeverlies bijna zes miljard gulden te weten 5.909 min. ADVERTENTIE Als de gemiddelde loonstijging voor 1967 op 3,5 percent wordt gesteld, dan zou deze niet voldoende zijn om de prijsstij gingen volgens de ramingen van het Centraal Planbureau 4,5 pereent op te vangen. In dat geval zou de door veel strijd verkregen welvaartspositie van ve le duizenden werknemers ernstig worden aangetast. Het spreekt vanzelf, dat de vakbeweging er niet voor voelt, hieraan mee te werken. Dit verklaart het Nederlands Katholiek Vakverbond in zijn officiële orgaan „Ruim Zicht". Maar het N.K.V. voegt hieraan toe, dat het de werknemers wel duide lijk is, dat de economische situatie tot voorzichtigheid maant. Het vraagt zich echter af, of die voorzichtigheid alleen in de loonsverhogingen tot uitdrukking zou moeten komen De anderhalf miljoen werknemers voor wie in het eerste kwartaal van 1967 de contracten moeten worden vernieuwd, zul len wel beseffen dat de „loonboom" vol gend jaar geen overvloedige vruchten zal dragen, aldus „Ruim Zicht", zij en alle andere werknemers zullen er begrip voor hebben, dat in ieders belang het evenwicht in de Nederlandse economie moet worden hersteld: „De werkgelegen heid op lange termijn is namelijk een te groot goed om daar al te lichtvaardig mee om te springen en die werkgelegenheid zou wel eens in gevaar kunnen komen als de Nederlandse concurrentiepositie wordt aangetast". Anderzijds meent het N.K.V., dat het ook riskant zou zijn, als de vraag naar goederen door een mindere consumptie plotseling sterk zou worden afgeremd. „Door te beperkte loonstijgingen", zo zegt het, „zou de binnenlandse consump tieve vraag zo scherp kunnen dalen dat hieruit nare gevolgen voor de werkgele genheid resulteren." ADVERTENTIE v.? 'V*' 1. - -• .J- Adonis 7 v. San Juan n. Santo Domingo. Adrastus 7 v. Port Swettenham n. Singapore. Alamak pass. 7 Muscat n. Dammam. Alchiba 8 te Suez. Algorab 7 te Las Palmas. Alhena 7 voor anker rede Santos. Amstelland pass. 7 Quessant n. Tenerife. Area 6 v. Montreal n. Curasao. Attis 8 te La Guaira. Balong 8 te Livorno Banda 7 te New York. Banggai 8 te Miri verw Barendrecht 7 v. Brunsbuttelkoog n. Perzische Golf. Bengkalis 7 v. Port Sulpher n. Baltimore. Bintang 7 v. Detroit n. Port Weller. Caltex Eindhoven 8 te Bahrein. Caltex Gorinchem 8 te Umea. Caltex Rotterdam pass. 7 Kaap Finisterre n. Kopenhagen. Camerounkust 8 v. Dakar n. Freetown. Chiron 7 te Kingston. Colytto 7 te Chicago. Dahomeykust 7 te Freetown. Diloma 8 te Tabangao. Esso Den Haag 7 t.h.v. Lissabon n. Milfordhaven. Eumaeus 7 v. Djakarta n. Belawan. Friesland 7 v. Terneuzen n. Menzel Bourguiba. Gaasterkerk 8 te Bahrein. Gaasterland 7 te Bremen. Gorredijk 8 te Norfolk. Grotedijk 7 v. Hamburg. 