Belastingverlaging wordt een half jaar uitgesteld 0LDA genda voor Haarlem en de IJmond CREDIET H.K.C. en bondig jenever POLLEN KEUKENCENTRUM Voorstel haalde meerderheid van 6 stemmen in de Kamer Architect maakt bezwaar tegen landhuis-bouwdoos Noodraad nodigt H. Koekoek uit Streekplan voor Waterland Nieuw achterlicht voor treinen Echtpaar Cals verhuist Kasteel voor Von Kielmannsegg Onderzoek naar vergaan van de SCH 225 Jaar gevangenis voor Duitse chemicus Weer liefhebber voor Kamer Trein bleef steken bij Hillegom Monteur haalde auto weg uit Haarlemmermeer Zes mannen in arrest wegens diefstallen op Schiphol Noordzee kan onze dorst niet lessen Weer kans op regen VRIJDAG 16 DECEMBER 1966 2 T Trijgezellen rV-teach-in over partijvorming Gemeente Dordrecht wil DFG ton geven Haarlem Ziet onze etalages l elsen-IJmuiden Beverwijk WBERRAPPORTEN Zürich (Vervolg van pagina 1) DEN HAAG. Het voorstel tot uit stel van de belastingverlaging ont moette gisteren in de Tweede Kamer wel veel tegenstand, maar na de ver klaringen van de heer Jongeling (G.P.V.) en de afgescheiden Bóeren- afgevaardigde P. Voogd, leverde de stemming over het voorstel geen ver rassing meer op. Samen met de A.R.P., de C.H.U. en de K.V.P. zorg den de twee eenmansfracties er voor dat deze verlaging niet op 1 januari 1967 ingaat, maar op 1 juli 1967. Er waren 77 stemmen voor, 71 stemmen tegen. Ook de verhoging van het weggeld haalde een royale meerderheid. Toen er na een tweetal amenderingen werd ge stemd verklaarden alleen de C.P.N., de P.S.P., de S.G.P., de Boeren en „ex-Boer" Voogd zich tegen. Dor de aanvaarding van een amendement van de heer Joekes (V.V.D.) werden de opcenten op het weg geld niet met 65 maar met 69 verhoogd. Het maximale bedrag aan opcenten wordt door dit amendement echter terugge bracht van 200 gulden tot 155 gulden. Deze verandering zal er toe leiden dat de fiscale druk op het zware wegverkeer iets wordt verlicht ten nadele van het lichtere verkeer. Tegen het amendement stemden de P.v.d.A., de C.P.N., de P.S.P. en de Boeren. Voor het openbare perso nenvervoer werd het (lagere) maximum van 75 gulden op voorstel van de heer Notenboom (K.V.P.) ondanks verzet van minister De Quay (Verkeer), uit de wet geschrapt. De P.v.d.A., de P.S.P. en de C.P.N. waren er tegen. De stemming over de belastingverlaging voor vrijgezellen leverde het enige par lementaire vuurwerk op. De V.V.D. en de P.v.d.A. kwamen met twee amende menten. Het ene had de bedoeling de verlaging niet alleen te laten gelden voor de groep van 40 tot 65 jaar. maar ook voor de vrijgezellen tussen 35 en 40 jaar. Het andere bevatte het voorstel om de ver laging niet op 1 juli maar op 1 januari 1967 te laten ingaan. Het amendement over de leeftijdsgrens werd met 76 tegen 70 stemmen verworpen. Tegen waren de K.V.P., de C.H.U., de A.R.P. en het G.P.V. Het amendement over de invoerings datum, dat de schatkist op 35 miljoen zou ADVERTENTIE Wij tonen u 12 keukens van 9 binnen- en buitenlandse keukenfabrikanten. origineel FORMICA DROOMKEUKENS Tevens een ongekend grote sortering HANG-, LEG- en WANDKASTEN KENNEMERLAAN 165- 159 - IJMUIDEN Telefoon 0 2550 - 8428 of 7770. Een bouwdoos met het model van een in Overleen staand landhuis vormde de inzet van een kort geding, dat de archi tect van dit huis aanhangig had gemaakt tegen de importeur van de bouwdozen, een n.v. in Weesp. De architect verzocht de