Woningbouw in Heemskerk door allerlei factoren geremd 1 ft' KERKDIENSTEN Uitgevaren visserij vaartuigen Jazz en klassieke muziek Er zijn veel plannen In de Vishal en op zee T abakspruim in eierkoek ROND DE LOSPLANK 145 paarden naar Hilversumse baan „Palet 66" gestart in Beverwijk ZATERDAG 10 DECEMBER 1966 4 Moeilijkheden TIJDENS DE AFGELOPEN WEEK heeft de handel zich met een matige aanvoer tevreden moeten stellen, waarbij aan de maandagmarkt de hoogste prijzen werden betaald. Hiervan heeft vooral de IJM 36 „Kemphaan" goed geprofiteerd, in tegenstelling tot de dinsdag aan de markt verschenen IJM 99 „Egmond", toen men niet tot zulke hoge prijzen meer kwam. Door de handel werd ontkend dat het Sint Nicolaasfeest hier de oorzaak van zou zijn geweest, omdat volgens insiders de voorlichting over de te ver wachten aanvoer ditmaal volkomen heeft gefaald. Maandagmorgen was het immers nog niet bekend dat de „Egmond" zijn vangst aan de dinsdag- markt zou verkopen, zodat een aanvoer van ongeveer vijfhonderd kisten schelvis, waarbij werd verwacht dat hier niets meer aan zou worden toege voegd, een groot aantal gegadigden trok. Daarom heeft een ieder, die dins dag schelvis moest afleveren, zich reeds maandag van zijn kwantum voor zien, waarmee dan tevens aan de grootste vraag was voldaan. Overleg Matige aanvoer Scheepsramp Weinig haring Ierse Zee - - - ■wits* ifiiiiiii glip! k. 1 w A er 2i)n zóveel aparte geschenken in de Nog steeds is het woonprobleem, dat, ondanks de vele woningen die in Heems kerk gebouwd worden, elk jaar groter wordt, een van de voornaamste zaken waarmee de raad te doen heeft. Het aantal jonge gezinnen, voortkomende uit de eigen bevolking van Heemskerk, dat aanspraak maakt op woonruimte neemt steeds toe. Gezien de leeftijdsopbouw van de inwoners van deze gemeente is zelfs op een stijgende toename te rekenen. De plicht, die de gemeente Heemskerk heeft om in het kader van de woning voorziening voor de gehele IJmond haar bijdrage te leveren, heeft tot gevolg, dat het beroep dat op haar gedaan wordt niet afneemt. Dat hierbij geweld wordt gedaan aan het belang van Heemskerk en ook aan het „kleine IJmond-gebied", om te voor komen dat de beperkte aanwezige wo- ningbouwmogelijkheden in de kortst mo gelijke tijd worden opgesoupeerd, is dui delijk zo verklaren B. en W. van Heemskerk in de nota van aanbieding bij de gemeentebegroting voor het dienstjaar 1967. Hieraan is niet te ontkomen zolang er in groter verband niet in dit probleem wordt voorzien. Een probleem, dat wan neer het niet wordt opgelost, in de toe komst een van de grootste moeilijkheden voor de gehele ruimtelijke ordening in ons land zal worden. Wat de woningbouw zelf betreft is het geen geheim dat de moeilijkheden hier bij zich toespitsen. Te verwachten is dat in het komende jaar de woningbouw in ons land een kritieke fase zal doormaken. Wanneer men nagaat welke invloed Heemskerk hier van zal kunnen onder vinden, dan mag ten aanzien van de wo ningwetwoningen verwacht worden, dat er geen onoverkomelijke problemen zul len zijn. Vanzelfsprekend zullen de ge wone moeilijkheden blijven bestaan, om dat nu eenmaal de financiële belangen van aannemer en opdrachtgever ver schillend zijn. Deze hebben echter in Heemskerk nog nooit de bouw onmoge lijk gemaakt. De woningbouwvereniging „IJmond" heeft vergevorderde plannen voor de bouw van 256 hoogbouwwoningen in in dustriële bouw. Dit plan, dat gelegen is in het uitbreidingsplan „Zuidbroek" zal, naar is medegedeeld, buiten de normale contingentering vallen, terwijl ook de prijsvorming geen moeilijkheden zal ge ven. De woningbouwvereniging heeft voor dit plan de Nationale Woningraad inge schakeld, welke op andere plaatsen reeds soortgelijke woningen in uitvoering heeft doen nemen. De woningbouwvereniging „Ons Huis" heeft in uitvoering dan wel in voorberei ding 2 x 96 woningen aan de Debora Bakelaan. Het gemeentelijk woningbedrijf zou in de bouwstroom van de 192 woningen aan de Jan Ligthartstraat nog 144 woningen kunnen bouwen, welke tegenover het plan „De Maer" zijn gesitueerd en deel uit maken van dezelfde bouwstroom. De moeilijkheden die zich in ons land zullen voordoen, zullen voornamelijk een verde re terugval van die woningbouw tenge volge hebben, waaraan een rendabele exploitatie ten grondslag moet liggen. In de eerste plaats betreft dit de particulie re huurwoningen. Voor vrije toewijzing zijn in Heems kerk alleen 40 bejaardenwoningen en 102 woningen voor alleenstaanden gebouwd. Voor het overige zijn particuliere huur woningen in aantallen van enige omvang alleen door bedrijven voor hun eigen werknemers tot stand gebracht. Was het dus reeds blijkbaar in Heemskerk niet ADVERTENTIE GARAGE L. v. d. LEDEN Scheldestraat 13-17 DAG en NACHT Vrijdag werden in IJmuiden aangevoerd 1950 kisten vis, waarvan 918 kisten tong en tarbot, 510 schol, 25 schar, 20 bot, 225 haring, 60 wijting, 120 kabeljauw en gul, 10 haai en 62 diversen. Per kilogram werd, in guldens, betaald voor gr. tong 6,68-6,52, grm. tong 6 21- 5,97, kim. tong '4,16-3,97, kl. tong I 4,90- 4,63, kl. tong II 3,92-3,57, tarbot I 7,10- 6,10. Per 50 kilogram: tarbot IV 262-132, gr. schol en grm. schol 82-70, kim. scnol en kl. schol I 80-62, kl. schol II 61-41, schar 45, bot 16-14, verse haring 37-31, wijting 42- 27, gr. gul 58-54, mid gul 53-47, kl. gul 36-26, kl. haai 32-29. Besommingen, in guldens: KW 79-3500, 160-2530, 178-3300, 220-7150, 94-2320, 109- 1100, 110-7500, 132-18.930, 103-8670, 194- 15.360, 137-5630, 51-23.220, 173-16.420, 92- 5550, 197-5340, 108-5560, 136-6430, IJM 81- 5820, 73-6380, 154-7610. Een inwoner van Oosterhout, die bij een plaatselijke bakker een eierkoek had gekocht kreeg bij het consumeren daar van een erg bittere smaak in de mond. Toen hij de koek ging ontleden vond hij een tabakspruim. De Keurings dienst van Waren is nu eens bij de bakker gaan kijken om aan de weet te komen hoe een tabakspruim in de koek kan komen. aantrekkelijk particuliere huurwoningen voor vrije toewijzing te exploiteren, de mogelijkheden zijn nu vrijwel geheel ver dwenen. Alleen de bouw van particuliere huurwoningen met een bijzondere finan ciële hulp in de exploitatie kan nog wor den verwacht. In dit kader zullen in het komend voor jaar 400 eengezinswoningen in het uitbreidingsplan „De Maer" voor het Hoogovenbedrijf worden gebouwd. Het is verheugend dat 10 pet van deze woningen ter beschikking van de gemeente zal wor den gesteld, waardoor mede enige door stroming vanuit woningwetwoningen kan worden bevorderd. Wat het eigen woningbezit betreft kan hoewel velen van hun aanvankelijke bouwplannen afzien een voortgang van de bouw van enkele woningen in het plan „Molenbos" worden tegemoet gezien. Twee bouwplannen van resp. 24 en 10 eengezinswoningen, te verwezenlijken door particuliere bouwondernemers, zijn in voorbereiding. Verwacht moet worden dat in de bouw van de grote aantallen woningen