Jannie Vierstra leidde Quick naar nieuwe triomf Damesteam van De Blinkert werkte achterstand (7-1) weg Dolman schuwde strijd met kampioen Ruska Manchester United nam de leiding van Chelsea over SMS wees Kinheim terug Aurora behaalde tegen BFC in spannend duel kostbaar punt Organisatie van BATO goed Haarlem - maar ook Duinwijck - verspeelden punt Twist na afloop Potige judoka's bleven - te rustig - op de been Veel spanning in sporthal Zuid - ook voor IJ mond - Zaterdagvoetbal Tweede divisie 15 MAANDAG NOVEMBER 1966 Incidenten Tempo Nederlands rugbyteam verloor verrassend (Van onze turnmedewerker) Quick (Huizum) en PSV (Eind hoven) hebben de grote successen be haald hij de verenigingskampioen- schappen keurturnen, uitstekend door het Haarlemse Bato georganiseerd in het met een talrijk publiek gevuld Krelagehuis. De ochtendwedstrijden van de heren begonnen al met de ver rassing, dat de kampioensploeg van vorig jaar, Attila (Utrecht), de titel moest afstaan aan de jonge en veel beter turnende ploeg van PSV. Bovendien plaatste de jeugdige PSV'er Cor Smulders zich eerste in het persoonlijk klassement. Dat de dames van Quick veel ster ker zouden zijn, was wel te voorzien, maar dat de meerderheid zo overtui gend zou worden gedemonstreerd, had zelfs de meest geestdriftige noorderling niet durven dromen. Met bijna acht punten verschil zegevierde Quick, dank zij ook de come-back van oud-kampioene Jannie Vierstra, die niet alleen persoonlijk derde werd, maar door haar prachtig turnen veel punten voor haar ploeg verzamelde. Het turnen van de heren toonde een be vredigende vooruitgang, hetgeen vooral bleek uit de zorgvuldiger afwerking van de oefeningen en vooral van de gedurf de afsprongen. De PSV-er Hans Gunne- rnan, die aan het rek zich had geconcen treerd op een dubbele salto-afsprong uit reuzenzwaai, veronachtzaamde daardoor een ander onderdeel van zijn oefening, waardoor hij verder faalde. Mauritius uit Volendam kon niet verhinderen, on danks goed werk van Alex Knip en Peter Karregat, dat PSV meer punten verza melde, vooral aan het rek, en daardoor de titel in de wacht sleepte. Bij de dames was Ria Rietveld weer de beste, met de jeugdige Femie Klunder direct achter zich en de verrassend goed turnende Jannie Vierstra als derde. Wil ly Gielen en Nel van Bekkum hebben in hun ploegen getoond, dat zij nog steeds tot onze beste turnsters behoren. Hun goepele en gemakkelijke wijze van turnen. de charme die zij in hun oefeningen wis ten te leggen, was weer een lust om te ;n. Quick won tenslotte met grote voor sprong, waarna PSV, Kralingen en Attila (Amersfoort) met kleine verschillen volg den. Juist dit weinige krachtsverschil heeft tot de spanning op deze fraaie wed strijd bijgedragen. De uitslagen waren: Heren: Kampioen PSV, Eindhoven, 152.40 p. 2. Mauritius, Volendam, 150,35 p. 3. Attila, Utrecht, 142,70 p.; 4. De Halter, Jannie Vierstra (op de balk) maak te haar rentree in de turnstrijd met een zege van haar club Quick, waar van haar clubgenotes toekijken tijdens de clubkampioenschappen in Haarlem. Alkmaar, 130,60 p.; 5. Attila, Amersfoort, 123,70 p.; 6. Blijdorp, Rotterdam (buiten mededinging) 112,25 p. Persoonlijk: 1. Cor Smulders (PSV) 52,65 p.; 2. Alex Knip (Mauritius) 51,85 p.; 3. Hans Gunneman (PSV) 51,70 p.; 4. Jan Snellenberg (Attila) 48,85 p; Guus van Geet (PSV) 48,65 p. Dames: Kampioen Quick, Huizum 169,60 p.; 2. PSV, Eindhoven, 161,90 p.; 3. Kra lingen, Rotterdam, 158 p.; 4. Attila Amers foort, 156,65 p.; 