Inspecteur Scheepvaart in IJmuiden „Gezonken kotter Sch 225 was een goedgekeurd schip" Vergaan door aanvaring hoogst onwaarschijnlijk m Agenda voor en de en bondig RUYS&CO Mr. Cals benoemd tot Minister van Staat Assen en Den Haag willen Smallenbroek op A.R.-lijst De 37ste partij Staatssecretaris dr. Bartels geen K.V.P.-kandidaat Samenwerking in Utrecht Weer slag voor Boerenpartij Doden in het verkeer Weer r.-k. kerken in N.-Brabant beklad Goed idee... voor uw bont in ieder geval kijken bij Buiig en kouder REISAGENTEN ZATERDAG 10 DECEMBER 1966 2 :-A. ƒ-•-.! IQ V--'— viviov...-<9? s Rank type Overheidspensioenen via computer Wvmmmm SerSDw9cnfc AUVKHTE*TIlC .net even anders! Haarlem I elsen-IJmuiden Beverwijk MOLENDIJK te o AUTO-HOLLAND TEL.: 14778 WERKRAPPORTEN - „Het is niet aannemelijk, dat een fout in de bouw er de oorzaak van is geweest dat de SCH 225 „Willem Senior" is vergaan. Bij alle schepen van die serie, gebouwd door de weri: „Vooruit" os Zaandam, is vorig jaar een correctie in de ballast aangebracht, Daarna zijn ze allemaal goedgekeurd Die correctie is destijds aangebracht naar aanleiding van binnengekomen klachten". Dat zegt zeer beslist de heer M. Th. J. Berlage, inspecteur voor de scheepvaart te IJmuiden, in wiens district de ramp zich heeft voltrokken. ADVERTENTIE s. V..- (met de Holland-Amerika Lijn) Vlcrweekse Lentecruise naar Middelland- te Zee- en Zwarte Zee-landen per ss „Nieuw Amsterdam". 6 mei-3 juni 1967. Van Rotterdam naar Spanje, door de Middellandse Zee naar Malta, Egypte, Israël, Rhodos, Turkije, door de Zwarte Zee naar de Russische Rivièra en om ringende Balkanianden. Prijzen van ƒ2645.- tot ƒ6840.- per persoon. 14-daagse Fjorden- en Oostzee-zomer- cruise per ss „Statendam". 29 juli-12 augustus 1967. Vaarroute: Rotterdam, Geiranger, Andalsnes, Gothenburg, Riga, Hankö, Helsinki, Stockholm, Kopenhagen, Rotterdam. Prijzen van 1375.- tot 3800.- per persoon. Beide cruises bieden Interessante excur sies In de aanloophavens. Boekingen en inlichtingen bij AMSTERDAM DEN HAAG EINDHOVEN HAARLEM HELMOND ROTTERDAM-C ROTTERDAM-Z TILBURG UTRECHT VLAARDINGEN ZWOLLE van Baerlestraat 56 Korte Vijverberg 5 Dommelstraat 34 Kruisstraat 43 Veestraat 59 Veerhaven 4 Zuidplein 114 Spoorlaan 420 Lange Jansstraat 16 Liesveld 143 Emmawijk 14 tel. 73 77 55 tel. 18 40 70 tel. 2 89 13 tel. 1 53 04 tel. 51 31 tel. 11 48 00 tel. 17 37 61 tel. 3 10 70 tel. 1 90 09 tel. 34 95 22 tel. 1 57 99 De oud-ministers en staatssecretarisse van het kabinet Cals zijn koninklijk on derscheiden. Mr. Cals is benoemd tot mi nister van Staat. Tot commandeur in de orde van Oranje-Nassau zijn benoemd de oud-ministers Vondeling, Samkalden en Bogaers en de oud-staatssecretarissen Posthumus (Verkeer en Waterstaat) en Egas (Cultuur, Recreatie en Maatschap pelijk Werk. Tot commandeur in de orde van de Ne derlandse Leeuw is benoemd oud-minister Suurhoff en tot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw de oud-ministers Den Uyl en Vrolijk en de oud-staatssecreta rissen Van der Stoel (Buitenlandse Za ken), Westerhout (Binnenlandse Zaken) en Hoefnagels (Financiën). De A.R.-kiesvereniging „Nederland en Oranje" in Assen wil oud-minister J. Smallenbroek op de tweede plaats van de verkiezingslijst plaatsen, achter minister Biesheuvel. Dit blijkt uit de groslijst, waarover uitvoerig is vergaderd. De heer Smallenbroek werd door het A.R. cen traal comité niet op de advieslij st ge plaatst. Ook de A.R.