Extra voordelen voor georganiseerden Voorzitter St. Eloy heeft felle kritiek op metaal-werkgevers „Er wordt gebruik gemaakt van ontspanning op arbeidsmarkt" DeMOCKAat In '67 eerste landelijke CAO symfonie-orkesten Grotere bestaanszekerheid voor 65.000 havenwerkers De Beurs Expansie in OESO- landen voor '67 geschat op 4 Hoger resultaat De Vries' IJzer Faillissementen stegen met 9 Mulder Vogem in een nieuwe NV Geen extraatjes voor personeel in de bejaardenhuizen Jan de Poorter weer op winst Voorzitter ABK verwacht: Klacht over het behandelen van roomboter In Groot-Brittannië Prijzen voor Nedap Gistfabriek en Blaauwhoed Een kwart van de werknemers is beambte Kort economisch nieuws Toekomst van het cafébedrijf nogal onzeker" Scheepvaartberichten Van der WERFF HUBRECHT MAANDAG 12 DECEMBER 1966 15 DESSEAUX - VRG-PAPIER Dohmer tl A A A A A A A A A A A A Ut ben een echte demockraat BOLS t Ir !r f If If Ir f f Ir If f I? f f t f Beste jaarverslagen Utrechtse promovendus: De voorzitter van St. Eloy, de ka tholieke bond van werknemers in het metaal- en het elektrotechnisch be drijf en in aanverwante bedrijven, de heer P. Brussel, heeft vanochtend in de vergadering van het algemeen be stuur van zijn bond in Utrecht felle critiek geleverd op de houding van de werkgevers in de metaalindustrie in zake de extra voordelen voor georga niseerde werknemers en het streven van de Kath. Mijnwerkersbond om in Limburg een regionale bond van ka tholieke werknemers te stichten. De heer Brussel ,die een uitvoerig relaas gaf van hetgeen sinds twee jaar tus sen werknemers en werkgevers in de metaalindustrie is besproken met be trekking tot de extra voordelen voor georganiseerde werknemers, heeft de indruk dat de werkgevers het spel niet fair hebben gespeeld. Begin november wezen de werkgevers de bevoordeling af, nadat zij begin 1966 zich nog „bereid en in staat" hadden verklaard over het vraagstuk te spreken, met als uitgangspunt de door de centrale werkgeversbonden aanvaarde richtlijnen. Nu blijkt, aldus de heer Brussel, dat er geen bestuursstandpunt is, hoewel die in druk in het begin van dit jaar zeker is gewekt. Of zijn de besturen van de werk geversorganisaties van mening veranderd, zo vroeg hij zich af. Sommigen in St. Eloy hebben deze indruk. ADVERTENTIE Voor HAARLEM en omstreken: Anthony f-okkerlaan 25 Tel 02500-55954 (H. de Groot) Gratis proefnummer Beursov. - Hypotheken - Assurantiën - Autofinanciering Postbus 446, Amsterdam-C Telefoon: 020-222055' t Beursoverzicht no. 414 Zij leggen daarbij verband met de lich te ontspannen op de arbeidsmarkt, waar op de werkgevers door het overleg sle pende te houden zouden hebben gewacht en die het nu voor hen minder noodza kelijk maken te luisteren naar de rede lijke verlangens van de bonden. Voor het wederzijds vertrouwen vindt de heer Brus sel het een ernstige zaak. De werkgevers in de vakraad voor de metaalindustrie zeggen niets te voelen voor subsidiëring van het vakbondswerk. De heer Brussel vindt dit standpunt niet alleen wonderlijk maar krenkend bovendien. „Alsof ooit door ons daarom is gevraagd", aldus spreker, die herhaalde, dat de vakbon den eerst om extra voordelen voor geor ganiseerden hebben gevraagd en tenslot te, zij het niet van harte genoegen heb ben genomen met subsidiëring van het scholingswerk. De heer Brussel zei dat de georganiseerde