De Shepherds huldigden hun onderwijzeres Nieuwe reddingboten voor IJmuiden en Den Helder Bezoek onze OCCASION-SHOW Beverwijkse zinker lag vlot op zijn plaats in zij kanaal A Ere-medaille in goud voor de heer J. Gutteling Voor de politierechter SHERATON en CHIPPENDALE Dirigent Jan Schaap verlaat Harmoniekapel „De Eendracht" Kerstklanken over Velsen J. Buur won I.D. 40 Bankrovers gepakt in Frankrijk Kerstavond voor gehandicapten in Velsen Nederlandse C.D.U. wil twee partijen Schipper TX 25 veroordeeld Bestelauto tegen politiewagen ZENTYELD en VAN BREEMEN VRIJDAG 16 DECEMBER 1966 7 Mejuffrouw Van Dullemen koninklijk onderscheiden De Shepherds „Floriade-Santpoort" wordt voorbereid voorname engelse meubelstijlen U vindt ze bij: Onderscheiding pn i -~r-; mr hedenavond 17.00-22.30 uur AUTOMOBIELBEDRIJF Gemeente Velsen krijgt boekenbezit van wijlen heer Dijkstra Na een veertigjarig: dienstverband gaat de heer J. Gutteling per 31 december aan staande met pensioen als directeur van het Algemeen Ziekenfonds IJmond. Donderdagmiddag is hem een afscheids receptie aangeboden in hotel-restaurant „Royal" te IJmuiden. Tijdens deze re ceptie maakte burgemeester mr. J. C. Buhrmann van Velsen bekend, dat het Hare Majesteit de koningin heeft behaagd, de heer Gutteling te onderscheiden met de ere-medaille in goud, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau. De voorzitter van het Algemeen Zieken fonds IJmond, de heer N. C. Rozemeijer, gaf een overzicht van de voortreffelijke staat van dienst van de heer Gutteling, die gedurende veertig jaren de steeds om vangrijker worjdende administratie van het ziekenfonds met grote kennis van za ken heeft geleid. De heer Rozemeijer bracht de fusie in herinnering van het ziekenfonds Velseroord, waarvan de heer Gutteling in 1940 al dertien jaar de finan ciële administraie had verzorgd, met het ziekenfonds Velsen. In 1957 volgde de sa mensmelting met het algemeen zieken fonds Heemskerk tot het huidige algeme ne ziekenfonds IJmond, dat nu 28.000 leden telt. In de totstandkoming van de In tegenwoordigheid van collega's, schoolbestuur, ouders en tal van geno digden werd donderdagavond in het Her vormd Jeugdhuis aan de Rembrandtlaan in IJmuiden op feestelijke wijze het feit herdacht dat mejuffrouw E. van Dulle men veertig jaar geleden haar loopbaan als onderwijzeres begon. Namens het bestuur van de Vereniging voor Christelijk Volksonderwijs trad de heer J. Groen naar voren om de alombe- kende kwaliteiten van de jubilaresse nog eens voor het front van de troepen met name te noemen. Hij legde in zijn toe spraak vooral de nadruk op de grote toe wijding, de liefde en zrogzaamheid die mejuffrouw van Dullemen steeds voor de kinderen heeft opgebracht. Volgens spre ker weet zij van haar klas altijd een hecht team te maken dat steeds de eind streep weet te halen, zodat haar klassen weinig „zittenblijvers" achterlaten. De heer Groen verontschuldigde de bur gemeester van Velsen ,mr. J. C. Bühr- mann en de wethouder van onderwijs in de gemeente Velsen de heer H. de Boer die waren verhinderd. Uit naam van de burgemeester deelde hij voorts mee dat bij Koninklijk Besluit van 12 december 1966 aan mejuffrouw Van Dullemen de ere-medaille in goud werd toegekend, verbonden aan de orde van Oranje Nas sau, waarna hij haar de medaille op de borst speldde. Eveneens was verhinderd de Rijksin specteur van het Lager onderwijs, wiens plaats werd ingenomen door de heer Be rends, die eveneens de grote verdiensten van de onderwijzeres roemde. Een bijzon der vermakelijk spreker toonde zich de heer A. Kool, inspecteur van het Christe lijk Volksonderwijs. Deze vond dat de „Juf" zichzelf wat in acht moest nemen (zij is pas hersteld van een periode van oververmoeidheid). „Pas goed op jezelf hoor Emmy!" riep hij haar guitig toe. Namens B. en W. van de gemeente Velsen trad de heer E. L. Nopper naar het spreekgestoelte, terwijl hierna nog volgden de heer J. J. Huizinga, hoofd van de Prinses Beatrixschool en