Telstar sukkelt weer met aantal geblesseerde spelers RCH naar DFC De opstellingen HAARLEM - VEENDAM Gemakkelijke overwinning van HOC op zwak Herly Wijnen van biljartzaal naar het ziekenhuis Televizier trok zich terug in Parijs Leiders van wielerstallen geen hecht blok tegen Tour Meespelen van KortStuy en Van Egmond onzeker Amateurvoetbal is afgelast Netto trainer van Nicosia Max Merkel bedankte bij München 1860 TV-schennen hij zesdaagse Tafeltennisteam voor interland tegen Engelsen AJAX WIST VAN NIETS OVER PRINS... Milne speelt mee bij Liverpool Stöve/Jansen een ronde verder Van Nijnatten vervangt Ossenaar ITALIANEN BLEVEN WEG ZATERDAG 10 DECEMBER 1966 11 voor Liverpool-Ajax - Ganefo-spelen 1967 in rood-China Coler klaagt: - (Van onze sportredactie) De voetballiefhebbers uit Haarlem en omgeving hebben zondag bijzonder wei nig kans. Van de vier semi-profclubs uit deze contreien speelt alleen kampioenkan didaat Haarlem voor eigen publiek. De roodbroeken komen om half drie aan de Jan Gijzenvaart tegen Veendam in het veld. Telstar speelt evenals verleden week een uitwedstrijd, ditmaal tegen Sparta. Ook RCH trek in de richting van de Maas. De Heemstedenaren spelen in Dor drecht tegen DFC. EDO tenslotte moet zondag tegen het de laatste weken goed op dreef zijnde RODA JC. Alleen voor Haarlem zou een overwinning geen ver rassing betekenen. Telstar, RCH en EDO daarentgen zullen met elk puntje dat zij zullen weten te behalen dik tevreden zijn. Telstar Dat geldt zeker ook voor elstar. De Vel- senaren kwamen de vorige week tegen GVAV evenals hun tegenstanders ove rigens nauwelijks tot aanvaardbaar voetbal. Tot overmaat van ramp werd ook Tjeerd Kort ernstig aan de knie ge blesseerd. Het is hoogst onzeker of Tel star tegen Sparta over zijn centrale ver dediger zal kunnen beschikken. Eveneens door een knie-blessure is de conditie van doelman Stuy niet honderd percent. Jan- se is zijn vaste vervanger. Ook Van Eg- mond is niet helemaal fit, hij zakte deze week door z'n enkel. Hoewel zijn blessure niet zo ernstig is, valt het toch nog niet te zeggen of hij zondag zijn plaats in het team kan innemen. Door al deze vraagte kens is het niet verwonderlijk dat trai ner De Visser over de opstelling nog geen zinnig woord kan zeggen. Vandaag zal er na een laatste training een bijeenkomst van de spelers plaats vinden, waarop De Visser zijn opstelling bekend zal maken. Hij gaat er terecht van uit, dat er voor de wedstrijd tegen Sparta, dat er nogal De KNVB heeft het amateurvoetbal voor zondag afgelast. Ook het hockeyprogram- ma voor morgen zal niet worden afge werkt in verband met het slechte weer en de slechte toestand van de terreinen. Igor Netto, de populaire Russische in ternationaal die onlangs zijn loopbaan als speler beëindigde, blijft voorlopig voor de voetbalsport behouden. De Russische halfspeler, die aanvoerder was van het nationale team dat in 1956 Olympisch kampioen werd en dat vier jaar later de Europese beker won, is voor de duur van een jaar door Nicosia Cyprus ge contracteerd als coach. Netto, die 35 jaar is kwam 55 maal voor Rusland uit en speelde in 14 seizoenen 367 wedstrij den in de hoogste klasse van de natio nale competitie. Max Merkel, de Oostenrijkse trainer van de Duitse voetbalkampioen München 1860, heeft vrijdagmiddag zijn ontslag in gediend. Merkel, die „De Leeuwen" dit Jaar in de finale van het toernooi om de Europese beker voor bekerwinnaars bracht, motiveerde zijn besluit met te zeggen: „er zijn in München 1860 vele dingen niet in orde en nu aan