Minister Zijlstra motiveert zijn belastingmaatregelen Onderwijzer omgekomen na botsing met trein 4 GROTE VERBOUWINGSUITVERKOOP Agenda voor Haarlem en de IJmond DICING LLEN Pas verlaging als verruiming van bestedingen op een breed vlak aanvaardbaar is bondig brandewijn VIJF NOTA'S AAN TWEEDE KAMER ENCI mag verder graven in de St. Pietersberg Fabrieksdirecteur betrapt een inbreker Ook in Breda een hongerstaking Man omgekomen in badcel Elfstedenrijder onthuld Prinses Beatrix op ziekenbezoek en Glaasje op"-actie in Benelux Morgen kouder SP0RTHUIS FRED MUSCHTER DINSDAG 13 DECEMBER 1966 2 Ongehuwden Vennootschapsbelasting Jongelui bestormden politiebureau Benzine en Olie JAN VAN GOYENSTRAAT 18 - HEEMSTEDE Haarlem TOONZALEN DIJKSTRA LAMPEN I elsen-IJmuiden Beverwijk EXAMENS WERKRAPPORTEN .sa „De regering zal de begroting 1967 nog eens zorgvuldig en critisch be kijken. Zij zal er krachtig naar stre ven eventuele overschrijdingen te compenseren en in bet bijzonder aan dacht schenken aan het probleem, hoe de stijging van de rijksuitgaven bin nen verantwoorde perken kan worden gehouden". Dit zegt minister Zijlstra in de nota inzake het uitstel van de verlaging van de inkomstenbelasting en de loonbelasting tot 1 juli 1967, welke hij met een viertal andere nota's hij de Tweede Kamer heeft in gediend. Deze vier andere nota's heb ben betrekking op de belastingver laging voor ongehuwden van 40 tot 65 jaar per 1 juli 1967, op de ver lenging met één jaar van het 47ste punt van de Vennootschapsbelasting, op de heffing van 20 opcenten op de Omzetbelasting per 1 juli 1967 en op de verhoging van de accijns op ben zine en gasolie per 1 januari 1967. Van de machtiging; tot vervroeging van de ingangsdatum van de belastingveria ging zal gebruik worden gemaakt indien naar het oordeel van de regering een ze kere verruiming van de bestedingen over een breed vlak aanvaardbaar is. Dit zal o.m. afhangen van de betalingsbalans, de lonen en prijzen, de werkloosheid en de gemeentelijke financiën. MAASTRICHT Provinciale Staten van Limburg hebben een voorstel van G.S. goedgekeurd om de Sint Pieters berg bij Maastricht verder te laten af graven ten behoeve van de cementpro ductie. Daarmee is de productie van tweeder' de van het nationale cementverbruik voor de eerstkomende 24 jaar verzekerd. Voor de afgraving van de mergelberg had de directie van de „Eerste Nederlandse Cement Industrie" (E.N.C.I.) te Maas tricht al in 1962 de concessie aangevraagd. Natuur-historische, wetenschappelijke en toeristische belangen stonden het verle nen van die concessie al die tijd in de weg. De provincie en de cementindustrie zijn nu overeengekomen, dat het gehele con cessiegebied volgens een van tevoren opgesteld plan gereconstrueerd na be ëindiging van de afgravingen aan de provincie Limburg in eigendom zal worden overgedragen. Om het behoud van het „Zonnenberggangenstelsel" in de berg veilig te stellen, zal de cementfabriek en kele gebieden nu al onmiddellijk aan de provincie overdragen. Voor elke ton cement die geproduceerd wordt uit de afgegraven mergel, krijgt het provinciaal bestuur een dubbeltje van de cementfabriek. Per jaar loopt dat op tot een bedrag van twee ton. Met dat geld wil de provincie de gangenstel sels in de Sint Pietersberg toeristisch ontsluiten. (Van onze correspondent) VENLO Dankzij de oplettendheid van een fabrieksdirecteur heeft de Venlo- se politie de hand kunnen leggen op een beruchte Duitse inbreker uit Herne. De heer G. Debertrand, directeur van een paraplu-fabriek te Venlo, liep tijdens een