Mager voetbal van Telstar bij GVAV Ajax-Liverpool op TV Utrechtse derby royaal door DOS overheerst (3-0) Ondanks 1-2 nederlaag behield Manchester United de leiding Arbiter ging knock out Kort viel uit met blessure ploeg zeven dageo in Sittardia en DWS gelijk Extraatjes voor DOS Yermolen zorgde voor Sparta-goals Telstar tegen militair team Liverpool scoorde vlak voor tijd beslissende gaol tegen Aston Villa Veel winnaars eerste prijs toto MAANDAG 5 DECEMBER 196 6 a Roemenië liep Cyprus na rust onder de wet België AJAX KRIJGT MAAR 600 KAARTEN VOOR LIVERPOOL rJNWW|WAAWAAWWWNAWWAAftAft>WW\AAWWVWWWWWWWW\W<AftWWWWWWVWWAnAW\WWWVVVSW (Van onze sportredacteur) Het ziet er naar uit, dat veel sup porters van Ajax een grote teleurstel ling tegemoet gaan. De FC Liverpool heeft namelijk maar 600 kaarten ter beschikking van Ajax gesteld in de voorverkoop. Dat gebeurt op basis van uitwisseling tussen beide clubs. Ajax had graag meer kaarten gehad er zijn al 900 aanvragen via de ver eniging en reisbureaus maar Liver pool zegt er niet meer dan 600 te kun nen missen. „Als uw supporters toch willen komen, kunnen ze in de rij bij de loketten komen staan. Wij moeten ook om onze eigen aanhangers den ken". Of veel Amsterdammers zon der kaartje de trip naar Engeland zullen maken op 14 december valt te betwijfelen. Liverpool heeft een grote aanhang en het stadion, dat plaats aan 57.000 kijkers biedt zal ongetwij feld uitverkocht zijn. op de competitiewedstrijd van zondag 11 december tegen ADO. Op zaterdag en zon dag hoeft men dan niet meer over Ajax- Liverpool te praten, maar kan men zich volledig concentre-en op ADO-Ajax. Vólgende week maandag, 12 december, zijn de spelers van Ajax opnieuw in het KNVB-trainingscentrum te vinden, nu ter voorbereiding op de uitwedstrijd te gen Liverpool. Dinsdagmiddags stapt men dan na een lunch op Schiphol in het vlieg tuig naar Engeland. Wanneer Ajax een redelijk resultaat tegen Liverpool be haalt is Kurt Vyth van plan de voetbal ploeg uit te nodigen voor een bezoek aan (Van onze sportredacteur) De Europa cupwedstrijd AjaxLiverpool, die woensdagavond in het Olympisch stadion wordt gespeeld, zal op de t.v. worden uitgezonden. Het stadion is uitverkocht. De wedstrijd Anderlecht Dukla Praag, die op dezelfde dag wordt gespeeld, had een beletsel kunnen vormen voor de uitzending, maar dit Europa Cupduel is 's middags, zodat er geen sprake van concurrentie is. Zoals eerder gemeld wordt de return LiverpoolAjax ook op de t.v. uitge zonden. de zesdaagse van Amsterdam, die dan al JuulAnn^J)mvvinrnrreMWWtw>MWWWWlwwM>ww«M1ivlnniWM>Wi«iv>ivwm»w»»wwvww«wMvwwwwwvwww* enige dagen aan de gang is. Bij Ajax weet men nog niet precies, wanneer de spelers en officials van Liver pool arriveren voor de wedstrijd van woensdag. Men verwacht de ploeg dins dagmiddag op Schiphol. De Engelsen loge ren in het Hilton-hotel. Ajax, dat zaterdag de competitiewed strijd tegen Fortuna '54 had moeten spe len, maar die wedstrijd niet zag doorgaan wegens de slechte toestand van het ter rein in de Watergraafsmeer, heeft een rustig weekeinde gehad. De spelers kre gen de gelegenheid om eens een zondag thuis door te brengen, hetgeen zeker met het oog op de 'Sinterklaas-viering wel op prijs werd gesteld. Vanmiddag om twaalf uur zijn de spe lers naar het KNVB-centrum in Zeist ge gaan, waar zij zich tot vlak voor de wed strijd van woensdag zullen prepareren op het Europa cup-duel. Voor vanavond heeft het bestuur van Ajax een Sinterklaas verrassing voor het team in petto: Max Tailleur in tabberd. Na de wedstrijd in het Olympisch sta dion gaan de spelers naar huis, maar de volgende ochtend, donderdag, moeten ze weer present zijn voor een verblijf tot vrijdagmiddag in Zeist. Daar wordt dan de wedstrijd tegen Liverpool besproken en geanalyseerd. Dit is gedaan met het oog Met een puntendeling (1-1) kregen Sit tardia en DWS loon naar werken. Voor de rust beheerste immers Sittardia de wedstrijd en in de tweede helft was DWS veruit de sterkste ploeg. Een tegenvaller voor Sittardia was, dat in de tweede helft international