werknemers geen bede laars zijn en dat deze overtuiging ver der het standpunt van zijn bond zal bepa len. De heer Brussel was evenmin te spre ken over het streven van de heer Doh- men en zijn Katholieke Mijnwerkersbond om te komen tot een regionale katholie ke vakbond voor Limburg. Dit besluit moet onvermijdelijk leiden tot organisato rische moeilijkheden in het N.K.V. op de verbondsraadsvergadering van het N.K.V. op 19 december zal deze zeker aan de orde komen. De heer Brusse, die uitvoe rig het overleg releveerde dat in ver band met de herstructurering van Lim burg en de vakbondsorganisatorische ge volgen door de mijnwerkersbond met St. Willibrordus en St. Eloy is gevoerd, zei dat zijn bond begrip heeft gehad voor de nieuwe rechtspositie van vele mijnwer kers. St. Eloy was bereid het belang van de mensen voorop te stellen en af te zien van het onmiddellijk overschrijven van mijnwerkers, die in groepsverband naar de metaalindustrie zouden overgaan. Wij wilden zelfs de overname van één VI. De netto-winst over het op 30 juni 1966 afgesloten boekjaar van H. A. de Vries' Ijzerhandel NV is ten opzichte van 1964/65 gestegen van 176.000 tot 286.000, zo meldt het verslag. De om zet steeg in 1965/66 met circa 13 pet. De kostenstijgingen konden uit de toege nomen omzet worden opgevangen. Volgens het verslag zou de netto-winst hoger zijn uitgekomen als de uiteindelij ke uitkomst niet nadelig was beïnvloed door een met rond 56.500 verhoogde post afschrijvingen en een als incidentele last opgenomen bedrag van 61.000 we gens verbeteringen van de pensioenvoor zieningen. De afschrijving op vastgelegde mid delen hebben de investeringen ruim schoots overtroffen. Onvoorziene omstan digheden voorbehouden wordt wederom de verwachting uitgesproken, dat de gun stige ontwikkeling van de handel in gas- apparaten zal kunnen bijdragen tot een bevredigend resultaat over 1966/67. Zo als bekend wordt voorgesteld een divi dend uit te keren van zes pet (v.j. vijf pet). In 1965 werden (na aftrek van de ver nietigingen) 1.337 vonnissen van failliet verklaringen uitgesproken, dat is 9 pet. meer dan in 1964. Bij een gemiddelde van ruim 10 per 100.000 inwoners voor ge heel Nederland gaven de arrondissemen ten Zwolle en Zutphen beide een verhou- dingscijfer van zes en 's-Hertogenbosch en Maastricht van 14. Aldus blijkt uit de steld door het Centraal Bureau voor de Statstiek. Van de faillissementen had ruim 85 pet. betrekking op natuurlijke personen en 8 pet. op n.v.'s. 'In de bedrijfsklassen „handel" en „bouwnijverheid" werden de grootste aantallen faillissementen uitge sproken, nl. resp. 345 en 203 (v.j. 309 en 177). De reeds bestaande samenwerking tus sen Mulder Vogem nv en High Vacuum Equipment Corp. uit Massachusetts in de VS is thans geconcretiseerd in een nieu we NV, die blijkens de Staatscourant is opgericht onder de naam NV High Va- cuum-Mulder-Vogem in Amsterdam. De nieuwe NV zal zich bezighouden met de produktie van installaties voor ruimte- proeven, opdampinstallaties, hoogvacuum- pompen en niveauregelaars voor vloeiba re stikstof. De fabricage is afgestemd op de Europese markt (incl. Engeland) Het maatschappelijk kapitaal bedraagt 1 min. waarvan is geplaatst en volge stort 200.000 2.500 voor prioriteits- en 197.500 voor gewone aandelen). In het geplaatste gewone aandelenkapitaal nemen