COR OLY ENORME SORTERING F Ravage van cola-flesjes Botsing met betonauto PLATO E12 Mejuffrouw Fleddérus 45 jaar bij het kleuteronderwijs Feestelijke opening van fraai nieuw clubhuis bij Waterloo riMM COROLY COR OLY Brand in ruim van „Verwachting Auto in de sloot FSV in de bres voor machinist ontspoorde trein Groenteprijzen 2 - Uitspraken HAARLEMSE RECHTBANK RENTE DOMINEERT NU WÊÈËM DONDERDAG 10 NOVEMBER 196 6 7 BREESTRAAT 1 08 BEVERWIJK P. RIS Loting waterpolobeker ST. NICOLAAS CADEAUS voor de AUTO BREESTRAAT BEVERWIJK Adjunct-directrice Kennemer Streekschool Lamp en radio ST. NICOLAAS CADEAUS voor de FIETS BREESTRAAT 108 BEVERWIJK Boete van 75 en week voorwaardelijk voor provo's Kort nieuws ST. NI CO LAAS CADEAUS voor de BROMFIETS BREESTRAAT 108 - BEVERWIJK v BWIillllÉB *4* 'V- f r- - «lts - - 51/2% ligt voor u op tafel. Dat is nu de spaarvorm met de dominerende rente; opzegtermijn tot 10.000,slechts 6 maanden, daarboven 12 maanden. Ook wanneer deze ter mijn u minder goed past, hoeft u nog niet te „passen". U kunt doorgaan met 41/2% of 3y2% rente met korte tot zeer korte opzegtermijn. De NMB heeft altijd de juiste spaarvorm voor u. NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK De bank waar u zich thuis voelt! ADVERTENTIE Op het terrein van de voetbalvereniging opvoeding en sport verrichtte de officiële tine geopend. „Eindelijk", zal men bij de Velser vereniging verzuchten, want reeds in 1960 werd er met de gemeente over de bouw van een cantine gesproken. Aan vankelijk was het de bedoeling, dat de leden zelf de handen uit de mouwen zou den steken. Dit bleek niet te lukken en het plan raakte in het vergeetboek. Toen de heer Kliphuis twee jaar geleden voor zitter werd van Waterloo haalde hij het plan weer te voor schijn. Met behulp van de gemeente lukte het dit keer wel. Een nieuw gebouw was ook wel hard nodig, want het terrein van Waterloo werd intussen door drie verenigingen be speeld. Naast Waterloo vinden ook SVIJ en Stormvogels, dat na de Telstar-fusie zonder terrein was komen te zitten, er een gastvrij onderdak. Stormvogels zal nog dit seizoen naar een eigen terrein verhuizen. Het is een fraai gebouw geworden van zeven bij acht meter, compleet met. bar, bestuurskamer, ruimte voor scheidsrech- ■Iji lli(rtflf! Vanmorgen om half acht botste op de oude rijksweg nabij het kruispunt met de Amsterdamseweg een vrachtwagen, bela den met een groot aantal kisten lege cola flesjes, op een betonauto. De ravage was enorm. Na het ongeluk lag de weg be zaaid met kapotte cola-flesjes. De vrachtauto met flessen werd be stuurd door een 25-jarige chauffeur uit Limmen, die vlakbij het kruispunt be merkte, dat zijn remmen weigerden. Om twee personenauto's te ontwijken passeer de hij de vluchtheuvel links, maar op de linker weghelft naderde uit de richting Velsen een betonauto van de firma Stolk, bestuurd door een 28-jarige chauffeur uit Heemskerk. Naast hem zat zijn 26-jarige broer. De auto's vlogen op elkaar, waar bij de 26-jarige bijrijder onder het voor wiel van de betonauto terecht kwam. Hij werd met een hersenschudding en ver moedelijk inwendige verwondingen in het St. Antoniusziekenhuis opgenomen. Ook de chauffeurs van de wagens zijn met hersenschuddingen en verwondingen naar dit ziekenhuis gebracht. Beide wagens werden onherstelbaar vernield. Geen spreekuur. De wethouder voor financiën in Velsen, de heer J. G. Kolk man, houdt op woensdag 16 november 1966 geen spreekuur. ADVERTENTIE EEN VOLKOMEN WATERDICHT ZWITSERS KLASSE-HORLOGE in edelstaal s.s.p. voor slechts (in doublé 78,50) 1. juweliersgarantie 2. zwitsers '3. edelstaal s.s.p. 4. 2 jaar verzekerd 5. waterdicht 6. getest tot 6 atmosfeer 7. patent kroon „Vedette" 8. 