Aannemers willen aan de bouw-CAO knabbelen beleg in InterUme f 1.' Varkens blijven erg duur HAL verwacht weer 8 percent Kolen en staal Volkswagen sluit zestien dagen Vrijer bouwbeleid in noord en zuid Grafische export is gestegen Maandag biljetten van vijf gulden N.S. content met nieuwe kaartjes machines Bekroning voor reclame „Vulcaan" neemt Joosten over Overeenstemming Textielunie- Van Dissel Winststijging bij Borsumij Wehry „Vast Goed" is weer actief SCHEEPVAARTBERICHTEN NAM handhaaft gegevens over aardgasreserves m hm* Kunstveiling ook met hoge prijzen in Den Haag Kort economisch nieuws Voor de a.s. feestdagen VRIJDAG 16 DECEMBER 1966 23 Een manlijke sigaret P i 11 i g e n f i» toch zacht J. Palmen beschikbaar als commissaris voor Staatsmijnen e£v ^ER^IONAAL BELEG Gisteren op het Damrak WALL STREET: Daling Reductie herzien van premie vrijwillig ziekenfonds I r (Van onze correspondent) DEN HAAG Indien werkgevers in de bouwnijverheid de gespierde taal zullen overnemen van hun collega's, die verenigd z(jn in de Nederlandse Aannemersbond en Patroonsbond (N.A.P.B.), zal voor de bouw nijverheid geen nieuwe c.a.o. kunnen wor den afgesloten. De thans geldende collec tieve arbeidsovereenkomst zal in het voordeel van de werkgevers moeten worden gecorrigeerd en de kreet: „Geen cent meer" deed het ook wel tijdens de N.A.P.B.-vergadering, donderdagmiddag in het Kurhaus in Scheveningen. Voorzitter L. J. te Pas kwam in een poging om de uit spraak wat te verzachten zelfs nog tot deze opmerking: „Op een gegeven moment moet je het zakgeld van je kinderen ook niet meer verhogen". Over de instelling van een „existentie fonds" voor collega's die arbeidsconflicten krijgen, werden de aannemers het niet ge heel eens: deelneming is facultatief gesteld. Deze zaak is overigens in dreigende tijden al eerder aan de orde geweest: toen was er verzet, omdat de kleine bedrijven, die niet de moeilijkheden kennen van de gro ten in het Westen, er niet voor voelden te betalen voor risico's die zij zelf niet lopen. LOONGESPREK De c.a.o.-onderhandelaar van de N.A.P.B gaat de komende loongesprekken in met de opdracht geen cent loonsverhoging toe te staan. Als uiterste concessie wil de N.A.P.B. dan nog wel de kostenstijging van de so ciale voorzieningen toestaan. Maar de vier percent aan het begin van het jaar en de l'/« percent van juli zullen de bouwvak kers niet krijgen wat de N.A.P.B. betreft. Het voorstel was niet van het bestuur af- ADVERTENTIE De prijzen op de varkensmarkt blijven hoog. De aanvoeren zijn niet erg om vangrijk: in de week van 7 tot 12 novem ber 118.000 en in de drie daarop volgen de weken respectievelijk 122.000., 127.000 en 115.000. De uitvoer blijft vlot lopen. In de week van 5 tot 9 december bijvoor beeld werden er uitvoerformulieren ver strekt voor 13.000 stuks. Het ziet er naar uit dat de vraag uit het buitenland nog wel even aanhoudt. Dit bleek uit het markt overzicht dat de voorzitter van het produktschap voor vee en vlees, mr. F. G. van Dijk, tijdens een gisteren in Utrecht gehouden vergadering van het produktschap gaf. De directie van de Holland-Amerika Lijn verwacht onvoorziene omstandig heden voorbehouden dat over 1966 een onveranderd dividend (8 percent) zal worden vastgesteld. Het exploitatieresul taat zal in verband met de gestegen kos ten waarschijnlijk lager zijn dan over 1965. De directie deelde dit mee op