Max Lewin doet opnieuw een greep naar een Kamerzetel m X S liiaranka meubelen Vrouwen voelen weinig voor bescherming tegen een atoomoorlog OLD A Oud-minister Algera overleden „Als de KRO maar had staan juichen over de val van Cals..." GROEN Co. en KEUKENCENTRUM Beloften: doodstraf uit de VN en afstoting van de west -J Doden in het verkeer Vader ontvoerde dochtertje nieuwtjes kijken bij Maranka Mr. Van Doorn geen Kamerkandidaat „Gezagsinstanties bevorderen de provomentaliteit Protest tegen NPD 'm TH-postzegel Morgen minder wind mg VRIJDAG 9 DECEMBER 1966 BUREAU-MEUBELEN r Joarlem Met 4l/z maand gestraft Provo aangehouden in gerechtsgebouw Centrale Verwarming IDEAL-STANDARD Gasketels Haarlem f elsen-IJmuiden Beverwijk «mim. mm mmmm s 5 s 62 (Van onze correspondent) AMSTERDAM Na „Tien over rood" heeft zich nu „Tien tegen rood" aange diend. Het is een boekje dat in tien hoofd stukken het Nederlandse volk wil oproe pen zich te keren tegen „De jongens van ultralinks" en dat de basis wil zijn waarop mogelijk tien kleine politieke groeperin gen straks samen aan de Kamerverkie zingen zouden kunnen deelnemen. Schrij ver is de 47-jarige Max Lewin, een za kenman die zich voornamelijk met ex port naar Oosteuropese landen bezig houdt, die destijds tot de initiatiefnemers behoorde van radio Veronica, oprichter is van de Nederlandse Volksbeweging, op richter van de Bond van Belastingbetalers en oprichter van de Nieuw-Democratische Partij. Wat hij wil en wat hij in de 88 pagina's van ..Tien tegen rood" nog eens uitvoerig heeft toegelicht is niet mis: onmiddellijke onafhankelijkheid voor Suriname en de Antillen, alle buitenlandse arbeiders weg sturen, de doodstraf invoeren, psychiaters uit de rechtszaal weren, het opheffen van het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk, ontbinding van de Eerste Kamer, het stopzetten van de ont wikkelingshulp, het uittreden van Neder land uit de Verenigde Naties en de EEG, om maar een paar belangrijke zaken te noemen. Geen zorg om anderen Het boekje „Tien tegen rood" is gister middag op een door grammofoonmuziek opgeluisterde persconferentie te Amster dam gelanceerd. Max Lewin zat achter de groene tafel, aan de ene kant een band recorder, aan de andere kant een zwij gende sympathisant. Er werd hem door de critische aanwezigen niet één positie ve vraag gesteld. Het heeft hem niet ont moedigd. „Als wij bij de eerstvolgende verkiezingen niet aan bod komen, komt er wel een nieuwe gelegenheid. Ik wacht mijn tijd rustig af." De overzeese rijksdelen kosten enorm veel geld, redeneert hij. Het kabinet is gevallen op een gat in de begroting. „Als wij Suriname en de Antillen afstoten en we stoppen de ontwikkelingshulp dan kan er anderhalf miljard gulden op de begro ting worden bespaard". Wil de heer Lewin de ontwikkelings landen die het niet zonder hulp kunnen stellen maar laten aanmodderen? „Ja, als u het zo wilt noemen: ik wil ze laten aanmodderen. Die mensen daar zullen dan pas leren werken en een goede regering kiezen." Hoe verklaart u dat Nederland uit de EEG en de Verenigde Naties moet treden? „De EEG heeft voor geen enkel aange- ADVERTENTIE hout TEAK - AFRORMOSIA EIKEN PALISSANDER Schoterweg 5-7, tel. 60114 sloten land economisch voordeel opgele verd. Integendeel, wij moeten nu betalen voor onverkoopbare produkten in Italië. En wat de Verenigde Naties betreft: in de eerste plaats is het fout dat een paar landen veto-recht hebben. Voorts komen er allerlei jonge staten in de VN, die evenveel rechten krijgen als landen als Nederland, die een eeuwenlange bestuurs- ervaring hebben. Dat is