Duitse Starfighter-piloten oefenen in ons land msasf i Boete voor man, die agenten „stelletje gekken" noemde vervelend maagzuur Katholiek Vakverbond wil terug naar kabinet-Cals en bondig UITNO-1 DIGING M Agenda voor Haarlei uw matras Bonthandelaar overvallen Bijna drieduizend woningen meer in negen maanden Doden in het verkeer neem natuur-grijze Maar informateur Beel zal die weg waarschijnlijk niet opgaan Weer een bejaarde vrouw overvallen Kwik daalt weer Antwerpse aanval op Nederland Haarlems matrassenhuis lekker lopen lekker lopen DINSDAG 8 NOVEMBER 196 6 2 Kerkelijk nieuws In Valkenburg Sigaretten uit Nederland in beslag genomen TOONZALEN DIJKSTRA LAMPEN i. Haarlem Huizing Velsen-IJ muiden Beverwijk Over Deltacongres In het luchtmacht-watersporleen- trum op de Vinkeveense Plassen krijgen tien Duitse Starfignter- piloten een opleiding om zich zelf te redden tijdens ongelukken op zee. De opleiding valt onder de af deling vliegveiligheidsoefen- en testcentrum van de Koninklijke Luchtmacht. De bovenste foto toont hoe de piloten stuk voor stuk over een afstand van ongeveer vijf- 1 tig meter in het water springen. Na ongeveer twintig minuten, wgnneer de piloot vertrouwd is geraakt met het reddingssysteem, wordt hij door de helikopter uit het water opgevist (onder). Na vijfhonderd meter wordt hij weer gedropt. Hij moet verder naar de wal zwemmen. •Nf-V (Van onze correspondent) GRONINGEN. Twee forse mannen, elk met een nylon kous over het hoofd, hebben zaterdagnacht de 51-jarige bont handelaar G. W. H. Ziemann uit Gronin gen in zijn woning ernstig mishandeld. Ze verdwenen met een bedrag van 1300, de bonthandelaar hevig bloedend achter latend. De heer Ziemann was alleen thuis. In september 1966 zijn volgens gege vens van het C.B.S. 10.881 nieuwe wo ningen gereedgekomen. In september 1964 werden 10.622 woningen opgeleverd. In de jaren 1960 t.m. 1964 kwamen in de maand september gemiddeld 7.707 wonin gen gereed. Het aantal in de eerste negen maanden van 1966 ge reedgekomen woningen be draagt 81.933, tegen 79.037 in de overeen komstige periode van 1965. Gemiddeld in de overeenkomstige perioden van de ja ren 1960 t.m. 1964 kwamen 57.882 wonin gen gereed. Bill (Van onze correspondent) DEN HAAG Een 24-jarige Haagse graficus, die voor de politierechter te rechtstond wegens belediging van enige politiemannen vertelde gisteren dat hij op zaterdagmiddag 16 juni met zijn ver loofde nietsvermoedend had gewandeld op het Plein, toen hij plotseling een po litieauto in volle vaart over het trottoir op zich toe zag rijden. Hij was zo vreselijk geschrokken dat hij de inzittende politiemannen luidkeels had uitgemaakt voor een „stelletje gek ken", waarbij hij het internationale ge baar met de wijsvinger naar het voor hoofd had gemaakt. De bemanning van de politie-auto maakte jacht op een aantal demonstran ten tegen de Amerikaanse Vietnampoli- tiek, maar de jonge graficus had van de demonstranten niets gemerkt en was op het politie-optreden totaal niet verdacht geweest. Toen de politie-auto even later weer in zijn buurt kwam riep de nog steeds zeer verontwaardigde jongeman weer iets over gekken en idioten. Hij werd daarop met onzachte hand in de auto gezet en meegenomen naar het politiebu reau aan de Jan Hendrikstraat. De officier van justitie, mr. Maan, eis te dat de graficus wegens belediging van ambtenaren in functie zou worden veroordeeld tot zestig gulden boete. De verdediger vond dat de zaak allang quitte was, want in het politiebureau was de verdachte door de politiemannen tegen de grond geslagen, gestomt en getrapt. ADVERTENTIE te dun of versleten laat het ons even weten prijsopgave aan huis 's morgens 9 uur gehaald 's avonds 6 uur thuis. h. de graaff grote houtstraat 103 haarlem. telefoon 11485 profiteer van onze inruilactie 10.