Heemskerk presenteert een sluitende gemeentebegroting TAXI 6200 Verenigingsnieuws uit de IJmond SIMCA1000 G. I N IA Belastingen moeten stijgen Werk van „De Ploeg" in het Beverwijkse stadskantoor Ruimtelijke ordening belangrijk Feestavond V.V.B. element in plannen maken Wethouder H. de Boer opende pluimveetentoonstelling „Vogelpracht" in IJmuiden Kapitaalmarkt baart zorgen Kort IJmondnieuws B, en W. Heemskerk zijn waakzaam Revue Wijsmuller Nieuw stadhuis nog vrome wens voor Heemskerk Havenberichten C. J. RADEMAKERS ZATERDAG 10 DECEMBER 1966 Vraag Velsen-IJ muiden Beverwijk HET GRONINGSE EXPRESSIONISME BURGERLIJKE STAND VAN HEEMSKERK Telstar 2-Ajax 2 Heemskerk heeft wederom een sluiten de gemeentebegroting. De begroting voor het dienstjaar 1967 sluit namelijk met een totaal van inkomsten en uitgaven van 9.065.278,44. De post „onvoorzien" is geraamd op 67.870,92. Hierbij is niet opgenomen het hoofdstuk der verreke ningen en geldleningen. Het bedrag van de verrekeningen bedraagt 6.493.058,70. Vergelijkt men de totaalcijfers met die van het thans lopende jaar, dan is er een stijging te zien van 1.975.627,21. Factoren, die tot deze gemeentebegro ting leidden, zijn: dat er geen beroep is gedaan op het Fonds Uitbreiding Ge meente, gelijk ook dit jaar niet is ge daan; dat het gemèentelyceum in Bever wijk voor 1967 in aanmerking komt voor een rijkssubsidie, zodat terzake geen be dragen behoefden te worden geraamd; dat voor rente en afschrijving van in ADVERTENTIE DAG en NACHT Tourritten en zittend ziekenvervoer RIJNSTRAAT 91 - IJMUIDEN-O. Telefoon 6200 - 6285 1967 te nemen kapitaalswerken een be drag gereserveerd is van 70.000; dat de exploitatie van het gasbedrijf volgend aar een uitkeerbare winst zal opleveren en dat de begroting mede sluitend ge maakt is kunnen worden als gevolg van de verhoging van de opcenten personele en reinigingsrechten. Voorstellen omtrent deze verhogingen zijn of zullen de raad worden aangeboden. Tevens merken B. en W. op, dat de gemeente over een reserve beschikt van 108.859,66 wegens uitkeringen uit het ge meentefonds over de jaren 1948 tot en met 1950. Deze reserve was bedoeld als instrument ten dienste van het conjunc- tuurbelied. Het is uit het oogpunt van het conjunctuurbeleid der centrale over heid dat het college het niet langer no dig oordeelt deze bijzondere conjunctuur reserve toe te voegen aan de middelen van de algemene dienst 1967. Burgemeester en wethouders van Heemskerk vragen zich af, of het dwin gende voorschrift van een sluitende be groting voor de periode van één jaar in het huidige tijdsbestek, voor gemeenten nog reëel is. De financiën van de staat zijn in de loop der jaren namelijk uitge groeid tot een belangrijk instrument om de conjuncturele ontwikkeling tot beïn vloeden. De flexibiliteit welke het staats budget vertoont, ontbreekt bij de ge meentelijke budgetten geheel, waardoor het vrijwel onmogelijk is een begrotings- ZATERDAG 10 DECEMBER Geb. St. Petruskerk, ingang Mercurius- gtraat, IJmuiden. 