20.000 MAN IN HET SPORTPALEIS TE ANTWERPEN Uniek afscheid van Rik v. Steenbergen Leidelmeyer terug aan badmintontop JAN JANSSEN: „Ik rijdt niet in een nationale ploeg onder Kees Pellenaars'' Supporter-miljonair schonk de wielercrack 100.000 m2 grond Twee ministers in ereloge Grote rij wereldkampioenen Renners tevreden ovr RAI-baan Rob Koutstaal dé verrassing bij Noordhollandse kampioenschappen Fortuna '54 won vanuit verloren positie Post opnieuw Europa's snelste achter dernies Eerste divisie Tweede divisie Imre Rietveld ziek Agnes Geene kampioene Team voor Kent raMÉII MAANDAG 12 DECEMBER 1966 11 Voor het laatst Spektakel Hans Rombouts Duitse wielerkandidaten voor Mexico moeten tekenen Ti t; ik.'. Imre Rietveld verloofd (Van onze sportredacteur) Rik van Steenbergen streek met de buitenkant van de hand over zijn ogen. Het zweet parelde op zijn voor hoofd. Zijn gezicht was vertrokken. Emoties. Lach en traan vochten om de overhand. Zo stond hij daar zater dagavond op een podium midden in het Antwerpse Sportpaleis, temidden van zijn sinjoren, zijn publiek. Rik van Steenbergen, gehuldigd als de kampioen der kampioenen, nam af scheid als wielrenner. Hij stond daar in een gouden trui met de regenboog. De lichten in het Sportpaleis waren gedoofd. Schijnwerpers wierpen hun bundels op de figuur op het podium. Vlaanderen, België nam afscheid van zoals men duidelijk liet blijken een van zijn grootste zonen. Twea ministers waren voor d'n Rik naar Antwerpen gekomen. Ze bevonden zich onder de 20.000 toeschouwers, die ook moeite hadden hun emoties in be dwang te houden. Rik van Steen bergen transpireerde. Gino Bartali, de befaamde Italiaanse Tour-specia list, met vele andere vedetten van de wielersport naar de Sinjorenstad ge komen, zag het. Hij stapte het podium op, pakte zijn zakdoek en haalde die over het gezicht van Van Steen bergen. Bartali als regregario, helper van de Belg. Van Steenbergen knikte dankbaar naar de donkere Gino. Hij vermande zich in deze moeilijke ogenblikken, waarvan hij even later in een kort toespraakje tot het pu bliek zei: „Deez is een van de schoon ste dagen van mijn léve". Nog één keer stapte hij na de huldiging op de fiets voor een ereronde. Toen was het gedaan. Na zevenentwintig jaren koersen, na een glorierijke loopbaan, waarin hij drie keer wereldkampioen op de weg werd, veertig zesdaagsen won, een grote serie klassiekers en ontelbare andere weg- en baanwed- strijden, stapte hij van de racefiets. Het Antwerpse Sportpaleis was afge stampt vol. Daar stonden ze op het mid denplein, mannetje aan mannetje, zodat ze zich nauwelijks konden bewegen, de supporters van Van Steenbergen. Daar zaten ze tot hoog in de nok, tot in de gebinten van het sportbouwwerk. Voor aan op de eretribune de ministers Van- derpoorten van Binnenlandse Zaken en Grootjans van Nationale Opvoeding te midden van een groep oud-wereldkam pioenen en wielercracks zoals men nog nooit zoveel tesamen had gezien: Barta li, Girardengo, Schulte, Derksen, Sche- rens, Bruneel, Depaepe, Van Looy, Küb- ler, Thys, Merckx, Proost. Ward Vissers, Severeyns. Dat publiek keek naar het De organisatie van de Amsterdamse zesdaagse heeft gisteravond met een in ternationaal omnium voor profs en ama- t urs proefgedraaid en deze generale- re- r -titie is in alle opzichten geslaagd. Het was n.I. een hele opluchting toen bleek dat ze nieuwe en alleen nog maar in trai ning beproefde baan ook zo veilig is als de Duitse bouwer Schurmann aldoor heeft gesteld. Want het was min of meer een waagstuk om in de 25 kilometer, op eigen kracht zowel bij de profs als bij de ama teurs 17 