KB V-voorzitter Spit: Laag houden der lonen geen remedie tegen moeilijke economische situatie" Waarschuwing PTT Post op blijft tijd, dan u de feestdrukte voor NS-verlies volgend jaar 110 miljoen" Akkoord De Beers met Gen. Electric Duizend man weer terug naar de West Spar geeft in Brabant kleding voor kostprijs Salarisverhoging voor Europese ambtenaren Akkoord tussen GCN en Gasunie Melkgeld voortaan uitsluitend via bank IGB verwacht gelijk dividend V rieskuikenmarkt is verstoord Kort economisch nieuws SCHEEPVAARTBERICHTEN Bijzondere toeslag melkfabrieken Indonesië geeft eigendom terug m DONDERDAG 8 DECEMBER 1966 9* Veldkamp Synthetische diamant Na twee jaar werken .5! ,?f ywvii -ui. Gisteren op het Damrak Inkoopcontract 99 In het Noorden 5V KBV-er Spit Schap gaat praten met Biesheuvel WALL STREET: Forse koersstijging De voorzitter van de Katholieke Bond van Vervoerspersoneel, de heer W. J. L. Spit, is van oordeel dat de loonstijgingen niet blijvend de produktiviteit kunnen overtreffen. „Maar het is al te simpel dan slechts naar dat ene element, namelijk de loonstijgingen te kijken en daardoor te suggereren dat aan de kant van de ar- beidsproduktiviteit niets te doen zou zijn", aldus de heer Spit in de rede waarmee hij vanochtend in Utrecht het tweedaagse congres van zijn bond opende. Al of niet versluierd kan men de laatste tijd weer de aloude roep horen, dat om het kwaad van de wanverhouding tussen pro duktiviteit en de oplopende kosten in de vorm van tekorten op de betalingsbalans te bestrijden er maar één geneesmiddel is, namelijk het laag houden van de lonen. Aan de hand van cijfers uit de rege ringsnota in zake groei en struktuur van de Nederlandse economie, maakte de heer Spit duidelijk, dat het Nederlandse inko mensniveau per inwoner achterblijft bij de ontwikkeling in de EEG als geheel. Er is daarom alle reden, zo meent de heer Spit, meer dan gewone aandacht te besteden aan de produktiviteit, waarvan de opvoe ring verkregen zal moeten worden vooral door een grotere mate van efficiency. Dit lijkt hem alleen mogelijk door het streven naar grotere bedrijfseenheden. nieuwe werkmethoden, verdergaande mechanisa tie en automatisering. De K.B.V. is slechts bereid ook in de loonsector beperkende maatregelen te accepteren als de dit jaar afgesproken maatregelen voor het inhalen van de ach terstand bij de spoorwegen en het wegver voer onverlet blijven, het welvaartsni veau van de werknemers gehandhaafd blijft, de prijzen en inkomens uit vrije be roepen, tantièmes en dividenden ook zo goed mogelijk onder controle worden ge houden en eindelijk eens een serieus be gin wordt gemaakt met het meedelen van werknemers in de uitbreidingsinveste ringen. De heer Spit, die zich lovend uitliet over de energie, vasthoudendheid en am bitie waarmee minister Veldkamp het ge bouw van de sociale zekerheid hechter fundeerde, kon zien niet voorstellen hoe juist deze minister „op het onzalige idee" van het tientje eigen risico is gekomen. Over de bij de Tweede Kamer ingediende nieuwe spoorwegpensioenwet zei hij, dat hetdomweg gelijkschakelen van deze wet en de nieuwe pensioenwet voor de ambtenaren niet getuigt van veel gevoel voor de eigen omstandigheden van het spoorwegbedrijf. Zoals bekend wordt in dit