-kiesvereniging Mariahoeve Marlot in Den Haag heeft oud-minister Smallenbroek als nummer twee voorge dragen op de kandidatenlijst voor de Ka merverkiezingen. De heer Smallenbroek ressorteert onder deze kiesvereniging. De Kiesraad heeft besloten om alsnog ln het kiesregister in te schrijven de „Nationale Federatie", die een verzoek om ingeschreven te worden reeds op 22 november had ingediend. Deze nieuwe po litieke groepering is de 37ste partij, die sich in het kiesregister heeft laten regi streren. „Sinds een jaar zijn de bepalingen omtrent stabiliteit van vissersschepen ook internationaal vastgelegd", vervolgt hij. „In het oude schepenbesluit gold dat alleen voor schepen van meer dan 200 ton, sinds 1 januari 1966 gelden de bepalingen voor alle schepen. De serie van de Sch 225 dateert van voor 1966, maar is tóch gecontroleerd." Een woordvoerder van de werf „Voor uit" voegt daar nog aan toe: „De hele serie is getest en goedgekeurd. Niet één schip ervan is niet uitgebreid beproefd. Nee, de kotter moet zijn overvaren of zo „Een definitieve oorzaak is niet vast te stellen als er geen overlevenden wor den gevonden. Als het scheepje te zijner tijd misschien wordt gelicht kan er pas meer over worden gezegd", aldus de heer Berlage. „Een aanvaring lijkt ons niet aannemelijk. Elke kapitein van een schip is verplicht aanvaringen terstond te melden en wij hebben niets binnenge kregen. Schippers van in de buurt vis sende kotters hebben trouwens geen an der schip gezien. En de rederij Doeksen, waarvan een sleepboot op twintig mijl ten noorden van Terschelling met een in moeilijkheden geraakte Engelse kust vaarder bezig was, had ook geen mel ding van passerende schepen of zo ge kregen", verklaart de inspecteur. Blijven over twee mogelijkheden: het stilliggende schip heeft te veel water over gekregen en is gekapseisd of de kotter heeft zich toch omgetrokken bij het bin nenhalen van het net. Doch dit laatste is niet erg waarschijnlijk, omdat deze kans bij een kotter met een trawlnet (dus niet met de boomkor) maar heel klein is. De serie, waartoe de „Willem Senior" behoorde, is geen voortzetting van een bestaand, beproefd type. Het is een rank type schip, mooi om te zien, met een hoge boeg en, omdat de schipper daar bovenuit moet kunnen kijken, ook een hoge brug. Toen later bleek,' dat de kotters zich dwars op zee bijzonder onstabiel gedroe gen, is in de kiel extra ballast aange bracht. De hoge opbouw, spits toelopen de kiel, dwarsligging op de golven en misschien een deklading vis zijn facto ren, die samenwerkend er de oqi;- zaak van zijn, dat dit type kotter sriel kan 'kapseizen. Zulks in tegenstelling tot bijvoorbeeld kotters die de sleephéj- ling maatschappij Scheveningen bouwt dat type heeft een veel lagere boven bouw en is in het midden iets meer doorgezakt. In de buurt van de Sch 225 hebben voortdurend andere Scheveningse kotters gevist. Schippers daarvan hebben ge meld, dat het weer 's morgens vroeg niet zo ruw was. Ook was het 's mor gens vroeg niet mistig, het goot echter van de regen. De schipper van de Sch 48, een zusterschip van de „Willem Se nior", sprak van „een gordijn van wa ter". Het zoeken naar overlevenden wordt nog steeds voortgezet, maar de Scheveningers „geloven er niet meer in. Het zijn allemaal onredelijke verwij ten. zolang er over het vergaan van de „Willem Senior" niets bekend is. Soms zo onredelijk, dat overduidelijk blijkt dat de zegsman moet worden gezocht in de groep stuurlui-aan-wal. Bij voorbeeld wanneer over de KW 215 die geruime tijd geleden bij diezelfde