TAXI 6200 Oud-notaris Anten viert zeventigste verjaardag WIE WAT WAAR 1967 Clara-school in IJmuiden wordt Met lof uitgezwaaid in Papierfabriek in Velsen-N. ingrijpend verbouwd Met beperkte middelen Bekneld tussen stalen platen Tieners bij het Leger des Heils Blij met zijn rust Vol visnet op strand gevonden In de vishal en op zee IJmuider Courant Wilms Floet nu Radar in haven Scheveningen fraai gehuisvest Drie mannen met 125 dienstjaren Tuinders in en Havenberichten rond Beverwijk vergisten zich 5 C. J. RADEMAKERS UIT DE ZAKENWERELD ZATERDAG 12 NOVEMBER 1966 er zijn zóveel aparte geschenken in de Voorlopig geen nieuwe stadsbibliotheek in Haarlem PRIJS 3.25 NIEUWS-— Nieuwe grote ramen in de gevel van de Claraschool aan de Kerkstraat te IJmuiden tonen aan, dat de moder nisering in volle gang is. Overbodig kan die vernieuwing zeker niet wor den genoemd, want het oude gebouw voldeed in geen enkel opzicht meer aan de eisen, die men tegenwoordig aan een school mag stellen. Kleine ramen, hoge sombere lokalen, zo'n meterslange hoge gang, waarin een kind zich verloren voelt, totaal onvol doende sanitaire voorzieningen. Dat was het beeld van de oude school. Daarbij kan dan nog worden ge noemd, slechts één houten, door de brandweer afgekeurde, trap van de boven- naar de benedenverdieping. Inmiddels heeft de exterieur van de school al een ander aanzien gekregen door de nieuwe ramen, maar het zal zeker nog tot maart-april duren voor dat de vernieuwde lokalen in gebruik kunnen worden genomen. Er zijn al verlaagde, vrij dragende, pla fonds in aangebracht, maar met de ver vanging van de deuren, de bordstellingen, etc. en de betimmering moet men nog beginnen, terwijl later de schilder nog veel tijd nodig zal hebben om de som bere kleuren te vervangen door lichte. Het plafond van de gang zal pok aan zienlijk worden verlaagd,, terwijl de be staande toilettengroepen geheel worden uitgebroken. Met enkele glazen tussen deuren en een geheel nieuwe uitgang naar de speelplaats kan er wat meer licht en lucht in de sombere ruimte worden gebracht. Aan de achterzijde wordt een brandtrap gebouwd, zodat in geval van nood de kinderen zich niet meer uitslui tend op de enige houten trap zullen ver dringen om naar buiten te komen. Graag zou men ook nog het grote portaal van de school bij de verbouwing hebben betrokken, maar om financiële redenen moest men daar voorlopig van afzien. Wel wordt de lagere school met een lokaal uitgebreid. Men trekt n.l. een lo- Advertentie iufmrt êhfBtlnq wm* Een 35-jarige werknemer uit Bever wijk, werkzaam in de walserij voor dik ke plaat van Hoogovens IJmuiden, is gistermiddag met een gewond rechter been opgenomen in het Rode Kruiszie kenhuis. Toen een plaat werd opgehesen, bleek deze scheef aan de electromagneet van de kraan te kleven. De Beverwijker wilde deze plaat verschuiven, maar raakte daarbij met zijn rechter! onderbeen be kneld tussen de last en een stapel pla ten. Nadat eerste hulp was verricht, werd de gewonde naar het ziekenhuis vervoerd, waar hij is opgenomen. kaal van de aangebouwde kleuterschool bij de lagere school. Een der schoolloka len kan dan als onderwijzerskamer wor den ingericht. De kleuterschool houdt de beschikking over drie lokalen, waarvan twee beneden en één op de bovenver dieping. Het ligt wel in de bedoeling, ook de kleuterschool te moderniseren, maar voorlopig zal de realisering van die plan nen nog wel even op zich laten wachten. De aannemersfirma Gebr. Koning uit Santpoort heeft nog maanden werk aan de verbouwing van de lagere school. Advertentie DAG en NACHT Tourritten en zittend ziekenvervoer if..:, RIJNSTRAAT 91 - IJMUIDEN-O. Telefoon 6200-6285 In het gebouw van het Leger des Heils aan de Edisonstraat in IJmuiden, zal za terdag 12 november, des avonds om half acht een