wandeling langs zijn kantoor en wilde in zijn fabriek kijken. Hij kon echter niet binnen omdat de toegangsdeur geblok keerd was. Dat vond hij vreemd en daarop belde hij onmiddellijk de politie. Deze omsin gelde toen de fabriek, hetgeen door de Duitser werd opgemerkt. Deze trachtte toen te vluchten, doch het blééf bij een poging. Na een hevige worsteling ken de inbreker worden overmeesterd. De man had een partij gestolen goede ren klaargelegd en was volop bezig met liet openbreken van een brandkast. De Dpitser is ingesloten en zal bij de officier van Justitie te Roermond worden voorge leid. (Van onze correspondent) BREDA. Loco-burgemeester J. Meijs van Breda heeft elf jongelui uit Tilburg en Breda toestemming verleend om een openbare hongerstaking van 48 uur te houden. De jongeren, die door deze sta king willen demonstreren tegen het vaak overvloedige eten en drinken tijdens de kerstdagen, zullen zich op le en 2e kerst dag op een terras op de Bredase Haver markt bevinden zonder enig voedsel te ge bruiken. Een dergelijke beslissing kan nog ge nomen worden ongeveer zes weken vóór de ingangsdatum van de verlaging. Hier bij moet als voorwaarde worden gesteld dat de onder het vorige kabinet ten be hoeve van een inwerkingtreding van de tweede tranche op 1 januari 1967 gereed gemaakte loonbelastingtabellen ongewij zigd kunnen worden gebruikt. In de nota over de belastingverlaging voor ongehuwden van 40 tot 65 jaar zegt minister Zijlstra dat de leeftijd, waarbij de overgang van tariefgroep I naar groep Ia moet geschieden, alleen op enigszins arbitraire wijze is vast te stellen. Naar mate de leeftijd van ongehuwden hoger wordt gesteld is er een grotere zeker heid is dat de tegemoetkoming inderdaad zoveel mogelijk ten goede komt aan die groep van ongehuwden waarvan de kos ten van levensonderhoud zowel wat wo ning als kosten van huishouding betreft duurzaam op een hoger niveau zijn ge komen. Een verlaging van de leeftijds grens tot 35 jaar zou het totale budget taire offer brengen op 50 a 55 miljoen, een verlaging tot 30 jaar op 70 miljoen en een verlaging tot 25 jaar op rond 100 miljoen. Indien de verlaging zou worden gespreid over alle ongehuwden, zou de verlaging vermoedelijk minder dan 1/10 deel van' het verschil tussen tariefgroep I en groep II bedragen. Het is volgens de bewindsman niet mogelijk om bij het uitstel van de verlaging van de Inkom sten- en de Loonbelasting de verlaging van het ongehuwdentarief op 1 januari 1967 te doen ingaan. Over de verlaging van de tijdelijke verhoging der Vennootschapsbelasting zegt minister Zijlstra dat het per onder neming gaat om bedragen, waarvan niet kan worden aangenomen dat ze de groeimogelijkheden zullen aantasten. Er bestaat op het moment geen reden de geschorste investeringsfaciliteiten te deen herleven. De politie van Schoonhoven heeft een 25-jarige en een 19-jarige inwoner van Gouda aangehouden, die volgens haar za terdagavond met een groep andere jonge lui getracht hebben een arrestant te be vrijden. De jongelui, ongeveer zestig in totaal, hadden daartoe de deur van het politie bureau ingetrapt, het ruitje van het brandalarm vernield en met het aanwij zingenbord, dat onder dat brandalarm stond, ruiten van het bureau, de lantaarn er boven en een ruit van de secretarie ingeslagen. De groep van ongeveer zestig perso nen, die in Gouda wonen, was naar Schoonhoven gekomen voor een dans avondje, dat echter op een vechtpartij uitliep. Een 17-jarige uit Gouda, die de hoofddader zou zijn, was direct gearres teerd en opgesloten. Er worden