9-22 u.: Vogel show „Vogelpracht 1966 Patronaatsgeb., IJmuiden, 10-22 uur: Nationale konijnen- en pluimveetentoon «telling. Wijkgebouw Radarstraat, IJmuiden, 20 u.: Kienavond en dansen jeugdsociëteit Zodiak m.m.v. „The Spacemen". De Rank, IJmuiden, 20 u.: Dansavond jeugdsociëteit De Sleutel, m.m.v. Sea Side Swing Society. ZONDAG 11 DECEMBER Geb. St. Petruskerk, ingang Mercurius- straat, IJmuiden, 12-19 u.: Vogel show „Vogelpracht 1966" Patronaatsgeb., IJmuiden, 10-17 uur: Nationale konijnen- en pluimveetentoon stelling. De Loods, Velsen-noord, Geelvinkstraat 28, 20 u.: Sociëteit De Punt, dansen m.m.v. The Real Swinging Quartet. MAANDAG 12 DECEMBER Cultureel Centrum, Moerbergplantsoen IJmuiden, Nederlandse Vereniging voor Sexuele Hervorming, bibliotheek en in lichtingencentrum, geopend iedere maan dagavond van 19.30 tot 20.45 uur. Stadhuis, Plein 1945, IJmuiden-Oost, is te bezichtigen op werkdagen van 10 tot 12 uur. Gem. Openbare leeszaal en bibliotheek, Plein 1945: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 u. Filiaal Velsen-noord. Wijkerstraatweg 77, 14.30 tot 17.30 u.; filiaal Santpoort „Spaarnberg", Wüstelaan (ook voor r.k. bibliotheek) 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21.30 uur. R.-k. Openbare leeszaal en bibliotheek, Willemsbeekweg 96, IJmuiden: 14.30 tot 17.30 en 19 tot 21 u.; filiaal Velsen-noord, Banjaertstraat: 14 tot 17 en 19 tot 21 u.; Uitleenpost IJmuiden-west, parochiezaal onder Petruskerk, Venusstraat 1: 15 tot 18 en 19 tot 21 uur. ZATERDAG 10 DECEMBER Statenhuis, Velserweg, 20 uur: Kien avond „De Gieteling". ZONDAG 11 DECEMBER „De Grenspost", van Riemsdijklaan, 20 u.: Dansavond Sociëteit Avanti. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend van 9-13 uur. MAANDAG 12 DECEMBER Huize Scheybeeck, 19 u.: Cursus naaien Stichting voor huish. - gezinsvoorlichting Huize Scheybeeck, 20 u.: Vrije drama tische expressie, docenten Saskia Ver waijen en Ad Bakker. Statenhuis, Velserweg, 20 u.: Cursus schilderen en tekenen o.l.v. J. C. Heeck De Gieteling. Galerie Boumans, Breestraat 122, 20 u Filmen voor beginners, docent Ad. Bak ker. Smalfilmclub IJmond Dubbel Acht en B.S.C.R. Creatief Centrum, Hoflanderweg 104, 20 u.: Cursus tekenen o.l.v. J. C. Muller, Ken nemer staten Statenhuis, Velserweg, 20 u.: Cursus autotechniek, docent K. B. J. Heigel, De Gieteling. Sportfondsenbad, Kuikensweg 84, ge opend 7-17.30, 18.30-19.45 en 20.45-22 uur Openbare leeszaal, Hendrik Burger «traat 70, geopend van 15-17.30 en 19-21 u R.-k. leeszaal, Arendsweg 61, geopend van 15-18 en 19-21.30 uur. Gezamenlijke bibliotheekfilialen: Oos terwijk, Amstelstraat 44, geopend van 14- 17 uur; Meerestein, Parmentierstraat geopend van 19-21 uur. is ge- politiek te voeren, welke aangepast aan de conjuncturele situatie. De meenten worden echter wel op velerlei gebied geconfronteerd met bijzondere lasten, die voortvloeien uit de conjunc tuur. Tevens stellen B. en YV. zich op het standpunt, dat de financiële zelfverant woordelijkheid van de gemeenten, die van rijkswege door de gevoerde centralisatie- politiek is ondermijnd, weer tot haar recht kan komen, indien het gemeente lijk belastinggebied wordt verruimd. Als algemene uitkering is voor 1967 ge raamd 3.635.607.62. Voor 1966 was dit 2.825,726,83. De belastinguitkering voor het komend jaar zal naar raming 51.858.42 bedragen. Dit jaar 72.941,78. In totaal zijn de geraamde uitgaven voor 1967 ten opzichte van het thans lo pende jaar gestegen met rond 14,5 pro cent. Het gestegen prijspeil en de groei van het aantal inwoners met circa 7,8 procent hebben het bedrag der uitgaven belangrijk beinvloed. Het totaal aan kapitaalsinvesteringen wordt per 1 januari van het volgend jaar geraamd op f 72.182.070.dit is f 2.047.707.86.