Receptie 40-jarig SSS werd in Beverwijk druk bezocht Receptie van „V.Z.O.S. een „schot in de roos' Weinig enthousiasme over vervanging tuinbouwgrond mm. PILS de koelkast waar letterlijk alles in past: y Voor de politierechter VCK vocht tegen Schorpioen vergeefs voor leidersplaats Schaatsvereniging „Velsen" heeft nog vele wensen 2^gaS ELEKTROTECHNIEK NV AMSTERDAM D. Hienkens ere-lid van de NKGB Havenberichten Samenwerking ontbreekt Volleybal in de IJmond Klaprooscollecte bracht dit jaar in Velsen meer op Praten met gemeente en Sportstichting Verduisteringen op de „Casa Marina" malse rosbief :onic Ongelooflijk praktisch, die handige indeling van een Zanussi koelkast. Letterlijk alles past erin. Zeggen wij dat? Nee, dat zeggen de huisvrouwen die een Zanussi hébben. En waar kunt u beter op af gaan! En wist u dat in het grote diepvriesvak een gemiddelde temperatuur van ca. -15° C. heerst? Laag genoeg om diepvriespro- dukten wekenlang te bewarenVolop keus uiteen serie van 6 modellen in 9 uitvoeringen. Van een 130 liter tafel model tot een 275 liter kastmodel. Prijzen vanaf f 299.- DINSDAG 15 NOVEMBER 196 6 7 Meter Doorgereden Feestavond voor jubilarissen bij Hoogovens IJmuiden 'IVOOR DVERVAN rISTEREN voor morgen) K0UWE KIP of BIEFSTUK TARTAAR 3f tintelend Oud-Bruin-bier SANUSSI HEEFT [O] OVERAL AAN GEDACHT plukvers fruit ©O® lOOM WAT OOK lAARBC VILT ZANUSSI KOELKASTEN, DIEPVRIESKISTEN, WASAUTOMATEN, CENTRIFUGES De omvangrijke viering van het veer tigjarig bestaan van de gymnastiekver eniging S.S.S. kreeg in het Kennemer Theater een climax in de vorm van een zeer druk bezochte receptie, tijdens wel ke in hartelijke bewoordingen grote waar dering is uitgesproken voor de jubileren de vereniging en de wijze waarop zij haar taak heeft vervuld. De heer P. Niesten, die zelf jarenlang bestuurslid is geweest, fungeerde als ceremoniemeester. Hij haalde herinneringen op aan de tijd, toen Sport Staalt Spieren in het toen nog don kere Wijk aan Duin werd opgericht. De heer Niesten noemde dec onderlinge vriendschap de kurk waarop de vereniging veertig jaren heeft gedreven. Wethouder F. Kaebisch, die met burge meester J. G. S. Bruinsma het gemeen tebestuur vertegenwoordigde, sprak over een rijk verenigingsleven ten behoeve van de lichamelijke opvoeding, vooral van de jeugd. Met voldoening had hij vernomen, dat de vereniging sinds kort ook een jeugd- bestuur rijk is, dat zich zeker verdien stelijk zal kunnen maken bij het inslaan van nieuwe wegen. Zowel wat betreft de zalenaccommoda- tie, als financieel heeft de vereniging zich altijd zelf kunnen redden en S.S.S. be hoefde dus het gemeentebestuur weinig lastig te vallen. Wethouder Kaebisch gaf evenwel de wegen aan, langs welke S.S.S. in aanmerking kan komen voor gemeente lijke subsidies. Deken B. G. Hosman wees op de bete kenis. die de sport in een plaats als Be verwijk heeft. Hij stelde vast, dat S.S.S. in vele opzichten baanbrekend werk heeft verricht. Spreker memoreerde voorts, dat het verenigingsleven tot vele gelukkige huwelijken heeft geleid en de deken was van mening, dat het zowel in protestantse als in katholieke kringen, ondanks de oecumenische gedachte, toch altijd nog zeer op prijs wordt gesteld, wanneer een huwelijk in de eigen kerk wordt gesloten. De heer Thyssen, vooozitter van de Ne derlandse Katholieke Gymnastiek Bond, had grote waardering voor hetgeen S.S.S. voor de sport in katholiek verband heeft gedaan- De heer Thyssen richtte zich spe ciaal tot de heer D. Hienkens, die veertig jaren lid van de vereniging is geweest, terwijl hij gedurende achtendertig jaren de voorzittershamer hanteerde. Het verheugde de bondsvoorzitter, aan de heer Hienkens mededeling te kunnen doen van zijn benoeming tot lid van ver dienste van de NKGB. De voorzitter speld de de medaille op en overhandigde de heer Hienkens het getuigschrift van ver dienste. De bond werd voorts vertegenwoordigd door de heer Swaager en door de heer