RINUS MICHELS I Buckingham kan me nog meer vertellen" Britse bezorgdheid over gestrand drietal Tsjechen Wim Suurbier speelt niet T rainers toto-tips Alleen Lykke/Eugen en Sercu/Janssen blijven in de buurt van Post/Pfenninger Scheidsrechter Krnavec koos voetbal boven ijshockey BILL SHANKLY BLUFTE NOG Steun gevraagd Heracles op zoek naar Van Egdom Enige nederlaag van Telstar jeugd niet definitief DHC betaalt toch voor Van Deelen Haarlem oefent met militair elftal Oudkerk geeft op Groot toernooi van boksbond WOENSDAG 14 DECEMBER 1966 19 Beste mop Buckingham Wraak voor Everton Kopje kleint Transfer van Jonker Het eten van Post Rob Gorris start ook in Rallye Monte Carlo (Van onze sportredacteur) Het ziet er naar uit dat de Tsjechi sche scheidsrechter Krnavec niet bang zal zijn voor het zeer stevig uit gevoerde Europa-Cupduel tussen Liverpool en Ajax. De heer Krnavec heeft namelijk al heel wat harde wedstrijden geleid als.ijshockey- scheidsrechter. Hij gold tot voor kort zelfs als een van de beste ijshockey- referees van Europa. Hij heeft dan ook heel wat top-matches op glad ijs geleid. Maar nu doet hij dat niet meer, hy moest stoppen. De Tsjechische voetbalbond had hem voor de keus gesteld of het een of het ander, of voetbal of Ijshockey. Het werd voet bal. Daar heeft hij geen spijt van ge had, want zijn bond heeft hem duide lijk als de grote Tsjechische arbitrale troef naar voren geschoven en hij kreeg uitnodigingen voor verschei dene internationale wedstrijden. Zo floot hij drie weken geleden nog in Wenen OostenrijkHongarije voor spelers onder de 23 jaar. De heer Krnavec is niet bang om Li- verpool-Ajax te leiden in de heksenketel aan de Anfield Road. Hij heeft meer Europa Cup-duels gefloten zoals Man chester United tegen Sporting Lisboa en kele jaren terug. Hij schijnt daarbij voor bestemd te zijn om de Engelsen te zien sneuvelen, want Sporting wierp Manches ter toen met een harde klap uit het toer nooi om de Europese beker voor beker winnaars. Vorige week keek Krnavec wel op toen hij in zijn woonplaats Olmtitz in de krant las dat Ajax Liverpool met 5-1 had ver slagen. Hij keek nog meer op toen hij een briefje kreeg van de Tsjechische bond of hij maar naar Liverpool wilde gaan voor de wedstrijd van vandaag. Na tuurlijk ging de heer Krnavec met groot genoegen. Alleenhij spreekt en verstaat geen woord Engels en zijn grensrechters al evenmin. Het zou alle maal niets gegeven hebben als er geen plotselinge staking van het technische personeel van de Britse luchtvaartmaat schappij B.E.A. was geweest. Nu zat het Tsjechische drietal gistermiddag verloren in de bomvolle wachtzalen van London Airport, waar ook het elftal van het Bel gische La Gantoise, dat vanavond voor de Jaarbeursbeker tegen het Schotse Kilmarnock moet spelen zich zat te ver bijten met onder andere de Noordwijker Piet van der Lippe die voor Gantoise uit komt. De Tsjechen verstonden niets van wat er in het Engels uiteraard om geroepen werd. Bij toeval kwamen wij met de Tsjechen in contact, die niet be grepen waarom er geen vliegtuigen van de BEA meer vertrokken naar Liverpool. Eerst snapten ze niet wat nu orecies een staking was en toen ze dat door had den begonnen ze aanvankelijk hard te lachen ze vonden het een beste mop dat het werk gestopt kon worden omdat de arbeiders meenden niet genoeg te ver dienen, maar later versomberden de gezichten. Dank zij wat praten en rege len kon het drietal met een andere vlucht van een kleine binnenlandse maat schappij mee. Tot grote opluchting van de vice-voorzitter van Liverpool die ons met een angstig gezicht tegemoet kwam: „Komt u van Londen? Heeft u misschien de scheidsrechter gezien? We zijn bang dat hij niet meer over kan komen". Hij kon gerustgesteld worden. Maar weer doende er een taalmuur op, de Brit sprak we zouden haast zeggen hoe kan het anders geen woord