nog enke le arrestaties verwacht. Wat de bezwaren betreft tegen de hef fing van 20 opcenten op de Omzetbelas ting per 1 juli kan minister Zijlstra zich verenigen met het oordeel van de vorige regering, namelijk dat thans bij ge brek aan een goed alternatief over die bezwaren moet worden heengestapt. Hij wijst erop dat over eerste levensbehoef ten geen omzetbelasting wordt geheven en veelal ook niet over de grondstoffen, waaruit die eerste levensbehoeften wor den gemaakt. Brood en vleeswaren, graan en meel, vee en vlees zijn vrij gesteld. Het Centraal Planbureau gaat ervan uit, dat de belastingverhoging in het eerste jaar slechts voor twee-derde gedeelte invloed op de consumptieprijzen zal hebben. In de nota over verhoging van de ac cijns op benzine en gasolie geeft de mi nister toe dat de lasten van de wegge bruikers in de loop der jaren nog al eens zijn verhoogd. Hij is van mening dat in ternationaal gezien de situatie hier voor deze sector gunstig ligt en ook na de verhoging stellig niet ongunstig uitvalt. Bovendien is de druk van de motorrijtui genbelasting in de loop der jaren relatief geringer geworden. De minister beseft dat voor het beroepsvervoer ook de ver zwaring van de opcenten van de motor rijtuigenbelasting de lasten zal verhogen door stijging van de exploitatiekosten met ongeveer 2 percent, voor het openbaar vervoer van personen treedt, afgezien van de verhoging van de omzetbelasting, geen stijging op. De 28-jarige verkoopreiziger G. A. Mun- niks uit de Brabantse gemeente Asten is, naar pas thans bekend is geworden, zon dagmiddag toen hij een bad nam buiten bewustzijn geraakt en in het bad ver dronken. In de badcel brandde een geijser en een kacheltje op butagas. Er is vermoe delijk een gebrek aan zuurstof ontstaan, doordat er geen ventilatie in de badcel was. De verloofde van het slachtoffer vond het ontzielde lichaam. Het is voor de derde maal in een jaar tijd dat zich in de ge meente Asten een dergelijk ongeval heeft voorgedaan. Op de grens van de gemeenten Zeist en Bunnik is maandagavond op een onbe waakte spoorwegovergang aan het einde van de Koelaan een personenauto in bot sing gekomen met een trein. De bestuur der van de auto, de 48-jarige W. M. Pop- ma uit Zeist, is om het leven gekomen. De heer Popma, onderwijzer aan de Comeniusschool, de lagere school van de evangelische broedergemeente in Zeist, was op weg naar de ouders van enkele leerlingen die in Bunnik wonen. De onder wijzer is met zijn wagen tegen de zijkant van de juist passerende trein Utrecht- Arnhem gereden. Het autowrak belandde op het andere baanvak waardoor de trein rijdende in de richting Utrecht geduren de vijf kwartier in Driebergen werd op gehouden. Bij een verkeersongeluk op de rijksweg Eindhoven-Den Bosch in de gemeente Best is de 24-jarige R. Vervoort uit Sterksel (gemeente Maarheeze) om het leven gekomen. De personenauto, waar de heer Vervoort alleen in zat, draaide na een inhaalmanoeuvre om zijn lengteas en botste aan de rechterkant van de weg tegen een boom. De heer Vervoort was op slag dood. Maandagmiddag is in het ziekenhuis te Drachten een jongetje uit Drachtster compagnie, de zesjarige Jille Puitrum, overleden aan de gevolgen van een aan rijding door een auto, waarbij hij vrij dag zwaar werd gewond. Een tienjarig meisje, Gepke Zijlstra, dat naast hem fietste en eveneens zwaar werd gewond, was dezelfde dag reeds aan haar ver wondingen bezweken. In het ziekenhuis „Ziekenzorg" in En schede is de 35-jarige R. J. Witbreuk uit Haaksbergen overleden, die zondagavond in