voor het eigen woningbezit, zo als deze in de afgelopen jaren door de stichting Eigen Woningbezit Heemskerk zijn verwezenlijkt, een stilstand zal ko men. Zolang door de provincie niet over het tracé van de verlengde Plesmanweg is beslist, zal het niet goed mogelijk zijn de plannen „Meerestein", „Assumburg" en de „De- Dij e" verder in uitvoering te nemen. Hierdoor is het niet mogelijk tij dig nieuwe grond voor woningbouwpro bouwprojecten beschikbaar te stellen. EEN EN ANDER kwam dinsdag on middellijk bij de prijsvorming tot uit drukking. Maandag schommelde de schel visprijs nog tussen 53,- en 40,-, maar dinsdag was deze vis al voor 20,- of f 22.te koop. Dit is voor de con sument een vrij vervelende gang van zaken, want omdat hij uiteraard niet met de oorzaken van deze wisselende markt prijzen op de hoogte is, voelt hij zich licht bekocht wanneer hij maandag voor een kilo schelvis een gulden en een dag later voor dezelfde hoeveelheid slechts veertig cent behoeft te betalen. Hierdoor is het gevaar niet denkbeeldig dat de goe de verstandhouding tussen groothandel en afnemer afbreuk wordt gedaan. HET LIJKT ONS daarom van het grootste belang dat handel en aanvoer ders eens met elkaar van gedachten zou den wisselen om aldus gezamenlijk tot een betere voorlichting over vangst en de te verwachten aanvoer te geraken. De wijze waarop dit in de Duitse visserij plaatsen geschiedt zou hier dan uitste kend tot voorbeeld kunnen worden geno men. In de vishallen van deze plaatsen is namelijk een bord opgesteld, met de vermelding welke hoeveelheid deze dag door een bepaald schip te koop zal wor den aangeboden, evenals de voor de ko mende dagen te verwachten aanvoer. Dit gebeurt hiet wel bijzonder uitvoerig, waarbij zelfs de plaatsen bekend worden gemaakt waar wordt gevist. Sommige eenheden van de Duitse vissersvloot heb ben af en toe vijf en meer dagen nodig om de thuisvaart te beëindigen, hetgeen hier (nog) niet het geval is. Toch weet elke rederij ruim 24 uur van te voren wanneer een schip van de noordelijke Noordzee of Ierse Zee uit weer binnen is. Meestal geven de gezagvoeders van de Nederlandse vloot direct na aanvang van de thuisreis door, dat deze is aan gevangen of binnenkort begonnen wordt. MET DE AANVOER uit de noord is het de gehele week mondjesmaat gebleven. Iedere dag kwam er slechts één schip, met uitzondering van vrijdag, toen men geheel van aanvoer bleef verstoken. Dit is niet direct het gevolg van de slechte weersomstandigheden geweest. Zo werd de IJM 9 „Haarlem" door het uitvallen van de hoofdmotor op de terugreis vleu gellam, zodat op 55 graden N.B. naar sleepboothulp moest worden omgezien. Deze werd gevonden in de vorm van de IJM 46 „De Hoop 4", welke grote kotter onder schipper W. Schuitemaker de kotter donderdagmorgen heeft kunnen oppikken. Met een harde zuid- tot zuidwestelijke wind kon niet meer vaart worden ge maakt dan vier tot vijf mijl per uur, ruim de helft minder dan de snelheid waarmee de „Haarlem" de thuisreis an ders onderneemt. Op deze wijze «verd de vrijdagmarkt gemist en zal dit schip na binnenkomst tot maandag moeten wach ten. VOORTS ZIJN DE kotters, die verle den week in diverse baaien of havens een schuilplaats hebben gezocht, met mi nimale vangsten aan de markt geweest. De prijzen voor de platvis bevonden zich maandag weer eens aan de top, waarna zij dinsdag iets terugliepen om zich voor de rest van de week te handhaven. MET GROTE ONSTELTENIS werd