De koopavonden in Beverwijk B.M.C. is verontwaardigd over houding van gemeenteraad Verenigingsnieuws uit de IJmond „Annemarie, zeg jij het maar eerste lustrum bij Groene Kruis Velsen verhoogt contributie (nog) niet „Van de brug af gezien" bij 't Nut voorgedragen Bestuur staat voor raadsels Zwemwedstrijden van de verkenners in Beverwijk Twee en twintig chauffeurs bekeurd „Ons Genoegen" keurde jonge doffers Groenteprijzen FEEST BIJ „ENTRE NOUS" Minder vis bracht meer geld op in IJmuiden Kort IJmondnieuws Schilder maakte val van 6 meter Rijksgoedkeuring nieuwe wijkgebouw verwacht Diefstallen via keukendeuren Harry Visser exposeert in „De Kastanjeloot" Meisje kreeg trap van een paard Nieuwe strandpost Rode Kruis Velsen DINSDAG 15 NOVEMBER 1966 5 Velsen-IJ maiden Beverwijk Afwachten Twee Deense doggen gevangen door 12-jarig jongetje B. en W. eens met motie over buitenhaven Scheveningen Missie-avond in O.K.-gebouw IJmuiden Bij Hoogovens Met verbazing maar ook met grote verontwaardiging, heeft het bestuur van d Beverwijkse Middenstandscentrale kennis genomen van de discussies in de raads vergadering omtrent het verzoek van de B.M.C. de verkoopavond van 3 december te verplaatsen naar vrijdag 25 november, aldus blijkt uit een „open brief" van deze centrale. Men schrijft woordelijk „Wij lezen in de bladen de volgende zinsnede maar de B.M.C. had voor de zo veelste maal weer eens vergeten om met de werknemersorganisaties te overleggen, hoevyd zij in het verzoek aan B. en W. had meegedeeld dit wel te hebben gedaan. Laten wij eerst het laatste deel van deze zin eens bij de kop nemen-aldus de B. en W.-secretaris, we kunnen niet begrijpen, waar een zo pertinente leugen vandaan komt. Hier volgt de volledige correspondentie met B. en W.: „Namens de Beverwijkse middenstan ders verzoeken wij u beleefd hun toe te staan hun zaken, behalve op de wettelijk toegestane verkoopavonden ook tot 's avonds 9 uur open te houden op vrijdag 25 november aanstaande. Als motivering voor dit verzoek diene, dat een van die wettelijk toegestane avonden op een zon dag valt. De B.M.C. zal de middenstan ders dan adviseren, hun zaken op 3 de cember niet tot 9 uur open te houden, maar op die dag om 6 uur te sluiten. Hopende enz Blijkbaar heeft men zich van gemeente wege in verbinding gesteld met de vak organisaties en van deze een afwijzende beschikking gekregen. Een afschrift van deze beschikking heeft de B.M.C. van de vakorganisaties niet ontvangen. Wel ver namen zij geruchten over deze zaak. Vandaar een nieuw schrijven aan B. en van de volgende inhoüd: „Van niet officiële zijde bereikte ons het bericht, dat er van de kant van de Bonden van Winkelpersoneel in de De tailhandel bezwaar zou zijn gemaakt tegen ons verzoek de winkeliers toe te staan hun zaken op vrijdag 25 november open te houden, maar als compensatie daarvoor op zaterdag 3 december om DINSDAG 15 NOVEMBER Petrazaal, Spaarnestraat, IJmuiden, 20 u.: Bijeenkomst Ned. Christen Vrouwen bond, afdeling IJmuiden. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord: 19-21.30 uur. WOENSDAG 16 NOVEMBER Stadsschouwburg, 10.30 u.: „De zilveren fiets", door Toneelgroep Arena, voor leer lingen 5de en 6de klassen lagere scholen. Stichting Muziekschool Velsen, 19.30 uur, in het gemeentelijk vergaderlokaal Van Diepenstraat te Velsen-Noord: Instrumen tale voorspeelavond. Stadsschouwburg, 20 u.: Feestavond Vis sering H.B.S. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30-17.30 u. en 19-21.30 uur; filaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord: 14.30-17.30 uur; filiaal gemeentebibliotheek en r.