Wij kunnen niet akkoord gaan met loonstijging van 31 pet." MARIN POLLEN Kon. Olie aan top van verkooplijst Funds" in derde kwartaal -1 mü -I i» 1 VOORZITTER KATH. GRAFISCHE BOND: CHEVAL Introduktie van deposito-promessen ADM verwacht hogere winst Kort economisch nieuws Intra-bank wordt nieuw leven ingeblazen SCHEEPVAARTBERICHTEN Koffie-overschot op de wereld min balen van 75 „Lagere consumptie even gevaarlijk als stijging lonen Gouden erepenning voor Ir. Drijver Nieuwe 7 pet lening BNG Ontslagen in Venlo DINSDAG 15 NOVEMBER 1966 15 55 Slechte directies VIEUX Ook NVV Door Mees en Hope Onverantwoordelijke KVP A gressief Philips KNM B-voorzitter: p wh m,.. °"h - Gisteren op het Damrak A.K.U. Hoogovens Kon. Olie 132.40-133.20 Philips 80.50gb-80.60 Unilever 81.60-82.00 K.L.M. 312 WALL STREET: Flauw DIVIDENDEN Uit niets blijkt op dit moment, dat de Centrale Werkgevers- en Werk nemersorganisatie tot overeenstem ming zullen komen over het loonbe- leid dat volgend jaar moet worden gevoerd. Het moet toch duidelijk zijn dat de anderhalf miljoen werknemers, van wie de contracten op 1 januari of kort daarna aflopen, niet akkoorA kunnen gaan met een loonsverhoging van nog geen 3,5 percent, als het Cen traal Planbureau voor het volgend jaar een prijsstijging van 4.5 percent verwacht. Dit zei de heer B. J. van Werkhoven, voorzitter van de Neder landse Katholieke Grafische Bond, gisteren in Lunteren bij de opening van de algemene vergadering van deze bond. Een loonsverhoging van 3.5 percent acht hij niet voldoende. Zou deze wel worden gerealiseerd, dan zou de positie van vele werknemers, die na veel strijd eindelijk eens een klein beetje ruimer kunnen ademhalen en van grote groepen werkne mers die nog steeds rond en vaak zelfs onder het bestaansminimum moeten le ven, weer aanzienlijk worden verslech terd. Waar bovendien de verhoging van de sociale uitkeringen, onder meer die van de uitkeringen krachtens de algemene ouderdomswet, gekoppeld is aan de loon ontwikkeling, dreigen aldus de heer Van Werkhoven de vergeten groepen helemaal in het vergeetboek te raken. De consequenties daarvan moeten naar zijn oordeel heel duidelijk onder ogen worden gezien, ook in het kader van de toepassing van de algemene bijstandswet. Hij was allerminst te spreken over het beleid van vele directies bij sluiting, fusie of verkoop van bedrijven. Aan de vogel vrijverklaring van werknemers moet zo zei hij spoedig een einde komen. Wachten op een verandering in de struc tuur van de maatschappij ten aanzien van de onderneming duurt te lang. Er zal dan ook in afwachting van deze struc tuurverandering op een andere manier geprobeerd moeten worden aan de betrek kelijke rechteloosheid van de werknemers een einde te maken. Er waren de heer Van Werkhoven ge vallen bekend van enige instellingen welke ADVERTENTIE puur of in longdrinks Uitsluitend bi} de -vakmanUw slijter Geen statiegeld. een sociale functie vervullen, die bleven weigeren ook maar iets voor de gedupeer de werknemers te doen toen zij hun or ganisaties moesten opheffen- Hij noemde het een beschamende zaak dat juist deze instellingen, juist als het om hun mede werkers gaat, zo weinig sociaal gevoel kunnen opbrengen en, wat nog erger is, volkomen blind waren voor hun morele verplichtingen. De bankiers Mees en Hope zullen van af 15 november overgaan tot het afgeven van