BINNEN VIJF MINUTEN TWEE MAN NAAR HET ZIEKENHUIS Schandalig voetbalgevecht tussen Servette en Sparta Go Ahead uitgeschakeld voor de intertoto-beker DOS moest na rust het hoofd buigen voor W. Bromwich (5-2) Rik van Looy in nieuwe wielerploeg Damesteam die Raeckse kwam tegen Molenwiek tot zege (3-1) iets voor zo fiets! Atletico Madrid bouwde illegaal een nieuw modern stadion op mooiste plekje van de Spaanse hoofdstad Wie is baas in Madrid Buitendijk gebroken been Ter Horst hoofdwond Flamingo's tegen Agon Herkamp tussen Wim de Jong en Ton Sybrands 1 Kiev Dynamo ook bekerwinnaar Herenploeg van VCIJ verloor in de Zaan DONDERDAG 10 NOVEMBER 1966 23 (Van orj;e speciale verslaggever) 'n geschenk voor vader? Deining Het stadion De wedstrijd ServetteSparta voor de Europacup 2 is een van de grootste voetbaldrama's geworden van de laatste tijd. Hierbij vergeleken was NederlandTsjechoslowakije nog een gezapig wedstrijdje. Binnen vijf mi nuten hadden de Rotterdammers twee spelers verloren: Ter Horst (zware hoofdwond) en Buitendijk (een gebro ken been). Met negen man heeft Sparta de wedstrijd vrijwel uitge speeld. Even voor het einde kwam Ter Horst nog terug met een verband om het hoofd. Met negen man heeft- Sparta de nederlaag tot 20 beperkt weten te houden. Het is hierbij niet altijd zachtzinnig toegegaan. Tegen het einde laaide de strijd weer zo hoog op dat de Zwitser Heuri het veld uit werd gestuurd omdat hij Doesburg in de onderbuik trapte en ook Vermolen heeft nog een openbare waarschuwing gekregen van de Ita liaanse scheidsrechter Francescon, die zich uitstekend heeft geweerd. Francescon blies onder een afgrijselijk tumult af. Enkele minuten te vroeg. Wie zal het hem kwalijk hebben genomen? Er was niet meer normaal te voetballen. Charlie Bosveld stond met het schuirq op de lippen tegenover Bela Guttmann. Een reserve-speler wilde op de vuist met Bouman. Het publiek slingerde de scheids- recnter en de Rotterdamse spelers de ij- selijkste verwensingen naar het hoofd. In de kleedkamer van Sparta woedde de oorlog na. De spelers zagen wit van woe de en moeheid. De Rotterdamse trainer Wil Coever gaf Vermolen een uitbran der: had je rustig gehouden, nu ben ik misschien de volgende week nog een man kwijt. Midden in de opwinding kwam be stuurslid Aarse de kleedkamer binnen. Ook wit nerveus. „Ik ben even aan de overkant geweest. De Zwitsers gingen ver schrikkelijk tegen de scheidsrechter te keer. Ik heb hem bedankt en gefelici teerd met de leiding. En terwijl ik dat deed, schreeuwde een bestuurslid van Servette „we komen niet naar Rotter dam, we willen niet meer tegen jullie voetballen." Jammer „Jammer", zei Bosveld. „Ik had graag die Bela Guttmann de bril van zijn neus geslagen." „Kalm Charlie" werd er ge roepen. Meteen bemoeiden zich weer an deren er mee. „Hebben jullie gezien hoe Guttmann Buitendijk in zijn zij stond te trappen, terwijl de jongen met een ge broken been op de grond lag?. Ik had hem graag. „En hebben jullie niet gehoord wat hij allemaal tegen Coerver geschreeuwd heeft? Schweinhund heeft hij geroepen". Wie weinig zei, was de back Ter Horst, die van deze voetbaloorlog het eerste slachtoffer werd. Zijn hoofd helemaal in verband, waaruit zijn rechteroog tevoor schijn kwam, dik opgezwollen als na een bokswedstrijd. Maar ook Ter Horst kwam los. „Eerst wilde ik hier geholpen wor den, maar dat mocht niet. Ik moest met