J. G. Heijen, die sinds vorige week dinsdag voorzitter is van de afdeling Noord-Hol land van de KNGB. Moderator Hoogema sprak namens de sectie ietigd van de Stichting Opbouw Be verwijk. De Beverwij kse Sportraad vaar digde de heer Th. W. Reijnders af. De heer J. Groenendijk vertegenwoordigde de de afdeling Haarlem van de NKGB. Namens de oudste Beverwijkse gymnas- stiekvereniging „Turnlust" sprak de heer W. Schipper. Enige ontroering verwekte het 'feit, dat de nu tachtigjarige oprichter van de NKGB de heer Hooij, nog het woord nam om de vereniging te complimenteren. Het ver heugde hem, dat zijn leerling, de inmid dels overleden oud-directeur van S.S.S. de heer H. M. van Rhijn, bij deze vereniging zoveel succes heeft gehad. Namens de voetbalvereniging DEM bood de heer Smit zijn gelukwensen aan. Tenslotte kwamen de eigen leden aan de beurt. Mevrouw Six-Pels en Ph. de De feestelijkheden ter gelegenheid van het vijfenzeventigjarig bestaan van de handboogsportvereniging „Vriendschap Zij Ons Streven' uit Sant poort zijn zaterdagmiddag afgerond met een druk bezochte receptie in zaal „Zomerlust", waar velen van hun sympathie voor de jubilerende vereni ging kwamen getuigen. Het was tevens een ontmoetingscentrum voor tal rijke oud-leden en voormalige boogschutters, waarbij zoveel oude en ple zierige herinneringen konden worden opgehaald, dat deze receptie later door een der sprekers „een schot in de roos" zou worden genoemd. Tot de eerste bezoekers behoorde wet houder H. de Boer uit Velsen, die „V. Z. O. S." onder meer een sieraad voor de gemeente noemde. Niet alleen omdat zij hier de oudste vereniging is, maar vooral het enthousiasme waarmee door de leden een mooie en flokloristische tratditie in ere wordt gehouden. Een en ander was voor de wethouder voldoende reden om zijn beste wensen uit te spreken voor de toekomst van „V.Z.O.S.", aan welke ge lukwens namens het gemeentebestuur als jubileumgeschenk een enveloppe met in houd werd toegevoegd. De Velser Sportstichting werd ver tegenwoordigd door haar voorzitter, de heer G. J. Timmermans, die in zijn toe spraak een geestige toespeling maakte op de roos van het V.Z.O.S.-blazoen, welke hij in verband bracht met de pijlen van Amor. Ook de heer Timmermans felici teerde het bestuur hartelijk met dit jubi leum, waarbij hij evenmin met lege han den bleek te zijn gekomen, omdat de V.S.S. hem als feestgeschenk een fra'aie beker had meegegeven. Voorts waren afgevaardigden aanwezig Een 20-jarige bijrijder uit Lisse heeft maandag voor de Haarlemse politierech ter terecht moeten staan, omdat hij in mei een scooter had gestolen. Zijn 19-jari- ge broer was hem hierbij behulpzaam ge weest. De jongste broer zou pas na veel aandringen van de ander ertoe over zijn gegaan. De srooter werd op een bakfiets geladen en meegenomen. Voorts werd het voertuig geverfd. De jongste zou zijn broer evenwel toch hebben willen overha len de scooter terug te brengen. De oudste werd veroordeeld voor de diefstal tot een maand gevangenisstraf, waarvan drie weken voorwaardelijk. De eis was zes weken, waarvan vier weken voorwaardelijk. Conform de eis van de officier van Justitie werd de jongste ver oordeeld tot 100 boete en twee weken voorwaardelijke gevangenisstraf. Een 25-jarige electricien uit Hillegom is door de Haarlemse politierechter conform de eis van de officier van Justitie ver oordeeld tot 100 boete en twee weken voorwaardelijke gevangenisstraf. Op 6 september had hij in in aanbouw zijnde woningen in Aalsmeer een weerstandsme ter verduisterd. Hij had het apparaat uit een aktetas gehaald en weggestopt in een schoorsteengat. De officier van Justitie vond het een ernstig feit. „Bedrijfsdief- stallen," zo zei hij, „nemen hand over hand toe." „U hebt schandalig gereageerd. U hebt misdadig gereden. Eigenlijk zou voor uw hele leven de rijbevoegdheid moeten wor den ontzegd." Dat was het oordeel van de officier van Justitie over de wijze van rij den van