Duits. Enfin alles kwam toch voor elkaar en Liverpools vice-voorzitter slaakte een zucht van ver lichting toen hij de deur van een fonke af de Kop al eens heeft meegemaakt had er een grap voor klaar: „We geven onze jongens gewoon oordoppen dan horen ze die herrie niet. Natuurlijk zullen de jon gens er wel even van opkijken dat het produceren van zoveel geluid mogelijk is, maar wanneer ze eenmaal aan het spe len zijn zullen ze er weinig last van heb ben. We zullen dat „Koppie" kleiner ma ken". Ajax dat pas vandaag uit Southport een half uur treinen van Liverpool af in de beatle-stad is gearriveerd, ziet de strijd met vertrouwen tegemoet: „We moeten Liverpool in de eerste periode uit zijn normale spel halen". Over die zeven goals van Shankly zei Michels: „Luister eens, Shankly moet dat wel zeg gen, je kunt moeilijk van hem verwach ten dat hij vertelt dat Liverpool uitge schakeld wordt". Swart, Pronk en Muller (v.l.n.r.). lende zwarte Humber achter de drie Tsjechen kon dicht slaan en de chauffeur opdracht kon geven naar het Nelson Hotel te rijden. Hij was bovendien zeer be nauwd geweest over de zaken die wij en nog enkele Nederlandse collega's met de Tsjechen bespraken. Hij hoorde de namen van Cruyff bekend in Tsjechoslowakije in verband met het uit het veld sturen van de Amsterdammer bij de interland Nederland-Tsjechoslowakije en Yeats noemen. Kennelijk dacht hij dat de Tsjech beïnvloed werd voor de wedstrijd tegen Ajax. Liverpool is in twee kampen verdeeld. Het grootste deel steunt uiteraard Liver pool, maar een ander deel van de be volking hoopt op een nederlaag van de Reds" de „Liverpoolians" zoals de man nen van manager Shankly in de beatle- stad worden genoemd. Dat laatste deel zweert bij de kleuren van Everton. Nog klinkt die aanhangers de honende lach van de Liverpoolfans in de oren toen Everton voor de Europa-Cup II werd uit geschakeld. De wraak voor Liverpools rijkste club schijnt nu zoet te worden zo als onze taxi-chauffeur duidelijk liet uit komen. „Ik geef Liverpool geen schijn van kans om de achterstand in te lopen. Shankly bluft maar wat". Overigens is Shankly zeer populair en de Liverpool- aanhangers vertrouwen hem blindelings, ook nu hij nog steeds zegt dat Liverpool met 7-0 of 7-1 zal winnen. De Everton- meute lacht erom. En wat Buckinghams de vroegere trainer van Ajax uitlatingen betreft dat dit Ajax volkomen weggespeeld zou worden in Liverpool, zette hij Buckingham op zijn plaats. „Buckingham kan me nog meer vertellen. Misschien zou dat in zijn tijd gebeurd kunnen zijn, maar in de laatste twee jaar is er veel veran derd. Ik zou alleen maar even willen wij zen op de resultaten die Ajax heeft be haald sinds de geachte heer Buckingham bij Ajax vertrokken is". De Engelsen waren helemaal overdon derd toen Michels ook nog wel wilde meedelen dat hij de Joegoslaaf Vasovic in Engeland goed bekend waar- En Ajax? Zijn de Amsterdammers bang voor de Liverpool-roar, de geweldige ge luidslawine die vanaf de zogenaamde „Kop" over hen wordt uitgestort? Rinus Michels die het lawaai en het tumult van- Liverpools manager Bill Shankly riep dinsdag, nadat hij 's ochtends op Mel- wood zijn spelers nog een, zoals hij zei, lichte training had gegeven, weer arro gante opmerkingen. Hij verklaarde dat al zijn spelers in de best denkbare conditie zijn. Behalve Gordon Milne ook Roger Hunt, Ian Callaghan en Ron Yeats. „Ik heb u toch gezegd, dat we Ajax zullen uitschakelen. Iedereen die ons niet zo goed kent, meent dat de achterstand van 4 doelpunten voor ons te groot is. Zo iets moet men onze spelers niet zeggen". „Uw team had in Amsterdam het enor me voordeel in die zware mist in het wit te spelen, waardoor men elkaar in beslis sende seconden sneller kon vinden. Maar zag u ook hoe uitgeput Ajax in de laat ste twintig minuten was? Alleen dank zij veel geluk kon uw doelman Bals