president van de Amsterdamse recht bank de importeur te gelasten de ver koop en aflevering der bouwdozen te sta ken op straffe van een dwangsom van 100 per doos. Volgens de architect be treft het hier een schending van het auteursrecht en tevens een onrechtmati ge daad, omdat op de doos niet vermeld staat dat hij de ontwerper van het land huis is. Deze zomer waren twee Duit sers bij de eigenaar van het huis geko men, die hun verzoek een foto te mogen maken en de buitenmaten op te nemen, inwilligde. Zij deelden mee dat het de bedoeling was cxm het huis als bouwdoos na te maken. Volgens de Auteurswet mo gen gebouwen alleen uitwendig worden nagebootst voor zover het het gedeelte betreft dat vanaf de openbare weg zicht baar is. Volgens de architect is alleen de voorgevel van de weg af zichtbaar. De raadsman van de importeur vertel de dat via een neef van de landhuiseige naar. die een speelgoedzaak in Venray heeft, en een vertegenwoordiger van de importeur, de Duitse fabriek op het land huis was geattendeerd. De landhuiseige naar meende gerechtigd te zijn de Duit sers de opmetingen te laten doen. Nooit heeft iemand aan benadeling gedacht. Het huis is volgens de raadsman zichtbaar van de openbare weg af. De imitatie is be perkt tot het uitwendige daarvan. De president doet op 28 december uit spraak. De heer H. Hessel uit Utrecht, woord voerder van de Noodraad-partij, heeft de heer Koekoek, partijvoorzitter van de Boe renpartij, een telegram gezonden, waarin hij voor een debat wordt uitgenodigd in een door de Noodraad belegde openbare vergadering in Westerbork op 17 decem ber. In deze oprichtingsvergadering voor het district Noord van de Noodraad-partij zal de nieuwe partijvoorzitter, de heer R. Hoekstra uit Breda, het woord voeren. komen, ontmoette heftige tegenstand van de regering. Premier Zijlstra verklaarde dat hij bij aanvaarding het hele wetsont werp zou terugnemen. Deze houding wekte de ergenis op van de socialistische en de liberale oppositie- Het amendement werd met 76 tegen 69 stemmen verworpen. De P.v.d.A., de V.V.D., de P.S.P., de S.G.P., de C.P.N. en de Boeren stemden voor. Er is nauwelijks gediscussieerd over het voorstel de huurverhoging van tien percent met een half jaar uit te stellen tot 1 juli 1967. Alleen de twee man tel lende fractie van de Boerenpartij was tegen. Op 27 en 28 december worden de belas tingvoorstellen in de Eerste Kamer be handeld. Het kabinet heeft daar geen grote moeilijkheden te vrezen. De commissaris der koningin in Noord- Holland, mr. F. J. Kranenburg, heeft in Purmerend de uit 34 personen bestaande commissie geïnstalleerd, die het streekplan voor Waterland gaat voorbereiden. De commissie wordt gepresideerd door de ge deputeerde mr. J. Roelse uit Hilversum. Behalve de dertien burgemeesters van Wa- terlandse gemeenten hebben zitting in de commissie de Amsterdamse wethouder dr. S. R. J. de Wit en vertegenwoordigers van handel, industrie, vakbonden, vrouwenver enigingen en geestelijkheid. Mr. Kranenburg zei o.m. dat de commis sie er bij haar werk rekening mee moet houden dat de Markelerwaard een deel van de provincie Noord-Holland gaat worden. Hij drong aan op werk in hoog tempo, om dat het streekplan voor het Noordzeeka- naalgebied, dat binnenkort gereed komt, pas tot volledige wasdom kan komen als ook aan de realisering van de streekplan nen voor de Zaanstreek en Waterland kan worden gewerkt. Hij