scheepswerf „De Vooruit" zo'n grote, moderne brug kreeg wordt gezegd: „Daar heb je weer zo'n p.ding". Een dergelijke opmerking is volkomen misplaatst. Want het casco van de KW 215 is volgens een heel ander plan gebouwd. En niet bij ,-,De Vooruit". Een gedeelte van de groep Ne derlandse militairen, die met hun zuiveringsinstallaties het door over stroming geteisterde Florence aan drinkwater hebben geholpen, is gis teren op de vliegbasis Ypenburg teruggekeerd. Dr. A. J. H. Bartels, staatssecretaris van Sociale Zaken en Volksgezondheid, heeft zich niet beschikbaar gesteld als K.V.P.-kandidaat voor de komende Ka merverkiezingen. De minister van Socia le Zaken en Volksgezondheid, dr. G. M. J. Veldkamp, heeft reeds eerder laten weten, dat hij niet op de K.V.P.-kandida tenlijst geplaatst wil worden. De 183.000 pensioengerechtigden van het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds zul len van 1 april 1967 af hun pensioen via een computer ontvangen op een bank- of girorekening. Zij behoeven dan niet meer op een vastgestelde dag in de rij in het postkantoor te staan. De gemeenteraden van negen Utrecht se gemeenten gaan binnenkort een ont- werp-regeling bespreken, die voorziet in een hechtere samenwerking. De ontwerp-regeling voor het openbaar lichaam Midden-Utrecht stemt onge veer overeen met de regeling voor Nij megen en randgemeenten. Van de elf ge meenten, die aanvankelijk aan het ge sprek deelnamen, vielen Zeist en De Bilt af. Beide gemeenten wensen geen in menging in hun bestuur door anderen. Wel doen mee Bunnik, Houten, Jutphaas Maarssen, Maartensdijk, Utrecht, Vleu- tëri-de Meern, VreesWijk en IJ^èlStéin. (Van onze correspondent) EINDHOVEN Vier Eindhovense raadsleden van de Boerenpartij hebben het lidmaatschap van hun partij opge zegd, omdat de heer Koekoek in alles de dienst wil uitmaken. Het zijn de heren R. Gijsberts, L. Sliepenbeek, F. van Agt en M. Steenoven. De vier boerenraadsleden blijven hun zetels in de raad bezetten om de bestaande In Geldrop is de 9-jarige André Stuijts uit Mierlo, die vlak voor een naderende personenauto de weg wilde oversteken, overreden. Het jongetje was terstond dood. Bij Roermond is een personenauto met vier grondwerkers geslipt en tegen een tegemoetkomende vrachtauto gebotst. De 53-jarige H. A. van Veldhoven uit Weert een van de vier inzittenden, kwam hier bij om het leven. De drie andere grond werkers werden niet ernstig gewond. In Papendrecht heeft op een kruispunt een botsing plaatsgehad tussen een per sonenbusje en een auto. De naast de be stuurder van het busje zittende uitvoer der M. van Willgen uit Hardinxveld-Gies sendam werd door de botsing op straat geslingerd en overleed ter plaatse. De bestuurder en de twee inzittenden van de personenauto werden ernstig gewond. In de polder Oostelijk Flevoland is de 15-jarige W. A. Akkermans van achteren door een bestelauto aangereden. De jon gen was op slag dood. Hij fietste naast twee andere wielrijders en wilde bij het naderen van de bestelauto achter hen gaan rijden. Daarbij werd hij door de bestelauto geraakt. In Valkenswaard is de 29-jarige me vrouw H. J. de Pon uit Lommei (België) bij een verkeersongeluk omgekomen. Zij zat naast haar echtgenoot in een perso nenauto, die op onverklaarbare wijze te gen een langzaam rijdende autobus bots te. Het 10-jarig meisje Gepke Zijlstra uit Drachtstercompagnie (Fr) is overleden nadat zij op de fiets door een auto was aangereden. Zij fietste naast een 6-jarig jongetje naar school. Doordat het