Syrië brengt beroering op de markt van de tankvrachten Graanvrachten op laagste peil sinds drie jaar Argentijnse vleesexport naar de EEG-landen ligt vrijwel stil Leyland doet bod op Rover Douglas zou een fusie overwegen Libanon steunt Syrië in geschil met de IPC Mr. v. d. Mandele volgt prof. De Quay op bij De Gruyter Nederhorst draait bevredigend Lagere koerswaarde in november Heineken weer 14 over meer kapitaal Weber Coevorden ontslaat 14 man Jean Hey broek rekent op een lager dividend SCHEEPVAARTBERICHTEN Winst Daalderop 13.7 lager Kort economisch nieuws 1 DINSDAG 13 DECEMBER 1966 15 Slechte vooruitzichten Vervoer naar India Opgelegde schepen Tekort Schoolmeubelen Geerdink mm. 4 a m g* siSSST* I Jfc 3M* m Gisteren op het Damrak WALL STREET: Winsten doorgetrokken Kort nieuws Syrië's besluit tot naasting van de eigendommen van de Iraakse Petro leum Mij heeft op de tankvrachten- markt geleid tot vraag naar tank- boten voor transporten van de Per zische Golf teneinde de stagnatie in de aanvoer, nu de pijpleiding door Syrië niet gebruikt wordt, te voor komen. Veel afsluitingen zijn er nog niet tot stand gekomen want de me ningen over de hoogte der vracht prijzen, waartegen de charters moeten worden uitgevoerd, lopen nogal uit een. De reders verlangen een vergoe ding van het tarief minus 20 percent, terwijl de oliemaatschappij een re ductie van 28% percent op de tarief- schaal wensen. Die vrachtprijs is be taald voor een tankboot van 54.000 ton, welke deze maand voor British Petroleum ruwe olie naar Europa zal vervoeren via het Suezkanaal. Zowel Shell als Esso zijn in de markt om tankboten te charteren voor trans porten naar Europa, maar tot nu toe zijn nog geen afsluitingen van be tekenis tot stand gekomen. Tn tegenstelling tot de beweging van de olievrachten van de Perzische Golf staat een lauwe stemming voor de Caribische vaarten. Tot voor kort had hier een vas te stemming de overhand in verband met transporten naar de oostkust der Verenig de Staten. In verband met het aanhou dend zachte weer voor de tijd van het jaar zijn de behoeften aan huisbrandolie in de V.S. niet zo omvangrijk als werd aangenomen. Het gevolg is dat er een surplus aan tanktonnage in de contreien van de Caribische Zee is ontstaan, ook al omdat door de vaste stemming der voorgaande weken tamelijk wat tonnage derwaarts was gedirigeerd. Op de vrach- tenmarkt voor droge ladingen heerst een volslagen malaise. De vrachtprijzen zijn in de meeste belangrijke vaarten gedaald tot het laagste peil dat in drie jaar is voorgekomen. Op de Londense Baltix Exchange is men nogal pessimistisch gestemd over de vooruitzichten in de komende weken. Het lijkt niet waarschijnlijk dat de vrachtprij zen zich binnenkort zodanig zullen her stellen dat een lonend vrachtenpeil kan worden bereikt. Door de gunstige oogsten In de Sovjet-Unie zijn de behoeften aan scheepsruimte voor graanvervoer kleiner dan in jaren het geval is geweest. Boven dien zijn er meer schepen voor buik transporten in de vaart gekomen, terwijl door de ongunstige situatie van de tank- vrachtenmarkt in de afgelopen maanden tamelijk veel