Lustrum Interscholaire IJmond door wethouder H. de Boer geopend I y» '1> VN-leger nog half jaar op Cyprus Geld voor rover per cheque ENKALON JASPÉTAPIJT üL de mijter MARKTPLEIN IN DE VISHAL EN OP ZEE Christelijke Oratoriumvereniging Looft den Heer gaf kerstconcert Spanje krijgt nu spoedig een minister-president Kotter in brand op sleephelling «i §s Ronson FILM EN FILMWERELD Uw leverancier voor KOLEN en OLIE VRIJDAG 16 DECEMBER 1966 4 Voor de vijfde achtereenvolgende maal vinden deze week in de IJmond de Interscholaire ontmoetingen plaats tussen de hier gevestigde middel bare scholieren. Een belangrijk onderdeel hiervan is wel de expositie van creatief werk, welke donderdagavond in de gemeentelijke expositiezaal aan de Heidestraat door de wethouder van onderwijs in de gemeente Vel- sen, de heer H. de Boer, werd geopend. De heer De Boer scheen de officiële opening naar zijn zeggen een enigszins overbodige zaak te vinden. „Het liefst zou ik gewoon de deur opengooien en zeggen: Hij is open", aldus de wethouder. Expositie IN DE WERELD VAN ROKERS IS VLAM - EN TOONAANGEVEND RONSON AANSTEKERS J. VISSER MARKTPLEIN 5 NIEUW! IDEAAL voor SLAAPKAMERS en TRAPPEN KAMERBREED, 3.00 meterp m. 49.- UW TRAP BELEGD, compleet v a. 169.- (City). Behalve in de bekende „Fantomas"-serie, speelt Jean Marais ook in andere sensatiefilms de hardhandige bestrijder van het kwaad, zoals in „De geheimagent met de stalen vuisten", met welke film het weekpro- gramma van dit theater tot en met zondag wordt ingezet. In deze „Train d'enfer" van Giles Grangier bestrijdt Jean Marais met wisselend succes, maar met de eindoverwinning in het vooruitzicht een spionagebende, die zich als hoofdkwartier een villa aan de Franse zuidkust heeft uitgekozen. Er komt nog een geheimzinnige professor uit Barcelona aan te pas. een „dodende straal" van een Duitse professor en de mysterieuze Noordafri- kaanse emir Ali Salim, maar allen bij elkaar kunnen niet verhinderen dat Marais als de atletische agent van de geheime dienst tenslotte de gehele bende elimineert. ZON EN Willemsbeekweg 88 - Tel. 4627 P. Zwaanswijk Medische verzorging tijdens het weekeinde w*m Dat de heer De Boer grote belangstel ling voor het geëxposeerde heeft, moge blijken uit het feit dat hij reeds 's mid dags op zijn gemak een kijkje in het ten toonstellingsgebouw heeft genomen. „Geen voorcensuur, want daar houden wij hier niet van", sprak de wethouder uitdrukkelijk. Voorts roemde hij de enor me vooruitgang in het onderwijs die hier bij deze werken wel bijzonder tot uit drukking komt. De wethouder betoogde dan ook dat naast de zogenaamde intel lectuele vakken deze creatieve bezigheid nimmer op het lesrooster mag ontbreken, „Dikwijls brengen de kinderen in hun werken naar voren hoe zij de wereld zien, doch ook heel vaak hoe zij deze zouden willen hebben, alleen is dit niet altijd voor iedereen even prettig" aldus wethouder De Boer in zijn spits openings woord. Door de grote verscheidenheid maakt de expositiezaal een zeer levendige in druk. Het is verbazingwekkend hoe men in zeer veel tekeningen ziet hoe de ma ker ervan zijn omgeving, waarin hij da gelijks leeft, ziet of tot uitdrukking brengt. De één doet dit in een tekening in zwart-wit terwijl de ander er een aquarel ADVERTENTIE van 22.50 tot en met 't luxe tafelmodel van 82.50 uit voorraad leverbaar. 7,50: M. Dijkhuizen, Kr. Mijdrechtstraat 41, IJmuiden. f 5,J. de Groot, Homburgstraat 14 zw., IJmuiden. 