fout". Waarop baseert u de noodzaak de dood straf te moeten invoeren? „Ik geloof dat het merendeel van de bevolking voor de doodstraf is. Het is het enige middel om te voorkomen dat misdadigers in herha ling vervallen en het werkt nog preven tief ook. Het kan natuurlijk zo zijn dat een ter dood veroordeelde later onschul dig blijkt te zijn. Dat is dan jammer. Maar beter één dwaling dan duizend misdadi gers die weer op vrije voeten komen. Op het ogenblik maken psychiaters in de rechtszaal de dienst uit. Natuurlijk zullen er misdadigers zijn die geestelijk ziek zijn, maar de kans op genezing is zo gering dat men er beter niet aan kan beginnen". In de Ursulakliniek te Wassenaar is de negentienjarige Richard Hooft uit Delft overleden aan de verwondingen, die hij had opgedaan bij een verkeersongeval. De jongeman was zondagmiddag op zijn bromfiets aangereden door een personen auto. Op de weg Apeldoom-Nunspeet, even buiten Apeldoorn, is de twintigjarige on gehuwde dienstplichtig soldaat J. Fran ken uit Amstelveen bij een verkeerson geval om het leven gekomen. De 27-jarige heer M. F. C. M. van Weegen uit Utrecht is in Benschop bij een verkeersongeluk om het leven geko men. De bestelauto, die hij bestuurde raakte vermoedelijk door de zijwind in de rechterberm van de weg en bots te daarna tegen een boom. In Eeserveen, gemeente Borger, is de 52-jarige B. J. Zuidersma uit Klaziena- veen met zijn auto op onverklaarbare wijze tegen een boom gereden en omge komen. De 56-jarige opperman H. A. Hekkert uit Raalte is om het leven gekomen, toen hij bij het oversteken van rijksweg 35 in zijn woonplaats met zijn fiets aan de hand, door een auto werd aangereden. (Van onze correspondent) DEN HAAG Een tot Canadees ge naturaliseerde Hagenaar die op 14 juli in Den Haag zijn negenjarige dochtertje Yvonne heeft ontvoerd, is door de Haag se rechtbank veroordeeld tot een gevan genisstraf van vier maanden en twee weken met aftrek, waarvan twee maan den voorwaardelijk. Dit betekent dat hij over enkele dagen op vrije voeten komt. Hij had zijn dochtertje per auto naar Duitsland gebracht om haar vandaar mee te nemen naar zijn nieuwe vaderland Ca nada. Yvonne was in 1961 door haar moeder uit Canada meegenomen voor I vakantie naar Nederland. Later wilde de moeder niet meer terug naar Canada. Nadat een poging van de vader om Yvonne op legale wijze uit Nederland mee te nemen op Schiphol was mislukt door ingrijpen van de marechaussee en door een voorlopige maatregel van de kinderrechter, ontvoerde hij het kind op 14 juli. Hij werd in Duitsland gearres teerd en Yvonne werd weer teruggegeven 'aan de moeder in Den Haag. De kinder rechter heeft inmiddels nog steeds geen definitieve beslissing genomen over het lot van het kind. Max Lewin ADVERTENTIE O Deze draaibare fauteuil van Menilio Taro met benenbank exclusief bij Anegang 39-HaarlemTel16340 Geopend van 9-6 uur -'s maandags van 1-6 uur. (Van onze parlementaire redactie) HILVERSUM. Mr. H. W. van Doorn, voorzitter van de KRO en Tweede Ka merlid voor de K.V.P., heeft een nadere uitleg gegeven van zijn besluit om zich te laten schrappen als kandidaat voor de K.V.P. bij de komende Kamerverkiezin gen. Niet het feit dat de partij hem op een niet-verkiesbare plaats heeft gezet, maar wel dat bezwaren tegen de combi natie Kamerlidmaatschap-voorzitterschap van de KRO als motief hebben gegolden, waren voor hem doorslaggevend. Die bezwaren bestonden niet in het partijbestuur, aar in de groepsadviescom- missies van de partij, die een belangrijke adviserende stem hebben bij de samen stelling van de kandidatenlijsten. „Een