I Verenigingsnieuws uit de IJmond f^Pa/UA, 9 O RAIFFEISENBANK VOORTVARENDE ERE-LEDEN Goed idee bij Hoogovens met f 900 beloond Jarenlange veten voor politierechter Eerste narcissen uit Beverwijk Kettingbotsing in Velsen-Noord Kraan omgevallen bij fabriek in Velsen NCVB-bijeenkomst in IJmuiden Ambtenaar krijgt één jaar Raadsvergadering Velsen Volleybal in de IJmond Koploper Tyfoon 2 raakte tegen Dynamo één set kwijt Twee jaar voor serie inbraken Kort IJmondnieuws UIT DE ZAKENWERELD DINSDAG 29 NOVEMBER Velsen-IJmuiden Beverwijk Vroom Dreesmann IJmuiden DOORLOPEND GEOPEND TOT 21 UUR I V r Spaarbank en alle bankzaken \J A /li) ié M BEVERWIJK Groenelaan 52 Pres. Kennedyplein 4 HEEMSKERK: Raadhuisplein 6 IJMUIDEN Kennemerlaan 57 Canopusplein 1 Voor de Papier Velser jeugd besprak partij formatie in Nederland .NIEUWS. De heer A. Krom uit Esmond aan Zee, voorheen kraandrijver, thans reserve-wal ser bij Hoogovens IJmuiden, heeft negen honderd gulden ontvangen voor een idee dat aanvankelijk niet maar nu toch wel voor realisering in aanmerking is geko men. In de plakkenhal van de warmbandwal serij merkte de toenmalige kraandrijver op dat er storingen optraden wanneer de plak niet goed midden voor de door- schuifoven geplaatst werd. Om dit te voorkomen stelde hij voor om voor de oven foto-elektrische cellen te plaatsen die de plakdrukker blokkeren zodra een plak met juist voor de oven komt. De plakdrukker drukt de plakken de oven in. Doel was niet alleen storingen te voor komen, maar ook de reparatiekosten te beperken. Het gebeurde namelijk dat een scheef in de oven gekomen plak de oven- wand beschadigde en vast liep. De foto-elektrische cellen zijn inmid dels geplaatst en ze blijken uitstekend aan de verwachtingen te voldoen. De heer Krom heeft lang gewacht maar toch gekregen, al heeft hij niet gezwegen, want hij heeft regelmatig geïnformeerd hoe het met zijn vinding stond. Uiteraard wilde Hoogovens zekerheid hebben dat de toepassing van de vinding ook in de prak tijk goed werkt. Die zekerheid is er thans. Het idee van de heer Krom draagt er toe bij dat er in de warmbandwalserij met minder oponthoud gewerkt kan wor den. DINSDAG 29 NOVEMBER De Loods, Geelvinckstraat 28, Velsen- Noord, 15 u.: Officiële naamgeving nieuwe verkeersweg. Gem Openbare leeszaal en bibliotheek, filiaal Wijkerstraatweg 77, Velsen-Noord: 19 tot 21.30 u. WOENSDAG 30 NOVEMBER Stadhuis, 19.30 u.: Openbare gemeente raadsvergadering. De Rank, 20 u.: Toneelavond „Fryske Trou"; opgevoerd wordt „It Erf skip Gem. Vergaderlokaal, Abeelenstraat, 10.30 u.: Sint Nicolaas op bezoek bij Be jaardenkoor. Patronaatsgebouw, 20 u.: Bejaardenbal met muziek van de Klavierschippers. Cultureel Centrum, 20 u.: Voorlichting huishoudelijke apparaten voor N.V.V.- Vrouwenbond. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 u. en 19 tot 21 30 u.; filiaal Wijkerstraatweg 77, Vel sen-Noord: 14.30 tot 17.30 u.; filiaal ge meentebibliotheek en r.-k. bibliotheek in Santpoort-Noord, gebouw „Spaarnberg" Wüstelaan 79: 14.30 tot 17.30 u. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden: 10 tot 12 u. en 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Velsen-Noord Banjaertstraat 13: 14 tot 17 u. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-Oost. is te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 u. Velser Zwem Vereniging, Velserbad, Briniostraat, IJmuiden: van 19.30 tot 20.15 u. zwemtraining tot 16 j.; van 20.15 tot 21 u. zwemtraining vanaf 16 j. van 21 tot 21.30 u. polotraining of wedstrijden DINSDAG 29 NOVEMBER Huize Scheybeeck, 19.30 u.: Toneel voor jongeren vanaf 16 jaar, Toneelgroep Pe- rine. Huize Scheybeeck, 19 u.: Cursus naaien door de St. v. huish.- en gezinsvoorlich- ting. Gem. Huishoudschool, C. H. Moens- ■traat, 19.30 u.: Cursus koken, St. v. huish en gezinsvoorlichting. Café Sport, 20 u.: Vergadering "voliere- ver. Vogelvreugd. Creatief Centrum, Hoflanderweg 104 20 u.: Cursus beeldhouwen en boetseren o.l.v. Jan Campfens, Kennemerstaten. De Opgang, Florastraat, 20 u.: Wedstrijd van films „Strand", Smalfilmclub IJmond Dubbel Acht. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 7 tot 17.30 en 20.15 tot 21.30 u Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 15 tot 17.30 u. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 19 tot 21.30 u. WOENSDAG 30 NOVEMBER Creatief Centrum, Hoflanderweg 102 14 u.: Cursus handenarbeid (jeugd) o.l.v Annie Bruggert, Kennemerstaten. Creatief Centrum, Hoflanderweg 104. 20 u.: Cursus pottenbakken o.l.v. Otto Heuvelink, Kennemerstaten. Huize Scheybeeck, 19.30 u.: Cursus bloemenschikken (gevorderden) door St v. huish. en gezinsvoorlichting. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 7 tot 10, 10 tot 11.30 (dames zwemmen), 12 tot 13.45, 14.15 tot 15.30, 16 tot 17.30 en 20.45 tot 22 u. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 15 tot 17.30 en 19 tot 21 u. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 10 tot 13 en 15 lot 18 u. Gezamenlijke filialen: Wijk aan Zee. de Zwaanstraat 4, geopend van 14 tot tl u. KSA-gebouw, 20 u.: Vergadering af deling bloemisterij van LTB. Uit handen van jhr. ir. B. Jonge, directeur van de afdeling produktie van Hoogovens IJmuiden, ontving de heer A. Krom uit Egmond aan Zee negenhonderd gulden en felici taties voor een idee, dat goed uit voerbaar blijkt. ADVERTENTIE Op de bloemenveiling Het Centrum in Beverwijk werden maandag de eerste narcissen aangevoerd, precies een week eerder dan vorig jaar. Met deze pri meur kondigde een nieuw seizoen zich op de veiling aan. De narcissenprimeur is een familie aangelegenheid geworden tussen de ge broeders Cor en Wil Nijssen in Santpoort en hun broer Theo Nijssen in Haarlem. De gebroeders Cor en Wil kwamen mei Yellow Sunnarcissen, waarvoor 2,15 tot 2,45 per bos werd betaald, terwijl Theo Nijssen met Early Glory aan de veiling kwam, waarvoor men 2,05 per bos neertelde. Deze bloemen zijn de voorlopers van een nieuw seizoen. Naast hyacinten en narcissen kan men dezer dagen ook de eerste tulpen van de oogst 1966 ver wachten. Wel zijn er op de veiling in Beverwijk van begin september af tulpen geweest maar die waren nog van de oogst 1965 dus zogenoemde geremde tulpen. Maandagavond tegen zeven uur ontstond een kettingbotsing in de Wenckebach- straat te Velsen-Noord. Een 32-jarige chauffeur van een truck met oplegger uit Rijswijk remde vrij plotseling af om een ANWB-wegwijzer te raadplegen. De be stuurder van een achter hem rijdende vrachtauto van een fouragehandel uit Uit geest kon tijdig remmen maar deze vrachtauto werd van achteren aangereden door een derde vrachtauto, bestuurd door een 26-jarige chauffeur, eveneens uit Uit geest, waardoor de tweede vrachtauto te gen de eerste werd geduwd. De schade