de Ned. en Amerikaanse oprich ter deel voor f 99.000 resp. f 98.500. De organisatie voor Economische Sa menwerking en Ontwikkeling (OESO) verwacht dat de economische expansie in de éénentwintig aangesloten landen vol gend jaar gemiddeld vier percent zal bedragen, zo staat in het jongste OESO- bulletin over de economische vooruitzich ten. De organisatie heeft een vertraging in de groei van de vraag in de OESO- landen opgemerkt van ongeveer 5t4 per cent in de eerste helft van 1966 tot vier percent in de tweede helft. Een belangrijke rol speelde de krap- geldpolitiek in de Verenigde Staten, West- Duitsland en Engeland. De groei van de Britse economie, die dit jaar nog onge veer één percent bedraagt, zal volgend jaar tot stilstand komen, zo meent de OESO. Uit de thans beschikbare gege vens blijkt dat de economische maatre gelen die de Britse regering in juli heeft genomen van grote invloed zijn geweest op het economisch klimaat. De Britse betalingsbalans zal een belangrijke ver betering te zien geven, zo vervolgt het bulletin. De druk van de vraag zal sterk verminderd zijn als de periode van stil stand in lonen en prijzen medio 1967 ach ter de rug is. De OESO voorspelt een toeneming van de ongebruikte produktiecapaciteit in En geland en in mindere mate in West-Duits- land, maar een geleidelijke vermindering van deze marge in Italië, Frankrijk en Japan. of enkele bestuurders bezien, aldus de heer Brussel. Hij meent dat de ontstane tegenstelling schade berokkent aan de werknemers, het N.K.V. en de betrokken bonden. St. Eloy zal nu zelf zijn maat regelen treffen en zich verzetten tegen elke poging tot versnippering. De heer Brussel nam het zijn collega Dohmen kwalijk dat hij de indruk wekt dat men de mijnwerkersbond en de Limburgse problematiek „in Utrecht" (hoofdbestuur NKV) nooit heeft begrepen. Kan het misschien zo zijn, dat hij die al tien jaar lang niet in Utrecht komt, ons niet begrijpt, zo vroeg de heer Brus sel zich af. Dat zijn vrijwijlig isolement in Limburg hem wel het zicht op de gang van zaken bij de andere bonden en be drijfstakken heeft ontnomen, blijkt vol gens de heer Brussel uit een opmerking van de voorzitter van de mijnwerkers bond dat bij de onderhandelingen met het Philipsconcern wel 25 tot 30 bonden betrokken zijn. Hoewel de salarissen in bejaardente huizen zijn gerelateerd aan overheidsbe- zoldigingen hebben de landelijke organisa ties van de bejaardentehuizen, te weten de Katholieke vereniging van bejaardente huizen, de Protestantse vereniging van instellingen voor bejaardenzorg en de al gemene vereniging van instellingen voor bejaardenzorg, zich op het standpunt ge steld dat de onregelmatigheidstoeslag niet bij de bejaardentehuizen dient te worden ingevoerd. Volgens ministerieel besluit wordt met ingang van 1 juni van dit jaar een be loning voor onregelmatige diensten toe gekend aan personeel in overheidsdienst (waaronder verplegend en verzorgend personeel). Dit deelt de landelijke con tactcommissie van de organisatie van be jaardentehuizen in een communiqué mee. Dit standpunt van de bejaardentehui zen is gegrond op de overweging dat in de landelijk geadviseerde salarisrichtlijnen voor personeel van bejaardentehuizen het inconvenient van de onregelmatige arbeid reeds is verwerkt. Deze salaris richtlijnen zijn nog niet overal ingevoerd. Aanpassing