Nicolaas in de IJmond A.R. tie Boer Toneelvoorstelling op niveau van „Jan van Dommelen" Verenigingsnieuws uit de IJmond De Boer PONTIAC MEYRAN Overal juichende kinderen in IJmuiden uitgesteld P.J.C.Velsen vraagt Soekarno gratie voor dr. Soebandrio Expositie V an Fucht geprolongeerd ELKE DINSDAGOCHTEND GEOPEND sseZï..:i°,r£s/=rvUs: "FtSEmS in Velsen en Beverwijk Dit was eens het „horloge" van de egyptische Pharao's. K z OS- IHiidrauGuca 3 MAANDAG 28 NOVEMBER 1966 Heemskerk V elsen-Noord Trampoline diplma's voor TV IJ-leden VANAF MORGEN zijn onze zaken weer de ruyter JUWELIER - HORLOGER PONTIAC TIJD JUISTE TIJD JUWELIER Kennemerlaan 60—62 IJMUIDEN PONTIAC TIJD JUISTE 1 riJD Het water, dat door een gat in de bodem wegliep, gaf - hoewel niet erg nauwkeurig - de tijd aan. U kunt bezitten, wat deze machtige Koningen niet hadden: de juiste tijd - Pontiac tijd. U kunt zelfs een Pontiac Hydraulica 3 bezitten. Het horloge, waarin geen waterdeeltje, hoe minus cuul ook, binnendringt. Ook niet op 30 meter diepte. Pontiac Hydraulica-3, het moderne, vierkante horloge, de Koning der waterdichte horloges. Beverwijk PONTIAC - DEALER TE BEVERWIJK: KONINGSTRAAT 122 ADVERTENTIE I ken overhandigde aan de daar aanwezige Bas Boender en Willv Huibertsen In de Pelsstraat werd de zieke heer J. Marcus, ander ejaren een vaste medewerker van de Sint, verblijd met een fruitmand. Het grote moment, waar tienduizen- In Beverwijk maakte Smt Nicolaas zijn den kleine IJmond-bewonertjes al lang ™df^f ln kunstig gemaakt door de naar hebben uitgezien, is zaterdagmiddag au aoei zeer g vriiwillige dan eindelijk aangebroken: de aankomst de v0™artufg was S van Sint Nicolaas Oïverschillendeplaat- ^^f^^evTg rokende schoor- sen in het IJmondgebied is de grote kin- stgen Zwarte pieten op scooters, zwarte dervriend officieel welkom geheten, toege- "pieten te voet en de Hoogovenharmonie zongen en toegejuichtendaarnatees^eJij begeleidden de Sint op zijn rondgang ge- rondgegaan, omstuwd d®»r «fln Zwarte durende welke hij ten Stadskantore of- Pieten, die grappen en grollen makend werd ontvangen door B. en W. van maar ook snoepgoed uitdelend de jeugd ente Burgemeester J. G. S. alvast voorbereid hebben op de grote dag Brujn|ma hield een kortei doch hartelij- van de vijfde december. ke toespraak, daarbij even stilstaand bij de fraaie boot, welke voor de Sint was Onder grote belangstelling van zeer vel lreedgemaakt en waarop jan pie- kleine vriendjes en vriendinnetjes zette de tergzoon Coen jaloers geweest zou zijn. Sint zaterdagmiddag voet aan IJmuidense Nicolaas zeide het sympathiek te wal, nadat hij door de gepavoiseerde sleep- vjnden d£d de burgemeester zijn neef boot „Titan" van Bureau Wijsmuller daar- Jan p-eterszoon Coen had aangehaald, heen was gevaren. Bij de aanlegsteiger aan I wag even huiverig geweest voor de het Sluisplein werd de Sint verwelkomd ujtnodiging van de organiserende gezel door de voorzitter van de Velser JeuSd ligheidsvereniging „De Witte Lely", wier Centrale, de heer J. J. M. v. d. Kroft. Be- naam tamelijk provocerend had ge- geleid door vier Zwarte Pieten en vooraf- vonden indien men zoals de Sint woor- gegaan door de IJmuider Harmonie trok I deli;k zeide- denkt aan witte fietsen" delijk zeide:,, denkt aan witte fietsen". .Er zijn ook witte paters zo voegde ens echt- de gjnt er oncJer grote hilariteit aan toe. alsmede wethouder C. Ockeloen Nadat de scooter-Pieten