Veel bijval en weinig critiek in partijraad van K.V.P. N.K. V.-voorzitter Mertens trad uit partijbestuur St. Nicolaas ra- ijtelü Agenda voor m en de IJmond Toch als goede vrienden CH-jongeren willen vrede in Vietnam Iets korter dienen bij Luchtmacht Joods protest tegen uitlatingen van mr. Struycken Doden in het verkeer *e£ BOLS Zoeterwoude heeft weer water Wisselvallig weer Volgende week is het it MAANDAG 28 NOVEMBER 1966 2 Vele modellen Prijzen van 5.95 tot 16.50 Wereld-garantie Wereld-service De botte bijl' Belgische smokkelaar maakte rechtsomkeert bij Spaanse grens Open voor een reorganisatie Oneens internationale allure. P RIS M AV H O R LO G E S Kort nieuws Haarlem V elsen-I J muiden Beverwijk internationale allure... PRISMAV^(fi«u4^u«HORLOGES DEN BOSCH. „De K.V.P.-partij raad heeft zich duidelijk en in het al gemeen in positieve zin uitgesproken over het door fractie en partijbestuur gevoerde beleid", aldus partijvoorzit ter Aalberse aan het eind van de zaterdag in Den Bosch gehouden partjjraad van de K.V.P. Zijns inziens kon met recht worden gezegd dat het de K.V.P. ernst is de grote structu rele problemen in de maatschappij tot oplossing te brengen, zoals ook tot uiting kwam in het door het kabinet- Cals gevoerde beleid. De voorzitter van het Nederlands Ka tholiek Vakverbond, de heer J. Mertens, verklaarde dat hij zijn functie van N.K.V.-voorzitter niet langer met die van lid van het partijbestuur wenste te com bineren. Hij zette uiteen waarom hij de val van het kabinet-Cals onbegrijpelijk, teleurstellend en onverantwoordelijk had genoemd. Het partijbestuur had hij bij herhaling gewaarschuwd dat een kabi netscrisis door de werknemers niet zou worden begrepen of niet als rechtvaardig zou worden aangevoeld. Zijn mening dat de begroting-1967 soli de was berustte onder meer op een ge zamenlijke studie van de drie vakcentra les. De heer Mertens keerde de K.V.P. echter niet de rug toe. Hij hoopte getui ge te zijn van initiatieven tot reoganisa- tie en vernieuwing in de partij. Partijvoorzitter mr. Aalberse zei, onder de hij „een heel punt", want van oudsher toog en het standpunt van de heer Mer tens. Het uittreden uit het bestuur noem de hij „een heel punt", want van oudher was het zo, dat voorzitters van belangrij ke maatschappelijke organen als stemge rechtigden deel uitmaakten van het par tijbestuur. „Het zou bijzonder te betreuren zijn wanneer de K.V.P. de inspraak van het N.K.V. in haar organisatie zou moe ten missen", aldus mr. Aalberse. „Deze inspraak kan echter ook op andere wijze plaatsvinden", zei hij. Fractieleider drs. Schmelzer hield een lange, rede over de kabinetscrisis. „De regering wilde niet tegemoet komen aan onze wensen, terwijl men ons aan de andere kant niet had kunnen overtuigen van de deugdelijkheid van de begroting", zei hij. „Het zou onwaarachtig zijn ge weest ons vertrouwen te geven, dat was niet met onze verantwoordelijkheid over een te brengen." Hij zette uiteen hoe de K.V.P.- fractie allang vóór Prinsjesdag het ver trouwen in het financieel-economisch in zicht van de regering-Cals had verloren. „Wij hebben de val van het kabinet met pijn ervaren", zei hij, „temeer daar er geestverwante, uiterst verdienstelijke be windslieden deel van uitmaakten". ADVERTENTIE VOOR DE HANDEL - B D LEEFSMA NV KERKSTR. 