Buitendijk naar het ziekenhuis. Daar heb ben ze me laten wachten, wachten en toen ik dan eindelijk geholpen was, wilden ze me niet laten gaan. Toen heb ik zelf een laxi besteld en ben hier naar toe gereden. Ter Horst was van mening, dat ook de (Van onze basketbalmedewerker) Ook voor het komende weekeinde staat er in de basketbalcompetitie voor het Haarlemse Flamingo's een thuiswed strijd op het programma. De mannen van Janbroers treden zaterdagavond aan tegen het Amsterdamse Agon. Hoewel Flamingo's normaal gesproken deze te genstander moet kunnen kloppen, zal het toch verschil maken of schappert (bles sure) en Kroder (als militair in Duits land) van de partij zullen zijn. Agon is n.l. een tegenstander die be slist niet onderschat mag worden. Op zaterdagavond krijgen de HOC-dames be zoek van het dit jaar in de eredivisie debuterende BOB. Een goede gelegen heid voor de Haarlemse meisjes om door een ruime zege het zelfvertrouwen wat bij te spijkeren. De Exercitia-ploeg moet het tegen ASVIJ opnemen en heeft hier een kans de tweede zege te beha len. Op vrijdagavond staan er twee wed strijden in de rayonklassen in het Haar lemse programma. De damesploeg van Spetters zal tegen Amstelveen-Zapad niet opgewassen blijken. Bij de heren zal Ty phoons in de derby tegen HOC de sterk ste blijken. Het volledige programma luidt: Donderdagavond: Dames: 7 uur: White Stars 3 - Lions; 8 uur: Akrides - Exeerci- tia; Spetters 3 - HOC 4. Heren: 7 uur: HOC 3 - Typhoons 3; 9.15 uur: Schoten 2 Lions; Typhoons 4 - White Stars 2. Vrijdagavond: Dames: 8 uur: rayon kl. Spetters-Amstelveen; Exercitia 2 - Sea Devils; Heren: 7 uur: Flamingo's 3 - Haarlem Cardinals 2; Exercitia 3 - ETO; 9.15 uur: Flamingo's 2 - White Stars; rayonkl: Typhoons - HOC. Zaterdagavond: 7.30 uur: dames eredi visie: HOC - BOB; heren eerste klasse: 7.30 uur: Exercitia - ASVIJ. Heren ere divisie: 8.45 uur: Flamingo's - AGON. Bij ServetteSparta ging het er hard aan toe. Het eerste slachtoffer was de Spartaan Buitendijk, die met een gebroken been in het ziekenhuis moest worden opgenomen. openbare waarschuwing op te lopen, toen hij te onbesuisd naar zijn grote kwel geest Piquet uithaalde. doktoren van het ziekenhuis in het com plotwaren om Servette te laten winnen. Het was een compleet gekkenhuis. Een ongeluk En dat hele voetbaldrama om wat wij toch nog steeds blijven zien als een nood lottig ongeluk. Rechtsback Ter Horst had de opdracht van zijn trainer om links buiten Schindelholz als een van de ge vaarlijkste mensen van Servette te dek ken. Na enige minuten werd Schindel holz de bal reeds toegespeeld. Ter Horst snelde toe, maakte een omlaagkoppende beweging, terwijl de Zwitser de schoen omhoog bracht en de Spartaan stortte bloedend ter aarde. Naast het rechteroog een gapende wond. Ondersteund door de masseur en de trainer moest hij het veld verlaten. De wedstrijd ging verder. Nog geen minuut later ging de bal weer naar Schindelholz. De kleine Buitendijk storm de op hem af met vooruitgestoken been en waarschijnlijk revanche-gedachten in het hoofd. De Zwitser maakte tegelijker tijd een trappende beweging en de tweede Spartaan stortte ter aarde. De klap van het been dat brak was op de tribune te horen. Het volgend ogenblik een complete vechtpartij van Rotterdammers en Zwit sers en hierin moet dan volgens verkla ringen van de Rotterdammers ook Bela Guttmann zich op een