een buitengewone vergadering uitgeschreven in verband met een voorstel tot benoeming van de heer N. van der Vorm tot direc teur van de vennootschap, hetgeen bij acclamatie geschiedde met ingang van 1 januari. De hoogste autoriteit van de Europese Gemeenschap voor Kolen en Staal (E. G. K. S.) heeft een verzoek goedgekeurd om een Brussels syndicaat op te richten waarin vijf staal-ondernemingen hun pro- dukten op de markt kunnen brengen. De vijf ondernemingen zijn Arbed (een Frans-Belgisch-Luxemburgse firma), Cockerill-Ourgree (Belgisch-Frans), Pro vidence (Belgisch-Frans), Beautor (Frans) en Sidmar (Frans-Belgisch- Luxemburgs komstig, maar van de afdeling Noord- Holland. De zaal met zo'n zeshonderd leden begroette het geestdriftig. Even veel geestdrift was er voor de re solutie van de afdeling Amsterdam, die het nu de tijd vindt om de thans geldende c.a.o. te corrigeren. De Amsterdammers vinden dat bijvoorbeeld de uitkeringen bij ziekte te ver gaan. Zij willen het ziekengeld te ruggebracht zien tot tachtig percent van het loon en opnieuw één of meer wacht- dagen invoeren. Het aantal verzuimdagen is sinds 1963 (145.000) opgelopen tot 232.000 in 1964, 262.000 in 1965 en tot 300.000 in dit jaar. Bestuur en ondernemingsraad van Volkswagen hebben besloten dat in het eerste kwartaal van 1967 gedurende zes tien dagen niet zal worden gewerkt in de vijf Volkswagenfabrieken en de fabriek van Auto-Union. President Nordhoff had eerder bekendgemaakt dat gedurende zeventien dagen niet zou worden gewerkt. De produktie zal nu ongeveer negen tigduizend auto's kleiner uitvallen dan normaal. Bij de produktiebeperking zijn ongeveer honderdduizend arbeiders be trokken. De Westduitse fabriek ^an elektrische apparatuur Bosch heeft tegengesproken dat tussen Kerstmis en nieuwjaar de helft van het zeventigduizend man tel lende personeel zal worden ontslagen. Een woordvoerder zei dat vijfendertig duizend werknemers vier dagen betaalde vakantie krijgen. Dit is nodig in verband met de produktiebeperking bij Volks wagen en andere autofabrieken. Er is geen sprake van ontslagen, zelfs geen tijdelijke, zo zei de woordvoerder. Hij achtte het niet uitgesloten dat in januari ongeveer achttienduizend man vier dagen betaalde vakantie zullen krij gen. Een definitief besluit over produktie- verminderingen kan pas worden genomen als de bestellingen van de automobiel industrie voor 1967 binnen zijn, aldus de woordvoerder. Met ingang van 15 december 1966 is de regulering van de bouwmarkt in feite opgeheven in de provincies Groningen, Friesland, Drente, Zeeland, Noord-Bra bant en Limburg. De minister van Volkshuisvesting en ruimtelijke ordening, ir. H. Witte, heeft tot deze maatregel besloten in verband met de huidige situatie op de bouwmarkt in de genoemde provincies. Door wijziging van een bestaande be schikking heeft de minister de bevoegd heid tot het verlenen van .rijksgoedkeu ringen volledig en uitsluitend gedelegeerd aan de colleges van burgemeester en wet houders in de genoemde provincies. Dit betekent dat deze gemeenten voortaan de bevoegdheid hebben de vereist rijksgoe- keuringen te verlenen voor nieuwbouw, onderhoud, herstel, verbouw en uitbrei ding van woningen, utiliteitsgebouwen (ongeacht de sector, dus ook gebouwen voor de nijverheid, alsmede zomer- en weekendhuisjes) en voor weg- en water bouwkundige werken, een en ander on geacht de