O ELEZERSSCHR VXPW aait ju de ru liter verbouwings-uitverkoop BONTMANTELS W\ Heren van De Blinkert voor tegen Achilles zware opgave wasverzoigers VOOR LAV STOOMCOED tel.60550 Vragen over NTS- reportage in Indonesië lintermeubeli Donner en Prins schaken samen Italiaan Tatai vervangt Pfleger Nei plaatst zich voor Russisch zonetoernooi Haarlem Nicols in voorjaar 1967 naar de West Provinciale teams in damstrijd Beperkt zaalhandbalprogratntna PELTERIJENHANDEL KONINGSPLEIN 3' wasverzoigers VOOR UW WITGOED tel.60550 Drie zeges voor Van Leeuwen op Hilversumse baan [$PLfTTEl£ AMSTERDAM - TEL. 237250 VRIJDAG 9 DECEMBER 1966 Zie ginds komt O O SPAANSE SINAASAPPELEN ...binnen 48 uur hier! Verantwoordelijkheid Ontwikkelingshulp Nergens aan meedoen Niet te veel kosten Mis-verstand Betaal maar 5] Jïy Tntermenbel vindt u alleen goede meubelen Woninginrichting Marktplein 3C Hoogovenschaaktoernooi PELTERIJENHANDEL KONINGSPLEIN 3 voorheen PERSIANER PIECES van 595,- voor 415, NERTS BISAM van 850,- voor 595, Naturel BISAMRUG van 1475,- voor 1030, PERSIANER met Nerts van 1950,- voor 1365, NERTS MURMEL van 1750,- voor 1225, PERSIANER Naturel van 2950,- voor2065, PASTEL NERTS van 5900,- voor 4130, Canadese Naturel MINK van 7500,- voor 5250, 0CELET Naturel van 14000,- voor 9800, Geen uitverkoop-goederen doch uitsluitend bontmantels bestemd voor het seizoen 1966-'67 Alle bontmantels worden 3 jaar schriftelijk gegarandeerd Voorts op alle voorradige Bontmantels, Cape's, Stola's etc. eveneens 30% KORTING Tornado te sterk voor Typhoons i Zoals traditie geworden is was er dit jaar geen St-Nicolaasintocht in Bloe- mendaal dorp, zo gezegd St-Nicolaas stond op de absentielijst. Waarom niet? vraagt men zich af. Als insider kan ik hierop antwoorden dat het ontbreekt aan organisatietalent en aan medewerking van de winkeliers en van het publiek. Er zal nooit iets tot stand komen zolang de meningen verdeeld blij ven onder de winkeliers zelf. Een andere oorzaak is dat het Bloemen- daalse publiek zijn inkopen tijdens hoog tijdagen in de grote steden doet. Dit sti muleert niet om zich ergens voor te spannen. Op die manier loopt elk initia tief om het publiek te bewegen zijn inkopen in eigen gemeente te doen dood. Ook op verenigingsgebied is Bloemendaal een dood dorp omdat men zich niet weet te voegen en aan te passen. Ik spreek hierover uit ondervinding, daar ik mij al ruim 38 jaar op dit terrein heb bewogen. Jammer voor de jeugd, die zich elk jaar op de komst van St-Nicolaas verheugt en die dit jaar weer verstek heeft moeten laten gaan. Laten we hopen dat we het volgend jaar door eendracht en samen werking St-Nicolaas weer in ons mid den mogen hebben en de jeugd uit volle borst kan zingen „Zie ginds komt de stoomboot. Nu hebben de kinderen het nakijken gehad. A. J. GROOTEGOED CZN., Bloemendaal. ADVERTENTIE U krijgt ze direkt uit Spanje op uw tafel plukvers; boordevol sap en met 30% meer vitamine C. Pure "zonne-energie" voor een hele wintert Eigenaars van katten en honden zorgt dat uw dieren nooit zonder toezicht bij snackbars komen. Moet u er langs met uw hond, lijn hem aan en let dan nog góed op dat hij niets inslokt. Denkt u niet, dat doet de mijne niet: een puntje worst of iets dergelijks is zó naar binnen. Als er plastic aan zit zet dit zich vast aan de maagwand