zich staande houden!" ifj&s J yA De Liverpool Echo opende dinsdag zijn sportpagina met een oproep aan de aanhangers van de club uit de Beatlestad. „Liverpool heeft alle steun van zijn supporters hard nodig in de grootste krachtproef, waarvoor de ploeg ooit in een Europa Cup wedstrijd werd gesteld", betuigt sportredacteur Michael Charters. „Laten we denken aan de ontmoeting Liverpool-Inter Mi laan van 1965", vervolgt hij, „toen was de steun van de tribunes van dien aard dat Liverpool wel naar een bril jante vorm moest groeien en groeide en de bekerhouder met 3-1 kon verslaan". schijnlijk ook in een eventuele beslissings wedstrijd, „maar ik zie daar niets van komen, Liverpool wordt gewoon uitge schakeld", niet zou opstellen. De Engel sen keken elkaar aan. Merkwaardige club dat Ajax.dat bovendien vanavond in het rood speelt. Wel verwarrend voor de ,Kop". Hans Rombouts International Wim Suurbier zal van avond niet spelen in de wedstrijd Liver poolAjax. Volgens dokter Rolink heeft Suurbier geen hinder meer van zijn bles sure bij het lopen, maar wel bij het afzetten", hetgeen dinsdag tijdens een training in Southport nog is gebleken. Zijn meespelen zou", aldus dokter Rolink, onder de moeilijke omstandigheden van vanavond onverantwoord zijn". Wie hem zal vervangen is twijfelachtig. Trainer Rinus Michels zou pas 's middags het elftal definitief samenstellen. Het gaat als vervanger voor Suurbier om Barry Huls hof en Rudi Suurendonk. Hulshof maakt de beste kans. De opstellingen van vanavond zijn: Liverpool: Lawrence, Lawler, Smith, Yeats, Stevenson, Strong, Milne, Cal laghan, Hunt, St. John, Thompson. Ajax: Bals, Hulshof of Suurendonk, Pronk, Soetekouw, Van Duivenbode, Groot, Muller, Swart, Cruyff, Nuninga, Keizer. (Van onze correspondent) Heracles is reeds enkele weken op zoek naar Hennie van Egdom. Na de wedstrijd tegen FC. Den Bosch op 20 november is de Almelose aanvaller, die dit seizoen werd overgenomen van Elinkwijk verdwe nen. Waar Van Egdom sindsdien verblijft en waarom hij is verdwenen, blijft voor het bestuur van Heracles voorlopig een raadsel. Voorzitter Hesse: „Van Egdom raakte in de wedstrijd tegen Den Bosch geblesseerd. Hij heeft zich niet opgegeven voor de verzekering en wij hebben hem niet meer op de training gezien. Vice-voorzitter Van der Eist deelde nog mee, dat er met Van Egdom al enige tijd moeilijkheden waren. Op het moment is de zaak zo, dat in zijn kosthuis zijn kof fers gepakt staan. Er wordt daar kenne lijk geen rekening gehouden met de moge lijkheid dat hij terugkomt. In de periode dat Van Egdom bij Elink wijk speelde, kwam een dergelijke affaire ook al een paar maal voor. Voorzitter Stijger van Elinkwijk: „Meestal bleef hij dan in Nederland. Na een dag of twee kwam Van Egdom weer terug. Hij had er altijd spijt van. In de transfer-periode (juli) is hij naar Italië gegaan. Als je hem teveel alleen laat, doet hij onver wacht heel dolle dingen. Zonder na denken". (Van onze sportredactie) De enige nederlaag, die de goed draai ende jeugdploeg van Telstar, op eigen terrein van Volendam te slikken kreeg, staat nog niet definitief vast. Het is ge bleken dat in de Volendammer jeugd ploeg een speler was opgesteld, die daar voor, volgens de KNVB-reglementen, te oud was. De KNVB heeft Volendan voor deze onjuiste handelwijze een boete opge legd. Telstar heeft zich nu tot de KNVB gewend met het verzoek de wedstrijd die in een 2-1 overwinning voor de Volen- dammers eindigde over te mogen spe len. De KNVB heeft over dit verzoek nog geen beslissing genomen. (Van onze sportredactie) DHC moest na zondag 3000 gulden be talen, omdat keeper Van Deelen tegen Vitesse voor de derde maal onder de lat stond. De Haagse amateurvereniging VUC had Van Deelen voor twee wedstrijden aan DHC uitgeleend, zonder dat de Delft se club de verschuldigde transfersom be hoefde te betalen. Nu