-k. bibliotheek in Santpoort-Noord, ge bouw „Spaarnberg", Wüstelaan 79: 14.30- 17.30 uur. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96 IJmuiden: 10-12 en 14.30-17.30 uur; filiaal Velsen-Noord, Ban jaertstraat 13: 14-17 uur. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-Oost, is te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 uur. Velser Zwem Vereniging, Velserbad, Bri- niostraat, IJmuiden: van 19.30-20.15 uur zwemtraining tot 16 jaar; van 20.15-21 uur zwemtraining vanaf 16 jaar; van 21-21.30 uur polotraining of wedstrijden. DINSDAG 15 NOVEMBER Huize Scheybeeck, Velserweg, 19.30 u.: Toneel voor jongeren vanaf 16 jaar; To neelgroep „Perine". Huize Scheybeeck, 19 uur: Cursus naaien, St. huish. en gezinsvoorlichting. Gem. Huishoudschool, C. H. Moensstraat 19.30 uur: Cursus voeding (koken) door de St. huish. en gezins voorlichting. De Opgang, 20 uur: Contactavond Smal filmclub IJmond Dubbel Acht. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 20.15-21.30 uur. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 19-21.30 uur. WOENSDAG 16 NOVEMBER Huize Scheybeeck, Velserweg 2, 19.30 u. Cursus bloemenschikken voor beginners, St. voor huish. en gezinsvoorlichting. Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 14 uur: Cursus handenarbeid voor de jeugd, o.l.v. Annie Bruggert, Kennemerstaten. Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 20 u.: Cursus pottenbakken, Kennemer staten, o.l.v. Otto Heuvelink. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 7-10, 10-11.30 (dameszwemmen) 12-13.45, 14.15-15.30, 16-17.15 en 20.45-22 u Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 15-17.30 uur en 19-21 uur. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 10-13 en 15-18 uur. Gezamenlijke filialen, Wijk aan Zee, De Zwaanstraat 4, geopend van 14-17 uur. 6 uur te sluiten. Als motief voor hun be zwaren zouden zij zich beroepen op een overeenkomst, die inhoudt, dat er door de B.M.C. geen verkoopavonden zouden worden aangevraagd. Wij zijn van me ning, dat onze aanvraag in het geheel niet tegen deze afspraak ingaat. Het gaat hier alleen om het verschuiven van de koopavond van 3 december naar 25 november. Ook is niet een latere open stelling dan 9 uur gevraagd. De avond van de 3e december is voor de verkoop geen belangrijke avond, terwijl daaren tegen de 25e november door verschillen de omstandigheden voor de middenstand zeer belangrijk is. Daar komt nog bij, dat het voor het personeel plezierig moet zijn op zaterdagavond 3 december vrij te zijn, omdat in vele gezinnen op die avond St-Nicolaas wordt gevierd. Zo hebben dus beide partijen niets dan voordeel bij de door ons voorgestelde regeling en we kunnen niet inzien hoe een bond van winkelpersoneel daarte gen enig bezwaar kan aanvoeren. We verzoeken U dus beleefd deze bezwaren als ongegrond terzijde te leggen." Wie uit deze correspondentie kan aflei den aldus de B.M.C. dat wij B. en W. wijsgemaakt hebben wel met de vakorga nisaties te hebben onderhandeld heeft een dikke duim of kan niet lezen. Ondertussen berust de afwijzing door gemeenteraad toch maar op deze bewering en wordt het B.M.C. bestur in het openbaar voor leugenaar uitgemaakt. Om met de burgemeester te spreken: t is toch wel in strijd met het aanzien van de raad. En nu de vraag: waarom heeft de B.M.C. de organisaties niet geraadpleegd? Wel, omdat er geen sprake is van het aanvra gen van een extra verkoopavond. Boven dien zo schrijft de B.M.C.