K.V.P.-partijraad bespreekt de val van kabinet-Cals Prof. Schaper: Studenten niet meer in ivoren toren bondig Agenda voor Haarlem en de IJmon en AUTO HOLLAND Er is thans intensief beraad over het conflict tussen fractie en kabinet TV-discussie over Von Kielmansegg Rovers reden boekhouder klem Herdenking studentenverzet Kort geding over reclame-bank biljetten C.B.T.B.-bestuur achter directrice huishoudschool Vragen van Kamer lid over brandende steenberg Morgen meer wind i DE LIMBURGSE KOLENHANDEL STIENS i ZATERDAG 26 NOVEMBER 1966 2 f?!| „Essentieel politiek temperamentsverschil" Doden in het verkeer PUM FEU E „Lange broeken niet praktisch geacht" Voor al uw autoplaatwerkschade \;V: Haarlem l elsen-IJmuiden Beverwijk internationale allure... PRISMAV"^fie#i^yt^HORLOGES zzo zw zzw zw zzw zw zzo zzw De voorzitter van de KVP, mr. P. J. M. Aalberse, heeft vanochtend in zyn openingsrede van de partijraad in Den Bosch gezegd dat uit het be raad tussen partijleiding en leden van het afgetreden kabinet-Cals duidelijk de wens naar voren is gekomen tot een veelvuldiger contact. Bij intensief beraad dat de afgelopen weken heeft plaats gehad tussen de KVP-hewinds- lieden, het dagelijks bestuur en een delegatie van het partijbestuur, is uit voerig gesproken over het verschil van inzicht, dat op 14 oktober heeft geleid tot het conflict tussen de KVP- fractie en het kabinet-Cals. De bewindslieden achten hun toen in genomen standpunt nog steeds juist. Over en weer bleek men echter over tuigd, dat men bij het bepalen der in genomen standpunten het landsbelang voor ogen heeft gehad. Met het oog op de toekomst zullen de besprekingen in de loop van de volgende week worden voort gezet. Mr. Aalberse wees het verwijt af, dat de K.V.P. in één parlementaire periode tweemaal een kabinetscrisis heeft ver oorzaakt. Over de val van het kabinet Marijnen dat het intern niet eens kon worden over het te voeren radio- en te- De vraag of de NAVO-bevelhebber Von Kielmansegg in de oorlog een aanhan ger van het Hitler-regime is geweest is vrijdagavond door de VPRO-televisie op nieuw aan de orde gesteld. Verslaggever Dick Verkijk had daarover opnieuw een gesprek met de heren drs. F. de Vries en G. van Beusekom, de auteurs van de PSP-brochure „Kielmansegg, NAZI- generaal, NAVO-generaal." Deze vervolg-diseussie op de gerucht makende uitzending over deze kwestie van vier oktober had veel weg van een achterhoedegevecht dat zonder elegan ce, met weinig gevoel voor historische feiten en zekerheden en begrip voor eer lijk spel door de twee auteurs werd ge leverd. Ze moesten erkennen dat de titel van het boekje op een „vergissing" berust. Ze gaven, wat schoorvoetend in eerste aanleg, toe dat de tien pagina's in het boekje dat de beschuldigingen behelst te gen Von Kielmansegg letterlijk zijn over genomen uit het Oostduitse „bruinboek". De bronvermelding was daarbij door een misverstand weggevallen. De schrijvers namen ook de bewering terug, dat Von Kielmansegg, nadat hij uit de Gestapo-gevangenis in Berlijn was ontslagen, een medewerker van de Ges tapo was geweest. „Dat is niet te be wijzen," aldus drs. De Vries. De duidelijke vraag van de heer Ver kijk, of zij waarde hechten aan voor Von Kielmansegg zeer gunstige verkla ringen van onomstreden Duitse figuren uit het verzet tegen Hitier, zoals Ko- gon vele jaren Hitiers gevangene en Schlabrendorff repliceerden zij met de mededeling dat de tweede druk van hun boekje „veel dikker zal zijn". Aan het slot van de uitzending las de heer De Vries een van te voren opge stelde verklaring voor waarin hij mee deelde dat de PSP Von Kielmansegg on aanvaardbaar vindt. „De Nederlandse regering zal een diepgaand onderzoek moeten instellen naar de antecedenten van de generaal voordat hij als NAVO- chef naar Brunssum komt." De heer De Vries poogde een verkla ring van de weduwe van de Duitse ver zetsfiguur Stauffenberg, "zojuist door Verkijk telefonisch gekregen, dat Von Kielmansegg en haar man elkaar in hun verzet tegen Hitier zeer na stonden, af te zwakken. Verkijk stelde in zijn slotwoord vast dat het voor hem, en voor onomstreden figuren uit het Duitse verzet tegen de nazi's onomstotelijk vaststaat dat Von Kielmansegg bereid is geweest zijn le ven te geven om een einde te maken aan een regime dat hij verafschuwde. Hij Is nooit lid van de NSDAP geweest. ADVERTENTIE r' -OTs.'