Hengelo, op een merkwaardige wijze ernstig gewond raakte. Hij bereed een motorfiets, waarvan de motor plotseling weigerde. Hij vroeg in een café aan een jongeman hem te wil len duwen. De jongeman voldeed aan dat verzoek. Doordat hij achter de motor liep, zag de bestuurder van een achteropko mende auto in het donker het rode licht van de motor niet. De hulpvaardige jon geman kon op het laatste moment, toen hij de auto achter zich hoorde naderen, opzij springen, waarna de auto evenwel tegen de motor botste. W. liep daarbij een schedelbasisfractuur op. Reinier Paping uit Zwolle, in 1963 win naar van de Friese elfstedentocht, heeft gisteren in Leeuwarden het door de Am sterdammer Auke Hettema vervaardigde beeld „De elfstedenrijder" onthuld. Twaalf andere winnaars van deze internationaal vermaarde schaatsmarathon waren hier voor naar Leeuwarden gekomen. De elf stedenrijders en enige bestuursleden van de coöperatieve condensfabriek Fries land, die het beeld ter gelegenheid van het gouden jubileum in 1963 aan de ge meente Leeuwarden aanbood, alsmede bestuursleden van de vereniging „De Friese elfsteden", waarin gisteren op het gemeentehuis in Leeuwarden ontvangen. Voor de deelnemers aan deze reünie werd het een onvergetelijke dag, met na me voor Abe de Vries een van de winnaars van de tocht in 1933 die thans in het Franse Ponthiarry woont. Op de uitnodiging die h ontving, had hij mee gedeeld, dat het hem te veel ging kosten. Dat mocht zijn komst echter niet ver hinderen. Hij kwam op kosten van de CCF naar Leeuwarden. Met de andere elfstedetochtwinnaars maakte hij na de ontvangst ten stadhui- ze een rondrit per autobus langs allerlei plaatsen die in de geschiedenis van de elfstedentochten een belangrijke rol heb ben gespeeld. Prinses Beatrix heeft vrijdagmiddag een onverwacht bezoek gebracht aan de kinderen van de kapitein bij het- garde regiment fuseliers Prinses Irene, A. M. Bottemanne, die op 8 oktober, staande bij een brug over de Zandwetering in Die penveen, door een slippende auto werden aangereden. Bert en Peter werden daarbij zo ern stig gewond, dat ze nu nog in het Sint Geertruidenziekenhuis te Deventer wor den verpleegd. Hun driejarig broertje Leo kwam om het leven. De prinses bracht bij haar particulier bezoek voor beide jongetjes een legpuzzel mee. Peter kende het hem toegedachte exemplaar echter al. De prinses nam dus het geschenk weer mee en beloofde van uit Soestdijk een andere te sturen. ADVERTENTIE A KOOPJES Wij moeten ruimte maken aanvang woensdag 14 dec. 8.30 uur KOOPJES TELEFOON 85309 Y-Y.' Y,Y-v Y 'Y- YY Y f Y Y: - Y Y Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: Musi cal „Heerlijk duurt het langst" van Annie M. G. Schmidt en Harry Bannink. Woens dag 20 u.: Nederlandse Comedie met „Don Juan in de hel" van Shaw. Regie: Henk Rigters. Minervatheater (Heemstede), vandaag 20.15 u.: Kamermuziekconcert door Jean Decroos (cello) en Danièle Dechenne (pi ano). Concertgebouw, woensdag 20 u.: Kamer muziekconcert door het Burian-kwintet. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Goldfinger", 18 j. Frans Hals, vandaag 20 u.: en woensdag 19 en 21.15 u.: „Operation Crossbow", 18 j. Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Hercules in de hel van de Dzjengis Khan", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „De bezeten jacht", 18 j. Minerva, woensdag 14.30 u.: „Feest op de farm", a.l.; 20.15 u.: „Mysterieus Azië", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „Es", 10 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Manne quins verdwijnen", 18 j. Studio, 14.50, 19 en 21.15 u.: „Alfie de verleider", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 10-17 uur. Zondags 13-17 uur. Vishal. Expositie van werk van zondags schilders. Tot. 19 december. Dagelijks van 10 tot 17 u. en zondags van 13 tot 17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dageljjks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur; zondag van 14 tot 17 uur. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): ADVERTENTIE RUIME KEUZE IN KLASSIEK EN MODERN SPAARNE 65 HAARLEM, tel. 18580 (t.q.o. Ged. O. Gracht) VRIJE TOEGANG - LEVERING VIA DE HANDEL Geopend ven half negen tot half zes. óók zaterdags Expositie van werk van Harry Prenen. Da gelijks van 10-18 uur en 20-22 uur. Zon dag van 14-17 uur en 20-22 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19de en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve maandag: van 10 16 uur. Eerste zondag van de maand 13-16 uur: Expositie van etsen van Rem brandt. Museum Van Looy (Kamperlaan): Schil- derijenexpositie „Henk de Vries 75 jaar". Op werkdagen van 10 tot 17 uur; op zon en feestdagen van 13 tot 17 uur. Tot 1 januari 1967. Woonhuis Jacobus van Looy (KL Hout weg): geopend op donderdag van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur; op zon en feestdagen van 14 tot 17 uur. Julianalaan 43 (Overveen): Expositie van schilderijen van Josef Santen. Dage lijks van 14 tot 17 u. Tot 12 december. Bloemenheuvel (Bloemendaal)Exposi tie van werk van Bloemendaalse kunste naars. Dagelijks van 14 tot 17 u. Tot 17 december. Galerie 3 (Jansstraat)Expositie van werk van Saul Belem, Gerard Gooiker, Michiel d'Hont, Hans v. d. Horst, Frits de Nooyer en Maus Nijkamp. Galerie T (Bakennessergracht 67): Ex positie van werken van Kees Verwey. Dagelijks van 10 tot 17 uur en op zondag van 13 tot 17 uur. Van 10 december tot 9 januari. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): Expositie van werk van Gerry Beuling, Renee Bouws, Bob Buys, Rob Clous, Poppe Damave, Loes Gorlee, Remco v. d. Gugten, Cor en Kees Hak, Piet van Heerden, Eduard Heymans, Lia Lekker- kerker, Anneke v. d. Mandele, Michel van Overbeeke, Liesbeth Sayers, Wim Steyn, Kees Verkade en Wim Worm. Op werkdagen van 9.30 tot 18 uur. Tot 1 jan. DIVERSEN Poppentheater Merljjn (Hasselaersplein 35), woensdag 14.3 Ou.: „Het sprookje van de zon". DINSDAG 13 DECEMBER City, 20 u.: „De grote stilte" (filmserie Velser Kunstkring). WOENSDAG 14 DECEMBER City, 20 u.: „Chinese avonturen in China". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. DINSDAG 13 DECEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Baby op de sextoer". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „She, de onsterfelijke vrouw". WOENSDAG 14 DECEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Baby op de sextoer". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „She, de onsterfelijke vrouw". Galerie Boumans, Breestraat 122: Expo sitie tekeningen, olieverven en aquarellen van Roelof Klein, plastieken van Pieter van Heeden, geopend van 9-13 uur. Stadskantoor: Expositie „Gronings ex pressionisme", geopend van 9-12.30 uur en 13.30-18 uur. AMSTERDAM, (V.U.) H. H. J. Zwart uit Amsterdam is gepromoveerd tot doctor in de geneeskunde op een proef- schift getiteld „Complete left heart bypass without thoracotomy. An experimental study in dogs". Promotor was prof. dr. G. den Otter. Treinbeveiliging. Het moderniseringsplan voor de spoorwegbeveiliging is voor wat het zuiden van Nederland betreft vol tooid. Van Utrecht tot