25, AMSTERDAM. TEL. 23 27 27 I De christelijk historische jongeren orga nisatie heeft in een 'resolutie als haar me ning uitgesproken dat de kwestie-Vietnam slechts duurzaam tot een oplossing te brengen is binnen het kader van een wer kelijke neutralisering van Zuid-oost-Azië. Daarom dient de Nederlandse regering het initiatief te nemen of te bevorderen tot overleg tussen de Verenigde Staten en de USSR, eventueel in samenspraak met China, Frankrijk en Engeland, maar ze ker met vertegenwoordigers van de com munistische en anti-communistische be wegingen in deze landen om de uitein delijke neutralisering van deze landen te bewerkstelligen. Een en ander dient dan gevolgd te worden door een speciaal op dit gebied afgestemd ontwikkelingspro gramma. Voorts vraagt de C.H.J.O. een meer flexibele politiek ten aanzien van Oost- Europa waarbij de volgende middelen kunnen worden aangewend: uitbreiding van culturele en handelsbetrekkingen, op stelling van uitwisselingsprogramma's, de erkenning van de Oder-Neisse-grens en de bevordering van de contacten tussen de landen van de NAVO en het Warschau pact. Hij verzette zich tegen de critiek van de Partij van de Arbeid, „dat de K.V.P. met de botte bijl van de motie van wan trouwen zou hebben gewerkt en dat het kabinet-Zijlstra geen uitvoering gaf aan de motie-Schmelzer. „Als de P.v.d.A. zó doorgaat ligt de verantwoordelijkheid voor de wijze waarop dat de politieke ver houdingen zal raken bij haar". Drs. Schmelzer legde uit waarom de K.V.P. in het kabinet-Zijlstra akkoord zal gaan met uitstel van de verlaging van de loon- en inkomstenbelasting, hoewel zij er altijd tegen is geweest. „Wij zijn er toe bereid omdat de sociale en financiële PERPIGNAN (AFP) Toen een 36- jarige Belgische smokkelaar vrijdag door de Spaanse douane werd verrast toen hij een grote hoeveelheid gereedschap Span je in zijn auto trachtte binnen te bren gen, slaagde hij erin zijn auto plotseling te keren en naar Frankrijk terug te rij den. De Franse douanebeambten zagen de Belgische wagen terug, nog geen half uur nadat hij uit Frankrijk de Spaanse grens was gepasseerd. Maar de auto was wel enigszins veran derd. De voorruit was verbrijzeld en de voorkant was gedeukt. Op aandringen van de Franse beambten gaf de Belg het vol gende verhaal. Hij was bij Junquera door de Spaanse douane aangehouden, die hem om uitleg vroeg over de aanwezig heid van de mechanische werktuigen. De Belg bedacht zich geen ogenblik en maak te rechtsomkeert. In vliegende vaart ging hij weer op de Franse grens af. Toen hij deze dicht genaderd was zag hij hoe de inmiddels telefonisch gewaarschuwde Spaanse politie een wegversperring op richtte. De Belg minderde zijn vaart niet, in tegendeel. Hij reed dwars door de barriè re heen en slaagde erin Frans gebied te beriekten, onder een regen van Spaanse kogels. Niettemin zal hij wel weer met de Spaanse autoriteinten in aanraking ko men, want een Frans-Spaanse overeen komst voorziet in uitlevering. DEN HAAG De dienstplichtigen van de luchtmacht, die thans reeds onder de wapenen zijn of vóór het einde van het jaar opkomen, gaan profiteren van een dienstijd verkor ting. Afhankelijk van de sterkte van hun lichting en hun opleiding komt de verkorting neer op tenminste één week en ten hoogste vijf weken. De grote toevloed van zogenaamde kort- verbanders maakt minder dienstplich tigen noodzakelijk. Vermoedelijk heeft de recente ontspanning op de arbeidsmarkt tot de gestegen belangstelling voor een kortverband geleid. De diensttijdverkor ting geldt niet voor de militairen, die pas volgend jaar bij deluchtmacht opkomen. economische toestand sinds de kabinets crisis op indrukwekkende wijze is ver slechterd. Prof. Zijlstra ziet het als een geneesmiddel voor onze betalingsbalans. Daarom kunnen wij ermee akkoord gaan, hoewel het grote groepen van de bevol king zal treffen. Overigens zijn die groe pen ook gebaat met een verbetering van het financieel-economisch klimaat". Voor de critiek die de K.V.P.