AuschwitzcomitéNa Lages geen gratie voor de anderen Boeroendi is nu republiek Inning loopt nog stroef bij motorrijtuigenbelasting Snelsneller reageren op de activiteiten van uw concurrenten. Sneller veel mensen bereiken. SnellerReclame moet vaak snel zijnWelk medium werkt het snelst? Het dagblad. Snel- Ier dan andere media. En actuelerEn directerEn gerichter. Voordelig ookSnel. Actueel. Direct. Voordelig. Reclame kost geld. Besteed dat geld goed. Maak goed reclame. In een goed medium. Deze krant. Een groot dagblad. Snel. Sneller. Joodse jongeren tegen Kiesinger Veel leven om niets om gangster Zanotto De Bollenstreek vierde lustrum Twee jongetjes tegen auto gelopen de KRANT A kunt U niet missen - geen dag! DINSDAG 2 9 NOVEMBER 1966 nieuws voor adverteerders - in badplaats Knokke parket Vloeren- LINOLEUM j PLASTIC en NYLON TAPIJT wollen tapijt Trapbekleding SHOWROOM-VERKOOP: ZJLSTRAAT 96 TELEFOON 2 03 40 Publicatie van het CEBUCO, Centraal Bureau voor Courantenpubliciteit De winter stuurt zijn vlagen, zijn plagen over 't land. Maar moeder weet raad. Zet Davitamon 10 op tafel» Elke dag. Dat gezonde drageetje* Vol extra weerstand en vitamine-reserve. Tegen winter's venijnige vlagen. Davitamon 10 elke dag op tafel. Zolang meneer winter zijn plagen stuurt, zijn vlagen over 't land. Elke Dagvitamon 10, dat dappere drageetje in die kwaadwillige winter. Een Organon-produkt. Voordelige gezinsfles 500 dragees: 15.40, Flacon S 100 stuks: 3.75. Mf Flacon a 50 StukS: 2.25. J, Het Nederlands Auschwitz Comité heeft een brief gestuurd aan de minister-presi dent en aan de voorzitters van de beide Kamers naar aanleiding van de kwestie- Lages en de naar de mening van het co mité dreigende herhaling met de andere gevangenen van Breda, door hen op jaren te stellen. Het comité schrijft „Nooit is gebleken dat de vier bandieten maar iets van wroeging hebben gekend. Integendeel. Gesprekken met Willy Lages na zijn in vrijheidstelling tonen geen spoor van l?e- sef wat hij ons heeft aangedaan, maar des te meer een onverzwakte SS-mentali- teit. Het gefemel van de geestelijke ver zorgers over mensenliefde wijst er ook al niet op dat zij begrepen hebben wie en wat hun beschermelingen zijn. Het gaat hier niet om één of meer moorden, het gaat om het weloverwogen systematisch en sadistisch uitmoorden en martelen van tienduizenden oude en jonge mensen, het uitroeien van gehele bevolkingen. Het is een schande dat mensen zich geroepen voelen op te komen voor deze aartsbeulen als waren het stakkerige oude mannetjes, die niemand meer kwaad kunnen doen en die geen gevaar meer zouden opleveren voor een samenleving, waar zij met zoveel oude en nieuwe kornuiten kunnen samen komen en samen handelen. Immers, in West-Duitsland worden massamoordenaars aan de lopende band vrijgesproken of -gelaten, afgezien van degenen, die nooit zijn vervolgd". Het zou naar de mening Zee joodse jeugd- en studentenorgani- aat.ies hebben een telegram gestuurd aan de Duitse Bundestag, waarin ze hun af keuring uitspreken over de kandidatuur van het ex-NSDAP-lid Kiesinger, „dit me de gezien in het licht van de recente suc cessen van de neo-nazi's" aldus het te legram. In een communiqué delen deze orga nisaties ter motivering van het opstellen van dit telegram nog mee dat het is voortgevloeid uit een gevoel van onvre de met de gebeurtenissen, die zich de laatste tijd in Duitsland afspelen. „Na de nauwelijks opzienbarende ver kiezingsoverwinningen van de neo-nazis- tisehe NPD volgt nu de uitverkiezing tot hoogste gezagsdrager in West-Duitsland van de man, die twaalf jaar onder Goeb- bels heeft gewerkt". Zij zien het als hun taak om een krachtig protest te laten horen, zeker ook als weer eens een waar schuwing voor henzelf en de wereld. „Achter dit protest staan tenminste onze 1250 leden", aldus het communiqué. BOEJOEMBOERA (Reuter) Premier Michel Micombero van Boeroendie heeft bekendgemaakt dat koning Ntare V bij een militaire staatsgreep is afgezet en dat Boeroendi tot republiek is uitgeroepen. Micombero is president. De regering is ontbonden. van het comité van meer begrip getuigen „als deze gevoelvolle, om recht en men selijkheid bezorgde zielverzorgers de rege ring trachten te bewegen om Lages en de ontvluchte oorlogsmisdadigers van Breda weer onder controle van de Nederland se justitie te stellen. Zij horen hier, in handen van de justitie, hun hele allang verbeurde leven lang. Niet voor niets is destijds juist voor hen de bijzondere rechtspleging ingesteld", zo besluit het j Auschwitzcomité de brief. (Van onze correspondent) BRUSSEL De Belgische politie heeft I maandag omvangrijke veiligheidsmaatre gelen genomen, toen de Franse gangster Zanotto hoofdgetuige in de zaak van de moord op de Brusselse agent De Leener voor één dag van Valenciennes naar Knokke werd gebracht. Met een helikop ter van de Belgische Rijkswacht kwam hij aan op een geïmproviseerd landings- veld