en veroorzaakt een zeer smartelijke, meestal snelle, dood. Men denkt dan dat het dier vergiftigd is. Aan de snackbarbe heerders verzoek ik het publiek op zijn verantwoordelijkheid in dezen te wijzen: werp nooit iets op straat. Tevens, beheer ders; zet u nooit uit medelijden de over geschoten kippekluifjes voor zwervende dieren neer. Deze zeer scherpe beentjes doorboren maag- en darmwand, óók de splinters ervan. Zij veroorzaken een dik wijls jarenlang lijden, met een verschrik kelijke dood tot slot. Diereneigenaars denk er toch om, dat u zelden merkt als uw dier pijn heeft' ze hebben meer zelf beheersing dan wij. Wanneer hun vaste gewoonten veranderen is er iets niet pluis: laat hen tijdig controleren door uw die renarts. Ieder mens is verantwoordelijk voor zijn medeschepselen, vooral voor de weerlozen. En het, is toch deze verant woordelijkheid die ons leven zin en in houd geeft. C. W. v. d. ZOUW- DE JONGE Haarlem Wel een vreemd bericht in uw blad van vrijdag 2 december. Hassan van Marokko bezit meer dan honderd privé auto'; waaronder Jaguars en Cadillacs. En zelfs tien bussen voor het vervoer van zijn haremdames. Dat er honger is in de ont wikkelingslanden komt mijns inziens niet omdat er niet genoeg ontwikkelingshulp wordt gegeven. Ik zou zelfs durven zeg gen dat ontwikkelingshulp helemaal niet nodig is, mits de sjeiks, sultans ,maha radja's en chans maar eens hetzelfde ta rief belasting gaan betalen dat in onze westerse landen gebruikelijk is voor zeer rijke lieden. Een paar maanden geleden las ik in uw blad zelfs dat de afgezette dictator van Ghana, Nkroemah ander- of tweeeneenhalf miljard gulden had kun nen overhouden. Wat denken de jongelui van de anti hongeractie nu over zulke zaken? Wat denken zij van de korte maar hevige oor log tussen India en Pakistan najaar 1965 toen in een paar weken een paar jaar ontwikkelingshulp verschoten werd?. Het geven van ontwikkelingshulp (450 miljoen per jaar) is zéér onplezierig voor die land genoten die van een karige AOW of inva liditeitsrente moeten rondkomen; het i: zeer onrechtvaardig jegens de ongehuw den. De regering moest eens een referen dum organiseren over de kwestie: vóór of tegen ontwikkelingshulp. Dat zal de re gering niet gauw doen, want de meer derheid van ons volk is tegen, dat kan men elke dag opnieuw horen van wie men ook spreekt. De enige reden waar om de regering zo voor ontwikkelings hulp is lijkt mij de behoefte om in het buitenland voor zéér braaf volk aangezien te worden. A. P. BRANDES, Haarlem, In deze rubriek worden eenmaal per week brieven opgenomen, die met uit drukkelijk verzoek tot publikatte aan de redactie worden toegezonden; voorwaar den tot publikatie zijn: Het onderwerp dient van genoegzaam algemeen belang te zijn en uit het oog punt van dat algemeen belang te zijn beschouwd. De inzender moet de brief met zijn volle naam en adres ondertekenen en Instemmen met de vermelding van zijn naam en woonplaats. (Dus geen pseudo niem of initialen). i, De brief moet gesteld zijn in behoorlijk Nederlands en in begrijpelijke, beknopte vorm. De redactie behoudt zich het recht voor de brief ter publikatie te bekorten op niet essentiële punten, of opneming te weigeren. ir Opneming van een bepaalde brief be tekent allerminst, dat de redactie het eens is met daarin