zgn. deposito-promessen. Tegen stor ting van 100.000 of een veelvoud van dit bedrag geeft deze bank desgewenst de pesito-promessen af met een looptijd van een jaar. Zoals voor elke promesse geldt kan ook een deposito-promesse aan derden wor den overgedragen door middel van een endossement. Dit betekent dat de houder desgewenst voor de vervaldatum over het bedrag van het deposito kan beschik ken door verkoop aan derden, hetgeen aan de flexibiliteit van het financieel be heer van ondernemingen, instellingen of particulieren ten goede komt, zo meent Mees en Hope. Deposito-promessen in guldens mogen, krachtens voorschrift van de Nederland- sche Bank, alleen aan ingezetenen van Nederland worden afgegeven. Het systeem van de deposito-promesse heeft in de Verenigde Staten een grote vlucht genomen als „certificates of depo sit". Bij de Amsterdamsche Droogdok-Maat schappij N.V. (ADM) is de werf bezetting met de scheepsreparatie en diversificatie objecten over de eerste negen maanden van 1966 hoger geweest dan die over de zelfde periode van 1965. Ook de resulta ten over de eerste drie kwartalen waren ondanks de stijgende kosten gunstiger dan over hetzelfde tijdvak van het vorige jaar, Hoewel de resultaten over deze laatste periode nog niet zijn te overzien laat het zich, aldus de directie, aanzien dat de re sultaten over geheel 1966 enigszins gunsti ger zullen zijn dan die over 1965. Remmen van 1967 terwille van bestedingsgroei is in het bereiken van het evenwicht een verstandige politiek, maar deze groei beperken in een mate als door de werkgevers is bepleit, is volkomen on verantwoord". Deze mening lanceert het NW in haar gisteren verschenen bladen. Het NVV vindt het onrealistisch, ja zelfs dom, indien het rekening houden met het betalingsbalanstekort zover zou gaan als door de werkgevers wordt bepleit. Krij gen zij hun zin, dan kan er volgend jaar alleen een compensatie voor de huurver hoging worden gegeven, Jietgeen volgens het NVV niet neerkomt op een beperkte groei van de consumptieve uitgaven, maar op een absolute daling vergeleken met 1966. Dit moge uit een oogpunt van beperking van de loonkostenstijging voor de werk gevers aantrekkelijk zijn, maar men be seft volgens het NVV in die kring kenne lijk niet, dat daarmee in een wankele en mogelijk omslaande conjunctuur de dood steek wordt toegebracht aan vele onder nemingen bij gebrek aan afzetmogelijk heden. De afkeurende termen die na de val van het kabinet-Cals zijn gericht aan het adres van de K.V.P.-fractievoorzitter Schmelzer c.s., zijn volgens het NVV blij kens de recente economische ontwikke lingen eerder te zwak dan te sterk ge weest. Nu het betalingsbalanstekort 500 miljoen ongunstiger blijkt te zijn en de werkloosheid sneller om zich heen grijpt, blijkt volgens het NW eerst goed hoe on verantwoordelijk het uitlokken van de ka binetscrisis is geweest. De daling van de werkgelegenheid komt de werkgevers in deze onderhande lingsperiode waarschijnlijk niet ongele gen en dat is, vanuit hun standpunt rede nerend, nog wel een te billijken oogpunt. De Leidsche Wolspinnerij is in haar optimisme over de eerste zes maanden van dit boekjaar niet teleurgesteld, daar de resultaten zeker niet achtergebleven zijn bij die van het boekjaar 1965-1966. Het vervoer van stukgoed en wagonladingen naar Joegoslavië is weer mogelijk via de grens plaatsen Rosenbach en