„Republiek"-vonnissen door Hoge Raad vernietigd Uiteenlopende reacties op regeringsverklaring RenniesÉI Tilburgse vechtersbazen zeer snel berecht en bondig Chefarine ,4* D Ex-politiechef in beroep tegen zijn ontslag Postkantoor tientje rijker na een roofoverval Davo verkocht aan Linoleum Krommenie Doden in het verkeer Zaangemaal tegen watervervuiling Weet bediende van beroofd bedrijf iets van overval? Studenten in het Duits protesteren Belangrijke vooruitgang bij bestrijding van pijn en griep! Windkracht 9 2 TIJDELIJKE TYPISTE? STENOTYP! WOENSDAG 30 NOVEMBER 1966 In Amsterdam A mbtenar enger echt riep geen getuigen op EVO Brandend maagzuur? helpen direkt! Haarlem Velsen-IJ muiden Vier middelen in één tablet helpen snel en doen wonderenl De kennis van pijnbestrijding is in de loop der jaren groter geworden. Er is vastgesteld waar en hoe pijn ontstaat en men heeft geleerd pijn te meten. Men heeft kans gezien de werking van een der oudste pijnbe- strijders door toevoeging van daar na ontdekte middelen belangrijk te versterken. Eén der bestanddelen is het betrouwbare maagmiddel Che- farox, dat een teveel aan maagzuur neutraliseert. De combinatie is ide aal om pijn of griep snel en doel treffend te bestrijden. s it es Beverwijk De Hoge Raad der Nederlanden heeft de vonnissen in de „Republiek"-zaken van de arrondissementsrechtbank te Am sterdam vernietigd. Vier Amsterdammers, die tijdens een rondvaart op 3 juli van het vorig jaar van prinses Beatrix en prins Claus, toen nog de heer Von Amsberg, demonstreer den, waren bij die vonnissen veroordeeld wegens verstoring of bedreiging van de openbare orde. Twee van hen, een 34-jarige steno graaf en een 45-jarige kantoorbediende, hadden uit een raam aan de Heeren gracht een spandoek met het woord „re publiek" uitgehangen. De anderen, een 22-jarige en een twintigjarige student hadden in de onmiddellijke omgeving van dat huis „leve de republiek" geroepen. De Hoge Raad overwoog dat uit het roepen van de woorden „leve de repu bliek" op het ogenblik dat anderen een spandoek met het woord „republiek uithangen niet zonder meer af te leiden valt, dat men heeft geroepen ter aan vulling van het spandoek met wat daar opgeschreven stond. In de zaken van de stenograaf en de kantoorbediende overwoog de Hoge Raad dat uit de omstandigheid dat de openba- (Van onze correspondent) AMSTERDAM. Het Amsterdamse ambtenarengerecht is vanmiddag de be handeling begonnen van het beroep van de heer H. J. van der Molen tegen zijn ontslag als hoofdcommissaris van politie te Amsterdam. Deze zaak wordt door politiefunctio narissen als zeer belangrijk beschouwd in verband met hun rechtszekerheid. De belangstelling was dan ook zo groot dat het Ambtenarengerecht niet zitting hield ln zijn gebouw aan de Koningslaan, maar in de grote zaal van het gerechtshof aan de Prinsengracht. Voorzitter van het Ambtenarengerecht is mr. C. J. Cf. M. Schneider. Hij wordt bijgestaan door de rector magnificus van de universiteit van Amsterdam, prof. mr J. van der Hoeven en mr. W. L. Schenk als leden en mevrouw mr. I. Vorrink als griffier. Als raadsman van de heer Van der Molen treedt op mr. D. H. Vermeer. Zijn tegenpleiter namens de minister van Binnenlandse Zaken is mr. Drooglever Fortuyn. Getuigen beeft het Ambtenarengerecht niet opgeroepen, ook niet het hoofd van de gemeentepolitie, burgemeester mr. G van Hall. De toenmalige minister van Binnenland se Zaken, de heer Smallenbroek, ontsloeg de hoofdcommissaris kort na de ernstige ongeregeldheden in juni in de hoofstad wegens „incomptabilité d'humeur" op grond van artikel 122 van het Ambtena renreglement voor de gemeentepolitie. Het Ambtenarengerecht moet beslissen of het ontslagbesluit al dan niet in strijd is met het reglement. Een man van ongeveer dertig jaar heeft gisteren getracht de geldla van het hulp