adviseerde verder er rekening mee te houden dat West-Friesland gaat groeien tot een gebied met 80.000 in woners. De Nederlandse Spoorwegen nemen een proef met nieuwe achterlichten voor goe derentreinen en enkele reizigerstreinen. Het betreft een elektrisch rood knipper signaal. Zij vervangen de petroleumlam pen, die al tientallen jaren lang dienst hebben gedaan. Het knipperlicht is tegelijkertijd dag en nachtsein. De dagseinen (borden) kunnen daardoor achterwege blijven. Het betekent tevens een werkbesparing, om dat de seinen nu bij het donker worden niet meer verwisseld behoeven te wor den. De petroleumlantaarns zijn niet hele maal verleden tijd. Op treinen waarvan de locomotief meestel voor rangeerwerk wordt gebruikt zal de petroleumlantaarn aan de „staart" voorlopig nog gehand haafd blijven. Aan de Teach-in over partijvorming in de politiek, die maandag 19 december in gebouw Tivoli in Utrecht door de VPRO is georganiseerd, zullen vijf politieke par tijen hun ^medewerking verlenen. Aanwe zig zullen zijn de fractievoorzitters van de A.R.P.. K.V.P., P.v.d.A., P.S.P. en C.P.N. Deze Teach-in, die door de televisie zal worden uitgezonden, is voor het publiek toegankelijk. 'W y/syvy De nieuwe woning van oud- minister-president Cals. (Van onze correspondent) DEN HAAG Oud-minister-president Cals verhuist zeer binnenkort naar het fraaie pand Duinweg 20 te Schevenin- gen. „De beslissing is gevallen. We we ten nog niet precies wanneer we het Catshuis aan de Adriaan Goekooplaan zullen verlaten", zo vertelde ons mevrouw Cals. „In ieder geval hopen we ons be gin januari in het nieuwe huis te hebben geïnstalleerd. Wellicht beginnen we eind december al met de verhuizing." Het pand, waarvoor de vorige eige naar, de Nijmeegse hoogleraar prof. mr. L. J. M. Nouwen, 300.000 gevraagd zou hebben, komt dezer dagen leeg. Prof. mr. Nouwen is in het studiejaar 1959/1960 reeds benoemd tot buitenge woon hoogleraar in Nijmegen en in het collegejaar 1965/1966 aanvaardde hij zijn benoeming als gewoon hoogleraar. Dit betekende, dat hij zijn advocaten praktijk in Den Haag moest vaarwel zeggen. Nog deze maand vestigt hij zich voorgoed te Nijmegen. Wel zal hij als adviseur aan het advocatenkantoor Nou wen verbonden blijven. Tussen de opperbevelhebber van de NAVO, generaal Von Kielmannsegg en graaf Zu Stolberg-Stolberg zijn onder handelingen gaande over de aankoop van het kasteel Puth in Voerendaal. Het is de bedoeling van generaal Von Kielmannsegg daar volgend jaar te gaan wonen. Graaf Zu Stolberg-Stolberg en zijn echtgenote, die het kasteeltje bewonen, vertrokken in april naar Columbia, waar de graaf een functie gaat vervullen bij een onderne ming van het Philips-concern. Over en kele weken zal generaal Von Kiel mannsegg meedelen of hij al dan niet tot aankoop zal overgaan. Indien de gemeente goedkeuring ver leent ontvangt de stichting betaald voet bal DFC binnenkort 100.000 gulden van de gemeente Dordrecht. Dit bedrag zal te beginnen met het jaar 1966 over vier jaar worden uitgesmeerd, hetgeen in houdt dat de stichting jaarlijks 25.000 gul den ontvangt. Dit bedrag wordt gebruikt ter dekking van de exploitatie-kosten. De bedoeling van het college van B. en W. is het betaald voetbal in Dordrecht in stand te houden en te bevorderen. In het voor stel aan de raad schrijven B. en W. dat de stichting het bedrag eerst dan hoeft te betalen, indien zij daartoe