— meer dan vorig jaar is geraamd. Aan de langlopende leningen bedraagt het totaal 62.454.990.45, het geen -4.646.975,81 meer is dan voor 1966 geraamd was. De situatie op de kapitaalmarkt dwingt het gemeentebestuur tot zijn spijt in ve le gevallen kapitaalsuitgaven tijdelijk te financieren met kasgeld. Daaraan is mo menteel niet te ontkomen, ook al onder kennen B. en W de inflatoire werking van deze handelwijze. Groningse kunst in het Beverwijkse stadskantoor. Natuurlijk leden van De Ploeg", die Groningen op het terrein van de schilderkunst reeds ver voor de oorlog een naam gaven. „De Ploeg" was een van de weinige Neder landse centra waar het expressionisme als het ware werd „beleden een kunstrichting werd, die andere „ismen" verdrong. De invloed van „De Ploeg" is na de oorlog getaand. De belangrijkste figuren. Jan Wiegers, de voorganger, en Hendrik Werkman, de meest oorspronkelijke, zijn door de dood weggevallen. De overigen zijn bij de vorige generatie ingedeeld. Zij dieven vasthouden aan de oude standpunten en hebben weinig bijgedragen tot het naoorlogse expressionisme dat, beïnvloed door de Cobra-beweging, heel andere wegen heeft gezocht. Misschien kan men Gerrit Benner, van huis uit noorderling en bekend met het werk van „De. Ploeg", als een tussenfiguur zien. Hij volgde wel de vernieuwingen van na de oorlog. De geschiedenis vap „De Ploeg" is uit en te na beschreven. Men weet het: Jan Wiegers ontmoette in Zwitserland Kirchner, in Duitsland andere leden van Die Brücke". Hij raakte onder de indruk van het Duitse expressionisme en „im porteerde" het in Groningen, waar hij zijn mede-ploegleden sterk inspireerde lot werk in een voor hen nieuwe stijl. Ziet ;n nu achteraf hun werk tussen dat van hun voorgangers, waar men dan ook Kokoschka bij kan rekenen, een Franz Mare, eveneens de Noor Munch, dan kan men beter spreken van een cen traal Europees expressionisme, in tegen stelling tot het Franse expressionisme. Binnen dit grote blok heeft „Gronin gen" niet veel betekend. Het werd beïn vloed door Europa, en straalde niet uit zoals in diezelfde jaren de Nederlandse .Stijlbeweging" wel heefl gedaan Het omgekeerde is ook waar. Ging de „Stijl beweging" voor ons land werkelijk iets betekenen toen Mondriaan wereldberoemd was geworden, het werk van „De Ploeg" sloeg in ons land eerder aan. ook al om dat er meer centra waren (Bergen, Am sterdam en Rotterdam) waar expressio nistisch werd geschilderd. Is het nu billijk de Groningers van epi gonisme te beschuldigen? Ach nee, dat ook niet. Wel moet dan worden gecon stateerd en dat zonder enig chauvinis me dat een streekgenoot als Herman Kruyder veel groter was dan de meeste Groningers en dat een Henk de Vries zie zijn tentoonstelling in het Haarlems Museum van Looy daar tot de besten had kunnen worden gerekend. Helaas, er is geen Haarlemse „Ploeg" geweest. De traditie van het laat-impressionisme drukte hier te sterk. Veel schrijven over de afzonderlijke werken is eigenlijk niet nodig. Het was voor mij het opnieuw zien van schilde rijen en grafiek die al vrij vaak door Groningen zijn „geëxporteerd" voor uit leen-tentoonstellingen. Portretten van Jan Wiegers bijvoorbeeld van zijn