tankschepen aan de graan- vaart deelnemen. ADVERTENTIE SANTA MONICA (Califomië) (AP) Douglas Aircraft Company heeft bekend gemaakt, dat zij een fusie overweegt. North American Aviation, Incorporated, te El Segundo bij Santa Monica heeft be kendgemaakt, dat met Douglas bespre kingen worden gevoerd over de vraag of er een basis voor fusieonderhandelingen kan bestaan. McDonnel Aircraft Corporation te St. Louis in Missouri, die eens uiting gege ven heeft aan belangstelling voor een fu sie met Douglas, zei een uitnodiging ont vangen te hebben, om over de mogelijk heden van een fusie te spreken. Een da tum voor die besprekingen is nog niet vastgesteld. Douglas heeft de namen van andere ondernemingen niet willen noe men. Douglas heeft verleden week woensdag de regering om een lening van 75 mil joen dollar verzocht. Verder is de klan ten om voorschotten gevraagd, terwijl om verlenging van kredieten is verzocht. Op een gister in het Amsterdamse beurs gebouw gehouden buitengewone ledenvergade ring van de Vereeniging voor den Effecten handel hebben de beursteden het voorstel tot statutenwijziging ter afronding van de nood zakelijke maatregelen tot wijziging van de or ganisatie van de Amsterdamse effectenbeurs goedgekeurd. Ook in de afgelopen week zijn de af sluitingen van graantonnage van beperkte omvang gebleven. Er werden vijf sche pen geboekt van de Gulf naar het Conti nent. Met elkaar zullen zij 200.000 ton graan naar Europa brengen, een hoeveel heid waarvoor normaal 20 Liberty- schepen nodig zouden zijn geweest. Gedu rende november werd slechts 1,3 miljoen ton scheepsruimte gecontracteerd voor graanvervoer naar Europa, hetgeen 700.000 ton minder was dan de afsluitin gen van oktober. In sommige gevallen werd niet meer dan 3 dollar per ton betaald 10,80). Dit is de laagste notering welke na de oorlog is voorgekomen, maar tegen die prijs werd een bulkcarrier gesloten. Voor een normaal vrachtschip werd 5 dollar be taald, een vrachtprijs welke ruim een dollar ten achter bleef bij de notering, die verleden jaar om deze tijd voor een soort gelijk schip kon worden bedongen. Een transport van Gul'f naar Casablanca werd aangenomen tegen 4,75 dollar. Tamelijk veel graanboten zijn nodig voor transporten naar India. Dit kon evenwel niet verhinderen dat de vracht prijs is teruggelopen van 97V2 shilling per ton tot 92 Vz shilling. Tot dusver is al een hoeveelheid van 4 miljoen ton scheepsruimte gecharterd onder andere dan Amerikaanse vlag voor voedseltrans- porten naar India. Verleden jaar werd in totaal maar 3% miljoen ton aan sche pen van andere nationaliteit geboekt voor dit doel. Behalve voor graanvervoer naar India wordt er ook tamelijk wat scheeps ruimte geboekt voor het vervoer van kunstmest van de V.S. naar India. Dit jaar werd voor dit doel ongeveer 700.000 ton gecharterd tegen 200.000 ton in 1965. De situatie op de vrachtenmarkt heeft tot gevolg gehad dat er in de wereld 105 schepen met een gezamenlijke inhoud van 667.782 ton uit de vaart zijn geno- BEIROET (Reuter) In Beiroet is maandag bekendgemaakt dat Libanon Syrië steunt in zijn optreden tegen de Iraq Petroleum