de heer J. Bergsma, hoofd van de Emmaschool waar mejuffrouw Van Dullemen haar loopbaan begon. Vervolgens werd nu het cadeau van de ouders en kinderen aan geboden, door twee ouders en vier kin deren. Overeenkomstig haar wensen kreeg mejuffrouw Van Dullemen twee ro tan stoelen en een tafel., een en ander ging vergezeld van een door de kinderen voorgedragen humoristisch gedicht. Ook de oud-leerlingen hadden hun „juffie" nog niet vergeten, zij boden eveneens een cadeau aan. Doch wie schetst een ieders verbazing als daar plotseling het doek opengaat en de Shepherds verschijnen? Dit is waar schijnlijk wel de grootste verrassing voor de jubilaresse geweest. De Shepherds oud-leerlingen van haar, brachten haar nu een muzikale hulde waarvoor zij ex pres hun avond hadden vrijgehouden onder andere zongen zij weer het gevoe lige liedje, geschreven door Helen „We reld". Na hun optreden wensten de sympathie ke artiesten mejuffrouw Van Dullemen nog eens persoonlijk veel geluk en bo den zij haar hun nieuwste langspeelplaat aan, die zij dankbaar aanvaardde. Na dit volkomen onverwachte muzikale intermezzo kon de schier eindeloze rij van bezoekers weer voort gaan met gelukwen sen. Het moet voor de vriendelijke onder wijzeres een geweldige voldoening bete kenen, zoveel waardering voor haar werk zaamheden bij groot en klein te mogen ondervinden. Tot slot bedankte zij een ieder die maar enigszins moeite had ge daan haar deze onvergetelijke avond te bezorgen en sprak zij de hoop uit nog lang in hun midden te mogen verkeren. In samenwerking tussen Koninklijke Al gemene Vereniging voor Bloembollencul tuur, de LTB en de KPJ zal begin maart 1967 in Santpoort wederom een huisbroei- wedstrijd worden gehouden, waaraan verbonden is een bolbloemen show. Dit wordt de vijfde maal, dat men zulk een show organiseert. Bij dit eerste lus trum zal zij de naam krijgen van „Flo riade-Santpoort 1967", daar deze plaats de show onderdak zal bieden. Aan honderd particulieren zullen vijf potten met bloembollen uitgereikt wor den. Hieronder bevinden zich drie potten met tulpen een met hyacinten en een met narcissen. Ongeveer vier weken vóór de wedstrijd worden de potten aan de deelnemers, die zich nu al moeten aanmelden, aangebo den. Deze moeten ze in bloei trekken in de huiskamer, en dan naar de „Floriade" brengen, welke in „Zomerlust" in Sant poort wordt gehouden. Naast deze huisbroeishow zijn er ook inzendingen van Santpoortse kwekers, zo dat men ook nu weer hoopt op een prach tige voorjaarsshow van getrokken bol bloemen door vakman en amateurs. Het carillon-concert in Velsen, dai stadsbeiaardier Hein de Ligt zaterdag 17 december zal verzorgen staat in het teken van Kerstmis. Het programma, dat tus sen 4 en 5 uur 's middags wordt uitge voerd, is als volgt samengesteld: Improvi satie; Thema met 13 variaties van W. Vo gel; Ons is geboren een kindekijn; O her der laat uw bokskens en schapen; Sona tine van W. Vogel; Laissez paistre vos bestes, II est né lé divin enfant en D'ou viens-tu, bergère d'ou viens-tu, bewer king van Leen 't Hart; Prayer and lul laby van Leen 't Hart; Es ist ein Ros' entsprungen en Vom Himmel kommt Ihr Engel bewerking van Leen 't Hart. De heer J. J. Buur (links) heeft de eerste prijs gewonnen in de Actie I.D. 40 4- bij Hoogovens IJmuiden. Op bijgaande foto wordt hij geluk gewenst door ir. W. Singer (rechts). De winnaar, die in Be verwijk woont, kreeg twee tuinstoelen. (Van onze correspondent) GRONINGEN. De Koninklijke Noord- en Zuidhollandse Reddingmaat schappij laat bij de Gebroeders Niestem te Delfzijl behalve een nieuwe redding boot voor het station IJmuiden ook een nieuwe reddingboot voor Den Helder bou wen. Ze worden zusterschepen van de Gebroeders Luden (Oostmahorn) en Ber nard van Leer (Scheveningen), die het vorig jaar bij Niestern zijn gebouwd. De opdrachten zijn gisteren definitief gege ven. In IJmuiden zal de nieuwe boot de Neeltje Jacoba vervangen en te Den Helder komt het nieuwe schip in de In de nacht