5. Hercules, Bodegraven, 156,50 p.; 6. Hercules-Hebe, Enschede 141,80 p.; 7. Hercules-Hebe, Wormerveer, 140,25 p.; 8. DOS. Leiden 139,45 p. Persoonlijk: 1. Ria Rietveld (Hercules) 37,15 p.; 2. Femie Klunder (PSV) 36,50 p, 3. Jannie Vierstra (Quick) 36,30 p.; 4. Wil ly Gielen (Attila) 35,75 p.; 5. Nel van Bekkum (Hercules-Hebe) 35,55 p. (Van onze badmintonmedewerker) Badmintonclub Haarlem" heeft voor het eerst in dit seizoen met minder dan een overwinning genoegen moeten nemen, maar de fraaie positie van de kandidaten voor de nationale titel, is door de pun tenverdeling met HBC uit Heerlen in 't geheel niet aangetast, want ook Ragazzi en Duinwijck deelden de winst. Aan de staart van de ranglijst ontwikkelde de situatie zich ten nadele van Duinwijck-2 dat met een 7-1 nederlaag van het Haagse De Kortenaer terugkeerde. Het is maar weinig dat de Duinwijckers van de laatste plaats scheidt. De Haarlem-dames Agues Geene en Felice de Nooijer hebben hun ploeg tegen HBC'57 voor een nederlaag moeten be hoeden. Voor Duinwijck waren het even eens de dames die tegen Ragazzi, dat in de gebroeders Van Ginneken troeven heeft waartegen de Duinwij ck-heren niet op kunnen, de puntenverdeling moesten verdedigen. Duinwijck, dat voor het eerst met Imre Rietveld speelde, won naast de drie dames-partijen een gemengddubbel en Haarlem won naast de dames-partijen, de herensingle van Loek Alders. Henneke v. d. Raadt was tegen De Kortenaer de enige die het tot een overwinning bracht. In de hoofdklasse luidt de stand nu; Haarlem 6-11, Duinwijck 7-9, Ragazzi 6-8, HBC 6-6, Duinwijck-2 6-2 en de Kortenaer 7-2. In de eerste klasse heeft Haarlem-2, geformeerd door de dames Marjolein Wol- ters en Miret de Nooijer en de heren De Hoop en Heiligenberg, een geslaagde aanval gepleegd op de eerste plaats van Drop Shot. De Haagse gasten werden met 6-2 verslagen en ook hier hebben de Haarlemmers de leiding. Velsen bleef de baas over Duinwijck-3, 5-3. BILJARTEN. De Noordhollander Berk hout is in zijn woonplaats Warmenhuizen Nederlands biljartkampioen derde klasse in het kader 38/2 geworden. Hij verza melde 14 matchpunten. Tweede was Thijs sen uit Maastricht en derde De Ruiter uit Venhuizen. ADVERTENTIE Boze stemmen weerklonken zaterdag avond na afloop van de Nederlandse ju dokampioenschappen dangraden in de kleedkamers van sporthal West in Am sterdam. Boze stemmen van Wim Rus- ka en Chris Dolman, die het elkaar in de finale der zwaargewichten zo bijzon der moeilijk hadden gemaakt. Twee zwaar wichtige kemphanen, de 26-jarige, blonde Europese kampioen Wim Ruska, en de 21-jarige Chris Dolman, die in twee jaar tijd naar voren kwam. Europees kam pioen werd bij de junioren in Lyon, en tevens lid is van de Nederlandse worstel- ploeg. Twee atleten, die wekelijks onder leiding van Anton Geesink in Utrecht trainen en elkaar van haver tot gort kennen. Men was niet kwaad, omdat er een incident zou zijn geweest, maar alleen omdat Chris Dolman in die finale niets had gedaan en Wim Ruska die toch heus over kracht beschikt niets had kunnen doen omdat Dolman zijn potige armen recht voor zich uit bleef houden, waardoor Ruska slechts eenmaal tot een balansverstoring kon komen hetgeen hem Wanhopig kijken de dames van De Blinkert naar het blonde gevaar" van Zeeburg, Lia Cardol. Er was geen houden aan. (Van onze handbalmedewerker) In de sporthal Zuid in Amsterdam was zondag de spanning te snijden. De Blin- kert-dames zetten een 7-1 achterstand om in een 8-8 gelijkspel tegen