aan de tweede en derde vrachtauto beliep naar ruwe schatting respectievelijk 3000 en 2500. Tegen negen uur was een 34-jarige chauffeur uit IJmuiden maandagmorgen bij de machinefabriek „De Tunnel" in de gemeente Velsen bezig met een mo biele kraan een last van 2000 kilogram te verplaatsen. Daartoe zette hij de kraan in schuine stand. Bij het hijsen viel de kraan om. De chauffeur werd met ge kneusde ribben en letsel in de nierstreek ter observatie opgenomen in het Antoni usziekenhuis. Spreekuur wethouders. Wethouder W. J. Vessies van de gemeente Bever wijk houdt in plaats van morgen woens dag spreekuur van 10 30-12.00 uur. Zijn collega A. J. Hermes houdt woensdag geen spreekuur. Ue Haarlemse politierechter heeft maandag conform de eis van de officier van Justitie een 47-jarige loodswerker uit Haarlem veroordeeld tot 75 boete en twee weken voorwaardelijke nisstraf. De man moest terecht staan, omdat hij op 24 september op Schiphol monsters thee, plastic kopjes en lepeltjes had ge- hebben verduisterd en geheeld en de tweede dat hij pakpapier zou hebben ge heeld. De handelaar verzekerde de politierech ter dat het hem niet bekend was, dat de gevange-1 voorraad papier, die voor het verpakken van bloemen werd gebruikt, was verduis terd. Evenals de andere verdachte ver telde hij dat een 16-jarige jongeman, die ook een klein bloemenhandeltje had op de veiling een partij ongebruikt papier had aangeboden. Hij had acht pakken a stolen uit een pakket dat kapot was ge- j 3g Der gedocht (te zamen 200 kg). "r\ i iia - j A mm rt ti i n I gaan. De loodsbediende motiveerde zijn daad met: „Een hoop doen het ook". „Dat is mijn opvatting ook!", riep de officier uit. Hij refereerde daarbij aan het feit van een grote serie diefstallen, die thans op de luchthaven aan het licht komen. „Opvallend is", zo zei hij, „dat al die pakken „stuk" zijn". Een 33-jarige bloemenhandelaar uit Kortenhoef en een 47-jarige bloemen- koopman uit de Duitse plaats Lethmathe hebben zich moeten verantwoorden we gens het feit dat de eerste pakpapier zou De normale prijs bedroeg 1,75. De koop- Op de ledenvergadering van de afde ling IJmuiden-West van de Nederlandse Christen Vrouwenbond (NCVB), die gis teravond in het Hervormd Jeugdgebouw aan de Radarstraat werd gehouden, wa ren ook de heren uitgenodigd. Dit was voor mevrouw van Rijn, de presidente, aanleiding in haar openings woord een beroep te doen op de heren hun vrouwen en-of verloofden te stimule ren de avonden van de NCVB trouw te bezoeken. Namens het gemeentebestuur van Vel sen deed mevrouw Van Rijn een beroep man uit Lethmathe, had het papier zelfs dames zich op te willen geven om voor 1.25 per kilo kunnen knjgen. Ook Xuwe inwoners m plan Zeewijk te gaan hu verzekerde dat hij met had geweten b t wegwijs te maken in de ge- dat het pakpapier was gestolen. Ste Vefsen g 1-.1 I Door middel Vein een ffroot aantal dia s Volgens de verdachten had de I confronteerde de heer van 't Hof de dit- verteld dat hij zijn bloemenhandel aa gQed bezochte vregadering met het de kant had gedaan en daardoor papier werk Qp het hospitaalkerkschip „de over had. De jongen zou een goede naam op de veiling hebben gehad, want toen de affaire aan het licht kwam had de baas van de knaap uitgeroepen: „Dat had ik nooit verwacht!" De raadsman van de handelaar liet aan de hand van kwitanties zien dat de prijs van 1,35 voor