wetsontwerp een einde gemaakt aan het reeds vele jaren bestaande recht op vervroegde pensionering bij de N.S. De heer Spit hoopt dat de bestaande rechten alsnog in de wet worden verankerd. Felle kritiek leverde de heer Spit aan het adres van de NVV-medewerker drs. Top die onlangs op een NVV-bijeenkomst naar mijn mening „in dure, sociologisch verantwoorde taal een hoop nonsens heeft gedebiteerd over de categorale vakbewe ging en daarbij een bijzonder twijfelach tig exemplaar (de FSV) koos om zijn waar aan te prijzen". NEW YORK The General Electric Company te New York heeft aan De Beers Consolidated Mines de niet-exclusie- ve rechten verleend om onder de bestaan de basis-patenten synthetische diamant te maken, te gebruiken en te verkopen in het Verenigd Koninkrijk en West- Europa. Als gevolg van deze overeenkomst zijn alle processen betreffende overtredingen van het octrooirecht in genoemde landen beëindigd. General Electric behoudt haar patentenrechten en zal de markten van West-Europa en het Verenigd Koninkrijk blijven bedienen. De Westeuropese lan den, die onder deze overeenkomst vallen zijn: Nederland, België, Luxemburg, Duitsland, Frankrijk, Zwitserland, Italië, Oostenrijk, Noorwegen, Zweden en Dene marken. De ongeveer duizend Antilliaanse gast arbeiders, die twee jaar geleden door het bedrijfsleven naar ons land zijn ge haald, zullen eind deze maand, begin vol gend jaar, weer naar de West worden teruggestuurd. In de meeste gevallen is hun contract niet verlengd wegens teleur stelling. De ervaringen met het merendeel van deze gastarbeiders worden omschreven als goed tot uiterst matig. Sommige be drijven, zoals Verolme, zijn ronduit teleur gesteld over de prestaties van de Antil- lianen. Bij andere, zoals Billiton. is men echter niet ontevreden. Op het Rijksar beidsbureau in Den Haag heeft men de indruk dat er bij de voorselectie van de arbeiders op de Antillen, welke indertijd door het bedrijfsleven zelf ter hand is genomen, fouten zijn gemaakt. Hoeveel Antilliaanse arbeiders er pre cies in ons land zijn is niet bekend, om dat het rijksgenoten zijn die geen werk vergunning nodig hebben. Men schat hun aantal echter op een kleine duizend man. Daarvan zal ongeveer de helft nog dit jaar naar de West terugkeren. De con tracten van de andere helft lopen in het voorjaar af. (Van onze correspondent) DEN HAAG De Spar gaat zijn klan ten in Brabant kleding en textiel aanbie den tegen kostprijs. Daarvoor wordt op 15 december aan de rand van Den Bosch een speciale familie „service"-winkel ge opend, waar uitsluitend tegen betaling met Spar-zegels, goederen verkrijgbaar zijn variërend van herenkostuums en da mesmantels tot sokken, handschoenen, servetten en tafelkleden. De Spar-winkelcombinatie zegt dat zij op deze kleding en textiel alle winstmar ges laat vervallen en alleen de verkoop kosten in rekening brengt. Men dient dit initiatief, aldus De Spar, te zien als een extra dienstverlening aan de consument buiten de kruideniersbranche. Als het experiment slaagt, komen er meer „fa milie-service"-winkels met ook meer soorten duurzame gebruiksgoederen. De Spar-klanten in oostelijk Brabant sparen per jaar voor 3 miljoen zegels. rs<-. i,-<o frr$ IM WlükC' hO 2 32y? WÓYW&tft 2 w&i Rol ma** 1 