8 te Bremen. Gulf Italian 7 t.h.v. Dover n. Hamburg. Ittersum 8 te Hamburg. Kamperdijk 7 v. Hamburg n. Bremen. Kara 8 te Skelleftehamn. Karachi 8 te Singapore verw. Karimata 8 te Duinkerken. Katelysia 7 v. Teesport n. Stanlow. Keerkring 8 te Singapore verw. Kennemerland pass. 6 Kaap Finisterre n. Las Palmas. Kermia 7 v. Woodlands n. Bangkok. Khasiella 8 v. Curasao n. Jamaica. Kieldrecht 7 te Aqaba. Kosicia 7 v. Mombasa n. Mena al Ahmadi. Koudekerk 7 v. Genua n. Marseille. Lekhaven 7 ten anker rede Santos. Liberiakust 7 v. Antwerpen n. Hamburg. Loosdrecht 9 te Mobile verw. Maasdam 8 v. Southampton n. Port Said. Maron 7 V. La Guaira n. Port of Spain. Memnon 7 v. Georgetown n. Paramaribo. Mijdrecht 8 te Suez. Neder Eems 7 rede Bangkok. Nestor 7 v. Lattakia n. Mersin. Nijkerk 7 v. Bremen n. Hamburg. Ommenkerk 7 v. East London n. Kaapstad. Oostkerk 8 te Genua. Oranjefontein 7 v. Kaapstad n. Port Elizabeth. Oranje Nassau 7 te Port of Spain verw. Ossendrecht 8 te Fort Williams. Överijsel 7 v. Durban. 8 te Lourenco Marques. Pres. William V. S. Tubman 7 v. Cadiz n. Buchanan. Prins Alexander 7 te Greenbay. Prins Willem George Frederik 8 te Chicago. Radja 7 v. Bangkok n. Hongkong. Riouw 8 v. Aden n. Colombo. Rotte 8 te Port Harvey. Rotterdam 8 te New York. Rotti 7 ten anker rede Karachi. Schelde Lloyd 7 v. Le Havre n. Cristobal. Schiedijk 7 t.h.v. Startpoint n. New York. Schouwen 7 v. Nagoya n. Newcastle. Servaaskerk 8 te Hongkong. Simonskerk 7 v. Antwerpen n. Amsterdam. Skadi 7 te Puerto Gandia. Sloterkerk 7 v. Livorno n. Marseille. Stad Den Haag 7 t.h.v. Bone n. Split. Straat Bali 10 te Tsingtao verw. Straat Banka 7 v. Penang n. Mauritius. Straat Cumberland 8 te Portland. Straat Madura 8 v. Melbourne n. Auckland. Straat Van Diemen 7 te Durban verw. Sumatra 7 dw. Kaap Guardafui n. Penang. Tamara 8 te Tripoli. Tara 7 te Salvador. Themis 7 v. Antwerpen n. Amsterdam. Theron 8 v.. Bremen n. Antwerpen. Tjibodas 7 ten anker rede Dar es Salaam. Tjipanas 7 te Luanda. Tjipondok 7 t.h.v. Kuroshima n. Hongkong. Togokust 7 v. Takoradi n. Tema. Vivipara 7 dw. Kaap Leeuwin n. Geelong. Vlieland 7 v. Acajutla n. Cutuco. Wonogiri 9 te Auckland verw. Wonorato 9 te Port Marghareta verw. Wonosobo 8 v. Aqaba n. Suez. Zaankerk 8 te Durban verw. ADVERTENTIE De financiële resultaten van de Han delscompagnie nv te Rotterdam over de eerste negen maanden van dit jaar geven ten opzichte van dezelfde periode van 1965 een lichte toeneming van de winst te zien, niettegenstaande de nog steeds voortgaande stijging van algemene kos ten. De uiteindelijk concern-resultaten over het gehele boekjaar zullen vermoedelijk weinig afwijken van die van het vorige jaar, aangezien de totale bijdrage van de gelieerde ondernemingen over 1966 een teruggang zal vertonen in vergelijking met 1965. Bij de beoordeling van de resultaten van diverse sectoren van het bedrijf valt het op, dat de op scheepsleveranties gerichte afdelingen een vermindering van de nettowinst te zien geven, terwijl de resultaten van de overige afdelingen praktisch op hetzelfde niveau zijn geble ven. Mtt Jwit ,M .W j im 2??» 1 m, tm w W...M nlf HU. MR Gisteren zijn voor het eerst in de ge schiedenis van het KLM-concern claims verhandeld. Dit naar aanleiding van de aangekondigde aandelenemissie met claimrecht van deze luchtvaartmaat schappij. Zoals men ter beurze reeds vermoedde heeft deze claimhandel niet in een open hoek plaatsgehad doch werd volstaan met het opmaken van één no tering aan het slot van de markt. De prijs werd geadviseerd op circa 29 per claim. De advieskoers voor de aandelen was 316. In de morgenuren werden de