weinig fraaie wijze hebben gemengd. Hoe de Italiaanse scheidsrechter Francescon het klaar speelde weten we niet maar de wedstrijd ging verder. Sparta met negen man om dat in een wedstrijd voor de Europacup geen invallers zijn toegestaan. Het had er alle schijn van dat Sparta tegen zo'n overmacht een zware neder laag tegemoet ging. Coerver moest naar Laseroms schreeuwen dat hij zich kalm moest houden, maar de oorlog dreigde meteen weer op te vlammen toen Bouman door Mocollin tegen de grond werd ge werkt en met zijn handen naar zijn hoofd greep. De spelers van Servette waren ken nelijk ook de kluts kwijt. Want in plaats van dat heel Sparta in de verdediging ging, kwamen er nog aanvallen. Vooral Bosveld speelde tegen de geweldige over macht van de Zwitsers een sublieme par tij. Het eerste doelpunt van de Zwitsers kwam na 23 minuten van de man die noodlottigerwijs ook de twee Spartanen had uitgeschakeld. Schindelholz wervelde door de verdediging en gaf een voor Does burg onhoudbare schuiver, 1-0, Maar Sparta was er verre van onder de indruk. De rood-witte Rotterdammers klemden de kaken nog iets harder op elkaar en bouwden een afweerfront op, waarop de Zwitsers zich telkenmale stuk liepen. Bal achter geweest? De tweede helft was vier minuten oud, toen Servette met 2-0 kwam voor te staan. Rechtsbuiten Nemeth gaf een voorzet langs de gehele verdediging van Sparta. De bal kwam weer bij Schindelholz en hij maakte ook de tweede goal, 2-0. Voor dat de voorzet kwam stond echter Ben zon met de armen omhoog en na afloop verklaarde hij, dat de Hongaar de bal achter de outlijn vandaan had gehaald. De grensrechter protesteerde echter niet en het doelpunt stond op het bord. Met bijna nog 40 minuten te spelen stond Sparta opnieuw tegenover een drei gende catastrofe, die echter wederom uitbleef. We zagen hoe de scheidsrechter Heuri van de Zwitsers opschreef voor her haaldelijk zwaar attaqueren van Bos veld. Even later ging de wijsvinger van de scheidsrechter vermanend omhoog te gen Laseroms. Maar voorlopig bleef het hierbij en waar Servette alsmaar niet in slaagde, de Spartanen op te rollen, leek het of de vulkaan toch nog geleidelijk zou uit doven. Maar achter de zijlijn op het bankje van Servette was men met een 2-0 over winning niet tevreden. Guttman wilde met schitterende cijfers naar Rotterdam gaan en zo kwam het tot een laatste uitbarsting toen de Zwitsers probeerden een derde doelpunt te forceren. Eerst schopte Makay tegen Doesburg op, maar toen even later Heuri nog eens hetzelfde deed werd er meteen opnieuw gevochten en Heuri het veld uit gestuurd. Op het zelfde ogenblik kwam Ter Horst terug, die nog enkele minuten op de rechter vleugel meedraafde. En in die laatste mi nuten zag Vermolen nog kans om een (Van onze dammedewerker) De door gelijke aankomst van W. de Jong, W. v. d. Sluis en Ton Sybrands noodzakelijk geworden herkamp om de Noordhollandse damtitel is op 8 november in Amsterdam begonnen. W. de Jong en W. v.d. Sluis bekampten elkaar in een fraaie positiepartij, welke in een punten verdeling resulteerde. Maandag 14 november zal W, de Jong aantreden tegen Ton Sybrands. Deze partij wordt gespeeld in het clublokaal van de H.D.C., bovenzaal „Die Raeckse", aan vang 19 uur. Op eervolle wijze is Go Ahead uit de intertotoeompetitie verdwenen. De De- ventenaren, die in Bratislava een 3-0 ne derlaag leden, hebben het op eigen