Van Deelen zon dag voor de derde maal het Delftse doel verdedigde, heeft DHC de transfersom betaald. i Barry Hulshof (Van onte sportredactie) Ook deze week gingen enkele wed strijden op het totoformulier niet door. Toch wist oefenmeester De Vis ser van Telstar niet minder dan zes punten tfe scoren. Hij nam door dit resultaat de leiding over van de heer Gosen van Haarlem, die evenals de heren Klijn en De Vos van EDO en RCH, slechts twee punten behaalde. De totaalstand bij de toto-tips is nu: De Visser 141, Gosen 140, De Vos 134 en Klijn 120. De prognoses voor de toto van deze week (in dezelfde volg orde) zijn: TelstarFortuna '54 1111 GVAV—ADO 2 3 13 AjaxXerxes 113 1 DOS—FC Twente 112 1 Willem II—DWS 2 2 13 PSV—MVV 3 13 1 SittardiaSparta 13 3 2 VolendamEindhoven 1111 ZaanstreekHeracles 3 111 Blauw WitGraafschap 112 1 SC Drente—NEC 2 2 12 VitesseDFC 3 111 Holland SportAlkmaar 113 3 Van onze sportredactie) Morgenmiddag speelt Haarlem op het terrein aan de Jan Gijzenvaart een oefen wedstrijd tegen het Nederlands militair elftal. De wedstrijd begint om half drie. De opstelling van de militairen is dezelfde als voor de oorspronkelijk vastgestelde, maar afgelaste, wedstrijd tegen ADO. Jan Mulder zal dus van de partij zijn. De opstelling van Haarlem is gelijk aan die welke voor de wedstrijd tegen Veendam werd bekendgemaakt. Het transferbedrag, waarvoor Nico Jon ker van Haarlem naar Telstar is gegaan, was niet 30.000, zoals gisteren werd vermeld, maar 3000. (Van onze sportredactie) Peter Post en Fritz Pfenninger kunnen het zich veroorloven bij sprints in de Amsterdamse zesdaagse om grammofoon platen van Willy en Wiileke Alberti, ter waarde van 85,-, achterin te blijven hangen. De wielerheren Post en Pfennin ger, die in Amsterdam met het Deense duo Lykke'Eugen de grootmeestersrollen naar zich hebben getrokken, krijgen die grammofoonplaten even goed wel. Het gezin Alberti, •deel uitmakend van Vyth's inventaris in de RAI, is te goed bevriend om hen die te onthouden. Post en Pfen ninger behoeven zich ook geen zorgen te maken over het kruimelwerk van 85.-. Dat is vrij voor koppels als Captein/ Debakker, die de premie gisteren ver overden. Post en Pfenninger en Lykke/Eugen komen pas goed los, wanneer de grote klassementsprints worden verreden. In die periodes is de wielerbaan in de nieu we RAI het aantrekkelijk wedstrijdter rein van schitterend vakmanschap. Voor al de niet-pistlers onder de deelnemers gaan dan ten onder en raken op achter stand, die na twee dagen voor een koppel als Rancati/Raynall al bijzonder schrij nend is (25 ronden). Tegen de top drin gen Sercu en Jan Janssen, vooral door het goede werk van de,slimme Belg met de schijnbaar zo afwezige blik. De sfeer nam toe op Amsterdams twee de zesdaagsedag. Er was meer publiek dan maandag, maar nog altijd niet veel: 3500. Dat publiek was wel meer in voor het zesdaagsewerk. Het verspreidde zich ook over de kermis, die achter de baan in de RAI is opgesteld, zodra de wieier- profs zich een kort spanne rust gunden. Tijdens die rustperiodes liep gisteravond Rik van Looy als een vriendelijk veld heer buiten dienst zijn kennissen af te werken en reed Beertje Kreyermaat een ereronde als vertegenwoordiger van de elftallen van Feijenoord en DWS. Tegen een uur waren de renners 's mid dags de baan opgekomen. Op de tribunes keken oorlogsinvaliden en enkele honder den kinderen van BLO-scholen zij wa ren door de organisatie uitgenodigd verbaasd toe. Was dit nu het zo uitbun dig bezongen zesdaagsespektakel? Tot half drie gebeurde er vrijwel niets. Vyth Jaap Oudkerk heeft de strijd gestaakt, omdat hij rugklachten heeft. Een dag voor de start van de Amsterdamse zes daagse is Oudkerk van een trap geval len. De Belg Verschueren rijdt nu alleen. Woensdagmorgen om vijf uur bij de neutralisatie was de stand: 1. Post- Pfenninger (Ned.