het eind van het seizoen de contracten van enkele spelers aflopen ziet het er helemaal wei nig rooskleurig uit." Merkel, die donderdag 48 jaar werd, •chijnt de laatste maanden enkele malen een zeer lucratief aanbod te hebben ge had. Overigens is de Oostenrijker de best betaalde voetbaltrainer in West- Duitsland. Het contract van Merkel loopt aan het eind van dit seizoen af. De wielerliefhebbers behoeven woens dagavond geen probleem te hebben over het naar de RAI gaan voor de Amster damse zesdaagse of thuis blijven om op de televisie Liverpool- Ajax te zien. Kurt Vyth, de organisator van de zes daagse, heeft het hun namelijk gemak kelijk gemaakt. De Amsterdamse fabri kant heeft 40 monitors laten installeren waarop de belangrijke wedstrijd in Liver pool gevolgd kan worden. Ook op de andere avonden heeft het voetbal een grote plaats in de zesdaag se gekregen. Dinsdagavond ontvangt de heer Vyth de eerste elftallen van DWS en Feijenoord, terwijl dan tevens een ex tra premie-wedstrijd wordt gereden ten behoeve van het in financiële nood ver kerende Volewijckers. Donderdagavond zullen de bezoekers van de zesdaagse hoogstwaarschijnlijk Ajax kunnen huldigen, zoals wij al meld den. De heer Vyth heeft de Nederlandse kampioenen, die dan net uit Engeland terug zijn, voor deze avond uitgenodigd. Piet de Wit, amateur wereldkampioen «tayeren 1966, zal deelnemen aan de toe komst-zesdaagse van Amsterdam, die van 12 tot en met 18 december in het RAI-gebouw wordt gehouden. RCH (uit tegen DFC) Van der Mee- ren Croes, Van Dijk, Koning, Nanai Fransz en Maslo De Goede, Strijks, Honout en Meyer. Haarlem (thuis tege.i Veendam) Pa- ternotte Wentink, Koster, Peters en Van Duffelen Kruyer en Smit Robert, Hoeben, Couperus en Van Haaren. EDO (uit tegen Roda JC) Amama Van der Zon, Disselköter, Witkamp en Breeuwer Spiers en De Looze Bosdijk, Slisser, Koek en Van der IJssel. Telstar (uit tegen Sparta) opstelling wordt pas vanmiddag bekend gemaakt. stevig tegenaan pleegt te gaan, in het elftal alleen plaats is voor spelers die in optimale conditie verkeren. Een punten verdeling zou al een redelijk resultaat van de Velsenaren zijn. Ook Sparta kampt met blessures. Het is nog onzeker of Eijkenbroek en speerpunt Vermolen her steld zijn van hun blessures. RCH zal bet in de moeilijke wedstrijd tegen DFC zonder Van Wooning, die nog steeds geblesseerd is, moeten doen. DFC heeft zich na een zwakke start naar de kopgroep van de eerste divisie gespeeld, niet in de laatste plaats door de schot vaardigheid van Oranje-kandidaat Klein- jan. Als de Heemsteedse defensie het sterk ste deel van de ploeg - kans ziet hem af te stoppen zit er voor RCH wel een kans in een puntje mee naar huis te ne men. DFC speelt in de volgende opstel ling: Feijt - Van 't Hof, Bouwer, De Blok en Bakker - Vrauwdeunt en Luyten - Van Gastel, Klijnjan, Den Oever en De Kreek. Haarlem heeft zondag het rijk alleen. De roodbroeken nemen op de ranglijst een fraaie positie in. De tegenstander van zendag, Veendam, vertoeft daarentegen in de middenmoot en speelt in de strijd om de bovenste plaatsen nauwelijks een rol. Haarlem heeft in deze wedstrijd dus wel de beste winstkansen, maar de be zoekers hebben enkele spelers in hun elf tal o.a. de oud-GVAV-ers Lacrois en Mueken die voor een verrassing zou den kunnen zorgen. De opstelling van Haarlem is op een paar plaatsen gewij zigd. De geblesseerde Van Duffelen is weer van de partij. Hij neemt in de de fensie de plaats in van Peijs die, ondanks het feit dat hij deze week in het mili