SPARTA'S TEGENSPOED EN ONMACHT Servette verdedigde met een voortreffelijk doelman de voorsprong - van Genève - goed Inter Milaan klopte Vasas met moeite (2-1) HVS tegen Octopus goed op dreef iets vaar haar fiets! A: H Barlie stopte voor rust alle voortreffelijke schoten Korte combinaties na rust te eenzijdig van opzet TE GEHAAST" Sparta uit toernooi om Europa Cup Zwak Wales was voor Engeland geen partij Nederland liep uit op Oostenrijk Damclub IJ muiden nog ongeslagen Eenmalige subsidie voor Heerenveen waarom eigenlijk OrldénTg White Stars heeft kans op succes 2dS£*£I 1 - p: - 'p'.< DONDERDAG 17 NOVEMBER 1966 21 Doelpunt Vermoeid Theo Reitsma Eintracht Frankfurt en Dundee kwalificeerden zich voor achtste finales Nederland tegen Finland in Olympische voorronde w F - 'n geschenk voor moeder? SPORTHUIS HAARLEM N.v. maakt uw keel weer als fluweel cent „Te gehaast", sprak Bela Guttmann, na afloop van SpartaServette in de Zwitserse kleedkamer. „Te gehaast" en sporen van tevredenheid ver raadden op zijn gezicht de blijdschap van een oude voetbalmeester. Servettes coach was blij: „Het was zeer moeilijk. We hebben veel geluk gehad en we hebben een doelverdediger, „wunderbar". Die keeper Barlie, 28 jaar oud. neven professie vertegenwoordiger, sprak ook over geluk. En daarbij be doelde hij niet de vele malen, dat hij\n de eerste helft schijnbaar onmogelijke schoten had gestopt. Barlie doelde op Sparta's tactiek na rust. „Ik was ver moeid. Mijn rug deed pijn na die botsing. (In de zesde minuut van de tweede helft met Bouman). Ik, was blij, dat Sparta niet zoveel schoot, maar breeduit combineerde". Barlie twee maal verdedigde hij het doel van het Zwitserse nationale elftal, waarvan hij normaal de tweede man is en Guttmann waren eensgezind in hun kwalificatie over de sportiviteit: „De Hollanders waren faire tegenstanders". En voor zover ze dat in de kleedkamer vergaten te vertellen waren er Zwitserse bestuursleden van Servette om ze daaraan uitgebreid te herinneren. IIWWMWWIftniWWWWVWWWWIHIWWWWWWWWWWVtAfWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWWUWMWWWVWWWWWWWI (Van onze sportredactie) Wiel Coerver, de Limburgse opvolger van een reeks Engelse voetbaltrainers bij het Rotterdamse Sparta, heeft een half uur lang ongevoelig voor de steeds maar vallende regen staande de bewegingen van zijn spelers gevolgd. Toen Coerver zitten ging had Sparta gescoord, eindelijk gescoord in Feijenoords stadion waar Servette uit Genève tegenstander was in de tweede ronde van het toernooi om de Europa Cup voor bekerwinnaars. Sparta restten toen nog 15 minuten om de voorsprong van 10 te vergroten en de achterstand opgelopen door de 20 nederlaag tegen Servette, een week geleden in Zwitserland, weg te werken. Het lukte niet. Coerver had gekozen in de rust, toen drie kwartier van boeiend voetbal met zeer vele voortreffelijke schoten van Spar tanen niets had opgeleverd. Coerver verkoos de combi natie, de korte, en deed afstand van het schieten van grote afstand, waarmee de voortreffelijke doelman Bar lie niet was te verslaan. Coerver zag staande, dat die speelwijze Sparta nauwelijks winst bood. Ja, één doel punt, maar geen verrassend spel, geen snelle aanvallen en Lazeroms als een spits die vóór bijna niets kon uit richten. Sparta volhardde na rust in de speelwij ze van aanvallen zonder verrassingen en zonder