vervatte meningen of argumenten. Met grote verbazing heb ik kennisgeno men van de eerste rede van onze nieuwe minister-president naar aanleiding van de „tien gulden eigen risico" bij ziekte. Hoe kan zo'n minister nu Gods zegen en bijstand vragen na door zo'n maatregel honderdduizenden te hebben getroffen? We krijgen er in twee maanden nog hon derdduizend werklozen bij, al willen ze dit met smoesjes als „seizoenwerkloos heid" goedpraten. De kosten stijgen steeds door de EEG, daar kunnen we be ter uitstappen. Laten we nergens aan meedoen, ook militair niet, we zijn nu eenmaal een klein land en daarmee uit. De regering werkt de loonsverhogin gen, die ook het komende jaar zeker - wellicht-dubbel-zullen komen, zelf in de hand. Ik leef mee met de ziekenfondsen, want ik begrijp niet hoe die bij zeventig percent van de mensen aan hun geld wil len komen. Dan gaan de posttarieven omhoog, de spoortarieven ook, allerlei levensmiddelen worden duurder. De mi nister moet het ons maar eens voorreke nen, hij heeft met zijn grote salaris goed praten. Met dit kabinet zijn we van de wal in de sloot geraakt. H. SCHOUTEN, Haarlem. De bedoeling van de zendbrief aan de Haarlemse burgerij waarin B. en W. ope ning van zaken aangaande de gemeente lijke huishouding geven welk een mooi en origineel initiatief voor onze „pri- meur"stad dient ongetwijfeld ook om de Haarlemmers zelf over de leefbaarheid van onze stad te doen meedenken. B. en W. stellen voor de werkzaam heden aan het Friese Varkenmarktvia duct met NS te doen beginnen. Maar is het niet veel, noodzakelijker het betrok ken geld te bestemmen voor de verbre ding van het viaduct in de voormalige Oudeweg, gelijk met de reconstructie van deze weg zelf, zodat het verkeer vanaf de Amsterdamse Poort een betere aan sluiting op de Traverse Prinsenbrug krijgt? Want de toestand aan de west zijde van de Oostsingelgracht (de route Papentorenvest-Harmenjanswegwordt steeds meer onhoudbaar. De gedachte om leiding via Koudenhorn-Varkensmarkt is door de brug in de Harmenjansweg be paald niet ideaal en het duurt toch nog jaren voordat de Oostsingelgracht wordt overkluisd. Iets anders is waarom de parallel- of ventweg langs de Delftlaan niet voor- rangsweg kan blijven, daar verandering in deze ongetwijfeld altijd verwarring zal geven. Wel is het noodzakelijk dat veel nadrukkelijker wordt aangegeven dat over de gehele ventweg de 50 km snelheid geldt in tegenstelling tot de hoofdrijbaan waar hier en daar 70 km snelheid geldt. De aansluiting Jan Gijzenkade-Delftlaan is in de huidige opzet voor alle richtingen en alle soorten verkeer volslagen on overzichtelijk en dus vol gevaren. Ter plaatse moet de situatie met niet teveel kosten toch afdoende te verbeteren zijn. Tenslotte, onze stad moet weer net als vroeger met geslaagde affiches in bin nen- en buitenland maar nu veelzij- diger worden geannonceerd. Ook dit hoeft niet veel te kosten en het komt uiteindelijk de stad ten goede. J. DE HAAS, Haarlem-N. Wat heeft het eigenlijk voor zin of wij een nieuwe regering hebben vraag ik mij zo dikwijls af. Wij mogen toch veronder stellen, dat de meeste daar zittenden het nodige hebben gestudeerd. Dit komt in het geheel niet tot zijn recht in hun beto gen! zij gebruiken hun getrainde verstand om steekspelletjes uit te wisselen