donderdagmorgen in de hallen vernomen dat de KW 24 „Cornelis" een vissers schip had ontdekt, dat met de kiel naar boven dreef. Onmiddellijk werden vele ra dio's op de noodgolf afgestemd, waarbij men vernam dat het hier het wrak van de kotter SCH 225 „Willem Senior" be trof. Helaas moest worden betwijfeld of nog overlevenden zouden worden aange troffen, terwijl voorts werd vastgesteld dat het vistuig van het wrak nog uit stond. Direct werd door vele vissers schepen en coasters naar slachtoffers gezocht, daarbij geassisteerd door de Ko ninklijke Marine met de „Friesland" en een vliegtuig. Helaas werden echter al leen een rubbervlot (nog in de kist), 'n reddingboei, kussens en enig wrakhout gevonden. VRIJDAG zal er door vele kotters wor den gevist op de plaats, waar de SCH 225 verloren is gegaan, in de hoop dat nog iets zal worden ontdekt waarmee eni ge klaarheid in dit ongeval zal worden gebracht. Uiteraard valt hier thans nog niets met zekerheid over te vermelden, ook niet over een mogelijk verband met het omslaan van de „Jacomina", waarvan de opvarenden wel konden wor den gered. Deze schepen waren zuster schepen, waarvan er nog enkele in de vaart zijn. DEZE WEEK IS er verder weinig of geen haring aangevoerd. De spanvissers die nog even buiten zijn geweest, zagen hun moeite beloond met vangsten, welke in hoofdzaak bestonden uit wijting en gul. Door de ruwe zee draaiden bij twee span nen bij het binnenhalen de netten in de schroef, waardoor de andere kotters ge noodzaakt werden hun collega's binnen te slepen, met alle last en moeite daar aan verbonden. VAN DE IERSE ZEE uit zijn nog slechts enkele schepen met ongeveer tweehon derd kleine kistjes haring teruggekeerd, waarvan het grootste deel alleen gezou ten haring in het ruim had opgeslagen. Nu de regeling met betrekking tot de zoute en verse aanvoer niet meer van kracht is, zullen de bemanningen zich waarschijnlijk niet veel meer om verse haring bekommeren. Vandaar dat men eerst de meegevoerde tonnen zal vullen, alvorens te denken aan verse haring. Bij een dagvangst van veertig kantjes zal het op deze wijze wel even duren, voor de tonnen eveneens zijn gevuld. Bovendien tracht men zo gunstig mogelijk binnen te komen, teneinde het kerstfeest door te brengen in de huiselijke kring. Door enkele rederijen wordt echter getracht in Ierland of in Schotland haring op te kopen, teneinde deze als gezouten of ver se haring aan te voeren in de diverse thuishavens. Wat hiervan in de hallen komt dient uiteraard nog te worden af gewacht. (Van onze paardesportmedewerker) In een nimmer aflatende stroom blijven de dravers naar Hilversum komen. Zondag zijn er maar liefst 145, waarvan een dertiental het zwaarste nummer van de dag heeft gekozen. Het is de 3800 meter lange Allround Stayers- prijs, waarin Zus Hanover de favoriete is. De tips: 1. Abel Tasman-prijs: 1. Dorita H.; 2. Eddy Six; 3. Dynamiet; outsider: Edelvalk S. 2. Compagnie-prijs: 1. Faola Hollandia; 2. Fred Harvester D.; 3. Felix; outsider: Flora Axkit. 3. Planclus-prijs: 1. Eberdine TH,: Don Camlllo; 3. Carma; outsider: Charles H. 4. Allround Stayers-prijs: 1 Zus Hanover; Jour de Java; 3 Bruno; outsiders: Adios K.; Yonker Hanover. 5. Olivier van Noort-prljs (le afd): 1. Ellen Tinga; 2. Zelos van Vredenhof; 3. Diomedea S.; outsider: Brigetta Norton, 6. Willem Barendsz-prijs: 1. Anna Scotch: 2. Zephyr Scotch; 3. Bromelia: outsider: Aleid Williams. 