dergelijke partijen en soorten papier wel meer voorkwam zodat zijn cliënt volkomen te goeder trouw had gehandeld. De officier kwam, zo zei hij, er niet van onder de indruk en eiste tegen de handelaar 100 boete en twee weken Het Amsterdamse gerechtshof heeft I voorwaardelijke gevangenisstraf De po- een 27-jarige gemeenteambtenaar uit litierechter veroordeelde hem tot 125 Zandvoort in hoger beroep veroordeeld boete. De tweede werd veroordeeld tot tot één jaar gevangenisstraf, waarvan de f 150. De officier had tegen hem helft voorwaardelijk met een proeftijd 100 en twee weken voorwaardelijk ge- i van drie jaar en ondertoezichtstelling van de reclassering. De procureur-gene raal had tegen hem eveneens een jaar geëist, waarvan echter vier maanden voorwaardelijk. De ambtenaar had terecht moeten staan, omdat hij meer dan veertig dief stallen had gepleegd. Hij had als ambte naar een onberispelijke staat van dienst. De rechtbank in Haarlem had de ver dachte veroordeeld tot één jaar, waar van drie maanden voorwaardelijk. eist. „Het zal uit zijn daar in die buurt!'', riep de Haarlemse officier van Justitie I uit. Hij ergerde zich zichtbaar aan de onderlinge ruzies tussen een aantal inwo ners in een buurt in de Haarlemmer-1 I meer. Een van die inwoners, een 43-jarige glazenwasser moest maandag voor de po litierechter terechtstaan omdat hij op 14 augustus een andere man een klap zou hebben gegeven. „Ik deed het uit zelfver dediging", zo verklaarde hij. De klap kwam zó aan dat de bril van het slacht offer sneuvelde. Het slachtoffer zou zijn schoonmoeder te hulp zijn gesneld, om dat hij de glazenwasser tegen haar had horen roepen: „Blijf staan. Dan zal ik je je strot dichtknijpen". Hoop" Het geheel was zeer interessant en uiterst boeiend. Van de gelegenheid tot vragen stellen over een en ander werd een dankbaar gebruik gemaakt. De gemeenteraad van Velsen komt woensdagavond halfacht in openbare ver gadering bijeen. De agenda voor deze vergadering vermeldt onder meer: de verhoging van leges voor paspoorten; ga rantie vermogensbij drage aan de Stich ting borgstellingsfonds voor de midden stand, district Kennemerland; verzoek van de Raad der Europese gemeenten tot toetreding als lid; verhoging van de verpleegprijs Tehuis voor chronische zieken Kennemergaarde; verhoging tarie ven W. F. Visserhuis: wijziging verorde ning pensionering wethouders; doortrek king Rijk de Waalweg tot Wenckebach- straat in Velsen-noord; onderzoek ge loofsbrief van mr. J. H. Waller en ver vulling van de vakature mevrouw A. S. H. Hoek-Feenstra in diverse commissies en het bestuur van de Stichting Muziek school Velsen. Dat de politieke partijformatie in Neder land een dankbaar discussie-onderwerp is, bleek tijdens de vergadering van het Poli tiek Jongeren Contact Velsen in het IJmuI- dense Stadhuis. Aan deze discussieavond namen de jongerenorganisaties van K.V.P., P.v.d.A, C.H.U, A.R.P..P.S.P., en C.P.N. deel. De jongeren van de V.V.D. waren verhinderd. Als eerste voerde de fractie-voorzitter de K.V.P.