taire elftal 'n uitstekende wedstrijd speel de, volgens de Haarlemse trainer condi tie te kort komt. Robert neemt zondag de rechtsbuitenplaats voor zijn rekening. Veendam komt in de volgende opstelling uit: De Vries - Georg, Zoetebier, Kerk hof en Blijham - Nienhuis en Kuiper - Pascal, Lacrois, Meuken en Specken. Edo staat voor de zware taak het de laatste weken onstuimig opgerukte Roda JC op eigen terrein een halt toe te roe pen. Vooral aanvallend zijn de Limbur gers, volgens hun manager Küppers, goed op dreef. Door een verrassende presta tie zou EDO stadgenoot Haarlem een goe de dienst bewijzen en zelf ook langza merhand een woordje gaan meespreken in de strijd om de bovenste plaatsen. Trainer Klijn heeft de ploeg na de ma tige wedstrijd van verleden week niet veranderd. Hij zal EDO waarschijnlijk wel vanuit 'n versterkte verdediging laten opereren en Bosdijk en Slisser de op dracht geven hun snelheid uit te buiten en openingen te forceren. Voor Klijn is het te hopen dat deze tactiek in Kerk- rade beter slaagt dan tegen Hermes DWS. Van der Putten, die in zijn honderdste wedstrijd voor EDO geblesseerd raakte, zal het zondag in het tweede elftal weer gaan proberen. Hup die geruime tijd ge leden tegen 't Gooi voortijdig het veld moest verlaten, is echter nog steeds on der behandeling van dokter Rolink. Men gaat intussen bij EDO EDO overmoeibaar voort de accommodatie te verbeteren. Volgende week zullen er op het trainings veld lichtmasten worden gezet en zullen de kleedruimten worden betegeld. De opstelling van Roda JC is als volgt: Pinckers - Gnielka, Engelen, Fischer en Mommertz - Roemgens en Ederveen - Gillissen, Custers, Stevelmans en Langen- huizen. Voor de tafeltennis-interland Engeland- Nederland, die woensdag 28 december in Boreham Wood (omgeving London Air- port) wordt gespeeld, bestaat het Neder landse team uit Bert van der Helm, Bert Schoofs en Annemarie Wijnants. Captain is de heer Hoefnagel. Het Engelse team bestaat uit twee heren en twee dames, het geen betekent dat Annemarie Wijnants twee wedstrijden in het dames-enkel zal spelen, alsmede twee mixed doubles. De wedstrijd zal worden uitgezonden door de Engelse televisie. BASKETBAL. De eerste (thuis)wed- strijd tussen de Hongaarse kampioen Honved uit Boedapest en de Belgische titelhouder Racing Malines in het basket- baltoernooi om de Europese beker voor landskampioen is door de Hongaren met 80-76 gewonnen. ADVERTENTIE 't Gaat goed met de roodbroeken! Door constructief voetbal, in hoog tempo uit gevoerd en dank zij een uitstekende conditie kon van sterke tegenstanders als RODA J.C., V.V.V. en H.V.C. op overtuigende wijze worden gewonnen. Daarbij werden in 18 wedstrijden 44 doelpunten gescoord. Een mooi resultaat, maarde competitie is nog lang. A.s. zondag om half drie is er weer een belangrijke wedstrijd De Groningers speelden in het seizoen 1964-65 nog in de eerste divisie en zijn nu in de felle strijd om promotie stellig nog niet geheel uitgeschakeld Alle reden dus om een spannende ontmoeting tegemoet te zien. En daarom verwachten we zondagmiddag weer vele duizenden voetballiefhebbers op het HAARLEM- terrein aan de Rijksstraatweg. (Van onze basketbalmedewerker) De dames van HOC hebben tegen Herly een gemakkelijke zege (52-24) be haald, hoewel het er in de eerste helft niet naar heeft uitgezien. Het traag en stroef gestarte HOC had in de eerste helft alle moeite met Herly en slaagde er pas kort voor het rust- signaal in enige afstand te nemen. Na 10-7 en 19-13 nam Herly zelfs bij 16-17 de