Ruim helft van onze bejaarden heeft een te laag inkomen Pleidooi voor optrekken van de pensioenen L Van nu af aan heet lijm Agenda voor Haarlem en de IJmond en bondig TILBURGSE DISSERTATIE TOONT AAN Doden in het verkeer Provoconcilie in Maastricht Belangrijke agenda voor Hervormde Synode Raad Laren oneens met critiek van geestelijken Verzending van zeepost Zo kan het ook Diefstallen door personeel van Bols berecht Jongen dood door kolendamp Koningin betuigt president Saragat deelneming ■Mf BLUFT Buien en wat zon DONDERDAG 10 NOVEMBER 1966 2 Onderzoek naar „status" van Nederlandse vrouw Taptoedemonstranten vrijgesproken Bostik 1 in extra grote tube met handige uitsmeerdop. Geen lijm meer aan uw vingers. Haarlem Velsen-lJ muiden Beverwijk JAN GEYLVOET Jr. x't es (Van onze correspondent) TILBURG. De pensioenen in Nederland dienen zo hoog opgetrok ken te worden, dat onze bejaarden er even welvarend van kunnen leven als van het inkomen dat zij voorheen werkend verdienden. Deze niets aan duidelijkheid en sociale bewogenheid te wensen overlatende stelling kan men vrij vertaald lezen in het proefschrift „Noden van de bejaar den". Op deze dissertatie promoveer de vandaag in Tilburg de heer W. J. M. Mulders. Het proefschrift ver volgt: „Het recht op een dergelijk pensioen ontlenen zij (de gepensio neerden) aan het feit, dat zij de grond slag gelegd hebben voor de huidige welvaart. De plicht die er tegenover staat is, dat de actieve bevolking de niet meer actieve bevolking even waardig laat delen in de welvaart". De 67-jarige mevrouw G. H. de Roo- de Lafaille is vanmorgen, toen zij met haar bromfiets de Lochemseweg te Epse overstak, aangereden door een uit de richting Lochem komende auto. Zij over leed ter plaatse. De veertienjarige Hendrik van Dijk uit Warfhuizen is om het leven gekomen toen hij een tractor van zijn vader naar Saaksum moest brengen. Valk voor Saaksum kwam de tractor in een sloot en raakte de bestuurder eronder. Op de rijksweg Meppel-Zwartsluis is de tachtigjarige heer H. Huls uit Wannaper- veen om het leven gekomen, toen hij per rijwiel de weg wilde oversteken. Hij werd aangereden door een personenauto. Op de 20ste juli van dit jaar werd in Amerongen de 82-jarige Chr. Bijleveld door een auto aangereden. De man die in Amerongen woont werd eerst naar het Academisch Ziekenhuis in Utrecht gebracht en later naar het Zeis-) ter ziekenhuis. Gisteren is hij aan de verwondingen, die hij bij dit ongeluk op liep, overleden zonder bij bewustzijn te zijn geweest. In de Brabantse gemeente Schayk is de 57-jarige landbouwer J. L. Hermanus- sen uit Beers om het leven gekomen, toen hij op de rijksweg Den Bosch-Nijme- gen bij inhalen met zijn auto in botsing kwam met een tegemoetkomende vracht auto. Een 82-jarige inwoner van Alphen aan de Rijn, de heer S. Overes, is, toen hij onverwachts in zijn woonplaats de weg overstak, aangereden door een auto. Hij werd hierbij zo zwaar gewond dat hij kort na aankomst in het Academische Zeiekenhuis te Leiden overleed. De 71-jarige mevrouw L. Brouwers- Evers uit Asten overleed woensdag in het ziekenhuis te Venlo. Enkele weken geleden was zij met haar hoofd tegen een passerende auto gelopen, toen zij tijdens een stortbui voorovergebogen een straat wilde oversteken. In Oudewater kwam de 24-jarige gezins verzorgster J. van den Dool tijdens een he vige regenbui met haar bromfiets in bot sing met een andere bromfietser. Zij viel en werd zo ernstig gewond, dat zij later in een ziekenhuis overleed. In het Europahuis van de Limburgse volkshogeschool, het kasteel Borgharen