enkele stunts op de stoet naar het stadhuis, waar burge meester mr. J. C. Bührmann en diens echt genote. geiiuie, cusiucuc v-. .Nadat de scooter-uieien enaeie siunis op het Spaanse bezoek verwelkomden. De het Kennedyplein hadden vertoond ging burgemeester wees in zijn toespraak op de de gtoet verder want nog heel wat stra- verbreding van de havenmond en deelde ten moesten bezocht worden. Sint Nicolaas mede, dat in mei 1967 konin- qp Harmonie van de Amsterdamse gin Juliana de vernieuwde toegangspoort Tram en de drumband van het Wijk aan tot IJmuiden zal openen. Zeese „Arion" begeleidden de op een Aan het einde van zijn toespraak over handigde de burgemeester de Sint twee an sichtkaarten, gefrankeerd met kinderpost-1 r rw rv O zegels, welke door de drie-jarige Herman \f riOfStP 111 Tl Q" K. /vl N Kramer aan de burgemeester waren ge-1 oiv.111115 zonden, met het verzoek deze aan de Goed heiligman te geven. Na dit officiële gedeelte van zijn aan komst had de hoge bezoeker de grootste moeite zijn auto te bereiken, daar de jeugd de afzetting had doorbroken. Dankzij de hulp van de politie kon de Sint toch in- Zondagavond 27 november zou de r.k.- stappen en zijn tocht vervolgen. Gedurende toneelvereniging „Kunst Zij Ons Streven" deze bracht hij een bezoek aan het Visser- ket toneelspel „Terug naar Moskou" op- huis en aan „Het Witte Huis" in Driehuis, voeren in het St. Fidelisgebouw te IJmui- Door de Pieten werd gedurende deze rond- den-Oost schimmel gezeten Sint Nicolaas, die Wijk aan Zee bezocht. Op het Julianaplein sprak de voorzitter van het comité voor Nationale feesten de heer F. van Son de Sint toe. Van hier ging het naar café „De Zon", waar de jeugd door de Spaan se bisschop werd ontvangen en waar ook een goochelaar optrad. Ook de kin deren, die in „Heliomare" verpleegd worden, werden door de Sint niet verge ten. Hij verbleef geruime tijd in hun midden. Burgemeester H. Nielen van Heemskerk kon tijdens de verwelkoming ten raadhui- ze Sint Nicolaas veel goeds over de jeugd vertellen. Dit was voor de begeleidende Pieten aanleiding om 120 kilo snoepgoed onder de kinderen te verdelen. Sint was op zijn beurt zeer tevreden over de bur gemeester en overhandigde hem een zak je „dubbele zoute" teneinde de stemban den van de burgemeester weer „in het goede spoor te brengen". Voorafgegaan door het fanfarekorps en de drumband van „Sint Caecilia" maakte de Goedheiligman een rondgang door het dorp, waarbij hij twaalf langdurige zieke kinderen bezocht en hun geschenken aan bood. gang 200 kilo snoepgoed gestrooid. De boot, waarmede Sint Nicolaas in Beverwijk zijn intocht maakte en welke door de Beverwijkse brund- weer voor dit doel was vervaardigd. Het Politiek Jongeren Contact Velsen heeft tijdens de laatste bijeenkomst in het stadhuis van Velsen een motie van de navolgende strekking aangenomen: „Het Politiek Jongeren Contact Velsen, van mening, dat de doodstraf nu en in de toekomst geen oplossing is voor welk pro bleem dan ook, dringt er bij president Soekarno op aan, gratie te verlenen aan dr. Soebandrio en alle andere ter dood veroordeelden". P.J.C.V.