aantal partijleden heeft juist deze cumu latie van functies eruit gepikt", aldus mr. (Van onze correspondent) DEN HAAG. De in 1959 begonnen actie van de „Nederlandse federatie voor vrouwelijke vrijwillige hulpverlening" om één op de vijf vrouwen in ons land voor te lichten over de mogelijkheden een gezin tijdens een atoomoorlog in huis te gen radio-actieve neerslag te beschermen is op een mislukking uitgelopen. Hoewel ministersvrouwen en echtgeno tes van burgemeesters, wethouders en po litiecommissarissen door het beleggen van (Van onze correspondent) DEN HAAG Tijdens een zitting van het kantongerecht, waar tien minderja rige jongens zich moesten verantwoorden wegens relletjes op het Plein op Prin- jesdag, is een vijftienjarige voort vluchtige Haagse provo, die onverwachts in het gerechtsgebouw verscheen, gear resteerd. De Haagse jongen, die ook bij de on geregeldheden op Prinsjesdag was be trokken, was enige tijd geleden door de Haagse politie in de Lange Houtstraat ge arresteerd, toen hij daar, gehuld in een rood geverfde pyamabroek en met een koperen koe-bel om de nek, „Johnson, the big killer" riep. Hij werd daarvoor in het rijksopvoedingsgesticht te Utrecht ondergebracht, maar wist hieruit te ont snappen. voorlichtingsbijeenkomsten het voorbeeld gaven, bereikte men nog geen 12.5 per cent van het aantal vrouwen, die men in ons land had willen inlichten. De organi satrices bemerkten al spoedig dat ons volk er weinig voor voelt om in een tijd van vrede voor een eventuele atoomoorlog al vast een noodrantsoen, lectuur en spelle tjes voor de kinderen in kelder of douche cel op te slaan. Daarbij kwam nog, dat de overheid de feiten achterhaalde en men nu pas met enige aarzeling toegeeft dat flatwoningen onvoldoende bescherming tegen de „fall out" bieden. In afwachting van een on derzoek om in grote gebouwen schuil plaatsen in te richten drong de oud-mi- nister van Binnenlandse Zaken, J. Smal- lenbroek, erop aan de actie voorlopig stop te zetten. Zijn opvolger, prof. mr. P. J. Verdam, heeft de campagne onlangs tij dens een bijeenkomst in Utrecht vrijwel geruisloos afgesloten. Dit echter nadat zijn ministerie eerst op discrete wijze had laten weten, dat de commissie „individue le zelfbescherming" van de federatie in het vervolg alle voorlichtingsactiviteiten achterwege dient te laten. De actie heeft een half miljoen gulden gekost. De kos ten per voorgelichte huisvrouw waren ƒ5.18. ADVERTENTIE Van Doorn. Hij meende uit recente uit latingen te weten dat deze combinatie van functies geen bezwaar zou hebben ontmoet, als de KRO via „Brandpunt" en „Echo" maar had staan juichen omdat het kabinet-Cals naar huis werd gestuurd. De heer Van Doorn verklaarde lid te zullen blijven van het K.V.P.-partijbe- stuur. Hij zei ook, niet „grimmig" te staan tegenover zijn eigen partij. Ook voelde hij zich persoonlijk niet gegriefd. „Poli tiek brengt nu eenmaal met zich mee dat men kan stijgen of dalen of zelfs kan worden afgevoerd", zei hij. De twee uitzendingen van „Brandpunt" kort na het begin van de kabinetscrisis, waartegen vele K.V.P.'ers bezwaren heb ben gemaakt, hebben de KRO 83 brieven van kijkers opgeleverd; 48 van hen zeg den naar aanleiding van deze uitzendin gen hun abonnement op de KRO-gids op. De overigen hadden alleen bezwaren of juist lof. De uitzendingen behaalden het waarderingsgetal 77. Dat is vrij hoog en betekent dat de programma's gewaar deerd werden als goede informatie. Het cijfer geeft niet aan hoe groot het aantal kijkers is dat het met de inhoud eens was Burgemeester van Hilversum: HILVERSUM Burgemeester Boot