ter rein Inter Bratislava zeer moeilijk ge maakt. De 3-1 overwinning was voor Go Ahead echter niet voldoende om zich naast het Haagse ADO, als tweede Ne derlandse vertegenwoordiger voor de hal ve finales te plaatsen. Het was jammer dat direct na het doel punt van Kattestaart in de 63e minuut, waardoor de stand 2-0 werd, de Deven ter doelman Van Zoghei uitgleed, toen aanvoerder Bubernick uit de middencir kel een wanhoopsschot afvuurde, dat net over de op de grond liggende Van Zoghei in het doel stuitte. Wel bracht invaller Schneider in de 67e minuut de stand op 3-1, maar verder kwam de thuisclub niet. Go Ahead speelde sterk aanvallend en gaf, mede door het goede werk van de DOS heeft gisteravond in Birmingham de tweede wedstrijd uit de tweede ronde van het voetbaltoernooi om de Jaarbeurs- stedenbeker tegen West Bromwich Albion met 5-2 verloren. De eerste wedstrijd, in Utrecht gespeeld, eindigde in een 1-1 ge lijkspel, zodat West Bromwich Albion zich voor de volgende ronde kwalificeer de. De eerste helft hebben de Utrechters voortreffelijk partij gegeven. Bij de rust leidde Wést Bromwich, tot duidelijk on genoegen van de 13.000 toeschouwers, slechts met 1-0. Na de hervatting bleek echter dat de Nederlanders te veel van hun kracht gevergd hadden. De DOS-de- fensie kon de Engelse aanvallers niet meer tot staan brengen en regelmatig werd de score opgevoerd. Een handsbal van Eddie Achterberg in het strafschopgebied werd in de 12e mi nuut aanleiding van het eerste Engelse doelpunt. Rechtsbuiten Tony Brown, bij zonder actief, maakte geen fopt en scoor de beheerst. De Nederlanders lieten zich niet ont moedigen en vooral doelman Hoogeveen en de verdedigers Aarts, Plageman en De Weerd speelden in die fase een voor treffelijke wedstrijd. Te veel moest het accent op de verdediging gelegd worden, waardoor de schakelspelers De Vroet en Achterberg de aanval maar weinig steun konden bieden. Desondanks was er voor rust zeker geen sprake van een eenzijdi ge wedstrijd. Na de hervatting veranderde het beeld geheel. Uit een vrije trap van Astle kon linksbuiten Clark al snel met een kopbal scoren (2-0). Even kwam er nog hoop in de Utrechtse gelederen. Dat gebeurde in de dertiende minuut van de tweede helft, toen De Vroet van dichtbij doelpuntte (2-1). Het Engelse offensief dat volgde kon niet zonder gevolgen blijven. Nadat Brown het Engelse overwicht in een doelpunt had uitgedrukt (3-1) en Astle de lat had geraakt bracht Kay na een snel le aanval de stand op 4-1. De Kuiper had even later succes toen verdediger Fraser diens schot van richting verander de, waardoor doelman Potter kansloos was (4-2). De wedstrijd was op dat mo ment echter al duidelijk beslist. Twee minuten voor tijd completeerde Brown zijn hattrick (5-2), toen de Utrechtse ver- digers weifelden met ingrijpen. Slechts 2000 toeschouwers waren er woensdag in Turijn getuige van hoe Ju- ventus de eerste wedstrijd voor de twee de ronde van het voetbaltoernooi om de Jaarbeursstedenbeker tegen het Portuge se Setubal met 3-1 heeft gewonnen. Eintracht Frankfort heeft in de eerste wedstrijd van de tweede ronde het Deen se Hvidovre uit Kopenhagen een 5-1 ne derlaag toegebracht. buitenspelers Ressel en Adelaar, die ver terugkwamen om de vertragende acties van Inter te verbreken, de Tsjechen geen gelegenheid tot het uitvoeren van einde loze combinaties. Met moeite bleef Inter