Jesenice. Het goederen vervoer met Joegoslavië is ongeveer een week gestremd geweest. D. .Eurostar Trofee" van de Europese ver pakkingsfederatie is bij de in Madrid gehouden internationale verpakkings wedstrijd toegekend aan de lichtdichte polyethyleen melksachet bij de huisvrouw beter bekend als ..plastic melk- zakje" van de Rijswijkse melkinrichting Van Grieken N.V. Mai International Corporation uit Wilmington in de V.S.. een Amerikaans verhuurbedrijf van informatieverwerkende machines, heeft in A'dam een Nederlandse vestiging opgericht onder de naam Mai Nederland N.V. De ongeveer 5200 werktuigkundigen van de ..Air Canada" hebben het werk neergelegd ter ondersteuning van salariseisen. Tevoren had de maatschappij alle vluchten geannuleerd in ver band met de dreigende staking. Een bemidde lingspoging die minister van arbeid Nicholson op de laatste ogenblik nog deed strandde. Men vreest dat 4000 personeelsleden als gevolg van de staking tijdelijk zonder werk zullen komen. In de buitengewone algemene vergadering van aandeelhouders van Koninklijke Fabrieken T. Duyvis Jz. N.V. te houden op 2 december zal een statutenwijziging worden voorgesteld waar door het boekjaar, dat thans samenvalt met het kalenderjaar, zal lopen van 1 mei t/m 30 april daaropvolgend. De produktie over september 1966 van Produc- tora Agricola Tropical Ecuatoriana S.A. (P.A.T.E.) in Ecuador onder directie van H. G. Th. Crone N.V. heeft 24.416 trossen bananen bedragen (over augustus 1966 24.173 trossen), tegen 48.396 trossen in september 1965. De pro duktie over de periode januari/september 1966 bedroeg 222.671 trossen tegen 184.366 trossen in 1965. In Emmerich is het eerste Duitse be drijf, een tegelfabriek, aangesloten op het Nederlandse aardgas. Opeens zijn de uitlatingen van de werk gevers voor het verruimen van het toe latingsbeleid van buitenlandse arbeids krachten verstomd. De vakbeweging mag zich gelukkig prijzen dat aandringen op het toelaten van buitenlandse arbeids krachten door de werkgevers niet te heb ben ondersteund. Het inkrimpingsproces is pijnlijk, maar was gedeeltelijk onver mijdelijk. Van de ondernemers mag, al dus het NVV, niettemin worden gevraagd dat een behoorlijke sociale begeleiding in onvermijdelijke ontslagaffaires wordt na gestreefd. BEIROET (Reuter) De commissie van de afwikkeling van de problemen die verband houden met de deposito's bij In- trabank heeft maandag bekendgemaakt, dat crediteuren met deposito's van samen naar schatting negen miljoen pond ster ling akkoord zijn gegaan met haar voor stellen om de bank „Nieuw leven in te blazen". De commissie stelt voor, dat de bank direct twintig percent van de depo sito's uitbetaalt en dat de rest van de gelden voor maximaal drie jaar wordt bevroren tegen een rente van vier per cent. Dertig Libanese immigranten in Afrika, wier deposito's samen, ongeveer acht mil joen pond sterling zouden belopen, zijn inmiddels in beginsel akkoord gegaan met de plannen, mits deze worden aanvaard door en op de uitvoering wordt toegezien door de president van Libanon, C. Helou. 