f< JCu. - >3 VASTERE MAAR GERESERVEERDE MARKT Terwijl de stemming aan het Beursplein De Europese ministerraad heeft woens dag de ambtenaren van de Europese ge meenschappen een salarisverhoging toe gekend van 6.1 percent, met ingang van 1 december jl. Het personeel had 14 per cent gevraagd ter compensatie van de gestegen kosten van levensonderhoud en 0ok gisteren weer vrij vast mocht worden om mee te delen in de gestegen welvaart genoemd, viel toch in sterkere mate dan in de zes landen. Een delegatie van het maandag een zekere gereserveerdheid waar personeel heeft woensdag voor de beslis- te nemen die in verband werd gebracht sing viel nog een bezoek gebracht aan met de crisis rond Rhodesië. De druk op minister Luns, voorzitter van de Europe- het pond sterling die hiervan het gevolg se raad, om het standpunt van de per- ts en de moeilijkheden die uit het probleem soneelsorganisatie te bepleiten. Bij de kunnen voortkomen hebben beleggers voor onderhandelingen tussen de zes ministers zichtiger gemaakt dan ooit. Vandaar dat in de raad zelf is men evenwel niet ho- na het hoger niveau voor de internationale ger gekomen dan de vermelde 6.1 per- fondsen in de avond en de morgen, de offi- cent. ciële middaghandel teleurstelde en de koer sen onder het voorbeursverkeer genoteerd bleven Dit was vooral het geval voor Unilever en olies. De eerste werd verhandeld tot 90 maar kwam terecht op 88. Olies noteer den 130,50, in de middag slechts f 129. Een en ander betekende niettemin dat de koersen hoger lagen t.o.v. gisteren en dit I gold vooral Unilever die zich in het tele- Tijdens de gisteren gehouden openbare fonische effectenverkeer reeds in een wil- vergadenng van de algemene raad1 van L.ge stemming verheugdeWat Phiiips be het gasbedrijf Centiaal Nedeiland G( N) jrefh hit fonds bleef aan de vaste kant op 77, dit temeer nu uit nadere berichten 55 WW.' j ~T>h n 48 48 8 27*1 27* J «ftfe 58 3M, in Utrecht is besloten een overeenkomst aan te gaan met de N.V. Nederlandse over het bod van Philips op de helft der Gasunie. Er zal een standaardinkwpeon-1 aandelen van het Engelse elektronische tract worden gesloten voor de levering Loncern PYE blijkt dat Eindhoven het be en afname van gas. drijf sterker wil concentreren om staande De algemene raad heet t zich m egm- blijven in de concurrenite. Overigens is sel akkoord verklaard met het voorstel J de overlegcommissie samenwerking re- omtrent het resultaat van het bod op PYE nog geen beslissing gevallen. Evenals de beide vorige dagen bleef AKU oplopen, in sympathie met de alge meen vastere tendens, en kwam terecht op 57, en voor Hoogovens werd nog slechts een iets betere adviesprijs vernomen. VOORBEURS VAN HEDEN 1ste tijdv. 2de tijdv. A.K.U. Hoogovens 284 Kon. Olie 128.10-128.80 128.70 Philips 77.00-77.60 77.30 Unilever 87.50-87.80 87.50 K.L.M. 380 379 VERHANDELDE FONDSEN 6 dec. 7 dec. Totaal 402 397 Hoger 211 256 Lager 93 56 Gelijk 98 85 AVONDVERKEER VAN GISTEREN A.K.U. 56 Hoogovens Kon. Olie 128-129.20 Unilever 76.80-77 Philips 87.50-87.80 K.L.M. 375-380gl (Van onze correspondent) UTRECHT Als u in de komende we ken tot acht keer toe een mannetje over de beeldbuis ziet lopen dat bijna over spoeld wordt door stapels brieven, dan wordt u geconfronteerd met een van