„De Vuurproef" van Arthur Miller Zondagsschilders bij opening van eigen tentoonstelling Epstein sticht pop-centrum in Londen Raes en Vroman in de rubriek „Kunst" INITIATIEF VAN DE VARA TROK 68 EXPOSANTEN Gemeente Haarlem bood maaltijd aan Subsidies voor „Stigma"-plan NEGEN MUZEN Jortgenó MAANDAG 14 NOVEMBER 1966 7 Sterke première door de Nederlandse Comedie Initiatief te laat? Zes prijzen Foto's uit 47 landen voor World Press Photo I I The Riverside Seven wonnen jazzconcours De radio geeft dinsdag T elevisieprogramma MEN ZOU er meer dan louter toeval in kunnen zien dat „De vuurproef" van Arthur Miller en „St. Joan" van Bernard Shaw, die beide in het seizoen 1953-1954 in ons land werden gespeeld, in het huidige seizoen weer te gelijkertijd in Nederlandse schouwburgen vertoond wor den. Meer dan toeval, want deze twee stukken hebben veel met elkaar gemeen: beide hebben een historisch proces tot onderwerp, beide gaan over het martelaar schap van een eenvoudige, eerlijk gelovende mens die wordt geofferd aan religieus fanatisme en angst voor aantasting van de gevestigde orde, in beide herroept de hoofdpersoon een onware bekentenis, waarmee de vol trekking van het doodvonnis had kunnen worden voor komen, omdat de veroordeelde een voortleven in on waarheid verwerpelijker acht dan de dood. MEN ZOU die herhaalde gelijktijdige vertoning van de twee stukken dus kun nen zien als een uiting van bezorgheid bij onze toneelleiders over een naderkomen- de nieuwe bedreiging van de gewetens vrijheid in onze wereld. Maar het zou waarschijnlijk toch fout zijn, er meer dan toeval achter te zoeken, want gewoonlijk worden de speelplannen van onze gezel schappen helaas op grond van meer zake lijke en opportunistische overwegingen opgesteld. MAAR LATEN we blij zijn dat hoe dan ook beide stukken weer worden gespeeld en er is reden te over om de wederopvoering van „De vuurproef" door de Nederlandse Comedie, waarvan zater dagavond in de Amsterdamse Stads schouwburg de première is gegeven, met dankbaarheid te vermelden. Want „De vuurproef" is zonder enige twijfel een van de aangrijpste, menselijk-onthullend- ste sociale getuigenissen die de laatste twintig jaar voor het toneel zijn geschre ven, een meesterlijk pleidooi voor gewe tensvrijheid gegoten in een onontkoom baar-suggestieve dramatische vorm. Men weet dat het stuk dateert uit de tijd van McCarthy's meedogeloze politieke „hek senjacht" in de Verenigde Staten (de zwarte jaren 1950-55) en dat het bij de New Yorkse première in 1953 algemeen werd beschouwd als een nauwelijks ver bloemde aanval op McCarthy en diens kliek van op eigen voordeel beluste demagogen. In feite was McCarthy's communistenjacht voor Arthur Miller wel iswaar een gerede aanleiding tot het schrijven van het drama, maar zijn be doeling ermee was toch veel ruimer. Hij wilde wijzen op de rode draad van gewetensdwang die door de hele wereld geschiedenis heenloopt en waarvan zowel het beruchte heksenproces van 1692 in Sa- len (een plaatsje in Massachusetts) waar bij tientallen onschuldigen werden opge hangen, als het MacCarthy-isme van vijf tien jaar geleden, dat ook heel wat men senlevens heeft gekost, afgrijselijke voor beelden zijn. Van de historische figuur van John Proctor, die men vruchteloos martelde om hem een bekentenis over een gefantaseerd verbond met de duivel af te persen, zijn talloze