Bratislava overeind. De Tsjechen moes ten niet minder dan 26 hoekschoppen toe staan, terwijl zij er zelf maar drie moch ten nemen. De ongelukkigste speler was de Deven- ter-rechtsback Butter, die al in de zesde minuut na een botsing met zijn mede speler Ressel met een hoofdwond het veld moest verlaten. Kiev Dynamo heeft in Moskou Torpedo Moskou met 2-0 verslagen in de finale van het toernooi om de voetbalbeker van de Sovjet-Unie. Kiev is ook kampioen van Rusland en zal het volgend seizoen spelen in het toer nooi om de Europabeker voor lands kampioenen. Torpedo zal als finalist Rus land vertegenwoordigen in de strijd om de Europa Cup II. Een aanval van Go Ahead op het doel van Inter Bratislava. (Van onze sportredactie) Vanochtend is in Dieren de profploeg van Willem II-GazelIe bekend gemaakt. Deze nieuwe wielerformatie staat onder leiding van Ton Vissers. Een van de be langrijkste mannen van deze nieuwe ploeg, die van internationaal karakter is met o.a. vier Belgen en drie Britten, is Rik van Looy. De ploeg bestaat uit de Belgen Van Looy, Julien Steevens, Willy Derboven en Henry de Wolf en de Britten Hitchen, Drewel en West. De Nederlanders in de formatie z(jn Peter Post, Jo de Roo. Jan Fransen. Nico Lute, Maarten Breure, Jan Schroder, Jan Tummers en Karei Leyten. Er wordt nog onderhandeld met Ab Geldermans, Henk Cornelisse, Van Seggeien, Nieuwkamp, Ot- tenbros en de Belg Sercu. VOETBAL. In de Engelse eerste divisie is woensdagavond één voetbalwedstrijd gespeeld: Liverpool-Burnley 2-0. (Van onze volleybalmedewerker) De damesploegen van die Raeckse en het Zaanse Molenwiek speelden gister avond een op redelijk peil staande wed strijd zonder hoogtepunten. De Haarlem se volleybalsters bezaten in dit duel de juiste spelopvatting, zij trachten steeds aanvallend te spelen, terwijl de Zaanse gasten een minder riskante verdedigende partij speelden. Alleen de Molenwiek-da mes Nooy en Morst kwamen voor het net tot grote daden, terwijl bij die Raeckse alle dames profiteerden van de set ups van de spelverdeelsters Corry v. Eeden en Ineke Renes. De krachtsverhouding kwam in de eer ste sets goed tot zijn recht in de set- ADVERTENTIE (Van onze correspondent) Wie deelt er in Madrid de lakens uit, het gemeentebestuur of de voetbalclubs? Het is voor de noorderling een nogal vreemde vraag. Niet echter voor het ge meentebestuur, dat er voor waken moet, zich de touwtjes niet uit handen te laten nemen door de twee voetbalgrootmach ten in de Spaanse hoofdstad, Atletico de Madrid en Real Madrid. Dat de twee steenrijke verenigingen toch nog wel eens aan het langste eind trekken, is kortgeleden weer bewezen door het feit dat de kampioen van de Spaanse voet balliga, Atletico de Madrid, een groot nieuw stadion heeft gebouwd zonder zich de moeite te nemen daar een officiële vergunning voor aan te vragen. Met een duidelijk gebrek aan achting voor de plaatselijke verordeningen heeft de di recteur van deze club, Vicente Calde- ron, precies vierentwintig uur voor de of ficiële opening van zijn nieuwe stadion de aanvraag voor de bouwvergunning op het gemeentehuis van Madrid gedeponeerd. Och, omdat Spanje een koninkrijk zonder koning is, heeft men daar gemakshalve „Koning-voetbal" maar op de troon ge plaatst. Dit voorval heeft enige deining in Ma drid veroorzaakt. Enkele hoofdredacteu ren hebben zich in hun dagbladen ver twijfeld afgevraagd waar het