-jongeren, de heer Jac. „De vrouw stond te provoceren en uit Zuurbier, het woord. Volgens hem be te lokken", verdedigde de verdachte zich. „Haar huisvriend stond ook al start klaar". Hij vertelde dat zij bij hem wel eens een ruit had ingegooid, maar dat hij daar geen aangifte van had gedaan. „Zij beschuldigt mij altijd van verhoudingen met vrouwen", zo zei hij. „Als dat waar was, had ik geen eens tijd over om te werken De politierechter veroordeelde de gla zenwasser tot 25 en één week voor waardelijke gevangenisstraf. De officier had 25 en twee weken voorwaardelijk geëist. Dezelfde vrouw en haar dochter moes ten ook getuigen tegen een 58-jarige man uit de Haarlemmermeer. Toen het twee- staat er geen politieke partij meer op strikt confessionele gronden. De heer Jan Noorlander vertolkte het standpunt van de P.v.d.A.-jongeren. Hij besteedde de meeste tijd aan de vraag of confessionele partijen een bestaansgrond hebben. Aan de harmonie van tegenge stelde maatschappelijke stromingen in één politieke partij kon hij moeilijk geloven. De communistische fractie besteedde veel aandacht aan het verre verleden. Pas op uitdrukkelijk verzoek van de voor zitter bepaalde men zich tot de huidige en de toekomstige partijformatie in Neder land. P.S.P.-fractievoorzitster mevrouw Jannie Schmitz stond volledig achter de rede van dr. Mansholt, uitgesproken tij tal een hondje uitliet had de echtgenote Ljens }iet Volkskrantcongres. De voormalige vereniging van KLM- stewardessen, welke thans gefuseerd is met de vereniging van KLM pursers en hofmeesters, heeft maandagavond in Am sterdam tijdens een intiem diner aan twee ere-leden de bij hun ere-lidmaatschap be horende versierselen uitgereikt. Tot hen behoort de Beverwijkse oud-stewardess mejuffrouw G. Oosterheert, Vondellaan 71 a. Zij verkreeg haar onderscheiding voor de vele gewichtige diensten de Ver eniging van KLM-stewardessen bewezen en ontving deze uit handen imn een stad genote van haar, de voorzitster mejuf frouw W. de Ruiter, die voorheen woonde aan de Breestraat. Naast mejuffrouw Oosterheert mocht ook mevrouw T. Hopman-Ter Beek woon achtig in Amsterdam de bij het ere-lid maatschap behorende versierselen in de vorm van een oorkonde in ontvangst ne men. Deze oorkonde is vervaardigd door een mede-bestuurslid mejuffrouw L Schotte uit Amstelveen, die bijzondere eer met haar werk inlegde en van de bei de „voortvarende" ere-leden veel waarde ring mooht ontvangen. (Van onze volleybalmedewerker) Zowel bij de heren als de dames werd maar een wedstrijd gespeeld. In de heren eerste klas moest de laagstgeplaatste, Dy namo 1, aantreden tegen de koploper, Ty foon 2. Dat Tyfoon deze ontmoeting met winst zou afsluiten was te verwachten, maar dat ze toch nog een set af moesten staan was een verrassing 1-3 (3-15, 15-11, 7-15, 6-15). Bij de dames was het ook Dynamo, die het onderspit moest delven. Hier was het ODIN 1 die er verantwoordelijk voor was 0-3 (12-15, 4-15, 11-15). De heren tweede klas speelde een volle dige ronde, dat betekent vijf wedstrijden. Er komt nu zo langzamerhand een beetje tekening in de strijd. De aanvallen van ODIN 2 en Tyfoon 5 op de koplopers, van de verdachte in haar woning op haar voorhoofd getikt. Aangezien het beest ook op het trottoir zijn natuur volgde zou de man hebben gezegd: „Moet ik die hond een doodschop geven?" De opmer kingen vlogen vervolgens over en weer, waarop de verdachte tenslotte zou hebben gezegd: „Je bent nog erger en viezer dan je ouwe moer". De verhouding tussen de verdachte en de getuigen bleek al 15 jaar ver beneden peil te zijn. „Dat dit nog in 1966 kan gebeuren!", aldus de officier. Hij eiste 75 en twee weken voorwaardelijk. De politierechter verooi-deelde de verdachte tot f 75 boete en één week voorwaardelijk. Een 32-jarige inwoner uit Vogelenzang i door het gerechtshof in Amsterdam I conform de eis van de procureur-gene raal veroordeeld tot twee jaar gevange nisstraf met aftrek van voorarrest. De rechtbank in Haarlem had hem veroor- deeld tot één jaar en drie maanden. De man had een grote serie inbraken gepleegd. Zijn buit bedroeg ongeveer I 20.000. De nieuwe fractie-voorzitter van de C.H.U.