« Skieën, zonnen en ontspannen in het SALZBURGER LAND Rond 70 ski- en wintersportoorden, 12 kabelbanen, een „Gletscherbahn", meer dan 200 stoeltjes- en sleep liften, bobsleeën en skibob, ijskege- len, sportwedstrijden, gezellige avon den, culturele en folkloristische ge beurtenissen. Belangrijke reducties in januari Informaties bij uw reisbureau en bij het TOERISTENVERKEERSBUREAU Herengracht 435-437, Amsterdam. Telefoon: OJ20-6.21.88 levisiebeleid zei hij: „Wij zijn toen dag en nacht bezig geweest om te trach ten een oplossing te bereiken en daar door een kabinetscrisis te voorkomen." De veronderstelling dat de K.V.P. zich bij haar houding tegenover het kabinet- Cals zou hebben laten leiden door de be langen van oliemagnaten en grondspecu- lanten noemde hij notoire demagogie. De heer Aalberse sprak ook over het optreden van de heer Mertens, voorzit ter van het Ned. Katholiek Vakverbond. Het verschil van inzicht noemde hij een ernstige zaak. Hij had het echter ge waardeerd, dat de heer Mertens ook heeft verklaard, dat hij er niet aan twij felde, dat degenen die het meerderheids standpunt van de K.V.P. hadden gesteund, naar eer en geweten hadden gehandeld. Hij sprak de hoop uit, dat uit de discus sies zou mogen blijken dat over en weer begrip kan worden opgebracht voor bei de standpunten ten aanzien van de kabi netscrisis en dat zou blijken dat een der gelijk verschil van inzicht mogelijk is zonder dat daaraan ernstige consequen ties behoren te worden verbonden. Zo reden gisteren twee overvallers de boekhouder van een grossiersbe drijf in Diemen klem en beroofden hem van zijn tas met f 13.500, waar mee hij op weg was naar de bank. De rovers verdwenen in een auto met een vals kenteken. LEIDEN Prof. dr. B. W. Schaper heeft gisteren in een bijeenkomst ter herdenking van het studentenverzet in de oorlog ge waarschuwd tegen een te lichtvaardige ge neralisatie van het jongerengedrag. Hij beschouwde de crisis waarin zfj verkeert tegen de achtergrond van de grote kente ring die zich na de tweede wereldoorlog in het wereldbestel voordoet, nu nieuwe vormen en krachten, nog vaag en tegen strijdig met elkaar, opduiken. Sprekende over de positie van de stu dent zei prof. Schaper dat zij, die de ver politisering van het Nederlandse studen tendom vrezen, moeten bedenken, dat oor log en bezetting de studenten uit hun ivo ren toren hebben gehaald. Wanneer hun politieke bedrijvigheid thans wel eens ex treme vormen aanneemt, dan staat daar tegenover, dat de studentenpolitiek in haar partijstructuur, met haar geleding van conservatief - progressief - radicaal, aan een reeds dertig jaar geleden door prof. Huizinga aangewezen essentieel politiek temperamentsverschil beantwoordt, waar mee zij die van de oudere generaties min stens een kwarteeuw vooruit is. Prof. Schaper noemde het een geluk dat de jon ge generaties zich intens interesseren voor wat ten slotte in de eerste plaats van be lang is voor hun eigen toekomst. „Die toe komst is ondoorzichtig genoeg bij de alle technologische triomfen overheersende be dreigingen van een menswaardig bestaan. De oorlog in Vietnam, min of meer proef- terrein voor allerlei techniek waarbij „ge morst wordt met de dood", is een teken aan de wand, mede door de mogelijkheid van uitbreiding van „kleine" tot „grote" oor log"^ Prof. Schaper stond critisch tegenover de, overigens door hem onmisbaar ver klaarde. nieuwe wetenschap-van-de-toe