het tempo, dat de eerste helft zo aantrekkelijk had gemaakt. Verdediger Lazeroms was de vijfde man in de voor hoede, de spits, waarheen alle aanvalswe- gen leidden en doodliepen, want Lazeroms was ondanks zijn geweldige inzet niet de speler, die voor de taak van spelverdeler geschikt was. Het doelpunt in de dertigste minuut haalde Sparta overigens even uit de ma laise, waarin het zachtjes ten onder ging, toen succes uitbleef ondanks een voortdu rend veldoverwicht. Steeds meer vlood het zelfvertrouwen weg uit het spel van de Rotterdammes, die slordiger plaatsten en zich steeds vermoeider over het zeer moeilijk bespeelbare Feijenoord-terrein bewogen. Sparta haalde het dan ook niet. Servette schakelde de Nederlandse beker houder uit, door goed verdedigend voetbal met een schitterend doelman. De 2-0 van Genève vorige week toen Sparta in de kortst mogelijke tijd al met negen spelers kwam te staan was gevoegd bij de 1-0 nederlaag van Rotterdam voldoende. Barlie, Servettes doelman vooral, heeft Sparta van een Europa Cup-vervolg afge houden. Barlie was een uiterst betrouw bare keeper, die voor rust een kanonna- de van Sparta-schoten voortreffelijk ver werkte. Hij verwierf de bewondering van 19.000 toeschouwers, die zich bij Servettes entree met een afkeurend gefluit hadden s i i In de derde wedstrijd na het behalen van de wereldtitel heeft het Engelse na tionale voetbalelftal in de finale-bezetting voor 76.000 toeschouwers met 5-1 gewon nen van Wales. De ruststand was 3-1. De ontmoeting telde voor het Europees kam pioenschap voor landenteams, waarin Engeland en Wales samen met Schotland en Noord-Ierland zijn ondergebracht in poule 8. Hunt was met twee treffers de succes volste schutter. Tot één doelpunt kwamen de broers Jacky en Bobby Charlton, even als Hennesey. Laatstgenoemde schoot daarbij echter in eigen doel. Het enige doelpunt van Wales kwam op naam van Davies, die in de 40ste minuut de achter stand van 2-0 terugbracht tot 2-1. Het elftal van Wales was in deze ontmoeting ernstig verzwakt. Het telde slechts zes spelers uit de eerste divisie, vier waren afkomstig uit de tweede divisie en de reserve-doelman Tony Millington, die op zijn minst aansprakelijk moet worden gesteld voor één treffer, speelt in een derde divisieclub. In een andere wedstrijd voor poule acht zegevierde Schotland met 2-1 over Noord- Ierland. Alle doelpunten werden in de eerste helft gescoord. Noord Ierland nam na tien minuten de leiding door een doel punt van Nicholson. Murdoch scoorde vijf minuten later de gelijkmaker, terwijl Lennox er in de 35ste minuut 2-1 van maakte. De stand in poule acht: Engeland 2 4, Schotland 2 3, Wales 2 1, N. Ierland 2 0. In Dublin won gisteravond Ierland in «en wedstrijd voor poule 1 met 2-1 van Turkije. Deze poule bestaat uit Tsjecho- slowakije, Spanje, Ierland en Turkije. De enige wedstrijd, die tot dusverre werd gespeeld, was Ierland-Spanje (0-0). Het amateurteam van Turkije zege vierde gisteren in Eskesehier met 1-0 over de Duitse amateurs in het Europese bekerkampioenschap voor amateurlanden- teams. Het was een wedstrijd voor groep 4. De ontmoeting West-Duitsland-Joego- slavië op 7 december zal in deze groep beslissend zijn. De winnaar kwalificeert zich dan voor de halve finales. De ove rige halve finalisten zijn Schotland, Spanje en Oostenrijk Een voorzet van Bosveld tracht