aan deze richtlijnen, aldus het communique, brengt enerzijds reeds grote financiële lasten mee voor de be jaardentehuizen en heeft anderzijds een aanzienlijke inkomstenverbetering van het perspneei tot gevolg. Nu een algemene aanvaard pleidooi wordt gehouden voor bezinning op nieuwe eisen en verlangens op loongebied achten de landelijke orga nisaties van bejaardentehuizen de invoe ring van een onregelmatigheidstoeslag niet aanvaardbaar. De nettowinst van de Internationale Handel en Scheepvaart Mij Jan de Poor ter over de eerste negen maanden van dit lopen boekjaar bedraagt 553.809 te gen een verlies over dezelfde periode 1965 van 513.000. Deze gunstige ontwik keling zet zich tot dusverre in het vierde kwartaal voort, aldus het bestuur. In het derde kwartaal van dit jaar werd een bedrijfswinst behaald van 307.664, de bedrijfswinst verkregen over de eerste negen maanden van dit jaar 870.471, waar na de afschrijving een to taal van 408.422 aan bedrijfsactiva over bleef. Van de bedrijfswinst komt in mindering een bedrag van 316.662 voor een reor ganisatiekosten, waarvan 304.565 komt voor rekening van het eerste halfjaar, en slechts 12.079 ten laste van het derde kwartaal. ADVERTENTIE X» Xv .ft» ft en geef graag een ieder het zijne. Daarom vind ik 't zo juist dat in heide partijen gelijkelijk aan bod komen: de Partij van de Pittige Koffieboon en de Partij van de Romige Advockaat. Voor maar f 7.40 per fles maakt mijn vrouw nu de heerlijkste desserts en ge nieten wij allen van een hoogst demockratisch genoegen. En als altijd van de ware Bols kwaliteit. t De raad van bestuur van Lindeteves-Jacoberg N.V. deelt mee dat de door het concern in de eerste 10 maanden van het lopende boekjaar behaalde resultaten iets gunstiger zijn dan die over de corresponderende periode van 1965. De directie van de N.V. Industriële" "Maat schappij Zutphen deelt mee dat de resultaten over de eerste tien maanden vao l&6£.iagfir„zijn uitgekomen dan die in de overeenkomstige periode van het bijzonder goede jaar 1965 In een op 24 mei gepubliceerd bericht over de gang van zaken had de directie reeds gewezen op de mogelijkheid dat bepaalde factoren de resultaten in de verdere loop van het jaar ongunstig zou den beïnvloeden. 'I: De voorzitter van de Algemene Bond van Kunstenaars (ABK), de heer S. Bonn, verwacht dat de eerste landelijke collectieve arbeidsovereenkomst voor al le Nederlandse symfonie-orkesten volgend •jaar september van kracht kan worden. I)e heer Bonn heeft dit vanochtend in Utrecht meegedeeld op het congres van zijn bond, die enkele jaren geleden door het NVV werd opgericht nadat de Ne derlandse Bond van Toonkunstenaars als NVV-lid was geroyeerd. De heer Bonn signaleerde een verheugende ontwikkeling van het ledental: drie jaar geleden nog 300, thans bijna 850 leden. De heer Bonn constateerde, dat kort na de oprichting van de ABK bleek dat de chaos en achterstand op organisato risch en sociaal terrein in de kunste naarswereld nog groter was dan men aanvankelijk dacht. Daardoor konden en kele plannen op kortere termijn niet worden verwezenlijkt. De ABK werd te leurgesteld in zijn opvatting, dat het ge makkelijk zou zijn die sociale zekerhe den te verkrijgen die door andere bon den reeds jaren geleden werden verwor ven. Van werkgeverszijde was men ech ter nog niet zo ver, onder andere om de