Kamerlid P. Voogd breekt met de Boerenpartij Ckefarine „4 Midwinterhoorns klinken door Twente I Agenda voor Haarlem en de IJmond TRIUMPH DEALER en Hij vormt nu een eenmans fractie in de Tweede Kamer Man, die doorreed na ongeluk, in arrest Veelbelovend elftal Griek er vandoor met spaargeld van bruid D '66 gaat praten over het program Hertejacht op drukke rijksweg Immzz. Doden in het verkeer „Plaag op de weg" stond terecht Eis van 10 jaar tegen man die baby doodstak Hoeveel klachten zijn er over het politie-optreden? BOLS Eis van 15 jaar in Alblasser moordzaak Lichte vorst Belangrijke vooruitgang bij bestrijding van pijn en griep! Ju ■Bi wwi WOENSDAG 14 DECEMBER 196 6 Vier middelen in één tablet helpen snel en doen wonderen! De kennis van pijnbestrijding is in de loop der jaren groter geworden. Er is vastgesteld waar en hoe pijn ontstaat en men heeft geleerd pijn te meten. Men heeft kans gezien de werking van een der oudste pijnbe- strijders door toevoeging van daar na ontdekte middelen belangrijk te versterken. Eén der bestanddelen is het betrouwbare maagmiddel Che- farox, dat een teveel aan maagzuur neutraliseert. De combinatie is ide aal om pijn of griep snel en doel treffend te bestrijden. Belastingen 1 Examens Ka mereo m missie If Haarlem HARRY OOMEN I elsen-IJmaiden Beverwijk si -ö De heer P. Voogd, Kamerlid voor de Boerenpartij, heeft volledig gebroken met de Boerenpartij. Hij heeft aan het presi dium van de Tweede Kamer het verzoek gedaan hem een andere plaats in de ver gaderzaal toe te wijzen, omdat hij niet meer naast de heren Koekoek en Harm sen wil zitten. De heer Voogd, sinds 5 ju ni 1963 lid van de Tweede Kamer voor de Boerenpartij, kon zich niet meer ver enigen met de werkwijze van de kamer leden Koekoek en Ilarmsen. In het bijzon der verwijt hij beide afgevaardigden dat zij niet meer uitgaan van de „souverei- niteit Gods over al het geschapene", zo als dat in het beginselprogram van de Boerenpartij is neergelegd. De heer Voogd zal zich vanaf vandaag beschouwen als een afzonderlijke fractie in de Tweede Kamer. Hij zal, ondanks verzoeken hem daartoe gedaan, niet uit komen met een eigen lijst bij de komende verkiezingen. Hij heeft laten weten, dat hij zijn posi- tief-christelijke beginselen niet kon uit dragen in het midden van de Boerenpar tij. Deed hij zulks wel, dan ontstond er, zo verklaarde hij, ruzie en was er ver schil van mening tussen hem en de heer Harmsen, die zich voorstander toonde van bijvoorbeeld openbaar onderwijs. Ook op het terrein van het maatschappe lijk werk was er verschil van inzicht. De heer Voogd had ook critiek op de onder linge verhoudingen binnen de partijlei ding. Naar zijn mening is er thans een strijd gaande om de macht van de Boe renpartij. Hij zei, dat de verstandhou ding tussen de heren Koekoek en Harm sen thans veel te wensen laat. De samenstelling van de kandidaten lijst voor de komende Kamerverkiezin gen was al evenzeer een bron van er gcrnis van de heei Voogd, die als hoofd bestuurslid van de Boerenpartij hierbij In Amersfoort heeft de politie een 24- jarige huisschilder gearresteerd, die bij een verkeersongeluk betrokken is ge weest, waarbij een moeder van elf kin deren om het leven kwam. Hij was met gedoofde lichten weggereden. In een wei land in Soest heeft hij de dag na het ongeluk met zijn broer de beschadigde auto gerepareerd. Enkele mensen, die dat gezien hadden, hebben de politie gewaar schuwd. De Utrechtse politie heeft elf jongens van 12 tot 17 jaar aangehouden