Sint Nicolaas voor de jeugd reed zaterdag in de tehuizen Verenigingsnieuws uit de IJmond Vurige wensen vervuld dankzij particulier initiatief Ook in gemeente Velsen is een vergeten groep IN DE VISHAL EN OP ZEE u VELO A A Onvergetelijke middag Marianne Thomas niet naar de VS Rally-rijders bij St. Nicolaas in Velsen Banden lekgestoken van ex-werkgever Koper verduistert in Heemskerk Slippartijen in IJmuiden Na de storm Jeugdige scholier achter stuur van auto Eén pensioenfonds bij Van Gelder concern Oecumenische zondag in Beverwijk Kort IJmondnieuws m MAANDAG 5 DECEMBER 1966 Velsen-IJ midden Beverwijk Duizenden kinder snoetjes hebben zaterdagmiddag eerst verwachtingsvol en daarna vol dankbaarheid Sint Nicolaas in de ogen gekeken. Het waren de kinderen in de onderscheidene tehuizen in ons land, die door fabrieken, bedrijven, verenigingen waren geadopteerd en voor wie zaterdagmiddag Sint Nicolaas heeft gereden. Kinderen dus, die al zoveel moeten missen, juist in deze dagen; voor wie een dergelijk feest veel meer betekent, dan voor het kind, dat de verjaardag van de Spaanse kindervriend in de huiselijke kring viert. Ook in deze streek, Kennemerland en de IJmond, hebben groepen personeelsleden van verscheidene fabrieken en bedrijven kindertehuizen geadopteerd. Het is onmogelijk een totale opsomming te geven van al hetgeen gedaan is en door wie, maar dat er enorm veel goed werk geschied is, dat staat vast. Wij hebben één zo'n feest bijgewoond. In Haarlem, waar het St. Jozefs Kinderhuis dit jaar was geadopteerd door het personeel van de Martin Staalfabriek, een van de fabrieken van Hoogovens. In Heemskerk HOTEL ROYAL KENNEMERLAAN 93 - IJMUIDEN - TELEFOON 7452 Sfeer en gezelligheid - Twee dingen één begrip Voor uw RECEPTIES en PARTIJEN V VELO DE VRIND DIE DE WAS DOET vil Een moment tijdens het Sint-Nico- laasfeest zaterdagmiddag. MAANDAG 5 DECEMBER Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen, IJmuiden, Nederlandse Vereniging voor Sexuele Hervorming, bibliotheek en in lichtingencentrum, geopend iedere maan dagavond van 19.30 tot 20.45 u. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 19 tot 21.30 u.; filiaal Sant poort, „Spaarnberg", Wüstelaan (ook voor r.-k. bibliotheek) 19 tot 21.30 u. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden. 19 tot 21 u.; filiaal Banjaertstraat 13, 19 tot 21 u.; Uitleenpost parochiezaal onder Petruskerk, Venusstraat 1, IJmuiden, 19 tot 21 u. DINSDAG 6 DECEMBER Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden: 10 tot 12.30 en 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Wijker- straatweg 77, Velsen-Noord: 14.30 tot 17.30 u. en 19 tot 21.30 u. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden: 10 tot 12 u. en 14.30 tot 17.30 u. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-Oost, is te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 u. Federatie Bejaardenzorg Velsen, sociaal advies voor bejaarden. Spreekuur: IJmui den e.o.: 9 tot 10 u. in het gebouw Cultu reel Centrum, Moerbergplantsoen 22 te IJmuiden, benedenzaal 3, tel. 02550-5510; Velsen-Noord: 11 tot 12 u. in de gemeen telijke vergaderzaal in de Smidt van Gelderstraat 5 te Velsen-Noord, tel. 02510- 2550; Santpoort: 15 tot 16 u. in het ge bouw „Cusa", Hoofdstraat 117, Santpoort, tel. 02560-8014; verder volgens afspraak. Secretariaat: Hoofdstraat 117 te Santpoort, tel. 02560-8014. Stichting huishoudelijke en gezinsvoor lichting. Spreekuur leidster: van 9.30 tot 12 u. in de Willebrordstraat 102 te IJmui den, tel. 02550-7715. MAANDAG 5 DECEMBER Galerie Boumans, Breestraat 122, 20 u.: Filmen voor beginners, docent Ad. Bak ker, Smalfilmclub IJmond Dubbel Acht en BSCR. Creatief Centrum, Hoflanderweg 84, 20 u.: Cursus tekenen o.l.v. J. C. Müller, Kennemerstaten. Statenhuis, Velserweg, 20 u.: Schilderen en tekenen o.l.v. J. C. Heek, De Gieteling. Huize Scheybeeck, 20 u.: Vrije drama tische expressie, docenten Saskia Ver- waijen en Ad. Bakker. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 18.30 tot 19.45 u. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 19 tot 21 u. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 19 tot 21.30 u. Gezamenlijke bibliotheek-filialen, Mee- restein, Parmentierstraat 2, geopend van 19 tot 21 u. DINSDAG 6 DECEMBER Huize Scheybeeck, 19.30 u.: Cursus to neel, voor jongeren vanaf 16 jaar, Toneel groep Perine. Huize Scheybeeck, 14.30 u.: Hygiëne en uiterlijke verzorging, St. v. huish, en ge zinsverzorging. Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 20 u.: Beeldhouwen en boetseren door Kennemerstaten, o.l.v. Jan Campfons. Gebouw Wijkerbaan, 20 u.: Gespreks- svond door N.V.V.-jongerengroep. Sportfondsenbad, Kuikensweg 34, ge opend van 7 tot 17.30 en 20.15 tot 21.30 u. Openbare leeszaal, Hendrik Burger straat 70, geopend van 15 tot 17.30 u. R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 10 tot 13 u., 15 tot 18 u. en 19 tot 21.30 u. Gezamenlijke bibliotheek-filialen: Mee- restein. Parmentierstraat 2. eeoDend van 15 tot 17 u. In korte tijd had een enthousiaste ploeg harde werkers van de MSF zoals deze fabriek genoemd wordt een res pectabel bedrag bijeen. De keuze van het tehuis, waarvan men de kinderen wilde onthalen, viel op een Haarlems tehuis: het St. Jozefs Kinderhuis aan de Zijl singel. Het eerste contact met de Moeder Overste Moeder Camelia resulteerde in 63 door de kinderen geschreven brieven, verlucht met tekeningen, die de Sint om de meest uiteenlopende geschenken vroe gen. De ontvangst van deze brieven was voor de mannen, die dagelijks met zware materialen moeten werken temidden van vuur en vloeibaar staal, vaak nog zwaar der dan het harde werk, dat hun dagtaak is. Het was een belevenis al deze persoon lijke onthullingen te lezen van kinderen die voor kortere of langere tijd van hun ouders verwijderd moeten zijn; van kin deren wier ouders door ziekte de zorg over hun kleintjes niet kunnen volbren gen of van wezen. Is het verwonderlijk, dat zij besloten hier een festijn van te maken, dat de kin deren nog lang zou blijven? Stevige mannenschouders werden er onder gezet, de dames werden ingescha keld en zo kon aan elke kinderwens wor den voldaan. Het heeft moeite gekost, meer de geschenkenlij st kon geheel wor den afgechekt. Aan elke hoofdwens kon worden voldaan, met daarbij zelfs nog wat extra's. Het inkopen en inpakken was al een waar feest voor de organisatoren. Doch het haalde niet bij wat zij zaterdagmid dag in Haarlem hebben beleefd. Een Sint-Nicolaas in grand-gala, bijge staan door twee Zwarte Pieten en geas- siteerd door een groep afgevaardigden van de Martin Staalfabriek reed zaterdagmid dag zwaar beladen bij het Kinderhuis voor en werd ontvangen in een van de bijgebou wen, waar alles voor de komst van de Bisschop van Mira was voorbereid. Een versierde zaal, door de kinderen zelf ge daan en 63 kinderen met vol spanning kloppende hartjes, onder het toeziend oog