17 robijnen 9. schokvrij 10. onbreekbare veer 11. antimagnetisch 12. luxe uitvoering Horlogemaker - Goudsmid MARKTPLEIN 17-19 IJMUIDEN - TEL. 5668 11 Vanmorgen om 10 uur werd de brand weer van Velsen gealarmeerd voor een brand in het ruim van de logger „Ver wachting", die momenteel op de scheeps helling aan de Strandweg ligt. Het vuur ontstond na laswerkzaamheden aan de romp van het schip. Toen de lasser een gat in de scheeps wand brandde, sloegen een aantal vonken naar binnen. Daardoor vatte de olietank, die vlak achter de scheepshuid staat op gesteld, vlam. Aanvankelijk liet de brand, die met een enorme rookontwikkeling in het ruim gepaard ging, zich nog al ern stig aanzien. Door de tijdige komst van de brandweerlieden kon de vuurhaard met 1 straal water worden gekoeld. De „Ver wachting", die al een jaar uit de vaart is, is eigendom van de rederij J. Plug Voor de derde afvalronde van de wa terpolo beker competitie KNZB vond in het Bondsbureau de loting plaats voor de ploegen uit de kring Haarlem. Er zijn de volgende wedstrijden uit de trommel gekomen: VZV 1 - Haarlem 1;- DWT 1 - De Ham 1 en Kroosduikers 1 - Njord '59 1. Advertentie In de aula van de Kennemer Streek school tot opleiding van kleuterleidsters, aan de Zijlvest in Haarlem, heeft mejuf frouw R. Fleddérus gistermiddag het feit gevierd dat zij 12 lA jaar adjunct-directri ce van de school is en tevens 45 jaar aan het onderwijs is verbonden. Het was een zeer geanimeerde bijeen komst, waar de jubilaresse vaker werd toegesproken als „Beste Rie", dan met Geachte juffrouw Fleddérus". De Haar lemse wethouder D. J. A. Geluk van On derwijs en Kunstzaken sprak als eerste mejuffrouw Fleddérus toe. Hij vond het dat het zo op de praktijk is gericht. De wethouder vond het jammer dat hoe ho ger de onderwijsnormen komen hoe min der het op de praktijk is geweest. Vervolgens voerde mejuffrouw Stoll, rijksinspectrice voor de opeleidingen voor kleuterleidsters, het woord. Zij kon als een vriendin uit de jeugdjaren van de jubilaresse spreken. Beiden gingen meer dan 45 jaar geleden als „Juf" naar de zelfde kleuterschool in de wijk Zeeburg van Amstêrdam. Ook gingen zij samen naar de „Vormschool" in de hoofdstad. ,Ik heb al 45 jaar geleden steeds moe ten zeggen dat je het wat kalmer aan moet doen" zei mejuffrouw Stoll tegen haar ex-collega, die zich altijd voor de volle honderd percent heeft ingezet. Mevrouw U. Teilegen-Veldstra, nu lid van Gedeputeerde Staten van Utrecht, maar destijds verbonden aan de opleiding voor kleuterleidsters in Utrecht, sprak ook als goede bekende vah de jubilares se. „Alles wat zij deed was doordrenkt met liefde voor het kind" sprak me vrouw Tellegen. J. Jansen, oud-directeur van de Kenne mer Streekschool, belichtte vooral de vernieuwing in het onderwijs die mejuf frouw Fleddérus altijd heeft voorgestaan. De adjunct-directrice, aldus de spreker maakte de leerlingen niet alleen klaar voor het examen, maar liet hen vooral als goede kleuterleidsters van school af gaan. Mejuffrouw C. van der Wey sprak na mens de hoofden van kleuterscholen in Haarlem en de oud-leerlingen en bood mejuffrouw Fleddérus een radio aan. Twee kleuters gaven tenslotte een gro te bloemenmand „Namens alle kinderen Kennemerland". De jubilaresse zelf sprak een dankwoord tot allen die haar deze prettige middag hadden bezorgd. Zij liet duidelijk uitkomen dat voor haar de kleuter zelf nog steeds het belangrijkste is. „Als ik er niet met honderd percent of meer mijn werk kan doen, dan zal er een. jongere kracht moeten komen" zo zei juffrouw Fleddérus als antwoord op het „kalmer aan doen" Namens het personeel van de school bood de directeur, de heer M. Hillenius, een staande schemerlamp aan. De heer Advertentie In de bocht van de rijksweg 9 aan de zuidzijde van de Velsertunnel