DE FOTO'S VAN PAUL HUF 25 Olga de Haase tedere Giselle mh DeMOCKAat O O Recla me- fotograaf exposeert bij Fodor kvlak NEGEN MUZEN f* Nieuwe film van Astma Fonds Deksel op „Doofpot" DINSDAG 15 NOVEMBER 1966 11 Ik ben een echte Aemochraat BOLS v **r V'ö raa van kunst en commercie „Op eigen adem De radio geeft woensdag T elevisieprogramma David, Koning ZO BOEIEND IS NU ZO BOEIEND IS PANORAMA DEZE WEEK TREFFEND voorbeeld uit Hufs prak tijk: de serie hoezen die hij enkele jaren geleden maakte voor een serie klassieke grammofoonplaten van Philips. Met zeld zaam raffinement etaleerde hij op die hoe zen een keur aan vrouwelijk schoon, om ringd door alle status- en sex-symbolen van de welvaartsstaat. Voorbeeldig kleu- renwerk, dat nog altijd de wanden van menige tienerkamer siert. Het werden best-sellers, maar men kocht ze meer om de „verpakking" dan om het produkt en dat zat de discojongens „ergens" niet lekker. Men mompelt dan ook, dat zelfs het woord „hoezepoes" sindsdien bij Phi lips taboe is. HUF HAD meer van die ervaringen. De campagne die hij voor een bekend sigaret- temerk maakte, werd door de klant af gekeurd als te riskant. Het waren stille vens met eenvoudige, alledaagse „props": een asbakje met een verkreukte krant, of een paar pollepels, als achtergrond voor een pakje sigaretten. Moderne, „blikvan- gende" werfplaten, maar de klant zag er niets in. Hij wilde glamour en romantiek. Hufs platen gingen de ijskast in. Dat ge beurde een paar jaar geleden. Maar van- daag-de-dag ziet men in leidende magazi nes als Vogue en Elle aan de lopende band reclamefoto's zoals Paul Huf die voor de sigarettenfabrikant maakte. ADVERTENTIE JU JL» JU Xa Ajhrt en geef graag een ieder het zijne. Daarom vind ik 't zo juist dat in heide partijen gelijkelijk aan bod komen: de Partij van de Pittige Koffieboon en de Partij van de Romige Advockaat. Voor maar f 7.40 per fles maakt mijn vrouw nu de heerlijkste desserts en ge nieten wij allen van een hoogst demockratisch genoegen. En als altijd van de ware Bols kwaliteit. MEISJES KIJKEN is een tijdver drijf dat nooit verveelt. Op die wetenschap zijn carrières en fortui nen gebouwd; óók de carrière van Paul Huf, reclame-fotograaf. Huf, de man van de bier- en sigarencampag- nes: werf foto's met „eye appeal", ook wanneer ze als „ouderwetse" stil levens zijn opgebouwd, uit louter dode rekwisieten. Maar op zijn best is Huf (naar onze smaak) in zijn reclame foto's rondom het thema-vrouw. Be roepsmodellen of „aangewaaide" mooie of grappige meisjes waarmee hij speelt als de tovenaar Coppelius met zijn ledepoppen. En die nog altijd het zekerste medium zijn om een re- clameboodschap-in-beeld „over" te brengen. Hoewel: soms schiet men zelfs met mooie meisjes zijn doel voorbij Daimon 66. In het Prinsenhof te Delft wordt ter gelegenheid van het vierde lustrum van de studentenvereniging op humanistische grondslag Socrates tot 19 december een tentoonstelling gehouden onder de titel „Daimon '66". Er wor den werken getoond van: Kor Bekker, Jan van den Broek, Leo Dopper. Lu cie van Duyn, Georg Hadeier, Peter Jansen, Jan Kuiper, Paul Louwers, Evert Maliangkay, Aat Verhoog en Henk de Vries. Reproduktie van