de onderdelen van de campagne waarmee de PTT er bij het publiek wil inhameren: post op tijd blijft de feestdrukte voor. De jaarlijkse kerst- en nieuwjaarsvloed van brieven, kaarten en kalenders staat voor de deur. Dat betekent dat het normale aan tal van 10 miljoen poststukken, dat de posterijen dagelijks te verwerken hebben nog eens met zo'n vijf a zes miljoen ver groot wordt. Het is de PTT wat waard die kerstpiek af te vlakken. Het is de PTT om precies te zijn 55.000 waard. Zoveel kost namelijk de campagne die van nu tot eind december gevoerd wordt om het publiek ertoe te bewegen niet tot de laatste dag te wachten met het ver zenden van al die goede wensen. De Sint-Nicolaaspiek in de eerste week van december is dit jaar niet zo sterk geweest als anders. Deels komt dat door dat vijf december op een maandag viel, zodat de PTT een volle, aaneengesloten week had om de schok op te vangen, deels komt het doordat er een duidelijke ver schuiving is bij het cadeaus geven in de richting van Kerstmis. De kerstpiek is voor de posterijen een veel grotere belasting dan de Sint-Nico laaspiek, die wel een grote massa in be weging brengt pakjes en postpakketten maar waarbij de aantallen verhou dingsgewijs klein blijven. In de tweede helft van december gaat het om een aan tal kaarten van vele tientallen miljoenen Andere methoden die de PTT gebruikt om de mensen ervan te doordringen: ,Als u er op tijd bij wilt zijn, moet u er op tijd bij zijn" zijn advertenties, aan- plakstroken op bestelauto's, brievenbussen en loketten, stempelvlaggen en opdruk ken op giro-enveloppen, brieven aan het bedrijfsleven en kaarten gericht aan post bushouders. Omdat verleden jaar door te late verzending nogal wat kerstpakketten uit Canada pas in januari bezorgd kon den worden heeft de PTT dit najaar ook in advertenties in Canadees-Hollandse kranten aangedrongen op tijdig posten. De actie van de PTT is vooral ge richt op de periode 13 tot 17 december. In die week hopen de posterijen de grootste golf op te vangen. Want alle 20.000 PTT-ers uit de sector expeditie, vervoer en bestelling zijn samen met 35 motorposttrekkers, ruim zestig andere in treinverband opererende postr ij tuigen en vele honderden auto's niet in staat de nieuwjaarswens van tante Annie in Maastricht en aan alle tante Annie's in het hele land op tijd af te leveren als neef Pietje in Leeuwarden en alle neven in het hele land die wens don derdag de 29ste of vrijdag de 30ste in de brievenbus laat glijden. r De voorzitter van de Katholieke Bond van Vervoerspersoneel, de heer W. J. L Spit, taxeert het verlies van de Neder landse Spoorwegen dit jaar op ongeveer 70 miljoen gulden en voor volgend jaar op 100 a 110 miljoen gulden. Vorig jaar bedroeg het N.S.-verlies „slechts" 21 mil joen gulden. Hij heeft dit vanochtend medegedeeld in de rede waarmee hij het tweedaagse congres van zijn bond in Utrecht open de. De heer Spit heeft de overtuiging dat deze fundamentele verliessituatie van het spoorwegbedrijf in hoofdzaak uit externe oorzaken dient te worden verklaard en onder andere hierin tot uitdrukking komt, dat onvoldoende aandacht wordt besteed aan maatregelen in het belang van een gezond openbaar vervoer. De heer Spit noemde het een lichtpunt je dat de minister