eenvoudige reden, dat men nog nooit was geconfronteerd met de wijze waarop de ABK ze tegemoet treedt. Zowel de werkgevers als de overheid moesten aan deze confrontatie wennen. Thans blijkt, zo zei de heer Bonn. dat ook de werkgevers waardering hebben voor de handelwijze van de A.B.K., al komen ze er niet altijd voor uit. In krin gen van de toonkunstenaars neemt het vertrouwen toe. De musici van het radio orkest De Zaaiers vroegen, hoewel ze lid waren van de N.T.B., na de ontslagaan zegging door de AVRO bemiddeling van de A.B.K. „Dit alles ondanks de agitatie van de N.T.B., die van de oprichting af al wordt gevoerd", zo zei de heer Bonn. De A.B.K.-voorzitter releveerde enke le belangrijke zaken, zoals de liquidatie van de Nederlandse opera, de salarissen van de radio-musici (een compensatie van zeven percent werd bereikt door het derven van vakantie) en een rechtsposi tiereglement werd opgesteld voor de le den van het Rotterdams Philharmonisch Orkest. De heer Bonn noemde dit regle ment goed. Als eerste orkest in Neder land kan R.Ph.O. thans recht doen gel den op een vijfdaagse werkweek. De heer Bonn gelooft dat met dit reglement het Nederlands Orkesten Verbond kon wor den beïnvloed ten aanzien van een CAO voor alle symfonie-orkesten, die waarschijnlijk volgend jaar van kracht wordt. Het concept van deze CAO circu leert thans en op 18 december zal het worden besproken in een vergadering van afgevaardigden van de orkesten. Evenals woensdag bij de wedstrijd AjaxLiverpool hebben ook zater dag bij de Amsterdamse RAI de be roepsvervoerders weer geprotesteerd tegen de voorgenomen verhoging van de wegenbelasting. Op de foto één van de grote vrachtwagens be hangen met leuzen. In verschillende gevallen is roomboter in kleinverpakking reeds veel te oud, oud, wanneer de consument het pakje in de winkel koopt. Bovendien wordt de roomboter in veel winkels bij een te ho ge temperatuur bewaard. Ook is het zo genaamde losvochtcijfer van deze boter in meerder gevallen te hoog. Deze conclusies van de commissie bo- terkeuring van de Drents-Groninger Zui- velbond, opgemaakt bij routine-onderzoe kingen naar de kwaliteit van door de detailhandel verkochte boter, staan in het halfjaarlijks verslag van de bond, dat vandaag tijdens de algemene ledenverga dering wordt behandeld. De zuivelbond heeft inmiddels een be gin gemaakt met een omvangrijk onder zoek naar de kwaliteit van boter bij be waring gedurende verschillende tijdstip pen en bij verschillende tsmperaturen. Aan de hand van de resultaten van dit onder zoek zullen, naar wordt verwacht, richt lijnen worden gegeven voor de bewaring bij de detailhandel. Bovendien zal het aantal jaarlijkse keuringen van de zuivel bond met vier worden uitgebreid, aldus het verslag. (Van onze correspondent) LONDEN De Britse havens hebben jarenlang geleden onder chronische ar beidsonrust en verzet tegen rationele werkmethoden, welke in het verleden tot enorme economische verspilling leidden. Eén van de belangrijkste oorzaken daar van was het gebrek aan bestaanszekerheid van de havenarbeiders. Daaraan zal thans een einde worden gemaakt op grond van aanbevelingen van een staatscommissie welke onder voorzitterschap stond van de hoge rechter Lord Devlin. Afgevaardigden van Engelands 65.000 havenarbeiders hebben de voorstellen van de commisie goedgekeurd volgens