een der grappige kleurenfoto's die Paul Huf maakte voor het PTT-boekje „De ver binding". EEN ECLATANT succes werd daarente gen de lange reeks foto's „Vakmanschap is meesterschap" die Huf maakte (en nog maakt) voor de Grolsche Bierbrouwerij, als een tribuut aan het edel ambacht. Fo to's van touwslagers, horlogemakers en andere handwerkslieden die Huf „on loca tion", dus zonder de uitgebreide studio-ap- paratuur maakte en die stuk voor stuk toonbeelden zijn van goede smaak en re gietalent. Die vakmanschap-foto's worden ijverig uitgeknipt en in plakboeken verza meld. Zij dienen als illustratie-materiaal bij het onderwijs op vele scholen. Er is zelfs, onder auspiciën van De Grolsche, een compleet foto-album van verschenen, dat druk gekocht wordt. ZO KENT het leven van de reclame man, fotograaf of copywriter, vele ups en downs. Er zijn altijd „trends" in de re clame, maar niemand kan vooruit zeggen of een bepaalde campagne zal „aan slaan" bij de consument. Want de smaak van het publiek is even grillig als onvoor spelbaar. Want hoe „mooi" of „pakkend" een werffoto ook mag uitvallen, zij moet niet alleen het oog boeien, maar ook: be geerte wekken. De begeerte om het gead verteerde produkt te bezitten anders schiet zij haar doel voorbij. U ziet: ook intemationaal-bekende re clamefotografen wandelen niet over rozen. Paul Huf kan ervan meepraten. Een be hoorlijke campagne kost tien-, soms hon derdduizenden guldens. Is er weinig re sponse, dan krijgt de fotograaf (en/of de tekstschrijver) de schuld Een paar flops achter elkaar kunnen zijn reputatie de grond inboren. Vandaar dat Huf altijd „doodnerveus" is vóór elke nieuwe op dracht. Maar als hij eenmaal het terrein verkend en zijn kansen gewogen heeft (kansen die gelimiteerd zijn, omdat een gebonden kunstenaar bijna nooit geheel vrij is in de keus van thema en uitwer king) dan gaat hij aan het werk als een be zetene. Goochelend met modellen, lampen en lenzen realiseert hij datgene wat hem voor ogen zweeft. MEN KENT zijn werk natuurlijk uit de kranten en tijdschriften. In museum Fo dor aan de Amsterdamse Keizersgracht exposeert Paul Huf nu (tot 11 december) een kleine collectie recent werk. Manne quins die op het Rode Plein in Moskou, en tussen sober-geklede Russische vrouwen met-hoofddoekjes, de nieuwe tienermode etaleren. Karei Appel in zijn atelier, wor stelend met de materie. Kleurencovers voor Elsevier en modefoto's voor Avenue. Maar ook een aantal vrije foto's. Een witte kat, een bizar gesolariseerd paarde- hoofd in geel en bruin, een soft-focus- meisje aan een onwezenlijke waterpartij. Enkele tientallen platen, de hele scala van Hufs veelzijdigheid omvattend. En wilt u nog meer over hem en zijn werk- Paul Huf met prinselijke klant. Hij is ook hofleverancier in foto's. wijze weten, dan is er een pocketboek, zojuist verschenen bij de Bezige Bij: „Re gie Paul Huf", geschreven door „Wil- lemyn" (Brattinga-Kooy), dat „het ver schijnsel Paul Huf" alle recht doet we dervaren. Een leuk boekje met vele fo to's dat zich ondanks de wat overladen stijl van Willemyn lekker laat lezen. Jam mer, dat de indeling weinig overzichtelijk is; men moet heel wat puzzelen en blade ren