paralellen te vinden in het Duitsland van Hitler, in Amerika ten tijde van McCarthy en nog in onze eigen tijd in andere wereldelen. En zij zullen er altijd weer zijn, waar en wanneer de gewetensvrijheid wordt aan getast. TON LUTZ heeft bij zijn regie van de wederopvoering waarschijnlijk naar deze tijdeloosheid van het gegeven willen "verwijzen door het stuk te laten spelen tegen de geprojecteerde achtergrond van een „oerwoud", dat (ondanks de bewe ringen in het programma) het Salem van 1692 in werkelijkheid niet meer dreigend omringde, maar dat men kan opvatten als symbool van de „jungle" van maat schappelijke en andere vooroordelen, col lectieve schuldgevoelens en onberedeneer bare levensangsten, die voor elke men selijke samenleving een bedreiging kunnen vormen. Tegen die achtergrond en in een schetsmatig aangegeven decor van Wim Vesseur voltrok de opvoering zich, na een wat aarzelend begin groeiend naar een adembeklemmende climax. Dit was in de eerste plaats te danken aan de aangrijpende vertolking van de rol van John Proctor door André van den Heuvel die, behouden teruggekeerd van zijn uitstapje naar de musical, het drama precies de juiste dosis menselijke rugge- graat gaf zonder pathos, maar toch krachtig genoeg om de tragische figuur levensgroot gestalte te geven. Hij kreeg uitstekend tegenspel van Elisabeth Hoy- tink, een waardige, eenvoudige maar in nerlijk ijzersterke vrouw Proctor. VAN DE VELE andere spelers dient in de eerste plaats Alex van Royen te worden vermeld voor zijn overtuigende vertolking van de aanvankelijke zelfver zekerde, later twijfelende en tenslotte be rouwvolle dominee John Hale (overigens ook een historische figuur, die later zelfs een boek over de heksenjacht heeft ge schreven).Heel goed zijn ook de kramp achtig naar zelfbehoud en zelfrecht vaardiging strevende dominee Parris van (Van onze correspondent) Het Londense West End krijgt thans zijn eigen grote pop-theater op een ogenblik, dat sommigen beweren, dat de hit-muziek zijn tijd heeft gehad en de Beatles als groep de wereld waarschijnlijk vaarwel zullen zeggen. Niemand minder dan hun manager Brian Epstein, die vorig jaar het Saville Theatre overnam heeft besloten hiervan een show centrum voor pop-muziek te maken. Het toneel en zelfs de musical, die er ingebur gerd waren krijgen hun congé. Volgende week opent Epstein zijn pro gramma met de Four Tops, een Ameri kaanse groep van gekleurde zangers. Op 11 december volgt dan een show met Little Richard en daarna een kerstproduk tie, getiteld: „Faim in 1967", met Georgie Faim en Julie Felix. Epstein zei woensdag dat er een grote markt voor pop- en lichte amusementsmu ziek in het West End van Londen bestaat. Tot nu toe is daar nog nooit een aparte plaats voor ingeruimd Hij probeert op deze wijze het voortbe- «taan van de pop-muziek te verzekeren. De nieuwste plaat van de Rolling Stones was de eerste welke niet de eerste plaats in de top-tien haalde. De Beatles verfijnden hun techniek, maar voor de massa-jeugd is het nieuwe er blijkbaar af. Bovendien werden de Beatles al gauw overstemd door een menig te slechte imitators. De Beat(le)-klank is nog altijd „in", maar de Amerikanen komen met een nieuw har der, minder romantisch geluid. Ook blijkt dat het nooit uitgestorven solo-zingen weer populairder wordt. In Engeland wacht men met een zekere bezorgdheid op