2,50: L. Kramer, Vareniusstraat 4, IJ muiden. van maakt; weer anderen wrochten een compositie van stukjes metaal of hout, terwijl er ook een fraai werkstuk van dooreengeweven wollen draden hing. Van de zes scholen welke aan de ten toonstelling meewerktep komen er twee uit Beverwijk, namelijk het Gemeentelijk Lyceum en het Pius X-college. Velsen is vertegenwoordigd door het gymnasium „Paulinum", de professor S. Vissering- HBS, het gymnasium „Felisenum" en de Prins Bemhard-HBS. Het is bijna ondoenlijk uitvoerig op de geëxposeerde werken in te gaan, doch enkele uitzonderingen menen wij toch wel te moeten maken; het gymnasium „Paulinum" uit Driehuis was op de ex positie zeer sterk vertegenwoordigd met fraaie in felle kleur vervaardigde draad- constructies, waarbij toch echt wel ge sproken mag worden van een warm en ontwikkeld kunstgevoel. Eveneens viel er van deze school gaaf pottenbakkerswerk te bewonderen en een drietal snijwerken in schuimplastic. Ook op de professor S. Vissering-HBS is men zeer creatief werkzaam geweest; een zeer geraffineerde collage trekt ont- middellijk de aandacht, samengevoegd uit diverse afbeeldingen is een geheel nieu we ontstaan. De maker heeft aan dit werk wel de uiterste zorg besteed, hetgeen tot een bijzonder fraai resultaat heeft ge leid. Voorts waren ook bij deze school metaalconstructies en houtconstructies aanwezig, waarbij zich bijzonder aardige exemplaren bevonden, zoals bijvoorbeeld het drumstel. Niet alleen voor de ouders van de leer lingen, maar voor een ieder die belang in het creatieve doen en laten van kinde ren stelt, is deze interscholaire expositie zeer interessant en beslist de moeite waard. Men kan er nog tot de 22ste de cember voor terecht in het Felisonge- bouw aan de Heidestraat in IJmuiden. NEW YORK (AFP) De Veiligheids raad heeft met algemene stemmen beslo ten het mandaat van het VN-leger op Cyprus opnieuw met een half jaar te ver lengen, tot 26 juni 1967. Het VN-leger op het eiland telt 4600 man. Tsjechoslowakije heeft, als gevolg van Turkse protesten, een tweede verscheping van militair materieel naar Cyprus stop gezet. De Tsjechoslowaakse ambassadeur heeft het Turkse ministerie van Buiten landse Zaken van net K°sluit van zijn re gering in kennis gesteld. Turkije had gewaarschuwd dat het wel licht met oorlogsschepen en vliegtuigen zou verhinderen dat de wapens op het eiland aankwamen. De pantserwagens en het geschut waren, evenals de eerste zen ding van geweren en mitrailleurs, bestemd voor de politiemacht op Cyprus en in het geheim gekocht door president Makarios. NEW YORK (Reuter) Een bandiet heeft een zakenman in New York, die maar 105 dollar op zak bleek te hebben, met het pistool op de borst gedwongen een cheque uit te schrijven voor een bedrag van 2400 dollar, ongeveer 8700 gulden. Het geld werd door een boodschappenjongen bij een bank gehaald en door de zakenman aan de rover overhandigd. ADVERTENTIE intermeubel Kom kijken op onze zaterdagse VRIJE KIJKDAG ONDER ZEER GROTE BELANG- LING heeft de christelijke oratorium- vereniging „Looft den Heer" donderdag avond in de Nederlands Hervormde kerk aan de Kanaalstraat te IJmuiden onder leiding van zijn dirigent Willem Wiese hahn een kerstconcert gegeven. Op dit concert, dat ik tot de pauze heb bijge woond, werd een omvangrijk programma van kerstmuziek en andere composities van wel zeer uiteenlopende waarde ten gehore gebracht. ARTISTIEK gezien kwam er op deze avond een dieptepunt van gehalte met drie nieuwe Nederlandse kerstliederen, die afgewisseld door samenzang door het koor klankrijk werden vertolkt. Deze DONDERDAG werden in IJmuiden aangevoerd: 2400 kisten vis; bij de aan voer waren 286 kisten tong en tarbot; 1 heilbot, 123 schol, 12 schar, 13 bot, 910 schelvis, 150 wijting, 615 kabeljauw en gul, 10 leng, 10 haai, 5 ham, 10 poon, 160 koolvis en 95 diversen. Per kilogram werd, in guldens betaald voor: heilbot 7.10, gr. tong 6.50-6.34, grm. tong 6.06-5.99, kim. tong 4.67-4.36, kl.tong