99 De afwachtende houding die de Amerikaanse beleggingsfondsen dit jaar toonden, is ook in het derde kwartaal van 1966 duidelijk merkbaar geweest. De transacties die door de „funds" werden afgesloten bedroegen in het derde kwartaal in totaal 1,4 miljard. Dit is minder dan de helft van de omzet in het tweede kwartaal. Men mag hieruit afleiden dat de voor zichtigheid nog verder is toegenomen. In deze richting wijst ook de ontwik keling van de kasreserves. Deze gaven het afgelopen kwartaal een stij ging te zien van 7,7 tot 9,2 percent. De beleggingspolitiek welke zich reeds geruime tijd richtte op de meer conservatieve fondsen werd in grote trekken voortgezet. Wederom werden defensieve beleggingen zoals die in de utiliteits- en voedingssector ge favoriseerd. De kooplust voor de „gla- mour"-aandeIen namen in het derde kwartaal nog verder af. In Wall Street hebben de koersen ge durende het derde kwartaal een zeer scherpe daling laten zien. Op 29 augus tus werd voor het Dow-Jones gemiddelde een dieptepunt geregistreerd van 767. Dit is het laagste niveau sedert bijna drie jaar. Als voornaamste oorzaken van het teleurstellende koersbeeld gelden dezelfde onzekerheden als het vorig kwartaal. Hier onder bevinden zich de oorlog in Viet nam, de krapper wordende kapitaalmarkt alsmede de zo gevreesde inflatie. In het algemeen beziet men de nabije toekomst van de Amerikaanse economie met een steeds zwakker wordend optimis me. De 53 grootste Amerikaanse beleg gingsfondsen hebben in de afgelopen peri ode hun aandelenbezit verder ingekrom pen, zo blijkt uit een studie van de New Yorkse beursfirma E. F. Hutton Co. De verkopen overtroffen de belangenuit- breidingen met ca 170 miljoen. Geheel overeenkomstig de voorzichtige beleg gingspolitiek toonden de experts voor ver scheidene „blue chips" zoals American Tel. Tel. en Gulf Oil. Het grootste aantal transacties vond plaats in de olie-industrie. De internatio naal georiënteerde olieconcerns hadden daarbij van enig aanbod te lijden. Zo ver dwenen Standard Oi of N. J. en Texaco uit verscheidene portefeuilles. Van ons hoofdfonds werden meer dan een half miljoen aandelen van de hand ge daan. Met deze transacties ging een bedrag gemoeid van meer dan 18 miljoen. Kon. Olie plaatste zich hiermee aan de top van de verkooplijst. De „funds" toonden zich zeer agressief ten aanzien van de utiliteits-aandelen. Te genover belangenuitbreidingen van 41 be leggingsfondsen stonden slechts 19 verko pen. Met name voor de industrieën met af zetmogelijkheden in 't midden-zuiden van de V.S. bestond een vurige kooplust. Florida Power en Southern Company wer den eveneens gekocht. Alchiba 14 van Marseille naar Genua Algol 15 te Kaapstad Archimedes 14 van Port of Spain n Paramaribo Argos 14 te Antwerpen Averdyk 14 van Hamburg naar Rotterdam Bali 15 te Genua Rengkalis 14 te New York Billiton 14 van Hongkong naar Kobe Caltex Amsterdam 14 te Bahrein Caltex Gorinche 14 v Kielerkanaal n Teesport Caltex Pemis 15 te Balik Papan Dahomeykust 15 te Lagos Eemhaven verm 16 van Barranquilla n Cristobal Eemland 14 van Bremen naar Hamburg Forest Hill 15 te Whangarei Gaasterdyk 15 te Norfolk Gabonkust 14 van Freetown naar Dakar Giessenkerk 15 te Port Said verwacht Guineekust 15 van Lagos naar Abidjan Gulf Swede 14 rede Escravos Holendrecht 14 van Genua naar Gibraltar Isis 15 te Barbados Ittersum 15 van Antwerpen naar Londen Kara 15 te Skelleftehamn Karachi 14 te Port Swettenham Katendrecht 14 van Vlissingen naar Rotterdam Keerkring 15 te Hongkong verwacht Kennia 14 van Hongkong naar Yokohama Kerkedyk 14 van Norfolk naar Rotterdam Kermia 15 te Miri Kopionella pass 14 Ceylon naar Perz. Golf Koratia 