-fractie over het veroorzaken van de kabinetscri sis van het N.K.V. te horen heeft gekre gen, toonde drs. Schmelzer begrip. „Ik ben ervan overtuigd dat die kritiek voort kwam uit zorg om het goede dat door het kabinet-Cals op gang was gebracht. Ik hoop dat de N.K.V.'ers willen aanvaar den dat ons eenzelfde zorg heeft bewogen bij het bepalen van ons standpunt". „De moeilijkheden bij ons zijn kleiner dan in de liberale-socialistische hoek," zei drs. Schmelzer. „Wij hebben ons openge steld voor reorganisatie. Wij zijn een par tij die zich niet in progressieve of con servatieve hokjes laat duwen." Er was veel applaus voor drs- Schmel zer. Er was ook kritiek, maar die was niet scherp. De meeste critiek gold de K.R.O. en de Volkskrant, omdat zij niet voortdurend hadden mee-geapplaudiseerd. Mr. Van Doorn (K.R.O.-voorzitter en één van de vier K.V.P.-Kamerleden die tegen Schmelzers motie hebben gestemd) kreeg, toen hij zijn stem had toegelicht, een heel mager applausje. Hij had niet voor kunnen stemmen om dat de mening van de deskundigen over de deugdelijkheid van de begroting ver deeld was en omdat het perspectief van een verwijdering tussen K.V.P. en P.v.d.A. hem niet lokte. Ook het vooruitzicht op een moeilijke kabinetscrisis en de scheve verhouding die ten opzichte van de K.V.P. ministers moest ontstaan, hadden bij hem een rol gespeeld. Hij ontkende dat hij het zakelijk met de motie-Schmelzer eens was en zei dat drs. Schmelzer, die dat altijd staande heeft gehouden, dat zonder zijn medeweten heeft gezegd. „Dan heb ik in onschuld gedwaald", zei drs. Schmelzer. Enkele joodse instellingen in Neder land, waaronder het Nederlands-Israe- lisch kerkgenootschap, hebben in een te legram aan de nieuwe minister van Ju stitie, mr. A. A. A. Strüycken, gepro testeerd tegen zijn uitlatingen in een in terview, dat in „Het Parool" is gepubli ceerd. Hierin verklaarde de minister dat hij op het standpunt staat dat de drie res terende oorlogsmisdadigers in Breda op jaren gesteld zouden moeten worden en te zijner tijd in vrijheid gesteld. Het be treft hier de gevangenen Fischer, Aus der Fuenten en Kotalla, tot wie ook Lages behoorde. De Israeli-tische instellingen dringen er in het telegram met de meeste klem bij de bewindsman op aan dit standpunt niet voor zijn verantwoordelijkheid als minister te nemen. „Zulks wordt niet door de beginselen van de Nederlandse rechtsorde voorgeschreven en dit zou bo vendien een steek in het hart zijn van hen die levenslang treuren over het ver lies van de tallozen, die mede door het toedoen van bedoelde misdadigers zijn vermoord", aldus de inhoud van het te legram. Er was ook critiek op de nachtelijke TV-uitzending van de kabinetscrisis en de nachtelijke veigadering moest het ontgelden. „Als we de democratie bij het volk willen brengen", zei een afge vaardigde, „dan moeten we de TV om één uur 's nachts stoppen." De kring Den Helder kon weinig goeds ontdekking in het beleid van de fractie. Voorts werd vier keer de roep gehoord om na de verkiezingen te gaan sa menwerken met de Partij van de Ar beid. Zaterdag zal een bijeenkomst van de partijraad worden gehouden over het verkiezingsprogram. Een aarzeling is de 66-jarige wielrijder J. C. Remeysen uit Tilburg noodlottig geworden, toen hij rijdende over de Don- gensebaan in zijn woonplaats zijn po ging over te steken niet doorzette. De man werd door een hem achteropkomende personenauto aangereden en dermate ern stig aan het hoofd gewond dat hij een uur later in het Mariaziekenhuis over leed. De 68-jarige in Haaksbergen woonach tige mevrouw J. Maurik-Botterhuis is in haar woonplaats door een personen auto aangereden toen zij de straat wilde oversteken. De