7. Roggeveen-prijs (le afd.): 1 Elite Mac; 2. Bemadotte; 3. De Prinses K.; outsider: Dwars kop. 8. Olivier van Noort-prijs (2e afd.): 1. Canard S.: 2 Daraling Adrie V.: 3. Darling Hollandia; outsider: Xandover. 9. Roggeveen-prijs (2e afd.): 1. Ever Queen; 2. El Mac; 3. Erica; outsider: Daniella Pre- lesjnik. 10. Willem Bontekoe-prijs: 1. Diavera; 2. Dia bolus; 3. Dalver L.; outsider: Ella Marieza. w e - i S* :':v, m, \S „Palet 66" is vrijdagavond in het ge bouw achter het pand Kloosterstraat 8 in Beverwijk ten doop gehouden. „Palet 66" is een vereniging van amateurs op het gebied van boetseren, kunstschilde ren en houtsnijden, die nu de mogelijkheid hebben gekregen hun hobby tesamen te beoefenen. In de doelstelling der vereniging staat daarbij omschreven, dat men zodoende in contact kan treden met mensen met een gelijkgerichte hobbyzin, waardoor de kritische zin bevorderd wordt en zij nog meer plezier in hun hobby zullen beleven. Dat namelijk beoogt men: het van el kander leren. Wat de een niet weet, wedt de ander. Elkander op de ze wijze vrij, zonder zware cursussen of lessen, op te werken. Er zijn enkele meer bedreven leden, enkele minder be- drevenen en enkele leken, die wat willen leren. Maar dan in volledige vrijheid van het beoefenen der gekozen kunstuiting. En dat nu kan bij „Palet 66" zo ver zekerde vrijdagavond het bestuur. De vereniging staat open voor jong en oud. De jongeren kunnen op woensdag- en za terdagmiddag terecht, de ouderen op de avonden van de maandagen, dinsdagen en donderdagen. Het bestuur is gevormd door mevr. M. J. Langendijk-Bastiaan (kunstzinnig leid ster) mevrouw A. v. Doorn-Koks; H. J. Hoogstede en L. A. T. Dekker. Materialen zijn aanwezig, ezeltjes, waaraan kan worden geschilderd of ge boetseerd zijn bijna gereed. „Palet 66" ontstaan uit volkomen particulier initiatief en (nog) werkend zonder gemeentelijke financiële bijstand is nu een feit. Volgen de week begint de eigenlijke start in het door de leden geheel ingerichte lokaal, waar gisteren reeds een expositie te zien was van wat enkelen al weten te preste ren. ZONDAG 11 DECEMBER IJMUIDEN: Ned. Herv. Kerk, Nieuwe Kerk, 10 en 17 u.: ds. H. van Niel; Bethlehemkerk, 10 u.: ds. J. v. d. Berg; 19 u.: ds. Tigchelaar, jeugddienst; Jeugdkapel, 10 u.: J. Deur lo. Geref. Kerk, Petrakerk, 10 u.: ds. G. As sies; 17 u.: ds. J. A. Tiemens; Ichthus- kerk, 10 u.: ds. W. Diepersloot; 17 u.: ds. G. Assies. Chr. Geref. Kerk, Marconistraat 7, 10.30 en 17 u.: ds. M. Vlietstra. Geref. Kerk (Vrijgemaakt), Rambonnet laan, 9.30 en 17 u.: ds. Nieuwenhuis. R.-k. Kerk, Gregoriuskerk, 8.30 en 10.30 u.; Petruskerk 7, 8, 9.30, 11.30 en 17 u. Oud-Katholieke Kerk, zondag 8 uur: vroegmis; 10 u.: hoogmis; 19 u.: vespers; woensdag 9 u.: heilige mis. Leger des Heils, Edisonstraat 1, 10 uur: heiligingssamenkomst; 12 uur: zondags school; 19.30 uur: evangelisatiebijeen komst. Gemeente Gods, Cultureel Centrum, 10 u.: bijeenkomst. Geref. Gemeente, Cultureel Centrum, 10 en 17 u.: leesdienst. IJMUIDEN-OOST: Ned. Herv. Kerk, Goede Herderkerk, 10 u.: ds. Gerritsen; 19 u.: ds. Dickhout. Geref. Kerk, Bethelkerk, 10 u.: ds. J. A. Tiemens; 17 u.: ds. W. Diepersloot. Baptistengemeente IJmond, Elonkapel, Vareniusstraat 1, 10 en 19 u.: ds. G. van 't Wout; 10 uur: zondagsschool; 20 uur; jeugddienst. R.