bouwsom. Aangezien voor gesubsidieerde woning bouw geen rijksgoedkeuring is vereist, valt deze automatisch buiten de dele gatie van bevoegdheid. Eveneens vallen daarbuiten de goedkeuringen, te verlenen door de zogenaamde bijzondere contin genthouders. De omzet in de boek- en diepdruk voor 1966 wordt getaxeerd op 1,2 miljard gul den, hetgeen een stijging van circa vijf tien percent betekent ten opzichte van 1965. De grafische export wordt voor dit jaar geraamd op 225 miljoen gulden, dat is circa achttien percent meer dan in 1965. De' Nederlandsche Bank deelt mede, dat zij maandag zal beginnen met de uitgifte van de bankbiljetten van vijf gulden. ADVERTENTIE Blauw kamgaren kostuum met vest 198.- Grijs kostuum met vest 254.- In alle maten, ook lengte- en kwartmaten voorradig. mr Betere konfektie en herenmode ZIJLSTRAAT 71 - HAARLEM Sinds 1 oktober van dit jaar heeft een aantal stations in ons land de beschikking over een soort plaatskaarten-apparaat, dat plaatsbewijzen drukt die eruit zien als kassabons. De proefneming hiermee heeft tot nu toe een uitstekend verloop. De nieuwe kaartjes vervangen meestal de plaatsbewijzen, die met de hand moes ten worden geschreven. De hierbij ver kregen tijdwinst komt niet alleen het per soneel, maar ook de reizigers ten goede. Voor reizen naar stations waarheen wei nig plaatsbewijzen worden afgegeven be wijst de nieuwe plaatskaartenmachine goede diensten. Het publiek stond overigens niet geheel vreemd tegenover het nieuwe kaartje omdat verschillende busondernemingen al enkele jaren over dezelfde machientjes beschikken. Een ander voordeel van de nieuwe ap paraten is de vereenvoudiging van de ad ministratie op de stations. Op het ogen blik staan zij in Haarlem, Utrecht, Koog Zaandijk, Geldrop, Weert, Den Haag en Dordrecht. Blijven de ervaringen met de machines goed dan zullen zij ook op an dere stations worden geplaatst. Het Genootschap voor Reclame, dat jaar lijks de beste vakbladadvertenties en re clamedrukwerken bekroont, heeft gisteren tijdens een bijeenkomst in het Amsterdam se Hiltonhotel de winnaars van dit jaar be kendgemaakt. Bekroond werden drie ad vertenties: van Junghans, het Nederlands Zuivelbureau en Kodak. De eerste twee werden verzorgd door het reclamebureau Prad (Amsterdam), de laatste door J. Wal ter Thompson Comp. (Amsterdam). Wat de drukwerkreclame betreft ging de prijs in groep A (folders, brochures enz.) naar drukkerij Vitesse in Rotterdam, in groep C (verkoopbrieven naar de IBM in Amsterdam, in groep D (externe huisorga nen naar De Bijenkorf en in groep E (druk werk met een gimmick) naar Formica Ne derland in Voorschoten. In groep B (cata logi) kwam geen enkele van de achttien in zendingen voor een bekroning in aanmer king. De n.v. handels- en transportmaatschap pij „Vulcaan", behorend tot het concern van de Bank voor Handel en Scheepvaart n.v., deelt mede, dat zij haar belangen in de technische handel heeft kunnen uit breiden door verwerving van het gehele aandelenpakket van S. Joosten n.v. in Amsterdam. De Koninklijke Nederlandse Textiel Unie n.v. (KNTU) in Hengelo (Otf.) en de n.v. Linnenfabrieken Van Dissel, Van den Briel en Verster in Eindhoven delen mede, dat zij overeenstemming hebben bereikt ten aanzien van een wederzijdse en logische artikelen-specialisatie op het gebied van huishoudtextiel. In verband daarmee heeft Van Dissel de activiteiten van haar sector „Dura- mast" overgedragen aan Elias Txtiel In dustrie n.v,, de werkmaatschappij der KNTU, die gespecialiseerd is op het ter rein van huishoudtextiel in het betere genre. Op haar beurt zal de KNTU aan Van Dissel haar activiteiten overdragen op het terrein van huishoudtextiel ten aanzien van de institutionele markt van directe zelfverbruikers. Tot directeur van Elias Textiel Industrie n.v. is benoemd drs. J. Bruidegom, voor heen directeur van „Duramast". De heer H. P. J. Leenders zal fungeren als ver koopleider/procuratiehouder, thans reeds als zodanig bij Elias Textiel Industrie n.v. werkzaam. Het bereikte resultaat van n.v. Borsumij Wehry tot en met november 1966 geeft ten opzichte van dezelfde periode in 1965 een bevredigende toeneming van de winst te zien, zo deelt het besjtuur in een com muniqué mede. Het geconsolideerde concernresultaat over 1966 zal dan ook conform de ver wachting, uitgesproken in de jaarvergade ring in juni, niet onbelangrijk uitkomen boven dat over 1965. De nettowinst in 1965 bedroeg f 1,02 miljoen. Ondanks de nog te verwachten stijging van het kostenpeil wordt het komende jaar met vertrouwen tegemoet gezien. Naar wij uit beurskringen vernemen heeft het binnenlandse beleggingsfonds „Vast Goed" zijn activiteiten hervat. Onderhandelingen worden gevoerd over de aankoop van „interessante beleggings objecten" in de onroerend goed-sfeer. Voorts zijn de liquide middelen uit de verkoop van de Vijzelflat op korte termijn „tegen aantrekkelijke voorwaarden" uit gezet. Over 1965 werd per bewijs van tien participaties een dividend uitgekeerd van 70 gulden. Het ligt in de lijn der ver wachtingen dat over 1966 een ongeveer gelijk dividend kan worden gedeclareerd. Het bondsbestuur van de Nederlandse Katholieke Mijnwerkersbond heeft dft heer J. Palmen, algemeen secretaris van de NKMB, per 14 december op de meest eervolle wijze ontslagen teneinde zijn be noeming tot werknemerscommissaris van de Staatsmijnen door de minister van Economische Zaken mogelijk te maken. Zoals bekend is, is per 1 januari de be noeming van twee werknemerscommissa rissen bij de Staatsmijnen te verwachten. ADVERTENTIE ^^/VdXJONAAL BELEG USTTE^^ N.V. Internationale Beleggings Unie „Interunie", Postbus 617, Den Haag Abida 15 te Tripoll. Acmaea 15 v. Hudiksvall. 15 te Söderhamn. Aegis 15 te Kingston. Alamak 15 v. Livomo n. New York. Alcor 15 te Adelaide. Aldabi 15 ten anker Santos. Alkes 15 rede Kuwait. Amsteldijk 16 te Hamburg. Amstelveld 15 t.h.v. Timor n. Brisbane. Attis 15 te Porto Limon. Batjan 16 te Moji. Bawean 17 te Penang verw. Bengalen 16 te Lyttelton. Bengkalis 17 te Djibouti verw. Barendrecht 15 te Port Said. Blitar 15 te Port Elisabeth. Boissevain 16 te Lorenco Marques. Borneo 15 rede Tandjong Mani. Caltex Amsterdam 15 t.h.v Malta n. Bahrain. Caltex Gorinchem 15 v. Kielerkanaal n. Odense. Camphuys 16 te Bahrain. Cartago pass. 15 Miami n. Puerto Cortes. Diadema pass. 15 Finisterre n. Port Said. Doelwijk 16 v. Suez n. Mena al Ahmadi. Dosina 15 t.h.v. Dakar n. Landsend. Duivendrecht 15 te New Orleans verw. Echo pass 15 Cherbourg n. Algiers. Eenhoorn 15 te Bremen. Esso Amsterdam 15 v. Aruba n. Newhaven USA. Gabonkust 15 te Bordeaux. Giessenkerk 16 rede Kuwait. Grootekerk 16 rede Karachi. Gulf Hollander pass. 15 Kaap Verdische Eilan den n. Portland. Hermes pass. 15 Startpoint n. Hamburg. Hilversum 16 te Londen. Houtman 16 v. Mogadiscio n. Dar es Salaam. Ivoorkust 14 v Freetown n. Rotterdam. James Benedict 16 v. Hamburg n. Buchanan. Katsedijk 15 te Antwerpen. Kara 15 v. Linhamn n. Rotterdam. Kermia 15 v. Danang n. Nhatrang. Khasiella 16 te Landarcy. Koningswaard 15 v. Porta Cardon n. Matiaz de Galvez. Kylix 16 v. Singapore n. Perzische Golf. Ladon pass. 15 Suriname lichtschip n. Europa. Leiderkerk pass. 15 Straat v Messina n. Port Said. Limburg 15 v. Chalna n. Pukhet. Loppersum 15 te Freeport. Mentor 14 v. Piraeus. 