van Verkeer en Wa terstaat een bedrag voor vergoeding van bedrijfsvreemde lasten (35 miljoen gul den) ten behoeve van de spoorwegen heeft opgenomen. Dat de factoren, die de verliessituatie veroorzaken in de externe sfeer moeten worden gezocht, is volgens de heer Spit temeer aannemelijk als men kennisneemt van de aanhoudende effi- ciency-maatregelen van de spoorwegen in eigen huis, die onder andere tot een jaarlijkse inkrimping van het personeel met rond 500 man leiden. Het bestuur van de NV Internationale Gewapend-Beton-Bouw (I.G.B.) deelt mee dat de produktie in 1966 iets lager zal lig gen dan in 1965. Hoewel de resultaten dan ook lager zullen zijn, wordt, onvoor ziene omstandigheden voorbehouden, toch verwacht een gelijk dividend te kunnen uitkeren. Alle coöperatieve en particuliere zuivel fabrieken in de provincies Groningen, Friesland en Drente hebben besloten in de toekomst hun uitbetalingssysteem van melkgeld te reorganiseren. Men hoopt hierdoor berovingen zoals die in de afge lopen maanden voorkwamen op zuivelfa brieken in Tolbert en Grouw te kunnen voorkomen. Dit is gisteren door de drie noordelijke instituten voor landbouw coöperatie meegedeeld. Het merendeel van de zuivelfabrieken betaalde het aan de veehouder verschul digde melkgeld contant uit. De fabrie ken moesten daartoe grote sommen geld gedurende enige uren zelf in bewaring nemen en het de volgende morgen door de melkrijders laten bezorgen. Deze ver- oudérde wijze van betalen was traditio neel gegroeid en pogingen in het verle den ondernomen om hierin, onder meer met het oog op diefstal, verandering te brengen, stuitten op verzet van de bij de fabrieken aangesloten leden. Na de berovingen in Tolbert en Grouw, waarbij in totaal bijna 400.000 gulden werd ge stolen, besloot men definitief een einde te maken aan deze openlijke uitnodiging tot diefstal en roof. De melkgeldbetaling zal daarom vanaf vandaag uitsluitend per bank geschieden. gionale organen gasvoorziening (SROG) om te buigen in een verenigingsvorm, waardoor deze tot ondertekening van het I nieuwe standaardinkoopcontract kan overgaan. Tengevolge van het sterk toenemen van 1 het gasverbruik zal het GCN op enige punten in zijn voorzieningsgebied in de toekomst enkele aardgasontvangstations bouwen. Voor het bouwprogramma voor 1967 is een bedrag van ƒ475.000 uitge- trokken. Het dagelijks bestuur van het Pro- duktschap voor Pluimvee en Eieren heeft een onderhoud aangevraagd bij de minis ter van landbouw om de ernstige situatie op de braadkuikenmarkt te bespreken. Deze situatie is ontstaan doordat de prij zen tengevolge van de grote produktie uitbreiding ten opzichte van vorig jaar in Duitsland met respektievelijk 31, 25, 47 en 46 percent in de vier kwartalen van 1966 en in Nederland met 6, 18, 32 en 28 percent tot onder het kostprijzen- niveau zijn gedaald. De exportprijzen voor panklare braadkuikens zijn de afge lopen maand nog verder teruggelopen en wel van 2.55/ 2,70 tot 2,30/ 2,45 per kilogram. Op de openbare vergadering van het schap in Zeist zei de voorzitter, de heer N. H. Garrelds, gisteren dat hij gelooft dat de Nederlandse exporteurs een goede verkooptechniek hebben gevolgd door de braadkuikens niet op te slaan maar af te zetten, zij het dan ook tegen