een 33-jarige automonteur uit Am sterdam. De man zou op 11 juni een an dere wagen zodanig hebben gesneden, dat van diverse andere handboogschutters verenigingen uit Amsterdam en Hilver sum, plus een deputatie van „Brederode" uit Santpoort. „Ome Frans" van Happen zorgde onderwijl nog voor een bijzonder gewaardeerd intermezzo, door als oudste lid te herinneren aan de tijd dat hij aan de hand van zijn vader de eerste schiet wedstrijden had bezocht, welke toen nog in „het bosch van mevrouw Wüste" moch ten worden gehouden. Een ander oud-lid, de heer A. Voogd, liet zich dit opzicht evenmin onbetuigd, door in een enthousiaste toespraak op alle ridderlijke en sportieve eigenschap pen van het handboogschieten te wijzen Namens alle oud-leden bood de heer Voogd het bestuur tenslotte een enorme wisselbeker aan, met het verzoek ook de jeugd bij wijze van propaganda in de gelegenheid te stellen deze faaie trofee te winnen. In zijn antwoord werd dit gaarne door voorzitter C. Roskam toegezegd, die ge durende deze receptie trouwens al ge regeld na elke spreker de juiste woorden had kunnen vinden. Na afloop hiervan werd de leden door het bestuur nog een diner aangeboden, hetgeen voor dit jubi leumfeest een geanimeerd en passend besluit betekende. Wild boden respectievelijk namens de oud-leden en de leden enveloppen met inhoud aan. In zijn dankwoord drong voorzitter C. Eijman er bij de leden op aan, voort te gaan op de ingeslagen weg en vooral vriendschap te kweken in een wereld, die daar zo'n behoefte aan heeft- Na afloop van de receptie vond er een reünie van oud-leden plaats en velen ble ken hiervoor naar Beverwijk te zijn ge komen. Onder hen bevond zich de eerste voorzitter, de heer Chr. van Eerden uit Hilversum. Zondagmorgen is er ter gelegenheid van het veertigjarige jubileum van S.S.S. een heilige mis opgedragen in de r.k. kerk Onze Lieve Vrouw van Goeden Raad, ge volgd door een gezamenlijk ontbijt. Maandag aangekomen te IJmuiden: Kate, Fremington; Dapa, Hull; Texelstroom, Liverpool; Gemini. Port Etienne, IJmuiden; Roerborg, Holmsund; Bohus, Gdynia; Zeeburg, Vasteras; Gebina, Malmoe; Hesperia, Stettin; Tellus, Kot- ka; Aspen, Gothenburg; J. K. Hamm, Köping; Diana, Onega, Zaandam; Zaanstroom, Rotterdam; Francesca, Monrovia; Stefan-J., Pateniemi; Gou- weborg, Kotka; Aeneas, Rotterdam; Noorder- kroon, Stockholm; Brinda, Rotterdam. Dinsdag aangekomen te IJmuiden: Merkur-2, Stettin, Haarlem; Uly^es, Rotterdam; Zwarte Water, Rotterdam, IJmuiden; Aegis, Rotterdam; Victress, Dagenham; Fernrose, Antwerpen; Rose mary Everard, Grangemouth; Silverland, Rot terdam, IJmuiden; Hannes Lunstedt, Stockholm; Juno, Antwerpen; Hector, Rotterdam; Jagersfon tein, Antwerpen. Maandag vertrokken uit IJmuiden: Sea Mas ter, Bremen; Lauwersborg, IJstad, IJmuiden; Proton. Huil; Spiekeroog, Upsala; Plover, Felix- towe; Yorkshire, Bremen; Martha Friesecke, Bel fast; Steinvarg, Tron; Netherland Coast, Rotter dam; Wagrien, Gothenburg; Liberty, Hull; Mare Liberum, Dagenham; Fali Maria, Scarborough; Mercanant, Rotterdam; Enka, Rotterdam; Fin- nanger, Rotterdam; Gazelle, Boston, Zaandam; Arion, Antwerpen; Victory, Londen; Regnitz, Antwerpen; Lingeborg, Stade; Dapa, Tageshamm; Lies, Halmstad; Alert, Hull. Dinsdag vertrokken uit IJmuiden: Adaptity, Kirckaldy; Brinta Onstaad, Gibraltar; Hanne Skou, Rotterdam; Prinsenbeek, Leningrad. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit dat het schip van of naar Amsterdam is gegaan). Op het Stadskantoor in Beverwijk ver gaderde maandagavond het I.L.V.T. Op deze bijeenkomst bleken de aanwezigen unaniem de mening toegedaan, dat dit lichaam ten behoeve van vervangende tuinbouwgronden in de IJmond zeker vruchtbaar werk kan verrichten mits er een goede samenwerking is op gemeente lijk en provinciaal niveau, terwijl ook de standorganisaties dienen mee te werken. De bijeenkomst had een feestelijk tint je: het I.L.V.T. bestond namelijk twaalf en een half jaar. Burgemeester J. G. S. Bruinsma van Beverwijk opende de bijeenkomst, waar bij hij de aanwezigen welkom in Bever wij ks Stadskantoor heette. De bestuurs verkiezing die hierop volgde had tot re sultaat, dat de heer H. Nielen, burge meester van Heemskerk, tot voorzitter werd gekozen. De heren W. Vessies en C. Ockeloen, respectievelijk wethouder in Beverwijk en wethouder te Velsen, wer den tot leden van het dagelijks bestuur gekozen. De heer Vessies werd benoemd tot waarnemend voorzitter. Voorzitter Nielen sprak de mening uit, dat het I.L.V.T. in de twaalf en een half jaar van zijn bestaan zich behoorlijk heeft gekweten van zijn taak zoals is om schreven in de gemeenschappelijke rege ling met betrekking tot het opsporen, ver werven en uitgeven van vervangende tuinbouwgronden ter voorziening in de moeilijkheden die ontstaan door uitbrei ding der bebouwing ten koste van de tuin bouw. Maar, zo gaf hij toe, het had be ter gekund. Hij kon niet enthousiast zijn over de medewerking van de zijde van de provinciale overheid en evenmin over de houding en het gedrag van de standor ganisaties. Enige moed heeft ontbroken in de laatste tien jaren en veel moed in de laatste twee en een half jaar, indien men vaststelt dat speciaal in het noor delijk IJmondgebied meer gronden als bunkervoorraad hadden moeten worden aangekocht. Een verklaring daarvoor is te vinden in de toen geldende te hoge prijs van de aan te kopen gronden en de daarmee gepaard gaande investeringen. En overigens ook in de bekende onbereid- willigheid van de te verplaatsen tuinders om hun bedrijf op andere grond voort te zetten onder de toen geldende regelingen van compensatie en vergoeding voor cul tuur-technische verbeteringen. De heer Nielen bracht in een aantal punten naar voren welke wegen men ge zamenlijk in zal moeten slaan,, om tot een gewenst resultaat te komen. Hierbij koppelde hij de wens dat het I.L.V.T. als orgaan een grotere samenwerking met de agrarische organisaties tot stand brengt, opdat niet alleen de aandacht valt op de zakelijke aspecten van de ver plaatsing van agrariërs. (Van onze volleybalmedewerker) In de eerste klas volleybal heren had de ontmoeting plaats tussen de twee Cas- tricunise rivalen Smash 2 en Dynamo 1. Eerstgenoemde wist de wedstrijd met ruim verschil te winnen. Gezegd moet worden, dat het spel van Dynamo iets beter geworden is (3-0 (15-9, 15-11, 15-8). De -andere wedstrijd in deze klas had een heel wat spannender verloop. VCK, dat dit seizoen duidelijk beter draait, zou door een overwinning op Schorpioen 1 me de de ranglijst aangevoerd hebben. Dit is niet gelukt, hoewel een gelijk spel binnen het bereik heeft gelegen. 1-3 (9-15, 8-15, 15-11, 13-15). In de dames eerste klas heeft Tyfoon 1 nu de aansluiting met de kopgroep een beetje verloren door verlies tegen Kenne- mers 2 0-3. VCK maakte geen fout tegen ODIN 1, dat bijna toch nog tot een set overwinning kwam 3-0 (15-6, 15-5, 16-14). DEM 2 moest zich twee sets behoorlijk inspannen om beide punten mee naar huis te nemen. Dynamo had het hun erg moei lijk gemaakt 3-0 (16-14, 15-2, 16-14). De heren van Schorpioen 2 en Tyfoon 4 hadden in de tweede klas een goede dag. Schorpioen 2 wees Tyfoon 5 duidelijk te rug en ontnam hun daarmee voorlopig de illusie kampioen te kunnen worden (3-0). Tyfoon 4 versloeg koploper DEM 1 (3-1), zodat het zo langzamerhand een heel ge drang wordt bovenaan de ranglijst. Schor deze in de berm was geraakt. Voorts was hij doorgereden. De officier eiste voor het laatste, waarvoor hij terecht stond, 150 boete en zes maanden ontzegging van de rijbevoegdheid. De politierechter ver oordeelde hem tot 150 boete. pioen 3 en Smash 3 hebben de punten verdeeld 2-2. In de dames tweede klas heeft Smash 1 haar overwinningenreeks voortgezet door Tyfoon 2 een nederlaag toe te bren gen 3-0. Kennemers heeft eindelijk weer eens een overwinning kunnen boeken. Dy namo 2 was de dupe (3-0). De Klaproosdagcollecte in de