Rotterdamse critiek op de zeehavennota Niet-betalers krijgen geen kans bij Rotterdams metro Kort en bondig Burgemeester: Regering gaat uit van situatie in 1960 Lustrumcongres Genootschap Huisartsen Proefproces over camera bij autopolis Geheimzinnig plekje op kaartje maakt fraude als in Milaan onmogelijk Soldatenkost voor prinselijk paar Dief stal voor 11.000.- uit juweliersetalage Toezicht op de Ziekenfondsraad Nog slechts f 23,000,- voor rampgebied in Italië Minder nat DE LIMBURGSE KOLENHANDEL ZATERDAG 19 NOVEMBER 1966 2 Ir. J. Nugteren hoogleraar Kerkelijk nieuws ijs* Haarlem V elsen-IJ muiden Beverwijk Vuurdood voor zestig kalveren PUM F E IJ E WEERRAPPORTEN s Vs „Als ons land tekort schiet bij het ge reedmaken van het westelijk havenge bied van Europoort en de vaargeul in de Noordzee, lijdt onze economie een scha de die niet in de miljoenen, maar in de miljarden zal gaan lopen. Concurrerende havens, aangespoord door het succes van Rotterdam als overslag- ën industrieha ven, beramen reeds grote plannen". Dit is de mening van burgemeester Thomassen van Rotterdam, die in een havennota aan de gemeenteraad zijn visie heelt gege ven op de toekomst van 's werelds groot ste havenstad. Het is een critische nota die tal van klachten bevat en waarin gesproken wordt over onbegrip omtrent de nationa le betekenis van het Rotterdamse haven gebied. In de zeehavennota, op 28 sep tember aan de Eerste en Tweede Kamer aangeboden, wordt de haven van Rotter dam zo goed als niet genoemd en bij het samenstellen van de nota is geen ge bruik gemaakt van de diepgaande kennis en ervaring die men in de grote haven steden bij particulieren en bij de over heid op het gebied van het havenbeheer aantreft, zo zegt burgemeester Thomas sen. De nota spreekt over schepen van 150.000 ton als maximale mogelijkheid terwijl de grens al is verlegd naar 225.000 ton. In het buitenland, aldus burgemees ter Thomassen, wordt een actieve haven- politiek gevoerd, waarbij aanleg en onder houd van nieuwe havens vaak geheel of grotendeels door de nationale regeringen worden gefinancierd. Rotterdam en Am sterdam moeten zelf voor deze zaken zorgdragen en daarnaast nog voor eender de betalen in bepaalde werkzaamheden die nog voor rekening van het rijk komen. Een industrie, die zich op het terrein van ongeveer 400 hectare in Rotterdam ves tigt, moet alleen al voor de grond vele tientallen miljoenen meer betalen dan in Antwerpen. Bovendien komen dergelijke industrieën in België in aanmerking voor leningen tegen een zeer lage rente. Het is duidelijk, zegt burgemeester Tho massen, dat met het oog op de toekom stige ontwikkeling van ons land op korte ADVERTENTIE GOEDKOOP IS DUURKOOP zegt het spreekwoord. Maar daarom hoeft het niet altijd duur te zijn. Wij brengen u een goed hor loge wat zijn prijs waard is. En, wilt u een horloge van wereldnaam, doet dan uw keus uit onze collectie CERTINA en BAUME ET MERCIER, dan heeft u iets goeds voor een redelijke prijs. Wij hebben een top collectie in prijzen vanaf: Chroom-Staal f 89,— Edelstaal f 115, Doublé f 115.— Goud 198,— HET HUIS MET HET CARILLON HET HUIS VAN VERTROUWEN GR. HOUTSTRAAT.'49 TEL 20049 Het Nederlands Huisartsen Genoot schap, dat vooral de bevordering van we tenschappelijke beoefening van de huis artsgeneeskunde ten doel heeft, viert zijn tienjarig bestaan met een tweedaags con gres in Amsterdam, gewijd aan de evolu tie van de huisartsgeneeskunst in de ver anderende maatschappij. In zijn openingsrede zei de voorzitter, dr. F. J. A. Huygen, onder meer, dat tien jaar geleden de huisarts niet meer in zich zelf geloofde. Sindsdien is hij echter uit gestegen boven zijn