zeer la ge prijzen. De extra voorraad lag op 1 december op ongeveer 4.000 ton (een produktie van tien dagen). De heer Garrelds meent, dat de voorraadsituatie in Duits land slechter is. De reclame heeft in Ne derland consumptieverhogend gewerkt. Onjuist noemde de heer Gerralds in dit verband de reacties van de Nederlandse bond van poeliers en wildhandelaren als „vrieskip goedkoop maar vol water" en „koop gavere verse kippen". Hij vindt deze kreten onverstandig en bovendien in strijd met de waarheid. Op de vergade ring ontkende de vertegenwoordiger van deze poeliersbond dat dergelijke „berich ten" door zijn organisatie zijn gelan ceerd Slot- koersen 7 dec. Slot- koersen 7 dec. A.K.U. Hoogovens Philips Unilever Kon. Petroleum Amsterd. Rubber. H.VA. Deli-Mjj Holl.-Am. Lijn L..L.DL K.N.S.M Kon Paketvaart Van Ommeren Ned. Sch. Unie 5% Ned. 1964 5%% Ned. 1964-11 5%°/o Ned. 1965 6% B.N.G. 1965 5%% Ned. Gas 4</2% A.K.U. 5%% Hoogovens Alk. Bank NederL Amro Bank HolL Bank Unie Nat.-Nederlanden Ned. Midd.st. B. R.V.S. Robeco Interunie Nefo Ver. Bezit Unitas Albert Heijn Alg. Norit Amstel Brouwerij Amsterd. Ballast Amsterd. Droogd. Bensdorp Van Berkel Billiton II Blaauwhoed Bredero Brocades-Stheem Bühr.-Tetterode Bijenkorf Centr. Suiker Mij Cura?. Handel Mij Elsevier Erdal Fokker 56.60 284 77.20 87.90 129.20 gl 65% 116% 70.00 gb 98 gl 372.00 gb 83% gl 160% 126 gl 87% 88% 92% 93% 92% 89% gb 92% 240 gb 47.00 179 gb 449 81.00 gb 392 190.80 157.50 71.00 89.00 400.00 716 158.00 323 285 b 73 375 b 180 gb 429 350 94 620 b 469 440 289 149 188.00 gb 400 280 gb Ford Van Gelder Zn. Gelderl.-Tielens Gist- en Sp.fabr. Grasso v. d. Grinten Hagemeijer Hatema Havenwerken Heineken Bier Hoek's Machinef. Holec HolL Beton Indoheem Intematio Kempen-Begeer Key en Kramer Kon. Ned. Papier Kon. Zout-Ketjen Koudijs Leidsche Wol Lindeteves-J acob Meneba Muller Co Chem. F. Naarden Ned. Dagbl. Unie Ned. Kabelfabr. Ned. Sch. Mij Van Nelle Nijverd. Ten Cate Oranjeboom Bier Overz. Gas William Pont Rijn-Schelde Sch. Expl. Mij Scholten Honig Schuttersveld Smit. Transform. Spaamestad Stokvis Zn. Technische Unie Texoprint Thom. en Drijver Ver. Glasfabr. Ver. Machinefabr. Vredest. Rubber Wessanen Wilt. Fijen.-B. Wyers Zwanenberg-Org. 930 gb 87 gb 340 415 130 gb 815 90.70 175 122 370 397 194 gb 253 33.00 230 108 350 170 439 126 295 119 310 gb 280 375 173 241 70% gb 240 71 264 83.00 184 gb 159 156 81.50 gb 104 185 609 99% 245 gb 86 73.50 gb 96 123% 118 gb 422 152 352% gb 165.50 Atch. Topeka Baltimore iCan- Pacific Pennsylvania South Pac. Union Pac. Aagtekerk pass. 7 Straat Messina n. Port Said. Lekhaven 7 v. Bahia n. Bremen, Abbekerk 7 ten anker Bangkok. Acila 7 v. Helsinki n. Kopenhagen. Adrastus 7 v. Balikpapan n. Makassar. Alamak 8 te Marseille verw. Aldabi 7 te Maceio. Algol 7 te Lorenco Marques Alhena pass. 7 Vitoria n. Salvador Bahia. Alkes 8 te Rastanura. Alkmaar 7 v. Stavanger n. Thameshaven. Aludra pass. 7 Kreta n. Beiroeth. Amerskerk 8 te Assab. Ampenan 7 v. New Orleans n. Mobile. Amstelveen 8 te Portland. Angolakust 7 v. Sinoe n. Takoradl. Annenkerk 7 rede Tripoli. Atys 7 te Stanlow. Bali 8 te Antwerpen Balong 8 te Lissabon. Barendrecht pass. 7 Noordhinder n. Perz. Golf. Batu 7 v. Chittagong n. Colombo. Bengalen 7 