Willy Dullens, die tevoren de beste man van het veld was geweest met een knieblessure naar de kleedka mer moest. Dullens kwam wel na tien minuten te rug, maar speelde verder nog slechts een figurantenrol. Daardoor was de motor van de Sittardia-aanval weggevallen. Daar door ook kon DWS, dat al voor de rust nadat Cebinac Sittardia de leiding had gegeven, tot gevaarlijke uitvallen was gekomen, de thuisclub nu sterk in de ver dediging dringen. In de 78e minuut kre gen de Amsterdammers eindelijk de zeer verdiende gelijkmaker, toen Geurtsen bij het nemen van een vrije schop net deed alsof hij hard op het doel wilde schieten In plaats daarvan echter schoof hij de bal met een listig tikje naar Rensenbrink. Deze plaatste meteen voor het doel en de goed meegekomen Flinke vleugel schoot langs doelman Vogels: 1-1. De derby, die DOS en Elinkwijk in het Utrechtse stadion Galgewaard speelden, zal niet lang in het geheugen hangen van de 16.000 toeschouwers. Het is een matige partij voetbal geworden op een moeilijk en glad, maar toch redelijk bespeelbaar veld. DOS had al heel spoedig succes, toen Van der Linden na 3 minuten een vrije schop naar de vrijstaande Wery plaatste en deze onhoudbaar voor doelman Stap raak schoot 1-0. Gesteund door dit vroege succes ging DOS door en in de twaalfde minuut werd het 2Vl Wèry schoot uit een vrije schop de bal keihard in het Elinkwijk-muurtje. Het leer stuitte terug voor de voeten van De Vroet, die via de binnenkant van de paal Stap voor de tweede maal kansloos liet. Elinkwijk ver plaatste toen het spel en kreeg - mede door het zwakke verdedigen van DOS een aantal behoorlijke kansen. Lefering, Van Laatum en Westra faalden echter in de afwerking. Eén minuut voor het rust- signaal van scheidsrechter Van der Veer gaf de voor De Vroet ingevallen van Renswouw een pass naar Van der Linden, die met een venijnige schuiver Stap voor de derde maal passeerde. Na de hervat- Voor de DOS-spelers was er na af loop van de wedstrijd tegen Elinkwijk een leuke surprise: 0,9 percent van de bruto recette. Waar er 15.639 betalende bezoe kers bij DOS-Elinkwijk waren het hoogste aantal dit seizoen betekende dit een welkome aanwinst voor de Sin terklaasuitgaven. Verder kregen de DOS- spelers van gulle schenkers een para- pluie en een overhemd. Doelman Jense van Telstar heeft een Gronings schot gestopt. Ole Fritsen staat klaar om een eventuele fout af te straffen. Maar aanvoer der Althoff en Bakker kunnen ge rust zijn. Drie „éénbenigen"v.l.n.r. Veenstra (DOS), De Weerd (DOS) en Lefe ring (Elinkwijk). Met een belegering van het vijandelijke doel gedurende een tiental minuten opende Sparta de strijd tegen MVV (het werd een Rotterdamse zege, 2-1) op het goed bespeelbare „Kasteel". De gedachten aan een strooiavondje bleken echter voor barig, want er kwam niets anders uit dan een betrekkelijk groot aaiRal hoekschop pen. Toch zat er meer lijn in de Spartaanse aanval dan men de laatste tijd gewend was en dat dankte men voor een groot deel aan Vidal, de ex-Real Madridspeler, die eindelijk zjjn entree in het Neder landse voetbal mocht inaken. Door een defensieve speelwijze kwam MVV voor rust maar weinig aan bod, maar bij elke aanval speelden Geurten Nemes en de daarachter opererende Hoe- nen een belangrijke rol. Óndanks de af wezigheid van Eijkenbroek, die een lies blessure had, werd het gevaar zelden groot en moest men het bij verre schoten laten. Het betrekkelijke evenwicht, dat inmiddels was ontstaan, werd eenmaal De meest opvallende gebeurtenis in de eerste divisie van het Engelse voetbal vond reeds woensdag plaats: Manchester United nam door een 2-1 zege op Lei- cester de leiding over van Chelsea, dat vijf weken bovenaan had gestaan. Drie dagen later leed de nieuwe koploper door een 1-2 nederlaag in Birmingham tegen Aston Villa het eerste verlies na twee maanden. Voor 30.000 toeschouwers in Villa Park was de aanval van de „grote namen" de grootste desillusie, want on danks een groot veldoverwiclit geduren de de gehele wedstrijd, gelukte het al- verbroken door Vermolen, die een op ei