-secretaris omdat de inwilliging van ons verzoek in het voordeel is van het winkelpersoneel, zodat wij meenden, dat geen enkele vak organisatie daar enig bezwaar tegen zou kunnen hebben. Wij zouden wel graag eens willen zien, hoe een stemming onder het winkelpersoneel zou uitvallen. Misschien horen we van deze zijde nog wel iets, voorzover men niet op het standpunt staat van „wat mijn vakorganisatie doet, is wel gedaan." Wel moet het verbazing wekken, dat (alweer volgens de dagbladen zo voert de B.M.C. aan de vakorganisa tie een verkoopavond op maandag wel zouden hebben toegestaan, als ze maar geraadpleegd waren geweest. Dat zou voor het winkelpersoneel 5 koopavonden aaneen hebben betekend. Dat is toch heel wat ongunstiger, dan wat de liegende B.M.C. voorstelt. Wij kunnen niet anders concluderen, dan dat de vakvereniging alleen uit gekwetste trots de belangen van zijn leden in de wind heeft geslagen. En waar blijven de bezwaren van de vakverenigingen tegen de openingstijden in Alkmaar: 28 november tot en met 3 december tot 9.30 uur. Haarlem 29 no vember tot en met 3 december tot 10 uur met een rustpauze. Uitgeest: 28 no vember het krantenbericht spreekt van 21 november, maar dat zal wel een druk fout zijn) tot en met 3 de cember. Wij staan wel voor raadsels. Men vraagt zich af, hoe het komt, dat geen van de raadsleden heeft gemerkt, dat er met onwaarheden werd gewerkt. Zo wordt in de B.M.C.-brief opgemerkt en men besluit: „Wij wachten nu maar af, wat B. en W. gaan doen, en of ons geacht College meent de blaam van leu genaar maar rustig op het B.M.C.-be stuur te laten rusten." Om met een kleine variant wethouder A. J. Hermes (alweer volgens de kranten) te citeren: Dat zou een doodssteek zijn voor het algemeen geldend fatsoen. Rest ons mede te delen, dat alle cor respondentie over deze zaak voor een ieder ter inzage ligt bij de secretaris van de B.M.C., Mozartsjxaat 21 Heemskerk. De twee Deense doggen, een waarde vertegenwoordigend van ongeveer 4000, die in de nacht van vrijdag op zaterdag uit een auto ontsnapten, die betrokken was bij een gecompliceerde aanrijding op de Amsterdamseweg bij Velsen, zijn terecht. De dieren werden in de polder gesigna leerd in de nabijheid van het kruithuis. Zij lieten zich echter niet vangen. Een twaalfjarig jongetje gelukte het evenwel de doggen naar zich toe te lokken en met behulp van de kantonnier en de beheerder van het Kerbertasiel zijn de honden naar de brandweergarage in Velsen gebracht. Een van de dieren beet de kantonnier in zijn onderarm, zodat deze zich in het St. Antoniusziekenhuis moest laten behan delen. In het Velserbad te Velsen zijn weer de traditionele zwemwedstrijden voor wel pen, verkenners en rowans in het district Beverwijk gehouden. Het aantal deelne mers was dit jaar bijzonder groot, name lijk 188. Voor de groep van welke de welpen, verkenners en rowans de beste resultaten bereikten was er een wisselbeker beschik baar en deze trofee werd de inzet van een felle maar zeer sportieve strijd. De Don Bosco-groep uit Uitgeest mocht de begeerde beker mee naar huis nemen. De politie te Velsen heeft op de Wa- terloolaan te Driehuis twee en twintig chauffeurs bekeurd wegens het overtre den van de maximum snelheid. In café Sport te Beverwijk heeft de tweede keuring plaats gevonden van de postduivenhoudersvereniging „Ons Ge noegen". De keurmeester beoordeelde nu de jonge doffers. Er waren 110 duiven naar de show gebracht. De puntenwaar dering was als volgt: 1. Daalhuizen, IJmui den 92.5; 2. S. Vergonet, Ons Genoegen 92.5; 3. Duineveld, Atoom 92.5; 5. Th. Kuyer, O.G. 92; 5. R Zoontjes, O.G. 