heen gaat wanneer de superrijke Madrileense voet balclubs zo duidelijk bewijzen dat zij lak hebben aan officiële instanties en hun eigen wetten gaan stellen. De bouw van de immense betonnen kolos op een van de mooiste plekken van Madrid, aan de oevers van de rivier de Manzanares, is volkomen klandestien geweest. Maar wie let er nu op zo'n futiliteit, als Atletico de Madrid bezig is om in een spectaculair duel met Real Madrid de competitie te winnen. De burgemeester van de Spaanse hoofd stad, Don Carlos Arias Navarro, heeft zich verweerd door officieel te verklaren dat de informaliteit van Atletico ook hem had bedroefd. Hij zei dat de gemeente constant op de hoogte was dat er een sta dion werd gebouwd Gedurende de bouw heeft het gemeentebestuur Atletico er herhaaldelijk op gewezen dat het tijd werd om een officiële vergunning aan te vragen voor werkzaamheden die als ille gaal moesten worden beschouwd. De burgemeester was blij dat Atletico de moeilijke situatie waarin het gemeen tebestuur hierdoor werd geplaatst, ten slotte had opgelost door één dag voor de opening de vergunning alsnog aan te vragen, want daarmee is iedereen in Ma drid tevreden gesteld. Het gemeentebe stuur omdat aan de verordeningen, zij het een beetje laat, toch nog is voldaan, At letico de Madrid omdat men gewoon zijn gang heeft kunnen gaan en de voetballief hebbers, omdat zij er weer een nieuw paleis voor hun kogelronde lederen ko ning bij hebben- Het ging tenslotte maar om een eenvoudig stadion dat bijna een vierkante kilometer kostbare bouwgrond in beslag neemt. Met de bouw van dit stadion werd in december 1958 begonnen. Vanaf dat mo ment verrezen de eerste beton-skeletten aan de oever van de Manzanares. Veel verder kwam het niet. De bouw werd stopgezet want Atletico had geen geld meer. Het duurde jaren zo. Het betonnen geraamte begon te scheuren en in Madrid sprak men schamper over de „ruïnes" van Atletico. In 1964 begon het de club iets beter te gaan. Er kwam een koper opdagen voor het oude stadion en met het geld dat daardoor vrijkwam kon Vi cente Calderon aan de afbouw van zijn ruïnes gaan denken. Nu staat het stadion er. Er is 40.000 kubieke meter beton in verwerkt en 70.000 toeschouwers vinden er zitplaat sen. Na het hypermoderne stadion „Azte- ca" van Mesico-City heet het beter dan alle ander stadions ter wereld te zijn. Er zijn zeventig toegangspoorten. Twee rol trappen kunnen 20.000 personen per uur vervoeren. De verlichting van een nor maal stadion in Europa is 450 „Lux", dat van Atletico telt duizend „Lux". Twee cafetaria's, twintig bars, vier kleedzalen, een kliniek, röntgenapparaten, zuurstof installaties, massagekamers een zwem bad, vijf saunabaden, vier gymnastiekza len, een perszaal met telefoons en telex en een ontelbare hoeveelheid openbare telefooncellen maken dit complex uniek in Europa. Voor elke 25 toeschouwers is er één parkeerplaats. Dat is het enige wat de Madrilenen niet voldoende vinden. Zoals de kleren de man niet maken, maakt een stadion echter nog geen voet balclub. In de nog prille competitie ver toeft het trotse Atletico de Madrid in de onderste regionen van de ranglijst en be haalden de Madrilenen slechts een klein deel van de punten die zij in hun prach tige stadion hadden kunnen behalen standen 15-9 en 15-7. Profiterend van de zelfgenoegzaamheid bij die Raeckse na twee gewonnen sets overigens een ty