de komst van hetgeen in de Verenigde Staten „psychedelic"-muziek wordt genoemd. Het is een geluid dat de zelfde sensationele uitwerking zou bezit ten als het beruchte verdovende middel l.s.d. In de rubriek „Kunst" zendt de KRO- radio morgenavond, dinsdag 15 novem ber, een interview uit met de Belgische schrijver Hugo Raes. Voorts is een gesprek te beluisteren met Leo Vroman naar aanleiding van de wereldpremière van zijn eerste toneel stuk „Het Grauwse diep" bij de Utrechtse studenten-toneelvereniging. „De vuurproef" („The crucible"), drama in vier bedrijven. Vertaald door Alfred Pleiter. Wederopvoering door de Nederlandse Comedie op 12 novem ber in de Stadsschouwburg te Amster dam. Regie: Ton Lutz. Hoofdrollen: André van den Heuvel, Elisabeth Hoy- tink, Alex van Royen, Wim van den Brink, Marja Habraken, Lo van Hens- bergen, Kittie Courbois. Decors en kos tuums: Wim Vesseur. Wim van den Brink, de rechtschapen oude Rebecca Nurse van Mimi Boesnach en de tot schuldbewustzijn rijpende Mary Warren van Kittie Courbois. De in het drama zo belangrijke figuur van het meis je Abigail een pathologisch mengsel van geloofsfanatisme, wilde erotiek, leu genachtigheid en jalouzie kreeg van Marja Habraken echter slechts een hoogst oppervlakkige, onovertuigende vertolking. Simon Koster Wim van den Brink en Mies Hagens in een scène uit Arthur Millers „De vuurproef" die zaterdag bij de Nederlandse Comedie in première ging. Nederland 1: In het voorprogramma wordt de quiz „Tel uit je winst" uitgezon den. Na het journaal is de avond geheel ge wijd aan het Hongarije van 1966. Milo An- stadt maakte een serie documentaires in Hongarije, Polen en Tsjechoslowakije. De documentaire over Hongarije van vanavond wordt onderbroken door een amusements programma zoals dat door de Hongaarse televisie werd uitgezonden. Na het tweede deel van de documentaire volgt een Hon gaars televisiespel met als thema: de drie hoeksverhouding. Nederland 2: Vanavond begint de NCRV een nieuwe Engelse tv-serie: „Little big business", in het Nederlands getiteld: „Lie- berman en Lieberman". In het program ma „Wij maken een musical" wordt een bezoek gebracht aan het Amsterdamse Mu sical Theater. Vervolgens „De arme die ren" een oorspronkelijk tv-spel van Dick Dreux. De handeling speelt zich af in de loopgraven tijdens de eerste wereldoorlog. De rollen worden onder anderen gespeeld door Julien Schoenaerts, Leo de Hartogh, Lou Steenbergen en Hidde Maas. Tenslotte „NIPO-these" een programma over de po litiek, dat vanavond gewijd is aan de Par tij van de Arbeid. Na het laatste journaal volgt nog een cursus van Teleac over ge programmeerde instructie in de praktijk (Nederlands). In februari van dit jaar verzocht de VARA in een televisie-uitzending „zon dagsschilders" of zij bereid waren hun werken beschikbaar te stellen. Het resul taat was frappant, want er meldden zich 1700 inzenders. Er kwamen 500 werken in aanmerking voor een definitieve beoorde- ling en hieruit werden 91 werken gekozen die in de komende weken tot IS de cember in de Vishal op de Grote Markt in Haarlem te zien zijn. Zaterdag is de tentoonstelling, die behal ve deze 91 werken ook nog 12 schilderijen van „klassieke Nederlandse zondagsschil ders" uit het Stedelijk Museum van Am sterdam toont, officieel geopend. De acht enzestig inzenders waren hiervoor uitge- digd, het gemeentebestuur