92; 6. W. Rijnders, O.G. 92; 7. J. Pruimen boom, O.G. 92; 8. Bruynis, IJmuiden 92; Voorhout, Atoom 92; 10. C. Rietkerk, O.G. 92; 11. A. van Leeuwen, O.G. 92. De stand na twee keuringen is nu: 1. Brasser en Teeling, O.G. 366; 2. Voet man, IJmuiden 366; 3. Duineveld, Atoom 366; 4. A. van Leeuwen, O.G. 365.5; 5. Voorhout, O.G. 365.5; 6. W. Reijnders, O.G. 365.5; 7. Vendel, IJmuiden 365; 8. R. Zoon tjes, O.G. 365; 9. H. van Leeuwen, O.G. 365; 10. C. Rietkerk, O.G. 365; 11. J. Pruimenboom, O.G. 365; 12. S. Vergonet, O.G. 365. De noteringen op de groenteveiling in Beverwijk was als volgt: andijvie 25-71, bloemkool 45-135, spinazie 45-110, bos- peen 25-110, waspeen 12-38, tomaten 35- 137, prei 18-38, spruiten 55-125, rodekool 8-19, groenekool 8-17, boerenkool 10-27, uien 25-33, selderyknollen 8-26, peen 10-17. Het Haagse college van B. en W. staat volledig achter de vorige week door de fractievoorzitters ingediende motie, waar in er bij het rijk op wordt aangedrongen de verbetering van de Scheveningse bui tenhaven uiterlijk 1 januari 1970 gereed te hebben. Deze motie zal zo spoedig mo gelijk ter kennis van de regering en de staten-generaal worden gebracht. De Haagse wethouder van Economische Zaken, B. Bol, zei tijdens de voortgezette behandeling van de Haagse gemeentebe groting dat nu vaststaat dat het komende jaar nog geen begin zal kunnen worden gemaakt met de verbetering van de bui tenhaven. Volgens de wethouders is het bedrag van 500.000 opgenomen voor tech nische voorbereidingen voor de havenver betering. De heer Bol vond het tenslotte teleur stellend dat in de zeehavennota van het rijk in het geheel geen aandacht is be steed aan de Scheveningse haven. Uitgaande van de oud-katholieke vrou wenverenigingen Samenwerking, Sursum Corda en Onder ons wordt, in samenwer king met andere verenigingen, dinsdag avond in het O.K. verenigingsgebouw aan de Wilhelminakade in IJmuiden een spe ciale missieavond gehouden, die zal wor den gewijd aan Sint Paulus, als werkge bied van de Oud-Katholieke Kerk. Father Allan Young, die van 1935 tot 1965 op dit terrein werkzaam was in Zuid-Afrika, zal over dit werk spreken Genoemde verenigingen verlenen hun me dewerking aan deze missieavond en men verwacht daarom van die zijde een grote belangstelling; ook nietleden zijn hartelijk welkom. De werkgroep van deze missie zal zor gen voor de vertaling van „Het werk van onze missie in Zuid-Afrika", terwijl dia's deze bijeenkomst naast het gesprokene nog interessanter zullen maken. De christelijke toneelvereniging Entre Nous" heeft ter gelegenheid van haar eerste lustrum het nieuwe seizoen een Vrolijke inzet willen geven, vandaar dat in het Hervormd Jeugdhuis aan de Rembrandtlaan voor een geheel met toeschouwers gevulde zaal een opvoering werd ge geven van Hans Nesna's klucht in drie bedrijven „Annemarie, zeg jij het maar". Het is de vrolijke historie van een broer en een zuster op rijpere leeftijd, die elkaar als gevolg van een testamentsbepaling een erfenis van maar liefst twee miljoen gulden af handig willen maken. Dit bedrag wordt hun namelijk in het vooruit zicht gesteld, wanneer zij er nog in slagen respectievelijk een bruid of een bruidegom te strikken. HIERBIJ NEEMT oom Theodoor nu niet bepaald halve maatregelen. Hij in viteert namelijk de hele staf vrouwelijk personeel van zijn neef voor veertien dagen op zijn landhuis, teneinde uit deze dames rustig een definitieve keuze te kunnen bepalen. Maar als het allemaal zo eenvoudig was verlopen zou Nesna deze klucht niet hebben geschreven, zo dat zich al