vrouw is in het zieken huis overleden. Een vrachtauto heeft bij het overste ken van de weg Den Bosch-Eindhoven een ongeluk veroorzaakt, waarbij de 49-jarige heer F. H. B. Brunsum uit Roermond om het leven is gekomen. In het ziekenhuis Zuidwal in Den Haag is overleden de 33-jarige R. Kelly Downy uit Den Haag, die zaterda'g betrokken was bij een verkeersongeval op het Willem Witsenplein bij de Benoordenhoutseweg. In de nacht van zaterdag op zondag is de 23-jarige F. Paasen uit Hoogerheide het slachtoffer geworden van een onge val, toén hij met zijn bromfiets tegen een bermplankje botste De man moet op slag dood zijn geweest. De 53-jarige J. Rol uit Assendelft is in het Amsterdamse Wilhelminagasthuis overleden aan de gevolgen van een auto ongeval, dat zaterdag plaats vond in Am sterdam op de hoek van de Amstelveen- seweg en de Nijenrodeweg. Bij dit onge val werden voorts nog vijf mensen ge wond. Twee van hen zijn in het Wilhel minagasthuis opgenomen. De 63-jarige P Flipsen uit Zevenber- sche Hoek is zaterdagavond op de Pa rallelweg langs Rijksweg 16 in Prin senbeek (NB) door een achteropkomende auto aangereden en ter plaatse overle den. In de nacht van zondag op maandag zijn op het rijwielpad langs de provinci ale weg in Langedijk (NH) twee brom fietsers frontaal met elkaar in botsing ge komen. Een van hen, de 20-jarige W. Plakman uit Oudkarspel, was op slag dood. De voorzitter van het Nederlands Katholiek Vakverbond, de heer J. Mertens, die het veroorzaken van de val van het kabinet-Cals onbe grijpelijk, teleurstellend en onver antwoordelijk heeft genoemd, deel de in de K.V.P.-partijraad mee dat hij uit het K.V.P.-bestuur trad. Des ondanks kreeg hij een hand van fractieleider drs. Schmelzer. ADVERTENTIE ,*j. Mm Aj. *m *h .u» X. Atrt ADVERTENTIE ■<-' - V - Sëï; Ik maakte een Zeer Oude verGissing Ik nam altijd de goedkoopste Zeer Oude Genever omdat ik niet wist dat ik al voor 12,05 per kruik de echte oude historische Bols kon krijgen, zowel in glas als in koelhoudend steen. Als je één keer die volle, zachte Bols kwaliteit geproefd hebt, dan weet je voor goed: niets is Zo Onweerstaanbaar als "Eiken dag een glaasje!" j* *V rg~ «V «y* «V Sinds zondagavond zes uur hebben de inwoners van Zoeterwoude, Weipoort en Gelderswoude weer water, zij het dan dat het water de eerste tijd pas voor con sumptie geschikt is nadat het is gekookt. Zaterdagmiddag werd een waterleiding buis vernield doordat een 35 ton wegende graafmachine'door een weg zakte en ver volgens in een sloot gleed. Men heeft de gehele nacht en nagenoeg de gehele zon dag nodig gehad om de leiding te repa reren. Dood op straat aangetroffen. De 53-jari- ge H. B. uit Mijdrecht is zondagavond op de Zeedijk in Amsterdam dood op straat aangetroffen. De man had een hoofdwond en een blauw oog. Volgens de politie is er geen enkele aanwijzing, dat er misdaad in het spel zou zijn. J Sn j ""7'. Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: To neelgroep Theater met „Spoken" van Hendrik Ibsen. Regie: Hans Croiset. Dins dag 20 u.: Optreden door het Cabaret Pepijn met „Opus 2". BIOSCOPEN Cinema Palace, 14 u.: „Het geheime le ven van Henry Oriënt", a.l. Frans Hals, vandaag 19 en *21.15 u. en dinsdag 20 u.: „De Wraaktocht der Apachen", 14 j. Lido, 14 en 20 u.: ..Battle of the Bulge", 14 jaar. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „The long hot summer", 18 j. Minerva, vandaag 20.15 u.: „Le Mépris", 18 jaar. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: De papa ver is een gevaarlijke bloem", 14 jaar. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Spervuur", 14 jaar. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Het gang stermeisje", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum jGr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw waaronder Hals' meesterwerken.Dagelijks geopend van 10-17 uur. Zondags van 13-17 uur. Vishal. Expositie van werk van zondags schilders. Van 12 r ovember tot 19 decem ber. Dagelijks van 10 tot 17 u. en zondag van 13 tot 17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken. handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur; zondag van 14 tot 17 uur. In 't Goede Uur (Nieuwe 'Kerksplein): Expositie van tekeningen van Cor Dick. Dagelijks van 10-18 uur en 20-22 uur. Zon dag van 14-17 uur en 20-22 uur. Teylers Museum (Spaarne. 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19de en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve maandag: van 10 tot 16 uur. Eerste zondag van de maand 13-16 uur: Expositie van etsen van Rem brandt. Woonhuis Jacobus van Looy (KI. Hout weg): geopend op donderdag van 10 tot 12.30 uur en van 13 3u tot 17 uur; op zon en feestdagen van 14 tot 17 uur. De Ark (Nw. Heiligland): Dagelijks, be halve dinsdags, expositie van Ben Andrea. Geopend van 10 tot 20 u. Tot 3 december. Julianalaan 43 (Overveen): Expositie van schilderijen van Josef Santen. Dage lijks van 14 tot 17 u. Tot 4 december. DIVERSEN Stadhuis Haarlem (Gravenzaal): Expo sitie van tekeningen van kinderen over de Grote Markt. Vandaag tot 17 uur. Minervatheater (Heemstede), dinsdag 20.15 u.: „Grüsz Gott" door Simon de Waard (Wereldreiz'gersserie). MAANDAG 28 NOVEMBER de Heden geen filmvoorstelling in bioscopen. Galerie „De Kastanjeloot", Wüstelaan 32, Santpoort-Zuid: Expositie aquarellen van Harry Visser; dagelijks van 10 tot 18 en 19 te 21 uur; zondag van 13 tot 17 uur. Tot 11 december. DINSDAG 29 NOVEMBER City, 20 u.: „De muren van de hel". Felison, Heidestraat 45, IJmuiden-Oost: Expositie schilderijen en aquarellen van Kees Andrea. De expositie is dinsdag en vrijdag geopend van 19 tot 21 u., zater dag en zondag van 14 tot 17 u. Tot 11 december. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag); 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. Galerie „De Kastanjeloot", Wüstelaan 32, Santpoort-Zuid; Expositie aquarellen van Harry Visser, dagelijks van 10-18 en 19-21 uur; zondag van 13-17 uur. Tot 11 december. MAANDAG 28 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Zorba de Griek". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Ope ratie Opium". W.B. Theater, 20 uur: „Beschuldigd van aanranding". DINSDAG 29 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Zorba de Griek". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Ope ratie Opium". Galerie Boumans, Breestraat 122: Expo sitie tekeningen, olieverven en schilde rijen van Roelof Klein en plastieken van Pieter van Heerden, geopend van 9 tot 12.30 uur. ADVERTENTIE Rechterlijke macht. Tot rechter in de rechtbank te Utrecht is benoemd mr. D. B. A. Wisselink, administrateur bij het ministerie van Volkshuisvesting en Bouwnijverheid; tot rechter in Maastricht mr. Th. H. A. M. van Eupen, substituut-griffier te Breda; tot rech ter te Amsterdam mr. A. J. Cnoop Koopmans, thans substituut-griffier en tot rechter te 's-Hertogenbosch: mr. G. J. M. Corstens, thans griffier. Aan mr. L. M. Holdert, is op zijn ver zoek eervol ontslag verleend als kan tonrechter te Enschede. Stoomlocomotieven. Het aantal stoomlo comotieven dat de Belgische Spoorwe gen gebruiken, is gedaald tot minder dan 300. Nog slechts 4,4 pet. van het Belgische spoorwegverkeer wordt door stoomtractie verzorgd. Dieseltreinen ne men ruim 48 pet van het totaal voor hun r» kening. Het aandeel van de elek