renners tegelijk te laten starten. In Antwerpen bijv. waar de baan 250 me ter lang is (dus ruim 100 meter meer dan in Amsterdam) worden nooit meer dan achttien renners tegelijk in de baan gelaten en dan nog komen er wel val- parijen voor. Welnu, in het RAI-gebouw was in dat opzicht geen wanklank te be- sneuren, de klassementssecretaris van de jury, de Belg Theo Balemans hij is de „inrichter" van het Antwerpse sport paleis had na afloop niets dan lof voor dit produkt van baanbouwerschap. En de renners? Ook zij zien met ver trouwen het eerste na-oorlogse zesdaag- se-avontuur in Amsterdam tegemoet. „Die baan is zonder meer goed. Niet bijzon der snel, maar dat komt waarschijnlijk omdat de baan nog vochtig is", aldus Peter Post, die samen met zijn Zwitser se koppelgenoot Fritz Pfenninger in de prof-omnium door de Denen Eugen en Lykke werd geklopt, terwijl de gelegen heidscombinatie Jan Janssen-Jo de Roo op de derde plaats eindigde. De 25 km voor profs werd gewonnen door de Belg Walter Lambrechts, die naar het oordeel van de jury in zijn eentje minstens één ronde op de rest van het veld was uit gelopen. Deze beslissing leverde het eer ste protest op deze winterbaan op. De Duitser Schulze was van mening dat hij samen met Lambrechts aan de leiding was geweest, maar wedstrijdleider Arie van Vliet wees zijn protest van de hand. Bij de amateurs won het koppel Jan Janssen-Ger Bongers de omnium voor Frans van de Ruit en Renee Pijnen en de Belg Michiels, die samen met de Duitser Bennewitcz reed. De 25 km op eigen kracht was voor Kees Stam, die juist één punt meer had vergaard dan de rappe Harry Jansen en twee meer dan Vogels. voorspel van de huldiging en deelde wat applaus uit voor de Nederlandse amateur Pijnen, die een afvalrace won (Vogels werd vijfde), voor de Belg Leo Proost, die een achtervolging won, voor Patrick Sercu, die gemakkelijk Belgisch omnium kampioen werd vóór De Bakker en Mer- tens hij verbeterde en passant het sportpaleisrecord over 1 km van Armin von Buren (ook present). De 20.000 kijkers zagen met groot ge noegen, dat hun Rik van Steenbergen het Sportpaleis kreeg één van de hefitg- ste aanvallen op zijn fundamenten uit zijn historie te verwerken, toen het publiek Rik I begroette bij zijn komst op de piste een belangrijke rol speelde in de voor hem gecomponeerde omnium voor ex- wereldkampioenen, Jan Janssen, Jean Stablinski, Benoni Beheyt, Rik van Steen bergen. De meesten ontging het lachje, dat om de mond van Janssen speelde, wanneer hij van de fiets stapte na een onderdeel, dat Van Steenbergen met banddikte verschil had gewonnen. Wat gaf het ook: een hommage aan de oude meester. Van Steenbergen is altijd een sympathieke renner geweest. Waarom hem dan niet een vorstelijk afscheid ge geven op de baan, een afscheidszege, waarom het publiek schreeuwde? Benoni Beheyt bemerkte nog eens tot diep in zijn binnenste, wat het verschil is tussen verheerlijking en verguizing door dat publiek. Vlaanderen vergeeft Beheyt nooit, dat hij Rik van Looy, zoals men dat noemt verraden heeft bij de we reldkampioenschappen in 1963. Als Be heyt op de baan kwam barstte steeds weer het boegeroep los. Van Looy grin nikte dan fijntjes Het laatste nummer van het omnium was de één ronde tijdritten. Van Steen bergen startte als laatste. „Thans breekt een historisch moment aan", galmde de stem van de speaker door de rokerige ruimte, „nu gaat ge voor het laatst d'n Rik in competitie bezig zien". Van Steen bergen trok de voetriempjes aan. Het pu bliek bonkte zich de vuisten blauw op de tribuneranden, het stampte de vloer, het schreeuwde zich de kelen