15 te Whitegate verw Korovina 14 van Carmranhbay naar Singapore Kosicia 14 te Bahrein Krebsia 15 te Pointfortin Laertes 15 van Antwerpen naar Amsterdam Leiderkerk 14 van Antwerpen naar Bremen Lekhaven 13 van Santos naar Buenos Aires Loppersum 15 te Hamburg Marnelloyd 14 te San Francisco Maron 14 van Georgetown naar Nickerie Mississippilloyd 15 te Basrah Moerdyk 15 te Hamburg Moordrecht 15 v Brunsbuttel n Caribische Zee Mydrecht 14 thv Algiers naar New York Neder Elbe 16 te Kaapstad verwacht Nederwaal 15 van Antwerpen naar Amsterdam Nestor 14 van Saloniki naar Hamburg Oldekerk 14 te Port Said Onoba pass 14 Dungeness naar Skaramanga Ossendrecht 14 van Fort Williams naar Montreal Palamedes 14 te Belize President William VS Tubman 14 van Buchanan naar Baltimore Polydorus 14 van Aden naar Penang Prins Casimir 14 te Hamburg Prins Philips Willem 14 van Cleveland n Buffalo Rempang 15 te Port Said Riouw 14 van Colombo naar Madras Rotte 14 te Ttampa Rotterdam 15 te Philipsburg Schiedyk 14 te New York verwacht Schouten 14 te Bremerhaven Seinelloyd 15 van Hamburg naar Rotterdam Senegalkust 15 te Antwerpen Siaoe 14 rede Samarinda Soestdyk pass. 14 Wight naar Antwerpen Stad Gouda 15 van Las Palmas naar Victoria Statendam 14 van Tahiti naar Los Angeles Straat Cook 14 te Port Kembla Straat Cumberland 15 Melbourne naar Sydney Straat Frazer 15 te Kobe Straat Florida 14 van Kobe naar Nagoya Straat Franklin 14 te Douala verwacht Straat Mozambique 14 van Takoradi n Portgentil Straat Rrio 15 te Kaapstad verwacht Straat Soenda 15 te Singapore Streefkerk 14 van Port Said naar Antwerpen Tamara 14 rede Venetië Tero 14 te Port Alfred verwacht Tjibodas 14 rede Beira Tjiluwah 14 van Melbourne naar Sydney Tjipondok 16 te Singapore Tjitarum 15 van Auckland naar Wellington Togokust 15 te Luanda Van Cloon 16 te Tawau verwacht Van Linèchoten 14 l.a. rede Beira Viana 14 van Elbe naar Curagao Vivipara 14 van Geslong naar Bukom Westertoren 14 van Abadan naar Gan Island Vanderhagen 14 van Mogadiscio naar Mombasa SLEEPVAART Cycloop 14-11 werkzaam te Marsa el Brega, Libye Friesland 14-11 nog te Aden met Italiaanse Mare Nostrum Gelderland 30-10 vertrokken van Penzance Groningen 13-11 vertrokken van Tamano, Japan, met 2 pontons naar Ras el Khafji, Arabische Golf Hector 13-11 aangekomen Calais met 1 ponton van Vlaardingen Jacob van Heemskerck 6-10 vertrokken van Landsend Junior 14-11 werkzaam te Marsa el Brega, Libye Noord-Holland 13-11 aangekomen te Port of Spain, Trinidad Titan 11-11 aangekomen IJmuiden van Noordzee Utrecht 14-11 gestationeerd Mountsbay, nabij Landsend Willem Barendsz 14-11 verwacht te Dakar, onder weg met baggermolen en 2 bakken van Vlaar dingen naar Rio de Janeiro Luchtvaartfondsen stonden wat minder in het voetlicht dan het tweede kwartaal. Dit houdt ongetwijfeld verband met de staking gedurende de zomer. Eastern Air lines en T.W.A. ondergingen een lichte verkoopdruk maar in de meeste andere luchtvaartaandelen overwogen de aanko pen. In hun posities in K-L.M. brachten de grote beleggers dit kwartaal geen wijziging. Philips trof in de elektrotechnische sector hetzelfde lot als General Electric, Motorola en R.C.A. Al deze fondsen wer den aangeboden. Bij Philips kon echter een tamelijk sterke afname van de ver koopdruk worden geconstateerd. Het der de kwartaal gaf verkopen te zien door slechts twee „funds". Een