postkantoor te Heerlerheide te lichten. Dankzij het kordate optreden van de lo- kettiste mej. G. Peerboom moest de over valler onverrichterzake weer vertrekken. De man, die een militair windjack droeg waarvan hij de capuchon omhoog had ge daan en een sjaal voor het gezicht had, kwam het postkantoortje binnen op het moment dat geen andere klanten aanwe zig waren. Hij ging eerst naar een zich in de hoek bevindend boekenstalletje waar hij twee pockets uitzocht. Vervolgens gaf hij de lokettiste een biljet van tien gul den, daarmee te kennen gevend dat hij wilde afrekenen. Op het moment dat zij het wisselgeld wilde teruggeven gaf de overvaller haar een klap in het gezicht en deed een greep naar de geldla. Mejuffrouw Peerboom wist echter haar tegenwoordigheid van geest te bewaren en gaf de aanvaller een slag terug waarvan de laatste zo schrok dat hij met achterla ting van de tien gulden en de pockets de benen nam Tot nu toe is hij nog niet door de politie opgespoord. (Van onze correspondent) GRONINGEN De gemeenteraad van Coevorden heeft gisteravond ondervonden dat het goedkeuren van een raadsbesluit door het college van Gedeputeerde Sta ten van Drente niet altijd weken of maan den behoeft te duren. Om vijf uur besloot de raad dat de ge meente het DAVO-fabriekscomplex nu of ficieel vetkoopt aan de n.v. Linoleum te Krommenie. Een ijlbode stond klaar om de inmiddels gereed gemaakte stukken naar het provinciehuis in Assen te brenr gen. Daar bleek het college van Gedepu teerde Staten nog in vergadering bijeen te zijn. De ijlbode kon wachten op de goedkeuring van het raadsbesluit, het meenemen en burgemeester Wolters te gen acht uur het stuk overhandigen. Op dat moment was de gemeenteraad van Coevorden nog in (besloten) zitting bij een en konden de raadsleden constate ren dat de ambtelijke molens toch niet altijd langzaam draaien. re orde verstoord of bedreigd werd door het uithangen van het spandoek en door het uitroepen van de republikeinse leuze, niet af te leiden valt dat de openbare orde verstoord of bedreigd werd door het uithangen van het spandoek met wat erop geschreven stond alleen. De Hoge Raad heeft de zaken verwe zen naar het gerechtshof tq Amsterdam om opnieuw te worden berecht. Ai. Verscheidene vooraanstaande politici en financieel economische deskundigen hebben gisteravond via de radio korte commentaren op de regeringsverklaring gegeven. De heer Beemink, fractieleider van de C.H.U. in de Tweede Kamer, zei in de verklaring van prof. Zijlstra veel te hebben teruggevonden van hetgeen zijn fractie in een brief aan de forma teur aan wensen had geuit. De fractie zal zich dan ook zo positief en construe tief mogelijk opstellen, ook ten aanzien van een eventueel uitstel van de belas tingverlaging, zo zei hij. De heer Nederhorst (P.v.d.A.) achtte de regeringsverklaring bijzonder teleur stellend. Zijns inziens zijn er aanwijzigin- gen dat het dieptepunt van de recessie al weer voorbij is. De bestedingen zouden volgens hem in verband met de conjunc tuur moeten worden opgevoerd in plaats van afgeremd. De door de nieuwe rege ring te voeren politiek achtte hij onver standig en de visie van prof. Zijlstra te pessimistisch. In diens kabinet zag hij veel meer een overgang in de richting van samenwerking tussen K.V.P. en V.V.D. dan het openhouden van de mo gelijkheid tot terugkeer naar de oude coalitie. Schmelzer De heer Schmelzer (K.V.P.) vond het hoog tijd de werkelijkheid nuchter en rea listisch te bekijken. In dit verband juich te hij het programma van de nieuwe regering toe. De door de heer Nederhorst gemaakte opmerking ten aanzien van toe komstige politieke samenwerking kon hij niet plaatsen. Het streven naar zo goed rrfogelijke werkgelegenheid als centrale doelstelling zou juist hem toch moeten aanspreken, zo zei hij. De 25-jarige Sj. Sijben uit Neer Is dins