16 te Alexandrië verw. Minos 15 t.h.v. Berlenga n. Cartagena. Mississippi Lloyd 15 v. Lourenco Marques n. Durban. Moerdijk 17 te Los Angeles verw. Moordrecht pass. 15 Kaap Finisterre n. Perzische Golf. Munttoren 15 v. Philadelphia n. Aruba. Musi Lloyd 16 te New York verw. Naess Lion 15 v. Kharg Island n. Karachi. Neder Waal 16 te Port Swettenham. Niso pass. 15 Ras al Hadd n. Europoort. Oldekerk 15 te Lourenco Marques verw. Ommenkerk 14 v. Hamburg n. Bremen. Ondina 15 v. Bahrain. 15 te Ummsaid verw. Oranje Nassau 15 v. Bridgetown n. Amsterdam Ouwerkerk 15 te Bremen. Overijsel 17 te Aden verw. Palamedes 15 te Antwerpen. Parkhaven pass. 15 Fernando Noronha n. Ant werpen. Parthenon 15 v. Hamburg n. Rotterdam. Peperkust 16 te Tema P. G. Thulin pass 15 Natal n. Sao Vincente. Philippia 16 te Bahrein. Polydorus 17 te Palembang verw. Prins Willem Georg Frederik 15 te Londen. Prins Willem II 15 v. Londonderry n. Famagusta. Prins Willem V pass. 15 Bougie n. Tripoli. Rondo 16 v. Bremerhaven n. Antwerpen. Ruys 16 te Hongkong verw. Schelpwijk 16 v. Lyttelton n. Auckland. Servaaskerk 15 v. Antwerpen. Slamat 15 rede Bangkok. Stad Utrecht pass. 15 Kaap Finisterre n. Augusta. Stentor 15 te Hamburg. Straat Banka 15 te Montevideo verw. Straat Chatham 14 v. Lourenco Marques. 16 te Beira verw. Straat Cook 15 v. Durban n. Port Elizabeth. Straat Cumberland 15 te Fremantle. Straat Frazer 15 v. Kaapstad n. Port Harcourt. Straat Johore 15 te Mombasa. Straat Lombok 15 v. Singapore. Straat Rio 15 v. Santos n. Rio de Janeiro. Tamara 15 v. Mena al Ahmadi n. Porto Mar- ghera. Togokust pass. 15 Guernsey n. Amsterdam. Utrecht pass. 15 Algiers n. Malta. Videna 15 v. Sydney n. Miri. Vivipara 15 dw. Algiers n. Rotterdam. Witmarsum 15 v. Mobile n. Le Havre. Wonosari 15 v. Hamburg n. Londen. De N.V. Nederlandse Aardolie Maat schappij (NAM) jeeft meegedeeld dat zij geen nieuwe visie heeft op de basis gegevens over het voorkomen van aard gas in de door haar aangevraagde nieu we concessies. De NAM heeft geen herziening gemaakt van deze gegevens en dit is ook niet mo gelijk, zo zei een woordvoerder van de NAM op vragen, omdat er niet meer mag worden geboord nu er concessies zijn aan gebracht. De gegevens van de NAM zijn voor de aardgasreserves in Friesland, Drente en Noord-Holland als volgt: Bewezen reserve: 55,15 miljard m3, Waarschijnlijk reserves: 62,6 miljard m3, Mogelijke reserves 109,1 m3. Deze gegevens van de Nederlandse Aard IE Maatschappij zijn verwerkt in de cij fers, die de geologische stichting in 1965 heeft gepubliceerd. Ook de andere con cessie-aanvragers hebben schattingen ver strekt aan de geologische stichting, aldus de NAM. De directie van de Fordfabriek te Genk heeft besloten honderdvijftig arbeiders te ontslaan als gevolg van onvoldoende afzet van de produktie, zo verneemt Beiga Voorts wordt gemeld dat er tussen kerst en nieuwjaar bij Ford Genk