in Knokke. Daar werd hij direct overgebracht in een gepantserde auto. Het terrein was afgezet met prikkeldraadver sperringen waarbij honderd rijkswachters en honderdvijftig militairen de wacht hiel den. Het „bezoek" heeft overigens niets opge leverd. De gangster zei dat hij zich de streek niet meer herinnerde en hij ont kende dat hij het stoffelijk overschot van de agent heeft vervoerd. Wel heeft hij vroeger bekend de van de moord ver dachte mannen te hebben vervoerd van I Brussel naar Frankrijk. Gistern is Zanot to weer naar de gevangenis van Valen- ciennes teruggebracht. (Van onze wielermedewerker) Het derde lustrum van de ren- en toer- vereniging „De Bollenstreek" Is op ge-1 paste wijze gevierd met een gezellige feestavond in „De Taveerne" te Lisse. Vrijwel alle renners, leden en donateurs waren daarbij aanwezig. Voor de volijverige secretaris Piet de Koning kreeg deze lustrumviering een extra feestelijk tintje, want hij werd door de renners uitgeroepen als degene die al die jaren het meeste voor de vereni ging heeft gedaan. Bijna dertien jaar lang maakt De Koning reeds deel uit van het bestuur en er is zelfs een korte perio de geweest dat hij noodgedwongen ook de functies van voorzitter en penning meester moest waarnemen. Hun waarde-1 ring bekrachtigden de renners met het overhandigen van een fraaie beker aan de secretaris. Koeien uit weiland voor de slacht. De I rijkspolitie in Wehl heeft een 32-jarige 1 slager gearresteerd, die bekend heeft in de afgelopen weken vier koeien uit weilanden in de omgeving van Doetin- chem en Wehl te hebben gestolen. Hij slachtte de dieren en verkocht het vlees normaal over de toonbank. (Van onze correspondent) UTRECHT De nieuwe betalingsi ege- ling voor de motorrijtuigenbelasting blijkt nog wat stroef te lopen. Een vrij groot aantal automobilisten wacht tever geefs op toezending van het giroformu lier, waarmee ze veilig, vlug en voorde lig hun belastinggeld voor de nieuwe pe riode kunnen overmaken naar de schat kist. En bij de motorrijtuigenbelastingcen trale in Apeldoorn zit men met een aan tal onbestelbaar of op andere manier on bruikbaar gebleken formulieren, dat in de duizenden loopt. Het zijn kinderziek tes van het nieuwe systeem, waarbij op heel korte termijn de administratieve af handeling van twee miljoen belasting- Een achtjarig jongetje uit Velsen-Noord liep dinsdagmiddag bij de wegsplitsing GildenlaanVinkenkrogtlaan plotseling de rijbaan op en tegen een juist pas serende personenauto aan, bestuurd door een 43-jarige technicus uit IJmuiden. Het jongetje viel met het hoofd tegen de Dor- tierkruk aan en moest met een zware hersenschudding worden opgenomen in het Rode Kruisziekenhuis te Beverwijk. Een zesjarig jongetje uit Santpoort reed morgens om half twaalf op zijn step achter een vrachtauto langs de Wolff en Dekenlaan op. Daar naderde juist een personenauto, bestuurd door een 32-jarige koopman uit IJmuiden, die het jongetje niet meer kon ontwijken. Met licht hoofd letsel vervoerde de ongevallendienst de jongen naar het Antoniusziekenhuis. plichtigen moet worden overgeschakeld van handwerk op computerwerk. Voor de belastingdienst komt de stag natie niet onverwacht. Evenmin is de fiscus gealarmeerd door de omvang van de stagnatie. Een rekensommetje leert dat zelfs als iedereen per jaar maarj één keer contact nodig had met de be- lastingdienst om de belasting voor zijn auto, scooter of motor te betalen, dat ier gemiddelde werkdag zeven duizend letalingen zou betekenen. Dat is in de twee maanden dat het nieuwe systeem werkt circa vierhonderdduizend transac ties. Op die 400.000 kunnen verscheidene duizenden gevallen stagnatie opleveren voor het. procentueel een opmerkelijk ge tal wordt, is de opvatting voor het mini sterie van Financiën. Daarbij moet er rekening mee worden gehouden dat het bij elk van die twee miljoen om registratie en verwerking van 160 gegevens gaat. Vreemd, dat aan de betaling van iets eenvoudigs als belasting voor een auto 160 gegevens te pas komen? Elk lettertje van naam en adres is een „positie", zoals dat in computerjargon heet. Dat alleen levert per belasting plichtige al gemiddeld honderd posities of gegevens op, die allemaal gecontro leerd dienen te worden en die ook alle maal een fout en dus stagnatie op kunnen leveren bij elektronische verwer king. Ondertussen: wie met een voorlopige belastingkaart blijft rondrijden is er niet af met te zeggen dat de belastingdienst hem dan maar tijdig het beloofde for mulier had moeten toesturen. De belas ting dient op tijd betaald te zijn. Wie denkt dat de fiscus hem „vergeten" is, doet verstandig zelf naar het belasting kantoor te stappen of op het postkantoor een formulier te gaan invullen. De kin derziektes van de nieuwe belastingregi stratie kunnen hem anders veel extra j geld gaan kosten. Sneller c h iSliAlMIMMiMMIIIIIIWM

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 9