bij Maastricht, wordt in het komende weekeinde een „internationaal provocon cilie" gehouden, dat zaterdagmiddag met een „generale voetwassing" op het Kasteel plein zal beginnen. Het „concilie", dat na het wassen van de provovoeten zal worden geopend door dr. H. Waltmans, directeur van het Euro pahuis en door drs. H. Mol uit Maas tricht (onder andere redacteur van de pro voperiodiek „Ontbijt op bed"), zal hoofd zakelijk door de redacties van provobla den uit Westeuropese landen worden bij gewoond. Het dient als voorbereiding van „provospeeldagen", die in het komende jaar in Amsterdam zullen plaatsvinden. „Recreativiteit" is het onderwerp van de gesprekken. Voor de generale synode van de Ne derlandse Hei-vormde Kerk, die van 14 tot en met 17 november in „Hydepark" te Driebergen bijeenkomt, is een agenda vastgesteld met vele en belangrijke za ken. Zo zal worden gesproken over de open stelling van de ambten in de hervormde kerk voor de vrouw en zal een nieuws secretaris-generaal moeten worden ge kozen. Dinsdagmorgen 15 november be handelt de synode het thema „kerk en krijgsmacht". De ochtendvergadering op donderdag 17 november zal gewijd zijn aan een ont werp over de inzegening van het gemeng de huwelijk tussen hervormden en rooms- katholi eken- De conclusie van dr. Mulders is dan ook, dat aan deze voorwaarden slechts voldaan kan worden met een welvaartvast pensioen. Dr. Mulders is tot de bevinding gekomen, dat de helft van onze momen teel bejaarde bevolking onvoldoende inko men heeft, terwijl 25 percent kan bogen op voldoende tot ruime inkomsten.' De an dere 25 percent heeft de beschikking over financiën, die voldoende noch onveldoende genoemd kunnen worden; dat wil zeggen: de inkomsten zijn zeer wisselvallig, deze groep leeft van de hand in de tand en zet de tering met wisselend succes naar de nering. De algemene bijstandswet is volgens de schrijver volstrekt ontoereikend voor de leniging van deze massale armoede- Als tijdelijke oplossing is die voor hem alleen acceptabel, als de beoordelende instantie genoegen neemt met de belastingindicatie en geen persoonlijk onderzoek instelt. Als enige definitieve oplossing ziet dr. Mul ders echter een toereikende pensionering, zoals die in zijn definitie staat omschre ven. Een dergelijk pensioen zou resp. 70 percent en 45 percent moeten bedragen van het in de actieve periode verdiende inkomen van de gehuwde, resp. onge huwde bejaarde. Als men afstapt van het systeem van fondsvorming eii overgaat tot een omslag stelsel, zoals dat ook toegepast wordt bij de andere sociale voorzieningen, zal voor toereikende pensioenen een extra belas ting van het primaire inkomen van 17 percent nodig zijn. In meer-produktiviteit uitgedrukt betekent dit per week per wer kende persoon in Nederland een extra ar- Van de 4.132.253 vrouwen in Nederland boven de veertien jaar werken er 928.115 (22,5 percent). Van deze werkende vrou wen zijn er 698.000 ongehuwd, 173.000 ge trouwd, 32.000 weduwe, 2800 gescheiden van tafel en bed en 22.500 gescheiden. Deze gegevens heeft een commissie van de nationale vrouwenraad van Ne derland verzameld. Zij stelt, evenals de nationale vrouwenraden in veertien an dere bij de Europese vrouwenraad aan gesloten landen, een onderzoek in naar „de status van de vrouw". De vijftien ha-i tionale rapporten zullen in'september 1967 in Londen ter sprake komen op de vergadering van ,de^ internationale vSoü- wenraad. De emancipatie van de Nederlandse vrouw blijkt op verschillende terreinen van het maatschappelijk leven nog niet bepaald overduidelijk. Zo