vóór men bij de (ongenummerde) fo to's de toepasselijke onderschriften kan vinden. Enfin, het is puzzeltijd. Herman Croesen HET NATIONALE BALLET heeft deze zomer in het Holland Festival de eerste voorstellingen van het toen precies honderdvijfentwintig jaar oude standaardwerk „Giselle" volgens de instudering van Natalja Orlows- kaja gegeven, met Russische solisten in de hoofdrollen. Het is nu terugge keerd in het speelplan met geheel eigen krachten, in een dubbele bezet ting nog wel. Maandagavond kon men in de Haarlemse Schouwburg (te wei nigen hebben helaas van de gelegen heid gebruik gemaakt) Olga de Haas de titelrol zien vervullen. Ondanks de betrekkelijk ongunstige omstandig heden een te klein toneel met een onvolledig decor, slechte belichting, .begeleiding via een geluidsband is het voor bewonderaars van pure dans een heuglijke gebeurtenis geworden. VAN DE BEIDE choreografen, die voor de oorspronkelijke „Giselle" meer of min der verantwoordelijk waren, is zonder eni ge twijfel Jules Perrot de belangrijkste ge weest. Aan hem hebben wij het te danken, door zijn voortdurend streven naar een voud als kenmerk van het ware, dat in nieuwere versies zoals deze vrijwel alle pantomimische aanduiding van hande lingsaspecten achterwege kan blijven. Zijn bewegingstaal is welsprekend genoeg. Ik heb dan ook nooit kunnen begrijpen, waar om sommige critici een modern soort wre vel aan de dag leggen jegens wat zij be schouwen als ouderwets melodrama. Na tuurlijk, het is maar goed dat de ballet geschiedenis niet in deze ontwikkelingsfa se is blijven steken, doch die overweging verandert niets aan de waarde van deze in alle opzichten voorbeeldige schepping. DAAROVER behoeven wij het echter nu niet te hebben. Wij kunnen ons in deze bespreking tot de uitvoering beperken. Herhaaldelijk werd men in staat gesteld de hierboven reeds gesignaleerde nadelen te vergeten. En deze opmerking is dan in de eerste plaats bedoeld als een compli ment aan het corps de ballet, dat wonder baarlijk moest woekeren met de ruimte. Niet erg geslaagd in de eerste akte was de zogenaamde boeren-pas-de-deux op bij de compositie van Adam ingelaste muziek van Burgmüller, een toch al volstrekt overbodige vertragingsactie van overigens nu en dan spectaculaire brokstukken. In het tweede gedeelte beleefden wij de triomfantelijke terugkeer bij het gezel schap van Maria Bovet, die als de ko ningin van het geestenrijk een inderdaad voortreffelijke indruk maakte, zowel dan sant als qua toneelpersoonlijkheid. IN HET CENTRUM der aandacht be woog zich uiteraard Olga de Haas, de der de ballerina na Marianna Hilarides en Sonja van Beers die door Sonia Gas- kell in ons niemandsland is gekweekt. Haar talent is onmiskenbaar. Zij staat als het ware, met haar verstandig geculti veerde aanleg, voor de drempel van een grote toekomst. Zij behoeft niet de dupe te worden van noodgedwongen overhaas- ADVERTENTIE MOUSON BAMBOE-Shave-Lotion in originele fla cons van 5,95 en 9,95. Dezelfde nieuwe geur vindt U terug in Bamboe-Eau de Cologne, Zeep en Scheercrème. Ook in fraaie geschenk combinaties van 2,75 tot j 14,75. zo weldadig fris, zo pittig, zo echt passend bij sportief aangelegde