mede- Ploegleden; het werkelijk uitstekende gra fische werk van Johan Dijkstra; schilde rijen van Jan Altink, die soms eerder door Munch, dan door Kirchner schijnen te zijn beïnvloed; een enkel werk van Job Hansen en natuurlijk druksels van Hendrik Werkman, binnen zijn eigen kring eerst laat gewaardeerd, maar zeker de meest oorspronkelijke van allen. Helaas is er van hem niet veel en dan nog niet het meest bijzondere. Opmerkelijk is wel, dat het Groning se expressionisme, dat voorheen voor „fel" doorging, soms als barbaars wel gezien, als hevig-koloristisch, nu op mi] een tamme indruk maakt, overstemd door veel heviger klèuren .grilliger vormen en stelker aansprekende, dramatiek van het na-oorlogse expressionisme. Achteraf is het toch wel kunst voor „Hollandse binnenhuisjes" geworden, een uitspraak, die ik van' mijzelf voor de oor log nooit had durven verwachten. Hein Steehouwer Winkels open. De Heemskerkse mid denstanders zullen hun zaken op woens dag 21, donderdag 22 en vrijdag 23 de cember 's avonds geopend' hebben van 7 tot 9 uur. Klaverjassen De voetbalvereniging Kinheim organiseert zaterdag 17 december wederom een klaverjas-avond in de kan tine van het sportveld Rooswijk, waar men die avond ook kan kienen en sjoelen. Opbrenst collecte. De pas opgerich te afdeling Beverwijk van de vereniging tot steun aan het Nederlands Astma Fonds hééft een mooi succes geboekt. De goed georganiseerde collecte in Bever wijk en Wijk aan Zee heeft namelijk een mooi resultaat opgeleverd. De opbrengst bedroeg 5004,57, hetgeen bijna 950, meer ie den bij de vorige gelegenheid. GEBOREN: Hannelore d. v. O. Rex en I. R. H. Weidner; Ronaldus W. J, z. v. W. J. van der Plas en H. T. M. van Straaten; Monique d? v. R. Grapendaal en C. A. Rumping; Catharina G. d. v. C. F. Kou- wenberg en J. Oost; Johannes P. H. z. v. H. J. Brandsma en G. E. C. de Waard; Petrus F.' z: V. C. N. Rietkerk en J. P. de Geus'; Anna M. d. v. H. Th. v. d. Zon en S. M. Eijman; Dirk J. H. z. v. D. Koek en H. Siebeling; Margaretha H. M. d. v. G. C. Lute en H. M. Vader; Pinucio z. v. G. Ma- meli en M. A. Pireddu; Monique d. v. D. P. van Biezen en J. Duiker; Ronald A. H. z. v. C. J. Webbe en A. J. M. J. van der Zon; Bartholomeus G. M. v. C. G. R. Moesbergen en M. G. Koelemeij; Maria d. rv. C. Duineveld en T. M. C. Beers; Petra d. v. P. J. van Emmenes en C. G. Smit. ONDERTROUWD: Antonius A. H. Ro- zemeijer en Theodora A. M. Baltus; IJs brand J. Briefjes en Wilhelmina A. M. Duyn; Cornells S. Bruin en Maria E. A. de Ruijter; Cornelis Niessen en Josephina P. C. Aardenburg; Janes Leeuwerke en Tetje Hiemstra; Gerardus M. Denneman en Zornelia M. Zonneveld; Johannes J. de Vijlder en Astrid A. C. van der Wiel; Hendrikus Angevare en Anna M. Koper. GETROUWD: Lieng K. Tan en Hedy M. von Dobschütz; Petrus J. van der Vlugt en Margaretha H. O. M. van der Loos; Anton M. Jacobs en Elizabeth A. Coult- hard; Jan Sijbe Dijkstra en Elisabeth A. Duin. OVERLEDEN: Petrus Thesing. 