— tot 25.— voor uw oude spiraal of ledikant. De politierechter mr. Gieben wees er op, dat het beledigen van ambtenaren in de rechtmatige uitoefening van hun be diening een ernstige zaak is, vooral als het gaat tegen de politie, die juist de steun van het publiek nodig heeft om haar taak te kunnen verrichten. Hij ver oordeelde de graficus tot een boete van vijftig gulden. De driejarige Marietje Verbeek uit Ileeze is gistermiddag in haar woonplaats onder een auto gekomen en daarbij dus danig gewond geraakt dat ze enige tijd later in het ziekenhuis te Geldrop over leed. Het kind was spelenderwijs onder de wielen van een bakkersbestelwagen ge raakt zonder dat de bestuurder dit merk te. Een 25-jarige inwoner uit Swolgen (L) is in de nacht van zondag op maandag met zijn auto tegen een boom gereden, ver volgens over de weg geschoven en daar na tegen een boom aan de andere zijde van de weg gebotst. Zijn 22-jarige passa gier, de heer Martens, eveneens uit Swolgen, was op slag dood. De 75-jarige heer M. van Essen uit Barneveld is gistermiddag bij een ver keersongeval om het leven gekomen. Hij kwam per bromfiets een uitrit naar de Wesselsweg uitrijden en werd toen aan- gerenden door een personenauto. Hij was op slag dood. Ned. Herv. Kerk Benoemd tot eathecheet te 's-Graven- hage-Loosduinen (voor de Hervormd-Ge reformeerden) Ds. A. Gooyer te Delft. Bedankt voor Steggerda D. J. J. Wolt huis te Zuidbroek; - voor Strijen (vac. C. Boogaard) N. Kleermaker te Rotterdam. Geref. Kerken Beroepen te Boskoop (vac. G. Vesseur) en te Nijverdal (vac. D. Kloppenburg) N. H. Heiner te Klazienaveen; - te Meer kerk G. J. Grafe te Zuid-Beijerland. Bedankt voor Kampen (4e pred. pl.) D. J. Modderaar te Voorschoten. ADVERTENTIE Stop met slikken van middelen die u geen blijvende verlichting geven. Vraag de apotheker of drogist NORAC. Niets anders. NORAC brengt het maagzuur in gezond evenwicht. Wees goed voor uzelfen uw maag) Norac is 'n NORIT produkt (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Informateur Beel heeft gisteren achtereenvolgens gesprekken ge had met de fractievoorzitter van de K.V.P; drs. Schmelzer, van de P.v.d.A; drs. Nederhorst, en van de V.V.D; mr. Toxopeus. Vanmorgen ontving hij achter eenvolgens de fractievoorzitters van de A.R.P. en de C.H.U.; de heren Roolvink en Beernink. De informateur is nog bezig met zijn oriënterende werk. Hij ontvangt van de fractievoorzitters nauwkeurige uiteenzet tingen over de verschillende stamdpun- ten. Gezien de snelheid die de informa- Gistermiddag is een 75-jarige vrouw, die met haar hondje liep te wandelen door het rotspark in Valkenburg, aange vallen door een jongeman. Hij viel de vrouw van achteren aan en verlangde van haar ontuchtige handelingen. Toen de vrouw om hulp schreeuwde, hield hij met zijn hand haar mond dicht en tracht te haar in het struikgewas te sleuren. Een vijftienjarige jongen, die uit de vertede overval zag gebeuren, riep even eens om