niet zal worden gewerkt. trt.4 Wal 1.0» J'Ki wiuk«<w> z. - 1 row twit*" tekMi «534 tiiïï— De beurs had een verdeeld aanzien, waarbij moet worden opgemerkt dat de koersveranderingen niet groot waren en dat de affaire zeer beperkt was- De bui tenlandse beurzen konden niet veel tot een betere stemming bijdragen. Londen zowel als West-Duitsland waren prijshou dend, en in Wall Street waren de Neder landse fondsen gedrukt daarbij kwam dat in het algemeen de petroleumaandelen waren aangeboden, waardoor in Amster dam speciaal Kon. Olie op lager niveau kwam. Oes opende hier een gulden lager, be wogen zich daarna op ca 127 maar gin gen terug naar 126.40. De affaire bleef de gehele middag van geringe omvang. Dit gold ook voor de andere internationals die eveneens het vorige koerspeil niet kon den halen. Philips moest zelfs l'/t gulden prijsgeven. AKU was maar weinig lager en Hoogovens vormde een uitzondering want deze werden drie punten hoger ge adviseerd ingevolge de aankondiging van een onveranderd 6 pet interim dividend. De markt was hierdoor kennelijk aange naam verrast. Vast lagen de Nederlandse staatsfond sen die over vrijwel de gehele linie op hoger niveau kwamen. De 7 pet Neder land werd zelfs verhandeld tot 101% Zoals bekend, is de inschrijving van de komende nieuwe 7 pet staatslening ge steld a pari dus tegen 100 pet. Men ver wacht een stormloop bij de inschrijving. VOORBEURS VAN HEDEN A.K.U. Hoogovens Kon. Olie Philips (Jnilever K.L.M. lste tijdv. 51.80-52 125-125.20 76.60-77.60 85.10-85.70 2de tijdv. 124.90 76.90 85.20 VERHANDELDE FONDSEN 14 dec. 375 141 160 74 Totaal Hoger Lager Gelijk AVONDVERKEER VAN GISTEREN 15 dec. 384 127 (33.1®/#) 153 (39.8".) 104 (27.1%) A.K.U. Hoogovens Kon. Olie Philips Unilever K.L.M. 52.20 125.50 78.60 86.20 370 Slot- koersen 15 dec. Slot- koersen 15 dec. 52.40 Ford 930 282 Van Gelder Zn. 85 79.50 Gelderl.-Tielens 345 Unilever 86.70 Gist- en Sp.fabr. 418 Kon. Petroleum 126.40 Grasso 111 Amsterd. Rubber. 63'/» gb v. d. Grinten 822 H.V.A 1190/4 Hagemeijer 90.80 69.00 gb Hatema 172 Holl.-Am. Lijn 99'/. gl Havenwerken 116 K.L.M. 377.00 b Heineken Bier 371 K.N.S.M. 83'/, Hoek's Machine!. 396 Kon Paketvaart Holec 205 gb Van Ommeren 162 Holl. Beton 248 Ned. Sch. Unie 130"/. indoheem 33.40 5°/» Ned. 1964 8 78/# Internatio 229 5'/*»/o Ned. 1964-11 89 Kempen-Begeer 5»/»% Ned. 1965 92'/, Key en Kramer 367 6°/o B.N.G. 1965 93'/s Kon. Ned. Papier 169»/* 5'/*% Ned. Gas 92V< Kon. Zout-Ketjen 435 4'/a°/o A.K.U. 88'/, gb Koudijs 126 5»/*«/o Hoogovens Leidsche Wol 303'/, Alk. Bank NederL 254'/. Lindeteves-J acob 129"/, Amro Bank 49.20 gb Meneba 312 Holl. Bank Unie 186 gb Muller Co 287 Nat.-Nederlanden 448 Chem. F. Naarden 360 Ned. Midd.st. B. 82.50 Ned. Dagbl. Unie 1791 R.V.S. 390 1 Ned. Kabeifabr. 237»/, 192.40 Ned. Sch. Mij 70»/, interunie 160.00 Van Nelle 235 Nefo 71.50 Nijverd. Ten Cate 67 Ver. Bezit 90.00 Oranjeboom Bier 260 Unitas 399.00 Overz. Gas 83.00 Albert Heijn 729 William Pont 189'/, Alg. Norit 161.50 Rijn-Schelde 164 Amstel Brouwerij 315 Sch. Expl. Mij 153 Amsterd. Ballast 302 Scholten Honig 81.00 gl Amsterd. Dcoogd. - Schuttersveld 104 Bensdorp 3721 Smit. Transform. 176 Van Berkel 185 Spaamestad 609 431 gb Stokvis Zn. 97V, Blaauwhoed 357 gb Technische Unie 248 gb Bredero 298 Texoprint 78 gl Brocades-Stheem 640 b Thom. en Drijver 75.00 Bühr.-Tetterode 470 Ver. Glasfabr. 