dagavond verongelukt op de Napoleons- weg te Haelen bij Roermond. De man raakte met zijn personenauto plotseling op het linkerweggedeelte en botste frontaal tegen een tegemoetkomende Belgische vrachtauto. Op de Van Heemstraweg in Deest is vanmorgen de 55-jarige heer A. van den Heuvel uit deze plaats door een slip pende auto geraakt en zwaar gewond. In het ziekenhuis in Nijmegen, waarheen hij werd overgebracht, is hij later aan zijn verwondingen overleden. De negentienjarige H. J. Nederhoff uit Reeuwijk is dodelijk gewond, toen hij met zijn bromfiets op de Rijerskoop te Bos koop tegen een rechts van de weg gepar keerde vrachtauto reed. Op de weg Hoevelaken-Zwolle onder de gemeente Nijkerk is een verkeersongeluk gebeurd, waarbij de dertienjarige H. M. van den Heuvel dodelijk werd gewond. De ongen reed op zijn fiets op het linker rijwielpad. Toen hij wilde oversteken stapte hij van de fiets en liep met de fiets aan de hand zonder op het verkeer te letten de weg op. Hij werd hierbij ge schept door een personenauto. Bij een verkeersongeluk in Den Haag is de 81-jarige mevrouw E. J. Snijder-de Waalmalefijt uit Den Haag om het le ven gekomen. Mevrouw Snijder stak de Laan van Meerdervoort over en werd daarbij aangereden door een personen auto. Zij werd naar het Roode Kruis-zie- kenhuis vervoerd, waar zij enige uren la ter aan haar verwondingen bezweek. Ook de heer Roolvink (A.R.) vond de opmerking van de heer Nederhorst veel te ver gaan. „Het lijkt wel een beschuldi ging", zo zei hij. De visie van het nieuwe kabinet noemde hij in het algemeen voor treffelijk. Hij onderkende in de regerings verklaring een karme sociale ondertoon en sprak van een evenwichtig stel van maat regelen. Toxopeus De heer Toxopeus (V.V.D.) zei weinig nieuws gehoord te hebben na hetgeen vorige week reeds door de premier aan de pers was medegedeeld. Hij verwachtte van dit kabinet weinig op het gebied van de uitgavenbeperking, hetgeen juist door zijn partij wordt bepleit. Voor het overige wilde hij niet op het debat van heden vooruitlopen. Zijn fractiegenoot prof. Witteveen had in een andere uitzending nog opgemerkt het met de visie van prof. Zijlstra op de economische situatie in ons land eens te zijn. De regeringsverklaring vond hij over de gehele linie niet teleurstellend. De algemene verladers- en eigen ver voerdersorganisatie EVO noemt het on- De Sinterklaasdrukte is in volle gang. De linkse foto geeft een beeld van de drukte op een van de Neder landse postkantoren, waar met man en macht wordt gewerkt om de stroom Sinterklaaspakketten op de goede adressen te krijgen. Overigens nadert nog een ander feest: in Am sterdam zijn de eerste kerstbomen gesignaleerd (rechts). ADVERTENTIE - y. .- V*" begrijpelijk, dat de nieuwe fiscale lasten op het wegvervoer, zoals voorgesteld door het kabinet-Cals, door de regering-Zijl stra worden overgenomen, zonder dat het totaal van de fiscale opbrengsten uit de sector wegverkeer en wegvervoer aan de infrastructuur van het verkeer wordt be steed. De EVO betreurt, dat bij het streven van het nieuwe kabinet naar meer finan cieel-economisch evenwicht niet tevens is gerekend met het tot stand brengen van meer evenwicht tussen lasten en baten van het functionele wegverkeer. Op 30 oktober ontstond in de dancing „Scala" in de Tuinstraat in Tilburg een veldslag tussen de driehonderd jongelui, die daar aan het dansen waren, en de Tilburgse politie, die tenslotte met twin tig man aan „het front" opereerde en toen pas de orde kon herstellen. Drie agenten werden ernstig gewond, twee van hen doen thans nog geen dienst. Een hoofdagent liep een zware hersenschud ding en een scheur in zijn schedel op, een tweede agent moest bijna een oor missen. Er waren elf hechtingen nodig. Uit de ondervragingen van commissa ris C. van Osta, die getuige was in alle zeven zaken, bleek