gen speelhelft begonnen rush langs ver schillende Maastrichtenaren niet beëindig de, alvorens hij Körver had verslagen. Toen hij kort voor de rust een persoonlijk duel met de Maastrichtse doelman won, schoof hij de bal echter naast het lege doel. Daarna verliet MVV voorgoed zijn de fensieve tactiek. Het werdd nu een strijd tussen gelijkwaardige ploegen, die noch tans scheidsrechter Van Ravens een rustige middag bezorgden. Vermolen pro fiteerde nog eenmaal van fouten van Körver en Toennaer, waarna Geurten langs een haag van spelers met een laag schot doel trof: 2-1 De Spartaan Bosveld kopt, maar doelman Körver van MVV keert de bal met zijn lichaam. v ting werd het een bepaald vervelende vertoning met dikwijls te hard spel. DOS was wel wat meer aanvallend, maar on danks een aantal heel goede scoringskan sen kwamen er geen doelpunten meer. Het Roemeense nationale elftal won za terdag in een wedstrijd voor groep VI van htt Europees kampioenschap in Nicosia met 5-1 van Cyprus. De Roemenen dank ten hun grote overwinning aan een stérke tweede helft, want bij rust stonden de Cy prioten nog met 1-0 voor. Voor groep VI zijn nu drie wedstrijden gespeeld, waarbij Roemenië steeds betrokken is geweest. De Roemenen wonnen met 4-2 van Zwitser land en met 5-1 van Cyprus. Ze verloren met 1-3 van Italië. (Van onze correspondent) Telstar-trainer Piet 'de Visser zal niet zo ver willen gaan dat hij zyn spelers op Sinterklaasavond de gard gaat toedienen, maar hij wil onge- twjjfeld ook niet met veel marsepein en suikerzoet de Velsense hoofdmacht paaien. Beter zou het misschien ook zijn de spelers uit de zak te geven, want wat zy zondagmiddag in de stad Groningen in het Oosterpark tegen GVAV aan voetbalkunde hebben we ten op te brengen was maar zeer ma tig. Maar ook GVAV verdient niet veel meer. De import-Groningers komt de tweehonderd gulden over winningspremie maar nauwelijks toe. Opmerkelijk was, dat de GVAV-defen- sie veel hinder ondervond van de ex- Beilnenaar Manders, die soms voor ge vaarlijke acties zorgde. Deze jonge Drent se speler tdonde onmiskenbaar talent. Jammer voor de Velsenaren was dat Kort al na elf minuten moest uitvallen, nadat een GVAV'er hem al te fel had geattaqueerd. De Velsenaar verdraaide een knie en liep daarbij beschadigingen op aan de kniebanden. Koopman kwam voor hem binnen de lijnen. De Groninger verdedigingslijn was goed opgewassen tegen de speldeprikjes van Clement, Bond en Van Wijk. Cle ment had het soms wel even te kwaad met de ex-Blauwwitter Pettefsson, wat (Van onze sportredactie) Wanneer het hoofdveld van Schoonen- berg in Velsen dinsdag goed te bespelen is zal Telstar in een trainingswedstrijd uitkomen tegen het Nederlands militaire elftal, dat zich voorbereidt op de volgen de ronde van het internationale militaire voetbaltoernooi. De wedstrijd begint om half drie. hem een vingeropheffing van arbiter A. B. Bom uit Den Haag opleverde. Inval ler-doelman Jense toonde zich gaande weg een vrij betrouwbare poortwachter, maar zijn ingrijpen kenmerkte zich soms door te veel aarzelingen. Dat GVAV daarvan niet meer gebruik misbruik zo men wil heeft gemaakt pleit niet voor de Groningers. Het werd helemaal een trieste vertoning, toen Telstar sterk defensief ging spelen en GVAV zich veel te doorzichtig een weg trachtte te zoeken naar Jense. Eindelijk in de 27ste minuut drukte GVAV het overwicht in een treffer uit. De Deen Fritsen strafte een misser in de Telstar-defensie af en hij stelde daarop Van Tilburg in staat er 1-0 van te maken Na de rust kwam GVAV met iets meer inzet aan de bal, maar de vaak schone kansen werden op haast onbegrijpelijke wijze gemist. Oomens „benutte" wel een andere kans. Hij kopte de bal dermate hard tegen het arbitrale hoofd van de heer Bom, dat deze groggy ging. Deze onderbrak fluitend het spel, waarna zo wel de verzorger van Telstar als die van GVAV hem weer oplapten. Wat er zich daarna allemaal op het zich best houdende veld afspeelde is on nodig te verhalen. Misschien verdient het feit dat de bal tweemaal op de doellat van Telstar stuitte na