mannen met dat vleugje mysterie, dat vrouwen in een heer Waarderen! is een procjukt van MOUSON. Bamboe won in 1966 de Coupe d'or du bon goüt Francais! ting en lijkt te zijn toegerust met beheer sing van haar mentale kwaliteiten. Voor lopig is zij zelfs nog zo zuiver in de leer, dat zij zich te schroomvallig hoedt voor effectbejag. Men zou het misschien ook al dus mogen stellen, dat zij over te weinig reserves beschikt om de vertoningsaspec ten scherp genoeg te accentueren. Maar beter zo dan andersom, want eerlijk duurt ook in artistieke aangelegenheden het langst. MEN MAG van een danseres op haar leeftijd helemaal voorin de twintig niet verwachten, dat zij direct in staat is de afstand naar de bloeitijd van de ro mantiek te overbruggen. Zij kan niet meer geven dan een benadering van bui tenaf. Pas in de waanzinscène vermocht zij daardoor iets van karakteristieke be wogenheid te suggereren. Daar stond ech ter het niet te evenaren voordeel tegen over van haar ranke jeugd, die zich in de tweede akte openbaarde met de ge wenste kwaliteit van tederheid. Wat zal zij een prachtige Julia in het komende ballet van Rudi van Dantzig kunnen zijn! Nederland 1: Het avondprogramma be gint met Pipo, het journaal voor gehoor gestoorden en de Flintstones. Na het eerste journaal zingen en spelen Henk Smit en het echtpaar Arjan Blanken-Thérèse Steinmetz „De drukke bruidsnacht" van Offenbach. Na een beschouwend program ma uit Nieuwspoort brengt de TROS een nieuwe serie, „T.H.E. Cat" op het scherm, een klucht over een privé-detective-lijf- wacht van een belangrijk man. Na deze aflevering, de tekencursus en gedurende een half uur het optreden van de Ameri kaanse zangeres Yvonne Carre. Het avond programma werdt besloten met een afle vering van Teleacs „Kernfysica". Nederland 2: Met een aflevering van de verfilmde ridderroman „Don Quichotte" gaat dit avondprogramma van start. Ver volgens een documentaire over de Rus sische havenstad Irkoetsk, die zich na de oorlog heeft ontwikkeld tot een der be langrijkste havens van Rusland. De regie van de hoofdfilm van vanavond „Casque d'Or" (De zondares van Parijs) staat op naam van de vermaarde regisseur Jacques Becker die met veel sfeer doet uitkomen hoe het mooie meisje Marie, ongeluk, ver warring en verderf zaait onder de Parijse mannenwereld. Het verhaal speelt zich af rond de eeuwisseling. In het laatste half uur wordt het vijfde deel van de Duits- Oostenrijkse serie over hedendaagse ver schijningsvormen van de vroeg-Christe- lijke kerken uitgezonden. ,',Op eigen adem" is de titel van de nieuwe film, die het Nederlands Astma Fonds heeft laten vervaardigen voor zijn voorlichtingswerk. Zij wordt morgen om kwart voor acht op Nederland I ten doop gehouden. De televisiekijkers zal dan een beeld worden gegeven van de wijze, waarop kinderen, die ernstig aan astma lijden, in een astmacentrum worden be handeld en geholpen om hun de beste kansen te geven zich later „op eigen adem" in de maatschappij te handhaven. Gabri de Wagt heeft deze film met do cumentair karakter in opdracht van het Nederlands Astma Fonds gemaakt. HILVERSUM I. 7.00 Nws. 7.10 Dagopening. 7.15 Klassieke muziek. 