hulp. Daarop nam de overvaller de vlucht. De politie, die onmiddellijk een uitge breid onderzoek heeft ingesteld, vermoedt dat de overvaller dezelfde is. die vorige week donderdag in de Lourdesgrot te Valkenburg een 78-jarige vrouw naar de keel greep en er met haar handtasje van door ging. De Westduitse douane in Konstanz aan de Zwitserse grens heeft een in Zwitser land thuishorende vrachtauto met zes mil joen sigaretten uit Nederland aangehou den en de lading voorlopig in beslag geno men. De sigaretten zouden illegaal de Bondsrepubliek zijn ingevoerd en bestemd zijn voor Italië. De twee inzittenden van de auto namen de vlucht naar Zwitserland, maar werden daar aangehouden. teur volgens zijn opdracht bij zijn werk moet betrachten, neemt men aan dat hij voorlopig zal pogen het mislukte werk stuk van formateur Schmelzer te vol tooien. Het is moeilijk voor te stellen dat hij zal streven naar een terugkeer van het kabinet-Cals, ook niet nu het Nederlands Katholiek Vakverbond zich daarover po sitief heeft uitgesproken. In „Ruim Zicht", het orgaan van het N.K.V. wordt betoogd dat de K.V.P op de komende partijraad geen onduidelijk heid zal laten bestaan over de laatste da gen van de formatie-Schmelzer en dat zij weerlegt, dat de weigering van dr. Veld kamp gebaseerd was op een ambitie voor het premierschap. „Prof. Beel weet ongetwijfeld hoe de kaarten liggen. Het moet hem ook duidelijk zijn, dat slechts één oplossing op korte termijn rest, een oplossing in het belang van het land: te rug naar het kabinet-Cals". Volgens het N.K.V. is tussen de heren Schmelzer en Veldkamp een eventueel premierschap niet eens ter sprake ge komen. Het N.K.V. meent dat minister Veldkamp geen andere keus had dan te weigeren, omdat hij in het interim kabinet als minister van Social» Zaken een sterk team om zich heen wilde heb ben, gezien de vele urgente problemen die om een oplossing vragen. „Maar", aldus „Ruim Zicht", „daaraan ontbrak het in de conceptie-Schmelzer". Dat een interimkabinet alleen maar de verkiezingen behoeft voor te bereiden is volgens het N.K.V. onzin. Het N.K.V. gelooft, dat met een wat sterkere opstel ling een interimkabinet met de heer Schmelzer aan het hoofd het wel geduren de vier maanden had kunnen uithouden. „Maar kennelijk", zo voegt „Ruim Zicht" hieraan toe, „heeft de heer Schmelzer deze verantwoordelijkheid na intensief beraad niet aangedurfd." Het blad noemt het terecht, dat dr. Veld kamp daarna twijfelde aan de regeer kracht van het kabinet dat de heer Schmelzer voorstond en daaruit de con sequenties trok. ADVERTENTIE Reumatische pijnen TOGAL HELPT Griep TOGAL HELPT Migraine TOGAL HELPT Menstruatiepijn TOGAL HELPT Verkouden TOGAL HELPT Hoofdpijn TOGAL HELPT Spit TOGAL HELPT Prof. Guilhou overleden. Op zeventigjari ge leeftijd is in Parijs overleden prof. Etienne Guilhoe. De overledene is direc teur geweest van Maison Descartes (In- stitut Frangais) m Amsterdam en cul tureel ambassaderaad van de Franse ambassade hier te lande. Prof. Guilhou was bijzonder hoogleraar vanwege het genootschap Nederland-Frankrijk. „Akti" naar de sloper. Het Griekse s.s. „Akti" van 1779 brt., dat ruim een jaar geleden met een brand in de lading vis meel de Nieuwe Waterweg binnenliep en daarna in de Elbehaven aan de grond werd gezet, is maandagmorgen door drie slepers naar de sloperij Simons aan de Feijenoorddijk