schor: „Riek, Riek". Daar ging hij dan in zijn laatste echte ronde, alles uit zijn 44-jarige body persend voor een laatste krachttoer. De fietsende grootvader hij heeft vijf kin deren en twee kleinkinderen reed de 250 meter in 14.55 seconden, slechts een luttel boven het record, dat op naam van Arie van Vliet staat. Niemand twijfelde aan de betrouwbaarheid van de stop watch. Men had slechts oog voor Van Steenbergen. Daarna dan begon het grote spektakel waarvoor men gekomen was, een af scheidsfeest, zoals alleen Vlamingen dat zo kunnen vieren, wat kinderlijk mis- Rik van Steenbergen aan de balu strade, waarachter zijn drie doch ters (links) zitten. schien maar fleurig en oprecht. Van Steenbergen, die even tevoren honderd duizend m2 grond op Sardinië zo maar even had gekregen van een Antwerpse miljonair, die een vurig bewonderaar van hem is, werd met majorettes uit Den Haag, met de harmonie van Arendonk, waarin hij als kleine jongen nog trompet geblazen heeft, met vaandeldragers van wielerclubs, met meisjes, die al zijn be haalde kampioenstruien droegen, met een bonte optocht, die veel van een processie had, naar het middenterrein gevoerd voor een unieke huldiging. Van Steenbergen was er beduusd van. Hij bekende op het erepodium, waar hi] werd overladen met geschenken: „ik dacht dat het me niets zou doen, maar ik ben er stil van. Weet ge, Bartali zei tegen me: waarom stopte gij zo vruug en ik heb hem geantwoord: as ge 20 jaar zijt is het gek, as ge een slechte dag hebt. As ge 40 jaar zijt is het gek as ge een goede dag hebt." Eerlijke bekentenis van een groot sport man, die veel vreugde in zijn carrière heeft gekend „soms is het een honden- stiel" en er veel geld mee heeft ver diend. Miljonair Van Steenbergen zal niet meer in wedstrijden te zien zijn. Dat zal vreemd zijn, ook voor hem. Vandaar die streek met die hand over de ogen. De Duitse wielrenunie heeft voor kan diaten van de Olympische Spelen 1968 in Mexico de Olympiapas (uitzen ding) in het vooruitzicht gesteld. Dit werd tijdens de zitting van het hoofdbe stuur van de Duitse bond in Keulen be sloten, om te vermijden, dat de beste amateurs naar de rangen van de profs overstappen een natuurlijke gang van zaken voor talentvolle coureurs. Ren ners, die voor dit dokument in aanmer king willen komen, moeten zich verplich ten tot de Olympische Spelen in Mexico in de amateurgelederen te blijven. (Van onze badmintonmedewerker) r ADVERTENTIE Even voor de rust leek de wedstrijd Fortuna '54-GVAV een bekeken zaak. De Groningers leidden met 2-0, waren door tastender op het middenveld en sterk in de verdediging, waarin doelman Van Leeuwen uitblonk en o.a. twee gevaarlijke kogels van Fischer en Coenen uit zijn doel hield. GVAV dankte weliswaar zijn 2-0 voorsprong mede aan een gelukstreffer, toegestaan door de totaal verkeerd opge stelde doelman Van der Wal, maar de stand kon men toch niet onverdiend noe men. Totdat, precies in de laatste minuut van de eerste helft, enige twijfels rezen over een uiteindelijk Gronings succes. Toen namelijk verkleinde de Duitser Fischer met een kopbal voor Fortuna de achterstand tot 1-2. Het was een belang rijk doelpunt. Fortuna ging direct hierna naar de kleedkamer in de wetenschap, dat de wedstrijd nog niet verloren was. Er restte immers toen nog drie kwartier en in die drie kwartier heeft de thuisclub daarna de Groningers volkomen over speeld. Eerst scoorde Coenen na een voor treffelijke combinatie met Fischer de ge lijkmaker en in de 80ste minuut joeg de in de tweede helft als aanvalsspits funge rende verdediger Chiel Haenen een voor zet van Coenen hoog