zijn er in de Eerste Kamer slechts 4 vrouwen (op de in totaal 75 leden), in de tweede kamer in totaal 75 leden), in de Tweede Kamer 42 (665), in de gemeenteraden 508 (11.823), bij rechtbanken en kantonge rechten (1 advocaat-generaal, 5 rechters, 19 plaatsvervangende officieren van ju stitie 25 (800), in de ambtenarenkorpsen 16.980 (88.278), op de provinciale admini straties 1619 (ruim 10.000) en bij het on derwijs 54.672 (126.000), terwijl het NW de enige van de drie vakcentrales is, die een vrouw als bezoldigd bestuurder heeft. beid van 7,5 uur. Hoewel deze belasting door de schrijver als zeer zwaar wordt ge zien, vraagt hij zich af of de huidige ac tieve bevolking dit offer toch niet moet brengen met het oog op haar eigen (dan bejaarde) toekomst. Momenteel trekt de gehuwde bejaarde gemiddeld slechts 27 percent van zijn vroegere primaire inko men, en de ongehuwde bejaarde zelfs niet meer dan 17 percent. De studie van dr. Mulders strekt zich uiteraard ook uit op het terrein van de bejaardenhuisvesting. Bejaarden zijn veel al teleurgesteld in hun verwachtingen ten aanzien van deaangepaste huisvestings- vormen. In verband hiermee bepleit dr. Mulders, dat bejaardenwoningen in het kader van een totale visie op het huis vestingsbeleid, onder de wet op de bejaar denoorden worden gebracht. Dr- Mulders bepleit in zijn proefschrjft een complex van huisvestingsvormen met een aantal hulp-instituten, waarin de bejaarde een eenheid vindt van „wonen, verzorgen en verplegen." De critiek, die de Larense geestelijk heid en vakbonden in een schrijven aan het gemeentebestuur over het bouwbe leid hebben geuit, heeft woensdagavond felle discussies in de raad tot gevolg ge had. Vooral het protestants christelijke raadslid W. C. Posthumus Meyes veroor deelde het optreden van de geestelijkheid scherp. „De geestelijken hebben een rel ver oorzaakt en de sfeer in Laren vergiftigd zonder zich eerst over de mogelijkheden te orriënteren", aldus de heer Posthumus Meyes. Hij overwoog zelfs de raad voor te stellen een klacht bij de rechtbank in te dienen tegen de vakbonden en de veertien priesters en predikanten wegens laster. Dit voorstel is evenwel nog niet in stemming gebracht. De heer P. Heil (P.v.d.A.) zag als mo gelijke bijdrage tot de leniging van de woningnood het toestaan van hoogbouw. B. en W. achtten hoogbouw echter in strijd met het karakter van het dorp. De raad stelde zich tenslotte achter B. en W„ Voor de aanvang van de raads vergadering waren door een raadslid ze ventien marsepeinen poppetjes op een tafel voor B. en W. geplaatst, voorstel lende de veertien priesters en predikan ten en de drie vakbondsvertegenwoordi gers. Daarbij was geschreven „De aan klagers van toen, de beklaagden van heden". Met de volgende schepen kan zeepost worden verzonden. De data, waarop de cor respondentie uiterlijk ter post moet zijn bezorgd, staan, tussen haakjes, achter de naam van het schip vermeld. Argentinië: ms „Rio Primero" (16-11); Brazilië: ms „Eemland" (18-11); Canada: ms „Margaret-C-Ertel" (14-11); Chili: ms „Diogenes" (15-11); Indonesië: ms „Laer tes" (15-11); Ned. Antillen: ms „Jason" (15-11); Nieuw-Zeeland: ms „Mongolia" (14-11); Suriname: ms „Ulysses" (15-11); Verenigde Staten: ms „Soestdijk" (16-11); Z.-Afrika (Rep.) m.i.v. Z.-W.