Bouman met een kopbal af te ron den. Bouman zou echter missen. kenbaar gemaakt. Barlie stopte schoten van Vermolen, Bosma, Bosveld, Kemper, Lazeroms, Bouman en Onsman, die elkaar in snel tempo opvolgden. Servette hield hen op ruime afstand van Barlie, dat wel, maar de kracht van de schoten was er niet minder om. Vooral halfspeler Bosma en linksbuiten' Vermolen raakten de bal zuiver en zeer hard. Al dat schotvaardige spel, na een con stante druk, met voetbal in een hoog tem po ondanks de zeer moeilijke omstandig heden, zonk toch in het niet bij de peri kelen, die zich in Sparta's doelgebied voordeden na twaalf minuten voetbal. Doesburg kon een kopbal van Desbiolles uit een corner niet voldoende stoppen en Ter Horst moest op de doellijn de bal overkoppen. Uit die corner greep Does burg volkomen mis. De bal waaide naar het doel, waar nu Eykenbroek vanaf de doellijn redding bracht. Ook in de tweede helft had Sparta een speler op de doellijn nodig om een doel punt te voorkomen. Kort voor tijd stond daar Bentzon, toen Doesburg foutief had ingegrepen bij een voorzet. Servette viel toch meer aan in de tweede helft vooral via de zeer behendige Schindelholz, die in Genève de twee goals scoorde. De last van het niet kunnen scoren lag zwaar op de schouders van de Rotterdammers. Te vergeefs hadden zij in hun patroon van de korte combinatie een verrassende wen ding gezocht. Tevergeefs hadden zij Ser vettes achterhoede, die koelbloedig speel de zonder een greintje paniek, proberen te verslaan. Slechts éénmaal was een goal gescoord. Lazeroms had die met een kopbal ge maakt uit een corner van Kemper. Uit de reactie van Kemper bleek, dat Sparta toen al niet meer geloofde in het ha len van de volgende bekerronde. Kemper wandelde zonder vreugde terug naar de middenlijn en schonk geen aandacht aan het kortstondige rumoer rond Lazeroms. In het doel van Servette bewoog zich Barlie. Uiterlijk nog altijd de voortreffe lijke doelman van voor de rust. Maar in werkelijkheid vermoeid, zoals hij na af loop zelf verklaarde, en aangetast door de botsing, die hij in de zesde minuut met Bouman had gehad. Een overbodige botsing door te hard inlopen van Bouman, die ook voor de rust al eens te fel rea geerde toen hij zelf te fel werd geatta queerd. SpartaServette was overigens een sportieve wedstrijd, die uitstekend werd geleid door de 37-jarige Engelsman Bur- tenshaw. Deze scheidsrechter, door de UEFA nadrukkelijk geïnstrueerd deze wedstrijd, na de wanorde van vorige week naar een goed einde te brengen, kwam geen moment in moeilijkheden. Met een voortreffelijke conditie uitgerust volgde hij het spel van dichtbij. Slechts twee maal had het Rotterdamse voetbalpubliek critiek op hem. Twee maal, omdat hij weigerde een strafschop te geven. Eerst toen Bosveld in de twintigste minuut in het strafschopgebied werd onderuitge haald en vervolgens toen Onsman na vijf entwintig minuten ook gestrekt tegen de natte grasmat ging. Met het hoofd naar beneden, snakkend naar adem, putte Burtenshaw onmiddellijk na afloop in zjjn kleedkamer kracht voor verklaringen: „Bosveld liet zich ex press gaan. Toen hij viel was de bal al weg" en „Onsman speelde eerst de bal, het werd corner en toen lag hij pas op de grond". Tijdens deze wedstrijd in zijn eerste UEFA-seizoen waren dat Burten- shaws moeilijke momenten. Maar verder „nee het was niet