spoedig de nodige complica ties komen aandienen. Een daarvan in het persoontje van de als steeds onbe rekenbare Amor, die neef Frits verlief de blikken Iaat werpen op de secretares se, waarbij chauffeur Bob al evenmin bestand blijkt tegen de charmes van El- ly, de typiste. En om het dan allemaal nog ingewikkelder te maken raakt tante Eveline in noodlottig contact met een be roepsgokker, die haar door middel van een „handig" pokerspelletje maar liefst vijfduizend gulden afhandig maakt. Voor het overige toonde Nesna opnieuw over voldoende routine te beschikken om uit een dergelijk luchtig gegeven een blij spel samen te stellen, dat voor diverse amateurverenigingen aantrekkelijk genoeg is om er hun krachten eens op te beproe ven. EEN DAARVAN is dus „Entre Nous" geweest, waarvan de spelers met deze klucht eveneens een groot lachsucces wisten te behalen. Mede doordat de au teur aan de bezetting niet al te hoge eisen stelde. Wij zagen aldus de gebruikelijke blijspeltypes, zoals de vrijpostige huis In de maand oktober van dit jaar be droeg de aanvoer van vis in de rijks- vishallen te IJmuiden 8.789.891 kilo gram, tegen 10.243.106 kilogram in okto ber van het vorig jaar. De opbrengst was in de vorige maand echter groter dan de opbrengst in oktober 1965. In oktober 1966 was de opbrengst namelijk ƒ6.756.645 tegen ƒ6.696.896 in oktober 1965. Langdurige huwelijkstrouw. De burge meester van Velsen, mr. J. C. Bühr- mann, en wethouder J. van Leeuwen hebben gistermiddag het echtpaar W. van Dok-Slot persoonlijk geluk gewenst met zijn 65-jarig huwelijk. Zij boden na mens het gemeentebestuur een mand met fruit aan. De heer en mevrouw Van Dok ontvingen het hoge bezoek ten huize van hun schoondochter aan de Galvanistraat in IJmuiden. houdster Annemarie en de ondernemende afstammeling van Dirk de Derde, die res pectievelijk door Annemiek v. d. Linden en Ton van der Vaat in de juiste klucht stijl werden uitgebeeld. Ook Gré Bak ker-Verschoor en Jaap Bakker typeerden de elkaar belagende tante Eveline en oom Theodoor lang niet onverdienstelijk, zodat met dit kwartet de basis van de voorstelling stevig was gelegd. De overige spelers, Kees Koffeman, Wil van Wolferen- Thiele, Nel Gravemaker, Don Nuyens en Johan van Slooten be hoefden minder typeringskunst in het ge ding te brengen, zodat zij met een goede tekstkennis en vlotte manieren konden vol staan. En omdat vooral Kees Koffeman voortdurend aan deze voorwaarden wist te beantwoorden, is het een alleraardigste kluchtspelvertoning geworden, waarmee de vele toeschouwers een allergenoeglijk ste toneelavond werd bereid. Jan van Dam Gistermorgen omstreeks 10.15 uur is een 38-jarige schilder uit Zaltbommel op het terrein van Hoogovens in Velsen- Noord van een hoogte van 6 meter ge vallen. Hij stond samen met een collega op een 4 meter lange schildersbak, die was opgehangen bij de trechters van een brekerij. Deze bak hing aan 2 takels, die met een stalen strop vast zaten. Eén knoop In Zuid-Afrika is zo'n kleine Shet- landpony geboren, dat men daar aanneemt dat „Tiny", die nog wat wankel op zijn hoeven staat, de allerkleinste pony ter wereld is. (Telefoto). in de stalen strop was echter niet vak kundig gelegd, waardoor de bak plotse ling aan één kabel kwam te hangen. Eén van de schilders kon zich nog tijdig vast grijpen, maar zijn minder fortuinlijke collega viel van 6 meter hoog uit de bak. Met waarschijnlijk een hersenschudding werd het slachtoffer naar het Rode Kruis- ziekenhuis te Beverwijk overgebracht. De arbeidsinspectie stelt een nader onder zoek naar het