v. Wellington n. Bluff. Bengkalis 7 v. Lattakia n. Port Said. Bintang 8 te Beiroeth Bovenkerk 7 te Kaapstad. Caltex Amsterdam 8 ten anker Canvey Eiland. Caltex Arnhem 7 v. Gothenburg n. Malmoe. Caltex Gorinchem 7 te Teesport. Caltex Naples 7 v. Norresundby n. Port Said. Camerounkust 8 rede Novoredondo. Cartago 7 v. Puerto Cortes n. New York. Chiron 7 v. Paramaribo n. Amsterdam. Cinulia 7 v. Callao n. Valparaiso. Congokust 7 v. Antwerpen n. Amsterdam. Dahomeykust 8 v. Conakry n. Dakar. Dlemerdijk 8 te Bremen. Dorestad 7 te Killlngholme. Echo 7 te Helsingborg verw. Eemhaven pass. 7 Virgin Passage n. Antwerpen. Eos 8 te Antwerpen Esso Amsterdam 7 v. Bayonne n. Puerto la Cruz. Esso Rotterdam 8 ten anker rede Bombay. Forest Town 7 v. Porto Foxi n New York. Gaasterdijk 7 v. Bremen n. Rotterdam. Gaasterland 7 te Barranquilla. Gabonkust 8 te Antwerpen. Geertje Bulsman pass. 7 Belle Isle n. Hamburg Geeststar pass 7 Azoren n. Preston. Grebbedijk 7 te Boston. Ivoorkust 6 v. Takoradi n. Cape Palmas. Karachi 7 v. Genua n. Barcelona. Karimata pass. 7 Kaap St. Vincent n. Djibouti. Karimun 6 v. Lissabon n. Duinkerken. Kennemerland 7 te Rio Grande. Kerkedijk 7 v. Hamburg n. Rotterdam. Kloosterkerk 7 v. Fremantle n. Aden. Koningswaard 7 te Wilmington. Korovina 7 v. Singapore n. Perzische Golf. Kryptos 7 v. Singapore n. Bangkok. Langkoeas 7 v. Djeddah n. Djibouti. Mr. J. J. Oyevaar, voorzitter van de raad van beheer van Phs. van Ommeren N.V. zal op 31 december als zodanig aftreden. Op dinsdag 20 december zal in het Van Ommerengebouw een I Allied Chem. afscheidsreceptie plaatsvinden. I A P F Fnrl De Zuidafrikaanse regering heeft ter bestrij- I lna ding van de Inflatie een aantal maatregelen aan- I Am. Can. gekondigd, die zullen worden genomen, waar- Am Smelting onder beperkingen van het bankkrediet en een I «r, _j rS soepeler toezicht op de invoer. fun. i. ana i.. Am. Tobacco Anaconda Beth. Steel Boeing Chrysler City Bank Cons. Edison Dougl. Aircr. Dup. de Nem. Eastm. Kodak Gen. Electr, Gen. Motors Goodyear T. Loppersum 7 te Paimbeach verw. L.veaon 7 ten anker bij Vlissingen n. Antwerpen. Main Lloyd pass. 7 Ceylon n Aden. Medon 7 te Willemstad. Moerdijk 8 te Cristobbal verw. Munttoren 7 v. Aruba n. Philadelphia. Neder Elbe 7 te Tanga. Neder Weser 7 v. Luanda n. Mobile Nestor pass. 7 Kaap Finisterre n. Tripoli. Oldekerk 7 v. Dar es Salaam n. Beira Ommenkerk 7 te Bremen. Polydorus 7 v. Djakarta n. Balikpapan Pres. William V. S. Tubman pass. 7 Key West n. Hamburg. Prins Philips Willem 7 te Hamburg Prins Willem-5 7 v. Londen n. Tripoli. Prins Willem George Frederik 6 v. Liverpool n Antwerpen. Radja 9 te Singapore verw. Rotterdam 8 te Nassau. Sanana 7 te Singapore verw. Schie Llqyd 7 v. Hamburg n. Bremen. Seine Lloyd 7 v Balboa n. Papeete. Sibigo 8 te Rangoon verw. Sinoutskerk 7 te Hongkong. Skadi 7 te Piraeus. Slamat 7 v. Port Swettenham. 8 te Singapore verw. Stad Gouda 7 v. Las Palmas n. Bilbao. Stad Vlaardingen pass. 6 Kaap Bon n. Pointe Noire. Statendam 7 v. Nassau n. New York. Stentor 7 v. Ceuta n. Antwerpen. Straat Colombo 8 te Port Pirie verw. Straat Cumberland 7 te Adelaide. Straat Fiji 8 te Kaapstad. Straat Futami pass. 7 Madagascar n. Lorenco Marques. Straat Mozambique 7 te Walvisbaai verw Straat Torres 7 te Kaapstad. Straat Van Diemen 8 te Tanga. Ta ra 8 te Hamburg. Tjiliwong 8 te Napier. Tjimanuk 7 te Port Swettenham Tjiwangi 7 v. Sydney n. Melbourne. 