in de touwen: 3-2. Een verdiende zege voor Fortuna. Ruim 4000 toeschouwers in de Berlijn- se Deutschlandhalle hebben Peter Post zaterdagavond voor de zesde achtereen volgende maal officieus Europees kam pioen achter dernies zien worden. De 33- jarige Amstelvener, die vandaag voor het eerst in zijn carrière in een Nederlandse zesdaagse aan de start komt, werd geen moment bedreigd. Post zegevierde met een ronde voorsprong op de Deen Palle Lykke, die in de eindsprint de Duitser Schulze en de Belgische wereldkampioen stayers Romain Deloof in deze volgorde, voorbleef. Jaap Oudkerk bezette met eveneens een ronde achterstand de vijfde plaats. De GraafschapDrente 3-1, 3.000. Roos ken 0-1, Overschoor 1-1, rust. Overschoor 2-1, Zweers 3-1. Op zwaar veld gaf tech nisch overwicht van De Graafschap de doorslag. Drente zeer ijverig. EindhovenAlkmaar 0-0. 8.000. Sterker Eindhoven liet de mooiste kansen onge bruikt. Alkmaar was in de eerste helft wel iets in de meerderheid, maar onge vaarlijk. CambuurHolland Sport 2-0. 11.000. Roelfsema 1-0, rusi. Weering 2-0. Beslis sing viel pas in de laatste seconde. Overi gens was Holland Sport verder kansloos tegen de schitterende afweer van de Frie zen. VolendamZaanstreek 0-0. 10.000. Vo- lendam constant op de Zaanse helft, maar eigen schotloosheid en schitterend werk van doelman Schouten stonden een over winning in de weg. HeraclesBlauw Wit 1-3, 3500. Geest man 0-1, rust. Meyer 0-2, 0-3, Arnthoff 1-3. Verschrikkelijke defensiefouten van Hera cles sloegen voor Blauw Wit de weg naar een gemakkelijke zege open. DHCVitesse 2-3, 2500. Van de Weert- hof 0-1, De Vries 0-2, rust. Reyers 1-2, Kwakkennaat 2-2, Veenstra 2-3. Vitesse was voor rust oppermachtig, maar in de tweede helft waren de Arnhemmers nog in gevaar na een blunder van hun doel man. DHC bleef in het offensief, maakte gelijk, maar werd in de laatste minuten na een uitval toch verslagen door een dubieuze treffer. HilversumHVC 1-2. 5.000. Van Dijk 0-1, rust. De Nooy 1-1, Temming 1-2. Een gelijkspel had krachtsverhouding beter weergegeven, maar HVC had geluk. Zwakke partij met veel spanning. LimburgiaTubantia 3-1. 3.000. Corne- lisse 1-0, rust. Wellis 1-1, Cornelisse 2-1, Maas 3-1. Tubantia kwam nauwelijks over de middellijn. Limburgia superieur. Hermes DVSHeerenveen 0-1. 1.000. Rust 0-0, Woest 0-1. Heerenveen zegevier de onverwacht dank zij snelle uitval vlak voor het einde. Hermes DVS bijna negen tig minuten lang in de meerderheid. ExcelsiorFortuna VI. 1-1. 6.000. Rust 0-0, Van der Zwan 0-1, Beek 1-1. Na rust pas pakkende streekderby. Juiste uitslag. NO ADAGOVV 3-1. 3.000. Stovers 1-0, rust. Panman 1-1, Zieltjens 2-1, Uyens 3-1. NOAD sloeg pas in de slotfase toe. Daar voor een gelijkopgaand duel. Zwolse BoysGooiland 0-2. 2.000. Rust 0-0, Immers 0-1 en 0-2. Gooiland had na 'rust met sneller spel pas succes. In eerste helft kon Zwolse Boys de balans nog met moeite in evenwicht houden. Herman Leidelmeijer, als veelbeloven de jongeling in 1964 nationaal badminton- kampioen, heeft in de strijd om de Noordhollandse districtstitels eindelijk weer eens van zich doen spreken. De Utrechtenaar die zijn vereniging Iduna na moeilijkheden heeft verlaten en als Duinwijcker aan de Noordhollandse strijd deelnam, heeft als nauwgezet leerling van Duinwijcks trainer Wong Peng Soon, de titel op zijn naam gebracht. In de eind strijd versloeg de Indische Nederlander zijn clubgenoot Rob Koutstaal, die tot ieders verrassing in de Duinwijck-hal eerst Jos Rijmers en later in de halve finale de eerste heer van „Haarlem" Hennie van Leiden aan zijn zegekar bond. Rob Koutstaal