der beleggings fondsen elimineerde zijn gehele belang bij ons elektrofonds. In totaal bedroegen de verkopen bijna 60.000 aandelen het geen gunstig afsteekt bij de 150.000 van het vorig kwartaal. Automobielaandelen werden voor het tweede achtereenvolgende kwartaal over een breed front verkocht. General Mo tors werden door elf „funds" van de hand gedaan zonder dat zich een koper aan diende. Hetzelfde geldt voor Chrysler met zes verkopers. Ford kwam er iets beter af, maar moest zich per saldo toch ook bij een belangen inkrimping neerleg gen. Een nauwelijks afwijkende mening uitten de beleggingsanalisten met betrek king tot aandelen in automobiel acce soires. In deze sector vonden uitsluiten^ verkopen plaats. Zoals gebruikelijk vond binnen enkele industrietakken enig „switchen" plaats. Zo werd door een „fund" I.B.M. afgesto ten en Xerox aangekocht. Een ander be leggingsfonds verminderde het belang bij Xerox en gebruikte de vrijkomende mid delen voor aankopen in Control Data. Zeer opvallend was het „switchen" van het Affiliated Fund van Unilever Ltd. naar. Unilever NV. Buiten deze omwisse ling deden zich wat betreft Unilever geen wijzigingen in de portefeuilles voor. Ande re industrietakken zoals de staalsector, de papierindustrie en de drugs werden in het algemeen verkocht. Uit de transacties van de Amerikaanse beleggingsfondsen krijgt men nog steeds niet de indruk dat men het huidige koers- niveau als een bodem in de markt be schouwt. Het herstel van het vertrouwen in het koersverloop kan nog geruime tijd duren. Het Damrak heeft de nieuwe beurs- week ingezet met een nauwelijks prijshou dende stemming voor de internationale waarden. De handel was kalm. In Unile ver ging nog het meeste om. Noch van Amerika noch voor rekening van de ove rige Europese beurzen waren opdrachten aanwezig. Hoofdzakelijk daardoor had de arbitrage praktisch niets te doen. Het publiek hield zich merendeels afzijdig. De geringe verkopen bleven toch nog iets in de meerderheid waardoor de hoofdfondsen zich over de gehele linie een weinig be neden het slotniveau van vrijdag stelden. Kon. Olie daalde van 133.20 tot 132.80 13370). Unilever gaf aanvanke lijk zestig cent prijs bij een verhandeling op ƒ81.10 doch kon zich later verbeteren tot 81.90. Philips was bijna een gulden lager op 80.70. Philips wordt dagelijks onder druk gezet, gedeeltelijk door verko pen voor Amerikaanse rekening alsmede blanco" (baisse) verkopen van de be- roepshandel. Gezegd dient te worden dat de markt in deze hoek aan dit aanbod steeds goed weerstand biedt. Zo ook gis teren. De verkopen houden verband met geruchten ter beurze over de te verwach ten minder gunstige kwartaalcijfers van het Philipsconcern die binnenkort wor den bekendgemaakt. AKU zakte een ha- WASHINGTON (AP) Er bestaat in de wereld een koffieoverschot van 75 miljoen balen. Dit is meegedeeld door Joao Oliveiro Santos, de Braziliaanse di recteur van de Internationale Koffieorga- nisatie (ICO). Sedert de internationale koffieovereenkomst is ingesteld in 1963 is de waarde van de uitvoer van de koffie- producerende landen gestegen tot 550 miljoen dollar (2 miljard gulden). Dit jaar hoopt men de 600 miljoen dollar (2.16 miljard gulden) te bereiken. (Van onze correspondent) DEN HAAG „De stijging van de par ticuliere consumptie is ook dit jaar al belangrijk minder dan in 1965. Wanneer deze