die veer tien bromfietsen met een totale waarde van ongeveer 4.000,- hadden gestolen Ook pleegden zij diefstallen in warenhui zen en winkels. De gestolen artikelen ga ven zij cadeau aan vriendinnetjes, met wie zij zich 's-nachts plachten af te zon deren in laagstaande kelders langs de Oude Gracht. De jongens vielen ook voor bijgangers lastig, beschadigden gepar keerde auto's en maakten het verkoop sters in warenhuizen lastig. De belha mels zijn op last van de justitie naar op voedingsinrichtingen gebracht. In Utrecht heeft een 45-jarige vrouwe lijke kantoorbediende bij de politie aan gifte gedaan van diefstal van twee kof fers en een bedrag van 850,-. De dader is volgens haar de man met wie zij vol gende week in het huwelijk zou treden, een 36-jarige Griek. Zij leefde al vier jaar met hem samen en volgende week zouden zij deze ver houding gaan lealiseren. Maar toen de juffrouw gistermiddag van haar werk kwam, vond zij de Griek gevlogen. Hij had haar spaarcentjes meegenomen. Het enige dat hij achterliet was een briefje, waarop stond dat hij maar weer naar zijn vaderland was teruggegaan. ADVERTENTIE MIDDELEN IN 1 TABLET HELPEN SNEL EN DOEN WONDEREN.' echter betrokken werd. De plaatsing van de ex-REM-omroepster Hetty Bennink op die kandidatenlijst acht hij principieel on juist. „We zitten niet in de Kamer om er feestjes, lolletjes of lachertjes van te maken, maar we zitten er om ons land, zoveel als mogelijk is, te dienen", aldus de heer Voogd. Hij beschouwt zich thans als eenling in de Kamer, waartoe het nieuwe Reglement van Orde de mogelijkheid biedt. Hierin namelijk is bepaald, dat „indien een lid zich als een afzonderlijke fractie be schouwt, dit lid hiervan mededeling doet aan de voorzitter". De heer Voogd, die tot aan de komende verkiezingen in de Kamer blijft, heeft intussen bedankt als lid van de Boerenpartij, maar thans nog niet gekozen voor een andere politieke groepering. Hij zal geen contact zoeken met de Noodraad. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De nieuwe politieke par tij D 66 heeft haar voorlopige program- ma gepubliceerd. Het programma is voor bereid door een groot aantal commissies. Zaterdag en zondag zal op een congres in dc RAI te Amsterdam de definitieve tekst worden vastgesteld. Het ontwerp-program is zeer uitvoerig en spreekt zich uit voor vele vernieu wingen in het staatsbestel en maatschap pelijk leven. D 66 wil onder de gegeven omstandigheden de monarchie handha ven, spreekt zich uit voor een gekozen minister-president, afschaffing van de op komstplicht, invoering van een districten stelsel en afschaffing van de Eerste Ka mer. De burgemeesters zullen niet meer be noemd, maar gekozen moeten worden. D 66 is voor invoerin& van de mogelijkheid van echtscheiding bij onderling goed vinden. Wat het wetenschappelijk onde- wijs betreft bepleit de partij onder meer meer openheid bij de benoeming van hoogleraren en lectoren. Voor studenten moet beroep mogelijk zijn tegen examen- en tentamenuitslagen. De partij wenst voorts afschaffing van filmkeuring en instelling van een nationale omroep. Op het terrein van de sociaal-economi sche politiek dient de nadruk te vallen op de economische groei. De consumenten moeten eventueel bereid zijn, hiervoor of fers te brengen. De partij acht uitbreiding van de overheidsuitgaven niet bij voorbaat uitgesloten en bepleit ook hiervoor offer zin bij de burgers. Overheidsdeelneming in het winnen van bodemschatten kan ge wenst zijn. Ook in andere