een kopbal van Oomens wel een vermelding. Voor de sta tistiek is bovendien nog van enig belang, dat GVAV er door middel van Fritsen 2-0 van maakte. De wedstrijd kan maar het best zo snel mogelijk worden ver geten. leen aan Herd de Aston-doelman Withers eenmaal te overwinnen. Matt Busby, de bijna legendarische leider van de Man cunians bleef echter optimistisch: „Nooit zag ik een aanval meer kansen ver knoeien dan vandaag, maar ondanks al les worden we kampioen want als het er op aankomt speelt geen ploeg zulk goed voetbal als United". Liverpool, dat Sheffield United voor 43.000 bezoekers aan de Anfield Road in de 88ste minuut door' St. John gelukkig met 1-0 bedwong, staat nu op de derde plaats met twee punten achterstand. De uitslagen luiden: Arsenal—-Burnley 0-0, BlackpoolFulham 0-1, Aston Villa Manchester United 2-1, ChelseaEverton 1-1, Leicester CityStoke City 4-2, Liver poolSheffield United 1-0, Manchester CityNottingham Forest 1-1, Sheffiel WednesdayLeeds United 0-0, South amptonNewcaslte United 2-0, Sunder landTottenham Hotspur 0-1, West Ham UnitedWest Bromwich Albion 3-0. De grote winnaar van de vijftiende speeldag in de Duitse Bundesliga was Hannover '96 met een 30 score tegen Meidericher SV. Deze twee punten en drie treffers brachten de club van de ne gende naar de vijfde plaats op de rang schikking. Van de eerste acht teams won nen alleen Eintracht Frankfurt en Bayem München. Beide clubs zegevierden met onverwacht grote cijfers: Frankfurt met 4-1 over Bremen en Bayern met 5-0 over Kaiserslautern. Koploper Eintracht Bruns- wijk dwong Mönchengladbach op eigen terrein een doelpuntloos gelijkspel af. De uitslagen zijn: NürnbergMünchen 1860 2-2, Bayern München-Kaiserslautern 5-0, Eintracht Frankfurt—Werder Bre men 4-1, Hamburger SVBorussia Dort mund 1-1, RotWeiss EssenFC Köln 1-3, Fortuna DüsseldorfSchalke '04 3-1, Borussia MönchengladbachEintracht Braunschweig 0-0, Hannover '96 -Meide richer SV 3-0, Karlsruher SCStuttgart 4-1. De uitslagen in de Belgische competitie zijn: TilleurAnderlecht 0-1, Racing WhiteLierse SK 0-0, FC LuikAntwerp 1-0, La GantoiseStandard 0-3, Mechelen Daring 2-2, BeerschotBeeringen" 4-0, CharleroiFC Brugge 0-1, WaregemSt. Trüiden 0-1. De stand op kop luidt na de 12e com petitiedag: 1. FC Brugge 19 pnt., 2. An derlecht 18 pnt., 3. FC Luik 17 pnt., 4. Antwerp 16 pnt., 5. Standard 15 pnt. Racing White en Tilleur sluiten de rij met resp. 7 en 6 punten. Het grote voetbalnieuws uit Zuid-Euro pa komt dit keer uit Italië, waar Inter nationale zijn eerste nederlaag van dit seizoen moest accepteren. Bologna ver sloeg de lijstaanvoerders met 3-2. Voor de ranglijst had dit overigens geen con sequenties, want Inter leidt nog steeds met 17 uit tien wedstrijden. Juventus uit Turijn volgt met 15 punten en Cagliari, Napels, Roma en Bologna delen de derde plaats met elk 14 punten. In Spanje bleef Real Madrid door een 4-2 zege op Valencia rustig aan de lei ding. Espanol Barcelona volgt op 2 pun ten en heeft nu 18 punten uit 12. Benfica's rol in het Portugese voetbal is nog steeds dezelfde. Na een 1-3 overwin ning op Sanoanense voert het de rang lijst aan met 15 punten uit 9 wedstrijden. Met elk 13 punten volgen Academica en Braga. Vijfendertig deelnemers hebben zich zondag gemeld voor de eerste prijs van sporttoto nummer 22. Zij hadden 12 juiste uitslagen ingevuld. De cijfers van de sport toto zien er als volgt uit: BOKSEN. De Italiaan Nino Benvenuti, Europees kampioen in het middengewicht versloeg in Rome de Amerikaan Fred Her nandez op punten. VOETBAL. Noord-Korea won de gou den medaille bij het voetbaltoernooi van de Ganefo-spelen door een zege in de fi nale met 2-1 tegen Communistisch China. fC 0«e 8*%eh-N.S C. «V.V.DJGC. Deelnemers 662.308. inleg 914.310, prij- zenbedrag 301.722. Eerste prijs ƒ165.947. Tweede prijs 90.517. Derde prijs 45.258. De derde prijs zal niet worden uitgekeerd, deze gaat in zjjn geheel naar toto nummer 23. Voor een aantal niet gespeelde wedstrij den zijn fictieve uitslagen genomen.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 7