67 j.; Petrus Schelvis, 72 j.; Elisabeth de Groot, 79 j. ADVERTENTIE Volwaardige vierdeursautomobiel. Lage prijs - Hoop inruiiwaarde. Onverbeterlijk goed! Dealer voor Gem. Velsen Kennemer Garage" N.V. 02550-4324/6238 IJmuiden 224-226, Kennemerlaan In 1965 stelden B. en W. van Heems kerk onder meer, dat reservering van gronden nodig is als potentieel woonge bied voor de ontwikkeling, welke pas in een later stadium kan en mag plaats vinden. Dit in herinnering roepend, wij zen zij er op, dat zeer recent door de re gering de „Tweede nota over de ruimte lijke ordening in Nederland." is uitgege ven, dit als gevolg op de in 1960 ver schenen eerste nota. De gemeenten zullen voor wat hun territoir betreft bij de ont wikkeling van hun bestemmings- en struc tuurplannen rekening dienen te houden met de ruimtelijke visie dikwijls nog globaal in genoemde tweede nota neer gelegd. Enkele belangrijke daarbij bepalende elementen zijn de te verwachten bevol kingsgroei, de toenemende vrije-tijdsbe- steding en de mobiliteit. Het is daarom noodzakelijk om bij de bestemmings- en structuurplannen terde ge aandacht te schenken aan de voor de economie van belang zijnde doorgangswe gen. Ook dient bij de wegenstructuur ter dege het scheppen van passende moge lijkheden ten dienste van de passieve en actieve recreatie aan de onle komen. Daarpaast.mag ook het creëren van cul turele voorzieningen van verschillende aard niet bij de op te stellen bestem mingsplannen uit het oog worden verlo ren. Duidelijk is dat voor de opstelling van een structuurplan nog diverse onder zoeken verricht dienen te worden, ook in Het patronaategebouw aan de Zeewegwas er nog een eerste prijs beschikbaar in IJmuiden herbergt dit weekeinde ruim achthonderd vreemdsoortige bezoekers. De ruime zaal is namelijk met inbegrip van zelfs het toneel volledig ingenomen door konijnen en pluimvee, van allerhan de soorten en rassen, die zaterdag en zondag de gehele dag nog te bezichtigen zijn. Het bestuur van de Konijnen- en Pluim- veefokkersvereniging IJmuiden en Om streken is de afgelopen dagen druk doen de geweest met sorteren en indelen van de ingezonden dieren; hierin op voortref felijke wijze bijgestaan door een achttal kern-meesters die daarvoor uit de meest afgelegen uithoeken van ons land zijn ge komen. Bij de konijnen vindt men een buitenge woon grote sortering, zoals imposante Vlaamse reuzen en donzige poolkonijn- tjes; doch wie in deze tijd van het jaar door de rijen met kooien wandelt zal wel licht menigmaal het tentoongestelde dier in gedachte reeds gegarneerd op zijn kersttafel zien prijken! De tentoonstelling waarvoor een grote belangstelling blijkt te bestaan werd vrij dagavond om acht uur geopend door de wethouder van onderwijs in de gemeente Velsen de heer H. de Boer die zich in mijn toespraak zeer geïnteresseerd over de konijnen uitliet, waarbij hij liet door schemeren er ook wel een beetje kijk op te hebben. Onmiddellijk na de ope ning maakte de wethouder in gezelschap van de voorzitter en enkele bestuurs leden van de fokkersvereniging een rond gang langs de kooien. In verband met het vele werk dat het keuren en sorteren van de dieren met zich meebrengt kwam de volledige cata logus pas later op de avond uit. Bij de prijsuitreiking was bij de konijnen de eer ste prijs voor de heer T. Doorn uit Hil versum voor zijn ha!askieurige Vlaamse reus, terwijl bij het: pluimvee de heer R. Helleberg met' deze eer ging strij ken. Bij de chinchiliakleurige konijnen voor de IJmuidenaar D. E. Gouda. Dat de belangstelling voor deze provin ciale tentoonstelling groot is mag wel blij ken uit het feit dat ondanks het slechte weer vrijdagavond zeer velen ook