I 5.14-4.72, kl. tong II 4.63-4.40, tarbot I 8.40-7.90. Per 50 kilogram: tarbot IV 260-180, gr. schol en grm. schol 70-62, kim. schol en kl. schol I 71-58. kl. schol II 88-56, schar 67-54, bot 30, kl.haai 41-38, ham 224, poon tjes 46-35, kleine zwarte koolvis 34-24, schelvis 60, grm. schelvis 66, kim. schel vis 70-61, kl. schelvis 50-44, kl. schelvis II 42-36, wijting 45-34, gr. gul 57-32, mid. gul 43-25. Per 125 kilogram: gr. kabeljauw 248 136, gr. koolvis wit 212, gr. leng 124. Besommingen: KW 197 ƒ4603, IJM 154 3609. Aanvoer van vrijdag Vrijdagmorgen zijn door 28 vaartuigen ZONDAGMIDDAG weer eens een stevi ge en pittige wild-west: „Het geweten van het westen" waarin de strijd om fa buleuze rijkdommen op de bekende har tige wijze door Lex Barker en Howard Duff wordt uitgevochten. Tenslotte dins dag en woensdag nog „Oorlog der werel den", een even beangstigend ais fantas tisch verhaal over een invasie van Mars bewoners, waarbij Los Angelos, Londen, Parijs en Sydney door dodende stralen dreigen te worden vernietigd. Voor deze huiveringwekkende verdelgingsstrijd tus sen de bewoners van een andere planeet en een aloude beschaving, werd de stof geleverd dpor de bekende roman van H. G. Wells. (Stadsschouwburg). De titel „Comman do's vallen aan" moet er al op wijzen, dat hier zaterdag en zondag weer een oorlogsfilm wordt vertoond. Deze veron derstelling zal dan blijken juist te zijn, want het betreft opnieuw een episode uit de bloedige Amerikaanse junglestrijd, waarbij speciaal de aandacht wordt ge vraagd voor een kleine marinepatrouille, waarvan de leden in het oerwoud de meest spectaculaire avonturen beleven, waarbij zij worden belaagd door honger, uitputting, sluipschutters en verscheuren de dieren. Zondagmiddag zet de legenda rische Engelse held in „De wraak van Ivanhoe" zijn strijd tegen de leenheren voort, waarbij hij in Cedric van Hastings zijn verbitterdste vijand ontmoet. Uiter aard zegeviert het recht opnieuw en mag Ivanhoe zijn verloofde Rowena uit han den van haar belagers bevrijden, waarna zij in zijn stoere armen kan bekomen van alle gruwelijke avonturen, die zij een filmlang moest beleven. Beverwijk (Kennemer theater). Gualtiero Jaco- petti's „Africa addio" is al enige maan den aanleiding tot heftige commentaren en verwoede discussies en dat zullen pre cies de reacties zijn, die de filmer en zijn geldschieters hebben verwacht en ge hoopt. Jacopetti is in zijn nieuwe fifilm niet meer uitsluitend de journalist met de camera, die ons wat hondse beelden toont onder de schijnheilige klaagzang, dat het allemaal zo «lecht gaat op onze planeet, hij is een geëngageerd filmer geworden die zijn zegje wil zeggen op het punt van de dekolonisatie van Afrika. DAT HIJ DIT DOET op eenzelfde mis leidende en leugenachtige manier als in zijn „Mondo Cane"-serie al aanwijsbaar was, behoeft niemand te verwonderen. Alleen in deze simplistische zwart-wit voorstelling van zaken kan hij de schok kende effecten bereiken, die zijn films hun bestaansrecht geven. Van die werk wijze maakte hij ook voor „Africa addio" een dankbaar gebruik. Hij laat de chaos zien, waarin de vrijgekomen landen van Afrika zich hebben gestort en hij ont houdt ons daarbij geen bloedig detail in zijn racistische visie op het gebeuren. Want zijn minachting voor de achterlijke bevolking in vergelijking met de perfecte blanke kolonist is even evident als zijn onvermogen om genuanceerd te denken. ER IS VAN uiteenlopende zijde aange drongen op een verbod van de film, van wege zijn fascistoïde en discriminerende houding. Maar men kan het ook zo stel len, dat wie zich laat overtuigen door het gebrabbel van Jacopetti, al wordt dat ge brabbel ondersteund door dikwijls fraaie en