jeugd-rally worden gehouden, met medewerking van een tienergroep van dertig personen uit Vlaardingen, on der leiding van brigadier Hordijk. Na af loop van dit optreden worden er neg volksdansen gehouden. Dezelfde zanggroep verleent ook de vol gende zondag om tien uur en om half acht medewerking aan de gebruikelijke bijeenkomsten van het Leger des Heils, waarbij het programma voor dit bezoek aan IJmuiden voorts ook nog een optre den voor de Spaanse en Italiaanse werk nemers op „Arosa Sun" vermeldt, dat des middags tussen drie uur en half vier zal plaatsvinden. Blijkens een mededeling van burge meester en wethouders van Haarlem aan de gemeenteraad zullen de plannen tot de bouw van een nieuwe stadsbibliotheek aan de Raaks, waarvoor ongeveer 5 mil joen gulden uitgetrokken zal moeten wor den, pas in 1971 gerealiseerd kunnen worden. Het is de bedoeling ook in dat jaar pas te beginnen aan de verbouwing van de Stadsschouwburg waarvoor onge veer 414 miljoen gulden nodig zal zijn De gedachten bestonden deze objecten eerder ter hand te nemen, maar de fi nanciën laten dit niet toe. Voor het jaar 1967 zal 82 miljoen gul den nodig zijn voor een aantal werken die dringend uitgevoerd moeten worden en gedeeltelijk al begonnen zijn. Zo wordt begonnen aan de bouw van een zwembad in Haarlem-Noord dat 3 miljoen gulden zal kosten en aan de aanleg en bouw van verblijfplaatsen voor de jeugd waarvoor een bedrag van negen ton geraamd is. Voortgezet wordt de bouw van een riool zuiveringsinstallatie in de Waarderpolder die 20 miljoen gulden zal kosten en waar aan in 1967 5% miljoen gulden zal wor den besteed. Ook zullen voortgezet wor den de rioolwerkzaamheden die volgend jaar een bedrag van 2% miljoen gulden zal vergen. Het bureau van politie in de voormalige Koudenhornkazerne zal in de kamende vijf jaar in drie fasen tot stand komen en de bedragen zullen 8% miljoen gulden belopen. Voor 1972 of later zijn op de investeringslijst geplaatst de aanleg van een kunstijsbaan (2 miljoen gulden) de bouw van een gemeentearchief (3 mil joen) en herbouw van de in 1934 afge brande molen „De Adriaan" aan het Spaarne (ruim Hi miljoen.!. De kleine raampjes in de Clara school te IJmuiden zijn vervangen door moderne ramen, die meer licht en lucht toelaten. Achter deze ramen is de vernieuwing van het interieur in volle gang. Bijzonder fraai is eveneens het interi eur, dat nu veel groter toont dan voor heen. Toch bleef het vloeroppervlak na genoeg gelijk. Het plafond werd een flink stuk verlaagd, hetgeen bevorderlijk was voor de intimiteit. Door meer effi ciënte opstelling van de sportartikelen (in de meest uitgebreide zin) kan de ko per nu gemakkelijker zijn keuze doen. Ten behoeve van de verkoop van sport- kleding werden een aantal fraaie paska mers ingericht; ook het sportschoeisel kreeg een apart hoekje. Het resultaat van de verbouwing is zodanig, dat de firmanten tijdens de ope ning van alle zijden veel bewondering voor hun initiatief in ontvangst konden nemen. Dat werd nog eeris onderstreept door het aanbieden van een groot aan tal bloemstukken en geschenken. Het besluit om het werk als notaris neer te leggen heeft de in Velsen zeer bekende en geziene oud-notaris J. H. A. M Anten twee jaren geleden moeite ge kost. Een notaris pleegt eerst op zeven tigjarige leeftijd met pensioen te gaan en op die leeftijd zou de heer Anten zijn 35-jarige jubileum hebben kunnen vieren, hetgeen in de notariswereld vrij uniek zou zijn geweest, omdat de meeste notarissen eerst op vrij hoge' leeftijd als zodanig worden benoemd. Bij zijn afscheid hij was toen 68 jaar heeft men de heer Anten duide lijk laten weten hoe zeer de bevolking van Velsen hem heeft gewaardeerd en gerespecteerd. Op 29 november aanstaande viert de heer Anten zijn zeventigste verjaardag en nu achteraf