trische tractie is gestegen tot bijna 47 pet. Het vorig jaar werden 73 nieuwe diesel-locomotieven in gebruik genomen en 16 elektrische. Niet minder dan 3777 oude locomotieven, rijtuigen en wagons van allerlei typen werden uit de dienst genomen. TV-smokkelaar. De officier van Justitie bij de Asser rechtbank heeft tegen een 54-jarige inwoner van Meppel een ge vangenisstraf geëist van vier maanden, daarbij rekening houdend met de straf van vijf maanden die de rechtbank in Almelo de man reeds had opgelegd. Hij stond met drie handlangers terecht we gens een omvangrijke smokkel van ra dio- en TV-toestellen uit Duitsland. Hij had vele honderden TV- en radio toestellen illegaal naar Nederland ge bracht waardoor de Nederlandse staat voor ruim 100.000 was benadeeld. INCASSO WEEKABONNEMENTEN De incasso van het abonnementsgeld iedere week kost veel tijd en moeite, aan u en aan onze bezorgers. Er zijn twee mogelijkheden om het ongemak in dit opzicht te vermijden a. Overgang op een kwartaalabonne ment. b Betaling aan de bezorger voor een periode van 4—5 weken. U krijgt dan een door de bezorger onder tekend ontvangstbewijs Misver stand over de betaling is daardoor uitgesloten Het resultaat voor u 7 Minder geloop naar en gebel aan de deur; in uw wijk daardoor een vlottere bezorging. Voor de bezorger minder last. Probeert u het eens. DE ADMINISTRATIE. Het K.N.M.I. deelt mee: Een randsto- ring van een depressie boven de Noorde lijke IJszee is van IJsland naar het zee gebied tussen Schotland en Zuid-Noorwe- gen getrokken. Om dit depressiegebied heen stroomt uit de poolstreken afkomsti ge lucht over de Britse eilanden naar de Noordzee. Het front, dat aan deze lucht voorafgaat passeerde gisteravond en van nacht ons land en veroorzaakte op de meeste plaatsen 5 tot 10 mm. regen. In dit front ontwikkelde zich ten westen van Ierland een storing, die, in betekenis toe nemend, verder oostwaarts trekt, hetgeen de aanvoer van de onstabiele polaire lucht naar onze omgeving tijdelijk onder breekt. Na de passage van deze storing, die eveneens van regen vergezeld gaat, zal de onstabiele lucht West-Europa ver der binnendringen en de temperatuur doen dalen. Naast opklaringen kunnen ook enkele buien voorkomen. WERKRAPPORTEN Maximum- en minimum C temp. temperaturen binnen- en buitenland wind- richti max. E2 Den Helder geh. bew. W 10 8 Ypenburg zw. bew. w 9 7 Vlissingen zw. bew. w 10 8 Eelde zw. bew. wzw 10 5 De Bilt zw. bew. w 10 7 Twente regen wzw 9 7 Eindhoven regen w 10 7 Z.-Limburg regen wzw 3 7 Helsinki geh. bew. z 3 3 Stockholm regen z 1 4 Oslo zw. bew. zw 3 5 Kopenhagen regen zzw 7 7 Aberdeen onbewolkt w 10 -1 Londen zw. bew. zw 11 2 Amsterdam zw. bew. w 10 6 Brussel regen w 10 7 Luxemburg regen zw 5 5 Parijs regen wzw 10 8 Bordeaux regen zzw 12 6 Grenoble geh. bew. windst. 6 -1 Nice onbewolkt n 13 4 Berlijn half bew. zzw 5 4 Frankfort zw. bew. z 4 4 München regen zzw 5 2 Zürich regen zzo 4 -0 Genève gen bew. wzw 5 3 Locarno licht bew. ozo 7 -5 Wenen zw. bew. zzo 2 -2 Innsbruck zw. bew. windst. 3 -7 Belgrado zw. bew. n 4 -2 Athene onweer zo 19 13 Rome onbewolkt windst. 13 2 Barcelona onbewolkt nnw 14 3 Madrid zw. bew. windst. 11 3 Mallorca onnewolkt windst. 15 1 Lissabon licht bew n 16 8 Dinsdag 29 november Zon op 8.22 uur; onder 16.34 uur. Maan op 17.10 uur; onder 10.09 uur. Maanstanden Volle maan 28 november 3.41 uur Hoog en laag water in IJmuiden Maandag 28 november Hoog water 3.36 uur en 15.50 uur. Laag water 11.42 uur en uur. Dinsdag 29 november Hoog water 4.13 uur en 16.23 uur. Laag water 0.00 uur en 12.17 uur. Het hoog en laag vvater te Zand voort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2