en el kaar vliegen (kiezers) af te snoepen. Het landsbelang en dan tevens het algemeen belang is daarmee in het allerminst ge diend. Politiek, zeggen zij, is wat zij be drijven. De enige politiek die ik erin zie is het eigen voordeel en dat van de partij Wordt het niet de hoogste tijd. dat zij eindelijk eens niet aan politiek doen en het algemeen belang eens gaan bekijken? Zijn de heren eigenlijk wel in staat om werkelijke oplossingen te brengen? Ik zou regeren gezonder en vooral goedko per vinden als de gewone burger eens zijn niet getrainde verstand mocht gebruiken om de vraagstukken op te lossen. Wij zien dit bij de nietgestudeerde heer Koekoek, die de enige is die letterlijk de koe bij de horens pakt, vandaar mijns inziens zijn grote aanhang. Deze aanhang wordt alleen verkregen door geen politiek te bedrijven en werkelijk te zeggen zoals het is. Het is misselijk de heren van Televizier en Brandpunt aan te horen aangaande de re geringszaken. Zij kraken alles af, maar zouden zij zelf wel de gewoonste rege ringszaak kunnen oplossen? Zo nu en dan schaam ik mij een Nederlander te zijn en tussen zulke onbenullige personen te zitten. A. DE GRAAF, Haarlem Kort geleden schreef u in uw krant over de vele bekeuringen bij parkeerme- ters. Dat is geen wonder! Ik heb meege maakt dat ik er geld indeed voor een uur en maar 40 minuten kreeg. Maar wie ziet dat? Je duwt je geld erin en je komt binnen het uur terug. Als je dan een bon onder je ruitenwisser vindt denk je „Hé, ik had er toch voor een uur inge daan? Of zou ik er soms een dubbeltje te weinig in hebben gegooid?" Afijn, betaal maar! Je moet wel!! Want wie bewijst, dat je er genoeg in deed? Dat de meter niet deugt komt niet in je op. Heren die hierover gaan: Kiikt u die dingen eens na. Misschien krijgen de bekeurden hun geld terug!? MEVR. DE VRIES V.D. VELDT, Haarlem. r ADVERTENTIE Het Eerste-Kamerlid Beerekamp (C.H.U.) heeft aan de minister van Cul tuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk de volgende schriftelijke vragen gesteld: Is het waar, dat de NTS onlangs een reportageploeg heeft gezonden naar Dja karta, ten einde aldaar politieke proces sen te verfilmen? Indien de vorige vraag bevestigd wordt beantwoord, welke zijn dan de geraam de en de werkelijke kosten van deze uit zending geweest? Hebben de resultaten van deze missie beantwoord aan de verwachtingen van de betrokken NTS-autoriteiten (bijvoorbeeld het hoofd van de nts-programmastaf of de hoofdredacteur van het NTS-journaal), en zo neen, wat was daarvan de oorzaak? ADVERTENTIE Wat een vorstelijk bezit is dit bankstel en wat een voornaam cachet geeft het uw woningl Bekleed met moderne stof van zeer bijzondere structuur, 1875.—. Ronde salontafel is van palissander op chroom voet, 210. Ni - - jf* Meubelen die de toets van iedere kritiek knnnen doorstaan. Vat betreft stijl. Wat betreft vormgeving. Wat betreft internationale klasse. Wat betreft exclusiviteit. Kortom, wat betreft alles! Toch zijn de prijzen prettig. Gaat u maar eens kijken. Bij lntermeubel, een naam van vertrouwen! Elke saterdag vrije meubel kijkdag Op zaterdag 17 en zondag 18 december speelt het Nederlandse schaakteam in Vlissingen de traditionele jaarlijkse inter land tegen Engeland. Het Nederlandse team bestaat uit: Don