komst, die, naar hij zei, „de toekomst ook niet in haar zak heeft". Bij overschatting van haar rol zou zij wel eens voor verras singen kunnen komen te staan. Als een van die verrassingen zou men, volgens prof. Schaper, de provo-beweging kunnen be schouwen, „die met haar „revolutie" op de technologische voorspellingen voor het jaar 2000 vooruitloopt en die ook overigens als een soort geëxalteerde decadentenbewe ging een voortijdig Fin de Siècle op de eeuwwisseling aticipeert". Zonder haar kwaliteiten van inventiviteit en openheid te miskennen, meende prof Schaper, dat het door haar gepropageerde emotionele en sensuele levenspatroon allerminst beant woordt aan de eisen van deze tijd. Bij het zoeken naar een opdracht in deze tijd, in de overgang van gisteren naar morgen, kunnen de waarden en de geesteshouding, waarvoor en waarmee een vorige generatie zich in de beproeving van haar tijd wist te handhaven, hun geldigheid tonen. Het gaat ook nu, evenals in de jaren 1940-1945, om een zuiver geweten, de waardigheid van de mens en de gerechtigheid. „Om die integer te houden", zo zei prof. Schaper „is de her denking van het studentenverzet van 26 no vember 1940, toen de bezetter de joodse hoogleraren ontsloeg, nog altijd meer dan de moeite waard". uj|*l 11 HMrtUM Ot In Heerlen is de 80-jarige mejuffrouw A. G. Schrijvers, die slecht kon zien, bij het oversteken van de rijweg door een personenauto aangereden. De vrouw was vrijwel op slag dood. In Zegveld is de 26-jarige A. van der Neut om het leven gekomen toen hij met zijn fiets in botsing kwam met een hem tegemoetkomende personenbusje. Het busje was juist bezig een andere auto te passeren. Volgens de verklaring van de chauffeur zou de wielrijder zonder licht hebben gereden. De 62-jarige mevrouw J. M. van der Wouw, die zondag bij een ernstig auto ongeluk op de Haagseweg te Amsterdam levensgevaarlijk werd gewond, is thans in een ziekenhuis overleden. De 76-jarige J. Dirkzwager, die de auto bestuurde en door een verkeerde rijbaan in te slaan frontaal in botsing kwam met een hem tegemoetkomende auto, kwam bij dit on geluk om het leven. De politie maakt nog steeds jacht op de twee overvallers die gisteren in Die- men de 29-jarige boekhouder J. Arendsen beroofden van een tas met ongeveer 130.000 gulden. Op nog geen 400 meter van het politiebureau reden zij de boek houder met een volkswagen klem. Eén van hen bleef achter het stuur zitten en de ander sprong gemaskerd met een zwarte bivakmuts, met een pistool in de hand uit de auto. „Ga liggen", riep hij tegen de boekhouder. Deze deinsde ver schrikt achteruit. De overvaller rukte hierop de tas met geld van het stuur van de fiets en sprong in de auto, die daarna snel verdween. De politie werd direct gealarmeerd door een bewoonster van de straat die de over val zag gebeuren. Een andere omwonen de kon de politie het kenteken van de auto opgeven: AU 36-58. Maar later bleek dat de overvallers van een vals nummerbord gebruik hebben gemaakt. Het grossiersbedrijf waar wederverko pers zich via een zelfbedieningssysteem kunnen bevoorraden, laat iedere dag on geveer 100.000 door de kassier per au to naar de Middenstandsbank brengen. De kassier is echter ziek en daarom werd zijn taak overgenomen door de heer Arendsen. Bij het grossiersbedrijf werken ongeveer honderd mensen, die evenals duizenden relaties, op de hoogte kunnen zijn van de geldtransporten. Het bedrijf is tegen dergelijke diefstallen verzekerd. ADVERTENTIE Voor ie BETERE ANTRACIET Brouwersvaart 106 HAARLEM Telefoon 10748 Betuws kasteel als congrescentrum. Het ministerie van Onderwijs en Weten schappen zal het kasteel De Weyenburg in het Betuwse dorp Echteld huren als congrescentrum. Ook het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk zal van het kasteel gebruik gaan maken. Voor de president van de Amsterdam se rechtbank heeft gisteren het kort ge ding gediend, dat