dat de politie welover wogen niet geschoten had, hoewel dit volgens de commissaris vrrantwoord zou zijn geweest. Naar de mening van de commissaris hadden de nieuwe richtlijnen voor het gebruik van vuurwapens er toe geleid, dat hoofdagent Van Gemert zijn revolver,niet gebruikt had. „Het zou vol ledig verantwoord zijn geweest", herhaal de de president, „want het leven van hoofdagent Van Gemert is inderdaad be dreigd geweest. De officier van justitie, mr. J. Peijnen- burg, prees de zelfbeheersing van de po litie Tegen de hoofddader, een achttienjari ge jongeman, werd een jaar gevangenis straf geëist en tegen een 25-jarige Tilbur- ger mede wegens opruiing, negen maan den gevangenisstraf. Tegen twee broers van achttien en negentien jaar luidde de eis vijf maanden. In Zaandam is het Zaangemaal officieus in gebruik gesteld, waarmee het hoog heemraadschap van de uitwaterende slui zen in Kennemerland en West-Friesland de vervuiling vaiv het Zaanwater doel treffend verwacht te kunnen bestrijden. Het gemaal kan, wanneer het volledig werkt, ruim twee miljoen m3 water per etmaal uit de Achterzaan in de Voorzaan brengen. Dit betekent, dat in drie dagen de Zaan volledig kan worden doorge spoeld. (Van onze correspondent) AMSTERDAM In een ziekenhuis in Amsterdam is een jongeman opgenomen voor wie de rijkspolitie grote belangstel ling heeft in verband met de overval die vorige week vrijdag in Diemen werd ge pleegd op een boekhouder, die van een tas met ongeveer 120.000 gulden werd be roofd. Het is een 24-jarige jongeman uit Duivendrecht, die als magazijnbediende werkzaam was bij het gedupeerde be drijf in Diemen. De magazijnbediende werd in de nacht van zaterdag op zondag na cafébezoek ernstig gewond toen hij met zijn auto, een beige Volkswagen, tegen een licht mast botste. Hij liep onder meer een her senschudding op. In de auto vond de po litie na het ongeluk een niet geladen pis tooi en een bontmuts. De magazijnbe diende heeft een. broer, die in voorarrest zit wegens de bankroof die in IJsselstein werd gepleegd en die er ook van verdacht wordt de tip gegeven te hebben voor de overval op het postagentschap in Duiven drecht. De rijkspolitie heeft de magazijnbe diende nog niet kunnen verhoren. De districtcommandant noemt iedere conclu sie over een relatie tussen hem en de overval in Diemen voorbarig. Uit het onderzoek is gebleken dat de lichtkleuri ge Volkswagen, die bij de overval op de boekhouder gebruikt werd, niet van hem geweest is. Op het moment van de over val stond zijn auto voor het bedrijf van zijn werkgever. Ook de bontmuts en het pistool worden niet met de overval in verband gebracht. Een van de overval lers maakte wel gebruik van een pistool, maar de afmetingen hiervan komen niet overeen met het in de auto gevonden wapen. De muts, waarmee de overvaller zich gemaskerd had, was een bivak muts en geen bontmuts. De vereniging van studenten in de Duitse taal „Kalliope" in Amsterdam is een protestactie begonnen tegen de poli tieke ontwikkelingen van de laatste tijd in Duitsland. Het verzamelt handtekenin gen onder het volgende adres: „Studen ten in de Duitse taal- en letterkunde aan de universiteit van Amsterdam hebben met verontwaardiging van de kandida tuur van het voormalig NSDAP-lid Kie- singer voor het bondskanselierschap ken nis genomen en zijn ernstig verontrust over de zich steeds duidelijker manifes terende neo-nazistische tendensen Duitsland, met name in de NPD". Het adres zal aan de ambassadeur van de Duitse bondsrepubliek worden aange boden. Burgemeester. Tot burgemeester der ge meente Ursem (N.