-k. Kerk, H. Laurentius van Brindisië, Willemsbeekweg, heilige mis 7.15, 8.30, 9.45, 11.15, 12.30 en 18 u. Jehova's Getuigen, Koninkrijkzaal, Vel serduinweg 248, 10.30 uur: openbare le zing; 19.30 uur: Wachttorenstudie. Vrij dag 19.45 u.: theocratische school; 20.15 u.: dienstvergadering. Dinsdag 15 november: hektrawler Rijnmond IV KW. 85, mt. Voorbode VL. 103, Liesje en Rutger VL. 153. Donderdag 17 november: hektrawler Vooraan VL. 115, mt. Wilhelmina Johanna KW. 39. Dirkje KW. 54, Cornelia Maria SCH. 135, Voorloper VL. 16, Willem VL. 121, ml. Onderneming II SCH. 27. Woensdag 23 november: ml. De Vrouw Anna KW. 52 (is in Den Helder binnen geweest). Donderdag 24 november: mt. Arie Jacob KW. 149, Ursinus VL. 1, Caroline VL. 90, ml. Nestor KW. 101. Vrijdag 25 november: KW. 42. mt. Nicolaas Senior Woensdag 28 november: mt. Marian Ellen KW. 159, ml. Gijsbert Jan KW. 28, mk. Ada KW. 29, Jeannette KW. 93. Wim KW. 103, Urania KW. 136, Helena KW. 164, Elly KW. 187, Deo Volente KW. 191, Tiny WR. 33. Dinsdag 29 november: hektrawler Rijnmond I KW. 15, Tetman Hette KW. 74, Holland KW. 123, Cornelis Vrolijk Fzn. SCH. 171, mt. Deining KW. 8, Ora et Labora KW. 51, Albatros KW. 87, Voorwaarts VL. 142, ml. Jacoba Catharina KW. 132, mk. Mare Liberum KW. 117, Alida Jacoba KW. 165. Aquarius KW. 173. Tokio KW. 185, Eben Haëzer KW. 194, Azimuth KW. 225. Donderdag 1 december: hektrawler Zeehaan IJM. 57, mt. Cornelis den Duik KW. 144, Haar lem IJM. 9 Zaterdag 3 december: hektrawler Maria Eliza beth IJM. 5, mt. Emma IJM. 15, Koraalbank KW. 3, Sakina Martine KW 32, Onderneming ADVERTENTIE Tijdens een boeiende en geestige cau serie heeft vrijdagavond de bekende mu sicoloog Paul Chr. van Westering voor een druk bezette zaal in de Petrakerk te IJmuiden het onderwerp behandeld: „Bijtenjazz en klassieke muziek elkaar?" De avond werd georganiseerd door 't Nut. De heer Van Westering, muziekredac teur van de Haagse Post en medewer ker aan Elsevier, liet tijdens de avond talrijke plaatvoorbeelden horen, o.a. met jazz uit 1923 van Louis Armstrong, jazz van Sidney Bechet, maar ook het laatste deel van het pianoconcert in G van Mauri ce Ravel. Klassieke muziek en jazz, twee totaal verschillende soorten muziek kunnen zich op eigen terrein bewegen. In „La créa- tion du monde" van Darius Milhaud komt echter goed tot uiting, dat deze twee ver schillende stijlen zeer goed kunnen harmo niëren. Maar wanneer „The swingle sin gers" of 't troi Jacques Lousier het eerste preludium van J. S. Bach uit „das wohl- temperierte Klavier" bewerken, bijten klassiek en jazz elkaar uitdrukkelijk, luidde de slotconclusie van de heer Van Westering. Ill SCH. 117, Onderneming I SCH. 261, Elly VL. 73, Michiel Jan VL. 110, Bets en Gerda VL. 112. Maandag 5 december: hektrawler Rijnmond II KW. 44, mt. Meyert Menno IJM. 209. Nooit Gedacht IJM. 239, Maria Theresia KW. 99, Soli Deo Gloria KW. 152, ml. Adeodatus IJM. 30 (7 dec. binnen), Jan IJM 81, André KW. 12, Cor nells Judith KW. 17, Cornelis KW. 24, Concor dia KW. 26, Maria Jacoba KW 73, Jan KW. 91, Alida KW. 108, Avontuur KW. 114, Vier Ge broeders KW. 116, Sursum Corda KW. 124, Leun- tje KW. 128, Gijsbert Bastiaan KW. 161. De Vier Gezusters KW. 162, Vertrouwen KW. 166, Michiel KW. 167, Dirk Jan KW. 169, Anna Jacob KW 186. Kniertje Jacoba KW. 188 17 dec. bin nen), mk. Neeltje IJM. 2. Noordzee IJM. 3, Dageraad IJM. 4, Adriana IJM. 6, Jannette IJM. 17, De Hoop I IJM. 45, Nora IJM. 51, Swift IJM. 54. De Hoop III IJM. 73, Wiron VIII IJM. 205, Wiron VII IJM. 206, Wiron VI IJM. 207, Wiron ni IJM. 221, Deo Volente II KW. II, Arendje Jacoba KW. 21. Limanda KW. 33. Tiny