vanuit de provincie naar IJmuiden waren geko men. Het volgend jaar hoopt de vereni ging deze tentoonstelling wederom te or ganiseren in Uitgeest waar dan de plaat selijke vereniging als gastvrouw zal op treden. regionaal verband. De gezamenlijke op dracht van de drie IJmondgemeenten n professor Volmuller voor het ver- keersonderzoek valt ook in dit licht te bezien. Naar de mening van het Heemskerkse college liggen er echter voor een groter gebied meerdere taken op vervulling te wachten, waarvoor samenwerking een vereiste is. Gezien vorenstaande dient de gemeente Heemskerk bij de verdere af ronding der bouwplannen rekening met al deze factoren te houden. Het gevaar mag niet ontstaan, dat woonbebouwing het onmogelijk maakt, noodzakelijke an dere voorzieningen in de toekomst te re aliseren. Zo zal in plan „De Maer", dat juist een dezer dagen als bestemmings plan werd goedgekeurd, zorgvuldig moe ten worden bezien welke ruimte voor welk doel gebruik gaat worden. Eenzelf de lijn zal bij de verdere plannen te vol gen zijn. Terugkomend op plan „De Maer" kan worden vermeld, dat thans al daar met de bouwrijpwerkzaamheden wordt begonnen, opdat in het voorjaar 1967 met de 400 woningen welke in het kader van het Bijzonder Bouwprogram ma van E.K.G.S. worden gebouwd, een aanvang gemaakt kan worden. Traditiegetrouw heeft de voetbalvereni ging VVB vrijdag in De Meerpaal te Velsen-Noord haar jaarlijkse feestavond voor, leden, spelers en donateurs gehou den, die waarschijnlijk wegens de abnor maal slechte weersomstandigheden wat minder druk werd bezocht dan verleden jaar. Niettemin heeft men een zeer pret tig feest gehad, dat begonnen werd met een begroeting door de heer A. Luitjes, voorzitter van de feestcommissie. Al direct werd de goede stemming be reikt door de muziek van een band, die tot dansen noodde. Dank zij storm en re gen had men de reeds vertrokken ge waande oude bisschop nog kunnen inha len. Hij deelde, na zelf een geestige zang aan VVB te hebben gewijd, geschenken uit aan de oud-leider van het eerste elf tal de heer L. Spruit, de familie Molen vliet, die zich bijzonder voor het jeugd werk heeft ingezet en de heer C. Luntz wegens zijn verdiensten voor het club blad. Het optreden van een muzikale clown vond grote waardering. De avond werd verder doorgebracht met een op spel gebaseerde verrassing, wel ke mooie prijzen kon opleveren. Met dan sen kon deze geslaagde feestavond wor den begonnen. De vereniging „De Vogelvrienden' van IJmuiden heeft voor het eerst sedert haar vierjarig bestaan een grote vogeltentoon- steliing georganiseerd waaraan tevens het wedstrijdelement niet ontbreekt. De vogelshow welke gehouden wordt in de ruimte onder de St. Petruskerk in de Mercuriusstraat te IJmuiden draagt de veelzeggende naam „Vogelpracht" en om vat ruim honderdzestig volgels van „di en voor het grootste deel zelf gekweekt door de enthoudiaste leden. De prijzentafel stelde dan ook talloze prachtige bekers en medailles voor de eigenaars van de mooiste vogels in het vooruitzicht. Hierbij bevonden zich ook twee bekers welke beschikbaar gesteld waren door Hoogovens en eveneens een beker geschonken door de papierfabriek van Gelder en Zonen. Het bestuur van de Vogelvrienden hoopt in de komende maanden de belangstelling bij de leden verder te activeren door het houden