-H.) is benoemd de heer H. J. de Nijs te Wognum. De heer De Nijs, die 34 jaar is, is hoofdcommies der secretarie, waarnemend secretaris en waarnemend ontvanger der gemeen te Wognum. Hij is rooms-katholiek en lid van de katholieke volkspartij. Klandestiene zenders. In samenwerking met de gemeentepolitie te Vlaardingen hebben opsporingsambtenaren van de bijzondere radiodienst van PTT op 27 november de klandestiene zenders PAO- BAA, PAORTS en PAOTNS opgespoord en in beslag genomen en op 28 novem ber de zender PAOBER. Zes maanden. Wegens eenvoudige mis handeling, de dood ten gevolge heb bend, heeft de rechtbank in Maastricht een 37-jarige textielarbeider uit Kerkra- de veroordeeld tot zes maanden cel straf, waarvan drie voorwaardelijk. Op 31 juli 1965 had de textielarbeider in zijn tuin een Duitse jongeman uit Aken een klap met een troffel op het hoofd ge geven. De jongeman overleed enkel# dagen later. Happening rond Vicky Advocaat-generaal mr. P. s'Jacob heeft de Hoge Raad der Nederlanden geadviseerd de beroepen in cassatie te verwerpen van twee jongelui, die veroordeeld zijn wegens deelneming aan een volksoploop bij een happening rond het beeldje „Vicky" te Rotterdam en wegens het geen gehoor geven aan d# oproep van de politie zich in een bepaal de richting te verwijderen. ADVERTENTIE ADVERTENTIE CONSTANT Gaarne tonen wij u de com plete collectie. Het huis met het Carillon Grote Houtstraat 49 Tel. 20049 Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: De Haagse Comedie met „School voor vrouwen" van Molière. Regie: Max Croiset en Wim van Rooij. Donderdag 20 u.: Letterlievende vereniging J. J. Cremer met „Patate" van Marcel Achard. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Gold- finger", 18 j. Frans Hals, vandaag 19 en 21.15 u.: „De wraaktocht der Apachen", 14 j. Van don derdag af 19 en 2i.l5 u.: „Topsecret Dji- boeti", 14 j. Lido, vandaag 14 en 20 u.: „Battle of the bulge," 14 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „Marriage on the rocks", 14 j. Luxor, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „The long hot summer", 18 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „The Chase", 18 j. Minerva, vandaag 20.15 u.: „De moeder", 14 j. Van donderdag af 20.15 u.: „De man met de blinddoek", 14 j. Rembrandt, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „De papaver is een gevaarlijke bloem", 14 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: Terreur der driften", 14 j. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u.: „Spervuur", 18 j. Van donderdag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „De zoon van de sheik", 14 j. Studio, vandaag 14.15, 19 en 21.15 u.: ,Het gangstermeisje", 18 j. Van donderdag af 14.15, 19 en 21.15 u.: „De jacht op het boterbriefje", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 10-17 uur. Zondags van 13-17 uur. Vishal. Expositie van werk van zondags schilders. Van 12 november tot 19 decem ber. Dagelijks van 10 tot 17 u. en zondag van 13 tot 17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur; zondag van 14 tot 17 uur. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Expositie van tekeningen van Cor Dick. Dagelijks van 10-18 uur en 20-22 uur. Zon dag van 14-17 uur en 20-22 uur. Teylers Museum (Spaame 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19de en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve maandag: van 10 tot 16 uur. Eerste zondag van de maand 13-16 uur: Expositie van etsen van Rem brandt. Museum Van Looy (Kamperlaan): Van 27 november af schilderijenexpositie „Henk de Vries 75 jaar" Op werkdagen van 10 tot 17 uur; op zon- en feestdagen van 13 tot 17 uur. Tot 1 januari 1967. Woonhuis Jacobus van Looy (KI. Hout weg): geopend op donderdag van 10 tot 12.30 uur en van 13 30 tot 17 uur; op zon en feestdagen van 14 tot 17 uur. De Ark (Nw. Heiligland): Dagelijks, be halve dinsdags, expositie van Ben Andrea. Geopend van 10 tot 20 u. Tot 3 december. Artifieia (Binnenweg 95, Heemstede): Expositie van werk van Gerry Beuling, Renee Bouws, Loes Gorlee, Remco v. d. Gugten, Cor en Kees