-secretaris, de heer Theo Ver- meij, heeft deze motie in de vorm van een brief naar Djakarta gezonden. Met algemene stemmen werd deze motie aan genomen. Aanwezig waren de jongeren groepen van de K.V.P., P.v.d.A., C.H.U., A.R.P., P.S.P. en C.P.N. De liberale jon geren waren wegens een andere vergade ring afwezig De Beverwijkse kunstschilder Jan van Fucht heeft zaterdag en zondag met veel succes zijn verkoop-expositie gehouden in het Kennemer Theater, waar het door lopend een komen en gaan was van kij kers en kopers. Gezien het goede resul taat van deze twee expositiedagen, zal de kunstschilder ook vandaag en morgen zijn expositie prolongeren. Beide dagen van 8 tot 10 uur 's avonds. De Turnvereniging IJmuiden is zater dag met haar trampolineafdeling naar Amersfoort gegaan. waar de jaarlijkse vaardigheidsproeven onder auspiciën van de K.N.G.V. werden afgenomen. Voor het diploma A slaagden de vol genden T.V. leden: Joke Booy, Engeltje Vuil, Marriët Maas, Nel van Laar en de heer Th. J. Burger. Het B-diploma werd behaald door mevrouw Smit-Van den Brink en de heer Th. J. Burger. ADVERTENTIE intermeubel LANGE NIEUWSTRAAT 413 - TELEFOON 6321 Ponttac Hydraulica. Met datum, in chroom vanaf f 115.—. Ook verkrijgbaar in doublé of edelstaal, al of niet met automatisch uurwerk. De toneelvereniging „Jan van Domme-te vlak, vooral tijdens de ontmaskering len"'uit Santpoort heeft op 19, 22 en 26 als de werkelijke moordenaar, november veel succes geoogst met de De heer R. Klein bleef als de politie- opvoering van het toneelspel „Zuster inspecteur op het toneel te kleurloos. Hij Mary Bonaventura" in zaal „Zomerlust". leek nauwelijks bij alle handelingen op Regisseur drs. A. M. van Steen is er-1 het podium betrokken, in geslaagd, een team te vormen, dat in Mej. A. Pootjes deed erg haar best als staat was dit spel niet alleen op zeer zijn assistente, maar zij was voor deze aanvaardbare, maar soms ook fascine- rol veel te jong. De regisseur had haar rende wijze te vertolken. deze taak niet op mogen dragen. Een levendig accentje gaf mej. T. de Kroon aan het geheel als de dartele ver- Het toneelstuk speelt zich af I p]eegster Mej. M. Nol speelde de rol van klooster. Wegens dijkbreuk vindt een kaar conega en tegenpool enigermate on jonge vrouw, die wegens moord op haar zeker lichamelijk gehandicapte broer is veroor-1 Mevrouw T. van 't Hof completeerde de deeld, hier enkele dagen onderdak. ij I r0]kezeHjng ajs de werkster, wordt begeleid door een politie-inspec- toneelvereniging „Jan van Domme- teur en zijn assistente, die haar voor e 1 jen» kan terugzien op een serie goed executie van het vonnis naar elders verzorgde en g0ed geslaagde voorstellin- over moeten brengen, maar die de reis n als gevolg van de watersnood onder breken. Zuster Mary Bonaventura twijfelt aan de schuld van de moordenares Sarat Carn. Zij weet tenslotte de werkelijke dader te ontmaskeren in de persoon van de aan het klooster verbonden genees heer. Dit toneelspel biedt een vereniging de gelegenheid de romantische sfeer van het kloosterleven te combineren met de span ning van een detectiveverhaal. Mevrouw G-Tabernal vertolkte op sobe-- re, maar treffende wijze de rol van Zus- y elsen-I J milldetl ter Mary Bonaventura. MAANDAG 28 NOVEMBER Mej. W. Dortmundt overspeelde echter nog de titelrol met een intelligente en Herv. Jeugdgebouw. Radarstraat, IJmul excellente uitbeelding van de artieste Sa- den, 20 uur: ledenvergadering Ned. Chr. rat Carn. Haar genuanceerde en geëmo- Vrouwenbond. tioneerde spel tilde de voorstelling boven Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, het gemiddelde amateurpeil uit. IJmuiden, Nederlandse Vereniging voor Mevrouw J. van Wijngaarden gaf met Sexuele Hervorming, bibliotheek en in- grote routine en trefzeker gestalte aan lichtingencentrum, geopend iedere maan de moeder-overste, die haar gezag ook op dagavond van 19.30 tot 20.45 uur. het toneel waar wist te maken. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Mevrouw A. Dortmundt kon als Zuster piein 1945: 19 tot 21.30 u.; filiaal Santpoort- Josephine nog het spelniveau van ge- „Spaarnberg", Wüstelaan (ook voor r.-k. noemde drie dames bereiken. Voor de I bibliotheek) 19 tot 21.30 uur. andere medespelenden was dat een te R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, zware opgave. Willemsbeekweg 96, IJmuiden, 19-21 uur; Naast hen dient in de eerste plaats te filiaal Banjaertstraat 13, 19-21 uur; Uit- worden genoemd de heer A. Schutte, die jeenpost parochiezaal onder Petruskerk, zich op beheerste en zeer verdienstelijke Venusstraat 1, IJmuiden 19-21 uur. wiize kweet van de moeilijke taak om gestalte te geven aan de debiele dienst-1 DINSDAG 29 NOVEMBER knecht. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, De heer C. de Jong speelde de rol van willemsbeekweg 96, IJmuiden: 10-12.30 en dokter Jeffreys geroutineerd, maar iets 14 30_w 30 u fiijaai wykerstraatweg 77, ADVERTENTIE ADVERTENTIE Wegens ziekte van mevrouw A. C. v d. Linden-Tielenburg, die een hoofdrol vertolkte, moest men deze opvoering ech ter uitstellen tot een nader te bepalen Begeleid door de drumband Schulpen- tijdstip. Meerweiden en de IJmuider Harmonie ver- trok de Sint vanaf het noordelijk pont- Om de donateurs een teleurstelling plein voor zijn rondgang door Velsen- besparen nam het bestuur contact op Noord. Eerste reisdoel was het Strating- met de toneelgroep „De Proveniers in plantsoen, waar de officiële ontvangst zou Haarlem en deze bleek bereid en m staa plaats hebben. Hier werd de verzamelde om K.Z.O.S. uit de moeilijkheden te menigte beziggehouden door de gitaar- en pen. tamboerijnband van het Leger des Heils in „De Proveniers speelden zondagavond Beverwijk, welke met Sint Nicolaasliedjes het blijspel „Niet van ^steren (Born de grote schare tot enthousiast medezin- yesterday) van Garson Kanin dat d gen wist te bewegen. Uit naam van de Con- toneelgroep op het repertoire h^ geko- Ltcoromlssi. Velsen-Noord sprak de heer se» voer de jubüeumvoogtellmg ter j£ het westelijk deel van de Melklaan. J rking om K.Z.O.S. uit de plotseling ge- Geelvtnckstraat 67. waar h» ent,, «sch.n- De politie te Velsen heeft zich in het weekend weer bezig moeten houden met een serie diefstallen. Mevrouw Gans van de fotohandel aan de Kennemerlaan te IJmuiden meldde zondagnacht tegen vier uur, dat er een steen door de winkelruit was gegooid. Er werden enkele fototoe stellen vermist. Een onderzoek van de politie in de omgeving leverde geen re sultaat op. Zaterdagmiddag omstreeks 12 werd ingebroken in het Kennemer Vor- mings Instituut in Velsen-Noord. Ook hier werd een ruit vernield. Aan de overzijde zijn ongeveer tege lijkertijd twee ruiten vernield van een jeugdhuis. Hier werd binnen een grote wanorde geschapen De dadertjes van deze laatste twee inbraken zijn vermoe delijk drie jongens. In de nacht van zaterdag op zondag verschafte men zich toegang tot twee percelen aan de Starrebosstraat en twee percelen aan de Ladderbeekstraat in Vel sen-Noord, steeds via raampjes aan de achterzijde van de woningen. In een der percelen werd f 350,- vermist uit 'een bergmeubel, waaruit ook twee kleine stalen geldkistjes met verzekeringspa- pieren en andere bescheiden waren ont vreemd. In de tuin van een der percelen aan de Starrebosstraat zijn twee porte- monnaies teruggevonden, echter zonder inhoud. De buit was» ongeveer 25. Pontiac Hydraulica. In chroom met kleine secondewijzer vanaf f88.