van Haarlem heeft het initiatief van de VARA om in Haarlem te exposeren zo op prijs gesteld, dat het de inzenders had geïnviteerd voor een koffiemaaltijd in de Vishal. De wethouder van onderwijs en kunstza ken, de heer D. J. A. Geluk sprak van een „fijn initiatief". Het is verheugend dat er mensen zijn die met veel liefde het penseel hanteren, zei hij. Uit de schutters stukken in het Frans Halsmuseum blijkt, aldus de spreker dat een maaltijd van be lang is. Het geeft een gevoel van verbon denheid en de „zondagsschilders" zullen zich op deze koffiemaaltijd ook verbonden voelen, veronderstelde de wethouder. Dank bracht wethouder Geluk aan de medewer kers van het Frans Halsmuseum die de expositie hebben ingericht. Bij het tot standkomen hebben de directie van het museum en het hoofdbestuur van de VA RA samengewerkt. De inzenders hebben zaterdag een kort bezoek gebracht aan het Frans Halsmu seum. Zij werden verwelkomd door de di recteur, de heer H. P. Baard. De heer Baard vestigde in het bijzonder de aan dacht op de werken van Frans Hals en had als verrassing in de ontvangstzaal een schilderij van een „zondagsschilder" uit de vorige eeuw geplaatst. Het museum be zit het werk „De Pandpoort in 1813" van Wouterus van Nooy, een Nij kerkse kippen boer, die omstreeks 1765 is geboren en in Haarlem heeft gewoond. Tot het bezit van het museum behoren ook geschilderde por tretten van het echtpaar Van Nooy. Na het museumbezoek volgde in de Vis hal de opening van de tentoonstelling. De titel luidt: „Nederlandse zondagsschil- ders: de droomwereld der naïeven". Zes werken zijn bekroond met een prijs en vier met een eervolle vermelding. De heer Geluk deelde na overleg met de directeur van het Frans Halsmuseum mee, dat deze tien inzenders uitgenodigd zullen worden een werk in te zenden voor een volgend jaar te houden tentoonstel ling. Meer dan 2.400 foto's van 605 fotogra fen uit 47 landen zijn reeds ingezonden voor de elfde fototentoonstelling World Press Photo, die van begin december tot eind januari a.s. in het Haags Gemeente museum wordt gehouden. De foto's zijn verdeeld in vijf klassen: nieuws, sport, features, beeldverhalen en kleurenfoto's. Voor de winnaar is een hoofdprijs beschikbaar van 5.000,een camera, een gratis verblijf in Den Haag en de trofee „Gouden Piertoren van Scheveningen". Speciale prijzen worden voorts toegekend voor de meest artistieke foto, en voor de foto, die door het publiek wordt uitverkoren. Het hoofd van de VARA-T.V., de heer P. te Nuyl, zette de motieven uiteen van het organiseren van de expositie, waarbij hij de taak van de televisie ter sprake bracht. Het doel was de werken van de zondagsschilders te inventariseren en te trachten de beste werken van deze schil ders uit de beslotenheid van de huiska mer in de publiciteit te halen. De vrije tijdsbesteding is gestimuleerd en de VA RA-T.V. gaat hiermee verder, zo sprak de heer Te Nuyl. Nadat de heer Te Nuyl de prij2en had uitgereikt bracht één der deelnemers, de bijna 80-jarige heer W. van Genk uit Den Haag, dank aan de VARA voor hetgeen de omroep gedaan heeft voor de zondags- schilders. De voorzitter van de jury, de heer Hans Redeker, las het jury-rapport voor, waar uit bleek dat bij de voorbereiding en de inrichting medewerking van de adjunct directeur van het Frans Halsmuseum, de heer D. Swaggerman en van zijn