van een groot aantal Eerwaarde Zusters en kinderverzorgsters vormde de entoura ge van het toneel, waar het Sinterklaas feest gespeeld zou worden. v (Van onze sportredactie) Marianne Thomas zal niet deelnemen aan indoorwedstrijden in de Verenigde Staten, waarvoor zij onlangs was uitgeno digd. Het organisatiecomité trok de uitno diging in, omdat vrouwelijke atleten uit Oost-Europa, die eveneens waren uitgeno digd, hierop niet ingingen. Zij waren van mening, dat het verblijf in Amerika in februari de voorbereiding op de Euro pese indoorkampioenschappen in Praag (11-12 maart) in gevaar zou brengen. Hartelijk werd de Sint toegezongen en een welkom bereid dat zelfs deze kinder vriend, die al zo vaak bezoeken heeft af gelegd, volkomen vertederde. Hij voelde zich direct thuis in deze kring en was vol komen de schakel in een eeuwenoude tradi tie van het Sint Nicolaasfeest en de tegen woordige jeugd. Een hechte schakel, die de harten stal van jong en oud. De kin deren hebben hem toegezongen en toege sproken. Zij dansten voor hem en maakten zelfs, dat op het ernstige gelaat vaak een stralende lach doorbrak. Niettemin werden verscheidene kinde ren ook door hem onderhouden over hun foutjes en hun gedrag, maar steeds werd een afspraak gemaakt omtrent het „be ter doen" in de toekomst en dit werd met een 'ferme handdruk en een zakje snoep bezegeld. De Pieten lieten zich evenmin onbe tuigd en kweten zich op fantastische wij ze van de hun opgelegde taak. Zij speel den piano en kregen allen aan het zin gen. Zelfs een groep Zusters. Het feest eindigde met een massala twist, waarbij de piano door de Pieten vierhandig werd bespeeld en de kleintjes mochten „twis ten". En zij konden het, tot verbazing van elke oudere. Een van de kinderver zorgsters slaagde er zelfs in de oude Sint één minuut aan het twisten te krijgen en dit was voor de jeugd het summum van een moderne en populaire Sint, die daardoor in het geheel niet aan waardig heid inboette. Integendeel! Op elke afdeling werden daarna de pak jes, die op naam gesteld waren, de kin deren overhandigd. Wie daarbij de ver wachtingsvolle oogjes eerst en de stra lende snuitjes later mocht gadeslaan wist, dat de Martin Staalfabriek in de roos heeft getroffen. De even later in kamers en gangen spe lende jeugd was het beste bewijs, dat de geschenken bijzonder goed gekozen waren De woorden later in de ontvangstruimte gesproken namens de directie van St. Jo zefs Kinderhuis, namens de Moeder Overste, de blijmoedige Zusters en de kin deren getuigden van een zeer grote waar dering en warme dankbaarheid jegens de initiatiefnemers. Uit naam van deze laat ste sprak de heer G. Blauw Hij sprak kort, daarbij ervan getuigend, dat het voor hen minstens een even groot genoegen is geweest, als voor de kinderen. Met een „misschien tot volgend jaar" onder streepte hij de wens van de ontvangende partij. Daarmede was een einde gekomen aan een indrukwekkende middag zoals er, naar vast staat, talloze gehouden zijn in deze omgeving en ver daarbuiten. Duizen den kinderen hebben genoten van het ini tiatief van slechts kleine groepen vol wassenen. Elk jaar omstreeks deze tijd houdt de automobielvereniging „De Rijmonders" te Velsen haar traditionele Sint Nicolaas- rally, waarbij het de bedoeling is, dat jong en oud hieraan actief deelneemt. Zondagmiddag om één uur gingen 90 equipes van start aan de Minister Van Houtenlaan, ter hoogte van het paviljoen Schoonenberg. om de ca. 40 