KW. 34, Alie KW. 40, Ekhart KW. 71. Zeearend KW. 79, Vrouw Immetje KW 88, Alnilam KW 90, Adri ana Catharina KW 92, Willem KW. 94, Arendje KW. 98, Jacoba KW 105. Karla Ellen KW. 106, Rianne KW. 110. Wilma KW. 113, IJsbrand KW. 119, Flamingo KW. 120, Maarten Senior KW. 125, Agatha Arie KW 126, Klazina Marijke KW. 127, Dirk Taat KW. 134, Maartje Jacoba KW. 137, Gijsbertha KW. 143. Anna Lydla KW. 145. Cor nelis van Beelen KW 146, Dirk van Beelen KW. 148, Gijsbert Marian KW 150. Fiducia KW. 155, De Vrouw Alida KW. 160, Cornells Schaap KW. 172, Cornelia KW. 174, Dirkje KW. 178, Hoop op Welvaart KW. 179, Alice -KW. 182, Aleida KW. 183, Vrouw Prijna KW. 193. Pieter Jacob KW. 195, Antje KW. 200, Tatjana KW. 201, Maria KW. 202, Peter Leonard KW. 204, En Avant KW. 210, Geertruida KW. 211, Jana KW 213. Klaas Dub- belaar KW. 214. Janny Jacoba KW. 220, Maarten Cornelis KW. 222, Jacob Senior KW. 226, Mary- anne WR. 7, Okko Bosker WR. 25, Sagitta WR. 37. Dieuwina WR. 45, Internos WR. 49, Stella Maris WR. 51, Spes Nostra WR. 56. Dinsdag 6 december: hektrawler Kemphaan IJM. 36, mt. Protinus IJM. 154, Wiron II IJM. 211, ml. Floris KW. 59. Dirkje KW 206, mk. Zuiderkruis IJM. 7. Jannette IJM. 17, Gelria IJM. 18, Ermine KW. 30, Arie KW 67. De Vrouw Bregtje KW. 156, Hoop op Welvaart KW. 179, Solea KW 180, Aagje Adriana KW. 196. En Avant KW. 210, Marlena KW. 212. Cornelia KW. 217, Arie Jacob KW. 221 Woensdag 7 december: ml. Adeodatus IJM. 30, Zephyr KW. 14, Kniertje Jacoba KW. 188, mk. Neeltje IJM. 2, Adriana IJM. 6, De Hoop IV IJM. 46. Nora IJM. 51, Zeearend KW. 79. Jacoba KW. 105, De Vrouw Bregtje KW. 156, De Vrouw Alida KW 160. Dirkje KW. 178. Alice KW. 182, Willem Senior KW. 197, Klaas Dubbelaar KW. 214, Anna Hendrika KW. 215, Maryanne WR. 7, Stella Maris WR 51. BINNENGEKOMEN HARINGSCHEPEN 24 november: mt. Marian Ellen KW. 159 met 342 ktj. 25 november: ml. Michiel KW. 167 en mk. Vrouw Prijna KW. 193 spanvisserijmet 204 ktj. 26 november: hektrawler Rijnmond I KW 15 met 452 ktj., Holland KW. 123 met 449 ktj., Cornelis Vrolijk Fzn. SCH. 171 met 267 ktj., mt. Voorwaarts VL. 142 met 179 ktj., mt. Voor waarts VL. 142 met 179 ktj. 27 november: mt. Onderneming III SCH. 117 met 370 ktj. 28 november: mt. Koraalbank KW. 3 met 62 ktj., Sakina Martine KW, 32, met 315 ktj., Cor nelis Den Duik KW. 144 met 421 ktj., Onder neming I SCH 281 met 286 ktj., Elly VL 73 met 335 ktj., Michiel Jan VL 110 met 395 ktj., Bets en Gerda VL. 112 met 400 ktj., Petronella VL. 131 met 279 ktj. 2 december: hektrawler Rijnmond II KW. 43 met 554 ktj. 5 derember: hektrawler Rijnmond III KW. 44 met 407 ktj., Willy KW. 141 met 298 ktj., mt. Antje KW. 49 met 261 ktj., Brittenburg KW 121 met 275 ktj., Anita VL. 34 met 376 ktj., Eliza beth VL. 105 met 381 ktj. 6 december: mt. Johanna Lydla KW. 55 met 282 ktj.. Ada VU 7 met 883 ktj. Vergadering van Gelovigen, De Ruyter- straat 73, 10 uur: verkondiging van de dood des Heren. Woensdag 19.30 uur: bij belbespreking. Ver. van Vrijzinnig Herv., ,,'t Braambos"- kerk. Zeeweg 264. 10.30 u.: ds. G. Nijen- huis. Onafhankelijke Baptistengem.. Gemeen telijk Vergaderlokaal, Abelenstraat, 10 u.: B. Polderman. Antonius Ziekenhuis, 15.45 uur: ds. L. Brink. VELSEN-NOORD: Ned. Herv. Kerk, 10 u.: ds. A. J. van der Linden; 19 u.: ds. G. van Schuppen. Geref. Kerk, diensten om 9.30 en 17 uur. R.-k. Kerk, St. Jozef, heilige missen om 7.30, 9 (hoogmis), 10.15, 12 en 18 uur. VELSEN-ZUID: Ned. Herv. Kerk, Engelmunduskerk, 10 en 19 u.: ds. L. Brink. DRIEHUIS: R.