- Ook verkrijgbaar in dou ble of edelstaal, al of niet met automatisch uurwerk. PONTIAC TIJD - JUISTE TIJD Velsen-Noord': 14.30-17.30 u. en 19-21.30 u. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden: 10-12 u. en 14.30-17.30 uur. Stadhuis, Plein 1945. IJmuiden-Oost, is te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 uur. Federatie Bejaardenzorg Velsen, sociaal advies voor bejaarden. Spreekuur: IJmui den e.o.: 9-10 u. in het gebouw Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen 22 te IJmui den, benedenzaal 3, telefoon 02550-5510; Velsen-Noord, 11-12 u. in de gemeentelijke vergaderzaal in de Smidt van Gelderstraat 5 te Velsen-Noord, tel. 02510-2550; Sant poort: 15-16 uur in het gebouw „Cusa", Hoofdstraat 117, Santpoort, tel. 02560-8014; verder volgens afspraak. Secretariaat: Hoofdstraat 117 te Santpoort, tel. 02560- 8014. Stichting huishoudelijke en gezinsvoor lichting. Spreekuur leidster: van 9.30-12 u. in de Willebrordstraat 102 te IJmuiden, tel. 02550-7715. MAANDAG 28 NOVEMBER Statenhuis, Velserweg, 20 u.: Schilderen en tekenen o.l.v. J. C. Heeck, De Gieteling. Galerie Boumans, Breestraat 122, 20 uur: Filmcursus voor beginners, docent Ad Bak ker, Smalfilmclub „IJmond Dubbel Acht" I en B.S.C.R. Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 20 u.: Cursus tekenen ol v J. C. Müller, Ken- nemerstaten. Statenhuis, Velserweg, 20 uur: Cursus Autotechniek, docent K. B. J. Heigel, De Gieteling. Huize Scheybeeck, 19 u.: Cursus naaien, St. v. huish. en gezinsvoorlichting. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge- I opend van 18.30-19.45 en 20.45-22 uur. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat 70. geopend van 19-21 uur. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend I van 19-21 uur. Gezamenlijke bibliotheek-filialen: Meere- stein, Parmentierstraat 2, geopend van 19- I 21 uur. DINSDAG 29 NOVEMBER Huize Scheybeeck. Velserweg, 19.30 uur: Toneellessen voor jongeren o.l.v. Toneel- groep Perine. Gem. Huishoudschool. C. H. Moensstraat, j 19.30 u.: Cursus voeding (koken) door de I St. v. huish. en gezinsvoorlichting. Huize Scheybeeck, 19 u.: Cursus naaien, I St. v. huish. en gezinsvoorlichting. Huize Scheybeeck, 14.30 uur: Cursus hy giëne en uiterlijke verzorging, St. v. huish. en gezinsvoorlichting Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 20 I uur: Cursus beeldhouwen en boetseren, o.l.v. Jan Campfens. Kennemerstaten. De Opgang, Florastraat, 20 u.: Wedstrijd van films „Strand", Smalfilmclub „IJmond I Dubbel Acht". Luxor Theater, 14 u.. Voordrachtmiddag Willem van Capelle voor de Algemene Bond van Bejaarden. Café „Sport", Alkmaarseweg, Clubavond Volièrevereniging Vogelvreugd. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge- opend van 7-17.30 en 20.15-21.30 uur. Openbare leeszaal, Hendrik Burgerstraat 70. geopend van 15-17.30 uur. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend I van 10-13, 15-18 en 19-21.30 uur. Gezamenlijke bibliotheek-filialen: Meere- stein, Parmentierstraat 2, geopend van 15- 117 uur.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 5