slipte woensdagmorgen tegen acht uur een vrachtauto, bestuurd door een 19-jarige chauffeur uit Vinkeveen. De wagen kwam in de sloot naast de weg terecht en moest door een kraanwagen worden wegge sleept. ter^ en douches. De heer Wedemeier van de "gemeentelijke dienst voor lichamelijke opvoeding en sport verrichtte de officiële opening. In zijn toespraak besteedde hij ruime aandacht aan de verruwing van het voetbalspel, ook bij de amateurs. „Het is tegenwoordig té belangrijk een wedstrijd te winnen, men laat zich daardoor ge makkelijk meeslepen en dat leidt tot ex cessen, zoals we die zondag gezien heb ben". Ook de voorzitter van SVIJ, de heer Nan en de heer Guijt van Stormvogels feliciteerden het bestuur van Waterloo in een toespraak met het nieuwe gebouw. Tenslotte sprak ook nog de heer Smit, vice-voorzitter van de Velser Sportstich ting. Nadat het officiële gedeelte achter de rug was werd de avond besloten met een gezellig samenzijn. Voor demonstratie in Haarlem De Haarlemse rechtbank heeft vanmor gen vijf Amsterdamse provo's conform de eis veroordeeld tot J' 75 boete en één week voorwaardelijke gevangenisstraf. Op 10 februari van dit jaar had het groepje op een bakfiets en gewone 'fiet sen een demonstratie gehouden op de Dreef in Haarlem- Zij hadden daarbij leuzen meegevoerd. Het vijftal werd gevormd door drie Amsterdammers van 20, 24 en 19 jaar, alsmede een schrijfster van 21 jaar en een typograaf van 20 jaar. De heer Wedemeier feliciteert de nieuwe voorzitter van Waterloo, de heer Kliphuis, met de nieuwe kan tine. Het bestuur van de (categorale) Fede ratieve Spoorwegvakvereniging heeft met verontwaardiging de persberichten over het spoorwegongeluk in Halfweg van 2 november gelezen. In een brief aan de minister van Verkeer en Waterstaat en aan de directie van de NS laakt het met name de uitlating van de chef Lijnen- dienst van de spoorwegen, dat de be stuurder van de trein het sein niet bad gezien. Opmerkingen als „een dergelijk ongeval kan in 1967 niet meer voorko men" houden volgens de FSV eveneens een veroordeling van de machinist in. Door uitlatingen van NS-functionarissen hebben de publiciteitsmedia alvorens een officieel onderzoek is afgerond de gehele Nederlandse bevolking de indruk gege ven dat het ongeval uitsluitend te wijten is aan onoplettendheid van de machinist, aldus de FSV. Er is totaal geen rekening gehouden met de persoon en het gezin van de machinist die van oordeel is on schuldig te zijn en die door de pers, soms met naam en toenaam, als de schul dige is aangewezen. De FSV schrijft, dat zij de resultaten van het onderzoek, gezien de reputatie en de staat van dienst van deze machinist, met vertrouwen tegemoet zien. Indien blijkt, dat de machinist geen schuldige nalatigheid kan worden verweten, ver wacht de FSV van de NS-directi een open lijke rehabilitatie in de publiciteitsmedia. De vereniging verzoekt de minister ver der, te willen bevorderen dat in de toe komst bij een ongeval geen mededelingen betreffende de schuldvraag van personeel worden gedaan, voordat schuld door de rechter of de Spoorwegongevallenraad is vastgesteld. Bovendien meent de FSV dat het aan beveling verdient, de controle op het juist functioneren van de seinapparatuur te verscherpen. De noteringen op de groenteveiling in Beverwijk waren: Andijvie 8-38, bloem kool 55-95, spinazie 22-85, bospeen 20-52, waspeen 12-33, tomaten 33-110, prei 14-29, spruiten 45-135, witlof 110-150, rodekool 8- 20, groenekool 8-20, boerenkool 12-22, uien 25-30, selderyknollen 6-28, peen 8-17. Zwervers. De driehonderd leden tel lende wandelsportvereniging „De Zwer vers" is druk doende in Beverwijk een eigen clubgebouw op te richten; hierover is men met B. en W. in bespreking. In oktober van het