van Hilversum heeft in een openbare raadsvergadering critiek geuit op gezags instanties die zijns inziens de provo-men taliteit hebben bevorderd. „De lichame lijke geweldloosheid die provo preekt, doet sympathiek aan, maar er is ook spra ke van een geestelijk, geniepig geweld. Als ze je dan zo staan te sarren dan geef je zo'n vent toch een opdoffer", zei de burgemeester. Hij was het ook oneens met het justitie beleid „dat in vele strafzaken een psychi sche genezing hoe humaan en noodza kelijk ook vóór de straf stelt." „Het opleggen van strenge straffen lijkt een euvele daad te worden", aldus mr. Boot. Hij verweet de televisie de critiek op de politie te hebben onderstreept en vroeg van dit medium meer objectiviteit en zakelijkheid, ook wat het koninklijk huis betreft,omdat bepaalde accenten ver keerd zijn gelegd. „Mijn positie als vader van de radio- en televisiestad brengt mij tot dit vermaan", aldus burgemees ter Boot. Scholieren uit oostelijk Nederland wil len op zaterdag 7 januari in Keulen of Essen een protestdemonstratie tegen het opkomen van de N.P.D. houden. 71 In Den Haag is op 64-jarige leeftijd overleden mr. J. Algera, oud-minister van Verkeer en Waterstaat en lid van de Raad van State. De begrafenis zal plaats hebben maan dag 12 december te half een op de be graafplaats Nieuw Eykenduynen in Den Haag. Mr. J. Algera werd op 28 maart 1902 te Wirdum (Fr.) geboren. Van 1937 tot 1952 was hij lid van de Tweede Kamer, waarin hij zitting had voor de A.R. In 1945 werd hij lid van de nationale adviescommissie en van 1946 tot 1952 was hij lid van Gedeputeerde Staten van Friesland. In september 1952 werd hij benoemd tot minister van Ver keer en Waterstaat. In het in 1956 op tredende nieuwe kabinet werd hem de zelfde portefeuille toevertrouwd, tot hij deze in oktober 1958 om gezondheidsre denen neerlegde. Op 1 november daarop volgend deed de heer Algera zijn intrede als lid in de Raad van State. Sinds 1959 was mr. Al gera directeur, en sinds 1961 president directeur van de Vrije Universiteit in Amsterdam. In april vorig jaar trok hij zich om gezondheidsredenen uit het di rectorium terug. Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: „Heer lijk duurt het langst" van Annie M. G. Schmidt en Harry Bannink. H.m.v. Gonny Stuart e.a. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Gold- finger", 18 j. Frans Hals, 19en 21.15 u.: „Operatie Crossbow", 18 j.; 23.80 u.: „De overspelige", 18 j Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Hercules en de hel van Dzjengis Khan", 14 j. Zaterdag 23.30 u.: „Mr. Stanislas, geheim agent", 18 jaar. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „De bezeten jacht", 18 j. Minerva, vandaag 20.15 en zaterdag 19 en 21.15 u.: „Strangers in the night", 14 j. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Es", 18 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: Mijn wapen is wet". Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Alfie", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw. waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 10-17 uur. Zondags 13-17 uur. Vishal. Expositie van werk van zondags schilders. Tot 19 december. Dagelijks van 10 tot 17 u. en zondags van 13 tot 17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur; zondag van 14 tot 17 uur. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Expositie van werk van Harry Prenen. Da gelijks van 10-18 uur en 20-22 uur. Zon dag van 14-17 uur en 20-22 uur. Teylers Museum (Spaame 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19de en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve maandag: van 10 16 uur. Eerste zondag van de maand 13-16 uur: Expositie van etsen van Rem brandt. Museum Van Looy (Kamperlaan): Schil derijenexpositie „Henk de Vries 75 jaar". Op werkdagen van 10 tot 17 uur; op zon en feestdagen van 13 tot 17 uur. Tot 1 januari 1967. Woonhuis Jacobus van Looy (KI. Hout weg): geopend op donderdag van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur; op zon en feestdagen van 14 tot 17 uur. Julianalaan 43 (Overveen): Expositie van schilderijen van Josef Santen. Dage lijks van 14 tot 17 u. Tot 12 december. Bloemenheuvel (Bloemendaal)Exposi tie van werk van Bloemendaalse kunste naars. Dagelijks van 14 tot 17 u. Tot 17 december. DIVERSEN De Waagtaveerne, vandaag en zaterdag 21 u.: Cobi Schreijer met haar internatio nale programma. Gaste: de negerzangeres Dorris Henderson. Poppentheater Merljjn (Hasselaersplein 35), zaterdag 14.30 u.: „De Chinese Draak". VRIJDAG 9 DECEMBER City, 20 u.: „Chinese avonturen in China". Stadsschouwburg, 20 u.: „De Tijger smijt met dynamiet". Galerie „De Kastanjeloot", Wüstelaan 32, Santpoort-Zuid: Expositie aquarellen van Harry Visser: 19-21 uur. Tot 11 december. Felison, Expositiezaal Heidestraat 45, IJmuiden-Oost: Tentoonstelling werken van Kees Andrea; geopend van 19 tot 21 u. Tot 11 december. ZATERDAG 10 DECEMBER City, 19 en 21.30 u.„Chinese avonturen in China". Stadsschouwburg, 20 u.: „De Tijger smijt met dynamiet". Felison, Expositiezaal Heidestraat 45, van 14 tot 17 u.: Tentoonstelling van wer ken, vervaardigd door Kees Andrea. Galerie „De Kastanjeloot", Wüstelaan 32, Santpoort-Zuid: Expositie aquarellen van Harry Visser; dagelijks van 10-18 en 19-21 uur; zondag van 13-17 uur. Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. VRIJDAG 9 DECEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Agent X77, opdracht moord". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Frankie en Johnny". W.B. Theater, 20 u.: „Verloren wereld". ZATERDAG 10 DECEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Agent X77, opdracht moord"; 23.30 uur: „Losgeslagen meisjes". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Frankie en Johnny". W.B. Theater, 20 u.: „Verloren wereld". Galerie Boumans, Breestraat 122: Expo sitie tekeningen, olieverven en aquarellen van Roelof Klein en plastieken van Pieter van Heerden; geopend van 9-12.30 en 13.30- 18 uur. Ter gelegenheid van het 125-jarig bestaan van de Technische Hoge school te Delft wordt op 5 januari 1967 een herdenkingszegel uitge geven in de waarde 20 cent. Op de zegel, die de kleuren groengeel en bruin krijgt, is de aula van de T.H. afgebeeld. Het ontwerp is van de heer P. C. Cossee van d* Esthetische dienst van PTTT te 's-Gravenhage. Inbreker. Een dertigjarige autohandelaar uit Sneek, die ervan werd verdacht bij een inbraak in de coöperatieve zuivel fabriek te Grouw een bedrag van 150.000 gld te hebben ontvreemd, heeft voor de officier van justitie te Leeu warden een volledige bekentenis afge legd. Boerderijbrand. Een bij de spoorlijn Al- melo-Vriezenveen gelegen boerderij, be woond door het gezin van de houtbewer ker A. J. Kramer is geheel uitgebrand. De gehele inboedel, die niet tegen brandschade was verzekerd, 3.500 aan spaargeld en drie auto's gingen in vlam men op. Een varken kwam in het vuur om. Arnhem onveilig? Burgemeester Ch. G. Matser van Arnhem heeft in de begro tingszitting de mening bestreden, dat Arnhem aan café- en straatterreur on derhevig is en daardoor gevaarlijker is dan andere steden is ons land. Deze conclusie gaf hij bij de behandeling van het onderwerp „openbare orde