jonge tje met zijn voet van de trapper gleed kwamen beiden op de rijweg ten val, vlak voor een personenauto. Het jonge tje werd ernstig gewond. In Zeist verleende de 55-jarige heer H. Korving met zijn fiets op een kruis punt geen voorrang aan een personenau to. Hij werd aangereden en was vrijwel onmiddellijk dood. In Den Haag verleende de 23-jarige E Kohlsaat met zijn motorfiets geen voor rang aan een personenauto. Bij de bot sing werd hij zwaar gewond. In een zie kenhuis is hij later overleden. In Bergen (L.) is de 15-jarige scholier Antoon Saris uit Horst, die plotseling de rijksweg wilde oversteken, overreden door een bestelauto. Hij overleed korte tijd later. In de r.k. kerken in St. Oedenrode en Uden zijn pilaren en muren beklad. In St. Oedenrode werden hakenkruisen en de worden „Satan, mijn heil" op de mu ren gekladderd. In de kapel achter 't graf van mgr. Bekkers, werden schuttingwoor den op de wanden geschilderd. De politie meent te doen te hebben met een gees telijk gestoorde, die al eerder in Noord Brabant en Limburg op een dergelijke an het werk is geweest. In de in Üden zijn bok beelden vernield. BONT Stadsschouwburg, 20 u.: Musical „Heer lijk duurt het langst" van Annie M. G. Schmidt en Harry Bannink. Concertgebouw, zaterdag 20.15 u.: Con cert door het Haarlems Jeugd Orkest o.l.v. André Kaart. Solist: Maarten Kloos (cello). BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Goldfinger", 18 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u. en zondag ook 14 en 16.30 u.: „Opertie Crossbow", 18 j.; zaterdag 23.30 u.: „De overspelige", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „Hercules in de hel van Dzjen- gis Khan", 14 j.; zaterdag 23.30 u.: „Mr. Stanislas, geheim agent", 18 j.; zondag 11 u.: „Furie en gratie der dieren", a.l. Luxor, 14.30. 19 en 21.15 u. en zondag ook 16.15 u.: „The Chase", 18 j. Minerva, vandaag en zondag 19 en 21.15 u. en maandag 20.15 u.: „Strangers in the night", 14 j.; zondag 14 en 16.15 u.: „Feest op de farm", a.L Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u. en zon dag ook 16.15 u.: „Es", 18 j„ zondag 11 u.: Flying Clipper Ahoy", a.l. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Mijn wapen is wet", 14 j. Van maandag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Mannequins ver dwijnen", 18 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u. en zondag 14, 16.15, 19 en 21.15 u.: „Alfie de ver leider", 18 j.; zondag 11 u.: „Uit Holly- woods lachfabriek", a.l. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 10-17 uur. Zondags 13-17 uur. Vleeshal. Dagelijks van 13 tot 21 u. en op zondag van 13 tot 17 u.: Expositie van Mexicaanse wolkunst. Tot 14 dec. Vishal. Expositie van werk van zondags schilders. Tot 19 december. Dagelijks van 10 tot 17 u. en zondags van 13 tot 17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur; zondag van 14 tot 17 uur. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Expositie van werk van Harry Prenen. Da gelijks van 10-18 uur en 20-22 uur. Zon dag van 14-17 uur en 20-22 uur. Galerie 3 (Jansstraat): Expositie van werk van Saul Belem, Gerard Gooiker, Michiel d'Hont, Hans v. d. Horst, Frits de Nooyer en Maus Nijkamp. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19de en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve maandag: van 10 16 uur. Eerste zondag van de maand 13-16 uur: Expositie van etsen van Rem brandt. Museum Van Looy (Kamperlaan): Schil derijenexpositie „Henk de Vries 75 jaar". Op werkdagen van 10 tot 17 uur; op zon en feestdagen van 13 tot 17 uur. Tot 1 januari 1967. Woonhuis Jacobus van Looy (KL Hout weg): geopend op donderdag van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur; op zon en feestdagen van 14 tot 17 uur. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede) Expositie van werk van Gerry Beuling, Renee Bouws, Bob Buys, Rob Clous, Poppe Damave, Loes Gorlee, Remco v. d. Gugten, Cor en Kees Hak, Piet van Heerden, Eduard Heymans, Lia Lekker- kerker, Anneke v. d. Mandele, Michel van Overbeeke, Liesbeth Sayers, Wim Steyn, Kees Verkade en Wim Worm. Op werkdagen van 9.30 tot 18 uur. Tot 1 jan. Julianalaan 43 (Overveen): Expositie van schilderijen van Josef Santen. Dage lijks van 14 tot 17 u. Tot 12 december. Bloemenheuvel (Bloemendaal)Exposi tie van werk van Bloemendaalse kunste naars. Dagelijks van 14 tot 17 u. Tot 17 december. Galerie T (Bakenessergracht 67): Ex positie van werken van Kees Verwey. Dagelijks van 10 tot 17 uur en op zondag van 13 tot 17 uur. Van 10 december tot 9 januari. DIVERSEN De Waagtaveerne, vandaag 21 u.: Cobi Schreijer met haar internationale pro gramma. Gaste: de negerzangeres Dorris Henderson; zondag 21 u.: Hootenanny- avond. Poppentheater Merljjn (Hasselaersplein 35); zondag 14.30 u. „De Toverhoed". ZATERDAG 10 DECEMBER City, 19 en 21.30 u.: „Chinese avonturen in China". Stadsschouwburg, 20 u.: „De Tijger smijt met dynamiet". Galerie „De Kastanjeloot", Wüstelaan 32, Santpoort-zuid: Expositie van aquarel len, vervaardigd door Harry Visser; de tentoonstelling is geopend van 19 tot 21 u. ZONDAG 11 DECEMBER City, 14.30 u.: „Maciste in het stenen tijdperk"; 19 en 21.30 u.: „Chinese avon turen in China". Stadsschouwburg, 15 u.: „De avonturen van Pietje Bel"; 20 u.: „De Tijger smijt met dynamiet". MAANDAG 12 DECEMBER City, 20 uur: „Chinese avonturen in China". ZATERDAG 10 DECEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Agent X77, opdracht moord"; 23.30 uur: „Losgeslagen meisjes". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „Fran- kie en Johnny". W. B. Theater, 20 u.: „Verloren wereld". ZONDAG 11 DECEMBER Kennemer Theater, 14.15 u.: „Maciste contra de hellemonsters"; 16.30, 19 en 21.15 uur: „Agent X77, opdracht moord". Luxor Theater, 14.15 uur: „Adderge broed": 16.30 uur: „Frankie en Johnny"; 19 en 21.15 uur: „She". W. B. Theater, 14.30 uur: ,,'n Gentleman wordt geen sheriff", 16.30 uur: „Verloren wereld"; 20 uur: „De zwarte dood". MAANDAG 12 DECEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Agent X77, opdracht moord". Luxor Theater, 19 en 21.15 uur: „She". W. B. Theater, 20 uur: „De zwarte dood". Galerie Boumans, Expositie tekeningen, olieverven en aquarellen van Roelof Klein; plastiek van Pieter van Heusden. Stadskantoor: Expositie Gronings ex pressionisme, geopend van 9-12.30 uur en 13.30-18 uur. ADVERTENTIE Dat LEUKE, VLOTTE KAPSEL maakt voor u. SANTPOORTERPLEIN 1 - TEL. 60643 Vluchtelingenactie. Het ministerie van Financiën deelt mede dat de termijn waarbinnen enkele fiscale tegemoetko mingen worden verleend ten behoeve van de Europese vluchtelingenactie, die in Nederland in het bijzonder is gericht op hulp aan Tibetaanse vluchtelingen, is verlengd van 21 november 1966 tot 16 januari 1967. Diefje. De politie van de Italiaanse stad Rovigo heeft een elfjarige jongen ge pakt die wekenlang op zaterdag de lo nen had gestolen van fabrieksarbeider^, in de stad. Doodslag. Een 54-jarige Eindhovense marktkoopman is door de rechtbank te 