bezien is hij toch verheugd, twee jaren geleden tijdig het besluit te hebben genomen zijn werk neer te leggen. Zijn prjktijk was steeds omvangrijker geworden en betekende voor hem een te zwaré belasting, te meer daar zijn emotionele instelling mee bracht, dat de problemen van zijn cliën ten hem dikwijls ook persoonlijk beroer den. Geleidelijk heeft hij zich de laatste jaren ook teruggetrokken uit allerlei funk ties, die hij plaatselijk in het vereni- gings- en organisatieleven vervulde, zo dat hij nu in zijn riante woning aan de Aagtevonklaan te Driehuis van een wel verdiende rust kan genieten, hoewel zijn grote belangstelling voor allerlei zaken wel afbreuk doet aan die rust, maar nu op een prettige, zelfgekozen, wijze Het contact met de plaatselijke ge meenschap is overigens geenszins volle dig verloren gegaan, mede doordat zijn echtgenote, mevrouw C. Anten-Butzelaar, nog belangrijke funkties in het plaatse lijke verenigingsleven bekleedt. Zeer velen, die de heer Anten als no taris of in een van zijn bestuursfunkties hebben leren kennen, zullen met genoe gen vernemen, dat het de heer Anten ge geven is in goede gezondheid, met grote opgewektheid! en nog vol energie zijn ze ventigste verjaardag op 29 november aanstaande tegemoet te zien. Voor zijn'verdiensten werd notaris An ten in 1965 benoemd tot Ridder in de Orde van St. Gregorius de Grote. Op koninginnedag 1963 was hij reeds be noemd tot officier in de Orde van Oran- je-Nassau. De heer G. Bosman (Van Rijswijkstraat 41 te Velsen-Noord) heeft dinsdagmiddag tijdens een wandeling langs het strand een net met vis gevonden. Hij trof het net aan tussen Wijk aan Zee en de Noord- pier. De vis was reeds dood, doch het kleingoed zoals krabben en garnalen leef de nog. De heer Bosman heeft het net ge leegd en mee naar huis genomen om te drogen. De gedupeerde visser kan zijn keu rig onderhouden net bij de vinder terug halen. (Tel. 02510-24757). ^OOOOOOOUXOOCIOriCiCOCXXXXXOOOOOOOOOOOOOOCIOOOUCMCXXXKXXK WEEKABONNEMENTEN dienen uiterlijk op woensdag te worden betaald, daar de bezorgers op donder dag moeten afrekenen. DE ADMINISTRATIE Oud-notaris J. H, A. M. Anten ziet terug op een langdurige ambtspe riode in Velsen. Vrijdag werden in IJmuiden aange voerd 891 kisten tong en tarbot, 450 schol, 15 schar, 2340 haring, 140 makreel, 10 schelvis, 110 wijting, 150 kapeljauw en gul, 1'5 haai, 10 poon, 15 koolvis en 54 diversen. Per kilogram werd, in guldens, betaald voor: gr, tong 6.84-6.62; grm. tong 6.26- 6.05; kim. tong 3.29-2.98; kl. tong I 3.64- 3.28; kl. tong II 3.10-2.89; tarbot I 6.60- 6.10; zalm 11.50. Per 50 kilogram: tarbot IV 240-74; gr. griet 120-90; gr. schol en grm. schol 61- 55; kim. schol en kl. schol I 61-55; kl. schol II 52-23; verse haring 41-27; ma kreel 16-14; wijting 26-15; gr. gul 52-41; mid. gul 43-37; kl. gul 32-15; kleine rode poon II 50-35; kl. haai 24. Per 125 kilogram: gr. kabeljauw 192-80; gr. koolvis zw. 90. Besommingen: KW 204 14.730; KW 145 5.820; KW 222 16.150; KW 173 17.610; KW 165 17.060; KW 28 9.210; KW 79 6.310; KW 191 8.480; KW 94 5.020; KW 105 4.990; WR 51 6.320. Vanaf 14 november - 9 uur is het nieuwe jaarboekje dagelijks Verkrijgbaar bij LANGE NIEUWSTRAAT 427 - IJMUIDEN van 9-12.30 uur en 2-5 uur; zaterdags van 9-11 uur. Telefonische bestelling of reservering is niet mogelijk. ADVERTENTIE „Bij verminderd zicht kunnen gezagvoer ders van schepen aan dit station voortaan officieel inlichtingen vragen omtrent eigen positie en de verkeerssituatie in de omge ving", meldt het „Bericht aan zeevaren den", een uitgave van de afdeling hydro grafie van het ministerie van Defensie. Al enige jaren wordt de radarinstallatie „op proef" gebruikt en het werd inderdaad tijd het station een officiële status te geven. Toch wordt in hetzelfde „Bericht