stijging tot stilstand komt of zelfs een verlaging zou laten zien, dan zal dit voor volgend jaar voor vele bedrijven een minstens even groot gevaar met zich meebrengen als het verwerken van een nieuwe loonkostenstijging" aldus voorzit ter Van der Weele op de vandaag in Scheveningen gehouden ledenvergadering van de Kon. Ned. Middenstandsbond. De heer Van der Weele noemde de door het Centraal Planbureau voorziene loon kostenstijging van 6,7 percent voor vol gend jaar, een „welhaast niet te realise ren gedachte", gezien de stijging die al is verwerkt in reeds afgesloten langlopen de CAO's. Hij voorziet dat de opvang van de komende loonkostenstijging alle on dernemers die in hun bedrijf hebben ge rekend op een groeiproces zal brengen tot een in omvang en diepte toenemende prijsconcurrentie. Vorig jaar, aldus de KNMB-voorzitter, hadden we nog de mogelijkheid een evenwicht in onze economie te bewerk stelligen. De regering-Cals heeft dit niet gewild en nu zal het veel meer moeilijk heden en narigheden kosten dit te berei ken." 55 Vs tetVj IM'A KM'A+ rM M 85 134» 135» 13é«- Vï ■3» M m* ft 28 19» Shell Tro lir JtJj? Mm <•- nw ~st, Swede 14 fif» n&i Simmons 2o m 24» Srocnrt 1 21» 20» 20». WA 30» 30» 30Vj 22» U» «owP'Ct 50 32 1?» W-i 14» Oftl/, Worn dn 2 pa |Sr,4 >40 N»^SSfiw«i 'os 4(1» v» Wrak«'h<! 4, 2714 27» 28 38% ve gulden in tot ƒ56.30. Hoogovens werd op 272, vrijwel onveranderd, geadviseerd. K.L.M. lag lager in de markt door de koersval voor dit fonds met U/2 dollar vrijdag in Wall Street. VOORBEURS VAN HEDEN A.K.U. Hoogovens Kon. Olie Philips (Jnilever K.L.M. lste tijdv. 132.50-132.80 80.30-80.60 81.80-82.20 2de tijdv. 132.70 80.60 82.10 VERHANDELDE FONDSEN Totaal Hoger Lager Gelijk 11 nov. 375 101(26.9%) 179(47.7%) 95(25.4%) 14 nov. 379 79 203 97' AVONDVERKEER VAN GISTEREN Slot- koersen 14 nov. Slot- koersen 14 nov. 56.50 gb Ford 925 b 2737/2 Van Gelder Zn. 88 80.80 GelderL-Tielens 358 82 gl Gist- en Sp.fabr. 410 Kon. Petroleum 133.20 Grasso 1301 Amsterd. Rubber 66% v. d. Grinten 815 H.V.A 115 gb Hagemeijer 91.00 70.50 171 Holl.-Am. Lijn 99 Havenwerken 111 K.L.M 315.00 Heineken Bier 343% K.N.S.M 72 Hoek's Machinef. Kon Paketvaart Hoiec Van Ommeren 153% Holl. Beton 229 Ned. Sch. Unie 120V4 Indoheem 33.00 5®/o Ned. 1964 Intematio 230 5'/4% Ned. 1964-11 88% Kempen-Begeer 110% gl 5V.% Ned. 1965 Key en Kramer 352 6% B.N.G. 1965 Kon. Ned. Papier 170 5%% Ned. Gas 91% Kon. Zout-Ketjen 415 4'/j% A.K.U. 90% Koudijs 126 5%% Hoogovens 90% Leidsche Wol 308 Alk. Bank Nederl. 226 Lindeteves-J acob 116 Amro Bank 43.00 gb Meneba 296 Holl. Bank Unie 175 Muller Co 282 Nat.-Nederlanden 434 Chem. F. Naarden 358 Ned. Midd.st. B. 82.00 Ned. Dagbl. Unie R.V.S 385 Ned. Kabelfabr. 262 190.00 Ned. Sch. Mij 70 159.00 Van Nelle 247 71.50 Nijverd. Ten Cate 65 gl 89.50 Oranjeboom Bier 230 Unitas 410.00 Overz. Gas 83.00 gb Albert Heijn 723Va William Pont 182 Alg. Norit 159.00 Rijn-Schelde 1547/2 Amstel Brouwerij 303 Sch. Expl. Mij 139 gb Amsterd. Ballast 290 Scholten Honig 81.80 Amsterd. Droogd. 65 Schuttersveld 104 Bensdorp 375 Smit. Transform. 188 Van Berkel 180 Spaamestad 605 b 413 Stokvis Zn. 93'/. Blaauwhoed 356 Technische Unie 2581 Bredero Texoprint 81 Brocades-Stheem 6277/2 Thom. en Drijver 74.00 1 Bühr.-Tetterode 465 1 Ver. Glasfabr. Bijenkorf 435 Ver. Machinefabr. 