in staat is. In 1965 besloot de Dordtse gemeenteraad de stichting betaald voetbal een geldle ning van een ton te verstrekken G.S. van Zuid Holland vernietigden echter dit be sluit. Op verzoek van het ministerie van Ver keer en Waterstaat zal de Koninklijke Marine, in samenwerking met de Belgi sche marine, een onderzoek instellen naar de omstandigheden die ertoe hebben geleid dat het vissersvaartuig Sch 225 op 8 december ten onder is gegaan. Hiertoe zijn de Belgische mijnenjager Breydel en het duikvaartuig Rhenen uit Den Helder opgestoomd naar de positie waar de Sch 225 is gezonken. De rechtbank in Den Haag heeft een dertig jarige chemicus veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf wegens diefstal len uit de kleding van bezoekers van sau nabaden. De officier va Justitie had veer tien dagen geleden een jaar en zes maan den geëist, waarvan vijf maanden voor waardelijk. (Van onze correspondent) AMSTERDAM. „Horizon 2000, niet links, niet rechts, maar vooruit". Met deze leuze wil de 31-jarige free lance- journalist Sjoerd Rodermond zich de ko mende maanden als onafhankelijk kandi daat in de verkiezingsstrijd werpen om een zetel in de Tweede Kamer te ver overen. Hij zal zich daarbij in hoofdzaak richten op de jongeren omdat naar zijn mening de tijd is gekomen, dat de „eerste generatie van een nieuw tijdperk" zich daadwerkelijk losmaakt van de oude par tijen met hun negentiende-eeuwse hokjes geest. Het treinverkeer op de lijn tussen Haar lem en Den Haag is gisteravond gedurende enige uren met aanzienlijke vertraging ver lopen. Oorzaak was een defecte locomotief die bij Hillegom een trein deed stranden. Deze trein kreeg een vertraging van 66 mi nuten. Vijf daarachter volgende treinen konden hun reis pas na 20 tot 60 minuten vervolgen. Ambassadeur. Binnenkort is de benoe ming te verwachten van O. F. baron Bentinck van Schoonheten, momenteel ambassadeur te Praag, tot ambassadeur te Jeruzalem, waar hij dr. P. A. Kas tel zal opvolgen die wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd de buitenlandse dienst zal verlaten. Een 21-jarige automonteur uit Amster dam stond gisteren voor het gerechtshof te Amsterdam terecht omdat hij op 13 maart in de gemeente Haarlemmermeer met zijn vriend een auto had gestolen. De monteur had zijn vriend er op attent ge maakt dat er ergens een oude wagen stond, waarvan ze de onderdelen mis schien nog voor een andere auto zouden kunnen gebruiken. Op 13 maart gingen ze om 12 uur 's nachts naar de plaats waar de wagen stond. Z>j maakten hem met een sleep kabel vast aan hun eigen wagen en reden er zo mee weg. Op de snelweg Amsterdam-Haarlem hield de politie het tweetal aan omdat de gesleepte auto geen lichten op had en twee lekke banden had. Verdachte ver klaarde ter zitting dat de auto zo'n ver waarloosde indruk had gemaakt en zo vol modder zat dat hij gemeend had hem wel mee te kunnen nemen. De procureur-generaal dacht er anders over. Hij eiste bevestiging van het von nis van de politierechter te Haarlem die verdachte op 8 juli, evenals zijn vriend, veroordeelde tot 5 weken gevangenisstraf waarvan 3 voorwaardelijk. Het hof zal over 14 dagen arrest wijzen. Volgens de rijkspolitie op Schiphol heeft een vrij groot aantal arbeiders, werkzaam bij de bouw van het nieuwe Schiphol, zich in de afgelopen maanden schuldig gemaakt aan diefstal van bouw materialen (hoofdzakelijk kabels) voor een