98 Bijenkorf 420 gl Ver. Machinefabr. 126 Centr. Suiker Mij 283 Vredest. Rubber 117 Curag. Handel Mij 148 Wessanen 425 Elsevier 192.50 Wilt. Fijen.-B. 153'/, Erdal 403 Wyers 358 Fokker 284 Zwanenberg-Org. 166.20 14 dec. 15 dec. 14 dec. 15 dec. Atch. Topeka 28'/* 28 Amer. Motors 8% 0»/. Baltimore 27% 27V, Int. Harvester 35'/* 35'/» Can. Pacific 52% 52% Int. Nickel 87»/, 85 Illinois Cent 77'/, 76'/, Int. T. and T. 76»/* 77 N.Y. Centr. 68'/4 67 37V, 37»/* Pennsylvania 53 52»/, Mont. Ward 20% 20% 277, 27»/, Radio Corp 465-4 45'" Union Pac. 38", 38'/, Republic St. ,U7fl 417, 8 41 Allied Chem. 34'/, 34 Royal Dutch 35'/* 347, A.C.F. Ind. 40", 45V, 49'/, 48»/, Am. Can 3 8s A 38'/* Shell Oil 61% 59»/* Am. Smelting 59'/, 58 Soc. Vacum ft 47 46'/, Am. T. and T. 54 V, 53% 35 35'/, Am. Tobacco 30V, 30% Stand. Oil N.J. 63% 63»/* 80'/, 79'/, Studebaker 41 40", 29V, 29'/, Texaco 74»/, 72'/* 63", 63»/, Un. Aircraft 837, 84% 34®/» 32% Un. Corp. 8»/* 8% 57 s/* 58 Un. Fruit 27'/, 27'/» Cons. Edison 317, 31% 41 41'/, Dougl. Aircr. 46»/, 467, Us. Steel 38"/, 38'/» Dup. de Nem. 152 150 Westingh. 54 54", Eastm. Kodak 129 127»/* Woolworth t 19% 19% Gen. Electr. a 967/« 94'/, Ford 41V, 40", Gen. Motors 70'/* 68»/, K.L.M. 105'/* 101»/, Goodyear T. 44% 44% De beurs van Wall Street is gisteren scherp lager gesloten door zorg over de economie en door de ontwikkeling in Vietnam. De handel was tamelijk actief. IBM daalde verschillende punten, even als Xerox. Du Pont en Texaco liepen twee punten terug. Autofondsen moesten veren laten, daar de berichten van de auto industrie niet zo gunstig waren. De om zet was 7.23 miljoen shares tegen woens dag 7.53 miljoen. Down Jones: industrie 809.18 8.80), spoorwegen 206.73 1.69), nutsbedrij ven 136.78 0.06). Ook op de veiling van oude en moderne schilderijen, ikonen en aquarellen bij Van Marie en Bignell in Den Haag zijn hoge prijzen geboden. Voor een zestien- deeeuws paneeltje van J. C. Vermeijen, portret van een non in robe met bont kraag en met flambard, werd 19.000 betaald. Een landschap met bruggetje, een van de vroegst bekende werken van Salomon van Ruijsdael, bracht 16.000 op. „De huwelijksaankondiging", een doek van V. de Parades deed 5.000, eendamesportret van Vigée Lebrun 7400, een damesportret van Vigée Lebrun ƒ7400, een landschap van H. van de Sande Bakhuijzen 4600 en „Mand met bloe men" van Jean-Baptiste Blain de Fonta- ney 5600. Ook hier was grote belangstel ling voor deze veiling, vooral van de zij de van Duitse en Engelse handelaren. (Van onze correspondent) DEN HAAG. De minister van Sociale Zaken heeft voor de eerste helft van 1967 de premie-reducties vastgesteld, die be paalde groepen vrijwillige verzekerden bij de ziekenfondsen kunnen krijgen. Deze groepen zijn dezelfde als dit jaar, te weten studerende of zieke kinderen tot 27 jaar, bepaalde kleine zelfstandigen, en nog enkele andere. Gezien de premieverhogingen op 1 ja nuari zijn de premiebedragen, die deze verzekerden in elk geval zelf moeten be talen, nu gesteld op ten minste f 4,52 per week ofwel f 19.64 per maand. De Japanse minister van Financiën, Mikio Mizuta, heeft in een voltallige vergadering van de Diet (het Japanse parlement) verklaard, dat de Japanse economie zich thans weer zover heeft hersteld, dat geen fiscale en monetaire maatregelen meer nodig zijn om de vraag te stimuleren.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 23