aandelen KLM verhandeld van 315 tot 320 ex claim. De theoretische waarde van de claims, berekend naar de koers van vrij dag voor de aandelen, was ruim 25 per claim. Dit komt er op neer dat de stem ming voor de KLM-waarden zeer vast was, want vrijdag noteerden de aandelen 326 cum claim. Van Wall Street ging in Amsterdam een goed stimulans uit voor KLM omdat dit fonds vrijdag op de New- yorkse beurs 3 dollar hoger sloot. Aldaar werd toen reeds de aanvang gemaakt met de handel in claims KLM. De prijs schommelde er tussen de 7% en 9% dir. De handel was er zeer ruim. De internationale waarden zetten de nieuwe beursweek in met een vriende lijke tot vaste stemming. Philips en Kon. Olie ontmoetten enige vraag voor Zwit serse rekening waardoor deze fondsen op resp., 81.60! 80.30 en ƒ131.90 (ƒ131.10) werden verhandeld. Unilever liep op van 78.10 tot 78.50 77.10) door lokale vraag. In al deze fondsen was geen Ame rikaans aanbod hetgeen tot de gunstige stemming bijdroeg De handel was echter zeer kalm. AKU deed schoorvoetend 56.30 (ƒ56.10). Van het forse verlies op vrij dag ad ruim 4 werd in deze hoek dus bitter weinig ingelopen- Hoogovens werd 3 punten lager op 280 geadviseerd. VOORBEURS VAN HEDEN lste tijdv. 2de tijdv. A.K.U. Hoogovens Kon. Olie Philips Unilever K.L.M. 131.80-132.00 82.00 78.40 319-320 132.30 82.40 79.00 320 VERHANDELDE FONDSEN Totaal Hoger Lager Gelijk 4 nov. 390 96 (24.6»/«) 206 (52.8°/o) 88 (22.6®/») 7 nov. 380 108 (28.4»/o) 158 41.6°/o 114 (30"o) AVONDVERKEER VAN GISTEREN A.K.U. Hoogovens Kon. Olie Philips Unilever K.L.M. 131.80 81.50gb-31.80 320-322 (316 exd.] Slot- koersen 7 nov. Slot- koersen 7 nov. A.K.U 56.50 Ford 935 282 Van Gelder Zn. 90'/* 82.10 Gelderl.-Tielens 78.50 Gist- en Sp.fabr. 415 Kon. Petroleum 131.90 Grasso 133 Amsterd. Rubber 68'A v. d. Grinten 8343/* H.V.A 120'/* gb Hagemeijer 92.80 75.50 Hatema 172 Holl.-Am. Lijn 100 gb Havenwerken 119 K.L.M 316.00 exd. Heineken Bier 3551 K.N.S.M 75 Hoek's Machinef. 420 Kon Paketvaart Hoiec Van Ommeren 160 Holl. Beton 244 Ned. Seh. Unie 129'A Indoheem 33.60 gb 5°/o Ned. 1964 86'/* Internatio 215 5'/<°/o Ned. 1964-11 87 Vs Kempen-Begeer 112'/, 53/*»/o Ned. 1965 91«/s Key en Kramer 370 b 6°/o B.N.G. 1965 Kon. Ned. Papier 175 53/*®/o Ned. Gas 91»/s Kon. Zout-Ketjen 422 4'AA.K.U. Koudijs 126 53/*»/o Hoogovens 90»/* Leidsche Wol 301 Alk. Bank Nederl. 233 Lindeteves-Jacob 119 Amro Bank 45.00 Meneba - 307 Holl. Bank Unie 1773/* Muller Co 291 Nat.-Nederlanden 437'A gb Chem. F. Naarden 359 Ned. Midd.st. B. - 82.50 Ned. Dagbl. Unie 175 b R.V.S Ned. Kabelfabr. 277 gl 190.00 Ned. Sch. Mij 74' A 156.80 Van Nelle 241 71.50 Nijverd. Ten Cate 75 90.50 Oranjeboom Bier 230 414.00 Overz. Gas 84.00 Albert Heijn William Pnnt 194 Alg. Norit 163.00 Rijn-Schelde 161 Amstel Brouwerij 317 Sch. Expl. Mij 135 gb Amsterd. Ballast 2951 Scholten Honig 85.20 Amsterd. Droogd. Schuttersveld 116 b Bensdorp 390 Smit. Transform. 203'/, Van Berkel 184 Spaamestad 600 474 Stokvis Zn. 100 gb Blaauwhoed 363 Technische Unie 261 Bredero 92 Texoprint 83'/, Brocades-Stheem 652 Thom. en Drijver 79.90 Bühr.-Tetterode 497 Ver. Glasfabr. Bijenkorf Ver. Machinefabr. 