7.30 Nws. 7.32 Lichte gram.muziek. 7.40 Radiokrant. 8.00 Nws. 8.10 Gewijde mu ziek. 8.30 Nws. 8.32 Celloconcert. 9.00 Voor de zieken. 9.35 Waterstanden. 9.40 Voor de huisvrouw. 10.30 Morgendienst. 11.00 Gram. muziek. 12.27 Mededelingen land- en tuin bouw. 12.30 Nws. 12.40 Variant. 13.30 Amuse mentsmuziek. 14.00 De familie Leenhouts (hoorspel). 14.25 Balletmuziek. 15.20 Semi- klassieke en moderne muziek. 15.50 Bijbel vertelling. 16.00 Jeugdland. 17.00 Five o'clock 17.15 Russische volksmuziek. 17.35 Licht en semble. 17.50 Overheidsvoorlichting. 18.00 Muziekprogramma. 18.30 Spektrum. 18.50 Gram.muziek. 19.00 Nws. 19.10 Radiokrant. 19.30 Leger des Heils. 19.45 Wereldpanorama. 19.55 Lichte orkestmuziek. 20.05 Moderne mu ziek. 21.15 Kruistocht voor het kind. 21135 Oor zaken. 22.15 Avondoverdenking. 22.30 Nws. 22.40 Geestelijke liederen. 22.55 Chaos rond Eros? 23.10 Gram.muziek. 23.15 Platennieuws. 23.55 Nws. HILVERSUM II. 7.00 Nws. 7.20 Socialistisch strijdlied. 7.23 Gram.muziek (7.30 Van de voorpagina: pers overzicht). 7.55 Deze dag. 8.00 Nws. 8.10 Gram.muziek (8.30-8.35 Van alle markten thuis, praatje). 9.00 Amusementsmuziek. 9.40 Schoolradio. 10.00 Italiaanse Barokmuziek. 10.45 Voor de kleuters. 11.00 Nws. 11.02 Voor de vrouw. 11.40 Moderne muziek. 12.00 Gram. muziek. 12.22 Voor het platteland. 12.27 Me dedelingen land- en tuinbouw. 12.30 Malando en zijn orkest. 13.00 Nws. 13.10 Actualiteiten. 13.25 Amusementsmuziek. 13.50 Gesproken portret. 14.05 Klassieke en moderne gram.mu ziek. 15.00 Voor de jeugd (16.00-16.02 Nws.) 17.00 Voor de zieken. 17.30 Dansorkest en so listen. 18.00 Nws. 18.15 Actualiteiten. 18.20 Uitzending van de P.v.d.A 18.30 Platen- markt. 19.05 Dansorkest. 11.30 Artistieke Staalkaart. 20.00 Nws. 20.05 Gram.muziek. 20.35 Ik loop door het land. 20.50 Eén plus één is drie (hoorspel). 22.30 Nws. 22.40 Ac tualiteiten. 22.55 Jazz. 23.25 Instrumentaal en semble. 23.55 Nws. HILVERSUM III. 9.00 Nws. 9.02 Actualiteiten. 9.05 Solisten en orkesten. 18.00 Nws. 10.02 Verzoekplaten. (11.00 Nws.). 12.00 Nws. 12.02 Operette. 13.00 Nws. 13.02 Actualiteiten. 13.05 Gram.platen. (14.00 Nws.) 15.00 Nws. 15.02 Lichte muziek. 16.00 Nws. 16.02 Toerbeurt. 17.00 Nws. 17.02 Actualiteiten. 17.05 Rhythm and blues. 17.35- 18.00 Country en Western. BRUSSEL 324 m. 12.00 Nws. 12.03 Gevarieerde muziek. 12.40 Weerbericht. 12.48 Gram.muziek. 12.55 Bui tenlands persoverzicht. 13.00 Nws. 13.20 Ta- felmuziek. 13.00 Nws. 14.03 Lichte muziek. 14.20 Koorzang. 14.30 Lezing. 14.30 Koorzang (15.00 Nws.) 15.15 Voor de kinderen. 16.00 Nws. 16.09 Jazz. 17.00 Nws. 17.15 Tophits. 18.00 Nws. 18.03 Voor de soldaten. 18.30 Le- kenmoraal en -filosofie. 18.50 Sport. 18.55 Taalwenken. 19.00 Nws. 19.40 Dansmuziek. 20.00 Operette. 21.10 Dansmuziek. 21.50 Op voedkundig programma. 22.00 Nws. 22.15-22.30 De zeven kunsten. VOOR DINSDAG NEDERLAND I 11.10 Schooltelevisie. 19.00 Nws. 19.01 Pi- po de Clown. 19.05 Journaal voor gehoorge stoorden. 19.35 Pastoraal Concilie. 20.00 Jour naal. 20.20 Een drukke bruidsnacht, opera v. Offenbach. 20.55 Vanavond in Nieuwspoort. 21.25 The Cat, film. 21.50 Kleur in zwart en wit. 22.05 Yvonne Carré. 22.25 Journaal. 