de Nederlandse Bank aanhangig had gemaakt tegen een kle dingmagazijn en een dagblad en waarin zij een verbod eiste van het gebruik van afbeeldingen van bankbiljetten voor re clamedoeleinden en in advertenties. Aan- lieiding tot het geding vormde een advertentie die op 11 november in vrij wel alle dagbladen verscheen, waarin sprake was van „een tientjesregen en 5 naar beneden dwarrelende bankbiljetten van 10,- werden getoond. De raadsman van de Nederlandse Bank mr. H. G. W. Worst, betoogde, dat de bank het auteursrecht heeft op de door haar uitgegeven bankbiljetten en dat door de advertentie daarop inbreuk was ge pleegd. Mr. Worst zei, dat er het laatste jaar een rage was ontstaan om bankbiljetten in reclame af te drukken. De bank wil de dit gebruik met een beroep op haar auteursrecht tegengaan. Vele bedrijven hadden toegezegd medewerking te ver lenen. Het kledingmagazijn en het lande lijk dagblad waren van de bezwaren van de bank op de hoogte. Mr. F. H. Blaisse, die namens het kle dingmagazijn optrad, zei in zijn verweer, dat de bank ten onrechte een beroep deed op de Auteurswet omdat naar zijn mening het auteursrecht bij de uitgifte niet uitdrukkelijk is voorbehouden. Hij wees er voorts op, dat de biljetten in de advertenties waren vervormd, een grof raster hadden en waren afgedrukt op heel ander papier dan de echte. Vol gens hem boden de advertenties geen en kele mogelijkheid tot het plegen van be drog. De bank heeft jarenlang nooit iets gedaan tegen dergelijke afbeeldingen. De rechtbankpresident zal later uitspraak doen. De directrice van de christelijke huis houdschool van de Gelderse Christelijke Boeren- en Tuindersbond te Nunspeet heeft, zoals is bericht, twee meisjes die lange broeken droegen, van school ge stuurd. Het bestuur van de Gelderse CBTB staat achter deze maatregel omdat het reglement van de school de bepaling bevat dat in de klas het dragen van een lange broek niet is toegestaan. De regle menten van de meeste huishoudscholen in Gelderland, zowel bijzondere als alge mene. bevatten een dergelijke bepaling, zegt het bestuur, dat het dragen van een lange broek niet praktisch acht en enigs zins strijdig met de pogingen de meisjes wat goede smaak bij te brengen inzake kleding en verzorging van hun uiterlijk. De voorschriften van de school te Nun speet houden niet direct verband met de godsdienstige overtuiging van de Veluwse bevolking, verklaart de CBTB, die tien huishoudscholen met meer dan 2000 leer lingen exploiteert. Het is de eerste keer dat zich moeilijkheden van deze strek king hebben voorgedaan, aldus het be stuur. ADVERTENTIE Moderne BRILLEN BAROMETERS HYGRO- en THERMOMETERS Gierstraat 27 - Haarlem - Tel. 16764 Aan brandwonden overleden. In een zie kenhuis in Groningen is de 2-jarige Ma ria Tuni overleden. De kleren van het meisje raakten in de ouderlijke woning in'brand, toen het een plast.iczakje in de vlammen van een gashaard hield. De moeder was even een boodschap gaan doen. Trein-telefoon. Van de mogelijkheid om in de trein te telefoneren en zich te laten opbellen wordt in West-Duits- land een druk gebruik gemaakt. Het is in West-Duitsland nu mogelijk met zestien treinen, verreweg het grootste deel TEE-verbindingen, in telefonisch contact te komen. Sinds kort kan men ook bellen uit de TEE-treinen „Hel vetia" en „Blauen Enzian". Over de brandende steenberg van de Willem-Sofiamijn te Kerkrade heeft het Tweede-Kamerlid Maenen (K.V.P.) vra gen gesteld aan de minister van Econo mische Zaken. Hij wil van de minister vernemen, of het juist is, dat als gevolg van de toenemende druk van deze steen berg de mijnschade aan woningen en andere gebouwen omvangrijker wordt en de wateroverlast in woningen, mede als gevolg van het ontbreken van behoorlijke waterafvoer, steeds toeneemt. Ook vraagt hij of het waar is, dat de brandende steenberg een zodanige luchtverontreini ging veroorzaakt, dat