116 Centr. Suiker Mij 295 Vredest. Rubber exd. Curag. Handel Mij Wessanen 399 190.50 Wilt. Fijen.-B. 159'/* Erdal 390 Wyers 3983/* 275 gl Zwanenberg-Org. 165.00 4 nov. 7 nov. 4 nov. 7 nov. Atch. Topeka Baltimore Can. Pacific Illinois Cent N.Y. Centr. Pennsylvania South Pac. Union Pac. Allied Chem. A.C.F. Ind. Am. Can. Am. Smelting Am. T. and T. Am. Tobacco Anaconda Beth. Steel Boeing Chrysler City Bank Cons. Edison Dougl. Aircr. Dup. de Nem. Eastm. Kodak Gen. Electr. Gen. Motors Goodyear T. 29 28'A 481/, 673/* 644/* 50V* 29Vs 37V» 34'A 50'/s 39'/* 59 55V* 323/* exd. 773/8 30% exd. 57'/8 exd. 33'/* 541/2 333/8 35 157Va 121 97 72»/» 49 293/s 27 48V* 68'/j 64 50 29'/* 37'/* 34!'/2 50'/, 40 58V* 553/* 323/s 7744 30'/s 56:/s 32'Va exd. 543/8 33'/e 34% 158'A 119 953/* 72Vs 483/* Amer. Motors Int. Harvester Int. Nickel Int. T. and T. Kennecott Mont. Ward Radio Corp. Republic St. Royal Dutch Sears Roeb. Shell Oil Soc. Vacum Stand. Br. Stand. Oil N.J. Studebaker Texaco Un. Aircraft Un. Corp. Un. Fruit Us. Rlbber Us. Steel Westingh. Woolworth Ford K.L.M 8'/s 36Vs 773/* 69 35'/, 22'A 46 7 s 36% 37'/* 49 67 473/* 34''s 68'/* exd. 333/* 741/2 68' A 8s/s 28'A 43''/2 38' 8 493/8 19'/» 411/2 97'/, 8V. 36'/* 773/1 69' '2 35'/» 22'A 473/» 363/8 37 4 8'A 67' 2 47'A 35'/* 67»/, 327» 73s/, 703 8'/* 28'/, 433/8 38' 49 193/1 41'/* 90'/* Met een zeer kalme handel heeft Wall Street de nieuwe week ingezet. De markt nam een wat voorzichtige houding aan in verband met de verkiezingen, die vandaag worden gehouden. Ook speelde de a.s. ope ratie van president Johnson nog een rol. General Motors moest een kwart dollar prijsgeven. Het concern heeft gisteren zijn fiat gehecht aan een slotdividend van 1.50 dollar per aandeel voor 1966. Het totale GM-dividend wordt hiermee 4.55 dollar. Van de 1408 verhandelde fondsen waren er 620 hoger en 537 lager. De omzet daalde van 6.54 miljoen shares tot 6.13 miljoen. De Dow Jones indices: industrie 802.22 2.84), sporen 198.74 0.92) en openbare nutsbedrijven 137.24 0.30). De minister van Justitie heeft aan de hoofden van plaatselijke politie laten we ten dat het verblijf van buitenlandse werknemers niet in alle gevallen wegens het vervallen van de werkvergunning be hoeft te worden beëindigd. Het verblijf van deze werknemers wordt namelijk geacht te zijn aanvaard voor zo lang zij over voldoende middelen beschik ken ter bestrijding van de kosten van le vensonderhoud en van de kosten voor de terugreis naar het land van herkomst. Nadere voorschriften zullen bij de in werkingtreding van de nieuwe vreemde lingenwet worden gegeven. Wessafic S.A. te Nantes, de kalver- melkindustrie waarin Wessanen's Konink lijke Fabrieken N.V. te Wormerveer en de compagnie Franco-Indochinoise te Pa rijs ieder voor 50 pet. participeren, heeft besloten haar aandelenkapitaal van frs. 2.000.000 uit te breiden tot frs. 3.500.000- Beide participanten zullen voor de helft in deze uitbreiding deelnemen. Aanleiding tot deze kapitaaluitbreiding vormen de toename van de omzet van kalvermelk sinds de oprichting van Wes safic S.A. in 1961 en de noodzaak de pakhuisruimte aan de gestegen produktie aan te passen.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 19