Zeeburg; de heren verloren door een strafworp in de laatste minuut met 17-16 van de heren- ploeg van Zeeburg en de IJmond-heren bleven na veel spanning de baas over Bauw Wit; ook hier was één treffer be slissend (17-18). Alleen bij de dameswed strijd DWS-IJmond was de marge wat groter. De Velser dames wonnen met 5-2, dankzij treffers van Ank Eckhard (2x), Gerda Groenhof (2x) en Jacqueline Sley ser. In het doel was Berta de Graaf weer zeer betrouwbaar. Niets leek er op, dat de Blinkert-dames tegen Zeeburg nog een goed resultaat zou den boeken, toen zij met de rust al met 7-1 achterstonden. Wil de Mare had hier in een groot aandeel door vier doelpun ten te scoren. Na de pauze ging de thuis club zo nerveus spelen, dat succes al bij voorbaat uitgesloten was. De Blinkert profiteerde hier dankbaar van en kwam tot 7-4. Zeeburg leek even op te leven maar verder dan één doelpunt kwam de hoofdstedelijke ploeg niet. De gasten voch ten door. Het resultaat van deze inspan ning was een verdiend 8-8 gelijkspel. Noor Bos, die haar ploeg binnenkort gaat ver laten, doelpuntte drie maal. Chelsea heeft de leiding in de eerste divisie van de Engelse league aan Man chester United moeten afstaan. Tony Hateley, voor 100.000 pond sterling door Chelsea aangekocht, mocht zijn suppor ters opnieuw tot groot enthousiasme brengen, hij kon toch niet voorkomen dat Chelsea één punt aan Stoke City moest afstaan. Manchester United daarentegen gaf Sunderland geen enkele kans en zege vierde zonder moeite met 5-0. David Herd, de Schotse international, zorgde voor vier treffers. Beide ploegen ver gaarden 25 punten, maar Manchester heeft één wedstrijd minder gespeeld dan de Londenaren. Liverpool, dat met 2-1 van West Bromwich Albion verloor, ver speelde zijn tweede plaats op de rang lijst en staat nu als derde geklasseerd met 23 punten. Een trots record sneuvelde in de wed strijd MillwallCarlisle United voor de tweede divisie. De 2-1 zege van Millwall betekende de 56ste overwinning in een thuiswedstrijd in successie. Daarmee was het uit 1936 daterende record van Reading juist verbeterd. De uitslagen zijn: BumleyAston Villa 4-2, EvertonBlackpool 0-1, Fulham Manchester City 4-1. Leeds UnitedWest Ham United 2-1, Manchester United- Sunderland 5-0, Newcastle UnitedShef field Wednesday 3-1, Nottingham Forest- Arsenal 2-1, Sheffield United—Leicester City 0-1, Stoke City—Chelsea 1-1, Totten ham HotspurSouthampton 5-3, West Bromwich AlbionLiverpool 2-1. Voor dc derde maal in dit seizoen heeft Eintracht Braunschweig de leiding in de competitie van de Westduitse Bundesliga genomen. Het onderaanstaande Karls ruher SC kreeg tegen Eintracht geen kans en verloor met 4-1. Eintracht Frank fort, de club van Elek Schwartz, moest de eerste plaats afstaan omdat het de belangrijke ontmoeting tegen Hamburger SV met 3-1 verloor. „Zo lang we uit zo veel kansen maar één doelpunt scoren" zei een sombere Elek Schwartz na af loop, „verdienen we geen overwinning". Na 14 wedstrijden heeft Eintracht Braunschweig 18 punten. Hamburger SV staat met een zelfde aantal punten op de tweede plaats. Eintracht Frankfort bezet met 17 punten de derde plaats. De uitslagen luiden: München 1860 Rot Weiss Essen 1-0, Schalke '04Bayem München 2-1, Wender BremenNümberg 4-4, Eintracht FrankfurtHamburger SV 1-3, KaiserslauternBorussia Dortmund 1-1, FC KölnBorussia Mönchengladbach 1-2, Meidericher SVFortuna Düsseldorf 1-1, Eintracht BraunschweigKarlsruher SC 4-1, StuttgartHannover '96 1-2. De uitslagen van