bedrijfstakken wordt overheidsdeelneming niet bij voor baat uitgesloten. Op belastinggebied wordt vooral verla ging van de progressie in de inkomsten belasting voor inkomens tot 25.000,- be pleit. De ANWB-Wegenwacht en de politie hebben op drukke rijksweg Den Haag- Rotterdam bij Delft urenlang jacht ge maakt op een hert, dat was ontsnapt van een boerderij. De eigenaar trachtte het hert met voer te lokken, maar telkens als het dier dichter bij kwam, werd het door passe rende auto's opgeschrikt en nam het de benen. Twee politiemannen die op zoek gingen, vonden geen hert, maar wel een in de berm gereden auto, waarvan de eigenaar onvindbaar bleek. Een onder zoek wees uit dat de automobilist, een 64-jarige inwoner van Lisse, was geslipt toen zijn weg werd gekruist door het hert. Het dier liet zich daarna niet meer zien. Tot gistermiddag, toen het, alsof er niets was gebeurd, het hek bin nen wandelde waardoor het een dag te voren was ontsnapt. m V*v. O* V. In Groningen is de 20-jarige D. G. Fol- mer toen hij vlak bij zijn woning met zijn scooter voorgesorteerd stond om linksaf te gaan, van achteren aangereden door een personenauto. Met zwaar hoofd letsel werd hij naar het ziekenhuis over gebracht, waar hij is overleden. In Staphorst is de 14-jarige Klaas Kooiker bij het oversteken van de rijks weg Meppel-Zwolle door een auto aange reden en ernstig gewond. In een zieken huis in Meppel is hij korte tijd later overleden. De 47-jarige mevrouw A. Middelbrink uit Wassenaar is overleden na een ver keersongeval. Zij werd bij het oversteken door een personenauto aangereden. In Utrecht, is de 66-jarige mevrouw M. van de Veere-Vos door een personenauto aangereden op het moment dat zij hol lend de straat overstak om te proberen een bus te halen. Zij werd zwaar gewond en is later in een ziekenhuis overleden. De 15-jarige P. J. van Hoorn uit Hatte- merbroek (gemeente Oldebroek) is op de Zuiderzeestraatweg dodelijk gewond, toen hij achter een busje om de rijweg wilde oversteken. „Woonwagenbewoners zijn vaak een plaag op de weg. Zij rijden in wrakken vgn auto's, hebben geen rijbewijs en als zij worden aangehouden, weten zij ner gens van". Dit verzuchtte mr. dr. R. W. H. Pitlo, officier van Justitie bij de Utrechtse rechtbank, bij de behandeling van de zaak van een 22-jarige woonwagenbewoner uit Breukelen. De jongeman was in Utrecht aangehouden in een auto, waaraan van alles mankeerde. Hij had geen rijbewijs, was niet verzekerd en had bovendien een valse naam opgegeven. Hij was al vele malen voor dergelijke feiten bekeurd en hoorde nu een rijverbod voor 15 maanden en 200,- boete tegen zich eisen. Amsterdam, (Gem. Un.). Kandidaats rechten I. Beeker (Beveerwijk). Docto raal psychologie mej. E. S. Terstal en met lof J. L. Knip (Amsterdam). De procureur-generaal bij het gerechts hof in Amsterdam heeft tien jaar gevan genisstraf gevorderd tegen een 31-jarige chauffeur wegens het doden van een jongetje van drie maanden. De chauffeur bracht het kind, dat niet van hem was, in de nacht van 18 op 19 oktober van het vorige jaar in de woning van zijn ex-vrouw in Amsterdam met een brood mes om het leven. Na deze daad had hij de gehele nacht met zijn eigen doch tertje Vera op schoot voor het open raam op de eerste etage gezeten en de politie op afstand gehouden door te drei gen ook het meisje te zullen doden. Pas na urenlange overredingspogingen liet hij het mes uit raam vallen en kwam hij naar beneden. De rechtbank had hem in juni tot ze ven jaar