kilometer lange rit tot een goed einde te brengen. Dat het aantal inschrijvingen een stuk hoger ligt dan de voorgaande jaren, komt omdat de Rijmonders een nauwere samen werking zijn aangegaan met verenigin gen uit de Zaanstreek, Beverwijk, Haar lem, Zandvoort, Hoofddorp en Amster dam, zodat tal van inschrijvingen van buiten de gemeente Velsen afkomstig was. De route ging door de gehele gemeente Velsen. In het havengebied werden de kinderen getracteerd op chocolademelk; voor de ouders op de Halkade werd een kop erwtensoep geserveerd. Over de slui zen leidde de route naar de Arosa Sun, waar een bezoek werd gebracht aan Sint. Nicolaas en twee van zijn Zwarte Pieten. Tien zwarte knechten van de Sint had den een controlepost langs de route bezet. Terwijl de chauffeurs hun aandacht no dig hadden, de bijrijders moesten letten op de juiste koers, kregen de ongeveer 200 kinderen, verdeeld in drie leeftijds groepen, verschillende opdrachten uit te voeren. Deze opdrachten liepen uiteen van het vervaardigen van eenvoudige te keningetjes tot het invullen van vragen lijsten. Na de finish op het parkeerterrein aan de Minister Van Houtenlaan werden, in afwachting op de komst van de goedheilig man, voor de jeugdige deelnemers enkele films vertoond. Tegen halfzes maakte de Sint de uitslag bekend. Onder de volwassenen waren tien ban ketletters te winnen, die samen de naam „Rijmonders" vormden. De politie van Heemskerk heeft een 26- jarige inwoner uit Beverwijk aangehou den, die herhaaldelijk de autobanden van zijn vroegere werkgever lek stak. Voor dat doel gebruikte de dader een stiletto. De man, die op aanwijzing van de gedu peerde kon worden aangehouden, werd vrijdag voorgeleid voor de officier van Justitie in Haarlem. Vrijdag 25 november ontdekte de eige naar van de auto een inwoner uit IJmuiden voor het eerst dat er een band was lekgestoken. De maandag daar op stond er weer een band leeg, ter wijl dat dinsdags met twee banden het geval was. De auto stond daarbij steeds geparkeerd op het Europaplein in Heems kerk. Teneinde er achter te kunnen komen wie deze daden op zijn kerfstok had, gingen de eigenaar en zijn broer in de nacht van dinsdag op woensdag bij de auto posten. Om één uur 's nachts kwam de dader met zijn stiletto tevoorschijn, weer met de bedoeling een band lek te steken. De dader werd toen na enige moeite door de beide broers gegrepen, en aan de politie overgegeven. Naderhand bleek dat de gearresteerde zich op zijn vroegere werkgever wilde wreken, omdat deze hem reeds na twee weken had ont slagen. De politie van Heemskerk heeft een 30-jarige inwoner uit Amsterdam aange houden, die ervan wordt verdacht een partij koper met een waarde van onge veer 2000 ten nadele van zijn werk gever te hebben verduisterd. De gear resteerde kreeg van zijn v/erkgever een handelaar uit de hoofdstad op dracht 20 oude legertrucks te slopen. De ze voertuigen stonden op een terrein langs de Rijksstraatweg te Heemskerk. Tevoren was daarbij de afspraak ge maakt, dat de werknemer zich geen ko peren materialen mocht toeeigenen. On danks deze afspraak verkocht hij toch de bij de sloop vrijgekomen radiatoren, die uit koper bestonden. In elke truck zaten twee van dergelijke radiatoren. Vanmor gen is de dader voorgeleid voor de of ficier van justitie in Haarlem. In de donkere dagen tussen St. Nico- boodschappen voor hen te doen, kolen te laas, Kerstmis en nieuwjaar zijn er ook in de gemeente Velsen mensen, die