pisch volleybalverschijnsel drong Mo lenwiek grijpend naar de laatste kans nog fel aan in de derde set. Niet zonder suc ces, met enkele scherpe services werd een kleine kloof geslagen en die Raeckse kwam net iets te kort om het pleit in drie sets te beslissen; 15-17. In de vierde set namen Erni Dijkman en haar teamgeno ten het heft weer volledig in handen, on danks het feit dat ook Molenwiek haar sterkste set speelde. De Haarlemse hoofd klassers serveerden hard en scherp en kwamen ook in het veld en voor het net tot degelijk volleybal, dat leidde tot een 15-8 setzege, 3-1. Tegen KVC bereikte de herenploeg van die Raeckse dezelfde stand als waarop onlangs moest worden afgebroken, name lijk een 2-1 voorsprong via de setstanden 14-16, 15-8 en 15-11. De Haarlemmers had den deze gunstige stand voor een goed deel te danken aan sterk blokkeren. Toch heeft men het bekeken aanvalspel van de Katwijkers Broekhof f en Oudshoorn niet kunnen ontwrichten en hebben voorname lijk zij die Raeckse naar een nederlaag gespeeld. Met 15-5 bracht KVC de balans in evenwicht, waarna een spannende be slissende set volgde, die via 8-8 en 9-9 en een 14-12 achterstand voor die Raeckse, met 15-12 door de gasten werd gewonnen. Jaap Poorta die een keiharde smash in zijn handen heeft, zou voor zijn team van meer nut kunnen zijn als hij meer door dacht en beheerst te werk zou gaan. VCIJ trok met drie wisselspelers naar het Zaanse Molenwiek, maar verse krach ten bleken nauwelijks nodig, in 35 minu ten hadden de IJmuidenaren hun neder laag te pakken; 15-8, 15-11 en 15-8. De afdelings-eersteklasse telt nog acht ongeslagen ploegen; bij de dames Ves- mia, HVS, die Raeckse 3 en Gios, bij de heren: HVS 2, HSVC, FES en Gios. FES was gisteravond niet ver meer van een nederlaag. Die Raeckse 2, waarin Chen Ammerlaan uitstekend debuteerde, nam met 15-10 en 15-13 een 2-0 voorsprong. Al les wees op een die Raeckse-zege, doch tijdig wist een vooral enthousiast spelend FES de bakens te verzetten; 11-15 en 10- 15, PWN behaalde tegen een vrij sterke reserveploeg van OVRA. met Freek Raap, Cees Leijen en Ge Gaus, een verdienste lijk gelijkspel na een 2-0 achterstand: 6- 15, 12-15, 15-4 en 15-11. Het reserve-zestal van Alliance verdedigde goed en speelde enthousiast, maar was met deze wapens niet opgewassen tegen de aanvalskracht van Gios: 15-8, 15-12 en 15-10. Bij de dames speelde Velox te matig om HVS te bedreigen: 15-13, 15-4 en 15-13. Het treffen tussen JBS en Gios eindigde onbeslist; 5-15, 15-8, 15-11 en 6-15. De standen in de eerste klasse luiden, dames: Vesmia 5-9, HVS en die Raeckse 3 5-8, Gios 5-7, JBS 6-7, HBC 5-6, Vesmia 2 5-5, Velox 6-3, VCIJ 5-2, OVRA 6-2 en de Blinkert 5-1. Heren: HVS 2 4-7, Gios en HSVC 4-8, FES 4-5, de Blinkert 3-4, OVRA 4-4, VC 3-3, Alliance 2, HVS 3 en OVRA 2 4-3, HBC en PWN 3-2, die Raeckse 2 4-2 en VCIJ 2 3-1. Heren, overgangsklasse; afdeling Haar lem: die Raeckse-KVC 2-3, PWN-OVRA 2 2-2, die Raeckse 2-FES 2-2, die Raeckse 3-Velox 2-2, PSVH-DSS 3-0. Gios-Allian- ce 2 3-0, HVS 4-FES 2 3-0, Energie-Al- liance 3 0-3, PSVH 2-Alliance 4 2-2. Dames, hoofdklasse; afdeling Haarlem: die Raeckse-Molenwiek 3-1, Velox-HVS 0-3, Alliance 2-Topscore 3-1, JSB-Gios 2-2 WIK 2-Gios 4 1-3, OVRA 3-HVS 3 2-2, OVRA 5-Alliance 4 0-3. Junioren: DSS b-Alliance a 1-3, WIK- JBS 3-0; DSS-Alliance c 3-1.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 23