veroordeeld. De chauffeur had drie jaar in de ge vangenis gezeten wegens een inbraak. Zijn vrouw deelde hem vijf dagen na zijn vrij lating mee, dat zij echtscheiding had ge vraagd ert dat zij ging trouwen met een ander, de vader van de baby. De Kamercommissie voor Justitie wil van de minister weten hoeveel klachten van burgers bij de officieren van Justitie dan wel bij andere autoriteiten zijn in gediend over het optreden van de politie in Amsterdam in de periode 10 maart tot 8 december en van de politie in Den Haag voor wat betreft Prinsjesdag. De commissie wil ook weten hoeveel van deze klachten zijn geseponeerd en of de klagers van dit seponeren in kennis zijn gesteld met de mededeling dat tegen deze beslissing beroep mogelijk is. Ge vraagd wordt verder hoeveel van de ge seponeerde klachten disciplinair zijn afge daan en hoeveel politiebeambten gerech telijk zijn vervolgd en met welk resultaat. De midwinterhoorns klinken weer door het Twentse land. Dat betekent dat het duistere jaargetijde heerst. Tot Driekoningen, 6 januari, zullen de sombere tonen van de hoorn van tijd tot tijd door de kale takken van de bomen suizen. Een eeuwenoud gebruik wordt daarmee in Twente in ere gehouden. De hoorn is ge maakt van elze- of berkehout Er zijn nog maar enkele Twenten die de kunst verstaan zulk een hoorn te maken. ADVERTENTIE At» At A* A* A* At Af XttrJ Ik maakte een Zeer Oude verdssing Ik nam altijd de goedkoopste Zeer Oude Genever omdat ik niet wist dat ik al voor f 12,05 per kruik de echte oude historische Bols kon krijgen, zowel in glas als in koelhoudend steen. Als je één keer die volle, zachte Bols kwaliteit geproefd hebt, dan weet je voor goed: niets is Zo Onweerstaanbaar als Eiken dag een glaasje!" ï'*t «V' >V' - ?v A V-v - V - 4 s/ A Concertgebouw, vandaag 20 u.: Kamer muziekconcert door het Burian-kwintet. Donderdag 20 u.: Orgelconcert door Piet Kee. Stadsschouwburg, vandaag 20 u.: Neder landse Comedie met „Don Juan in de hel" van Shaw. Donderdag 20 u.: Toneelgroep Theater met „Saint Joan" van Shaw. BIOSCOPEN Cinema Palace, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „Goldfinger", 18 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.. „Beau Geste", 18 j. Frans Hals, vandaag 19 en 21.15 u.: Operation Crossbow", 18 j. Van donder dag af 19 en 21.15 u.: De „naakte prooi", 18 j. Lido, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „Her cules en de hel van Dzjengis Khan", 14 j. Van donderdag af 14 19 en 21.15 u.: „Avon tuur in Hong Kong", 14 j. Luxor, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „De bezeten jacht", 18 j. Van donderdag af ADVERTENTIE voor Haarlem en omstreken AUTOBEDRIJF Lange Molenstraat 12 - Telefoon 19 000 14, 19 en 21.15 u.: „Hoe steel ik een mil joen", a.l. Minerva, vandaag 20.15 u.: „Mysteri eus Azië", a.l. Rembrandt, vandaag 14, 19 en 21.15 u.: „Es", 18 j. Van donderdag af 14, 19 en 21.15 u.: „De man met de blinddoek", 18 j. Roxy, vandaag 14.30, 19 en 21.15 u.: „Mannequins verdwijnen", 18 j. Van don derdag af 14.30, 19 en 21.15 u.: „Storm- brigade Anzio", 14 j. Studio, vandaag 14.15, 19 en 21.15 u.: „De jacht op het boterbriefje", 18 j. Van donderdag af 14.15, 19 en 21.15 u.: „Leve de Liefde", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 10-17 uur. Zondags 13-17 uur. Vishal. Expositie van werk van zondags schilders. Tot 19 december. Dagelijks van 10 tot 17 u. en zondags van 13 tot 17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur; zondag van 14 tot 17 uur. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Expositie van werk van Harry Prenen. Da gelijks van 10-18 uur en 20-22 uur. Zon dag van 14-17 uur en 20-22 uub. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19de en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve maandag: van 10 16 uur. Eerste zondag van de maand 13-16 uur: Expositie van etsen van Rem brandt. Museum Van Looy (Kamperlaan): Schil derijenexpositie „Henk de Vries 75 jaar". Op werkdagen van 10 tot 17 uur; op zon en feestdagen van 13 tot 17 uur. Tot 1 januari 1967. Woonhuis Jacobus van Looy (KI. Hout weg): geopend op donderdag van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur; op zon en feestdagen van 14 tot 17 uur. Bloemenheuvel (Bloemendaal): Exposi tie van werk van Bloemendaalse kunste naars. Dagelijks van 14 tot 17 u. Tot 17 december. Galerie 3 (Jansstraat): Expositie van werk van Saul Belem, Gerard Gooiker, Michiel d'Hont, Hans v. d. Horst, Frits de Nooyer en Maus Nijkamp. Galerie T (Bakennessergracht 67): Ex positie van werken van Kees Verwey. Dagelijks van 10 tot 17 uur en op zondag van 13 tot 17 uur. Van 10 december tot 9 januari. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): 75,tentoonstelling". Expositie van werk van Gerry Beuling, Renee Bouws, Bob Buys, Rob Clous, Poppe Damave, Loes Gorlee, Remco v. d. Gugten, Cor en Kees Hak, Piet v. Heerden, Eduard Heymans, Lia Lekkerkerker, Anneke v. d. Mandele, Michel v. Overbeeke, Liesbeth Sayers, Wim Steyn, Kees Verkade en Wim Worm. Op werkdagen van 9.30 tot 18 u. Tot 1 jan. WOENSDAG 14 DECEMBER City, 20 u.: „Chinese avonturen in China". DONDERDAG 15 DECEMBER City. 20 u.: „Vijf poorten naar de hel". Ned. Herv. Kerk, Kanaalstraat, IJmui den, 20 u.: Kerstconcert door C.O.V. „Looft den Heer". Stadsschouwburg, 20 u.: H.T.C. speelt „De Bolle" voor „Tavido". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9.30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. WOENSDAG 14 DECEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 u.: „Baby op de sextoer". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „She, de onsterfelijke vrouw". DONDERDAG 15 DECEMBER Galerie Boumans, Breestraat 122: Expo sitie tekeningen, olieverven en aquarellen van Roelof Klein, plastieken van Pieter van Heerden, geopend van 9-12.30 uur en 13.30-18 uur. Stadskantoor, Expositie „Gronings ex pressionisme", geopend van 9-12.30 en 13.30-18 uur. Stationsinbrekers. Inbrekers hebben uit het Arnhemse station enige honderden guldens gestolen. In het Rotterdamse station Wilgenpias ontdekte men een verbrijzelde ruit en een verschoven brandkast. De daders, die vermoede lijk de brandkast wilden forceren, zijn blijkbaar gestoord. Er wordt niets ver mist. Dodelijke val. De 18-jarige leerling-elek tricien J. de Boer is in Groningen in de beetwortelsuikerfabriek van een hoogte van twaalf meter gevallen en later in een ziekenhuis overleden. Hij liet zich aan de haak van een takel ophijsen naar een hoge etage. Toen hij bijna boven was kon hij zich niet lan ger vasthouden. Hij viel twaalf meter naar beneden. Exstra bewaking. De Haagse politie heeft een extra bewaking ingesteld van het industrieterrein Binckhorstpolder, dat grenst aan de gemeente Voorburg, waar zondagmorgen een fabrieksbrand een schade aanrichtte van vijf miljoen gul den. Ook de Rijswijkse politie voert een extra bewaking uit op het industrie terrein Plaspoelpolder, waar. naar aan genomen wordt, sinds begin oktober een pyromaan aan het werk is. Den Haag op 