voor zee varenden" in verDand met de nauwe toe gang tot de buitenhaven en de langstrek kende eb- en vloedstroom, gezagvoerders die plaatselijk niet- of onvoldoende bekend zijn ontraden radarassistentie te verzoeken om de haven binnen te lopen bij minder dan 900 meter zicht Met gezamenlijk ruim honderdvijfen twintig dienstjaren zijn vrijdag bij de Koninklijke Ppaierfabrieken Van Gelder Zonen n.v. te Velsen drie personeelsle den met lof uitgezwaaid, nadat ieder van hen ruim veertig dienstjaren aan dit be drijf had volgemaakt. De eerste was de heer J. P Bier man, eerste schilder, die in de functie van magazijnmeester in de bouwafdeling een hartelijk afscheid ten deel viel. Hem werd bij monde van de heer J. C. From- berg, chef, hartelijk dank gezegd voor zijn vele en goede verdiensten, maar vooral voor de wijze waarop hij ieder van het personeel van de afdeling bouwen en ook uit het gehele bedrijf tegemoet was getreden. Achtereenvolgens spraken de heer S. de Boer, groepschef en H. Ha- gedoorn, voorman, die beiden evenzéer de prettige wijze van samenwerking loof den. Zij boden bloemen en persoonlijke ge schenken aan. In de centrale onderhoudswerkplaats was het bijna voltallig personeel samen gekomen om de heer C. Noppen, eerste onderhoudsmonteur uit te luiden. De heer F. C. H. Geelen, chef, herinnerde aan de meer dan 41-jarige loopbaan van de scheidende monteur. Aanvankelijk werk zaam in de spoorwegwerkplaats en las werkplaats, was de heer Koppen de laat ste negen jaar onderhoudsmonteur in de centrale. Hij was ook vele jaren in vrij willige dienst bij de gemeentelijke brand weer van Velsen, die na de instelling van de beroepsbrandweer overging naar de eigen V.G.Z.-brandweer. Bovendien is de harmoniekapel De Eendracht al jaren lang een hobby van de heer Koppen, terwijl knutselen hem voorts niet vreemd is. De heer Geelen dankte de heer Noppen voor de langdurige dienst en goed vakmanschap. Namens de gehele M.W. sprak de heer D. Visser, die de vriendschap en de sa menwerking loofde. Als aandenken schonk hij, met beste wensen voor de toekomst, een enveloppe met inhoud, zoals ook ge schiedde door het jubileumfonds. De heer H. Koeman vertolkte de dank baarheid van de harmoniekapel De Een dracht en bleef met een financieel ge schenk niet achter. Niet minder hartelijk was het vertrek van de heer W. H. Wetting, eerste elek- tromonteur, die uitgeleide werd gedaan door het bijna voltallig personeel van de elektrische werkplaats. De heer C. de Waard, groepschef, getuigde in zijn toe spraak van de dankbaarheid wegens de ervaren kameraadschap en collegialiteit van de heer Wetting gedurende meer dan drieenveertig jaar. Zijn vakmanschap werd hoog gewaardeerd en zijn vertrek betekent een verlies voor bedrijf en col lega's. Een mooie belichtingsmeter voor zijn fotografische hobby was het geschenk van het personeel. Daarna was de heer C. B. Spoelstra, een tijdgenoot in de E.W., die op rijm herinneringen ophaalde uit het leven en werken bij Van Gelder. De heer A. Wijt man bood bloemen aan en de heer S. Jonkers verraste de heer Wetting met een onopgemerkt gemaakte afscheidsfo to in de werkplaats, waarna de gepen sioneerde heer F. Brakenhoff de rij van sprekers sloot. De drie scheidende personeelsleden wer den ten slotte ontvangen door de bedrijfs directeur, ir. M. J. E. M. Heynens, die zijn waardering uitte voor de langdurige trouw, en als nieuwe directeur graag met de ervaringen van de vertrekken- den de geschiedenis van het bedrijf en zijn gemeenschap wilde leren kennen. Vrijdag aangekomen te IJmuiden: Acuity, van Gunness: Zeevaart, Goole, Theron, Rotterdam; Mercanant, Rotterdam; Wiking, Londen; Bruse, Christiansand; Raket. Londen; Spurt, Teigne- mouth; Gooiland, Bahia. Rijnstroom, Shoreham; Thorstein, Gunness; Ulla