moeilijk, ik heb ple zier beleefd aan deze wedstrijd". Eintracht Frankfurt heeft woensdag avond in Kopenhagen in het toernooi om de Europese beker voor jaarbeurssteden met 2-2 gelijkgespeeld tegen Hvidovre en zich hierdoor gekwalificeerd voor de acht ste finales. De Westduitsers hadden eer der de thuiswedstrijd met 5-1 gewonnen. Dundee United heeft woensdagavond met 2-0 van Barcelona gewonnen ,ook in het toernooi om de Europese beker voor jaarbeurssteden, en zich hierdoor ge plaatst voor de achtste finales. De eerste wedstrijd was door de Schotten met 2-1 gewonnen. Woensdag is in Zürich de loting ver richt voor de voorronden van het Olym pische voetbaltoernooi 1968. Nederland, dat met Zwitserland, Oostenrijk, Finland en Frankrijk in groep C is ingedeeld, speelt in de eerste ronde tegen Finland. De winnaar van deze ontmoeting komt uit tegen Frankrijk in de tweede ronde, en vervolgens in de finale tegen de win naar van Zwitserland-Oostenrijk. Het amateur-comité van de internatio nale voetbalfederatie besloot vijf Euro pese landen (inclusief het automatisch gekwalificeerde Hongarije als Olympisch kampioen 1964), drie landen uit de zone Afrika, drie landen uit Azië, drie uit Mid den en Noord Amerika (inclusief het automatisch gekwalificeerde organise rende land Mexico) en twee landen vut Zuid Amerika tot het eindtoernooi in Me xico toe te laten. Dit wordt derhalve, zo als gebruikelijk, betwist door zestien ploegen. J" V - V :':44' - v .- - 1 i - W iinnnfirii Internazionale Milaan heeft woensdag de eerste wedstrijd in de achtste finales van het toernooi om de Europese beker voor landskampioenen tegen Vasas uit Boedapest met 2-1 op eigen terrein ge wonnen. Bij rust was de stand 0-0. Voor Internationale scoorden Soldo in de 60ste en Corso in de 86e minuut. Zeven minu ten voor het eindsignaal doelpuntte Pus kas voor Vasas. De returnwedstrijd wordt donderdag 8 december in Boedapest ge speeld. De overwinning met kleine cijfers was verdiend. De vroegere Europese beker houders hadden in de tweede helft het initiatief en het was volkomen in overeen stemming met de veldverhouding dat Sol- do debuterend in de plaats van Guar- neri de score opende. Inter bleef aan houden, maar de Hongaarse doelman Var- ga greep uitstekend in. Toen allengs het Inter-offensief afnam, kreeg Vasas kans zich onder de druk uit te werken. Er moest echter een mislukte uittrap van Sarti aan te pas komen om Puskas, die Picchi te snel afwas, in staat te stellen de gelijkmaker te scoren. De Milanezen verwerkten de tegenslag echter goed en kwamen via Corso alsnog op winst. De Joegoslavische kampioen Vojvodina Novisad zegevierde woensdagmiddag op eigen terrein met 3-1 over de Spaanse ploeg Atletico Madrid. Het was de eerste wedstrijd voor de tweede ronde van de Europese beker voor nationale kampioe nen tussen beide teams. De returnwed strijd vindt op 14 december plaats in Ma- Nederland is in groep B van de schaak olympiade in Havana uitgelopen op Oos tenrijk. Zuidema won namelijk zijn afge broken partij tegen de Oostenrijker Kin zei en Prins zette zijn afgebroken partij tegen Prameshuber in remise om. De eindstand van NederlandOostenrijk werd daardoor 2V2-IV2. Na elf ronden leidt Nederland met 32 punten voor Oostenrijk met 26% en Polen met 26. In groep A, waarin de eerste tot en met veertiende plaats betwist wordt, gaat