overtuigende beelden, toch al tot de overtuigde reactionairen moet behoren, die hun onvree graag bevestigd willen zien in beeld en geschrift en wie het verder onverschillig is dat beide komen uit de koker van de charlatan en ex-fascist Jacopetti. Om die te beschermen door een keuringsverbod lijkt ons neerkomen op een spelen in de kaart van juist die rancuneuze anti-democraten. Wie zich in deze kwestie persoonlijk een standpunt wil vormen kan de film hier tot en met woensdag gaan bekijken. In dit weekpro- gramma is dan voorts nog plaats gere serveerd voor de speelfilm „Hyena's van de nacht" (zaterdagnacht) en de sensa tiefilm „Kindar, de onkwetsbare" (zon dagmiddag). (WB-theater). Een episode uit Enge- land's koloniale geschiedenis is het onder werp van een door Cy Endfield geregis seerde film „Zoeloe" waarin de he roïsche strijd wordt behandeld van een handjevol Britse soldaten, dat omstreeks 1880 in Z.O.-Afrika slag moest leveren tegen een vijandige Zoeloe-stam, die nu meriek aanzienlijk in de meerderheid is. Twaalf uur duurt het gevecht, dat als AT VERTENTIE Vraag naar onze spaarregeling. slag bij Rorke's Drift de historie is inge gaan, voor de tegenstander zich, hoewel niet verslagen, toch ziet genoodzaakt te rug te trekken. Deze even boeiende als kleurige avonturenfilm wordt zondag en maandag vertoond, met de gebruikelijke western „Spoor van moordend lood" voor zondagmiddag, welke film op zijn beurt vrijdag en zaterdag weer door de thriller „Moord om goud" wordt vooraf gegaan. (Luxor) Als de assistent van professor Jan Stefanik, een van achter het ijzeren gordijn gevluchte geleerde, die in Ameri ka asyl heeft gevonden wordt vermoord, is dit voorval voor de geheieme dienst aanleiding een van haar beste agenten op onderzoek uit te sturen. Deze Jim Graff (Wendel Corey) begint dan een reeks avontuurlijke belevenissen, die door Gert Oswald met veel gevoel voor spanning en sensatie in kleuren en wide-screen wordt verteld. Het resultaat werd „Geheim agent voor HARM" welke film tot en met zaterdag zal worden vertoond. Zondagmid dag direct door de western „Mijn wapen is wet" gevolgd. NA JARENLANG MET Rock Hudson geassocieerd te zijn geweest, heeft Doris Day een nieuwe partner gevonden in de acteur Rod Taylor, met wie zij voor het eerst samenspeelt in de komedie „De spion met het kanten broekje". Haar rol van fris, argeloos en belaagd meisje is Doris trouw gebleven, maar de regie van Tashlin wist in ieder geval te voorkomen dat men een al te flauwe smaak van miss Day's avonturen overhoudt. Zij is ditmaal werkzaam op de afde ling „public relations" van een ruimte vaartlaboratorium en wordt verdacht van spionage als haar chef, ingenieur Bruce Templeton (Rod Taylor) bezig is aan een zeer geheim project. Natuurlijk zijn er ook echte kapers op de kust en het kan niet anders of Jennifer Nelson zoals Doris Day in deze film heet weet in haar onschuld de ware schuldigen prompt te ontmaskeren. Een en ander na een reeks amusante verwikkelingen, waar men zich in Luxor van zondag tot en met woensdag uitstekend mee zal kun nen vermaken. in IJmuiden aangevoerd: 2260 kisten vis, 16.000 kilogram tong en 400 stijve kabel jauwen. Bij de aanvoer waren: 480 kis ten schelvis, 500 kleine kisten schelvis 160 wijting, 30 gul en kabeljauw, 750 klei ne gul, 80 koolvis, 560 spanharing, 110 schol, 5 tarbot en 60 varia. Prijzen van vrijdag Per kilogram, in guldens: tarbot 8.70 8.10, grote tong 6.45-6.34, grootmiddel tong 6.30-6.09, kleinmiddel tong 4.42-3.61, tong een 4.93-4.39, tong twee 4.76-4.39, zalm 7.60-7. Per 125 kilogram, grote kabeljauw 124, middel kabeljauw 114, grote leng 100. Per tien stuks: grote kabeljauw 120-t middel kabeljauw 44-34. Per hoop: vleet 184. Per 50 kilogram: grootmiddel schelvis 41, kleinmiddel schelvis 42-37, schelvis een 31-26, schelvis twee 30-32, kabeljauw een 42-36. kabeljauw twee 38-31, kabel jauw drie 34-23, koolvis een 32-27, kool vis twee 24-22. grote en middel schol 78-68, kleinmiddel en schol een 80-72, schol twee 84-78, schol drie 72-46, schar 70-42, bot 32-18, poontjes 35-27, haai 35-32, gestripte wijting 31-15, dichte wij ting 27-20. haring 37-28, makreel 24, tar bot 250-170, griet 166-144, sport 54-45, ham 224, lever 37-25, krabbepoot 32. Scheveningen De aanvoer te Scheveningen bestond hedenmorgen uit: 90 kisten wijting, 200 gul en kabeljauw, 710 spanharing, 200 schol, 50 stijve kabeljauwen en 20.000 kilogram tong. (Van onze correspondent) BARCELONA. Het Spaanse refe- 'rendum is voorbij. Wie aan de uitslag ervan getwijfeld mocht hebben, is gene zen. Want de overwinning van generaal Franco is overweldigend geweest. Er is bovendien in dit land, dat helemaal niet aan verkiezingen is gewend, een verras send groot aantal kiezers opgekomen. Om te beginnen blijken er twee mil joen kiezers meer te zijn dan de officiële cijfers vóór het referendum aangaven. In plaats van 19% miljoen bleken er 21.700.000 te zijn. Daarvan hebben er 19.300.000 hun stem uitgebracht. Dat is bijna 89 percent. 96 percent van hen stemde véér de nieuwe grondwet. Nog geen twee percent is er tegen en iets meer dan twee percent stemde blanco of ongeldig. Van het totale aantal stemge rechtigden heeft nu de volledige uitslag bekend is, 84 percent voor de nieuwe Spaanse grondwet gestemd. De rest bleef thuis en slechts enkelen zeiden er „nee" tegen. Na deze uitslag wordt aandrang op de regering uitgeoefend zo spoedig mogelijk de in de nieuwe grondwet vastgelegde wijzigingen in het landsbestuur door te voeren. Het is niet onwaarschijnlijk dat generaal Franco op de eerstvolgende bij eenkomst van de Spaanse ministerraad, 22 december, de benoeming van een minis ter-president zal aankondigen. Daarna ligt het in de verwachting dat er enkele wij zigingen in de regering zullen worden aangebracht. Volgens sommige kringen zal het Spaanse parlement, de Cortes, voor een deel in de eerste maanden van het ko mende jaar worden ontbonden. Een groot aantal van de leden van dit Spaanse par lement is thans nog door het staatshoofd aangewezen. Zij zullen volgens de nieu we grondwet plaats moeten maken voor afgevaardigden van gemeenten en vak bonden. Donderdagmorgen omstreeks half elf dreigde de in IJmuiden op een sleephel ling bij de Strandweg liggende kotter KW 96 in brand te geraken. Er had een sterke rookontwikkeling plaats. De oor zaak was laswerk aan de buitenzijde, waardoor binnen vet en smeer werden verhit. De brandweer weerde de brand door tijdig in te grijpen. drie om populariteit smekende liederen konden niet in de schaduw staan van het oude „Komt allen tezamen" en van het wereldkerstlied „Stille Nacht", die met het „Ere zij God" door de aanwezigen werden gezongen. Met „Praise the Lord, o my soul", wederom met volle klank en geestdriftig door het koor voorgedragen, ging het genrepeil enigszins omhoog, maar bleef toch ver beneden het niveau, dat daarvóór met orgelvariaties over Franse kerstliederen van Daquin, de koorwerken „Ein Kinderlein so löbe- lich" van Samuel Scheidt en „Du Hirte Israel" van Johann Sebastian Bach be reikt werd. Voortreffelijk pasten hierbij de Sonate in D van Michel Blavet voor fluit en orgel en de kerstcantate „Nas- cere dive puellule" van Giovanni Bassa- ni. Prijzenswaardig was ook de keuze van Psalm 150 van César Franck, de Fluitsonate in F van Jean Baptiste Loeil- let, enige mooie oude kerstliederen voor bariton en orgel en van Rathbones „Re joice in the Lord", die