klopte Jos Rijmers, spe ler van het eerste Duinwijck-team, in twee games met 18-15 en 15-12 en begon hierna met Hennie van Leiden een slij- tage-slag. De Duinwijcker won de eerste game met 15-12, verloor hierna de tweede met 15-10 en kwam in de finalgame met liefst 10-3 achter. Van Leiden was dicht bij de zege, maar moest ultimo de game naar een verlenging grijpen. Zonder suc ces, Koutstaal won met 18-17. In de eind strijd moest Rob Koutstaal voor Leidel meijer buigen (18-13 en 15-8, nadat Her man Leidelmeijer min of meer verrassend Boude wijn Ridder met 15-9 en 15-11 had ge passeerd. Agnes Geene, nationaal en districts kampioene, heeft haar titel als kampi oene van het district Noord-Holland, zon der moeite kunnen prolongeren. Haar grote rivale Imre Rietveld liet de wed strijdleiding weten dat zij door ziekte ver stek moest laten gaan. Het was een gro- llllllllil (Van onze sportredacteur) „Nooit zal ik in een nationale Tour- ploeg rijden, als Kees Pellenaars daar ploegleider van is". Jan Janssen zei het rustig, zittend langs de baan van het Antwerpse sportpaleis, tussen twee on derdelen van een omnium door. „Ik heb mijn ploegleider De Muer vanmiddag gebeld. Die zei: wacht maar rustig af- We zijn weer aan het praten over de Tour". En Janssen ging even door op de ver houding met Pellenaars: „onze karakters botsen. Bovendien heeft zijn ploeg altijd tegen mij gereden en mij dwars gezeten. Dacht je dat die jongens dan ineens in een Tour voor me zouden willen rijden. Alle afspraken en zelfs contracten op dat punt lap ik aan mijn laars. Als het mo ment komt in de koers wordt alles ver geten". Er wordt achter de schermen hard gewerkt aan een oplossing voor de Tour. Lévitan van de Tourorganisatie heeft twee weken tijd gevraagd aan de com merciële leiders. Hij wil tegemoet komen aan bepaalde eisen. En het schijnt, dat de Franse extra-sportieve leiders daar wel genoegen mee gaan nemen (fabrieks- namen op truien en petten, de commer ciële ploegleiders als leiders van de re gionale en nationale equipies). Tussen de Nederlandse groeperingen Televizier en Willem II is het mis. De heer Coebergh, voorzitter van de Natio nale Sportstichting Televizier heeft enke le weken geleden al tegen KNWU-voor- zitter Van Dijk verklaard, dat Televizier wel voor nationale ploegen in de Tour voelt. Tegencfver Willem II deed men het voorkomen alsof men er tegen was en één lijn trok met de andere extra-spor tieve merken. Toen het er echter op aan kwam stemde Televizier tegen de motie van de ploegleiders om een Tour met nationale ploegen te boycotten. Pelle naars stelde Vissers van Willem II voor samen de nationale Tourploeg te leiden. Maar daar voelt Vissers helemaal niets voor. Ook niet natuurlijk voor het voor stel van Pellenaars om degene als ploeg leider te kiezen, die de meeste renners van zijn „stal" in de nationale equipe heeft. De finale in het herenenkelspel tussen Herman Leidelmeyer (links) en Rob Koutstaal (rechts). te teleurstelling voor organisatie en pu bliek en niet in de laatste plaats voor Agnes Geene, die haar kans op revanche niet kreeg. Haarlems eerste dame won in de finale van Marja Ridder met 11-3 en 11-2, na overwinningen op mej. De Kort en Margot ter Metz. Marja Ridder bereikte de eindstrijd door een zege op Lily ter Metz; 7-11', 11-3 en 11-1. Het herendubbelspel-toernooi telden ge renommeerde dubbels; Boudewijn Ridder en Jos Rijmers haalden de finale door hun clubgenoten Leidelmeijer en Paul Ridder te kloppen (15-8 en 17-16) en „Ve teraan" Pim Seth Paul en zijn Velsense clubgenoot Ronald Philips bereikten*de eindstrijd door een overwinning