ner, Prins, Bouwmeester, Langeweg, Kuy- pers, Van Scheltinga, Barendregt, Ree, Bredewout en Van Wijngaarden. Het Engelse team is samengesteld uit: Penrose, Kottnauer, Harston, Littlewood, Haygarth, Hindle, Keene, Hollis, Basman en Whiteley. In de ontmoeting tussen de dames zal mevr. Vreeken de Nederlandse kleuren verdedigen tegen mevr. Pritchard. (Van onze sportredactie) De Westduitse schaakmeester Helmut Pfleger heeft zich wegens ziekte voor het Hoogovenschaaktoernooi moeten te rugtrekken. In zijn plaats zal meespelen de Italiaan Stefano Tatai, die op de schaakolympiade in Havana de meester titel heeft veroverd. (Van onze sportredactie) In de Sovjet-Unie zijn de vier demi finales gespeeld van het nationale schaak kampioenschap, dat dit jaar dubbel be langrijk is, omdat de finale ook als zo netoernooi geldt. De in ons land zeer be kende Ivo Nei won in Wilna. Opzien barend waren de resultaten van de 14-ja- rige Misja Steinberg en de 15-jarige Tolja Kapov. Zij behaalden namelijk de mees tertitel. De in Nederland ook bekende Joeri Balasjov (bekend van het Hoog ovenschaaktoernooi) miste de finale door een slechte finish. Van de twaalf fina listen is er slechts één een debutant. Dorosjkewitsch. De andere elf zijn: Nei, Suetin, Nikolajevski, Liberzon, Krogius, Savon, Cholmov, Osnos, Gipslis, Lein en Goefeld. Zij zullen in de finale de degens kruisen met de grootmeesters. (Van onze;, sportredactie) i Oef snel .TvjRr De Haarlem Nichols, die in december naar de...West zouden gaan,, hebben dit plan voorlopig uitgesteld. Gepoogd wordt in maart of april 1967 naar de Neder landse Antillen te gaan. De reis wordt thans in belangrijke mate door eigen ini tiatief van de Nicols verder ontwikkeld, alhoewel oorspronkelijk Ludwig de San ders het had opgenomen in zijn plannen over uitwisselingen tussen Nederlandse sportmensen en die uit de Antillen en Suriname. De Surinaamse inwoner van Amsersfoort, die vroeger in Haarlem op sportgebied zeer actief is geweest, moest veel van zijn plannen laten vallen, toen hij tegenwerking ondervond van een comi té van rijksspelen, dat alle officiële bon den omvatte. (Van onze dammedewerker) De jaarlijks terugkerende wedstrijd tus sen de vertegenwoordigende senioren en juniorenteams van de Noordhollandse en van de Zuidhollandse dambond, zal 10 de cember in het gebouw „Op gouden Wie len" in Den Haag worden gehouden. Het seniorenteam van Noord-Holland werd als volgt samengesteld: W. v. d. Sluis, W. de Jong, 't Oosten Haarlem, H. Laros, DCIJ, N. v. Hal, Heemstede, J. de Ruyter, H. Palmer, E. Holstvoogd, drs. J. Bus, HDC, D .Kievitt en W. C. Beeke. In het Noordhollandse jeugdteam werden de Haarlemmers H. v. d. Vossen en Th. v. Nort opgesteld. 1 a e (Van onze handbalmedewerker) Aangezien de sporthal in Heemskerk zondag voor de handballers gesloten blijft, spelen de afdelingsploegen in het geheel niet, terwijl voor de disticts- teams alleen uitwedstrijden zijn vastge steld. Ook de dames van De Blinkert ko men niet in het veld, omdat tegenstan der Swift dit weekeinde in Joegoslavië de returnontmoeting voor de Europacup speelt. De ploegen uit onze omgeving zwermen uit naar drie zalen, t.w. de Bea- trixhal in Utrecht, de oude RAI in Am sterdam en de veilinghal in Alkmaar. In eerstgenoemde hal komen de heren van De Blinkert uit tegen