de Belgische voetbal competitie luiden: DaringWaregem 1-2, Standaard-Mechelen 3-2, Anderlecht FC Luik 1-0, FC BruggeLa Gantoise 3-1 BeringenTilleur 4-0, AntwerpRacing White 2-2, St. TruidenBeerschot 4-2 Lierse SKCharleroi 4-0. Brugge leidt met 17 punten voor Ander lecht en Antwerp FC die 16 punten ver zamelden. Real Madrid maakte in Spanje geen fout en won met 2-3 van La Coruna. Na elf wedstrijden leidt de ploeg met 18 pun ten. Espanol uit Barcelona heeft er 16 In Portugal doet Benfica hetzelfde, na een 3-0 overwinning op Oporto. In 8 wed strijden heeft de lijstaanvoerder 13 pun ten verzameld, op twee punten gevolgd door Braga en Academica. Het Italiaanse competitievoetbal lag deze week in verband met de interland tegen Roemenië stil. Biauw-Wit-IJmond (heren) was ook enerverend. De Velser ploeg was ernstig gehandicapt door het ontbreken van kee per v.d. Pol en schutter Van Wijk. Bin nen korte tijd keek IJmond tegen een 4 achterstand aan. De Velser heren her stelden zich en halverwege leidde niet Blauw Wit, maar IJmond met 11-8. In de tweede helft was het weer de beurt aan de gastheren, die een 12-11 voorsprong namen. IJmond kwam weer terug en leek op een overwinning af te stevenen, toen het de leiding weer overnam. Het werd zelfs 14-17. Dom spel van de gasten (die deze voorsprong ten koste van alles wil den vergroten) was er de oorzaak van dat niet IJmond, doch Blauw Wit scoor de. Bij het verlossende eindsignaal waren de groen-witten nog net overeind geble ven (17-18). Na afloop van de in Heemskerk ge speelden damesontmoeting Full Speed-Ra- piditas waren de Haarlemse dames kwaad. Kwaad vooral op de scheidsrechter, die de ogen der Haarlemse dames de oorzaak was van de 2-1 nederlaag. De speelwijze van beide ploegen heeft ook in grote mate bijgedragen tot de onver kwikkelijke incidenten in de tweede helft. De eerste minuten verliepen rustig. De ploegen waren volkomen aan elkaar ge waagd en door doelpunten in de zevende minuut van Nel Toon voor Full Speed en Imi Moerland voor Rapiditas was de ruststand 1-1. Beide keepsters (Ans Kroon en Rina Voogt) waren voornamelijk ver antwoordelijk voor deze lage score. De Haarlemse dames gaven Nel Toon een strenge bewaking en Ineke Holtkamp week niet van haar zijde Full Speed maak te de taktische fout, door Nel Toon niet als opbouwspeelster, maar als cirkelloop- ster te laten fingeren. Dit „kleefwerk" irriteerde de speelsters al enigzins al floot de arbiter naar ons oordeel hier goed voor. Toen in de tweede helft Nel Toon een vrije worp nam (volgens Rapiditas niet correkt) en haar ploeg een voor sprong gaf was dit het begin van tien vervelende minuten. Zowel Rapiditas als de scheidsrechter werd prikkelbaar en dit had tot gevolg dat het eèn komen en gaan was van uit het veld gestuurde speelsters, die steeds twee minuten moch ten afkoelen. De wedstrijd werd een aan fluiting, liep uit de hand en Rapiditas (voortdurend in numerieke minderheid) zag geen kans de stand te wijzigen. Een gelijkspel was hier beter op zijn plaats geweest. De heren van Rapiditas hebben het niet kunnen redden tegen een fris en snel spelend Concordia. Met 22-11 bleven de rood-witten de baas. Rapiditas (dat Heke zen miste, doch Mays en Nieuwenhuis in de gelederen had) speelde veel beter dan een week geleden tegen Zandvoortmeeu wen. Zij kwamen in de tweede helft ech ter tempo te kort en dit was een kolfje naar de hand van de Concordianen, die vele break-outs doeltreffend afrondden. Selier en Siemons gaven hun