na de pauze zou den worden uitgevoerd. Met de vertolking van de koorwerken van Scheidt en Bach stond het koor merkbaar voor een veeleisender taak. Vooral de tenoren werd het vuur na aan de schenen gelegd. Ritmisch verliepen de uitvoeringen wat stroef en zwaarwichtig. Op de hoogtepunten echter heeft het koor zijn uitstekende naam als vocaalensemble uitnemend kunnen handhaven. DE FLUITIST Pieter Odé werkte als solist aan het concert mede. Zijn spel viel op door gevoelige muzikaliteit, fijne, zelfs intieme toonvorming en technische gaafheid. De organist Simon C. Jansen begeleidde hem in een voorbeeldige inter pretatie-eenheid ook voor wat de regi stratie betrof. De organist had eveneens een belangrijke taak met het begeleiden van de vocale solist, de bariton Max van Egmond, wiens fraaie, natuurlijk-expres sieve stem met opmerkelijke dynamische en timbrenuanceringen voortreffelijk aan de vertolkingen dienstbaar gemaakt werd. Met frappant aanpassingsvermogen be geleidde Simon C. Jansen de uitvoeringen door het koor. Gelukkig, dat hij op deze avond ook beschikken kon over het oude orgel! Het behoeft geen betoog, dat hij voor het koor een stevige, betrouwbare steun was. IJMUIDEN: Artsen: van zaterdag 13 uur tot maan dagmorgen 8 uur: J. H. van Ginkel, Kennemerlaan 141, tel. 4058; P. J. W. van der Toorn, Fr. Naereboutstraat 70, tel. 4084; A. J. G Wennenbol, Maasstr. 15 tel. 6388. Apotheek: Apotheek Kuylman, Lange Nieuwstraat 403. Verloskundigen: Voor verloskundige hulp wende men zich tot de eigen ver loskundige. Bij geen gehoor belle men 008 (boodschappendienst) om te ver nemen welke verloskundigen de dienst waarnemen. Tandartsendienst voor Velsen, Bever wijk en Heemskerk, alleen voor spoed gevallen: M. G. van Manen, Vondellaan 61, tel. 02510-23995. Wijkverpleging: „Het Groene Kruis", voor IJmuiden en IJmuiden-oost zuster A. N. Enklaar, Bonekampstraat 6, IJ muiden-oost. tel. 02550-8163, en zuster M v. d. Meulen, Kanaaldijk 229, IJmui den, tel. 02550-4378; voor Velsen-zuid en Velsen-noord zuster I. C. Boven kerk. Stationsweg 5, Velsen-zuid, tel. 02550-2338; voor Driehuis en Santpoort zuster G. Kolkman, Delftlaan 739, Haar lem-Noord. tel. 02500-62044. Wit-Gele Kruis: zuster P. H. de Graaf, Broekbergenlaan 4, Santpoort, tel. 02560-8809. Dierenarts: De dienst voor zieke huis dieren in de IJmond wordt dit week einde waargenomen door de dierenarts P. A. A. van Omloo, Van Roosmalen straat 9, Uitgeest, tel 02513-2296. SANTPOORT: Arts: A. E. Hirschfeld, W. Daniëlslaan 14, Santpoort-Station, tel. 02560-8410. Apotheek: Noorder Apotheek, Jan Gij- zenkade 181, Haarlem-noord, tel. 0250Ö- 52956. BEVERWIJK: Artsen: Voor de artsen Fierstra sr., Fierstra jr., Lange, Plantinga, Reddin- gius, Rolink, De Ruiter, Versélewel de Witt Hamer. Visser en Vreeling, van zaterdag 12 uur tot zondagmorgen 9 uur, J. D. Reddingius, Prinsessenlaan 5, Beverwijk, tel. 02510-25551; zondag van 9 tot 24 uur, J. H Rolink, Duinvliet- straat 8, Velsen-noord, tel. 02510-23745. Voor de artsen Ten Harmsen van der Beek, Peeters, Swaab, Vos en Zijlmans; van zaterdag 12 uur tot zondag 24 uur, G. J. Vos, Arendsweg 124, Beverwijk, tel. 02510-25386. Apotheken: Voor Beverwijk, Velsen- noord en Heemskerk, zaterdag, zondag en nachtsdienst, geopend tot 23 decem ber, Apotheek Duinwijk, Populieren laan 44, Beverwijk, tel. 02510-23388; za terdagmorgen van 8 tot 12.30 uur is even eens geopend Apotheek J. W. Huisman, Wijkerstraatweg 164, Velsen-noord, tel. 02510-23883; Apotheek De Heemskerkse, Kerkweg 11 te Heemskerk, is niet in de weekends, wel alle avonden in deze week geopend; tel. 02510-3249. Voor tandarts en dierenarts Zie onder IJmuiden.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 4