Company. De Libanese premier, Rashid Karanti, heeft dit mee gedeeld aan de IPC-vertegenwoordiger in de Libanon, C. E. Hahn. Tevoren had de premier overleg gepleegd met de Syri sche minister Zuheir At-Khani. Inmiddels heeft Syrië de pijpleidingen voor Noordiraakse olie naar de Middel- landse-Zeehaven Banias in Syrië afge sneden, zo is uit betrouwbare bronnen in Beiroet vernomen. Dit nadat Syrië donderdag alle bezit tingen met inbegrip van de pijpleiding van Iraq Petroleum Company (IPC) in beslag had genomen als gevolg van een conflict om royalty's voor het deel van de IPC-pijpleiding dat over Syrisch grondgebied loopt. Het afsnijden van de leiding kwam niet onverwacht. Syrië heeft tankschepen verboden olie te laden in Banias, een van de twee ha vens aan de Middellandse Zee, waar pijp leidingen van IPC eindigen. De andere haven is Tripolis in de Libanon, ongeveer 80 kilometer ten zuiden van Banias. Mr. dr. K. P. van der Mandele is in een commissarissen vergadering van P. de Gruyter en Zn NV benoemd als voorzitter van de raad van commissaris sen, waarvan hij reeds als lid deel uit maakte. Hij treedt daarmee in de plaats van Dr. J. E. de Quay die per 22 no vember als zodanig is afgetreden in ver band met zijn benoeming tot minister van verkeer en waterstaat, zo wordt van de zijde van De Gruyter medegedeeld. men. De opgelegde tonnage is met 20.500 toegenomen in vergelijking met einde ok tober. Onder de opgelegde vaartuigen be vinden zich verscheidene tankschepen. Volgens de Britse Kamer van scheep vaart bevinden zich onder de opgelegde schepen 21 Engelse vaartuigen met te zamen 146.217 ton. Voorts zijn 13 schepen met 108.419 ton onder Amerikaanse vlag (buiten de mottenballenvloot) aan ver sterkte meertouwen vastgelegd. Italië heeft 12 schepen met 84.325 ton uit de vaart, of 2 pet van de gehele koopvaardij vloot van dat land. Voorts zijn 13 Griekse schepen met 78.952 ton werkloos, Frank rijk 4 met 35.994 ton, Turkije 4 met 25.429 ton, Denemarken 3 met 5.498 ton, Finland één met 1.896 ton en Noorwegen 1 met 755 ton. Spanje heeft 3 schepen met 8.865 ton op de werklozenlijst en Portugal één met 8.865 ton. Van onder Liberiaanse en Panamese vlag varende schepen was meer dan 55.000 ton opgelegd. De gang van zaken bij de Verenigde Bedrijven Nederhorst (Nederhorst Uni ted) N.V. in 1966 heeft zich tot dusver geheel volgens de verwachting ontwik keld, zo deelde het bestuur gisteren op een buitengewone vergadering mede. Verwacht wordt dat de resultaten over 1966 zeker niet zullen achterblijven bij die over 1965. Dit geldt zowel ten aan zien van de Nederlandse als van de bui tenlandse dochterondernemingen. De or derportefeuille vertoont zowel bij de Ne derlandse werk-mijen als bij de buiten landse dochters een constant beeld. Aan genomen wordt dat de winst over 1966 zal toelaten over het verhoogde kapitaal een zelfde dividendpercentage uit te keren als over 1965 is gedeclareerd. Van het aanbod tot omwisseling van de aandelen der N.V. Pletterij L.I. Ent hoven en Cie in Delft, gedaan in juni 1966, is bijna voor 100 percent gebruik ge maakt. In de loop van 1966 werd