leiding over. Toch ging HOC met een 24-17 voorsprong rusten. Na rust ging bij HOC het tempo omhoog en Herly kwam er niet meer aan te pas. Janny van Ham ging weer iets van haar oude vorm tonen en ook Ria Hollander werd produktief. Via 31-17, 39-19 en 45- 21 kwam het einde met 52-24. Voor HOC scoorden Ria Kuyper (8-7) en Janny van Ham (4-10). Rietje van der Lugt voor Herly (6-3). Typhoons won in de rayonklasse de derby tegen Antilopen, dat na de via 6-12 en 6-17 bereikte 13-25 ruststand nog tot 36-41 terug, maar moest met 35-44 toch de punten aan Typhoons laten. Veenen- bos kwam voor Antilopen tot 6-4, Stoute voor Typhoons tot 5-4. De overige uitslagen luiden: Dames: Exercitia 2-Spetters 4 29-24. Heren: Flamingo's 4-Schoten 2 63-19; Antilopen 2-Typhoons 2 34-53; Antilopen 3-ETO 18-57. Het bestuur van de federatie van Ga- nefo-landen heeft vrijdag in Pnom Penh (Cambodja) besloten, dat de spelen van de federatie in 1967 in Peking zullen wor den gehouden. De wedstrijden zullen in september worden verwerkt. (Van onze correspondent) „Een wonderlijk geval. Toen ik woensdagavond het bestuur van Ajax vroeg naar bijzonderheden over Ko Prins en het gerucht dat hij naar Amerika zou gaan, wist men nog van niets. En de volgende dag stond het nieuws in alle bladen en kwam het op de televisie. Dit vertelt de heer Jos Coler, de voorzitter van de sectie betaald voet bal, die aandacht moet besteden aan het vertrek van Ko Prins en geruchten, dat Duitse „scouts" ijve rig aan 't werk zijn meer Nederland se spelers aan te trekken. „Ik heb er al met Maduro over gepraat", aldus de heer Coler, „die in de FIFA en de UEFA zijn licht zal opsteken en mis schien in staat zal zijn ons meer bijzonderheden te verstrekken." „Tot dusverre", aldus de heer Coler, „weten wij dat Amerika 1 erkende en 11 niet-erkende voetbalbond heeft. Wij krijgen een soortgelijk geval als met Australië, met dit verschil, dat hier mag men de berichten geloven met heel wat forsere bedragen wordt ge werkt. Natuurlijk een speler, die een „wild" Amerikaans contract te kent, zal hier nooit meer mogen voet ballen, doch dat zal voor sommigen ternauwernood een schrikbeeld zijn. De clubs, die bedragen in spelers heb ben geïnvesteerd, worden de dupe. En dat is wel een zaak om attent op te zijn. Vandaag komt het bestuur van de sectie betaald voetbal bijeen om de „affaire-Prins" en de consequen ties daarvan te bespreken." Gordon Milne, wegens een dijbeenbles sure niet opgenomen in de Liverpool- formatie die woensdag met 5-1 van Ajax verloor, zal woensdag in de tweede wed strijd tussen beide ploegen voor Liver pool kunnen spelen. Een medisch onder zoek heeft uitgewezen dat de verwonding genezen is. Vandaag zal Milne deel uit maken van het elftal, dat in de League competitie uitkomt tegen Manchester Uni ted. De ploeg is verder gelijk aan die welke in het Olympisch stadion in het veld kwam. Betty Stöve en Lidy Jansen Venne- boer hebben gisteren de tweede ronde van het dames-dubbel in het toernooi om de internationale tenniskampioenschappen van Zuid-Australië in Adelaide bereikt. Zij wonnen met niet al te veel moeite van het Britse duo R. Rosser en A. Vox. De setstanden waren 6-1 en 6-4. •55g;: •■v-'.y.