staf onmisbaar was geweest. De heer Re deker gaf tenslotte zijn visie op de naïeve| schilderkunst. boeken boekenboekenboel boekenboeken boeken boekt boekenboeken boeken boekt boekenboeken boekenboekenl boekenboeken boekenboeken |U| I ft TUI II C EN boekenboeken VTld UltlVlllUl.ll boekenboeken boeken boekenboeken boeken! boekenboekenboekenboekenl boe kenboekenboekenboekenl boekenboekenboekenboekenl De eerste-prijswinnaar, de 71-jarige heer W. Ch. Kramer uit Hilversum, kreeg van de heer P. te Nuyl een bedrag van duizend gulden en een oorkonde. Van de vorig jaar in Jeruzalem over leden Martin Buber is de Nederlandse uitgave (vertaling van het proza M. M van Hengel-Baauw en weergave der ge dichten van Sunya F. des Tombe) ver schenen van „Sluitsteen" bij LEMNIS- CAAT in Rotterdam. „Wat is existentialisme?" van prof. dr. B. Delfgaauw is verschenen bij HET WERELDVENSTER in Baarn als zesde en herziene druk. In de serie „Land, volk, cultuur" is bij „Het Wereldvenster" verschenen „In dia" van Jeanette Bossert. Ab. Visser stelde „Kruseman 's Detec tive omnibus 3" samen, waarin een keu ze bijeengebracht is uit de litteratuur van de dertiger jaren, de „Gouden eeuw' van jle Angelsaksische detectiveroman liét bóek bevat „t>e persfotograaf als speurder" van George Harmon Coxe, „Het hotelmysterie" van Helen Reilly en „Het schot in de nacht" van Rufus King De uitgave is van KRUSEMAN, Den Haag. „Je raakt nooit uitgekeken" van Rinke Tolman met tekeningen van Ed. Vijsma is bij KOSMOS in Amsterdam en Ant werpen verschenen en bevat een serie verhalen over dingen, dieren, planten en mensen in verscheidene delen van ons land. Een tweede bundel is in voorbe reiding. In de serie „Weten en kunnen" zijn bij Kosmos verschenen: „Praktische damlessen" van Philip de Schaap, (zes de druk), „Paddestoelen" van P. Meijer (derde druk), „Paardrijden", leidraad voor beginners, van W. Slob (vierde druk) en „Fruitteelt in kleine tuinen" van Piet Dekker, herzien en bijgewerkt door L. v. d. Wijden (derde druk). De vijfde druk is verschenen van „De Witte vrouw", het levensverhaal van Wen- delmoet Klaas van Monnikendam (de eerste vrouw in onze lagelanden die om wille van haar overtuiging in 1527 vrij willig ter brandstapel ging) van Jan Mens, eveneens Kosmos. „Het huis bij de mispelboom" van Gio vanni Verga is als tweede druk versche nen bij L. J. Veen's Uitgeversmaatschap pij n.v. in Amsterdam; de vertaling is van André M. Pols. Bij L. V. Veen verscheen ook de der de druk van „De indringer" van August Strindberg in de vertaling van dr. J, Mulder; het betreft een Amstel literaire paperback. Het plan der stichting Stigma Neder land" (voorzitter Simon Vinkenoog) om in Amsterdam een dagelijs toegankelijk centrum te openen dat de „leefbaarheid" van de hoofdstad zou helpen verhogen, heeft officiële instemming gevonden. Vol gens Stigma zouden in dit centrum kunste naars en publiek elkaar kunnen ontmoe ten op toneel-, dans- en filmvoorstellin gen en concerten, maar ook bij de voor bereiding daarvan alsook in discussiegroe pen en dergelijke over culturele vraag stukken. B. en W. van Amsterdam willen voor dit doel de Doelenzaal, na een op knapbeurt, beschikbaar stellen voor een proefperiode en aan Stigma voorts een subsidie van 30.000 verlenen voor dit winterseizoen. Ook het ministerie van Cul tuur en Recreatie heeft meegedeeld, in principe