ploeg (Con cordia) snel een 3-0 voorsprong, maar Rapiditas kwam op gelijke voet. (Moonen en Philippo). Snelle combinaties brachten Concordia weer voor en met rust leidden de rood-witten met 8-5. Na de rust gaf het tempo de doorslag. Steeds weer stond keeper Kriege machteloos, wanneer de Concordianen in vrije positie voor z'n doel verschenen. Tegen het einde kreeg de ver dediging van de thuisclub het even zwaar te verduren en het regende strafworpen. Deze leverden echter niet het gewenste resultaat op. Zonder moeite beëindigde Concordia de strijd met 22-11. Fokke Els kamp (6x), Selier, van Rheenen en v.d. Sluis (allen 4x) zorgden hoofdzakelijk voor de treffers. Bij Rapiditas doelpunt ten Philippo en G. Moonen ieder drie keer. genoeg opleverde voor zijn derde natio nale titel. De spectaculairste ontmoeting was die tussen de middengewichten Jan Snijders en Martin Poglajen ook hier twee op ponenten die elke beweging van elkaar doorzien. Het was een fel betwist kam pioenschap, met een steeds maar aanval lende Martin Poglajen, die daardoor open stond voor de o-uchi-gari en een over name armtechniek van jan Snijders, waardoor deze revanche nam van zijn ne derlaag in de finale van de open Duitse kampioenschappen in Frankfort. Joop Gouweleeuw won in het half- zwaargewicht op beslissing van Koos Let- terie, ook voor hem een derde titel. De strijd tussen de lichtgewichten Anton Lins- kens en Theo Klein, die door laatstge noemde werd gewonnen, heeft het publiek een bittere nasmaak gegeven, omdat Lins- kens, die voor de vijfde maal in zijn carrière genoegen moest nemen met een tweede plaats, vrijwel gedurende het ge hele gevecht de aanvallende judoka is geweest. Theo Klein had echter twee zeer kleine technische voordelen meer dan Anton Linskens. Jetze van Dijk won in het halfmidden- gewicht voor de eerste maal een Neder lands kampioenschap en de 25-jarige noorderling deed dat op imponerende wij ze door na enige overnames zijn tegen stander Sjef van der Steen in een on wrikbare houdgreep te nemen. Voor de Kodokan dojo van Anton Geesink was het met drie kampioenen, Theo Klein, Jan Snijders en Wim Ruska een goede dag. (Van een medewerker) Door de minder goede weers- en terrein omstandigheden was de oogst aan gespeel de wedstrijden in het zaterdagvoetbal dit maal gering. In de derde klas vond zelfs geen enkele ontmoeting doorgang en in de vierde klas werden drie wedstrijden gespeeld. Daarbij zegevierde SMS ver rassend met 3-0 over concurrent Kinheim en kwam mede door de 5-2 nederlaag van ABN tegen OSDO alleen aan de leiding. Hekkesluiter SAC gaf tegen ZSGO een 3-0 voorsprong volledig prijs: 3-3. SMS ging in de strijd met Kinheim sterk aanvallend van start en nam door Snaterse een 1-0 voorsprong. Doelman Roodenburg wist daarna met het stoppen van een penalty deze kleine winst te be houden. Meteen na de hervatting scoor de Van der Waa met een zuiver doel punt de gelijkmaker, maar op appelleren van de grensrechter werd deze treffer afgekeurd. Voor Kinheim betekende die beslissing de genadeslag en door doelpun ten van weer Snaterse en Joosten (penal ty) liep SMS tot 3-0 uit. SAC nam in de eerste helft van de ont moeting met ZSGO door twee treffers van Van Veen een 2-0 voorsprong en toen Van Geffen tien minuten na de rust de winst tot 3-0 opvoerde, scheen er de thuisclub niet veel meer te kunnen gebeuren. Het pakte toch nog anders uit en in de laatste minuut zagen de gasten kans om de gelijkmaker te scoren: 3-3. (Van onze