individuele existentie. Hij is bezig een eigen deskundigheid te verwerven en voelt zich weer een vol waardig lid van de medische professie als afstammeling van de menselijke algemene arts uit vroeger tijden en daardoor als de bezittter van een kostbaar erfgoed, dat verder moet worden ontwikkeld en door gegeven. De directeur van het Nederlands Huis artsen Instituut, prof. dr. J. C. van Es, zag als voorwaarde voor een goed func tioneren van dit instituut het hebben van inzicht in de ontwikkelingen in deze tijd, zoals de verstedelijking, de stijgende wel vaart, de uitbreiding van de vrije tijd en de invloeden daarvan op patiënt, huis arts en hun onderlinge relatie. Sprekende over de structurele verande ringen van het werk van de huisarts zei prof. Van Es, dat de alleenwerkende huis arts in de toekomst geen optimale hulp zal kunnen bieden. De vrije tijd speelt een grote rol. Men mag op grond van een verouderde medische gedragsleer niet van de huisarts verwachten dat hij dag en nacht ter beschikking staat. „Men mag echter op grond van een niet verouderde leer wèl van hem verwachten dat hij dan ook tot een moderne bedrijfsvoering over gaat om de dienstverlening te verbeteren, o.a. door een goede samenwerking met collega's." Prof. Van Es deelde mee dat het insti tuut een bijzondere kans krijgt tot een uniek experiment. In de wijk O vervecht in Utrecht zal een N.H.I.-groepspraktijk- gebouw voor vier huisartsen en een ge- zondsheidscentrum verrijzen. Daar zullen de G.G. en G.D., de Kruisorganisaties, het medisch opvoedkundig bureau en de «choolartsendienst onderdak vinden. i termijn alle mogelijkheden van vestiging van zeehavenindustrieën moeten worden onderzocht. In de zeehavennota ontbreken volgens burgemeester Thomassen belangrijke ge gevens, die onontbeerlijk zijn voor een reëel beeld van de positie van de Neder landse havens. In de zeehavennota worden de havens van Rotterdam en Amsterdam steeds in één adem genoemd terwijl het algemeen bekend is dat deze twee onvergelijkbare grootheden zijn. Toch heeft het rijk voor de Amsterdamse haven aanzienlijk meer geïnvesteerd dan voor de Rotterdamse. Voor de massale aanvoer van grond- en hulpstoffen moet ons land de allergroot ste tankschepen en bulkcarriers kunnen ontvangen. Ook in de toekomst is dit al leen maar bij Rotterdam te realiseren. Burgemeester Thomassen zegt verder dat de nota uitgaat van de situatie in 1960, maar pas na dit tijdstip is de na-oorlog- se industriële ontwikkeling nog maar juist op gang gekomen. „Neem na 1 januari een camera mee in uw auto". Dat is het advies dat in vak bladen momenteel gegeven wordt aan automobilisten, nu de politie in veel ge vallen geen proces-verbaal meer zal op maken voor schadegevallen beneden de duizend gulden. Een assurantiebemiddelaar in Rotter dam, die zijn cliënten bij het afsluiten van een all-risks-verzekering een camera in bruikleen wil geven, is in opdracht van de officier van Justitie geverbaliseerd, omdat deze handelwijze naar de mening van de officier in strijd is met de Wet op de Assurantiebemiddeling en met de Wet op het Cadeaustelsel. Deze zaak zal volgende week door de economische politierechter in Rotterdam worden be handeld. De asurantiebemiddelaar ziet het in bruikleen geven van een fototoestel als een service voor zijn klanten, niet als een geschenk. l De officier van Justitie denkt er anders over. Artikel 16 van de Wet op de Assu rantiebemiddeling zegt dat asurantiebe- zorgers hun cliënten geen in geld waar deerbaar voordeel mogen geven. En In artikel 1 van de Wet op het Cadeaustel sel wordt het geven van branchevreemde artikelen verboden. Dit geldt ook voor