gemeen te Velsen heeft dit jaar ƒ3643,17 opge bracht, of 150 meer dan vorig jaar. Het comité is de collectanten, die ondanks het slechte weer in actie zijn geweest, bijzon der dankbaar. In 1967 zullen vijfennegentig personeels leden van Hoogovens en aangesloten be drijven het feit herdenken, dat zij vijfen twintig jaar geleden in dienst van de maatschappij traden. Vijfentwintig personeelsleden zullen in de loop van dat jaar hun veertigjarig ju bileum vieren. De jubilarissen van 1966 krijgen op woensdag 23 november in Krasnapolsky te Amsterdam door de raad van bestuur van Hoogovens een feestavond aangebo den. De heer Kolkman meende, dat het wel wat laat was om nu nog over de begro ting 1966 te praten. De voorzitter ant woordde dat dit te wijten was aan tegen slag, maar hij beloofde beterschap. De heer P. Verduin wees er op, dat hij al eerder had geadviseerd een andere koers te gaan varen. Men moet gronden dichter bij huis aankopen voor een cen traal tuinbouwgebied, want boven Alk maar zal men weinig grond aan Kenne merlandse tuinders kwijtraken. Op de in „du Commerce" aan het Marktplein gehouden jaarvergadering van de schaatsvereniging Velsen bleek, dat de vereniging voor de toekomst nog een groot aantal wensen op haar ver langlijstje heeft staan, waarbij het stre ven vooral gericht zal zijn op een vaste ijsbaan met een goede verlichtingkan tines en toiletten. Het bestuur heeft goede hoop, dat door de medewerking van het gemeentebestuur een deel van deze wensen zal worden vervuld: onder andere verwarmde cara vans en een afrastering. In verband met te hoge daaraan ver bonden kosten zal aan de verbetering van de verlichting in het komende seizoen weinig gedaan kunnen worden. De penningmeester, de heer J. Mooy, kon in zijn financieel overzicht een ba tig saldo van 2.093,61 melden. Hierbij moest hij echter de opmerking plaatsen, dat van dit bedrag nog 50 percent van de in het vorig seizoen ontvangen en tréegelden aan de gemeente zal moeten worden afgedragen en nog eens 25 per cent over hetzelfde bedrag aan de Velser Sportstichting. Stemmen uit de vergadering noemden dit absurd. De voorzitter deelde deze me ning en stelde, dat over dit punt contact met het gemeentebestuur was opge nomen. De voorziening in de vakatures van de afgetreden bestuursleden Stevens en Keur leverde in deze goed bezochte ver gadering weinig moeite op. Zonder stem ming en met volledige goedkeuring van de aanwezigen werden de heer Biewinga en De Boer benoemd. De heer Mooy werd herkozen. Bij de bespreking van het jaarpro gramma werden als voornaamste punten genoemd: het organiseren van een strand- loop en het aanvragen van de Konink lijke goedkeuring. Dit laatste echter niet eerder dan nadat men de beschikking over een vaste ijsbaan heeft. Ook de training en het schaatsen op de Jaap Edenbaan in Amsterdam werden onder de loep genomen. Bij de rondvraag werd de propaganda en het winnen van nieuwe leden ter sprake gebracht. Een aantal suggesties van de leden ep dit punt zal door het bestuur nader worden bekeken. Terzake verduistering in dienstbetrek king ten nadele van de Volksbond tegen Drankmisbruik heeft de politie te Velsen aan boord van het botel de „Casa Mari na", het hotelschip van Hoogovens, een 41-jarige beheerder en een 51-jarige ma gazijnmeester aangehouden en overge bracht naar het hoofdbureau van politie. Voorts werd proces-verbaal wegens he ling van de verduisterde goederen opge maakt tegen een 49-jarige vertegen woordiger. Een partij goederen, hoofdzakelijk le vensmiddelen, kon worden achterhaald. Nadat de verdachten hadden bekend zijn deze goederen ter beschikking van de be nadeelde bond gesteld. De verdachten zijn inmiddels voor de officier van justitie geleid. VRAAG UITGEBREIDE ZANUSSI KLEUREN-FOLOERS BIJ DE VAKHANDEL OF BIJ DE IMPORTEUR: DUIVENDRECHTSEKADE 91 - POSTBUS 115 - AMSTERDAM - TELEFOON (020) 511 11 (12 LIJNEN)

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 7