en veiligheid" in antwoord op vragen, -die mevrouw H. M. Nagel- De Boois (PvdA) de burgemeester vorige week maandag in de raad had gesteld. Medaille voor koningin. Koningin Juliana, die lid is van de Arlbergse skiclub in Oostenrijk, heeft de zilveren sportme- daille van deze club gekregen. De me daille, die tot voor kort slechts aan ac tieve wedstrijdskiërs werd toegekend, wordt nu ook aar vakantiegangers uit gereikt die zich bij de skisport onder scheiden. Onderscheiding Prof. dr. W. P. Plate, hoogleraar in de gynecologie aan de rijksuniversiteit in Utrecht is benoemd tot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw. Na 3 maanden vrij. Een 26-jarige stu dent uit Groningen, die met twee vrien den op 10 september een vleugeltip tank had ontvreemd van een fabrieks terrein in Hoogeveen en er in de stad Groningen „symbolische ontploffingen" mee ging demonstreren, is door het ge rechtshof in Leeuwarden veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf. De recht bank in Assen veroordeelde hem op 28 oktober tot drie maanden hechtenis. Daar de straf gelijk was aan het voor arrest werd hij na de uitspraak in vrij heid gesteld. ADVERTENTIE Wij tonen u 12 keukens van 9 binnen- en buitenlandse keukenfabrikanten. origineel FORMICA DROOMKEUKENS Tevens een ongekend grote sortering HANG-, LEG- en WANDKASTEN KENNEMERLAAN 165 - 159 - IJMUIDEN Telefoon 0 2550 - 8428 of 7770. AAAfWWIAA/WyiflfWMWWWUWAIWWWWWWWWWIlWWIfWWI WMWMWWMWIAIWWWIAIWWWWWWWyMWWWWWWWMUIA Het K.N.M.I. deelt mee: Onder invloed van een depressiegebied boven het noorden van de Noordzee, ont stonden in onze omgeving krachtige en aan de kust stormachtige westelijke win den, waarmede geleidelijk koudere lucht wordt aangevoerd. In deze lucht ko men regen-, hagel- en natte sneeuwbuien voor, die door opklaringen worden afge wisseld. De kern van de depressie trekt in de richting van Denemarken waardoor de wind bij ons tijdelijk naar noordwest zal ruimen. Morgen neemt de wind af, doordat van de oceaan een volgende depressie in de richting van Ierland koerst. De buiigheid zal morgen ook wat afnemen. WEERRA PPORTEN Maximum- en minimum temperaturen binnen- en buitenland "O 2 55 .4 66 6 2 Den Helder half bew. w 9 4 Ypenburg half bew. wnw 8 4 Vlissingen onbewolkt w 8 4 Eelde hagelbui w 6 2 De Bilt licht bew. w 7 3 Twente licht bew. wzw 4 2 Eindhoven onbewolkt wzw 6 1 Z.-Limburg onbewolkt wzw 4 1 Helsinki Stockholm Oslo Kopenhagen Aberdeen Londen Amsterdam Brussel Luxemburg Parijs Bordeaux Nice Grenoble Berlijn Frankfort München Zürich Genève Locarno Wenen Innsbruck Belgrado Athene Rome Barcelona Madrid Mallorca zw. bew. sneeuw sneeuw regenbui sneeuwbui onbewolkt half bew. onbewolkt onbewolkt zw. bew. geh bew. onbewolkt geh bew. regen regen sneeuw sneeuw ijzel onbewolkt licht bew. geh. bew.. geh. bew. licht bew. onbewolkt half bew. licht bew. licht bew. zo zzo no zw w wzw w w w w wnw n windst. zzw wzw zw zzw wzw zzw z windst. z windst. o nnw windst. windst. -5 3 3 3 7 12 8 5 -0 7 10 13 1 1 2 0 -0 0 5 3 1 6 18 ,13 13 11 13 0 0 2 0 1 4 1 0 2 7 5 -2 0 0 -5 -1 -1 -5 -4 -12 2 10 3 2 -3 2 Zaterdag 10 december Zon op 8.37 uur; onder 16.29 uur. Maan op 6.37 uur; onder 15.10 uur. Maanstanden Nieuwe maan12 dec. 4.14 uur Eerste kwartier19 dec. 22.41 uur Volle maan 27 dec. 18.44 uur Hoog en laag water in IJmuiden Vrijdag 9 december Hoog water 0.55 uur en 13.21 uur. Laag water 9.02 uur en 21.21 uur! Zaterdag 10 december Hoog water 1.51 uur en 14.11 uur. Laag water 10.03 uur en 22.15 uur. Het hoog en laag water te Zand voort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2