's-Hertogenbosch, veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf en terbeschikking stelling van de regering. Hij heeft op 8 april zijn vrouw met revolverschoten gedood. Aanrijding met vier doden. Wegens het ver oorzaken van een aanrijding waarbij vier personen werden gedood heeft de pro cureur-generaal bij het Amsterdamse ge rechtshof tegen een 43-jarige fourage- handelaar uit Oude-Niedorp drie maan den gevangenisstraf plus een jaar ont zegging der rijbevoegdheid geëist. Raadsheer. Tot raadsheer in de Hoge Raad der Nederlanden is benoemd mr. D. A. van der Linde, thans raadsheer in het gerechtshof te Amsterdam, schip omgeslagen. Waarschijnlijk door een windstoot is op de Westerschelde voor Vlissingen een binnenschip omge slagen. De twee opvarenden zijn ge red door de veerboot van de dienst Vlissingen-Breskens. ADVERTENTIE VOOR AL UW PLAATSCHADES Haarlem Amsterdamsevaart 28 Het K.N.M.I. deelt mee: Tussen de Azoren en Portugal bevindt zich een krachtig gebied van hoge luchtdruk, dat maar weinig van plaats verandert. Langs de noordelijke flank ervan wordt een zone met krachtige tot stormachtige wes telijke winden aangetroffen. Nederland valt er juist buiten. Wel is hier de invloed merkbaar van kleine oceaanstoringen, die langs de zone snel van west naar oost bewegeh. Zij brachten de afgelopen "hacht op verscheidene plaatsen veel regen en zullen dat ook het komende etmaal doen. Bovendien kunnen randstoringen van een boven de Noordzee en Zuid-Scandinavië gelegen lagedrukgebied buien veroor zaken, plaatselijk door opklaringen afge wisseld. Geleidelijk dringt de polaire lucht, die om het lagedrukgebied stroomt, verder naar het zuiden door. De tempera tuur in ons land zal dan ook langzaam dalen, waarbij in het binnenland plaatse lijk lichte vorst kan voorkomen. Maximum «n mlnlmum- wind richting max. temp. temperaturen binnen- en buitenland 4 S S S3 Den Helder geh. bew. nw 7 5 Ypenburg regen nw 7 6 Vlissingen regen wnw 7 6 Eelde half bew. zw 6 0 De Bilt regen windst. 6 4 Twente regen windst. 5 4 Eindhoven regenbui nw 5 5 Z.-Limburg regen wzw 5 5 Helsinki geh. bew. zzo -5 -6 Stockholm zw. bew. zzo O -0 Oslo sneeuwbui nno 1 0 Kopenhagen regenbui zzw 4 2 Aberdeen onbewolkt wzw 3 -2 Londen regen w 9 7 - Amsterdam regen zw 7 4 Brussel regen wzw 0 5 Luxemburg regen wzw 4 Parijs regen wzw 7 7 Bordeaux motregen w 11 7 Grenoble geh. Lew. windst. 3 -2 Nice onbewolkt nno 13 5 Berlijn regen zzw 6 1 Frankfort regen zw 5 3 München geh. bew. wzw 3 0 Zürich geh. bew. zw 3 2 Genève regen zw 6 2 Locarno onbewolkt windst. 5 -4 Wenen onbewolkt z 3 Innsbruck mist w -1 -8 Belgrado regen n 5 2 Athene licht bew. windst. 19 9 Rome onbewolkt ono 13 3 Barcelona half bew. nw 14 5 Madrid onbewolkt windst. 12 -5 Mallorca licht bew. windst. 15 1 Lissabon onbewolkt n 17 8 Zondag 11 december Zon op 8.38 uur; onder 16.29 uur. Maan op 8.04 uur; onder 15.39 uur. Maandag 12 december Zon op 8.39 uur; onder 16.28 uur. Maan op 9.24 uur; onder 16.19 uur. Maanstanden Nieuwe maan 12 dec. 4.14 uur Eerste kwartier 19 dec. 22.41 uur Volle maan 27 dec. 18.44 uur Hoog en laag water in IJmuiden Zaterdag 10 december Hoog water 1.51 uur en 14.11 uur. Laag water 10.03 uur en 22.15 uur. Zondag 11 december Hoog water 2.39 uur en 14.58 uur. Laag water 10.49 uur en 23.07 uur. Maandag 12 december Hoog water 3.26 uur en 15.44 uur. Laag water 11.30 uur en 23.55 uur. Het hoog en laag. water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden,

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2