het geplaatste aandelenkapitaal van de In ternationale Funderingsmij. (int. founda tion company) n.v. met ƒ600.000 ver hoogd tot 2 min. De Argentijnse regering heeft in een lang communiqué uiting gegeven aan haar toenemende bezorgdheid over een aantal maatregelen van de EEG, die volgens deze regering ernstige schade toebrengen aan de rundvleesexport van derde landen naar de gemeenschappelijke markt. Ar gentinië heeft nu voorbereidingen getrof fen voor een onderhoud van de voorzitter van de „Junta nacional de Cannes" en een groep Argentijnse deskundigen met gezagsdragers en deskundigen van de EEG-commissie en de lid-staten. De be doeling is, in dit gesprek de Argentijnse opvattingen in details uiteen te zetten. Volgens het communiqué hebben de EEG-maatregelen in de praktijk een vrij wel absolute uitsluiting van het Argen- zonder dat het doel ermee bereikt is dat Ljnse bevroren vlees tot gevolg gehad, de autoriteiten der gemeenschap zich ge steld hadden: steun voor de prijzen en daarmee het garanderen van een bepaald inkomen aan de producenten in de ge meenschap. Tijdens een bijeenkomst in Brussel op 31 mei jl. heeft de vertegenwoordiging der Argentijnse regering de vrees uitge sproken dat de naar haar memng bui tensporige verhoging van de oriëntatie prijzen voor het jaar april 1966-april 1967 onvermijdelijk aanzienlijke schade zou toebrengen aan de export van Argentijns rundvlees, en speciaal van bevroren vlees, naar de EEG de teiten hebben dat be vestigd: deze export ligt nu vrijwel stil. Inmiddels zal er volgens voorzichtige berekeningen en ramingen van de Orga nisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO) in 1970 op de wereldmarkt een tekort zijn van tussen de 60.000 en 230.000 ton rund- en kalfs vlees. Met andere woorden, het produk- De zwakke tendens, die de aandelen markt in november heeft gekenmerkt, ligt weerspiegeld in de koerswaarde van de gewone aandelen die ter beurze van Amsterdam officieel zijn genoteerd. Uit de door het Centraal bureau voo r de Statistiek berekende cijfers blijkt, dat de koerswaarde in november is verminderd met 1656 min tot 27267 min. De laag ste stand van het jaar was eind augustus met 26509 min, de hoogste stand eind januari met 36358 min. Een jaar gele den, eind novenber, was de koerswaar de nog aanzienlijk hoger op 33895 min, een verschil derhalve met thans van 6628 min. Ileineken's Bierbrouwerij Maatschappij N.V. stelt aandeelhouders voor, over het boekjaar 1965-1966 een onveranderd divi dend van veertien pet. te declareren over het tot 70 min. verhoogde kapitaal. tie-overschot in de zogenaamde derde landen zal ongeveer 60.000 a 230.000 ton te klein zijn om de invoerbehoefte van de OESO-landen volledig te kunnen dek ken. Naast het Verenigd Koninkrijk en de Verenigde Staten, is de EEG de grootste importeur van rund- en kalfsvlees. In een nota over de studie van de OESO van het Produktschap voor Vee en Vlees wordt gezegd, dat voor de EEG in 1970 rekening wordt gehouden met een niet veel hogere invoerbehoefte dan in 1965 bij een veel hogere produkte en con sumptie. De Weber Maatschappij in Coevorden, een