waarde van vele duizenden guldens, De rijkspolitie op Schiphol heeft vier arbeiders gearresteerd, alsmede een ver huurder van draglines en een opkoper. Verwacht wordt, dat nog ettelijke arres taties zullen volgen. Gearresteerd zijn een 32-jarige drag line-machinist, een 40-jarige bouwvak arbeider, een 25-jarige en een 30-jarige walsmachinist allen uit Haarlemmermeer en in dienst bij de Maatschappij Samen werking Luchthaven Schiphol. Ook zijn gearresteerd een 21-jarige dragline-verhuurder uit Rijpwetering, die medewerking verleende bij het transport van de gestolen materialen, en een 68- jarige opkoper uit Leimuiden. Dit zestal is reeds voor de offocier van Justitie in Haarlem geleid, die hen in voorlopige hechtenis heeft gesteld. l it geografisch oogpunt gezien is de positie van Nederland ongunstig voor de vooruitzichten van een betrouwbare leve ring van ontzout water uit de Noordzee, aangezien deze zee mede gevuld wordt door instromend water uit verontreinig de rivieren, door lozingen van afvalwater aan de kust en door de scheepvaart. Dit heeft ir. C. Biemond, oud-directeur van de Gemeentewaterleidingen Amster dam en thans raadgevend ingenieur ONRI in Apeldoorn verklaard op een bijeen komst van de Vereniging voor Waterlei dingsbelangen in Nederland. Alle processen van technische ontzou ting vereisen een zuiver zeewater als uit gangspunt en verontreinigingen kunnen grote moeite en kosten veroorzaken, zei hij, „Daadwerkelijke research op het gebied van de ontzouting is intussen een urgen te aangelegenheid waarvoor wij gezamen lijk de nodige gelden bijeen moeten bren gen", zei ir. Biemond. „Wij moeten er ons over verheugen, dat een gecombineerd bedrijf: centrale plus waterfabriek, in Nederland tot stand schijnt te zullen komen. Daarmee zullen ervaringen voor ons open komen te lig gen, die ons een beter afgebakend oor deel kunnen verschaffen". Concertgebouw, vandaag 20.15 u.: Con cert door het N.Ph.O. o.l.v. Henri Arends. Soliste: Eva Bernathova (piano). Nieuwe Kerk (Nieuwe Kerksplein), van daag 20 u.: Kerstconcert door „Door Zang Vriendschap". Soliste Lea de Boer (zang en harp). Stadsschouwburg, vandaag en zaterdag 20 u.The Living Theatre met „The Brig" van Kenneth Brown. BIOSCOPEN Cinema Palace, 14, 19 en 21.15 u.: „Beau Geste", 18 j. Frans Hals, 19 en 21.15 u.: „De naakte prooi", 18 j.; 23.30 u.: „Kasteel in Zweden", 18 j; Lido, 14, 19 en 21.15 u.: „Avontuur in Hong Kong", 14 j. Luxor, 14, 19 en 21.15 u.: „Hoe steel ik een miljoen", a.l. Minerva, vandaag 20.15 u. en zaterdag 19 en 21.15 u.: „Een spion ging door de hel", 14 j.; zaterdag 14.30 u.: „Tarzan in New York", a.l. Rembrandt, 14, 19 en 21.15 u.: „De man met de blinddoek", 14 j. Roxy, 14.30, 19 en 21.15 u.: „Stormbrigade Anzio", 14 j. Studio, 14.15, 19 en 21.15 u.: „Leve de liefde", 18 j. TENTOONSTELLINGEN Frans Halsmuseum (Gr. Heiligland 62): Permanente tentoonstelling van werken uit de Haarlemse school van de 16de tot en met de 19de eeuw, waaronder Hals' meesterwerken. Dagelijks geopend van 10-17 uur. Zondags 13-17 uur. Vishal. Expositie van werk van zondags schilders. Tot 19 december. Dagelijks van 10 tot 17 u. en zondags van 13 tot 17 u. Bisschoppelijk Museum (Jansstraat 79): Permanente expositie van oude religieuze kunst, schilderijen, middeleeuwse beeld houwwerken, handschriften en kunstnij verheid. Dagelijks, behalve maandag, ge opend