gebeurde in. Tijdens de maandagavond 14 november in het Cultureel Centrum te IJmuiden ge houden ledenvergadering van „Het Groe ne Kruis", afdeling Velsen, kon voorzitter P. Waardenburg meedelen, dat het nog niet noodzakelijk is in het komende jaar Het departement Velsen-IJmuiden van de Maatschappij tot Nut van 't Al gemeen heeft thans ook Santpoort in zijn activiteiten betrokken, met als gevolg dat maandag in het Hervormd Jeugdhuis aan de Burgemeester En- schedélaan een voordrachtavond werd gehouden. De belangstelling hiervoor was bevredigend genoeg om de af delingsvoorzitter aan het begin van de avond te laten concluderen, dat een dergelijke bijeenkomst in deze on langs geheel gemoderniseerde zaal op deze wijze stellig voor herhaling vat baar is. Het programma voor deze avond werd geheel verzorgd door de heer J. L. W. van Ruiven uit Qostzaan, een accountant, die zich in zijn vrije tot op dé voor drachtkunst heeft toegelegd. En dit met een stellig bewonderenswaardig resultaat, getuige het talent waarmee door hem Ar thur Millers bekende drama „Van de brug af gezien" werd voorgedragen. De reeks berichten over diefstallen, waarbij men zich toegang verschaft via al of niet gesloten keukendeuren, blijkt velen nog niet overtuigd te hebben van de wenselijkheid, extra acht te slaan op het goed afsluiten van de huizen aan de achterzijde. Zo deed een bewoonster van de Roos en Beeklaan te Santpoort aangifte van ver missing van haar portemonnaie, inhouden de 75,-. Zij had op een bepaald moment gezien, dat haar onafgesloten keukendeur op onverklaarbare wijze open stond en bemerkte toen de vermissing. Een bewoner van de Zandstraat te Vel sen-Noord deed, eveneens zaterdag, aangif te van diefstal van zijn portemonnaie met 5,- en een bankbiljet van 25,-. Ook hier had men zich waarschijnlijk 's nachts toe gang verschaft via de keukendeur, die per abuis door het laatst thuis komende ge zinslid niet was afgesloten. Voorts hoorde een bewoner van de Rijswijkstraat in Velsen-Noord 's nachts iemand morrelen aan een raampje, dat op het uitzethaakje stond. Hij stak het licht aan en kon de indringer nog net zien weglopen. Vooral wanneer men destijds de indruk wekkende opvoeringen van dit stuk, met Ko van Dijk in de hoofdrol heeft gezien, lijkt de gedachte absurd dit werk als amateur voor een solovoordracht te be stemmen. Het beheersen van de tekst al leen vereist al een schier ijzeren geheu gen, waarbij men voor het karakteriseren van de verschillende figuren bovendien een bekwaam acteur moe.t zijn. Uit de voordracht is ons gebleken dat de heer Van Ruiven ervan doordrongen is geweest niet bij machte te zijn tot een solo-toneelvoorstelling, waarbij alle perso nages ten voeten uit zouden worden uit gebeeld. Hij hield zijn voordacht dan ook in een sobere trant, waarbij in ieder geval telkens een climax werd bereikt, welke zijn publiek tot een gespannen aan dacht stimuleerde. Deze stijl heeft enige boeiende scènes ten gevolge gehad, zoals de dialoog tussen Eddie en de advocaat en het dramatische tafereel over het con flict tussen Eddie en Marco, waarmee de voordracht voor de pauze werd afgesloten. Het was wel eens moeilijk te onderschei den welke vrouwelijke figuren er op een bepaald moment aan het woord zijn ge weest, doch in ieder geval werd Miller's meesterlijke toneelspel in vrijwel geen en kei opzicht tekort gedaan, zodat de heer Van Ruiven zich van een even aandach tig als enthousiast publiek wist te verze keren. In Galerie „De Kastanjeloot" Wüs telaan 32, Santpoort-zuid exposeert van 18 november tot