-jongeren, de heer Cor Verburg, legde de nadruk op de verantwoordelijk heid van de kiezers. De heer Marius betoogde als A.R.-woord voerder, dat de politieke partijen los staan van de kerken. „Men kan wel spre ken over de bestaansgrond van politieke partijen, maar niet over het bestaansrecht van confessionele partijen" ,zo luidde zijn mening. De discussie, die na deze inleidingen volgde, vergde veel tijd, zodat praeses Verhoog deze geanimeerde vergadering van het actieve Politiek Jongeren Con tact Velsen pas laat kon sluiten. De jonge ren werden duidelijk met eikaars politieke standpunten geconfronteerd. Fauna Felisena'. De leden van „Fau na Felisena" hebben zich een avond ver zijn door laatstgenoemden met succes af geslagen. Tyfoon 4 wist ODIN 2 terug te wijzen (3-1) en DEM 1 versloeg, zij het met moeite. Tyfoon 5 (3-1) Schorpioen 2 behield zijn aansluiting met de twee lijst aanvoerders door Smash 3 naar een ne derlaag te spelen (3-0) Kennemers 1 her stelde zich weer iets voor een 3-1 zege. op Schorpioen 3. VCK 2 ten slotte voegde diept m de problemen rond de voeding zich ook weer bij de middengroep door van vogels. Een vertegenwoordiger van een overwinning op Kennemers 3 (3-0). een gerenommeerde firma m vogelvoer gaf leiding aan de gesprekken, waarvoor In de dames tweede klas duurt de nek zeer veel belangstelling bestond. Tijdens aan nek race tussen Schorpioen 1 en deze bijeenkomst werd eveneens verteld. Smash 1 nog steeds voort. Eerstgenoem- dat het lid ds heer Brouwer IJmuider- de had geen moeite met Kennemers 3 (3- straatweg) het kampioenschap tropische 0) en Smash toonde geen medelijden met vogels in Aalsmeer had behaald. In het VCK 2 (3-0). Tyfoon 2 bezorgde het Cas- vervolg worden de onderlinge tentoonstel- tricumse Dynamo wel een nare dag door lingen bij de collega's in Beverwijk on- ook hun tweede damesteam met een ne- dergebracht. Inschrijvingen moeten voor derlaag naar huis te sturen. 110 december binnen zijn. VAN DE IJMOND STABILIT HOLLAND De Nederlands-Amerikaanse fabriek Stabilit-Holland in IJmuiden heeft dezer dagen een nieuwe fabriekshal in gebruik genomen, waar een nieuw produkt wordt gefabriceerd. Het betreft „Gold Klem" lichtkoepels, bij de fabricage waarvan men ervan is uitgegaan, dat het onlogisch is een serie schroefgaten aan te brengen in de koepelrand, want evenzoveel gaten als er zijn, evenzoveel kansen zijn er op lekkage. Daarom geschiedt de bevesti ging door middel van een keer doordach te klemconstructie. Daarbij is tevens aan dacht besteed aan een buitencirculatie- spouw ter voorkoming van condens; het voorkomen van breuk bij het aanschroe ven van de veiligheidsklemmen; een ver- sterkingsrug en volledig steunende licht koepels. Deze koepels zijn verkrijgbaar in erikelwandig, dubbelwandig en met draadglas onderplaat uitvoering, tevens ventilerend, als viuchtkoepel en als dak- luikkoepeL

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 5