Rusland aan de leiding met 30.5 punt voor de Verenigde Staten met 27 en Joe goslavië en Hongarije met 25.5 punten. drid. Vojvodina nam de leiding in de der de minuut door een doelpunt van Takac. Tien minuten in de tweede helft scoorde Luis de gelijkmaker, maar een door Pan- telic benutte strafschop in de 74ste mi nuut en een doelpunt van Brzic tien mi nuten later brachten de Joegoslaven de verdiende zege. De ontmoeting werd bijgewoond door 16.000 toeschouwers. (Van onze dammedewerker) In de hoofdklasse competitie van de af deling Noordholland van de Koninklijke Nederlandse Dambond ziet het er naar uit, dat DCIJ er in zal slagen het kam pioenschap binnen te halen. De vijfde ron de vermeldde voor de IJmuidenaren de lastige uitwedstrijd tegen Zaandam, doch ook in deze ontmoeting toonde DCIJ zich veruit de sterkste, getuige de 13-7 over winning die werd geboekt. De Haarlem se damclub zag zijn kansen sterk vermin deren door de tegen KDA geleden 13-7 ne derlaag. Bij dit treffen werd duidelijk, dat KDA over een solide ploeg beschikt., die het DCIJ nog zeer lastig kan maken. Dam club Heemstede stuitte in zijn uitwed strijd tegen Trefpunt op krachtig ver weer. Bij de score 9-7 in het voordeel van Trefpunt werd de wedstrijd afgebroken. De uit deze wedstrijd resterende 2 hang- partijen bieden Heemstede evenwel uit zicht op een 10-10 gelijkspel als einduit slag DDD liet zich niet verrassen door DDV en zegevierde met 13-7. Met een 11- 9 overwinning op Ons Genoegen verover de damclub Schagen zijn eerste punten in deze competitie. Na de vijfde ronde berust de leiding bij het nog steeds ongeslagen DCIJ met 9 pnt., KDA bezet met 8 pnt de tweede plaats. De HDC en Heemstede delen de derde en vierde plaats op de ranglijst met elk 6 pnt. Het programma voor de volgende week vermeldt o.a. de wedstrijden HDC-Zaan- dam 21 nov., Heemstede-DDD 22 nov. en DCIJ-Trefpunt 25 nov. De organisatoren van de Ronde van Frankrijk hebben dinsdag in Parijs be kend gemaakt, dat de start van de Tour in 1967 in Angers zal zijn. (Van onze volleybalmedewerker) De Haarlemse volleybal-hoofdklasser HVS is gisteravond voor eigen publiek beter voor de dag gekomen dan in de voorgaande zes wedstrijden, waarvan er twee gewonnen, maar vier verloren wer den. Men heeft de training wat energieker aangepakt en het Alkmaarse Octopus heeft dit alles als eerste aan den lijve ondervon den. De gevaarlijke Alkmaarse aanval werd uitstekend geblokkeerd en ook het omspelen van het blok had tegen een HVS in vorm geen succes. De gasten werden er moedeloos onder en dit kwam hun stem ming en concentratie niet ten goede. HVS de eerste sets constant spelend en met de oud-HVS'er Joop Petersen als ge- legenheidscoach, bracht Octopus met 15-8 en 15-7 op een 2-0 achterstand. In de derde set raakte de Haarlemmers even uit ca dans en bereikte Octopus een 13-7 voor sprong, HVS kwam echter keurig terug en velde de gasten in drie sets, 15-13. Hoofdaanvaller Joop Schultz enige tijd ADVERTENTIE op non-actief benaderde zijn oude vorm. De herenploeg van die Raeckse had tegen het sterke, zelfbewuste Zaanse Molenwiek nog een beslissende set bin nen bereik, toen men via 3-15, 15-12 en 5-15 in de vierde set een achterstand ge heel reduceerde en op 13-13 er niet min der voorstond dan de gasten. De Zaankan- ters namen echter geen risico en trokken alle registers open, 