welke zij een wekelijks minimumloon van 15 pond (150 guldén) zullen krijgen, een ge garandeerde volledige werkweek, zieken geld en verbeterde pensioenen. In ruil daarvoor zullen zij een einde maken aan de beruchte restrictieve arbeidspraktijken. Men gelooft dat dit voor de Engelse ha venarbeiders het begin zal zijn van een nieuw tijdperk. De regeling komt in feite neer op een loonsverhoging van 16 percent. Of het plan onmiddellijk kan worden verwezen lijkt hangt van de regering af, die een al gemene loonstop tot juli 1967 heeft afge kondigd. Maar er kunnen uitzonderingen voor de loonstop worden toegestaan in ge val van toeneming van de produktiviteit. Het tot nu toe gevolgde systeem van Voor de dertiende maal vond gisteren de jaarlijkse ontmoeting plaats tussen beurs en bedrijfsleven ter gelegenheid van de jaarlijkse uitreiking van de Henri Sijthoff-Prijs voor het beste jaarverslag. De prijzen zijn beschikbaar gesteld door de heer H. A. H. Sijhoff, algemeen direc teur van de N.V. Hendrik Sijthoff's Fin- nanciële Bladen en Uitgever van het Fi- nancieele Dagblad. Als nummer één van de verschillnde groepen werden aangewezen: Kon. Ned. Hoogovens en Staalfabrieken in de groep internationale concerns, N.V. Kon. Ned. Gist- en Spiritusfabriek in de groep in dustrieën met een zichtbaar eigen vermo gen boven 20 min., N.V. Gerofabriek in de groep industrieën met een zichtbaar eigen vermogen van 5 t.m. 20 min. N.V. Ned. Apparatenfabriek „Nedap" in de groep industrieën met een zicht- tfóar eigêft vermogen't.m 5. min. Amsterdam-Rotterdam Bank N.V. in de groep/'banken. - Assurantieconcern Stad Rotterdam An no 1720 N.V. in de groep verzekerings maatschappijen, Algemeen Fondsenbezit in de groep beleggingmijen en beleg gingsdepots, Blaauwhoed N.V. in de groep handel en diversen. N.V. Stoom vaartmij. Nederland" in de groep scheep- vaartmijen. Er worden drie prijzen uitgereikt, waar voor een keuze moest worden gemaakt uit de negen bovenstaande vennootschap pen. Als prijswinnaars kwamen naar vo ren (in alfabetische volgorde): Blaauw hoed N.V., N.V. Kon. Ned. Gist- en Spi ritusfabriek en N.V. Ned. Apparatenfa briek „Nedap." De prijzen werden uitgereikt door de heer J. C. van Marken, voorzitter van de vereeniging voor den effectenhandel. Van alle werknemers in de industrie behoort 26 percent tot de beambten, in de metaalindustrie bedraagt het percen tage 30 percent en in de elektrotechni sche industrie zelfs 42 percent. Dit heeft de voorzitter van de bij het N.V.V. aan gesloten Algemene Nederlandse Metaal Bedrijfsbond, de heer M. Zondervan, me degedeeld op een beambtencoferentie van zijn bond in Utrecht. Deze ontwikkeling heeft naar zijn me ning het totale beeld en de positie van de beambte duidelijk beïnvloed. Tevens is de verhouding; tussen handarbeiders en beambten gewijzigd. De heer Zonder van meent, dat de integratie van handar beiders en beambten geen op zichzelf staande zaak is. Integratie betekent aan tasting van de gevestigde verhoudingen. De meningen daarover zijn nogal ver schillend. De één beschouwt het als een inhaler van een niet langer te verduren achterstand, de ander als het wegval len van een bevoorrechte positie. De C.A.O. bij de Hoogovens voerde de heer Zondervan als voorbeeld aan dat aantoont op welke wijze de bij de inte gratie niet te vermijden spanningen op een