en met 11 december Harry Visser met aquarellen. Vrijdag avond aanstaande om acht uur zal deze tentponstelling worden geopend. Marlou Witzel zal hieraan meewerken met zang en gitaarspel. In het Westerhoutduinterrein te Bever wijk, nabij „De Kaag" heeft een 16- jarig inwoonstertje van Velsen-Noord tij dens het paardrijden een trap van een steigerend paard gekregen. Met een ge broken rechter oncterbeen is zij in het Rode Kruisziekenhuis in Beverwijk opge nomen. de contributie te verhogen. De begroting voor 1967 kon nog worden afgesloten met een klein voordelig saldo. Wanneer in 1968 de twee nieuwe wi'jkgebouwen in gebruik zullen zijn genomeA, zullen naar de ver wachting van de voorzitter, de lasten aan zienlijk toenemen. Het nieuwe gebouw te Santpoort is in aanbouw. Voor het nieuwe wijkgebouw in IJmuiden-Zeewijk wordt de rijksgoedkeuring verwacht in het eer ste kwartaal van 1967. Het verheugde de voorzitter bijzonder te kunnen meedelen, dat men in het ver slagjaar niet minder dan vijfhonderd nieuwe leden heeft kunnen inschrijven. Tot voldoening stemde ook het feit, dat men in 1966 het aantal gezins- en bejaar denverzorgsters aanzienlijk heeft kunnen uitbreiden. Minder voldoening geeft de ontwikkeling met betrekking tot de kraamzorg. De moeilijkheden, die vooral in het finan ciële vlak liggen, zijn het gevolg van nieu we landelijke regelingen, die voor de af deling Velsen tot een aanzienlijk verlies leidden. Daar er dienaangaande op lande lijk niveau overleg gaande is, wil men de nieuwe ontwikkelingen even afwachten. Nu de rijksgoedkeuring voor het nieuwe wijkgebouw in IJmuiden-Zeewijk in het eerste kwartaal van 1967 te verwachten is, ziet het bestuur zich voor de taak geplaatst ,geld voor de bouw beschikbaar te krijgen tegen acceptabele voorwaar den. Niettemin hoopt men in het voor jaar met de bouw te kunnen starten. De bestuursverkiezing leverde maan dagavond weinig moeilijkheden op. Pe riodiek aftredend waren mevrouw B. M. G. Kleijwegt-Ten Kate en de heren G. Broertjes en H. Winkel. Zij waren her kiesbaar en de vergadering verlengde hun mandaat. Naar de algemene vergadering van de provinciale vereniging zijn de se cretaris en de penningmeester afgevaar digd. De afdeling IJmuiden-Velsen van het Nederlandsche Roode Kruis beschikt reeds over het materiaal voor een nieuwe strandpost, die men deze winter wil bou wen met behulp van vrijwilligers uit de eigen gelederen. Het gebouw van de oude strandpost is in verval geraakt.. In verband met de mooie nazomer is de strandpost dit jaar later gesloten dan gewoonlijk. Waarschijnlijk als gevolg van het slechte weer in de zomermaanden' is het aantal hulpverleningen deze zomer kleiner gebleven dan in 1965. Dit jaar verleenden de colonneleden van het Rode Kruis in 634 gevallen hulp op het strand. Vorig jaar verleende men ruim duizend maal assistentie. Behoudens enige arm- en beenfrakturen deden zich deze zomer geen ernstige on gevallen voor. Snij- schaaf- en splinter verwondingen rekent men tot de routine gevallen. Een in oktober gedurende één week ge voerde ledenwerfactie leverde de afdeling IJmuiden-Velsen 764 nieuwe leden op. Het ledental bedraagt nu 2371. Ontwikkelingsavond. De afdeling IJmuiden van de N.V.V.-bestuurdersbond houdt vrijdag 25 november, aanvangende te 20 uur, een „ontwikkelingsavond" in het Cultureel Centrum te IJmuiden. De heer Kuperus zal spreken over „Het Stakings recht". Kaarten hiervoor kan men aan vragen bij de heer C. Kluit, secretaris, Da Costalaan 10, tel. 7038.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 5