van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur; zondag van 14 tot 17 uur. In 't Goede Uur (Nieuwe Kerksplein): Expositie van werk van Harry Prenen. Da gelijks van 10-18 uur en 20-22 uur. Zon dag van 14-17 uur en 20-22 uur. Teylers Museum (Spaarne 16): Perma nente tentoonstelling van schilderijen 19de en 20ste eeuw. Tekeningen van de Hol landse, Italiaanse en Franse school. Fos sielen e.d. Dagelijks behalve maandag: van 10 16 uur. Eerste zondag van de maand 13-16 uur: Expositie van etsen van Rem brandt. Museum Van Looy (Kamperlaan): Schil derij enexpositie „Henk de Vries 75 jaar". Op werkdagen van 10 tot 17 uur; op zon en feestdagen van 13 tot 17 uur. Tot 1 januari 1967. Woonhuis Jacobus van Looy (KI. Hout weg): geopend op donderdag van 10 tot 12.30 uur en van 13.30 tot 17 uur; op zon en feestdagen van 14 tot 17 uur. Bloemenheuvel (Bloemendaal)Exposi tie van werk van Bloemendaalse kunste naars. Dagelijks van 14 tot 17 u. Tot 22 december. Galerie 3 (Jansstraat): Expositie van werk van Saul Belem, Gerard Gooiker, Michiel d'Hont, Hans v. d. Horst, Frits de Nooyer en Maus Nijkamp. Galerie T (Bakennessergracht 67): Ex positie van werken van Kees Verwey. Dagelijks van 10 tot 17 uur en op zondag van 13 tot 17 uur. Van 10 december tot 9 januari. Artificia (Binnenweg 95, Heemstede): 75,tentoonstelling". Expositie van werk van Gerry Beuling, Renee Bouws, Bob Buys, Rob Clous, Poppe Damave, Loes Gorlee, Remco v. d. Gugten, Cor en Kees Hak, Piet v. Heerden, Eduard Heymans, Lia Lekkerkerker, Anneke v. d. Mandele, Michel van Overbeeke, Liebeth Sayers, Wim Steyn, Kees Verkade en Wim Worm. Op werkdagen van 9.30 tot 18 u. Tot 1 jan. DIVERSEN Waagtaveerne (hoek Spaarne/Dam- straat), vandaag en zaterdag 21 uur: Cobi Schreijer met haar internationaal program ma. Gast: Dorris Henderson. Poppentheater MerRjn, zaterdag 14.30 u.: „Het Onderwateravontuur". ADVERTENTIE Dames,- Heren- en kinderkleding Betaling v.a. 2,- p. week Jansstraat 51-63 Haarlem VRIJDAG 16 DECEMBER City, 20 u.: ,,De geheimagent met de stalen vuisten". Stadsschouwburg, 20 u.: Lustrum Inter- scholaire, opvoering van „Een midzomer- nachtdroom".- ZATERDAG 17 DECEMBER City, 19 en 21.15 u.: „De geheimagent met de stalen vuisten". Stadsschouwburg, 20 u.: „Commando's vallen aan". Pieter Vermeulenmuseum, Cultureel Centrum, dagelijks (behalve zondag): 9 30 tot 12 en 14 tot 16.30 uur. VRIJDAG 16 DECEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Africa Addio". Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Geheim agent voor H.A.R.M." W.B. Theater, 20 uur: „Moord om goud". ZATERDAG 17 DECEMBER Kennemer Theater, 19 en 21.15 uur: „Africa Addio"; 23.30 uur: „Hyena's van de nacht" Luxor Theater, 19 en 21.15 u.: „Geheim agent voor H.A.R.M." W.B. Theater, 20 uur: „Moord om goud". Galerie Boumans, Breestraat 122: Ex positie tekeningen, olieverven en aquarel len van Roelof Klein, plastiek van Peter van Heerden. Stadskantoor: Expositie „Gronings ex pressionisme", geopend van 9-12.30 en 13.30-17 uur. Hoogleraar. Tot hoogleraar in de afde ling der weg- en waterbouwkunde te Delft is benoemd ir. B. van Bilder- beek, directeur van de Haagsche Tram weg Maatschappij. Prof. Bilderbeek zal onderwijs geven in de verkeerskunde, spoorwegbouwkunde en railverkeerstech niek. Hij was van 1937 tot 1946 inge nieur bij de dienst van weg- en wer ken N.V. Nederlands-Indische Spoorweg maatschappij. In 1946 trad hij in