-Yi. Tini Wijnen in bed (Van onze correspondent) Arme Jan Doggen. Reeds twee keer was hem de weinig benijdenswaardige taak op de schouders gelegd de Neder landse A-ploeg de veilige haven binnen te loodsen. Gisteravond moest hij dit op nieuw doen. De door het uitvallen van Wijnen verzwakte A-formatie kwam tij dens de eerste partijen tegen Duits land niet verder dan een 5-3 stand. Dog gen, de onverstoorbare driebander uit Heerle (N. Br.) kreeg de taak voor een definitieve zege te zorgen. Tegenstander Tiedtke had zich evenwel voorgenomen de eer voor het Westduitse rijk te red den. En het lukte hem wonderbaarlijk eenvoudig. Met uitgekiend carotte zorgde hij ervoor dat Doggen niet regelmatig kon scoren. Dat haalde de Oranjeman uit zijn spel en omdat hij bovendien ver zuimde tijdig in de defensie te gaan, liep Tiedtke naar een dik verdiende ze- £e. Zonder een van de spelers tekort te doen, moet er een pluim op de hoed van Bert van Nijnatten worden gesto ken. Geheel onvoorbereid nam hij het 71/2 karmei van de zo ongelukkig uitge schakelde Tini Wijnen over. De man uit Oss voelde zich in de ochtenduren niet lekker. Hij klaagde over pijnen in de borst en kon moeilijk lopen. Een ijlings gewaarschuwde arts liet hem onmiddel lijk in het ziekenhuis opnemen. Een car diogram heeft gelukkig geen ernstige af wijkingen aangegeven. Het onderzoek gaat evenwel voort. Voorlopig zal Wijnen uitgeschakeld zijn. De dramatische ontwikkeling rond Wij nen heeft overigens het rumoer om de ballen wel enigszins doen verstommen. Zoals bekend waren Wijnen en Scholte van plan in Emmeloord niet met de be ruchte ML-ballen aan het werk te gaan. Bondsvoorzitter Van Engelen wilde de deelnemers aan dit kampioenschap van avond over het onderwerp onderhouden en gezamenlijk trachten tot een oplos sing te komen. Nu Wijnen echter niet aanwezig kan zijn, is de kans groter ge worden dat de ML-bal toch op de tafel zal verschijnen. Vooral Vultink zal vurig daarvoor pleiten. De tegen heug en meug libre spelende hotelier maakt ervan wat ervan te maken is. Zijn voorbeeldige in zet werd gisteren beloond met de eve naring van - een Europees record. Hans Vultink liet zijn naam bijschrijven op de lijst van spelers die 500 caramboles in één beurt gemaakt hebben. Henk Scholte scoorde in zijn partij tegen Müller in de eerste beurt van het 47/2 niet min der dan 354 caramboles. Nu kon het dus ineens wel. Van Nijnatten deed zijn uiterste best tegen Spielmann. Lange tijd had hij zelfs een voorsprong, maar in de slotfa se kwam de Duitser met twee reeksen van resp. 70 en 74 op de proppen. Dat was net te veel van het goede. De Kleine gelukte bij het bandstoten wederom niet een voorsprong vast te houden. De on verstoorbare Rudolph bereikte zelfs als eerste de tweehonderd. In de nabeurt scoorde de Kampenaar echter nog de ont brekende zeven punten, waardoor ^en remise verzekerd was. Het Nederlands B-team leed een eer volle nederlaag tegen België A. Jacobs en De Ruyter zorgden voor de winstpun ten. Ook Bert Teegelaar had lange tijd uitzicht op een zege, maar hij zag zijn illusie onverwachts verdwijrten. De moei lijk draaiende Dielis stootte plotseling een serie van 73 bij elkaar. Stand na drie dagen: 1. België A 6 punten; 2. Duitsland 5; 3. Nederland A 5; 4. Frankrijk 2; 5. Bel gië B 0; 6. Nederland B 0; De vergadering die de zakelijke leiders van de extra-sportieve merken vrijdag in Parijs hebben gehouden over de landenformule in de Tour de France van het komende jaar, heeft de conflictsituatie tussen de Touror ganisatoren en de merkenteams alleen maar verscherpt. De vertegenwoor digers van de veertien merken uit Frankrijk, België, Spanje en Neder land Italië was niet vertegenwoor digd spraken zich met uitzondering van de Nederlandse stichting Televi- zier/Batavus zeer scherp uit tegen het plan van de organisatoren, Felix, Levitan en