door de één of andere reden niet in staat zijn, deze feestdagen in huiselijk verband op een gezellige manier door te brengen. Deze zogenaamde stille of vergeten groep, waartoe vooral (alleenstaande) bejaarden behoren, moet zich in deze tijd van het jaar wel bijzonder alleen voelen, als zij niet door een kennis of buur met een presentje wordt bedacht. Dit was de grondgedachte van enkele werknemers bij de Hoogovens, tijdens een Sinterklaas viering, nu zes jaar geleden. Na enkele telefoontjes aan o.a. een melkhandelaar en een handelaar in brandstoffen kreeg men zestien adressen op, waar de goed heiligman al jaren achtereen de deur voorbij ging. Na een geldinzameling wer den deze mensen dezelfde avond nog ver rast met een fruitbak. Uit dit initiatief is het Actiecomité voor eenzamen in de gemeente Velsen ge groeid. In de loop der jaren heeft dit comité jaarlijks vele lichtpuntjes in een somber bestaan doen opgloeien. Maar het comité wil meer dan alleen het distri bueren van fruitbakjes. Het zou zo graag ouders, die al jaren achtereen hun enige, totaal verlamde, dochter, of hun debiele zoon, verplegen, eens een avondje mee uit nemen. Het heeft overigens nog meer pijlen op haar boog. Zo is men van plan om scholen, met name het voortgezet la ger- en middelbaar onderwijs, ip de ge meente Velsen te verzoeken, per klas één of indien mogelijk meerdere ouden van dagen te adopteren, door bijvoorbeeld Op de Noordersluisweg te IJmuiden slipte zaterdagnacht een 30-jarige Spaan se bromfietser, afkomstig van het Hoog oven-hotelschip Arosa Sun. Hij brak zijn rechter sleutelbeen. De verbandkamer van Hoogovens verleende de eerste hulp. In diezelfde nacht raakte een 29-jarige automobilist uit Wormerveer het stuur kwijt op de Wijkerstraatweg, ter hoogte van het postkantoor. Hij reed een bushal tebord omver en kwam tot stilstand te gen een hekwerk, dat eveneens werd ver nield. De man verklaarde te zijn geslipt, maar de politie constateerde invloed van sterkedrank en bracht hem naar het hoofdbureau, waar hij werd ingesloten. Door onbekende oorzaak zwenkte zater dagavond omstreeks zes uur een 53-jarige wielrijder uit Driehuis op de Kennemer- laan nabij het Moerbergplantsoen plotse ling naar de linker weghelft. Een 20-jari- ge diamantslijpster uit Amsterdam, die de man in haar auto achterop reed, kon hem niet meer ontwijken. De wielrijder is met een hoofdwond en een hersenschud ding in het Antoniusziekenhuis opgenomen. Zaterdagmiddag om 12 uur verloor een 16-jarig meisje op de Dijkzichtlaan in Santpoort-Noord door een rukwind de macht over het stuur van haar bromfiets. Zij kwam ten val en bleef bewusteloos liggen. Door de Haarlemse ongevallen- dienst is zij naar een ziekenhuis in Haar lem vervoerd. Omstreeks vijf uur vanochtend is de wacht op de twee bij de IJmuidense noordpier liggende kraaneilanden afge lost, „met natte voeten". De werkploe gen op elk eiland tien man zijn normaal aan boord gegaan. Tevens werd proviand aangevoerd, waarbij als Sint Nicolaas-verrassing gebraden kip. De loodsdienst werd zondagmorgen om tien uur voor grote schepen en te 10.55 uur ook voor de kleine schepen hervat. De schade aan de pieren is enorm mee gevallen. Alleen aan het zo genoemde werkfront zijn grote keien aan het zwer ven gegaan en zijn enkele kapotte ele menten geconstateerd. De IJmuidense sleepboot „Utrecht", die zich tijdens de zware storm zo uit stekend geweerd heeft in de Ierse Zee, is in de nacht van zaterdag