-Zwit.) 51 pnt.; 2. Lyk- ke-Eugen (Den.) 32 pnt. Op 2 ronden: 3. Janssen-Sercu (Ned.-Belg.) 66 pnt. Op 3 ronden: Seeuws-Deloof (Belg.) 64 pnt.; 5. Schulze-Peffgen (Did.) 50 pnt.; 6. De Roo-Severeyns (Ned.-Belg.) 32 pnt. Op 5 ronden: 7. Van der Lans-Lelangue (Ned.-Belg.) 26 pnt. Op 9 ronden: 8. Steevens-Koel (Ned.) 40 pnt. Op 14 ronden: 9. Verschueren (Belg.) alleen 98 pnt. Op 21 ronden: 10. Captein-Debak- ker (Ned.-Belg.) 50 pnt. Op 24 ronden: 11. Raynal-Rancati (Fr.-It.) 52 punten. maakte twee schoolkindertjes blij met een fonkelnieuwe fiets, en op de pelouse pro beerde een Tirolerorkest tevergeefs de stemming er bij de mensen in te blazen. Tegen half drie probeerden de kleintjes in een felle jacht wat van hun achter stand in te lopen, hetgeen genadiglijk door de leidende koppels werd toegestaan. De jacht kwam ten einde toen Arie van Vliet de demy-koers voor de vijf koppels, die niet om de grote auto-prijs mogen meerijden, aankondigde. Post en Janssen maakten hiervan gebruik om tot groot enthousiasme van de kindertjes versna peringen te gaan uitdelen. Henk Vogels doet het goed in de zes daagse voor de toekomst. De Haarlem mer had zaterdagavond in het Antwerpse sportpaleis een generale als deelnemer aan het bijprogramma bij het afscheid van Rik van Steenbergen. Dat verliep toen nog wat stroef, maar in Amsterdam is Vogels gisteren goed los gekomen. De toekomstige prof, die zich op de eerste avond op niet te grote afstand van de leider, de Belg Michiels, had laten bren gen, knabbelde gisteren een ronde ach terstand weg en won alleen met een ron de voorsprong. Michiels bleef overigens eerste in het algemeen klassement en verbeterde zijn positie, want in de lange jacht van gisteravond werden zijn naaste concurrenten Pijnen en Kipping op 5 ron den gereden. Jan Jansen en Gerrie Bruin startten op medisch advies niet. Zij waren maan dagavond ten val gekomen. Tegen etenstijd is het rustig op de wielerbaan. Terwijl de ene helft van het veld er zijn gemak van neemt, gaat de andere helft genieten van een maaltijd. Post begon gisteren met minestrone, gevolgd door een gekook te forel, een flinke biefstuk met groen te, twee porties creme caramel en een schijf ananas. Uitslag tweede rit, waarin 36.142 km werd afgelegd in drie kwartier: 1. Vogels 3 punten; op een ronde: 2. Harrie Jansen 18 pnt., 3. Michiels 3 pnt.; op drie ronden: 4. Bennewicz (Did) 10 pnt.; op vier ron den: 5. Groenewegen 0 pnt.; op vijf ron den: 6. De Wit 4 pnt., 7. Pijnen 4 pnt., 8. Kipping 0 pnt., 12. op zeven ronden: Van der Horst 5 punten. Algemeen klassement na twee dagen: 1. Michiels 8 pnt.; op twee ronden: 2. Vo gels 6 pnt.; op drie ronden: 3. Harrie Jan sen 30 pnt.; op vier ronden: 4. Bennewicz 10 pnt.; op vijf ronden: 5. Pijnen 15 pnt., 6. Kipping 3 pnt.; op zes ronden: 7. Groe newegen 14 pnt.; op zeven ronden: 8. De Wit 4 pnt.; op acht ronden: 9. Jacobs (B..) 5 pnt., 10. Van der Horst 5 pnt. Jan Janssen (links) en Peter Post delen snoepgoed uit tijdens de zes daagsematinee. Rob Gorris, vorig jaar met Rob Slote- maker zesde in het algemeen eindklasse ment, heeft alsnog ingeschreven voor de 36e Rallye Monte Carlo, die van zaterdag 14 t/m vrijdag 20 januari wordt gehou den. Evenals in 1966 rijdt de garagehou der uit Leiden voor BMW. Hij heeft de beschikking over een 2000 TI. Samen met co-equipier Hans Koster zal hij in War schau aan de bijna 3100 km lange tocht naar Monte Carlo beginnen. De Nederlandse boksbond wil na het succes van het internationale jubileum- toernooi, dat in april werd gehouden, op nieuw een dergelijk evenement organise ren. Voorlopig heeft men het oog laten vallen op eind april 1968. Dit toernooi wordt dan de afsluiting van de voorbe reiding op de Olympische Spelen van Mexico City, waarmee men dit seizoen een aanvang heeft gemaakt.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 19