aan Stigma een subsidie van 15.000 te willen verlenen om het experi ment op gang te brengen. „De Lakenhal". Het stedelijk museum „De Lakenhal" in Leiden heeft afgezien van het heffen van entreegelden voor het bezichtigen van de vaste collecties. Sinds 1 november hoeven bezoekers van het museum slechts te betalen voor het bezichtigen van tijdelijke tentoonstel lingen. Van Gogh. De tentoonstelling van teke ningen en schilderijen van Van Gogh in het nationale museum in Belgrado, heeft de eerst week 26.000 bezoekers getrokken. In enkele dagen waren alle catalogi, reprodukties en prentbrief kaarten uitverkocht. Beeldendienst. In Hongarije is een lange lijst opgesteld met beroemde romans die door vooraanstaande schilders zul len worden omgewerkt tot strips, waar bij bekende schrijvers de onderschrif ten zullen verzorgen, zo veel mogelijk letterlijke citaten van de oorspronkelij ke auteur. Onder de boeken die het eerst aan de beurt komen zijn werken van Jack London, Honoré de Balzac en Aleksander Poesjkin. Willem van Otterloo. Willem van Otter- loo, dirigent van het Residentie Orkest, is vier weken gastdirigent bij het Ja panse Yomiuri symfonie orkest. Op het programma staan zes concerten van westerse muziek, die in Japan sinds de tweede werldoorlog enorm populair is geworden. Aehiteetenprijsvraag. De architectenprijs vraag, uitgeschreven ter gelegenheid van de opening van Durox, fabriek van lichte bouwprodukten te Meppel is ge wonnen door ir. A. A. van Stekelen burg b.i. en C. C. van Strien h.b.o. te Ridderkerk. Zij ontvangen f 7.500.-. In plaats van een tweede prijs zijn twee derde prijzen toegekend aan W. G. Quist h.b.o. te Rotterdam en het inge nieursbureau voor architectuur en stadsbouw Dingemans te Utrecht (ir. P. H. Dingemans, ir. W. R. de Vries en P. Nieuwveld) die elk f 2500 ontvangen. Een premie van f 2500.- krijgt S. B. de Boer v.b.i.. te Enschede. „The Riverside Seven" uit Dordrecht, onder leiding van R. Nieuwenhuyzen, heb ben het nationaal jazz-concours voor ama teurs gewonnen, dat zaterdag in Sche veningen werd besloten. Zij namen deel aan de wedstrijd in traditionele stijl, waarin „The Swingcopaters" uit Den Haag tweede werden. In de afdeling moderne stijl werd het quintet van Robert Kattenburg uit Am sterdam eerste. In de groep free jazz be haalde trio Peter Bennink uit Hilversum de hoogste eer. Tweede werd „The Hans Mils Improvisation New Thing Trio Plus One!" uit Naarden. De prestaties waren beoordeeld door een jury, bestaande uit: Harm Mobach, Wybe Buma, Ruud Kuijper, Misja Men gelberg en Joop Schrier. ADVERTENTIE Soud-^tloer - 5torloge6 - Gr. Houlilra»! 6, ,rl 02500 C6 6 HILVERSUM I. 7.00 «Nws. 7.10 Meditatie. 7.15 Gram.mu- ziek. (7.30-7.32 Nws). 7.55 Overweging. 8.00 Nws. 8.10 Orkestmuziek. 8.30 Nws. 8.32 Voor de huisvrouw. (9.25 Conciliepostbus: 9.35 Wa terstanden). 10.00 Aubade. 11.00 Voor de zie ken. 12.00 Musette-orkest. 12.18 Marktberich ten voor schippers. 12.20 Voor de landbou wers. 12.27 Mededelingen land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.40 Actualiteiten. 12.50 Gram.- muziek. 13.30 Musiësta ensemble. 15.00 Piz zicato. 17.00 Overheidsvoorlichting. 17.10 Voor de jeugd. 18.00 Country and Western. 18.20 Uitzending van de VVD. 18.30 De Spring plank. 19.00 Nws. 19.10 Actualiteiten. 19.30 Conciliepostbus. 19.35 Geestelijke liederen. 