-Afrika: ms „Windsor Castle (13-11) en ms „Jagersfon tein" (15-11). Inlichtingen betreffende de verzendings data van postpakketten geven de postkan toren. In het kader van de viering van het derde lustrum van het protestantse studentendispuut Renatus maken twee studenten een tocht per velo- cipède van Amsterdam naar Deven ter. Hier geeft Jan Derksen het startsein aan de negentienjarige eerstejaarsstudent Jan Brak, die zal worden afgewisseld door zijn mede student Klaas Fernhout. De kantonrechter in Delft heeft twee Rotterdamse jongemannen, een 24-jarige student en een 20-jarige analist, vrijge sproken. Zij stonden terecht omdat ze het voornemen zoud'en hebben gehad de taptoe Delft met rookbommen te ver storen. De officier van Justitie had voor de ana list vrijspraak gevraagd en tegen de stu dent een boete van 75 gulden geëist. De analist ontkende de bedoeling te hebben gehad de rookbom te werpen. Op de vraag waarom hij dan zo'n bom metje bij zich had antwoordde hij, dat hij het van een Amsterdammer had ge kregen. Hij zei voorts als analist een beroepsmatige belangstelling voor een rookbom te hebben gehad. De student erkende dat hij wèl een rookbom had Willen gooien. Hij vond de taptoe een romantisering van de oorlog. De rookbommen werden verbeurd ver klaard. Wegens diefstal van drank bij de n.v. erven Lucas Bols in de hoofdstad heeft de officier van justitie bij de Amster damse rechtbank tegen drie personeelsle den van deze firma tien maanden gevan genisstraf, waarvan drie voorwaardelijk, en tegen één zes maanden waarvan drie voorwaardelijk geëist. Tegen twee personeelsleden vorderde de officie^ terzake van heling resp. zes maanden waarvan drie voorwaardelijk en veertien dagen voorwaardelijk plus een boete van 75. De 15-jarige Jan Rohs, leerling van de vakschool van de steenkolenmijn Willem Sophia in Kerkrade, is dood aangetrof fen in zijn slaapkamer boven een café in Kerkrade. Hij was overleden door ko lendampvergiftiging. Een 59-jarige oom van het slachtoffer, die op dezelfde ka mer sliep, is in zorgwekkende toestand naar het ziekenhuis gebracht. De kolen damp was de kamer binnengedrongen vanuit het café door een lek in de schoor steen die langs de slaapkamer liep. ADVERTENTIE Bostik 1 Stadsschouwburg, vrijdag 20 u.: Toneel groep Centrum met „Alleen op vrijdag" van Keith Waterhouse en Willes Hall. Regie: Ank van der Moer. Concertgebouw, Concert door de Heem- steedse Oratorium Vereniging o.l.v. Jan Pasveer. M.m.v. Annette de la Bije (so praan), Wilhelmine Matthès (alt), Char les Holland (tenor), Bernard Kruysen (bas-bariton), Simon C. Jansen (orgel) en leden van het N.Ph.O. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Vreemde neigingen", 18 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „The haun ted palace", 18 j.; vrijdag 23.30 u.: „Echt scheiding op z'n Italiaans", 18 j. Lido, 14 en 20 u.: „Battle of the Bulge", 14 jaar. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Avontuur in Soho", 18 j. Minerva, 20.15 u.: „The Sandpiper", 18 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Hoe vermoord ik mijn vrouw", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Doden dans der Apachen", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Darling", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16e tot en met de 19e eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 10-17 uur. Zondags van 13-17 uur. Prentenkabinet: Expositie van werk van zondagsschilders. Van 12 november tot 19 december. Bisschoppelijk Musrum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur; zondag van 14 tot 17 uur. In 't Goede Uur, (Nieuwe Kerksplein): Expositie van tekeningen van Cor Dick Dagelijks van 10-18 uur en 20-22 uur. Zondag van 14-17 uur en 20-22 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19e en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve maandag: van 10 tot 16 uur. Eerste zondag van de maand 13-16 uur: Expositie van etsen van Rem brandt. Museum Van Looy (Kamperlaan): Ex positie van leden van Kunst Zij Ons Doel. Dagelijks van 10 tot 17 uur; op zon- en feestdagen van 14 tot 17 uur. Tot 13 no vember. Woonhuis Jacobus van Looy (KI. Hout weg): geopend op donderdag van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur; op zon en feestdagen van 14 tot 17 uur. De Ark (Nw. Heiligland): Dagelijks, be halve dinsdags, expositie van Ben Andrea. Geopend van 10 tot 20 u. Tot 3 december. Galerie 3 (Jansstraat 48)Expositie van portret en figuur van Bob Denneboom. Dagelijks van 13 tot 18 u. en op zondag van 13 tot 17 u. Tot 21 november. DONDERDAG 10 NOVEMBER City, 20 uur: „Bambole, die vrouwtjes!" Galerie „De Kastanjeloot", Wüstelaan 32, Santpoort-Zuid: Expositie aquarellen en tekeningen van Rie van Goor. De ten toonstelling duurt tot 14 november en is dagelijks geopend van 10 tot 18 uur en 's avonds (behalve zondag) van 19 tot 21 u.; zondag van 13 tot 17 uur. VRIJDAG 11 NOVEMBER City, 20 u.: „Veel liefs uit Moskou". Stadsschouwburg 20 u.: „Adios, Grin go!" Galerie „De Kastanjeloot", Wüstelaan 32: Expositie aquarellen en tekeningen van Rie van Goor. De tentoonstelling duurt tot 14 november en is dagelijks open van 10 tot 18 u. en 's avonds (be halve zondag) van 19 tot 21 u.: zondag van 13 tot 17 u. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag)9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. DONDERDAG 10 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Strip tease, het meisje Ariane". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Chi nese avonturen in China". VRIJDAG 11 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Strip tease, het meisje Ariane". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Chi nese avonturen in China". W.B. Theater, 20 uur: „De onzichtbare vijand valt aan" Galerie Boumans: Breestraat 122: Ten- tooonstelling schilderijen van Henk Wil- lems; geopend van 9-12.30 en 13.30-18 u. Koningin Juliana heeft aan president Saragat van Italië een telegram van deel neming gezonden in verband met de overstromingsramp die Italië heeft ge troffen. Ook de minister van Buitenland se Zaken, mr. Luns, heeft zijn Italiaanse ambtgenoot, minister Fanfani, zijn deel neming betuigd. Het noodweer in Italië heeft ook scha de toegebracht aan het vakantieverblijf van de koninklijke familie in Porte Er- cole. Volgens berichten van de Italiaanse huisbewaarder heeft de villa lichte scha de opgelopen. De pier van betonblokken, die van de villa de baai inloopt, blijkt ernstig beschadigd te zijn. Deze pier is drie jaar geleden bij een storm wegge slagen en daarna vernieuwd. De terras sen hebben ook schade opgelopen. Ontslag nietig. De Centrale Raad van Be roep heeft beslist dat de gemeente Amsterdam een kok van een van de gemeentelijke tehuizen voor bejaarden ten onrechte heeft ontslagen. De man was ontslagen omdat hij zes kilo kof fie, die tot de voorraad van het tehuis behoorde, mee naar huis had genomen. De gemeente Amsterdam stelde zich op het standpunt dat op diefstal van gemeente-eigendommen alleen maar de zwaarste straf kan staan: ontslag. De Centrale Raad deelde dit standpunt niet. Ernstige gebreken. In het gebouw van de Koninklijke Bibliotheek in Den Haag zijn in het uit de achttiende eeuw daterende voorgedeelte zeer ernstige gebreken aan muren en vloerconstructies aan de dag getreden. Belangrijke gedeelten van de daar opgeslagen collecties wor den in allerijl verwijderd. In verband hiermede zal de