de bewoners in de omgeving hiervan in steeds toenemende mate hinder ondervinden. De heer Maenen wenst, dat de minister een deskundig onderzoek laat instellen en zonodig maatregelen treft ter voorkoming van de toenemende overlast en de even tuele gevaren voor de bewoners in de om geving van de steenberg. ADVERTENTIE Amsterdamsevaart 28 Telefoon 1477 8 Modern ingerichte autoplaatwerkerij en spuitinrichting; ook uitlijnen en wielbalanceren Het KNMI deelt mee: Ten noorden van de Azoren bevindt zich een krachtig gebied van hoge lucht druk. Tussen dit gebied en een depres sie ten noorden van IJsland staat een krachtige westelijke stroming, waarin oceaanstoringen naar West-Europa trek ken. Eén ervan passeerde in de nacht en ochtend ons land, een volgende heeft Schotland bereikt. Verder westelijk op de oceaan komt een nieuwe depressie tot ontwikkeling. Deze zal morgen in de loop van de dag de Noordzee bereiken, waar bij de wind gaat aanwakkeren uit het zuidwesten en de kans op regen weer toe neemt. De temperaturen kunnen nog iets hoger worden. WEERRAPPORTEN v v Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: Toneel groep Ensemble met „De wacht bij Bofors Kanon" van John McGrath. Regie: Ronald Eyre. Maandag 20 u.: Toneelgroep Theater met „Spoken" van Ibsen. Regie: Hans Croi- set. Waagtaveerne (hoek Spaame-Damstraat) vandaag 21 u.: Cabaret Omega met „Harle kijn". Zondag 21 u.: Hootenanny-avond. De Linge (Haarlem-N.), vandaag 20 u.: Groninger toneel met ,,'n Vraau allain". BIOSCOPEN Cinema Palace, vandaag 19 en 21.15 u. en zondag ook 14 en 16.15 u.: „Goldfinger", 18 j. Maandag 14 u.: „Het geheime leven van Hènry Oriënt", 14 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u. en zondag ook 14 en 16.30 u.: „De wraaktocht der Apa chen", 14 j.; vandaag 23.30 u.: „Mannequins voor Scotland Yard", 18 j. Lido, 14 en 20 u.: „Battle of the Bulge", 14 j.; vandaag 23.30 u.: „Bambole", 18 j.; zondag 11 u.: „Furie en gratie der dieren", a.l. Luxor, 14. 19 en 21.15 u. en zondag 'ook 16.15 u.: „The long hot summer", 18 j. Minerva, vandaag 14.30 u. en zondag 14 en 16.15 u.: „Alleen op de wereld", a.l.; vandaag en zondag 19 en 21.15 u.: „Le Mé pris", 18 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „De papaver is een bedwel mende bloem", 14 j.; zondag 11 u.: „Flying Clipper Ahoy", a.l. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „De onover winnelijke drie", 14 j. Van maandag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Spervuur", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Het gangstermeisje", 18 j. ;zondag 11 u.: „Uit Hollywoods lach fabriek", a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken v uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 10-17 uur. Zondags van 13-17 uur. Prentenkabinet: Expositie van werk van zondagsschilders. Van 12 november tot 19 december. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur; zondag van 14 tot 17 uur. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein); Expositie van tekeningen van Cor Dick. Dagelijks van 10-18 uur en 20-22 uur. Zon dag van 14-17 uur en 20-22 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19de en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve maandag: van 10 tot 16 uur. Eerste zondag van de maand 13-16 uur: Expositie van etsen van Rem brandt. Woonhuis Jacobus van Looy (KI. Hout weg): geopend op donderdag van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur; op zon en feestdagen van 14 tot 17 uur. De Ark (Nw. Heiligland): Dagelijks, be halve dinsdags, expositie van Ben Andrea. Geopend van 10 tot 20 u. Tot 3 december. Julianalaan 43 (Overveen): Expositie van schilderijen van Josef Santen. Dage lijks van 14 tot 17 u. Tot 4 december. DIVERSEN Waagtaveerne (hoek Spaarne/Dam- straat), zaterdag 21 u.: Het ensemble „Omega" met „Harlekijn". Vleeshal (Grote Markt): Expositie van vogels van „Onderling