19.45 Zoekend geloven: nieuws katechismus voor volwassenen. 20.00 Klassieke en moder ne muziek. 21.10 Voordracht van moderne gedichten. 21.30 Sopraan en harp. 22.00 Kunst 22.30 Nws. 22.40 Overweging. 22.45 Spel op leven en dood (hoorspel) 23.55 Roemeens or kest. Nws. HILVERSUM II. 7.00 Nws. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.20 Gram.muziek. 7.55 Deze dag. 8.00 Nws. 8.10 Actualiteiten. 8.15 Gram.muziek. (Om 3.30- 8.35 De groenteman). 8.50 Morgenwijding. 9.00 Klassieke muziek. 10.00 Voor de kleu ters. 10.10 Verzoekplaten. (11.00-11.02 Nws.). 12.00 Amusementsmuziek. 12.27 Mededelingen land- en tuinbouw. 12.30 Overheidsvoorlich ting. 12.40 Licht ensemble. 13.00 Nws. 13.10 Actualiteiten. 13.30 't Muzikantenuur. 14.40 Schoolradio. 15.00 Voor de vrouw. 15.40 Mo derne muziek. 16.00 Nws. 16.02 Klassieke lie deren. 16.15 Voor de jeugd. 17.15 New York calling. 17.20 Gram.muziek. 18.00 Nws. 8.15 Actualiteiten. 18.25 Licht orkest. 18.55 Voor de kleuters. 19.00 De gesproken brief uit Pa rijs. 19.05 Hersengymnastiek. 19.30 Liedjes programma. 20.00 Nws. 20.05 Moet u 'ns ho ren. 20.55 Cabaretprogramma. 21.25 Moord in Coupé 7 (hoorspel). 22.00 Volksliedjes. 22.3 Nws. 22.40 Actualiteiten. 22.50 Venster op de hedendaagse muziek. 23.30 Licht orkest. Nws HILVERSUM III. 9.00 Nws. 9.02-10.00 Lichte muziek. 10.00 Nws. 10.02 Lichte plaatjes (11.00 Nws). 12.00 Nws. 12.02 Actualiteiten. 12.05 Muzikaal VARA-Varia. 13.00 Nws. 13.02 Actualiteiten. 13.05 Gast-vrij. 14.00 Nws. 14.02 Actualitei ten. 14.05 Platen en tips voor de vrouw. 15.00 Nws. 15.02 Actualiteiten. 15.05 Electronisch orgelspel. 15.25 Lichte orkestmuziek. 16.00 Nws. 16.02 Actualiteiten. 16.05 Zorro. 17.00 Nws. 17.02 Actualiteiten. 17.05-18.00 Verzoek platen. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nws. 12.03 Gevarieerde muziek. 12.40 Weerbericht. 12.48 Orkestmuziek. 12.55 Bui tenlands persoverzicht. 13.00 Nws. 13.20 Voor de soldaten. 14.00 Nws. 14.03 Opera- en Bel canto. (15.00 Nws.) 16.00 Nws. 16.03 Lichte muziek. 16.30 Voor oudere luisteraars. 17.00 Nws. 17.15 Jazz. 17.45 Oud-Engelse volksmu ziek. 18.00 Nws. 18.03 Pianorecital. 18.28 Paardesport. 18.30 Keurig Frans. 18.32 Lich te muziek. 18.45 Sport. 18.52 Taalwenken. 18.55 Lichte muziek. 19.00 Nws. 19.40 Koor muziek. 19.50 Syndicale kroniek. 20.00 Hand in hand met Nederland. 20.30 Hoorspel. 21.32 Klassieke muziek. 22.00 Nws. 22.15-22.30 De zeven kunsten. VOOR MAANDAG NEDERLAND I 19.00 Nws. 19.01 Pipo de Clown. 19.05 Kenmerk. 19.35 Tel uit je winst. 20.00 Jour naal. 20.20 Hongarije 1966. 20.55 Blij Boeda pest. 21.10 Hongarije 1966 documentaire.o 21.35 De scheiding. 22.35 Journaal. NEDERLAND II 20.00 Nws. 20.01 Lieberman Lieberman TV-spel. 20.25 Wij maken een musical. 20.50 De arme dieren. 21.20 NIPO-these. 22.00 Avonoverdenking.2 2.05J ournaal. 22.30 Te leac. VOOR DINSDAG NEDERLAND I 11.10 Schooltelevisie. 19.00 Nws. 19.01 Pi- po de Clown. 19.05 Journaal voor gehoorge stoorden. 19.35 De Flintstones. 20.00 Journaal 20.20 Een drukke bruidsnacht, opera van Offenbach. 20.55 Vanavond in Nieuwspoort. 21.25 The Cat, film. 21.50 Kleur in zwart en wit. 22.05 Yvonne Carré. 22.25 Journaal. 23.00 Teleac. NEDERLAND II 20.00 Nws. 20.01 Don Quichotte 20.30 Een dag in Irkutsk. 21.00 De zondares van Parijs. 22.30 Levend verleden. 23.00 Journaal.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 7