Koninklijke Bibliotheek van 21 november tot en met 3 decem ber voor het publiek gesloten zijn, met uitzondering van de afdeling hand schriften en de afdeling incunabelen en postincunabelen. Den Haag zamelde het meeste In. De voorzitter van het Nederlands comité vluchtelingenhulp 1966, mr. F. J. F. M. van Thiel, heeft de gemeente Den Haag laten weten, dat bij de collecte voor de Tibetaanse vluchtelingen in India Den Haag rond 343.000 heeft ingezameld. Daarmee is de residentie als de beste van de grote gemeenten naar voren ge treden. Afcent bouwt school. Burgemeester J. W. Quint van Brunssum heeft bekendge maakt, dat in de stedebouwkundige plannen van de gemeente ruimte is vrij gehouden voor een internationale school voor duizend kinderen van zeven ver schillende nationaliteiten van het NAVO personeel. De financiering van de te stichten school zal door Afcent zelf ge regeld worden. Vietnamdemonstranten: vrijspraken en boetes. De kantonrechter te Amsterdam heeft zestien personen vrijgesproken van deelneming aan de vijfde protestmars tegen de oorlog in Vietnam op zondag 21 augustus, waarvoor geen vergunning was aangevraagd bij de burgemeester. Tien verdachten werden veroordeeld tot een boete van 50, eventueel te vervan gen door tien dagen hechtenis. ADVERTENTIE WERELDMERK Haarlem Telefoon (02500) 13538. Doelstraat 35. Het K.N.M.I. deelt mee: De storing, die woensdag vooral in het westen de gehele dag regen heeft gebracht, waarbij op sommige plaatsen 35 mm. viel, is in de afgelopen nacht over West-Duitsland naar Zuid-Zweden ge trokken. Noordwestelijke winden voeren nu aan de achterzijde van de storing dro gere lucht ons land binnen, waarin op klaringen voorkomen. Deze lucht is echter onstabiel, zodat plaatselijk regen- en ha gelbuien voorkwamen. Van de oceaan breidt een gebied van hogedruk zich over West-Europa uit. De wind blijft daardoor het komende etmaal noordwestelijk en voert koudere lucht aan. Vannacht zal de temperatuur in het binnenland plaatselijk tot iets onder nul kunnen dalen. Naast opklaringen zullen ook morgen nog buien voorkomen. WERKRAPPORTEN Maximum- en minimum s B temperaturen binnen- en buitenland wind- richti SS SS Den Helder half bew. nw 10 8 Ypenburg licht bew. nnw 10 7 Vlissingen regenbui nw 10 7 Eelde licht bew. w 10 6 De Bilt licht bew. w 10 4 Twente zw. bew. wnw 11 6 Eindhoven licht bew. w 11 4 Z.-Limburg zw. bety. w 10 5 Helsinki regen z 5 4 Stockholm regen windst. 8 6 Oslo mist windst. 10 -1 Kopenhagen regen n 9 7 Aberdeen half bew. wnw 1 Londen onbewolkt w 10 1 Amsterdam regenbui nw 10 4 Brussel geh. bew. wnw 10 6 Luxemburg zw. bew. wnw 8 5 Parijs onbewolkt w 15 3 Bordeaux onbewolkt nnw 15 4 Grenoble regen nw 20 10 Nice geh. bew.. nnw 19 13 Berlijn geh. bew. z 11 6 Frankfort regen nw 11 6 München onbewolkt zzw 10 2 Zürich regen w 16 2 Genève regen zzw 12 6 Locamo zw. bew. 0 7 4 Wenen zw. bew. O 9 5 Innsbruck onbewolkt wnw 21 3 Belgrado half bew. ZO 15 5 Athene half bew. n 18 14 Rome regen zo 20 16 Barcelona licht bew. nnw 18 0 Madrid zw. bew. no 14 8 Mallorca licht bew. windst. 19 9 Lissabon onbewolkt nno 18 11 Vrijdag 11 november Zon op 7.52 uur; onder 16.56 uur. Maan op 6.06 uur; onder 16.27 uur. Maanstanden Nieuwe maan 12 november 15.27 uur Eerste kwartier 20 november 1.21 uur Volle maan28 november 3.41 uur Hoog en laag water in IJmuiden Donderdag 10 november Hoog water 1.25 uur en 13.47 uur. Laag water 9.37 uur en 21.52 uur. Vrijdag 11 november Hoog water 2.09 uur en 14.29 uur. Laag water 10.22 uur en 22.38 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2