Breda. Maas tricht en Heerlen vinden de treinen al leen door relais bestuurde lichtseinen op hun weg. Mej. M. A. de Visser overleden. In Gro ningen is dezer dagen op 68-jarige leef tijd overleden mej. M. A. de Visser, conservatrice van het Groninger mu seum. Zij was internationaal erkend als deskundige op het gebied van Chinees en Japans porselein. Roofoverval. Een ongeveer 22-jarige jon geman heeft een roofoverval gepleegd op een speelgoedwinkel in de J. P. Heijestraat in Amsterdam, waar hij 750,- gulden aan bankpapier uit de kas nam. Spaanse arbeider verdronken. De 27-jarige ongehuwde Spaanse arbeider Rafael Gomez Rodriquez uit Cordoba, werk zaam bij Wessanen's koninklijke fabrie ken n.v., is bij het lossen van een schip in de Zaan gevallen en verdronken. Wegens het succes in het afgelopen jaar heeft het Nederlands Verbond voor Veilig Verkeer het initiatief genomen de actie „Glaasje op, laat je rijden" in 1967 voort te zetten in Beneluxverband. In samenwerking met de zusterorganisaties „Via Secura" in België en „La Sécuri- té Routière" in Luxemburg hoopt het verbond te kunnen bijdragen aan de be strijding van de verkeersveiligheid betref fende het misbruiken van alcohol. ADVERTENTIE alsof een engeltje van vers fruit specialist in rruchten- brandewijnen Aardbeien-, abrikozen-, ker sen-, sinaasappel-, frambozen-, en citroenbrandewijn,bessen jenever en zoete schillen. Bij Uw slijter - Geen statiegeld. /WWWWWWWWWWWWWWWWWWUWWUWWWVUI/WWWWWIAAAfWVVM MIWWWMMWIIMIAIWIIIFMWWMWMMWIWIIWMWWWWMVWWW Het K.N.M.I. deelt mee: Het centrum van een diepe depressie lag gistermiddag boven ons land. De luchtdruk bedraagt ongeveer 975 millibar. Boven de Noordzee, juist ten noorden van de waddeneilanden, stormt het en valt er langdurig sneeuw. In ons land veroor zaakt de depressie veel regen. Tot van morgen 7 uur viel plaatselijk bijna 30 mm. De depressie vult nu langzaam op en verwijdert zich langzaam naar het oosten. Morgen stroomt koudere lucht binnen, die via een omweg uit Denemarken komt. Hierin zullen nog buien voorkomen waar van sommige met natte sneeuw. Maximum sn minimum- wind richting temperaturen binnen- en buitenland max. temp. 4 SS Den Helder motregen n 4 2 Ypenburg regen wnw 7 5 Vlissmgen regen nw 8 6 Eelde regen z 3 2 De Bilt regen w 6 4 Twente gen. oew. zzw 6 4 Eindhoven geh. bew. wzw 9 5 Z.-Limburg regen wzw 10 5 Helsinki sneeuw O -5 -9 Stockholm sneeuw z 2 -1 Oslo sneeuw no 1 -1 Kopenhagen sneeuw O 2 1 Aberdeen zw. bew. no 6 2 Londen regen nw 9 5 Amsterdam regen w 6 3 Brussel regen zw 11 4 Luxemburg zw. bew. zw 9 3 Parijs regenbui wzw 11 5 Bordeaux zw. Dew. w 13 6 Grenoble regenbui z 13 6 Nice onbewolkt w 15 9 Berlijn regen z 2 0 Frankfort regenbui zzw 9 6 München licht bew. wzw 5 3 Zürich zw. bew. zw 9 3 Genève regenbui zzw 10 3 Locarno licht bew. ozo 5 -4 Wenen sneeuw windst. 3 3 Innsbruck zw. bew. windst. 6 -1 Belgrado zw. bew. zo 8 3 Athene half bew. 0 20 10 Rome geh. bew. zw 16 12 Madrid licht bew. wnw 9 4 Mallorca zw. bew. windst. 15 9 Lissabon licht bew. nw 15 8 Woensdag 14 december Zon op 8.40 uur; onder 16.28 uur. Maan op 10.21 uur; onder 18.21 uur. Maanstanden Eerste kwartier Volle maan 19 dec. 22.41 uur 27 dec. 18.44 uur Hoog en laag water in IJmuiden Dinsdag 13 december Hoog water 4.11 uur en 16.28 uur. Laag water 12.16 uur en uur. Woensdag 14 december Hoog water 4.56 uur en 17.12 uur. Laag water 0.37 uur en 13.01 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort i* 10 tot 15 min. vroeger dan te lJmuiden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2