op zondag de haven van Liverpool binnengelopen met het Griekse vrachtschip „Nafsipo- ros", dat op de rotsen bij Anglessey op de rotsen dreigde te lopen. De „Utrecht" vertrok daarna naar Larne bij Belfast, waar de Canadese baggermolen „Beaver Chief" op de rotsen is gelopen en gezon ken. Aanvoer van maandag. Maandagmorgen zijn in IJmuiden, door 45 vaartuigen, 1965 kisten vis en 35.000 kilogram tong aangevoerd. Bij de aanvoer waren: 525 kisten schelvis, 460 kleine kis ten schelvis, 90 wijting, 100 gul en kabel jauw, 190 koolvis, 200 schol, 30 tarbot en 130 varoa. Prijzen van maandag. Per kilogram, in guldens: heilbot 5,30- 4,20, tarbot 8-6,80, gr. tong 7,27-6,88, grm. tong 6,62-6,34, kim. tong 5,37-5,18, tong I 6-5,74, tong II 5,52-5,17. Per 125 kilogram, gr. kabeljauw 176-160, mid. kabeljauw 174-164, mid. koolvis 130, gr. leng 137-114. Per hoop: kl. vleet 49, kl. rog 67. Per stuk: kreeft 36. Per 50 kilogram: gr. schelvis 81, mid. schelvis 70-65, kim. schelvis 65-57, schel vis I 52-47, schelvis II 53-40, kabeljauw I 80-70, kabeljauw II 75-67, kabeljauw III 56-47, gr. en mid. schol 96-76, kim. en schol I 106-80, schol II 94-80, schol III 70-57, poontjes 35-26, haai 35-27, gestripte wijting 59-48, dichte wijting 47, tarbot 230-160, ham 220, kl. heilbot 198. ADVERTENTIE Scheveningen. De aanvoer te Scheveningen bestond hedenmorgen uit 6 kisten schelvis, 20 wij ting, 10 gul en kabeljauw, 15 koolvis, 350 kl. kisten haring, 14 kl. kisten makreel, 20 school en 4000 kilogram tong. Katwijk. In Katwijk werden maandagmorgen aan gevoerd 552 kantjes haring en 2 kantjes makreel. Prijzen: volle haring 81-97, ijle steurharing 63,80-65,60; makreel 51,60. Op de Westerduinweg raakte zaterdag middag een auto van een 18-jarige varens gezel onklaar. Een 15-jarige scholier was zo behulpzaam de auto, die niet wilde starten aan te duwen. Toen dat niet ge lukte verzocht de varensgezel de jongen achter het stuur te gaan zitten. Na een korte rijles duwde de varensgezel de auto aan, maar toen de motor aansloeg kon de jongen het koppelingspedaal niet vinden. De varensgezel sprong in de langzaam rij dende auto, maar trapte op het gaspedaal in plaats van op de rem, zodat de auto vol gas vooruit schoot. De scholier stuurde in paniek scherp naar rechts, het trottoir op en tegen een lichtmast aan, die afknapte. De politie bracht de auto naar het hoofdbureau, want de remmen bleken niet te deugen, terwijl ook de verzeke ringspapieren niet helemaal in orde wa ren. De scholier kon gelukkig zonder let sel uit de auto stappen. scheppen en andere soortgelijke kar weitjes te laten verrichten. De initiatiefnemers, die zich allen ach ter hun anonimiteit wensen te verschui len, ontvangen jaarlijks een financiële bij drage van de gemeente Velsen, enkele grote instellingen in deze gemeente en van vele particulieren. Op wens van het comité heeft men de „Velser Gemeenschap" bereid gevonden haar gironummer 270.475, met vermelding van „Actie eenzamen", beschikbaar te stellen. Bij het concern van de Koninklijke Pa pierfabrieken Van Gelder Zonen n.v. zul len in de komende bestuursvergaderingen van de Stichting Arbeiderspensioenfonds en van de Stichting Beambtenpensioen- fonds voorstellen ter tafel worden ge bracht, die beogen deze beide pensioen fondsen tot één samen te brengen. Het arbeiderspensioenfonds zal dan op gaan in het beambtenpensioenfonds onder de gezamenlijke naam „Pensioenfonds van de Koninklijke Papierfabrieken