15-13. Het reserve-zestal van die Raeckse trachtte tegen de damesploeg van DIO uit Noordwijkerhout volgens het boekje te spelen. Men kon tegen deze zwakke tegenstandster best wat risico nemen. Een gedecideerde Haarlemse zege kwam er niet door in gevaar: 15-13, 15-7 en 15-10. Voor de eerste klasse toonde FES zich ook voor de Blinkert een zeer lastige tegenstander en de groenwitten hielden zelfs aan dit duel geen gelijkspel over. FES won met 11-15, 15-9, 15-6 en 16-14. De tweede divisie voetbalvereniging Heerenveen heeft een eenmalige subsidie van 12.000 gulden voor het seizoen 1966 '67 van de Heerenveense gemeenteraad toegezegd gekregen. Particulier initiatief had een bijna even groot bedrag opge bracht. Bij de dames kwam Gios tegen rode lantaarndraagster de Blinkert bijzonder moeizaam tot een zege: 16-14, 14-16, 15-10 en 15-4. De uitslagen luiden: Heren: HVSOctopus 3-0, die Raeckse Molenwiek 1-3, De BlinkertFES 1-3, FES 2—OVRA 5 0-3, Ruijs—Velox 2-2, Gios 3—DES 3-1, Alliance 5—HSVC 4 3-1, Gios 4—OVRA 7 1-3, PSVH 2—PWN 2 0-3. Dames: die Raeckse 2DIO 3-0, De BlinkertGios 1-3, Triumph 2OVRA 3 3-1, OVRA 2—HSVC 2-2, VCIJ 4—FES 2 0-3, DSS 3—Triumph 1-3, HVS 2—Alliance 3 3-0. Het Nederlands elftal trainde ais- teren binnen in het KNVB-oefen- centrum in Zeist. Het slechte weer had de velden onbegaanbaar ge maakt. Kessler (links) had echter ook in de zaal alle gelegenheid om zijn spelers in groepsverband en individueel onder handen te nemen. Ook doelman Pieters Graafland. ADVERTENTIE ski's huren, als U nu ski's, bindungen en licht-metalen stokken kunt kopen voor f 179.-7 De ski's zijn van essen- hickory met een Kofix belag, en hebben Mar ker veiligheidsbindun- gen. Deze bijzondere aanbie ding is mogelijk door samenwerking van on derstaande wintersport specialisten en: A Goudse Singel 81, Rotterdam. Tel. 010 - 138162- 141754 1 - Weteringschans 113-115, Amsterdam. Tel. 020-62436 Zoutmanstraat 75, Den Haag. Tel. 070 - 333908 GROTE HOUTSTR. 123 - TELEF, 22085 MARSMANPLEIN 15-17 - TELEF. 64562 (Van onze basketbalmedewerker) Er is deze week in het Haarlemse Kre- lagehuis slechts één „landelijke" basket balwedstrijd. Dat is in de dameseredivisie de wedstrijd White StarsAgon. De White Stars-meisjes die tot nu toe slechts top- ploegen ontmoetten, zijn nog zonder winst punten. Nu is de wedstrijd tegen Agon beslist niet gemakkelijk, maar toch menen wij dat White Stars kansen hee'ft de pun ten in Haarlem te houden. De dames van HOC hebben vrijaf. Fla mingo's staat op zaterdagavond in de sporthal Zuid in Amsterdam (8.10 uur) voor een lastige opgave. Het moet dan Blue Stars bekampen, een ploeg die het vooral de laatste weken uitstekend doet. Exercitia trekt naar Den Bosch en zal tegen EBBC niet tot winst kunnen komen. Het volledige Haarlemse programma AkridesWhite Stars 2'; Heren: 7 uur: Schoten 2White Stars 2; Antilopen 2 Haarlem Cardinals 2; 8 uur: Akrides Lisse; 9.15 uur: Typhoons 4Lions; Fla mingo's 2Haarlem Cardinals. Vrijdagavond: Dames: 7 uur: Exercitia 2Spetters 3; 8 uur: HOC 2Spetters 2; dameseredivisie: White StarsAgon; He ren: 7 uur: Antilopen 3Typhoons 3; 9.15 uur: Exercitia 2HOC 2; Sea Devils Spetters. ATLETIEK. De Haagse sprinter Piet Tamminga is van zijn vereniging Trekvo gels overgegaan naar Siomo. ADVERTENTIE RED BAND ROOSENDAAL

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 21