120 gb Centr. Suiker Mij 285 Vredest. Rubber 112% Curag. Handel Mij 140% Wessanen 393 187.00 Wilt. Fijen.-B. 153 gb 378 Wyers 375 290 Zwanenberg-Org. 164.00 11 nov. 14 nov. 11 nov. 14 nov. 28 28 Amer. Motors 8% 8-7/, 29 t 28% b Int. Harvester 37 36 48% 49% 80% 80 68 V2 68% Int. T. and T. 70% 69% 64% 64',s 36% 37 50% 50% Mont. Ward 23% 237/4 29 29% 48% 46% 38% 38% 37% 387/2 34% 34% Royal Dutch 37% 367/s 51 50% 49% 49% 42 41% 67% 677/8 60 58% Soc. Vacum 48 47% 56% 55V4 Stand. Br 347/8 35% 31H 31% Stand. Oil N.J. 69% 69 79% 80 Studebaker 35 347/, 30% 30% 737/s 737/2 60 58% Un. Aircraft 77% 77% exd. 33 32% Un. Corp 8 V4 87/4 54 537/4 29.^ 28% 32^ 33 42'/4 43% 42% 42 37!/8 37% 163 160% 50% 497/, 124 123 Woolworth 19% 20 98% 97% 4P/4 4P/8 74% 71% exd. 907/4 897/4 4H/8 477/8 Atch. Topeka Baltimore Can. Pacific Illinois Cent N.Y. Centr. Pennsylvania South Pac Union Pac Allied Chem. A.C.F. Ind Am. Can Am. Smelting Am. T. and T. Am. Tobacco Anaconda Beth. Steel Boeing Chrysler City Bank Cons. Edison Dougl. Aircr. Dup. de Nem. Eastm. Kodak Gen. Electr. Gen. Motors Goodyear T. Wall Street heeft de nieuwe week in een tamelijk flauwe en ongeanimeerde stem ming ingezet. Het Dow Jones gemiddelde voor industriefondsen daalde hierbij onge veer 5Vs punt tot 813.75, bij een totale omzet van 6.54 miljoen shares of wel ruim 150.000 minder dan gisteren. Bij de auto's verloor General Motors 1op 71%. Dit als gevolg van de lagere verkoopcijfer* in de eerste tien dagen van november. De Dow Jonees indices: Industrie 813.75 5.34) sporen 200.56 0.03) en openbare nutsbedrijven 137.33 0.21). Het bestuur van de afdeling voor werktuig- en scheepsbouw van het ko ninklijk instituut voor ingenieurs heeft besloten dit jaar de gouden erepenning toe te kennen aan ir. A. Drijver. De uit reiking zal plaatsvinden tijdens de ver gadering van de afdeling op 8 december bij de Hoogovens. Ir. A. Drijver is thans lid van de raad van bestuur van de Kon. Ned. Hoogovens en Staalfabrieken en wordt als bekend per 1 januari voor zitter van deze raad. De N.V. Bank voor Nederlandsche Ge meenten deelt mee, dat zij voornemens is over te gaan tot de uitgifte van een zeven percent 25-jarige obligatielening 1966 (vierde lening), groot ƒ150 min tot de koers van 99 percent. Datum van in schrijving vrijdag 25 november 1966 en datum van storting dinsdag 3 januari 1967. De N.V. Metaalwarenfabriek Venlo heeft na overleg met de vakbonden be sloten aan 43 man ontslag te verlenen. De stijgende rentevoet, de verkorting van de levertijden voor de groothandel en de ongunstige invloed hiervan op de voorraadvorming bij de groothandel heb ben geleid tot stagnatie in de afzet van de produkten. Verdere realisering van het reeds enige maanden geleden opgevatte plan nl. produktievermindering met be houd van de huidige personeelsbeztting acht de directie nu niet langer verant woord. Het op 30 september afgesloten boek jaar 1965-'66 van J. P. Wyers' Industrie- en Handelsonderneming n.v. heeft aldus de directie wederom een bevredigende groei te zien gegeven. Ondanks de toege nomen bedrijfskosten is het nettobedrijfs resultaat (1964-'65: 3.18 min) zodanig dat over het in 1965-'66 met 2314 percent tot 18 min vergrote kapitaal een onveran derd dividend van twintig percent zal kunnen worden uitgekeerd. Een voorstel tot uitkering uit de agioreserve is niet te verwachten.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 15