van 27 op 28 augustus waren er om half drie nog een aantal late eters bijeen in een automatiek in IJmuiden. Maar hoe gezellig men ook de diverse lekkernijen zat te nuttigen, er kwam toch ruzie. De schuld hiervan kre gen een 20-jarige visknecht uit Velsen en z(jn even oude collega uit dezelfde plaats. Z(j moesten gisteren terecht staan voor de Haarlemse politierechter. De jongelui waren hardhandig aan de gang geweest, aldus de als getuige ge hoorde automatiekbezoekers. Een 21-ja- rige chauffeur zou tengevolge van een klap van een van de visknechten een hersenschudding hebben gekregen. Een 31-jarige lasser kreeg hoofdwonden en een derde man werd met een ijzeren staaf geslagen. De politierechter veroor deelde de twee jongelui tot elk drie we ken gevangenisstraf, conform de eis. De beide verdachten ontkenden geduren de de behandeling van de zaak dat zij als eersten met de vechtpartij waren begonnen. Dezelfde straf van drie weken gevan genisstraf kreeg een 18-jarige Haar lemse kolensjouwer. Hij was niet op de zitting van de Haarlemse politierechter verschenen. Op 27 augustus kreeg hij in een café in Beverwijk onenigheid met enkele andere café-bezoekers. Een jon geman raakte slaags met de kolensjouwer en werd getrakteerd op enkele „kopsto ten" tengevolge waarvan hij bloedende hoofdwonden opliep. De Franse politie heeft vier mannen gearresteerd die er onder meer van wor den verdacht te hebben deelgenomen aan de overval op de spaarbank in Amers foort. Zij hebben waarschijnlijk ook an dere roofovervallen in België en Neder land gepleegd. De leider van de rovers is een 45-jarige Fransman, die pas een straf van veertien jaar heeft uitgezeten. plaats van de Prins Hendrik. De KNZHRM gaat de Prins Hendrik in re serve leggen en de Neeltje Jacoba dan afstoten. Aanvankelijk was het plan de Neeltje Jacoba in reserve te houden en alleen de Insulinde van de hand te doen. De bouw van beide boten wordt bekos tigd uit het kapitaal van de KNZHRM, dat thans is vrijgekomen door het over lijden aan het einde van de vorige maand van de vrouw die het vrucht gebruik van dit kapitaal had. Behalve deze twee boten laat de red dingmaatschappij bij de Gebroeders Taat te Katwijk aan Zee een nieuwe houten motorstrandreddingboot bouwen voor het vervangen van e stalen motorstrandred dingboot Baron van Kattendijke, die als reserveboot in gebruik is. De zusterschepen, die in Delfzijl op stapel komen, zijn zelfrichtend en heb ben een grootste lengte van 20-63 meter. De breedte is 4.42 meter. Vol uitgerust lopen ze maximaal (met twee motoren van elk 140 p.k.) 10.5 mijl. De boot voor IJmuiden moet in mei 1968 worden opgeleverd en de boot voor Den Helder in september van dat jaar. Ten behoeve van de gehandicapte stad genoten wordt donderdag 29 december om acht uur 's avonds in de burgerzaal van het Velsense stadhuis een kerstavond ge houden. Aan deze avond werken mee een gemengd koor, alsmede de „Shepherds". De organisatie van deze avond is op ver zoek van het Velsense gemeentebestuur in handen van het Comité Autotosch Invali den gelegd. Een ieder, die deze avond wil bijwonen kan zich opgeven bij de heer J. Jaarsveld. Leeuweriklaan 22 in IJmui- den-Oost, telefonisch te bereiken op kan tooruren no. 7741 en thuis no 5577. Men wordt per auto afgehaald en weer thuis gebracht. De colonnen van de afdeling Vel- sen-IJmuiden van het Rode Kruis zal hulp verlenen bij het vervoer en binnen het gebouw. Voor niemand behoeft het komen dus bezwaarlijk te zijn. Automobilisten, die deze avond hun auto en tijd beschik baar willen stellen, worden verzocht dit ter kennis van de heer Jaarsveld te wil len brengen. ADVERTENTIE nterieur ctaue KENNEMERLAAN 38 IJMUIDEN 10 APART. De Harmoniekapel „De Eendracht" van de Koninklijke Papierfabrieken Van Gelder Zonen n.v. in Velsen-Noord zal haar dirigent, de heer Jan Schaap nog slechts enkele weken in haar midden hebben. De heer Schaap zal namelijk per 1 januari 1967 „De Eendracht" als diri gent gaan verlaten. Als tijdelijk dirigent is voorlopig aan getrokken de heer Singerling uit Zaan dam, die momenteel onder andere de directie voert over de Harmonie „Cres cendo" te Wormer en het Haarlemse po- litiemuziekcorps. Op 5 januari zal de nieuwe dirigent voor de eerste maal de leiding van „De Eendracht') ter hand ne men. „De Eendracht", die de laatste jaren nog weinig meer naar buiten optreedt, zal dit jaar voor het eerst werken aan de kerstnachtmis in de r.