bedrijf dat zekeringenmateriaal en kastenbatterijen maakt, gaat 14 perso neelsleden ontslaan. Als oorzaken worden opgegeven interne reorganisatie en bezui nigingsmaatregelen. Het bedrijf heeft 160 mensen in dienst. Er zijn momen teel voldoende orders in portefeuille. Er wordt evenwel een toenemende verscherp te concurrentie in deze branche ver wacht. Omdat het bedrijf vrij veel ex porteert acht het een efficiënt personeels beleid noodzakelijk. De vakbonden zijn met de voorgestelde afvloeiingsregeling akkoord gegaan. De directie van de Roosendaalse Schoolmeubelfabriek „Bruynincx" heeft 15 van haar 65 werknemers ontslagen. De afzet van schoolmeubelen is de laat ste tijd sterk teruggelopen, omdat vol gens de directeur, de gemeenten geen geld meer beschikbaar hebben voor dit soort aankopen. Als de huidige afzet- moeilijkheden blijven voortbestaan is het niet onmogelijk, dat er volgend jaar nog meer ontslagen zullen volgen. De confectie-onderneming W. H .Geer dink en Co te Enschede zal binnenkort sluiten. Het bedrijf vervaardigt hemden. De opdrachten ertoe blijven uit zodat de directie heeft moeten besluiten tot op heffing. Op het ogenblik zijn er Geer dink en Co 15 a 20 personen, onder wie een aantal gehuwde vrouwen, werkzaam. Vroeger waren er bij deze onderneming circa 35 personen werkzaam. Nadat de omzet van Jean Heybroek n.v. in de eerste helft van het boekjaar 1965/66 bevredigend was gestegen, is zij nadien in enkele sectoren van het be drijf achtergebleven. Over 1965/66 is daardoor slechts een matige omzetstij ging bereikt. De andere inkomsten be reikten dit boekjaar niet het niveau van 1964/65. De kosten daarentegen stegen in meerdere mate. Met een eventuele verlaging van het dividend (v.j. 13 percent) zal rekening moeten worden gehouden. Abida 13 te Napels. Acteon 12 te Saltend. Adrastus 13 te Semarang verw. Aegis 12 v. Port of Spain n. Kingston. Alcor 12 v. Fremantle n. Adelaide. Aldabi pass. 12 Salvador Bahia n. Santos. Algorab 13 te Santos. Alhena pass. 12 Fernando Noronha n. Las Palmas. Alkes 10 te Damman. Ameland 13 te Thameshaven verw. Amerskerk 12 rede Suez. Amsteldijk 12 te Bremerhaven. Amstelland 12 te Bahia. Amstelveen 2 v. Longview n. Karachi. Area 12 v. Willemstad n. Porta Cardon. Ares 13 te Paita. Asmidiske 13 v. Londen n. Rotterdam. Balong 13 te Genua. Blitar 13 te Kaapstad. Caltex Amsterdam 12 t.h.v. Lissabon n. Bahrain. Caltex Gorinchem 13 v. Teesport n. Odense. Caltex Madrid 13 te Bombay. Camphuys 12 v. Muscat n. Dubai. Daphine pass. 12 Muskat n. Mena al Ahmadi. Daphnis 12 v. Southampton n. Hamburg. Delft 12 te Orinoco. Diadema 12 te Thameshaven. Diemerdijk 13 te Londen. Diogenes 13 te Buena Ventura. Dordrecht 13 v. Antwerpen n. Baton Rouge Esso Amsterdam 12 v. Porto la Cruz n. Aruba. Friesland 12 v Brunsbuttel n. Rotterdam Gaasterdijk 12 dw. Startpoint n. New York. Gaasterland 12 te Cristobal. Geestland 12 te Barbados. Giessenkerk 13 te Kuwait. Grootekerk 12 v. Aden n. Karachi. Gulf Hansa pass. 12 Gibraltar n. Portland Gulf Hollander pass. 12 Cape Palmas n. Portland. Hector 12 te Antalya verw. Hermes pass. 12 Tereceira (Azoren) n. Ant