Hak, Piet van Heer den, Eduard Heymans, Lia Lekkerkerker, Anneke v. d. Manaele, Michel van Over- beeke, Liesbeth Sayers, Wim Steyn, Kees Verkade en Wim Worm. Op werkdagen van 9.30 tot 18 uur. Tot 1 januari. Juiianalaan 43 (Overveen): Expositie van schilderijen van Josef Santen. Dage lijks van 14 tot 17 u. Tot 4 december. DIVERSEN Gemeentehuis Bloemendaal, vandaag 20 u.: Burgeravond Raadhuis Hoofddorp, donderdag 14.30 u.: Gemeenteraadsvergadering Haarlem mermeer. Raahuis Bloemendaal, donderdag 14.15 u.: Gemeenteraadsvergadering. ADVERTENTIE WOENSDAG 30 NOVEMBER City, 20 u.: „De muren van de hel". Galerie „De Kastanjeloot", Wüstelaan 32, Santpoort-Zuid: Expositie aquarellen van Harry Visser; dagelijks van 10-18 en 19-21 uur; zondag van 13-17 uur. Tot 11 december. DONDERDAG 1 DECEMBER City, 20 u.: „Bedreigde meisjes". Galerie „De Kastanjeloot", Wüstelaan 32, Santpoort-Zuid: Expositie aquarellen van Harry Visser; dagelijks van 10-18 en 19-21 uur; zondag van 13-17 uur. Tot 11 december. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag)9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. MIDDELEN IN 1 TABLET HELPEN SNEL EN DOEN WONDEREN.' ■WI/WWIMIAfl4WMAfWIWI«UWVWWUWWUWUIMVAAIWW\AI\AAAMWI Het KNMI deelt mee: De depressie, die zich gisteren bij IJs land ontwikkelde, groeide uit tot een die pe stormdepressie. Woensdagochtend be vond het centrum zich tussen Schotland en Zuidnoorwegen. Vóór het front van deze depressie uit wakkerde de wind in ons land tot stormachtig aan, aan de kust tot zuidwesterstorm met windkracht 9. D# stormdepressie zal vermoedelijk naar d# Deense kust of de Duitse Bocht afzwen ken. Na een tijdelijke afneming wakkert de storm weer aan uit het noordwesten als gevolg van een randstoring. Tevens zal weer koudere polaire lucht binnen stromen met regen of hagelbuiten. WERKRAPPORTEN Maximum- en minimum temperaturen binnen- en buitenland c o u is O. SE SS WOENSDAG 30 NOVEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Zorba de Griek". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Ope ratie Opium". DONDERDAG 1 DECEMBER Kennemer Theater, 19 u.: „Sneeuwwitje en de zeven dwergen"; 21.15 u.: „Angeli- que". Stadskantoor, 20 u.: Opening expositie collectie „De Ploeg". Galerie Boumans, Breestraat 122: Ex positie tekeningen, schilderijen en olie verven van Roel Klein en plastiek van Pieter van Heerden; te bezichtigen van 9-12.30 en 13.30-18 uur. Den Helder regen zzw 7 5 Ypenburg regen zw 6 3 Vlissingen regen zzw 7 3 Eelde sneeuw z 4 0 De Bilt regen z 4 1 Z.-Limburg geh. bew. zzw 4 1 Helsinki zw. bew. zzo 2 -1 Stockholm zw. bew. windst. 5 0 Oslo half bew. ozo -1 -2 Kopenhagen licht bew. zzw 4 1 Aberdeen sneeuwbui w 3 1 Londen regen zw 6 4 Amsterdam regen zzw 4 2 Brussel regen zzw 5 1 Luxemburg zw. bew. zzw 1 -0 Parijs geh. bew. zzw 6 2 Bordeaux regen zzw 9 5 Grenoble half bew. windst. 5 -2 Nice licht bew. n 12 1 Berlijn onbewolkt z 6 0 Frankfort geh. bew. z 4 -0 München zw. bew. zw 4 - Zürich lic'nt bew. windst 1 -1 Genève licht bew. windst. 3 -3 Locamo onbewolkt 0 7 -2 Wenen zw. bew. nw 4 1 Innsbruck mist windst. 3 -11 Belgrado sneeuw wnw 4 -2 Athene zw. bew. zw 18 10 Rome onbewolkt windst. 14 1 Barcelona half bew. nnw 16 4 Madrid zw. bew. z 13 6 Mallorca licht bew. wnw 16 7 Lissabon zw. bew. wzw 13 12 Donderdag 1 december Zon op 8.25 uur; onder 16.33 uur. Maan op 19.13 uur; onder 12.08 uur. Maanstanden Laatste kwartier5 dec. 7.23 uur Nieuwe maan12 dec. 4.14 uur Eerste kwartier19 dec. 22.41 uur Volle maan27 dec. 18.44 uur Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 30 november Hpog water 4.49 uur en 17.02 uur. Laag water 0.34 uur en 12.52 uur. Donderdag 1 december Hoog water 5.29 uur en 17.42 uur. Laag water 1.09 uur en 13.26 uur. Het hoog en laag water te Zand voort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2