9 te Melbourne verw. Tjinegara 7 v. Brisbane n. Sydney. Tjitarum 8 v. Auckland n. Manilla. Togokust 7 v. Dakar n. Amsterdam. Van Riebeeck 7 v. Zanzibar n. Dar es Salaam. Vivipara 9 v. Suez n. Rotterdam. Walcheren pass. 7 Mauritius n. Port Elisabeth. Willemstad 7 te Funchal. 6 dec. 7 dec. 6 deo. 7 dec. 28% 28% Amer. Motors 6% 6% 29 b 29 Int Harvester 36% 34% 51% 52 Int. Nickel 86 87% 72% 74% Int. T. and T. 73% 73% 65% 68 Kennecott 36 36% 51% 53 Mont. Ward 20% 20% 27% 27.% 45% 45% exd. 39% 39% 38% 38% 32% 33% Royal Dutch 36% 35% 47% 48 49% 49% 38% 39 63% 63% 57% 57% Soc. Vacum 49% 49% 53.^ 55 Stand. Br 34% 34% 31% 30% Stand. Oil N.J. 64% 66 78% 81% Studebaker 39 39% 28% 28% 72% 74% 59.% 64 Un. Aircraft 80% 81% 31% 32 8% 8% 56 54% Un. Fruit 27% 28 31% 31% 40% 40% 44% 44% 36% 36% 150-% 151% 52% 54 119% 125% Woolworth 19% 19% 98% exd. 98 39% 39% 66% 66 104% 106% 42% 44 Wall Street heeft gisteren de opgaande lijn van dinsdag verder doorgetrokken door winsten van in doorsnee 2 punten en sommige nog hoger. Leiding bij de nieuwe opwaartse beweging hadden staalwaarden, auto's, rubber, luchtvaartaandelen, lucht lijnen en chemische fondsen. De vaste stemming werd volgens makelaars ver oorzaakt door het nieuws, dat additionele fondsen zullen worden gevraagd voor de oorlog in Vietnam. De omzet steeg tot 8.99 miljoen shares tegen 7.67 miljoen dinsdag. De Dow Jones indices: industrie 808.01 10.58); sporen 205.41 (-f 2.09) en open bare nutsbedrijven 134.27 0.09). Het produktschap voor Zuivel wil de consumptiemelkfabrieken een bijzondere toeslag uit het zuivelfonds geven van 68 cent per honderd liter melk of consumptie- melkprodukten. Het zal hiervoor de toe stemming van minister Biesheuvel vragen. De toeslag zal, volgens de bedoeling van het produktschap, gelden voor het melk prijsjaar april 66, april 67 en voor alle onder de verrekenprijs vallende produk- ten, dat zijn behalve melk en karnemelk o.m. ook chocolademelk, koffiemelk en room. Aanleiding hiertoe is het feit, dat de minister van. economische zaken voor Witmarsum 7 v. Lake Charles n. New Orleans. t =aar 1966/67 de consumentenprijzen Wonogin 7 v. Dunedin n. Lvttelton. n n 7 te Lyttelton verw. voor consumptiemelk en consumptiemelk Wonosari 7 v. Marseille n. Hamburg. produkten lager heeft vastgesteld dan het zaa"ekerk7 I'u BeiTa* Tansa' produktschap had voorgesteld. DJAKARTA (AP) Het presidium van het Indonesische kabinet heeft woensdag besloten alle buitenlandse eigendommen die tijdens de confrontatie tegen Maleisië zijn genaast, terug te ge ven, zo heeft een regeringswoordvoerder meegedeeld. De officiële bekendmaking over de bij eenkomst van het presidium luidde dat er plannen zijn om de produktie van de ge naaste plantages en ondernemingen op te voeren. Een woordvoerder zei echter dat dit be tekent dat zij weer onder buitenlands be stuur worden geplaatst. Onder de genaas te maatschappijen zijn de Unilever, Brit se en Amerikaanse tabaksplantages, de Goodyear Rubberplantages op Sumatra en Britse rubber- en rijstplantages op Java.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 17