werpen. Hollands Diep pass. 12 Dover n. Huil. Jason 12 te Baltimore. Kaap Hoorn 12 v. Singapore n. Bangkok. Kara 13 te Helsingborg. Karimata 12 te Port Said. Katendrecht 13 te Hamburg. Katsedijk 12 te Hamburg verw. Keerkring 13 v. Whampoa n. Singapore. Kermia 12 ten anker Danang. Khasiella 12 te Thameshaven verw. Kossmatella 12 t.h.v. Casquets n Rotterdam. Laarderkerk 12 ten anker Das Island. Ladon 12 te Paramaribo. Limburg .12 te Chalna Lycaon 12 te Birkenhead. Main Lloyd 12 v. Aden n. Suez. Medon 13 te Turks Eiland Meerdrecht 12 t.h.v. Vlieland n. River Plate. Mississippi Lloyd 12 te Lorenco Marques. Moerdijk 12 dw. Golf v. Tehuantepac n. Los Angeles. Munttoren 13 te Philadelphia. Musi Lloyd 12 te Charleston verw. Mijdrecht pass. 12 Pantellaria n. Port Said. Naess Tiger 13 te Curasao verw. Neder Ebro 12 v. Kaapstad n. East Londen. Nestor 12 te Tripolis. Ondina pass. 13 Muskat n. Mena al Ahmadi. Oranjefontein pass. 12 Dakar n. Tenerife. Overijsel 12 v Mombasa n. Aden. Peperkust 14 te Abidjan verw. P. G. Thulin 12 v. Vitoria n. Sao Vincente. Philine 12 te Bonny. Poeldijk 12 v. New Orleans n. Le Havre. Prins Casimir 12 v Piraeus n. Beyrouth Prinses Margriet 11 v. Boston n. Rotterdam. Prins Johan Willem Friso pass. 12 Texel V.S. n. Cyprus. Radja 13 te Port Swettenham. Rotterdam 12 te San Juan. Schelp wijk 12 te Lyttleton verw. Schiedijk 13 te Bremen. Schouwen 13 te Lourenzo Marques. Sepia 12 t.h.v. Perim n. Mena. Siaoe 16 te Samarinda verw. Straat Chatham 12 v. Durban n. Lorenco Mar ques. Straat Florida 11 v. Hongkong n. Singapore. Straat Frazer 12 v. Durban n. Kaapstad. Straat Soenda 12 v. Osaka n. Hsingkang. Straat Van Diemen 12 te Lourenzo Marques. Sumatra 13 te Cebu. Tero 12 v. Buena Ventura n. Guayaquil. Tjibodas 13 te Tanga. Tjipondok 12 te Beira verw. Triton pass. 12 Horta (Azoren) n. St. Croix. Van Cloon 12 v. Bangkok n. Sibu. Van Spilbergen 13 v. Auckland n. Napier. Videna 12 te Sydney. Wieldrecht pass. 12 Kaap Blanco n. Londen. Woltersum 12 v. Bremen n. Hamburg. Wonogiri 12 v. Lyttleton n. Wellington. Wonosari 12 t.h.v. Duinkerken n. Hamburg. LONDEN (Reuter). Leyland Motor Corp. heeft bekendgemaakt dat zij een bod uitbrengt op Rover Company. Voor elke vijftien aandelen Rover wordt drie pond sterling aan gewone aandelen Ley land en 3.17 6 pond aan 1V2 pet obliga ties Leyland geboden. Het bestuur van Rover is van plan dit bod bij de aan deelhouders aan te bevelen en het voor zijn eigen bezit, uitsluitend gewone aan delen, te aanvaarden. tM)5 tWifc* SfctTFW ."»W' BMfc itMS4.'ïWfc*S:l 05 85» 85 ilmBnl OTi iflhn <H(, iM «a igf In belangrijke mate ging gisteren ter beurze de belangstelling weer uit naar de staatsfondsenmarkt. Nadat vrijdag de stemming aldaar luier was geweest on der invloed van de nieuwe staatslening van 7 pet a pari, was men gisteren over de schrik heen en trad voor de leidende Nederlandse staatsfondsen een aanzien lijk herstel in. De stemming kon dan ook vast genoemd worden en de oude 7 pet lening werd zelfs gedaan op 101%, waaruit voldoende spreekt de belangstel ling die voor de nieuwe 7 pet lening te verwachten is. Men kon