-k. Kerk, Sint Engelmundus, heilige missen om 8.15, 9.45 en 11.30 u.; 18 u.: avondmis. SANTPOORT: Ned. Herv. Kerk, Dorpskerk, 10 uur: ds. K. Keuning; 19 u.: ds. J. C. Remijn; De Hoeksteen, 10 u.: ds. J. C. Remijn; 19.30 u.: ds. D. Roos; Jeugdkapel, 10 u.: W. Kwak; Adventskerk (Prov. Ziekenhuis) 19 u.: ds, D. Spijkerboer. Chr. Geref. Kerk, Pniëlkerk, Pastorieweg, 10 u,: ds. J. C. Maris; 17 u.: ds. K. Boers- ma. Volle Evangelie Gemeente, Gebouw Cu- sa, Hoofdstraat 117, Santpoort-Noord, 10 u. A. J. Horst (tevens kinderbijeenkomst); 19.30 u.: J. Klut. BEVERWIJK: R.-k. Kerk, heilige missen om 6.15, 8, 9.15, 10.30 (hoogmis) en 12 uur; avondmis om 18 u.; O.L. Vrouw van Goede Raad, hei lige missen om 7.30, 9 (hoogmis), 10.30 en 11.45 u.; avondmis om 19 u.; Apostelkerk, heilige missen om 7, 8, 9.15, 11 en 12 u.; avondmis om 17 u.; Regina Caeli, heilige missen om 7.30, 9 (hoogmis), 10.30 en 11.45 u.; avondmis om 19.30 u.; St. Jozef, heili ge missen om 7.30, 8, 10.30 en 11.45 uur; avondmis om 19 uur. Ned. Herv. Kerk, Grote Kerk, 10 u.: ds. G. van Schuppen; De Opgang, 10 u.: ds. Th. van Sprang; 19.15 u.: jeugddienst, zangdienst: ds. J. v. d. Berg; Jeugdkapel, 10 u.: H. Olivierse; L.T.S., Luxemburg laan, 10 u.: ds. J. A. Don; Vrijz. Herv. Kerk. Prinsessenlaan, 10 u.: dr. J. F. Kruyt. Geref. Kerk, Middelaarskerk, Moensplein, 9.30 u.: ds. C. Meijer; 10.30 u.: ds. C. Meij er; 17 u.: ds. J. Knol; Verenigingsgebouw, Parmentierstraat, 10 u.: ds. J. Knol. Geref. Kerk (Vrijgemaakt), Prinsessen- laankerk, dienst om 8.30 en 17 u.; De Schans, dienst om 9 en 17 uur. Chr. Geref. Kerk, Koningstraat, 9 u.: ds. M. Vlietstra; 14.30 u.: ds. J. Maris. Maranatha, Baanstraat 74, 10 u.: B. v. d. Geer. Doopsgez. Kerk, Meerstraat 60, 10 u.: ds. P. J. van Schayck; 19.15 u.: oecumenische dienst in De Opgang, liturgie ds. R. van 't Lindenhout, predikatie ds. G. van Schuppen. Vrjje Evang. Gemeente, Van Riemsdijk- laan-Hoogendorperweg, 10 u. en 18.30 u.: ds. P. J. van Hooidonk. Lutherse Gem. Koningstraat 119, 10.30 u.: ds. P. Kastelein. Nieuw Apostolische Gemeente, Groene- laan 74, dienst om 10 en 17 u.; woensdag om 20 uur. Leger des Heils. Geyssendorfferstraat, dienst om 10 en 16 uur. Baptistengem. IJmond, Plesmanweg-Van Riemsdijklaan, 17 u.: ds. G. van 't Wout. HEEMSKERK: Ned. Herv. Gem., Kerkplein, 9 u. :ds. J. A. Don; 10.30 u.: ds. J. v. d. Wiel; 19 u.: ds. M. Wendte, jeugddienst; kantine Chr. L.T.S., Luxemburglaan, dienst om 10 en 17 u.; Oosterwijk-Meerestein, Luxem burglaan 231, 10 u.: ds. J. A. Don, be diening heilige doop; 19 u.: ds. J. Borg- hardt, Open Deur-dienst, onderwerp: Wat verwachten wij van het kerstfeest; Jeugdkapel De Opgang, 10 u.: de heer H. Olivierse; Vrijz. Herv. Gem., Prinses- senlaankerk, 10 u.: dr. J. F. Kruyt. Geref. Kerk, Constantijn Huygensstraat, dienst om 9 en 17 u. Vrijz. Chr. Kerk, Ingenhouszstraat, dienst om 15 u.; „Bloemlust" dienst om 10 en 16 u. Nieuw Apostolische Kerk, Gounodstraat, dienst om 9.30 en 16 u. R.-k. Kerk, H. Maagd Maria, heilige mis sen om 7.30, 8.45 (hoogmis), 10, 11 en 12 u.; avondmis om 17 u.; St. Laurentius- kerk, heilige missen om 8, 9.15 (hoogmis), 10.45 en 12 u.; avondmis'om 17.15 u. WIJK AAN ZEE: Ned. Herv. Kerk, Oude Dorpskerk. 10 u.: ds. J. Borghardt R.-k. Kerk, St. Odulphus, heilige mis sen om 8, 9.30 (hoogmis) en 11 u.; avond mis om 18.30 u.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 4