op Haar lems afvaardiging Van Leiden en Alders; 15-11 en 17-14. In de finale toonde het Duinwijck-duo zich heer en meester 15-10 en 15-5. Marja Ridder en Agnes Geene brach ten het damesdubbel op hun naam met een finale-zege op de zusjes Felise en Mirette de Nooier; 15-11 en 15-4. Marja Ridder, onderstreepte ten slotte haar vorm in het districtstoernooi met een der de finaleplaats, in het gemengddubbel- spel. Samen met Jos Rijmers, zegevier de zij over haar clubgenoten Lily ter Metz en Paul Ridder, in een duel met enkele aantrekkelijke rally's; 15-7, 6-15 en 18-13. In het C-toernooi won Ingrid Schlegel van Duinwijck drie nummers. De belangrijkste resultaten van het toernooi om de distriktstitels H.E., kwart-finale: R. Koutstaal versl. J.. Reij- mers 18-15, 15-12; H. v. Leiden versl. P. Ridder 15-5, 15-5; H Leidelmeijer versl. J. Stijger 15-7, 15-11; B. Ridder versl. R. Philips 15-9, 15-11. Halve-finaleR. Koutstaal versl. H. v. Leiden 15-12, 10-15, 18-17; H. Leidelmeijer versl. B. Rid der 15-9, 15-11. Finale: H. Leidelmeijer versl. R. Koutstaal 18-13 en 15-8. D.E., kwart-finale: mej. A. Geene versl. mej. H. de Kort 11-4, 11-1; mej. M. ter Metz versl. mej. P. Kliphuis 11-1, 11-1; mej. M. Ridder versl. mej. L. ter Metz 11-9, 11-7; mej. H. v. d. Raadt versl. mej. I. Rietveld w.o. Halve-finale: mej. A. Geene versl. mej. M. ter Metz 11-2, 11-3; mej. M. Ridder versl. mej. H. v. d. Raadt 7-11, 11-3, 11-1. Finale: mej. A. Geene versl. mej. M. Ridder 11-3 en 11-2. H.D., halve-finale: B. Ridder en J. Reijmers versl. H. Leidelmeijer en P. Ridder 15-8, 17-16; P. Seth Paul en R. Philips versl. H. van Leiden en L. Alders 15-11, 17-14. Finale: B. Ridder en J Reymers versl. P. Seth Paul en R. Philips 15-10 en 15-5. D.D., halve-finale: mej. F. en mej. M. de Nooij- er versl. mevr. A. Gooijers en mej. H. de Kort 15-9, 15-7; mej. M. Ridder en mej. A. Geene versl. mej. M. Wolters en mej. W. Pangabean 15-3, 15-2. Finale: mej. M. Ridder en mej. A. Geene versl. mej. F. en mej. M. de Nooijer 15-11 en 15-4. G.D., halve-finale: mej. L. ter Metz en Paul Ridder versl. mej. M. de Nooijer en H. Heili genberg 16-18, 15-11, 15-11; mej. M. Ridder en J. Rijmers versl. mej. F. de Nooijer en L. Al ders 6-15, 18-13 en 15-2. Finale: mej. M. Ridder en J. Rijmers versl. mej. L. ter Metz en Paul Ridder 15-7, 6-15 en 18-13. Finales B-toernooi: H.E.: C. Koenekoop versl. G. v. d. Ham 6-15, 15-10, 15-7. D.E.: mej. M. Luesken versl. mevr. N. Tolen 11-1, 11-6. H.D.: Triest en v d. Ham versl. Langhout en Venselaar 15-12, 7-15 en 15-11. D.D.: niet gespeeld. G.D.: mevr. Visser en Langhout versl. mevr. Tolen en v. d. Kruk 15-4, 15-10. Winnaars C-toernooi: H.E.: J. Bruntink; D.E.: mej. I Schlegel; H.D Fransen en De Jong; D.D.: mej. I. Schlegel en mej. L. Barend; G.D.: mej. I. Schlegel en P. Smit. (Van onze badmintonmedewerker) Het badmintonteam dat in Engeland zal deelnemen aan het toernooi van het district Kent, als vertegenwoordigers van het district Noord-Holland, dat sportieve vriendschapsbanden met Kent onderhoudt bestaat uit zes personen. Op 27 en 28 ja nuari zullen de Noordhollanders deelne men aan het toernooi van het district Kent' en op 29 januari 1967 zal een offi ciële krachtmeting tussen de districten plaatsvinden. Het Noordhollands team wordt geformeerd door Agnes Geene en Imre Rietveld, Rob Koutstaal, Herman Leidelmeijer, Hennie v. Leiden en Bou dewijn Ridder. (Van onze sportredactie) De Velsense badminton-crack Imre Rietveld heeft zich verloofd met de Deen se wereldkampioen badminton Knut Aage Nielsen. 1

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 11