reeds de vrees horen uitspreken dat op de komende in schrijving wederom, evenals in augus tus, heel sterk zal worden gemajoreerd, zodat een aanzienlijke overtekening en een zeer kleine toewijzing tot de moge lijkheden behoren. Dat in elk geval de nieuwe lening er glansrijk zal ingaan, is een feit dat niemand ter beurze wilde bestrijden. Op de aandelenmarkt wilde het niet bijster vlotten, al kon niet ontkend wor den dat naarmate de markt verstreek de ondertoon toch niet ongunstig was en bepaald niet van een zwakke tendens ge sproken kon worden. Hier en daar viel lichte kooplust te constateren maar de ze bleef nog klein van omvang en wist niet door te zetten. Met uitzondering van AKU, die wederom zwak gedisponeerd waren, viel de stemming toch feitelijk nog mee. De koersen van vrijdagmid dag werden aanvankelijk maar amper gehaald maar later trokken de noterin gen wat aan zodat per saldo, wat de in ternationals betreft, het vorige niveau vrijwel gehaald werd. Philips werd ver handeld ex het interimdividend van 1% gulden en was, daarmee rekening hou dend, prijshoudend. Ook Unilever bereik te weldra het vorige niveau en Kon. Olie wist daar zelfs bovenuit te komen. AKU echter moest een verlies van circa 1% gulden lijden. VOORBEURS VAN HEDEN A.K.U. Hoogovens Kon. Olie Philips Unilever K.L.M. lste tjjdv. 129.40-129.60 82.00-82.40 89.10-89.40 385-386 2de tijdv. 82.10 VERHANDELDE FONDSEN 9 dec. 12 dec. Totaal 375 396 Hoger 177 (47.2%) 175 Lager 112 (29.9%) 129 Gelijk 86 (22.9%) 92 AVONDVERKEER VAN GISTEREN A.K.U. Hoogovens Kon. Olie 128.50-129.00 Philips 80.10-81.50gl ex.ir Unilever 88.50-89.00 K.L.M. Slot- Slot- koersen koersen 12 dec. 12 dec. A.K.Ü 52.40 gl 931 276 Van Gelder Zn. 85'/» Philips 80 gl exd. Gelderl. Tielens 340 Unilever 88.20 Gist- en Sp.fabr. 413 Kon. Petroleum 127.70 gl Grasso 1231 Amsterd. Rubber 65 v. d. Grinten 820% H.V.A. 117% Hagemeyer 69.90 Hatema Holl.-Am. Lijn 98 Havenwerken 120 375.00 Heineken Bier 377 K.N.S.M 83'/, gl Hoek's Machinef. Kon Paketvaart Holec 202 Van Ommeren 160 Holl. Beton 256 Ned. Sch. Unie 126% Indoheem 32.90 5% Ned. 1964 87% Intematio 225 gb 5Ned. 1964-11 88% gb Kempen-Begeer 5%% Ned. 1965 92*6 Key en Kramer 365 b 6% B.N.G. 1965 93% Kon. Ned. Papier 168'/, 5%% Ned. Gas 92% Kon. Zout-Ketjen 447 4'/,% A.K.U. 89 gb Koudijs 126 5%% Hoogovens 92 Leidsche Wol 298 Alk. Bank NederL 253% gb Lindeteves-J acob 125 gb Amro Bank 49.30 gb Meneba 308 HoLL Bank Unie 180 Muller Co 285 Nat.-Nederlanden 449 Chem. F. Naarden 392 Ned. Midd.st. B. 81.50 gb Ned. Dagbl. Unie 173 b R.V.S 395 Ned. Kabeifabr. 237 192.80 Ned. Sch. Mij 70 Interunie 159.00 Van Nelle 239 Nefo 71.50 Nijverd. Ten Cate 70 Ver. Bezit 89.50 Oranjeboom Bier 265®/, 405.00 Overz. Gas 82.50 Albert Heijn 715 William Pont 187 Alg. Norit 161.20 Rijn-Schelde 160 gb Amstel Brouwerij 323 Sch. Expl. Mij 150'/» gb Amst.erd. Ballast 300 Scholten Honig 82.50 Amsterd. Droogd. 73% Schuttersveld 103 Bensdorp 375 b Smit. Transform. 175'/, gb Van Berkel 189 Spaamestad 606 428 Stokvis Zn. 99 Blaauwhoed 351 gb Technische Unie 245 Bredero Texoprint 80'/, Brocades-Stheem 639% Thom. en Drijver 74.10 Bühr.