Achilles, dat zon dag j.l. IJmond z'n eerste nederlaag toe bracht. Wij vrezen dan ook, dat de Haar lemmers met een kleine nederlaag ge noegen moeten nemen. Eveneens in Utrecht spelen de dames van IJmond tegen Spirit. Mogelijk kan IJmond zich herstellen van de nederlaag tegen Blauw Wit. Winstkansen zijn naar onze mening ruim aanwezig. De IJmond- heren ontmoeten in Amsterdam het ster ke Zeeburg, dat als enige ploeg in de le klasse nog ongeslagen is. Alleen wanneer IJmond compleet kan verschijnen is een verrassing mogelijk. Al zaterdagavond spelen de heren van Rapiditas tegen Unitas, dat wel te sterk zal blijken. De ploeg van Zandvoort- meeuwen bezoekt in de oude RAI de Niloc-reserves en een grote nederlaag ligt in het verschiet. Drie 2e klasseploegen spelen in Alk maar. De dames van IEV zullen met VZV de degens kruisen en dat betekent waar- ADVERTENTIE Tramlijnen 1 en 2 vanaf Centr. Station schijnlijk de vierde nederlaag voor de ploeg uit Velsen-noord. Full Speed zal de punten op FSA kunnen veroveren en zich daardoor aan de kop van de ranglijst handhaven. De heren van Concordia kun nen bewijzen of ze ernst maken met hun blijkbaar grote plannen. Always Forward is altijd een moeilijke tegenstander voor de Haarlemmers geweest en de rood-wit- ten moeten dan ook ernstig rekening hou den met puntenverlies, zeer ten gerieve overigens van Niloc 2. ADVERTENTIE De uitslagen van de donderdagavond in Hil versum gehouden draverijen luiden: Diamant-prijs: 1. Doeschka (J. van Leeuwen); 2. Esta Beroona; 3. Egena. Toto: win. 9.10, pi. 3.60, 6.80, 2.20, cov. 32.50, koppel 25.60. Topaas-prijs: 1. El Mac (N. Lange): 2. Cereal Spencer; 3. Akino K. Toto: win. 3.90, pl. 2.80, 2.90, 8.60, cov. 6.50, koppel 2.40, trio 1087.40. Diamant-prijs: 1. Epilog V. (W. Leeuwen kamp); 2. Diabolus; 3. Exito. Toto: win. 2.80, pl. 1.30, 1.30, 2.10, cov. 3.70. koppel 9.40. Smaragd-prijs: 1. Bernadotte (J. Hofdijk); 2. Emsboy; 3. Duco H. Toto: win. 10.80, pl. 2.60, 2.30, 2.40, cov. 6.40, koppel 13.20. Turkoois-prijs: 1. Dora Williams (J. van Leeu wen); 2. Dyveke D.; 3. Dox van Rood en Noot. Toto: win 10.80, pl. 1.60, 1.70, 1.50, cov. 5.40, koppel 6.10, trio 142.80. Granaat-prijs: 1. Zus Hanover (Th. Kooyman); 2. Anton; 3. Anna Scotch. Toto: win. 3.10, pl. 1.30, 1.90, 1.80, cov. 5.50, koppel 4.50. Git-prijs (le afd.): 1. Comtesse Terraise (J. van Leeuwen); 2. Blanchefloor; 3. Desiree van Sprookjeshof. Toto win. 5.10, pl. 1.60, 1.60, 7.50, cov. 4.20, koppel 4.90. Graniet-prijs: 1. Columbus (F. Erenberg); 2. Zingly Sister); 3. Bosvink S. Toto: win. 15.30, pl. 2.50, 1.50, 9.50, cov. 6.koppel 6.70, trio 622.90. Git-prijs (2e afd.): 1. B Roi Kinley (M. v. d. Togt); 2. Balero Prise: 3. April Love. Toto: win. 2.40, pl. 1.20, 2.40, 1.80, koppel 5.50, cov. 10.—. Totale omzet 145.695,50. (Van onze basketbalmedewerker) De uitslagen van de gisteravond in het district Haarlem gespeelde basketbalwed strijden luiden: dames: AkridesHOC 2: 20-32, HOC 4—Sea Devils: 10-23, Ty phoonsTornado: 12-34. Heren: Exercitia 2Flamingo's 3: 63-38, Flamingo's 2Schoten: 63-67, Haarlem CardinalsSea Devils: 110-38. VOETBAL. Het Spaanse amateurteam heeft ook de tweede wedstrijd tegen Italië voor het toernooi om de Europese beker voor landenteams gewonnen.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 7