220. Op 15 december zal de netspanning in geheel Den Haag op 220 Volt gebracht zijn. Tot dusverre waren er nog stadsdelen met 120 Volt. Sinds 1956 is men bezig geweest met het ombouwen van de 120 Volt-in- stallaties en apparaten en het vervan gen van de gloeilampen. Op 15 decem ber zal het laatste huis in de Caland- straat dat nog 120 Volt had, op 220 Volt worden aangesloten. De officier van Justitie bij de rechtbank in Dordrecht heeft 15 jaar gevangenis straf-geëist tegen de 29-jarigeveehandelaar uit Groot-Ammers, die hij als de dader beschouwt van het misdrijf, dat vorig jaar december zoveel verontwaardiging in de Alblasserwaard heeft teweeggebracht. De officier achtte op grond van de tal rijke getuigenverklaringen de veehande laar schuldig aan doodslag op zijn 46-ja- rige nee'f Arie Blokland uit Schelluinen, wiens lijk een jaar geleden tussen het riet in de Alblasserwaard werd aangetrof fen. Er bestonden financiële kwesties tus sen beide mannen. De 8000,- die A. Blokland bij zich had, zijn nooit terugge vonden. De verdachte heeft steeds ont kend. Mr. H. W. ten Holter, de raadsman van de veehandelaar, heeft na een ruim twee uur durend pleidooi vrijspraak gevraagd op grond van onvoldoende bewijsmate riaal. On 27 december dot de rechtbank uitspraak. MMMIMMWIMMIIMIMMMMWWVWWVWWWIMIMAMIMIM Het KNMI deelt mede: Het centrum van de depressie, die de laatste dagen in ons land veel regen veroorzaakte, bevond zich vanmorgen bo ven Sleeswij k-Holstein. De depressie vult verder op en de aanvoer van Noord zeelucht wordt geleidelijk zwakker. Daar door zal de komende nacht plaatselijk lichte vorst optreden en ook hier en daar mist ontstaan. Intussen heeft zich over Ierland een regenzone uitgebreid, die behoort bij een depressie ten zuiden van IJsland. Morgen in de loop van de dag kan deze regenzone ook ons land be reiken. Daarbij draait de wind naar zuid westelijke richting. Overdag bereiken de temperaturen ongeveer dezelfde waarden als vandaag. WERKRAPPORTEN Maximum en mlnlmum- QÉ C d c temperaturen c 9 binnen- en bultenland -5 o 2 S c V Den Helder onbewolkt nnw 5 4 Ypenburg hagelbui nw 6 4 Vlissingen regenbui wnw 6 3 Eelde geh. bew. nnw 4 4 De Bilt régenbui wnw 4 2 Twente geh oew. wnw 6 3 Eindhoven regenbui w 6 3 Z.-Limburg half bew. w 5 2 Helsinki sneeuw 0 -6 -8 Stockholm sneeuw 0 -3 Oslo geh. bew. nno -2 -4 Kopenhagen regen 0 3 2 Aberdeen onbewolkt windst. 3 -5 Londen geh. bew. windst. 7 0 Amsterdam licht bew. nnw 5 3 Brussel regenbui w 5 2 Luxemburg half bew. w 3 1 Parijs zw. bew. windst. 7 1 Bordeaux half bew. zzw 10 3 Grenoble regen windst. 7 0 Nice licht bew. n 12 6 Berlijn geh. bew. ozo 7 2 Frankfort regen w 6 3 München regen w 6 1 Zürich sneeuw wzw 5 0 Genève regen wzw 0 1 Locarno onbewolkt windst. 4 -5 Wenen regen wzw 6 1 Innsbruck sneeuw windst. 2 -2 Belgrado licht bew. zo 11 2 Athene half bew. z 21 17 Rome onbewolkt windst. 14 4 Barcelona onbewolkt windst. 16 8 Vladrid licht bew. w 13 7 Mallorca onbewolkt wnw 9 Lissabon onbewolkt nno 15 11 Donderdag 15 december Zon op 8.41 uur; onder 16.28 uur. Maan op 11.56 uur; onder 19.36 uur. i Maanstanden Eerste kwartier 19 dec. 22.41 uur Volle maan 27 dec. 18.44 uur Hoog en laag water in IJmuiden Woensdag 14 december Hoog water 4.56 uur en 17.12 uur. Laag water 0.37 uur en 13.01 uur. Donderdag 15 december Hoog water 5.40 uur en 17.58 uur. Laag water 1.20 uur en 13.41 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort is 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2