-Tetterode 465 Ver. Glasfabr. 103'/, Bijenkorf 435 Ver. Machinefnbr. 127 Centr. Suiker Mij 285 Vredest. Rubber 117 Curag. Handel Mij 149% Wessanen 423 Elsevier 191.00 b Wilt. Fijen.-B. 152'/, 409 Wyers 355 280 Zwanen berg-Org. 165.50 9 dec. 12 dec. 9 dec. 12 dec. Atch. Topeka 28'/» 28'/, Amer. Motors m 6% 7 27 27% Int. Harvester 35 35% exd Can. Pacific 53'/, 53'/» 89'/, 88'/, Illinois Cent 76% 77 Int. T. and T. 75'/» 75% N.Y. Centr 67% 69 36% 36*/. Pennsylvania 52'/, 53'/» Mont. Ward 21 20'/. South Pac. 27% 28% 48 48 Union Pac. 39 38% Republic St. 39% 41% Allied Chem. 34'/, 35'/, Royal Dutch 35'/» 35% A.C.F. Ind. 47 46'/, 50 50 Am. Can. 39'/, 39% Shell Oil 63341 63 Am. Smelting 57 57 Soc. Vacum 48% 48% Am. T. and T. 54% 55% 34% 35% Am. Tobacco 30% 30% Stand. Oil N.J. 655*6 66» Anaconda 81'/, 81 Studebaker 40'/, 41% 285*6 29% 75 75% Boemg 62% 63% Ua Aircraft 82'/, 81% Chrysler 33 33% 8'/» 8% 57 57 2756 27% Cons. Edison 31% 31% Us. Rlbber 40'/, 40'/, Dougl. Aircr. 45% 47% Us. Steel 36% 38% Dup. de Nem. 150'/, 153'/, Westingh. 53'/, 54»/, Eastm. Kodak 129 128% Woolworth 19% 20 Gen. Electr. 97'/, 98 Ford t 39% 40% Gen. Motors 67'/, 69% K.L.M 104'/, 107% Goodyear T. 44% 45^ Bij een levendige handel is Wall Street gisteren voor de vijfde maal hoger afge komen. Het Dow Jones gemiddelde voor industriefondsen steeg ruim 7% punt tot 820.54. Staalwaarden waren laat-beurs nogal vast met verbeteringen tot een punt voor US Steel, Republic, Bethlehem en Jones en Laaughlin. Sperry Rand werd het drukst verhandeld. Het fonds steeg 1% tot 29s/». Norton daalde tot 17%. Verder waren olies willig op optimistischs berichten over de winstmogelijkheden van de olieconcerns. De omzet steeg tot 9.64 miljoen shares tegen 7.81 miljoen vrijdag. De Dow Jones indices: industrie 820.54 7.52); sporen 208.49 (4- 181) en open bare nutsbedrijven 135.42 0.39). Het bestuur van de N.V. Koninklijke Metaalwarenfabriek voorheen J. N. Daal derop en Zonen deelt mee, dat de omzet over de eerste 10 maanden van 1966 een lichte stijging vertoonde ten opzichte van dezelfde periode in 1965. De netto-winst daalde echter van 13,7°/o na een enigszins hogere afschrijving. Het bedrijf is op dit moment goed van or ders voorzien, terwijl voor het komende jaar de vooruitzichten op dit punt niet on gunstig zijn. Het bestuur van de Koninklijke Nederland- sche Springstoffenfabriek N.V. „De Krijgsman" in Muiden heeft de aandeelhouders voorgesteld de statuten van de n.v. te wijzigen. Het voor stel dat als belangrijkste punt de afschaffing van de tantièmeregeling bevat zal op een buiten gewone algemene vergadering op 29 december in Amsterdam aan de orde worden gesteld. De kolenmijnen van het bekken van Aken hebben de Hoge Autoriteit der EGKS verzocht, evenals de mijnen van het Saarland te mogen profiteren van speciale spoorwegtarieven. Zij zijn van oordeel, dat hun concurrentiepositie op de gemeenschappelijke markt slechter is gewor den door de kanalisatie van de Moezel. Geref. Kerken Beroepen te Gouda (vac. J. Hengeveld) A. Segger te Middelstum.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 15