Jacques Goddet, om vol gend jaar de Tour met een Landen- formule te laten rijden en niet pas in 1969, zoals de afspraak was. Het strijdtoneel van de Amsterdam se zesdaagse, die van 12 tot en met 18 december in de RAI in Amster dam wordt gehouden. Zondag zijn de voorwedstrijden. Televizier/Batavus weigerde later in de vergadering, die werd geleid door de Belg Staels, een verklaring te onderteke nen waarin de aanwezige extra-sportie ve merken zich uitspreken tegen de lan denformule in de Tour en tevens weige ren renners af te staan voor deze wed- strije. De vertegenwoordiger van Televizier/ Batavus legde toen een verklaring af, die bij de andere aanwezigen nogal wat op schudding veroorzaakte: „het bestuur van de stichting Nationaal Sportfonds Televi zier Batavus stelt zich op het standpunt, dat t.a.v. de nieuwe formule voor de Tour de France een oplossing bereikt dient te worden in het belang van de wielersport, de renners en de sponsors. Televizier/ Batavus denkt in dit verband aan een tourfomule waarbij landenteams starten onder auspiciën van een of meer merken van een bepaalde nationaliteit. Televizier- Batavus heeft zich vanf het begin van- haar activiteiten in de wielersport af ge- ^Mgs^,ldïlSTËSEi»M zien als 'n nationaal merkenteam. Om de ze redenen heeft zij steeds uitsluitend Ne derlandse renners gecontracteerd. Als overgangsoplossing is wellicht mogelijk om in landen-merkenteams gedurende een of meer jaren een buitenlandse gast- renner op te nemen. Indien het in bepaal de landen niet mogelijk is een nationaal merkenteam te formeren dan zal men kunnen overwegen enkele regionale mer kenteams te vormen. Televizier-Batavui behoudt zich de vrijheid voor om bij een beslissing van de vergadering, die zij niet in het belang van de wielersport en de renners acht een afwijzend standpunt in te nemen". Uit protest tegen de verklaring van de extra-sportieven, verlieten de vertegen woordigers van Televizier/Batavus de vergadering voortijdig. Na hun vertrek besloot de vergadering een brief te schrij ven aan de Tour-organisatoren. In de brief spreekt de vergadering nogmaals haar diepe teleursteling uit over 't een zijdig verbreken van de afspraak voor wat de landenformule betreft. Toch willen de extra-sportieve merken nog wel met de Tourorganisatie praten, hoewel zij er geen positief resultaat van verwachten. Wanneer een bespreking geen gunstige op lossing oplevert dan zullen de sponsors niet aarzelen de Tour te boycotten Door het wegblijven van de Italianen, die niet onwelwillend schijnen te staan tegenover een nationale ploeg Felice Gimondi, die de Tour in 1965 won, heeft zich al bereid verklaard als kopman op te treden is het front van de extra- sportieven nog meer gespleten. De spon sors van bepaalde merken zullen 't waar schijnlijk nog moeilijker krijgen, omdat Jacques Anquetil en Raymond Poulidor, twee grote trekpleisters in het Tourgebeu- ren, verklaard hebben volgend jaar graag te willen starten. In de contracten van de meeste renners is weliswaar een bepa ling opgenomen dat zij dienen te rijden in de wedstrijden, die door hun bazen worden aangegeven, doch er schijnt een mogelijkheid te zijn om hier onderuit te komen. Het komt er dus op neer dat de extra- sportieve merken nu niet alleen in con flict zijn met de Tourorganisatie maar binnenkort mogelijk ook met hun eigen toprenners. IJSHOCKEY. Het Haagse Hijs Hokij. heeft in Den Bosch de ijshockeywedstrijd tegen de club van die naam met 7-2 gewonnen.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 11