-k. St. Jozefparo chie aan de Wijkerstraatweg te Velsen- Noord op zaterdag, 24 december. Ir. H. T. Hylkema uit Santpoort, hoofd directeur van Holland Radio n.v. te Am sterdam, is benoemd tot officier in de orde van Oranje-Nassau ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van Radio- Holland. ADVERTENTIE ttat Wijk aan Zeeërweg 194 - IJMUIDEN - Austin-dealer ZIE VOORAL ONZE ADVERTENTIE OP PAGINA 6 „Het Harmoniekapel" zal deze nacht mis inleiden voorafgaande aan de eigen lijke misviering, die om middernacht be gint. Om halftwaalf die avond speelt de kapel de „twaalf kerstliederen" in een arrangement van L. Blaauw, terwijl de kerkbezoekers binnenkomen. Waarschijn lijk ook tijdens de misviering doch zeker na het einde daarvan worden voorts ten gehore gebracht „Kerstfantasie" van A. de Arend, Fantasie sur les Trois Noëls van Meindert Boekei en Symphonie sur les Noëls 1657-1726 van Michel Richard de Lalande in een arrangement van Jan Molenaar. Deze medewerking betekent voor de heer Jan Schaap het laatste optreden van „De Eendracht", die hij geduren de enige jaren heeft geleid. DEN HAAG. „Wij willen een partij zijn waarin alle protestante en katholieke groeperingen samen kunnen streven naar een vereenvoudigd partijensysteem. Wij zijn voorstanders van een economisch stel sel, waarin de overheidsbemoeiing be perkt is en de persoonlijkheidsontplooiing en de zelfwerkzaamheid van de mens wor den gestimuleerd". Dit heeft de heer J. J. M. Smits verklaard, die voorzitter is van de Christen Democraten Unie, een partij die twee jaar geleden werd opge richt en die nu in de openbaarheid is getreden. „Laat de andere confessionele partijen, die een geleide economie wensen, kleur bekennen en naar de P.v.d.A. gaan", vindt hij. „Twee partijen, één socialistisch getinte met de C.P.N. als exponent, de andere C.D.U. met de V.V.D. als extreme uitwas", dat is zijn wens. De C.D.U. wil duidelijkheid in de poli tiek en handhaving en herstel van het gezag in ons land. De heer Smits onthulde dat „alle oudverzetsstrijders tijdens het huwelijk van prinses Margriet langs de route zullen staan om te voorkomen wat voorkomen moet worden". De schipper van de TX 25 „Harm Jo hannes" mag van de Raad voor de Scheepvaart gedurende drie maanden niet als schipper op vissersvaartuigen varen omdat hij, naar het oordeel van de raad, in ernstige mate tekort is geschoten in zijn zorg voor bemanning en schip. Hij heeft op 2 december 1965 onvoldoende uitgekeken en is daardoor in aanvaring gekomen met de kustvaarder „Caravel- le". Het ongeluk gebeurde tijdens slecht weer en had slechts materiële schade tot gevolg. Beide schepen konden van de plaats van de aanvaring 10 mijl ten westen van het Terschellinger bank- vuurschip een veilige haven bereiken. Het zat een bestuurder van een bestel auto donderdagmiddag niet mee. Hij had zijn wagen geparkeerd lags de Le Maire- straat in IJmuiden, tussen twee personen auto's. Toen hij wegreed lette hij niet voldoende op het passerende verkeer. Na de klap bemerkte hij, dat hij tegen een politie-surveillance wagen was opgereden, waarvan het rechter portier flink werd gedeukt. fusies had de heer Gutteling een groot aandeel. De heer Rozemeijer memoreerde ook de moeilijke oorlogsjaren, toen zeer veel le den moesten evacueren en onderduiken. In 1945 diende een geheel nieuwe leden- administraie te worden opgebouwd, ter wijl nieuwe wetten, voorschriften en maatregelen in de volgende jaren een voortdurende aanpassing en modernise ring vergden. De voorzitter van het