dienst van de N.V. Nederlandse Spoor wegen. Van 1960 tot 1962 was hij di recteur van de N.V. Spoorwegbouwbe drijf. Sinds 1962 is hij werkzaam bij de Haagsche Tramweg Mij., sinds 1964 als directeur. Afscheid. De Federatie van Werkgevers organisaties in het Boekdrukkersbedrijf heeft in Amsterdam afscheid genomen van haar voorzitter, de heer Jos. A. M. Cleerdin uit 's-Hertogenbosch, die de federatie bijna 21 jaar heeft geleid. De koningin benoemde hem tot ridder in de orde van de Nederlandse Leeuw. De federatievergadering koos hem tot erelid en de leden stelden hem ruim 11.000,- ter hand voor een nadere be stemming. De 72-jarige heer Cleerdin, die tot voor kort directeur van de Zuid- Nederlandse Drukkerij in 's-Hertogen bosch was, wordt opgevolgd door dr. H. J. A. Harmens, diregteur van Neerlan- diapers in Utrecht. ADVERTENTIE alsof een engeltje van vers fruit specialist in vruchten- brandewijnen Aardbeien-, abrikozen-, ker sen-, sinaasappel-, frambozen-, en citroenbrandewijn, bessen jenever en zoete schillen. Bij Uw slijter - Geen statiegeld. wwwwvwwwvwwwwifiiwwwimi/utiwAiwifimwwwwwwui IMMMWWWWWWWmmMWIMWWWWWMWWW/WWWWWWVWWW Het K.N.M.I. deelt mee: In de nacht van donderdag op vrijdag drong een zwak front ons land binnen met wat lichte neerslag. De zachtere lucht verdreef de koudere lucht, waarin de afgelopen nacht enkele graden vorst voorkwam. Een tweede front is tot de Kanaalzone doorgedrongen. Een afzonder lijke storing, die zich aan dit front ont wikkelde, verplaatst zich naar Zuid-Frank rijk en Spanje. Verwacht wordt dat het koufront omstreeks middernacht ons land zal passeren. De wind draait dan naar noordwest tot noord, maar krimpt mor gen in de loop van de dag weer naar zuidoost. Bij de koufrontpassage zal er enige regen vallen. Er is ook kans op mistvorming. De regenzone van de oceaan depressie nadert waarschijnkijk morgen ons land. Maximum en minimum- M e temp. temperaturen binnen- en buitenland wind- richtt max. d .SS SS Den Helder motregen Z 4 2 Ypenburg geh. bew. Z 4 2 Vlissingen geh. bew. Z 4 3 Eelde geh. bew. ZZO 3 -0 De Bilt motregen ZZO 5 0 Twente geh. bew. ZO 3 -1 Eindhoven geh. bew. ZZO 5 -1 Z.-Limburg gen. bew. z 2 -2 Helsinki onbewolkt zzw -11 Stockholm sneeuw nw -4 -7 Oslo sneeuw O -4 -9 Kopenhagen zw. bew. nno -1 -3 Aberdeen regen wnw 6 3 Londen motregen z 8 7 Amsterdam motregen z 5 1 Luxemburg geh. bew. windst. 4 -4 Parijs geh. bew. ZZO 7 6 Bordeaux mist windst. 13 5 Grenoble onbewolkt windst. 5 -1 Nice onbewolkt n 15 4 Berlijn zw. bew. w 2 -5 Frankfort mist windst. 3 -3 München onbewolkt z 2 -5 geh. bew. geir. bew. windst. 1 -4 Genève windst. 5 1 Locamo onbewolkt windst. 9 -6 Wenen geh. bew. nw 3 1 [nnsbruck mist windst. 1 -17 Belgrado geh. bew. nw 6 0 Athene regen n 15 7 Rome onbewolkt ono 10 1 Barcelona onbewolkt nnw 13 4 Madrid mist windst. 15 -2 Mallorca licht bew. windst. 18 Lissabon half bew. n 9 10 Zaterdag 17 december Zon op 8.43 uur; onder 16.29 uur. Maan op 12.39 uur; onder 22.05 uur. Maanstanden Eerste kwartier Volle maan 19 dec. 22.41 uur 27 dec. 18.44 uur Hoog en laag water in IJmuiden Vrijdag 16 december Hoog water 6.23 uur en 18.40 uur. Laag water 2.01 uur en 14.22 uur. Zaterdag 17 december Hoog water 7.05 uur en 19.25 uur. Laag water 2.41 uur en 15.04 uur. Het hoog en laag water te Zandvoort ii 10 tot 15 min. vroeger dan te IJmuiden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 2