Van Gelder Zonen n.v." De pensioenrechten van alle deelnemers blijven hierbij gelijk door de huidige pensioenreglementen voorlopig hun geldigheid te laten behou den. Hierdoor ontstaat dus één fonds met twee afzonderlijke reglementen. De over dracht zal plaats vinden op basis van de balanscijfers per 31 december 1965. Bij samenvoeging zal een totaalvermo gen ontstaan van ruim 75 miljoen (zijn de van arbeiderspensioenfonds ƒ31.920.000 en van beambtenpensioenfonds ƒ43.717.000.) Dit streven naar één pensioenfonds wordt, aldus „De Eendragt", gezien in het licht van de integratie van de arbeids voorwaarden. De samenvoeging van de beide fondsen zal geen enkele wijziging in de pensioenrechten van de werknemers teweeg brengen. Het pensioenreglement blijft voor ieder van kracht waaraan op het moment van samenvoeging de pen sioenrechten worden ontleend. Het nieuwe reglement, dat na de inte gratie van de arbeidsvoorwaarden van beambten en arbeiders (in mogelijk één cao vastgelegd) zal dienen te worden vast gesteld, is een onderwerp van studie en zal, nadat overeenstemming is bereikt met de vakorganisaties, aan het bestuur ter vaststelling worden voorgelegd. ADVERTENTIE WASMACHINES KOELKASTEN ELECTR ARTIKELEN TROMPSTRAAT 66-68 IJMUIDEN-O. - TEL. 5198 In de Nederlandse kerken is gisteren de jaarlijkse oecumenische zondag gevierd. Uitgaande van de Oecumenische Raad van Kerken Beverwijk-Heemskerk was zondag avond een speciale viering in de hervormde kerk „De Opgang", waarvoor een goede be langstelling was. Als liturgen fungeerden ds. R. van 't Lindenhout van de Vereniging van Vrijzin nig Hervormden, mejuffrouw Prins van de Gereformeerde kerk van Beverwijk en de heer W. D. Wiljouw van de Oud-ka tholieke kerk, die pastoor J. C. M. Ke- man (die wegens dienst elders verhin derd was) verving. Ds. G. van Schuppen van de hervorm de kerk hield een meditatie naar aanlei ding van 1 Joh. 4 18 „Die vreest is niet volmaakt in de liefde." Hierin meende hij te mogen veronder stellen, dat de oecumene het laatste half jaar vooral aan inhoud heeft gewonnen en dat men verder is gekomen dan tot voor enkele jaren nog voor mogelijk 's gehou den. De kerken zijn nu gedwongen elkaar te ontmoeten. Er is topoverleg gaande in zake de doop en het probleem /an het gemengde huwelijk. Belangrijk vond ds. Van Schuppen de kort geleden genomen eerste grote stap van toenadering „ussen de Nederlandse oud-katholieke kerk en de rooms-katholieke kerk en hij hoopte dat de verhouding Rome-Reformatie hierdoor ook een nieuwe impuls zal krijgen. Van zeer groot belang achtte ds. Van Schuppen het voor alle kerken, dat de r.-k. kerk na vier eeuwen van kerksplitsing in Nederland een uitnodiging heeft laten uitgaan om deel te nemen aan het pastoraal concilie. De heer Wiljouw sloot de bijeenkomst. Bloembollen. De afdeling Beverwijk van de Koninklijke algemene verenigin gen voor bloembollencultuur houdt dins dagavond haar jaarvergadering in café Duinwijk. Op deze bijeenkomst zal onder meer de zo genoemde beschrijvingsbrief, voor de grote algemene vergadering wor den besproken. P.65. De uit vijf man bestaande P.65 Rhytm and Blues groep in Beverwijk, die nog geen jaar oud is, heeft een aardig succes geboekt. Het optreden van de groep in Dancing Ekestos in Haarlem gaf aanleiding tot opnamen voor een programma in het kader van de school TV, dat op 6 en 9 februari 1967 op het scherm zal komen.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 4