23.00 Teleac. NEDERLAND II 20.00 Nws. 20.01 Don Quichotte 20.30 Een dag in Irkutsk. 21.00 De zondares van Parijs. 22.30 Levend verleden. 23.00 Journaal. VOOR WOENSDAG NEDERLAND I 17.00 Voor de jeugd. 18.30 Teleac. 19.00 Nws 19.01 Pipo de Clown. 19.05 Mona. 19.30 Open baar Kunstbezit. 19.45 Socutera. 20.00 Jour naal en weeroverzicht. 20.20 Uitzending van de C.H.U. 20.30 Arbeider en Techniek. 21.00 Op de drempel van het leven. 22.20. Jour naal. NEDERLAND II 20.00 Nws. 20.01 De Graaf van Monte Chris- to. 20.50 Achter het nws. 21.15 Uit Belle- vue. 22.05 Journaal. Een scène uit het ballet „Giselle". VOOR DE volledigheid ik hoop daar later op terug te kunnen komen zij nog vermeld, dat Simon André als haar partner fungeerde en dat het echtpaar An- ne-Marie en David Holmes de alterne rende bezetting vormt. De Haarlemse voorstelling werd na de pauze door „Pe- troesjka" met Ronald Snijders in de titel rol en Calliope Venieris als de prima in stijl getypeerde ballerina besloten. ADVERTENTIE DEZE WEEK: Als de hoofdredacteur van „Panorama" minister-presi dent zou worden,zou hij de geschiedenis ingaan als de kortst levende premier van Nederland. Waarom? Dat staat deze week in zijn com mentaar. 100 wegwijzers naar een zekere dood voor iedereen die auto rijdt. Jack awkins kan weer spre ken. En dat kon Jack Hawkins negen maanden geleden niet! Panorama's schok-verhaal een gesprek met de vertrou wensman en „postbode" van de vermoorde president Jack Kennedy. De echo van een schot! Linda Christian heeft niet het. minste bezwaar tegen het hu welijk van haar 15-jarige doch ter Romina Power met Prins Stanislaus (23) die - toevallig - multi-miljonair is. Tweede Panorama-schok- verhaal: de verhoudingen in prijzen tussen de landen die, samen met Nederland, in de Euromarkt zitten. Wat is er terecht gekomen van de pa rad ijs-voorspiegelingen? Is het mogelijk vöör de geboorte te voorspellen of er een zoon of dochter komt /Wv De vrouw van de schrijver van James Bond onthult hoe James Bond haar man te gronde richt te en in een vroege dood dreef. Strijd tegen de manvrouwen in de athletiek. Deze advertentie is te klein om u alles te vertellen. Koop een los nummer, dan kunt u zelf zien, dat dit maar een kleine keuze is uit het boeiend spannend kijk- schrift dat „Panorama" heet. Losse nummers 55 cent. Beter nog: neem een abonnement. Dat spaart u een dubbeltje per week. Zendt uw naam en adres op een briefkaart aan Panorama, Haar- lem. Dan is u abonné! Max Tailleurs „Doofpot", ruim der tien jaar de gerenommeerde „gein- hoek" op Amsterdams Rembrandts- plein, is voorgoed gedoofd. Vanmiddag komt de inventaris onder de hamer: de doofpotjes, de barkrukken en tafel tapijtjes, de lampen en zelfs de piano. Max zelf, in maart uit de Doofpot ge trokken om gezondheidsredenen blijft echter in de running. Hij maakt mo menteel een tournee door het land, na tuurlijk met enorm lachsucces. Zijn ex-medevennoot P. P. Ordeman gaat in het Doofpotpand een „typisch-En- gelse „pub" beginnen, met veel hout van buiten en veel „stout", „ale" en „bitter" aan de binnenkant. Met de „anglificatie" van het gebouw is reeds een aanvang gemaakt.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 11