bestuur prees de goede gezondheid, de sterke geest en het doorzettingsvermogen van de schei dende directeur, aan wie hij namens het bestuur een enveloppe met inhoud over handigde, terwijl hij mevrouw Gutteling met een bloemstuk huldigde. Namens het ziekenfonds „Kennemer- land" gewaagde de arts A. J. van Leu- sen van goede wederzijdse verhoudingen. De heer G. Koot sprak namens het al gemeen ziekenfonds „Ziekenzorg" te Haarlem over een goede huur. Beide spre kers lieten hun goede wensen vergezeld gaan van een boekenbon. De heer H. v. d. Hoeven uit Utrecht ver tegenwoordigde de Centrale Bond van On derling Beheerde Ziekenfondsen. Deze spreker roemde de positieve kritische in stelling van de heer Gutteling ten aanzien van de bondsactiviteiten waarop hij vaak een stimulerende invloed had. Een boe kenbon onderstreepte de geuite waarde- rin. Ook burgemeester mr. J. C. Biihrmann die met wethouder J. van Leeuwen het gemeentebestuur van Velsen vertegen woordigde, overzag uitvoerig de carrière van de heer Gutteling, aanvankelijk als administrateur en later als directeur van het ziekenfonds. Hij releveerde ook het penningmeesterschap van de Vereniging voor Christelijk Volksonderwijs, afdeling IJmuiden, dat de heer Gutteling sinds 1933 vervult. De heer W. Palesteijn, sprekend namens de vereniging van directeuren en admi nistrateurs van ziekenfondsen, schetste de heer Gutteling als een sympathiek colle ga en de heer G. v. d. Wegen onder streepte als directeur van het Ziekenfonds Kennemerland zijn woorden. Incasseerder J. v. d. Schelt ontpopte zich als een voortreffelijk woordvoerder van het personeel, dat zijn scheidende di recteur een kostbare verrekijker aanbood. De heer Van der Stelt sprak zijn waar dering uit voor de heer Gutteling als mens en als vraagbaak voor personeel en ziekenfondsleden. Tijdens de geanimeerde receptie ont ving de heer Gutteling nog talrijke per soonlijke geschenken en gelukwensen. Van hun belangstelling gaven naast vele anderen enkele huisartsen en specialisten, alsmede de directie van het Antoniuszie- kenhuis blijk. De heer J. Gutteling wordt als direc teur opgevolgd door de heer J. A. A. de Roode te Beverwijk, met wie men tijdens de receptie kennis kon maken. Mevrouw A. Dijkstra - Korf, echtgeno te van de onlangs overleden chef van de zevende afdeling der gemeentesecreta rie in Velsen, wil het boekenbezit van haar man voor zover betrekking heb bend op kunst en historie aan de ge meente schenken. Deze geste van mevrouw Dijkstra wordt door het college ten zeerste ge waardeerd en B. en W. hebben de raad voorgesteld de schenking onder dankzeg ging te aanvaarden. Drie drijvende bokken van de N.V. Reederij V/h Gebr. Goedkoop hebben gisteren in het Zijkanaal A te Beverwijk een indrukwekkende zinker te water ge laten. Dit 150 ton wegende gevaarte, dat een lengte heeft van 120 meter, rust nu op de bodem van het kanaal. De zinker is een van de laatste stukken in de aard gasleiding van het tracé Medemblik-Lei- den, dat via het IJsselmeer aansluit op de zogenaamde Slochterenbuis. Op 1 januari 1967 moet deze voedings buis gereed zijn. Pas dan kan een begin worden gemaakt om leidingen af te tak ken voor de aardgasvoorziening in dit gebied. Voor dat doel zal nabij de Aag- tendijk onder andere een meetregelsta- tion worden gebouwd. Deze zinker, die ongeveer anderhalf miljoen gulden heeft gekost, is het grootste verbindingsstuk in de aardgasleiding boven het Noordzee kanaal. Het werk waarbij een groot aantal sleepboten was ingezet verliep bijzon der vlot. Dat was vooral te danken aan het zeer gunstige weer. Ook de omstan digheid, dat de uitvoerders geen reke ning behoefden te houden met eb of vloed, was erg bevordelijk voor eep vlot te gang van zaken. Nadat de zinker op zijn definitieve plaats lag. doken twee duikers veertien meter onder de water spiegel om de trossen los te maken. Drie drijvende bokken zijn er nodig om de zinker op zijn plaats te leggen.

IJmuider Courant | 1966 | | pagina 7