het aanbieden van het recht tot gebruik van goederen. De Rotterdamse Metro heeft een ge heim systeempje, dat de gemeente Rot terdam een grote besparing moet opleve ren bij de exploitatie van dit voor Ne derland nieuwe vervoerssysteem. Dit ge heim bestaat uit een klein donker recht hoekje op de metrokaartjes. Dit hoekje is bestreken met een bepaalde chemische stof en beïnvloedt de elektrische kaart- controle bij de draaihekjes, die toegang geven tot de perrons. Het publiek steekt daar de kaartjes in een automaat en als het kaartje in orde is, laat het draaihek- je één persoon door. Rotterdam wil hiermee een massale fraude als vorig jaar in Milaan ontdekt werd voorkomen. Het bleek toen dat 25 pet. van de Milanezen zelf metrokaartjes maakte. Wekenlang had deze metro daar door 500.000 niet-betalende passagiers ver voerd. Vervalsers krijgen in de Rotterdamse metro echter geen kans. Alleen een che micus met een groot laboratorium zou misschien achter het geheim van het kaartje kunnen komen. De gehele installatie, die de personeels bezetting van de metrotoegangen kan be perken tot één controleur voor de abon nementen, bestaat uit kaartjesautomaten ontwaardings"-apparatuur, afsluithekken en een controlecabine. Het Rotterdamse publiek kan nu reeds deze voor het eerst toegepaste controle- apparatuur beproeven in het metrostation Stadhuis. Dit station is vrijwel gereed met reeds „aangeklede" vitrines en draaiende roltrappen. Tot nieuwjaar kan men iedere dag (met uitzondering van zondag) van half elf tot half vijf voor een kwartje toe gang krijgen tot dit eerste grote metro station in ons land. Ieder uur wordt er bovendien een filmvoorstelling gegeven en ook is er een tentoonstelling over de metrobouw ingericht. Als de bezoekers de draaihekken passe ren met een geldig kaartje gaat een groen lampje branden. Dat wil zeggen: „U bent een eerlijk mens." Bij oneerlijke mensen met namaakkaartjes licht een rood lampje op. Deze automatische kaartverkoop en -controle betekent een belangrijke bespa ring op de personeelskosten, die bij een vervoerbedrijf vaak 60 pet. van de totale kosten uitmaken. Een metrostation in Rot terdam zal straks met slechts twee men sen kunnen werken: één controleur in de ontvangsthal en één perronchef. Deze laatste zal met behulp van televisie steeds beide perrons geheel kunnen overzien. De Rotterdamse metro zal, zoals het er nu uitziet, medio 1968 worden geopend, misschien zelfs als een en ander wat mee valt, in begin 1968. Zij verbindt het hart van de stad via een deels bovengrondse baan met het centrum van Rotterdam- Zuid. De treinen zullen bestaan uit drie rij tuigen, die 900 mensen kunnen vervoeren Dat betekent bij een frequentie van één trein per drie minuten dat de Rotterdam se metro per uur 18000 mensen in één richting kan vervoeren. De treinen kun nen echter nog tot vier rijtuigen worden uitgebreid en het seinstelsel is berekend op één trein per twee minuten. In theorie is het in ieder geval mogelijk dat men per uur 36.000 passagiers in één richting vervoert. Het ziet er echter naar uit dat de Rotterdamse metro die capaciteit voorlo pig niet nodig zal hebben. Tot hoogleraar aan de Landbouwhoge school te Wageningen is, om onderwijs te geven in de irrigatie, benoemd ir. J. Nugteren. Ir. Nugteren, Haarlemmer van geboorte, is van 1952 tot 1956 in Irak werkzaam geweest. Sedert 1956 is ir. Nug teren als hoofdingenieur en sinds 1959 als directielid werkzaam geweest bij een in genieursbureau in Amersfoort voorname lijk met het ontwerpen van irrigatiepro jecten voor Irak. Iran, Ghana en Tanza nia en met het ontwerpen van de haven werken voor de Perzische Golf