redelijke wijze kunnen worden opge lost. Hij zei tenslotte, dat de integratie er komt of men wil of niet. De vakbe weging zal moeten proberen de gang van zaken te beïnvloeden, vooral omdat de aanpassing van gevestigde gedachten en belangen in de verdergaande maatschap pelijke en technische ontwikkeling niet eenvoudig is. Jonker-Du Croo, de nieuwe combinatie van N.V. Fabriek van stoom- en andere werktuigen Hk. Jonker en Zoon en Du Croo en Brauns N.V., koestert voor het thans lopende boekjaar geen hoge verwachtingen. Dit is op de jaarvergadering medegedeeld. De bedrijfsresultaten van Struycken en Co. N.V. over de afgelopen drie kwartalen van 1966 zijn hoger uitgekomen dan die over de overeenkom stige periode van 1965. De Samudera Indonesia PT te Djakarta heeft met ingang van 7 december 1966 de agenturen voor Nederland en België overgedragen van Vinke en Co. resp. Van Doosselaere aan de firma Van Nievelt Goudriaan en Co. voor be handeling van haar schepen te Amsterdam, Rotterdam en Antwerpen. los-vaste arbeid zal worden vervangen door permanent werk voor een afzonder lijke werkgever. Verwacht wordt dat de havenarbeiders volgens de nieuwe metho de een wekelijkse gemiddelde verdienste van 25 pond 250) kunnen halen. Het we kelijkse garantieloon bedroeg tot dusver 9 pond 90). 77 Het cafébedrijf in Nederland wordt ge kenmerkt door grote onzekerheid. Deze onzekerheid geldt in nog sterkere mate voor de toekomst. De horeca-sector is zeer gevoelig voor de veranderingen in het patroon van de vrijetijdsbesteding als gevolg van de gestegen welvaart en de massa-motorisering. Dit is de mening van drs. G. H. Jansen uit Utrecht, die bezig is met een wetenschappelijke stu die van het café in Nederland. Hij is verbonden aan het Sociologisch instituut van de Rijksuniversiteit in Utrecht. Drs. Jansen hoopt te promoveren op een proef schrift over dit onderwerp. Uit zijn onder zoek is hem gebleken dat de horeca-sec tor juist omdat zij zo gevoelig is voor maatschappelijke veranderingen perma nent moet worden doorgelicht. Adonis 11 v. Barbados n. Savanah. Aegis 11 te Port of Spain. Alamak 10 te Genua. Aldabi 11 v. Maceio n. Santos. Alkmaar 12 te Teesport. Alnitak 12 te Karachi. Ammon 9 v. New York n. Kingston. Ampenan 11 te Vera Cruz. Amsteldiep 10 v. Aden n. Karachi. Amstelhoek 10 v. Singapore n. Shanghai. Amstelland 10 v. Santos n. Bahia. Annenkerk 10 v. Tripoli n. Genua. Attis 11 te Curagao. Avedrecht pass. 10 Dove» n. Hamburg. Balong pass. 10 Gibraltar n. Barcelona. Batjan 10 v. Moji n. Kobe. Batu 10 te Colombo. Bengalen 11 te Dunedin. Beninkust 11 te Takoradi. Bintang 13 te Port Said verw. Boissevain 12 te Mauritius. Borneo 11 te Miri. Caltex Amsterdam pass. 10 Casquets n. Bahrein. Caltex Arnhem 10 v. Malmoe n. Port Said. Caltex Eindhoven pass. 10 Quessant n. Port Said. Caltex Leiden 12 ten anker Bahrein. Caltex Naples pass. 10 Quessant n. Port Said. Camitia 10 v. Tuskarrock n. Curagao. Camphuys pass. 10 Kuria Muria Eilanden n. Muskat. Dahomeykust 9 v. Dakar n. Amsterdam. Delft 10 te Bridgetown. Diloma pass. 10 Finisterre n. Rotterdam. Dlnteldijk 12 *te San Franöisco. Diogenes 11 v. Balboa n. Buena Ventura. Es$oAmsterdampass. 