van lezingen en dia-avonden. N.V. Bureau Wijsmuller in IJmuiden heeft een nieuwe uitgave, in de Franse taal, het licht doen zien. De nieuweling heet „Revue Wijsmuller". Evenals de an dere uitgaven van 'Wijsmuller is hel eer ste nummer van „Revue Wijsmuller", onder redactie van Wilko Neehus, redac tioneel en typografisch uitstekend ver zorgd. Prachtige foto's van acties op zee, vervaardigd door beroeps- en ama teur fotografen. Voor haar Franse lezers een kennismaking die ongetwijfeld met verlangen c doet uitzien naar het tweede en daarop-volgenda.nummers(s).. - Ai" y De prijsuitreiking zal officieel pas op vrijdag 16 november plaats hebben in café De Vries op het Canopusplein in IJmuiden; tot zolang zullen de prijswin naars hun geduld dus nog even in toom moeten houden. De openingstijden van de vogel tentoonstelling zijn: zaterdag 10 december van 9.00 tot 22.00 uur en zon dag 11 december van 12.00 tot 19.00 uur. Het ziet er niet naar uit, dat de ge meente Heemskerk in de naaste toe komst over een nieuw en ruim gemeen tehuis kan beschikken, waaraan juist zo'n grote behoefte bestaat. In deze zin laat het gemeentebestuur van Heems kerk zich uit in de aanbiedingsnota, die de begroting van 1967 vergezelt. Zelfs het creëren van een tijdelijke behuizing kan niet worden gerealiseerd. Eén van de oorzaken daarvan is het plan tot samenvoeging van de drie IJ mondgemeenten, dat nu weer op de lange baan is geschoven. Het college ver heelt overigens niet, dat ook de financie ring van dit project een rol van belang speelt. Niettemin blijven B. en W. de mo gelijkheden nauwlettend in 't oog houden, waarbij zij niet zullen aarzelen met voorstellen te komen om dit urgente vraagstuk op te lossen. De onzekerheid over de bestuurlijke voorzieningen in de IJmond vindt ook zijn weerslag op het politieapparaat. Het is daarom niet te verwachten, dat er on middellijk een omschakeling van rijkspo litie naar gemeentepolitie plaats zal vin den zodra het inwonertal van 25.000 is bereikt. Vrijdag aangekomen te IJmuiden: Minos, van Rotterdam; Blackpool, Noordzee; Pallas. Rotter dam; Alignity, Londen; Gabonkust, Antwerpen; Memnon, Antwerpen; Catharinapolder, Leith; Vliestroom, Sheerness; Vogtland, Antwerpen; Marilia, Rotterdam; Rijnstroom, Shoreham; La Paloma. Newport. Zaandam; Minerva, Lai Palmas. Vrijdag vertrokken van IJmuiden; Hercules, naar Antwerpen; Ilse Fritzen, Trinidad, IJmui den; Myra, Manchester; Illstein, Panama; Sar- pedon, Bremen; Wedlooper, Stockholm, IJmui den; Skaumor, Monrovia, IJmuiden; Victory, Ipswich; Hoegh Ailette, Kopenhagen; Ner- landia, Gothenburg; Amrum, Varberg; Kate- lysia, Rotterdam. Zaterdag aangekomen te IJmuiden: Hella, van Skoghall, Zaandam; Calvijn, Homeborg; Leo- nidas, Oporto. Zaterdag vertrokken van IJmuiden: London Valour, La Spezia; Equator, Ipswich; Poseidon, Helsinki. Hedenmorgen om 6.15 uur zijn de loodsdien- sten voor grote schepen weer hervat. (Indien achter de scheepsnaam en de haven van herkomst of bestemming geen nadere aan duiding volgt, betekent dit, dat het schip naar of van Amsterdam is gegaan). Telstar 2 speelt vanmiddag tegen Ajax 2. De reserves van de Velser ploeg kam pen weer met blessures en spelers, die in militairedienst zijn. De wedstrijd wordt in Velsen gespeeld.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 5