korfbalmedewerker) Aurora heeft in zijn uitwedstrijd tegen BFC één kostbaar winstpunt behaald. De uitslag was 3-3. Animo Ready deed het minder goed en verloor met 4-1 van Land- lust. In de derde klasse behaalde Water vliet een fraaie 2-1 zege op Zwaluwen, doch verloor Nieuw Flora min of meer verrassend met 3-1 van OBZB. Landlust heeft een verdiende zege op Animo Ready behaald, want de Haarlem mers waren uit vorm. De Amsterdam mers, die de score openden, moesten toe zien, dat Ellie Compiet de gelijkmaker scoorde. Doch daarna was de thuisclub sterker hetgeen in de rust tot uitdrukking kwam. Ook in de tweede helft hield Land lust het spel in handen. Het won tenslotte met 4-1. De wedstrijd BFC-Aurora had een zeer spannend verloop, ofschoon de spelkwali- teit niet al te best was. Maar ook het slechte veld was daaraan gedeeltelijk schuld. Voor de rust konden beide ploe gen tweemaal scoren, zodat de rust met 2-2 intrad. M. Tjeertjes en R. v. Eyk namen de Aurora punten voor hun reke ning. Na de rust scheen Aurora op de zege af te gaan, toen Jeanette Koper een strafworp benutte. De gastheren sleepten echter toch nog een gelijkspel uit het vuur. U A: II B: O'kwartier 9 13 A.W. 9 15 Excelsior 8 13 Z.K.V. 9 15 D.D.V. 8 11 Victoria 9 11 Altius 9 8 Hespa 8 8 Amersfoort 9 8 Landlust 8 7 O.K.V. 8 7 Tovers 8 7 Aurora 9 7 Vogel 7 4 M.E.O. 9 6 Animo Ready 8 4 B.F.C. 9 5 S.K.V. 8 3 In de derde klasse nam Watervliet revanche voor zijn 6-2 nederlaag tegen De Zwaluwen in Hilversum. Door 2 goals van H. Scholtink won Watervliet zijn thuis wedstrijd met 2-1. Nieuw Flora speelt wat ongeïnteres seerd nu het voor de kampioenstitel is uitgeschakeld. Want anders is de 3-1 ne derlaag tegen OBZB niet te verklaren Bij rust was de stand 1-1, dankzij een doelpunt van C. Otte. Het Nederlands rugbyteam heeft i terdagmiddag in Praag een tamelijk on verwachte nederlaag tegen de Tsjechen geleden. In een wedstrijd voor de Euro pese beker voor landenteams verloor Ne> derland met 16-5, na een ruststand van 8-0. SMS 11 15 VEW 10 10 Kinheim 11 13 Kromhout 10 10 ABN 11 13 ASC '37 10 9 AFC 10 12 SVJ 10 7 ZSGO 11 11 SAC 11 5 OSDO 11 11 WageningenHeerenveen 2-1. 2000. Rust 0-0, Klunder 0-1, Broeckx 1-1, Van Ernst 2-1. Sterk verdedigend Heerenveen hield tot vijf minuten voor het einde, onder aan voering van doelman Vrind, stand. Toen pas drukte beter Wageningen verdiend door. ZFCPEC 3-2, 1000. Van der Heide 0-1, Poolman 1-1 en 2-1, rust, Poolman 3-1, Koopman (eigen doel) 3-2. Aantrekkelijke en gelijkopgaande strijd, waarin ZFC schotvaardiger was. Hermes DVSTubantia 2-1. 1000. Rust 0-0, Byen 1-0, Heikamp (strafschop) 2-0, Wennes 2-1. Droevige ontmoeting. Hermes DVS iets minder zwak AGOVV—Helmondia '55 1-1. 2000. Cha- trou 1-0, rust, Meyer 1-1. Beide ploegen do mineerden een helft. Juiste uitslag. WilhelminaFortuna VI. 1-1. 1000. Burg 1-0, Dumont 1-1, rust en einde. Uitstekend werk van doel verdedigers. Vooral in eerste helft interessant treffen. Roda JCBaronie 5-0. 2500. Gnielka 1-0, Dielissen 2-0, rust, Langenhuizen 3-0, Kus- ters 4-0, Dielissen 5-0 Geflatteerde zege van Roda, dat zware tegenstand onder vond. Limburgers schoten alleen gelukki ger. NOADGooiland 0-1. 1000. Van den Berg 0-1. Triomf vor verdedigend Gooiland, dat constant aanvallend NOAD weerstond. LimburgiaVeendam 2-1. 4000. Kloster- man 1-0, rust, Pascal 1-1, Dorman 2-1. Veendam verdedigde zich te fel, daardoor werd Limburgia uit cadans gebracht

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 15