10 Porto Rico n. Porto la Cruz. Esso Den Haag 10 v. Brega n. Rotterdam. Esso Rotterdam 10 v. Bombay n. Rastanura. Eumaeus pass. 10 Quessant n. Amsterdam. Gorredijk 12 te New York. Grebbedijk 10 v. Boston n. Philadelphia. Gulf Hansa pass. 10 Bizerta n. Portland. Gulf Hollander 10 v. Escravos n. Portland. Gulf Italian 10 te Port Said. Gulf Sweden 12 v. Suez n. Perzische Golf. Hector 10 v. Famagusta n. Lattakia. Holendrecht pass. 10 Bermudas n. Engeland. Hoogkerk 10 v. Kopenhagen n. Rostock. Jacob Verolme pass. 10 Wight n. Bejaia. Kara 10 v. Kopenhagen n. Gothenburg. Karimata pass. 10 Malta n. Djibouti. Katendrecht 11 te Bremen. Katsedijk 10 te Bremen. Keizerswaard pass. 12 Minikoy n. Rotterdam. Khasiella 10 v. Stanlow n. Thameshaven. Kieldrecht 10 v. Madras n. Calcutta. Koningswaard 9 v. Georgetown n. Porta Cardon. Korovina pass. 12 Cochin n. Perzische Golf. Kylix 10 v. Miri n. Singapore. Ladon 11 te Nickerie. Langkoeas 9 v. Djibouti n. Sejangkat. Leiderkerk 10 v. Marseille n. Genua. Lelykerk 10 v. Port Said n. Rotterdam. Loppersum 10 te Mobile. Lycaon 10 v. Antwerpen n. Liverpool. Maasdam 13 te Sydney verw. Medon 11 v. Bonaire n. Turks Eiland. Moerdijk 11 v. La Libertad n. Los Angeles. Montferlapd 13 te Le Havre verw. Nijkerk pass. 10 Dakar n. Kaapstad. Ondina pass. 10 Aden n. Mena al Ahmadi. Pericles 12 te Valparaiso. Philidora 12 v. Port Said n. Rotterdam. Philippia pass. 12 Aden n. Mena al Ahmadi. Prins Casimir 11 te Piraeus. Prins Johan Willem Friso 10 v. Rostock n. Cyprus. Prins Philips Willem 11 te Stockholm. Randfontein 11 te Antwerpen. Rotterdam 11 v. St. Croix n. San Juan. Schie Lloyd 11 te Antwerpen. Senegalkust 10 v. Bordeaux n. Dakar. Sepia 10 v. Suez n. Mena al Ahmadi. Siberoet 10 te Singapore. Soestdijk 10 v. New York n. Antwerpen. Solon Io te Port of Spain. Stad Vlaardingen pass. 10 Casablanca n. Pointe Noire. Statendam 10 v. New York n. Cobh. Stentor 11 te Antwerpen. Straat Freetown 9 v. Takoradi n. Pointe Noirt. Straat Rio 10 v. Buenos Aires n. Santos. Straat Mozambique 10 v. Luderitz n. Kaapstad. Tara pass. 10 Dover n. Lissabon. Theron 10 v. New York n. Oranjestad. Thuredrecht 10 v. Santos n. Rosario. Tjikampek 11 te Hongkong. Togokust pass. 10 Las Palmas n. Amsterdam. Videna 12 te Sydney. Wonosari pass. 10 Oporto n. Hamburg. Zonnekerk 12 te Nacala. SLEEPVAART Cycloop. 11 dec. werkzaam te Marsa el Brega (Libye). Friesland, 7 dec. aangekomen rede Suez met tanker Mare Nostrum van Aden. Gelderland, 11 dec. 550 mijl Zuidwest Fayal (Azoren), onderweg met tanker Padre Island van Jacksonville naar Valencia. Groningen, 9 dec. vertrokken van Singapore met twee pontons naar Ras al Khafji (Arabische Golf). Hector, 11 dec. nog te Den Helder. Jacob van Hemskerck, 11 dec. van Landsend naar ,,Ulla Rask". Junior, 11 dec. vertrokken van Malta naar Marsa el Brega (Libye). Noord-Holland, 10 dec. 175 mijl Zuid New Or leans, onderweg met booreiland „Offshore 58" van Trinidad naar Beaumont. Octopus, 10 dec. vertrokken van IJmuiden; II dec. teruggekeerd te IJmuiden van Noordzee. Titan, 11 dec. aangekomen te IJmuiden met „Octopus". Utrecht, 11 dec. ter hoogte van Lamo (Noord- Ierland), voor berging gezonken baggermolen „Beaver Chief". Willem Barendsz, 15 dec. vermoedelijke vertrek datum Rio de Janeiro met drie bakken naar Belum. VOORBEURS VAN HEDEN Iste tjjdv. 2de tijdv. A.K.U. Hoogovens Kon. Olie 127.40-127.70 127.30 Philips 79.50-80.OOex int. 79.50 Unilever 88.00-88.50 K.L.M. 376 I

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 15