Genoegen". Vandaag 10-22 uur en zondag 10-18 uur. Stadhuis Haarlem (Gravenzaal): Expo sitie van kindertekeningen over de Grote Markt. Op zaterdag van 14 tot 17 u. en op maandag van 9 tot 17 u. ZATERDAG 26 NOVEMBER City, 19 en 21.15 u.: „De gendarme van Saint Tropez". Stadsschouwburg, 20 u.: „Dracula, prins der duisternis". Galerie „De Kastanjeloot", Wüstelaan 32, Santpoort-Zuid: Expositie van aquarellen, vervaardigd door Harry Visser; de ten toonstelling is geopend van 19 tot 21 u. ZONDAG 27 NOVEMBER City, 14.30 u.: „Girl Happy"; 19 en 21.15 u.: „De gendarme van Saint Tropez". Stadsschouwburg, 15 u.: „Het konink rijk der humor"; 20 u.: „Dracula, prins der duisternis". Galerie „De Kastanjeloot", zie boven, is zondag geopend van 13 tot 17 u. Felison, Heidestraat 45, IJmuiden-Oost: Expositie schilderijen en aquarellen van Kees Andrea; de tentoonstelling is zondag geopend van 14 tot 17 u. MAANDAG 28 NOVEMBER Heden geen filmvoorstelling in de bio scopen. Felison, Heidestraat 45, IJmuiden-Oost: Expositie schilderijen en aquarellen van Kees Andrea. De expositie is dinsdag en vrijdag geopend van 19 tot 21 u„ zater dag en zondag van 14 tot 17 u. Tot 11 de cember. Galerie „De Kastanjeloot", Wüstelaan 32, Santpoort-Zuid: Expositie aquarellen van Harry Visser; dagelijks van 10 tot 18 en 19 tot 21 u.; zondag van 13 tot 17 u. Tot 11 december. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag)9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 u. ZATERDAG 26 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 „De negerhut van Oom Tom"; 23.30 u.: „De rode lampjes". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Opera tie Opium". W.B. Theater, 20 u.: „Dallas". ZONDAG 27 NOVEMBER Kennemer Theater, 14.30, 16.30, 19 en 21.15 u.: „De negerhut van Oom Tom". Luxor Theater, 14.15 u.: „Patrouille 13 onder spervuur"; 16.30, 19 en 21.15 u.: „Operatie Opium". W.B. Theater, 14.30 u.: „Samar, het duivelseiland"; 16.30 u.: „Dallas"; 20 u.: „Beschuldigd van aanranding". MAANDAG 28 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Zorba de Griek". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Opera tie Opium". W.B. Theater, 20 u.: „Beschuldigd van aanranding". Galerie Boumans, Breestraat 122: Ex positie tekeningen, gravures en schilde rijen van Roelof Klein en plastiek van Pieter van Heerden, geopend van 9 tot 12.30 en 13.30 tot 18 u. ADVERTENTIE Maximum- en minimum 6» e temperaturen binnen- en buitenland wind- richti max. temp. min. temp. Den Helder zw. bew. NNW 8 7 Ypenburg half bew. W 6 4 Vlissingen licht bew. ZW 6 5 Eelde regenbui ZW 5 4 De Bilt gen bew. ZW 5 4 Twente regen ZW 4 2 Eindhoven regen ZW 5 3 Z.-Limburg geh. bew. ZW 5 2 Helsinki sneeuw N 2 0 Stockholm sneeuw WZW 0 -1 Oslo geh. bew. 4 4 Kopenhagen geh bew. 4 2 Aberdeen regen WZW 8 3 Londen geh. bew. WZW 7 2 Amsterdam licht bew. 6 4 Brussel motregen 5 3 Luxemburg sneeuw 2 -2 Parijs geh. bew. 5 2 Bordeaux mist 9 1 Grenoble onbewolkt windst. 6 4 Nice licnt bew. N 13 4 Berlijn regen ZW 1 1 Frankfort geh. bew. ZZW 4 0 München onbewolkt 1 -7 Zurich mist windst. 1 -7 Genève geh. bew. windst. 4 -4 Locarno onbewolkt windst. 10 -4 Wenen zw. bew. W 3 -1 Innsbruck half bew. windst. -6 Belgrado half bew. WZW 6 -2 Athene onweer WNW 21 15 Rome half bew. ONO 14 2 Zondag 27 november Zon op 8.19 uur; onder 16.36 uur. Maan op' 16.05 uur; onder 7.35 uur. Maandag 28 november Zon op 8.21 uur; onder 16.35 uur. Maan op 16.32 uur; onder 8.53 uur. Maanstanden Volle maan28 november 3.41 uur Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 26 november Hoog water 2.31 uur en 14.43 uur. Laag water 10.34 uur en 22.43 uur. Zondag 27 november Hoog water 3.03 uur en 15.15 uur. Laag water 11.07 uur en 23.21 uur. Maandag 28 november Hoog water 3.36 uur en 15.50 uur. Laag water 11.42 uur en uur. Het hoog en laag water te Zandcoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2