volgend jaar bestaat de vereniging 5 jaar en die verjaardag zal uit gebreid worden gevierd. Maar eerst wordt op 3 juni de tweede Industriemars gehou den, als onderdeel van de Beverwij kse sportweek, en op 2 en 3 september is de vierde sluizentocht; voorts op 14 en 15 ok tober, als jubileumtocht, de vijfde. Assum- burg wandeltocht. Dit jaar komen: 21 no vember in de Grenepost een kienavond en 11 december iri het Uuxor Theater Sint Nikolaas voor de jeugd- De heer C. Ver hoog is de heer Kamminga als instruc teur van het drumkorps opgevolgd. Advertentie De Haarlemse rechtbank heeft donder dag een 22-jarige magazijnbediende uit Haarlem veroordeeld tot 10 maanden waarvan 3 maanden voorwaardelijk met aftrek van voorarrest, een 20-jarige Haar lemse betonijzervlechter tot 10 maanden waarvan drie voorwaardelijk met aftrek, en een 24-jarige betonijzervlechter, even eens uit Haarlem, tot drie maanden met aftrek. De officier van Justitie had tegen de eerste twee tien maanden geëist, waarvan ADVERTENTIE 4 i ;-: - -r s F sW c -A 1 - v V - - Umuiden: Plein 1945 no. 46 drie voorwaardelijk met aftrek en tegen de laatste zes maanden, waarvarl twee voorwaardelijk met aftrek. Het gezel schap had op 23 juli een auto weggeno men, die naderhand Werd achtergelaten. De jongste vlechter en de bediende had den voorts bij een gebouw een ruit inge trapt en een geldkistje geroofd. De buit 2500, werd geheel opgemaakt. Een 29-jarige samensteller van reken machines uit Amsterdam werd vrijge sproken. De officier had tegen de man veertien weken gevangenisstraf met aftrek geëist. Hij werd ervan verdacht op 13 maart uit een sporttas, waar hij op paste in de Badmintonhal in Haarlem, 300 te heb ben gestolen. De verdachte ontkende het feit te hebben gepleegd. De Haarlemse rechtbank heeft een 31- jarige los-arbeider uit Oberhausen, een eveneens 31-jarige mijnwerker ook uit de ze plaats en een 23-jarige stucadoor uit Heidelberg veroordeeld tot 9 maanden met aftrek. De officier van Justitie had drie maan den gevangenisstraf met aftrek van voor arrest geëist. Het drietal had terecht moe ten staan, omdat zij ervan werden ver dacht uit een textielbedrijf kostuums, jassen en overhemden te hebben wegge nomen. De jassen waren bij een pandjes huis in Amsterdam gebracht. Een 28-jarige kleermaker uit de Duitse plaats Wijtingen die ervan werd ver dacht drie portemonnees te hebben ont vreemd en 150 van een timmerman te hebben geleend, die hij nooit zou hebben terugbetaald, werd vrijgesproken. De officier van Justitie had acht maanden gevangenisstraf met aftrek geëist. De Haarlemse rechtbank heeft een 26- jarige vloerenlegger uit Zaandam veroor deeld tot 6 maanden met aftrek waarvan 2 voorwaardelijk en een 54-jarige kantine beheerder eveneens tot 6 maanden met aftrek waarvan 2 voorwaardelijk. Tegen beiden had de officier van justitie acht maanden onvoorwaardelijk geëist. Samen hadden zij op 25 augustus uit een kap salon 3.90 weggenomen en uit een lees zaal 72,50. D§ vloerenlegger zou meer uit avontuurlijkheid op het dievenpad zijn gegaan. Bij de kantinebeheerder zou,het overvloedig gebruik van sterke drank de oorzaak zijn geweest. Een 20-jarige schoenmaker uit München is door de rechtbank veroordeeld tot 9 maanden met aftrek en een 22-jarige chauffeur uit Blaibach eveneens tot 9 maanden met aftrek. Tegen de eerste had de officier van Justitie negen maanden ge- eist met aftrek en tegen de tweede een jaar met aftrek. De twee Duitsers hadden terecht gestaan, omdat zij op 25 augustus in Krommenie 86 gouden ringen zouden hebben gestolen. De schoenmaker zou daar bij de etalageruit van de juwelier hebben ingegooid. Zijn kameraad zou daarna met hem in de auto zijn weggereden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 7