en Gabon. Ned. Herv. Kerk Beroepen te Kloetmgen H. Belier te Maasdijk door de Gen. Synode (als zen dingspredikant bij het Islamproject) in Afrika J. Haafkens te Oegstgeest. Bedankt voor Hoevelaken-Stoutenburg B. Haverkamp te Blauwkapel-Groenekan. HE «gg -rjiftj Concentratie. Opgericht is de Vereniging van Afgestudeerden van de Hogere Agrarische Scholen van de KNBTB. De oud-leerlingenorganisaties van de hoge re landbouwschool en de hogere zuivel- school van de KNBTB gaan erin sa men. Voorzitter van de vereniging is de heer J. E. R. de Waal te Boskoop, se cretaris de heer H. J. Bonekamp te Haarlem. Miljoen tekort. De begroting voor 1967 van Amersfoort vertoont een tekort van 1.060.550. Een aantal belastingen zal worden verhoogd. Als de nieuwe rioolwaterzuiveringsinstallatie klaar is zullen rioolrechten worden ingevoerd, welke in de toekomst ongeveer ander half miljoen gulden moeten opbrengen. Als belastingplichtingen zullen wor den aangemerkt de producenten van huishoud- en industrieafvalwater. Zilverdieven. Tot een gevangenisstraf van 12 maanden, waarvan 3 maanden voor waardelijk, veroordeelde de Utrechtse rechtbank twee jongemannen van 22 jaar die in de nacht van 9 op 10 septem ber inbraken bij Van Kempen en Begeer in Zeist en 20 zakken vol met zilveren voorwerpen, ter waarde van meer dan drie ton, naar buiten sleepten. Verder kwamen zij niet, want de politie stond hen op te wachten. Insluiper. De Utrechtse politie heeft een 18-jarige insluiper gearresteerd naar wie zij al een paar maanden op zoek was. De jongen heeft vijftig diefstallen be kend. De opbrengst ligt volgens schat tingen van de politie bij de 10.000 gul den. Met het geld ging hij op stap in Amsterdam. Lonen van blinden gestolen. Een jaar ge vangenisstraf is geëist tegen een 23-ja- rige autohandelaar en een 51-jarige koopman uit de hoofdstad, die uit het gebouw van de Vereniging tot Werkver schaffing aan Blinden bij een inbraak 17.000 hadden gestolen. Het geld was bestemd voor de lonen van de blinden. Uit de etalage van een juwelierszaak in de Marnixstraat in Amsterdam zijn 's nachts 117 gouden sieraden merendeels damesringen ter waarde van 11.000 ge stolen. De dief had een ruit van een zij raam in een portiek vernield. Tevoren had hij het hek van het portiek, dat vermoe delijk niet goed op slot was open geschoven. De demissionaire minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid, dr. Veld kamp, heeft een college van toezicht op de Ziekenfondsraad ingesteld. Tot voorzitter is benoemd mr. E. H. Toxopeus. De andere leden zijn drs. D. Roemers te Badhoevedorp en de heer G. Z. de Vos te Rotterdam. Prinses Beatrix en prins Claus neb ben vrijdag een onofficieel bezoek gebracht aan de garderegimenten in Arnhem. Het prinselijk paar at mee wat de pot schafte: erwtensoep. Beiden lieten bij de veldkeuken een gamel vullen. Kennelijk smaakte de inhoud hun best. Op het speciale rampengironummer 777 van het Nederlandse Rode Kruis ten behoeve van de slachtoffers van de over stromingsramp in Italië is tot dusverre gestort 22.848.76. Het Rode Kruis deelt mee, erkentelijk te zijn voor deze bijdrage, maar gezien de enorme omvang van de ramp en de grote behoefte aan medicamenten, kle ding, dekens en ander materiaal is een veel groter bedrag noodzakelijk. Het Ro de Kruis heeft tot dusverre reeds voor 132.525 aan medicamenten en materiaal naar Italië verzonden. Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: De Ne derlandse Comedie met „De Vuurproef" van Arthur Miller. Regie: Ton Lutz. Zon dag 20 u.: Toneelgroep Theater met „The Dutchman" van LeRoy Jones. Regie: John van de Rest. Maandag 20 u.: Cabaret „Pe pijn" met „Opus 2". Waalse Kerk, zondag 20.15 u.: Concert door het Amsterdams Strijktrio m.m.v. Gijsbert Beths (viool), Jaap Moelker (alt viool) en Henk Lambooy (cello). BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 en 20 u.: „Het grootste verhaal aller tijden", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u. en zondag ook *14 en 16.30 u.: „Voor een handvol dollars", 18 j.; vandaag 23.30 u.: „De zeven hoofd zonden", 18 j. Lido, 14 en 20 u.: „Battle of the Bulge", 14 j.; zondag 11 u.: „Furie en gratie der dieren", a.l. Luxor, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „De Tijger smijt met dynamiet", 18 j. Minerva, vandaag en zondag 19 en 21.15 u.: „Wat een vrouw", 14 j.; zondag 14 en 16.15 u.: „De Leeuwendoders", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Operatie Opium", 14 j.; zon dag 11 u.: „Flying Clipper Ahoy", a.l. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Hercules tegen Goliath", 14 j. Van maandag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „De uren zijn geteld", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Het gangstermeisje", 18 j.; zondag 11 u.: „Uit Hollywoods lach- fsbrick" s 1 TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 10-17 uur. Zondags van 13-17 uur. Prentenkabinet: Expositie van werk van zondagsschilders. Van 12 november tot 19 december. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur; zondag van 14 tot 17 uur. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Expositie van tekeningen van Cor Dick. Dagelijks van 10-18 uur en 20-22 uur. Zon dag van 14-17 uur en 20-22 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19de en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve maandag: van 10 tot 16 uur. Eerste zondag van de maand 13-16 uur: Expositie van etsen van Rem brandt. Woonhuis Jacobus van Looy (KI. Hout weg): geopend op donderdag van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur; op zon en feestdagen van 14 tot 17 uur. De Ark (Nw. Heiligland): Dagelijks, be halve dinsdags, expositie van Ben Andrea. Geopend van 10 tot 20 u. Tot 3 december. Galerie 3 (Jansstraat 48): Expositie van portret en figuur van Bob Denneboom. Dagelijks van 13 tot 18 u. en op zondag van 13 tot 17 uur. Tot 21 november. DIVERSEN Waagtaveerne (hoek Spaarne-Damstraat), vandaag 21 u.: Cobi Schreijer met haar in ternationaal programma. Gasten: Nartin Carty Dave Swarbrick. Zondag 21 uur: Hootenanny-avond. ZATERDAG 19 NOVEMBER City, 19 en 21.30 u.: „De helden van Tele- mark". Stadsschouwburg, 20 u.: „Bittere rijst". Galerie „De Kastanjeloot", Wüstelaan 32, Santpoort-Zuid: Expositie van aquarellen, vervaardigd door Harry Visser; de ten toonstelling is geopend van 19 tot 21 uur. ZONDAG 20 NOVEMBER City, 14.30 u.: „De machtstrijd tussen Achilles en Hector"; 19 en 21.30 u.: „De helden van Telemark". Stadsschouwburg, 15 u.: „Een gentleman wordt geen sheriff"; 20 u.: „Bittere rijst". Galerie „De Kastanjeloot", zie boven, is zondag geopend van 13 tot 17 uur. Felison, Heidestraat 45, IJmuiden-Oost: Expositie schilderijen en aquarellen van Kees Andrea; de tentoonstelling is zondag geopend van 14 tot 17 uur. Bedrijfsrestaurant Hoogovens, 14-17 uur: Tentoonstelling schilderijen en aquarellen van Liliane Lagauw. MAANDAG 21 NOVEMBER Heden geen filmvoorstelling in de bio scopen. Felison, Heidestraat 45, IJmuiden-Oost: Expositie schilderijen en aquarellen van Kees Andrea. De expositie is dinsdag en vrijdag geopend van 19 tot 21 uur, zater dag en zondag van 14 tot 17 uur. Tot 11 december. Galerie „De Kastanjeloot", Wüstelaan 32, Santpoort-Zuid: Expositie aquarellen van Harry Visser; dagelijks van 10-18 en 19-21 uur; zondag van 13-17 uur. Tot 11 decem ber. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. ZATERDAG 19 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Spion aan de muur"; 23.30 u.: „Vijf dagen van liefde". Luxor Theater, 19 er. 21.15 u.: „Gescheurd gordijn". W.B. Theater, 20 u. „The command". ZONDAG 20 NOVEMBER Kennemer Theater, 14.30 u.: „Alleen op de wereld"; 16.30, 19 en 21.15 u.: „Spion aan de muur". Luxor Theater, 14.15 u.: „Flipper, de dol fijn"; 16.30 u.: „Flipper, de dolfijn"; 19 en 21.15 u.: „Gescheurd gordijn". W.B. Theater, 14.30 u.: „Daar komen de tanks"; 16.30 u.: „The Command"; 20 u. „Jacht zonder genade" MAANDAG 21 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „To catch a thief". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Gescheurd gordijn". W.B. Theater, 20 u.: „Jacht zonder ge nade". Een nieuw stenen gebouw van de kal- vermesterij Schuurman in Lunteren is door brand totaal verwoest. Er kwamen 60 kalveren in de vlammen om. De brand weerkorpsen van Lunteren en Ede ston den vrijwel machteloos tegenover de vuurzee. De oorzaak van de brand is nog onbekend. ADVERTENTIE Voor ie BETERE ANTRACIET Brouwersvaart 106 - Telefoon 10748 HAARLEM wvwwwwwvwwwwwwwwwwwwwwwu Het K.N.M.I. deelt mee Een uitgestrekt gebied met regen en sneeuw bedekte vanmorgen een groot gedeelte van Europa ten noorden van de Alpen, waaronder ook ons land. Dit neer- slaggebied hangt samen met een depressie, die van Italië naar Hongarije is getrokken. Boven Scandinavië handhaafde zich een hogedrukgebied met in de kern luchtdruk waarden van meer dan 1040 millibar. Tus sen dit hogedrukgebied en de depressie waaien krachtige noordoostelijke winden, die tamelijk koude lucht aanvoeren. De komende 24 uur zal in de weersituatie niet veel verandering komen. Het voor naamste regengebied is morgen ons land voorbij. Dan zal er slechts hier of daar wat regen vallen. De noordoostelijke wind wordt iets minder krachtig. In de tempe ratuur komt niet veel verandering. Ook vannacht blijft zij boven nul. Maximum- en minimum S d temperaturen ci= S y rö d binnen- en buitenland ES Den Helder regen ono 7 6 Ypenburg regen ono 6 5 Vlissingen regen no 6 4 Eelde regen no n 1 4 De Bilt regen nno 6 4 Twente regen O 5 3 Eindhoven motregen no 6 4 Z.-Limburg regen no 5 2 Helsinki geh. bew. no 1 -4 Stockholm zw. bew. nno 3 -1 Oslo onbewolkt nno 3 -4 Kopenhagen geh. bew. no 5 5 Aberdeen zw. bew. windst. 7 1 Londen onbewolkt n 8 4 Amsterdam regen no 6 5 Brussel regen nno 6 4 Luxemburg regen no 5 1 Parijs regen n 7 3 Bordeaux zw. bew. nnw 9 2 Grenoble geh, bew. windst. 5 1 Nice onbewolkt nnw 14 3 Berlijn motregen ono 2 1 Frankfort regen nno 6 0 München sneeuw ozo 2 -1 Zürich sneeuw nnw 3 5 Geneve zw. bew. windst. 5 2 Locarno geh. bew. 0 12 -4 Wenen geh. bew. wnw 13 0 Innsbruck sneeuw windst. 5 -1 Belgrado geh bew. windst. 10 4 Athene zw. bew. z 22 20 Rome weerlicht ono 11 I Barcelona half bew. nnw 15 5 Madrid onbewolkt windst. 11 -2 Mallorca half bew. windst. 14 Lissabon onbewolkt n 15 7 Zondag 20 november Zon op 8.08 uur; onder 16.43 uur. Maan op 14.34 uur; onder uur. Maandag 21 december op 8.09 uur; onder 16.42 uur. Zon Maan op 14.46 uur; onder Maanstanden 0.23 uur. Eerste kwartier20 november 1.21 uur Volle maan 28 november 3.41 uur Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 19 november Hoog water 8.12 uur en 20.40 uur. Laag water 3.42 uur en 16.05 uur. Zondag 20 november Hoog water 9.15 uur en 21.15 uur. Laag water 4.34 uur en 17.05 uur. Maandag 21 december Hoog water 10.30 uur en 23.09 uur. Laag water 5.46 uur en 18.16 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2