Rask, Par; Lutetia, Ipswicly, Quo Vadis, Gravelines; Delfzijl; Michael-M Bremen; Steinvarg, Rotterdam; Lauwersborg, Rotterdam, IJmuiden; Proton, Rotterdam. Zaterdag aangekomen te IJmuiden: Dievertje, van Casablanca; Prinsenbeek, Teignemouth. Vrijdag vertrokken uit IJmuiden: Elbdeich, naar Ventspils; H. A. Salim, Hamburg; Bar- hoeft, Gent, Westzaan; Fry ken, Gothenburg, IJmuiden; Jetty, Delfzijl, Zaandam; Sandoen, Oxelosund, IJmuiden; Jonet, Londen; Dione, Helsinki; Continuity, Rotterdam; Ceres, Lübeck, IJmuiden; Saar, Rotterdam; Norfolk Trader, Londen; Zeevaart, Rotterdam; Rolf Behrmann, Vasteras; Audacia, Grimsby; Nerlandia, Gothen burg; Jans, Londen; Wilhelm-S., Manchester; Draco, Stavanger; Joost, Delfzijl, Zaandam; Ria-F., Malmö; Beninkust, Freetown; Ilse-B., Venernmeer; Lobito Palm, Bremen; Acuity, Hull; Sont, Rochefort; Novel, Delfzijl; Thorstein, Londen. Zaterdag vertrokken uit IJmuiden: Hada 2, naar Londonderry; Cardrona, Newcastle; Luther, Visby, IJmuiden; Lena, Rocheford; Bacchus, Duinkerken; Nore, Stockholm; Wedloper, Sol- vesborg, IJmuiden; Jacco, Faroer eilanden, Koog aan de Zaan; Raket, Belfast; Land Hadeln, Rotterdam (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit, dat het schip naar of van Amsterdam is gegaan.) De tuinders in en rond Beverwijk heb ben zich vorige week vergist. Zij dachten dat de winter aankwam en met het oog op eventueel vorst werd wat op het veld stond zoveel mogelijk binnengehaald. Wel, koning Winter kwam niet echt. En op de Beverwijkse groenteveiling kwamen de te vlug geoogste produkten. Meer dan voldoende andijvie onder an dere, die al voor 15 cent per kilo te koop was; maar er was ook andijvie van vijf dubbeltjes de kilo. Sla is op; spinazie daarentegen was er volop. Bij de tomaten waren grote prijsver schillen. Exporttomaten, die tweemaal per week worden geveild, kwamen tot 1.48 per kilo; er waren echter ook to maten te koop voor vijf dubbeltjes per kilo. De noteringen waren vrijdag als volgt: andijvie 10-52; spinazie 25-85; bospeen 20- 42; waspeen 12-31; tomaten 41-148; sprui ten 42-125; witlof 130-65; rodekool 9-20; groenekool 8-18 bloemkool 72-140; boeren kool 8-19; uien 25-32; selderyknollen 6-28; peen 8-17. VAN DE IJMOND Donderdag heeft P. de Gruyter en Zoon NV de tot supermarkt verbouwde en uit gebreide winkelvestiging aan de Plantage 14 te Beverwijk onder grote belangstel ling heropend. De verkoopruimte werd met 80 m uitgebreid tot 350 m. Bijna een half jaar hebben de verbouwingswerk zaamheden geduurd om deze winkel het karakter van een supermarkt te geven. Aan de vestiging werden namelijk een afdeling vers vlees, groenten en fruit en patisserie toegevoegd. De vleesafdeling is geheel gescheiden van de rest van de zaak. Evenals het vlees, wordt ook het ge bak elke nacht vers aangevoerd vanuit Den Bosch. Het gebak arriveert in koel kasten, die in Beverwijk onmiddellijk op het elektrisch net worden aangesloten. Het vléés komt per containers aan. Voor het opslaan van het fruit en de groente werd eveneens een koelcel gebouwd. De kopers deelden donderdag in de openings vreugde via een aardige attentie en di verse reclame-aanbiedingen. (Van onze correspondent) DEN HAAG Op de Scheveningse se- mafoor is een havenradarinstallatie in be drijf gesteld met de roepnaam „Radar Scheveningen" en een werkgebied met een straal van 9,5 zm (zeemijl 1852 meter). Het aanzien van de middenstand te Beverwijk is weer aanzienlijk verhoogd, nu de sportzaak Wilms Floet aan de Breestraat zijn geheel gemoderniseerde winkel heeft heropend. De verbouwing is zo rigoureus geweest, dat niets aan dit pand nog aan de oude zaak herinnert. De oude pui kreeg een modern aanzien, terwijl ook de showruimte aan de eisen van deze tijd werd aangepast. V

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 5