gebracht. Oneerlijke muziekminnaar. Een verzame ling van 150 kostbare langspeelplaten, een draagbare radio en een bandre corder trof de politie in Utrecht aan bij een 25-jarige jongeman, die een goede klant was van een grote muziek handel in Utrecht. Buiten de platen die hij betaalde nam hij ook steeds andere zonder betaling mee, evenals de radio en de bandrecorder. De totale waarde van het gestolene is ongeveer 3.000,-. ADVERTENTIE RUIME KEUZE IN KLASSIEK EN MODERN SPAARNE 65 HAARLEM, tel. 18580 (t.g.o. Ged. O. Gracht) VRIJE TOEGANG - LEVERING VIA OE HANDEL Geopend van half negen tot half zes, óók zaterdags >AWVWWWWWWVWVWVVWWWWVV»WA#WVWVl. ■XAAAAAAAAMWWWWWUVMAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA Het K.N.M.I. deelt mee: Een groot gedeelte van Europa wordt thans bedekt door een hogedrukgebied, waarvan de kern boven Zuid-Rusland ligt. In dit hogedrukgebied komt op vele plaat sen mist voor. Een oude depressie ligt met haar kern boven Zuid-Spanje. Een regen zone strekt zich van deze depressiekern over Spanje en West-Frankrijk naar Enge land uit en vandaar over de Noordzee naar Scandinavië. Deze regenzone verandert nauwelijks van plaats. Een oceaanfront, dat Ierland en Schotland heeft bereikt, dringt langzaam in de richting van Engeland op. In ons land blijft bij dit alles een zwakke tot matige zuidoostelijke wind waaien, welke tamelijk droge lucht blijft aanvoe ren. De regenkansen zijn daarom nog niet groot. De temperatuur zal echter een paar graden lager worden. WERKRAPPORTEN Concertgebouw, vandaag 20 u.: Concert onder auspiciën van de Nederlandse Fede ratie van Christelijke Muziekbonden. Minerva Theater, vandaag 20.15 uur: „Langs West-Afrika naar Ghana" door mr. A. L. Hustinx (Wereldreizigersserie). BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „De mensheid in verval", 18 j. Frans Hals, vandaag 20 uur en woensdag 19 en 21.15 uur: „Psycho", 18 jaar. Lido. 14 en 20 u.: „Battle of the Bulge", 14 jaar. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Africa Addio" 18 jaarr Minerva, woensdag 14.30 uur: „Zoetwa termatrozen", a.l.; woensdag 20.15 uur: „Pantserkruiser Potemkin", Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Rififi in Parijs", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Meisjes zonder kamers", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Darling", 18 jaar. ADVERTENTIE Speciaalzaak voor prettige schoenen Haarlem, Kruisweg 42 Tel 12637 Ook Forma Natura TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 10-17 uur. Zondags van 13-17 uur. Prentenkabinet: Expositie van werk van zondagsschilders. Van 12 november tot 19 december. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur; zondag van 14 tot 17 uur. In 't Goede Uur, (Nieuwe Kerksplein): Expositie van tekeningen van Cor Dick Dagelijks van 10-18 uur en 20-22 uur. Zondag van 14-17 uur en 20-22 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19e en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve zondag: van 13 tot 16 uur. Expositie van etsen van Rembrandt. Museum Van Looy (Kamperlaan): Ex positie van leden van Kunst Zij Ons Doel. Dagelijks van 10 tot 17 uur; op zon- en feestdagen van 14 tot 17 uur. Tot 13 no vember. Woonhuis Jacobus van Looy (KI. Hout weg): geopend op donderdag van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur; op zon en feestdagen van 14 tot 17 uur. DIVERSEN Poppentheater Merlijn, woensdag 14.30 uur: „De Apebroodboom". DINSDAG 8 NOVEMBER City, 20 u.: „Elmondo Cane 2". Stadsschouwburg 20 uur: Toneelgroep Centrum met „Het moeizame liefdeleven van Attila Galop" voor Kunstkring „Voor Allen". Galerie „De Kastanjeloot", Wüstelaan 32: Santpoort-Zuid: Expositie aquarellen en tekeningen van Rie van Goor. De tentoon stelling duurt tot 14 november en is da gelijks open van 10 tot 18 u. en 's avonds (behalve zondag) van 19 tot 21 u.; zondag van 13 tot 17 u. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. WOENSDAG 9 NOVEMBER City, 20 uur: „Mondo Cane 2". Raadhuis Velsen, 19.30 uur: Openbare vergadering van de gemeenteraad. ADVERTENTIE Speciaalzaak voor prettige schoenen Haarlem, Kruisweg 42 Tel 12637 Ook Forma Natura DINSDAG 8 NOVEMBER Kennemer Theater, 19.30 u.: „The Sound of Music". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Veel liefs uit Moskou". WOENSDAG 9 NOVEMBER Kennemer Theater, 19.30 u.: „The Sound of Music". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Veel liefs uit Moskou". Galerie Boumans, Breestraat 122, ten toonstelling schilderijen en gouaches door Henk Willems; geopend van 9-12.30 uur en 13.30-18 uur. De Antwerpse wethouder Leon Delwaide heeft verklaard dat Nederland het Bene- lux-verdrag zowel naar de letter als naar de geest volkomen negeert. Naar aanlei ding van vragen over het onlangs in Mid delburg gehouden Deltacongres zei Del waide in de gemeenteraad: „Het is duidelijk dat Rotterdam niet graag ziet dat Antwerpen zich tot een handels haven ontwikkelt voordat het zelf het ver zadigingspunt heeft bereikt. Rotterdam kan de zon niet in andermans water zien schijnen. Om kort te gaan: de toekomst van het Scheldebekken werd in Middel burg alleen uit het oogpunt van Neder land behandeld, waarbij de Belgische be langen geheel terzijde werden geschoven". Maximum- en minimum U> c temperaturen binnen- en buitenland wind- richti max. temp. min. temp. Den Helder zw. bew. z 15 9 Ypenburg zw. bew. verand. 16 7 Vlissingen geh. bew. zo 14 10 Eelde zw. bew. zo 15 6 De Bilt geh. bew. ozo 16 6 Twente zw. bew. windst. 17 4 Eindhoven zw. bew. zo 19 6 Z.-Limburg zw. bew. z 19 4 Helsinki geh. bew. zzw 8 5 Stockholm geh. bew. z 7 5 Oslo motregen windst. 6 5 Kopenhagen mist zo 10 6 Aberdeen half bew. w 5 Londen regen zo 16 9 Amsterdam geh. bew. zo 15 9 Brussel zw. bew. z 17 9 Luxemburg zw. bew. O 12 4 Parijs geh. bew. 0 18 9 Bordeaux geh. bew. no 16 12 Grenoble licht bew. windst. 17 3 Nice licht bew. nnw 19 10 Berlijn mist ozo 14 3 Frankfort mist zo 14 0 München mist windst. 15 -2 Zürich mist nnw 14 -2 Benève mist zzw 10 1 Locarno onbewolkt O 12 -1 Wenen motregen zo 11 7 Innsbruck licht bew. windst. 13 -1 Belgrado onbewolkt zzo 17 6 Athene onbewolkt nnw 22 16 Rome onbewolkt O 21 6 Barcelona geh. bew. O 20 16 Madrid regen n 11 9 Mallorca zw. bew. windst. 24 15 Lissabon onbewolkt n 16 9 Woensdag 9 november Zon op 7.48 uur; onder 16.59 uur. Maan op 3.09 uur; onder 15.57 uur. Maanstanden Nieuwe maan 12 november 15.27 uur Eerste kwartier 20 november 1.21 uur Volle maan28 november 3.41 uur Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 8 november Hoog water 11.56 uur en uur. Laag water 7.24 uur en 19.48 uur. Woensdag 9 november Hoog water 0.28 uur en 12.58 uur. Laag water 8.39 uur en 20.56 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2